Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Vaterpolo

uto sep 06, 2016 1:26 am

Ljubitelji ovog sporta, opletite ...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

uto sep 06, 2016 1:26 am

I da, jel istina da dobijamo svoj drzavni tim?
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

uto sep 06, 2016 10:06 am

Historijski trenutak za bh. sport: Formirana vaterpolo reprezentacija BiH

Pročitajte više na: http://sport1.ba/historijski-trenutak-z ... acija-bih/" target="_blank
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

uto sep 06, 2016 5:30 pm

Idemo da pokorimo svijet :bih:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

uto sep 06, 2016 6:35 pm

Napokon, kako bi se reklo :)
Željezničar ante portas !
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

uto sep 06, 2016 6:43 pm

daće željo i ovoj repki igrača :D
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

pet sep 09, 2016 8:33 pm

Ma od ove reprezentacije ne treba očekivati neke velike stvari još dugo vremena. Iskreno uopšte nešto nisam optimističan što se tiče razvoja ovog sporta kod nas. Baza se pravi u klubovima koji su trenutno na jako niskom nivou, barem koliko ja znam. Tu možemo izostaviti Neum koji ima tu neku tradiciju pa i klub u Banjoj Luci. U Sarajevu ima meni se čini 4,5 klubova i svi treniraju na Olimpijskom bazenu Otoka, a da je sad to nešto specijalno i nije. Sa druge strane država bi morala pogurati malo razvoj ovog sporta ali... hiljadu i jedno ali u ovom slučaju.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

pet sep 09, 2016 9:23 pm

Ma samo da nesto krene, ne moze stojat na mjestu nikako. Nemamo od tog nista ...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

pet sep 09, 2016 9:26 pm

Znaš šta meni ide na živce? Mi smo se bukvalno ograničili na dva sporta, košarka (reprezentacija) i fudbal, ostalo nam je na izdisaju ili nema naznaka da će se nešto pokrenuti. Što je najgore nije najbolja ni situacija sa košarkom i fudbalom, naprotiv. Izgubila se ta neka publika i kritična masa za rukomet pa i ostale sportove što da ne i vaterpolo, hokej. Opet se tu vraćamo prije svega na uslove, finansije, nezainteresovanost države i letargiju u svakom mogućem pogledu...
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

ned sep 11, 2016 8:16 am

Vaterpolo u Sarajevu od otvaranja bazena 2008 do danas.....mogao bi se roman napisati, ali da ne dužim. Akademija, Mladost, Torpedo, Dabar, možda još neki klub, dakle grad sa najviše klubova u Europi hahahhahah da nije žalosno bilo bi smješno. Trenutno baza ima, djece ima, ali nema struke niti na mapi, i male šanse da se u neko vrijeme to promjeni. Pohvale za reprezentaciju, ali samo info da će selektor biti čovjek iz BL koji je neki doktor, a o vaterpolu zna sa televizije. Podrška od medija, pa na dalje nikakva, finansija niti na mapi, sistema, projekata, ništa...nula bodova sve. Koliko znam (jer mi djeca nekih prijatelja treniraju) talenta ima, ali djeca idu u klubove i kampove vani (Hrvatska, C.Gora) tokom ljeta i skupljaju znanja i iskustva, i što je najvažnije mogu se ravnopravno nositi sa njihovom djecom.
Bilo je tu pokušaja da se nešto napravi prije par godina, ali teško to ide, margina stroga i nikome nije interesantno. Šteta, jer uz veoma skromne budgete mogu se odlični rezultati napraviti.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

sub sep 24, 2016 9:04 pm

Evo i prva utakmica reprezentacije na turnuru u Sarajevu (seniori) i poraz od vaterpolo kluba Jadran Split ( jedna od lošijih ekipa u ex-Yu) rezultatom 31-3. Eto kako stojimo. Po meni totalno pogrešan pristup, treba krenuti sa djecom, iz početka, organizovati kampove, dovesti nekog trenera iz vana koji zna raditi sa djecom, i formirati reprezentaciju kadeta. Nakon par godina dobili bi pristojnu selekciju. Sigurno se ne bi mogli nositi sa susjedstvom (Srb,Cro, MNe, Hun) ali bi sigurno dobijali klubove tipa ovih iz Splita.....
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

sub sep 24, 2016 9:06 pm

Veteran je napisao/la:Evo i prva utakmica reprezentacije na turnuru u Sarajevu (seniori) i poraz od vaterpolo kluba Jadran Split ( jedna od lošijih ekipa u ex-Yu) rezultatom 31-3. Eto kako stojimo. Po meni totalno pogrešan pristup, treba krenuti sa djecom, iz početka, organizovati kampove, dovesti nekog trenera iz vana koji zna raditi sa djecom, i formirati reprezentaciju kadeta. Nakon par godina dobili bi pristojnu selekciju. Sigurno se ne bi mogli nositi sa susjedstvom (Srb,Cro, MNe, Hun) ali bi sigurno dobijali klubove tipa ovih iz Splita.....
Upravo tako. Mi krenuli od krova, a da ni temelja nemamo. Uredu reprezentacija, fino je to, ali čemu ona ako je rad sa mladima, kvaliteta klubova i svega oko njih, na najnižem mogućem nivou?
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

sub sep 24, 2016 9:24 pm

Nema struke....na čelu saveza neki lik iz Neuma i iz B.Luke. Jedni igraju u drugoj Hrvatskoj, a drugi u drugoj srpskoj ligi...boli ih dupe za Bosansku, au Sarajevu 5 klubova, i ljudi koji ne znaju plivati svađaju se i bore ni za šta, jer tu para nema. Ne kontam ih nikako...
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

ned sep 25, 2016 10:53 am

Hajde prva je utakmica, ice ovo na bolje. Malo pozitive momci ...
Željezničar ante portas !
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

čet okt 20, 2016 7:51 pm

Ovog vikenda u Sarajevu se igra državno prvenstvo za mlađe kadete 2002/2003 godište. Učestvuje nekoliko sarajevskih klubova, kao i Banja Luka. Neum inače ne igra ništa izvan ljeta jer im djeca ne treniraju zbog nedostatka zatvorenog bazena. Banjalučani su favoriti, i možda im jedini otpor može pružiti VK Akademija "B" , dok su svi ostali klubovi autsajderi. Očekujem da pehari i medalje odu u BL....na žalost...
Takođe ovo prvenstvo bi trebalo biti izborno i za kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine. To je prva selekcija od koje možemo očekivati da pobjedi nekoga i u zvaničnim utakmicama. Svi ostali su već zakasnili na žalost...
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

ned okt 23, 2016 10:42 pm

http://m.avaz.ba/clanak/259150/vaterpol ... anjoj-luci

Iznenađujuća pobjeda naše djece nad banjalučanima....svaka čast momci. Pobjeda još više dobija na važnosti kada se zna u kako lošim uslovima naša djeca treniraju
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

ned okt 23, 2016 11:25 pm

Super, drago mi je cuti. Nadam se da ces nas vise obavjestavat o ovakvim stvarima.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

pon okt 24, 2016 9:48 am

Bravo! Malo je ko ovo očekivao :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

čet okt 27, 2016 1:25 pm

Ma ja sam malo oko toga pa znam. Dvije ključne stvari su koje ne funkcionišu, a to su struka i uslovi. Naravno obje uslovljava nedostatak novca, pa onda ne možeš imati struku, a i da dovedeš nekoga kada vidi uslove u kojima se radi otišao bi odmah. Uslovi....svi mislimo da imamo odličan olimpijski bazen....i imamo, jedan je od najljepših i najfunkcionalnijih u regiji , pa i šire. Međutim, tolike sport.ske i plivačke neznalice managiraju taj objekat da poludiš. Uglavnom da ne širim priču, predugo bi trajalo, zamislite da mlađe kategorije našeg Želje treniraju na male goliće na terenu veličine 1/4 normalnog terena, a nedeljom igraju tekme na normalnom terenu, sa protivnikom koji ima optimalne uslove....koji gura grad i entitet samo da bi igrao sprsku ligu, što dalje od Bosne. I takve naša djeca pobjede, i osvoje titulu prvaka države....
I vjerujte to skroz nezapaženo prođe, ali da je kakva kurava operaciju sisa uradila svi bi znali, portali bi bili puni....
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Vaterpolo

čet okt 27, 2016 6:15 pm

Ja sam to objavio na sport1 odma, a to sto ostalu ne zele dobro sportu u Bosni i Hercegovini ... Nadam se da razumijes
Željezničar ante portas !

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija