Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 6:15 pm

To je isto kao i ovdje, kad raspravljam s nekim drugim lakše ali kad s tobom već ide teže, ipak si ti klasa :mrgreen: :mrgreen:

I najmanji pad znači gubitak game, servisa, seta ili meča. Vjerovatno bi uzeo finale ipak je Nole klasa za Rodika i slične igrače.

Očekujem od ovih mladih da se aktiviraju, od Raonića, Dimitrova i Keia sam se prestao nadati, sad očekujem od Theima, Kyrgiosa, Zvereva da učine ovo zanimljivijim.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
Prle
Tema Autor/ica
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 6:21 pm

Ma samo ti piši kralju, nek se kvalitetno diskutuje, to je bitno. :DD:

Ja to isto očekujem i neminovno je da se desi, samo je pitanje vremena. Trenutno najviše pažnje obraćam na Zvereva jer je on ATG materijal definitivno.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 6:34 pm

I ja Zvereva najviše pratim, mali sve ima da bude multislam i No.1. Gotovo je 2m visok a kreće se odlično. Još tu treba rutine uzeti da ne komplikuje kad ima čiste situacije a to će doći godinama. Nevjerovatno je napredao od prošle godine pa i od početka ove godine do sad u svim segmentima.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 10:15 pm

Zverev je tu, no1 sigurno, vec sljedece godine bi mogao odigrati vazniju ulogu u nekom GSu, ali da se ne varamo tu je Thiem. Kakav je to momak, strasno igra. U najvecoj formi poslije Noleta. Mogao bi decko dodatno otezati osvajanje RGa Noletu, gotovo pa sam siguran. Ne znam, imam osjecaj ...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Prle
Tema Autor/ica
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

pon apr 04, 2016 10:43 pm

Zverev je napravio strašan napredak ove sezone i ako nastavi ovakvim tempom veoma brzo će ući u borbu za najveće turnire. Kod njega je jako bitno to što je okružen teniskom porodicom jer mu je otac bivši teniser, a brat aktivni, tako da se od njega može očekivati ona doza ozbiljnosti koju budući GS šampion i #1 mora imati.

Thiem je također vrtoglavo napredovao ove sezone, ali mora poraditi na tom mentalnom segmentu koji je bio kritičan protiv Federera na AO-u i Đokovića u Miamiju. Ima strašnu podlogu za nadogradnju, fizički je jak, posjeduje sve potrebne udarce i može samo ići naprijed. Nadam se da će nastaviti sa ovakvim radom, jer fakat ima dosta prostora za napredak.

Žao mi je što se Kokkinakis povrijedio, jer ga je to baš sjebalo u razvoju. Njegova forhend tehnika je magična, možda i najbolja od svih mladih igrača, a ima i jak servis. Krajem prošle sezone je rekao da mora popraviti bekend, ritern i kretanje, a onda se desila operacija ramena koja će ga odvojiti od terena još nekoliko mjeseci najvjerovatnije. Šteta, jer je i protiv Đokovića na RG-u prošle godine pokazao da mu je temelj igre odličan i da svoju igru može razvijati u puno boljem smjeru nego recimo Kyrgios koji pored vanserijskog talenta ima dosta fizičkih mana koje ga mogu sputavati.

Od Chunga očekujem velike stvari za koju godinu jer za stil igre koji pokušava igrati neophodna mu je vrhunska fizička sprema koju trenutno nema. Trebat će mu više vremena da te kockice posloži na svoje mjesto, ali kada se to desi mislim da će biti baš mašina. Ima strašan balans, vrhunsko kretanje, veliku gibkost i elastičnost, ali njemu treba najviše vremena od svih njih da stvari postavi na svoje mjesto.

Rublev me najviše brine, a on mi je najdraži mladi igrač. Prošle sezone sa samo 17 godina pobijedio je Verdasca, Andujara, imao Čilića na konopcima i držao se odlično protiv Andersona na US Openu koji je nešto kasnije dobio Murraya. Međutim, ove sezone katastrofalne igre i nevjerovatan nazadak. Ne znam šta mu se dešava, ali nadam se da će brzo to riješiti.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Prle
Tema Autor/ica
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

čet avg 25, 2016 10:44 pm

Alexander ‘Saša’ Zverev: Spreman sam da budem najbolji i znam šta trebam uraditi da to postignem

http://sport1.ba/alexander-sasa-zverev- ... postignem/" target="_blank

Dobro razmišljanje. :palacgore: Posebno bih izdvojio dio "Mehanizam je u suštini isti kao i u svakom drugom sportu, nezavisno radi li se o timskom ili individualnom. U ključnim situacijama morate prikazati svoje najbolje performanse. To je znak svih najboljih igrača na touru. Moj način djelovanja u takvim situacijama baziran je na vrlo svjesnom procesu misli. To je nemoguće simulirati na treninzima. Što više situacija pod pritiskom osjetite, to ćete bolje djelovati i misliti u takvim situacijama kasnije. To će povećati vaš efekat učenja kao i poboljšati vaše performanse. To je upravo ono što učite na profesionalnom touru i što vas oblikuje kao igrača”.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

pet avg 26, 2016 1:01 pm

Ja bas i ne ocekujem puno od Zvereva :)
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

pet avg 26, 2016 1:32 pm

SHo?
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

pet avg 26, 2016 2:10 pm

šta je sa onim korejancem što je dobar bio jedno vrijeme
 
Avatar
Prle
Tema Autor/ica
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

pet avg 26, 2016 2:18 pm

Hyeon Chung. Na Roland Garrosu je bio povrijeđen i izgubio od Quentina Halysa, da bi nakon toga otkazao sve turnire jer se želi posvetiti treninzima, barem tako stoji u saopštenju teniskog saveza Koreje.

S jedne strane razumljivo, jer je mu je fizička sprema neophodna da bi njegov sistem igre došao do potpunog izražaja, ali opet, sve teže ide bez takmičarskih mečeva. No dobro, očekujem od njega da bude pravo jak sljedeće sezone, bit će i stariji i zreliji, ali i spremniji za neke bolje rezultate. Bitno je da radi na sebi.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

pet avg 26, 2016 2:33 pm

Aham, hvala.

Znam da je ono nešto u vojsku išao, pa je ko malo igrao.
 
Avatar
Prle
Tema Autor/ica
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

pet avg 26, 2016 2:39 pm

Da, krajem prošle godine bio je na vojnoj obuci koja je trajala samo četiri sedmice, jer je iste godine bio proglašen za najboljeg (?) mladog igrača, pa je zbog toga dobio mogućnost da ranije napusti vojsku.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Rod Laver
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 5:50 pm
Lokacija: Tennis hall of fame
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

sri sep 07, 2016 12:10 pm

Ne gledam meč, ali vidim na rezultatima, Ruud vodi set i break protiv Martina. Ruud je inače 17-godišnjak koji je bio prvi junior svijeta i evo ga na pragu jake pobjede.

Iako, ovo treba uzeti s dozom opreza. Slovak je u stanju dobijati i Top 100 imena, radio je to ove sezone, igrao polufinale Umaga, ali je u stanju izgubiti od bilo koga. Mentalni patuljak najgore vrste, ne da kiksa u presudnim trenucima nego da je lijen i kad kola krenu nizbrdo izgleda očajno, te ga je jedan gem u stanju izbaciti totalno iz takta. Ajmo reći Fognini za siromašne.
The next point - that's all you must think about
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

sri sep 07, 2016 12:23 pm

Znaci ocekujes nesto od njega? Jel mu ovo najveca pobjeda?
Željezničar ante portas !
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

sri sep 07, 2016 12:25 pm

Dugo je Borna trpio ublehu Meklagena na klupi, mora mu se odati priznanje da ne trpi beskorisne trenere, valjda će naletiti i na nekoga normalnog uskoro
 
Avatar
Rod Laver
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 5:50 pm
Lokacija: Tennis hall of fame
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

sri sep 07, 2016 1:02 pm

AsharaK je napisao/la:Znaci ocekujes nesto od njega? Jel mu ovo najveca pobjeda?
Iskreno da ti kažem, nikad ga nisam uživo gledao pa mi je teško igrački procijeniti na kojoj je razini. Ako ćemo se osloniti na suhoparnu statistiku, onda je posljednjih godina bilo dosta većih "nada".

Ćorić je recimo već u njegovim godinama imao pobjedu protiv Janowicza, Roger-Vasselina, Rosola, Gulbisa i Nadala, a uzimao je setove Goffinu i Fogniniju. To su sve Top 50 igrači, neki Top 20 i Top 10, a da ne spominjem Top 100 igrače s kojim je bio ravnopravan. Zverev je u njegovim godinama dobijao Youzhnog, Giralda, uzimao setove Dimitrovu i bio je je poslije Nadala(ako se ne varam) tinejdžer s najviše Top 100 pobjeda. Niti Federer ih nije imao do 18-te koliko Zver.

Onako po dojmu, australski dvojac Kyrgios i Kokkinakis, Amerikanci na čelu s Fritzom, pa tercet njegovog godišta Kozlov, Rublev i Tiafoe su rezultatski osjetno bolji rezultatima i dojmom, pa nemamo u vidu Ruuda nešto "wow" da kažemo, da imponira i razbija osjetno jača imena kao što su ovi radili.

Iako, kad netko stiže na PRO Tour s, pa rekao bih - "bremenom" toga da je bio prvi junior svijeta, to se obilježi i prati ga se. Eto, recimo on je jedini Top 100 meč skupljao gemove protiv Berankisa(još jedan No1. junior koji nije ostvario puno potencijal), dok je protiv 101.-150. igrača upisao 1-1 skor i ova pobjeda protiv Martina mu je najjača u karijeri. A objasnio sam kako to i nije toliko "jako" kako liči na prvu, te za sada ne odskače toliko, ali ga se treba držati na oku...

No, isto tako treba spomenuti kako je drugi na renkingu među igračima koji nemaju još 18 godina, ispred njega je samo Shapovalov.

Uglavnom, ovakve tenisače treba pustiti na miru. Mladi su, razbijaju se i, recimo u primjeru Rubleva kako netko visoko poleti, pa se spusti van radara. Možemo reći i za Kozlova u jednu ruku, a opet su njih dva isto godište kao Ruud, a duplo bolje rangirani i s duplo boljim rezultatima. Nekad ovi iz sjene kako Ruud prije naprave značajniji proboj, ali to su teška nagađanja. Ako ništa, momak sigurno ima teniskih gena pošto mu je otac bio Top 50 igrač
shminka je napisao/la:Dugo je Borna trpio ublehu Meklagena na klupi, mora mu se odati priznanje da ne trpi beskorisne trenere, valjda će naletiti i na nekoga normalnog uskoro
Rekao je jednom prilikom za sebe kako je, citiram - "jako težak karakter"

Moj dojam je kako zna što želi od odnosa i da to još nije našao. (captain obvious)
The next point - that's all you must think about
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

sri sep 07, 2016 5:58 pm

To je dobro, jer neće nikoga trpiti radi imena, interesuje ga napredak, samo vrijeme polako ide i za njega bi bilo dobro da što prije nekoga normalnog nadje...hoće li biti spreman za DC?
 
Avatar
Rod Laver
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 5:50 pm
Lokacija: Tennis hall of fame
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

sri sep 07, 2016 8:08 pm

Navodno će biti spreman. Rekao je Krajan da ide s istom ekipom kao i protiv Amerike.
The next point - that's all you must think about
 
Avatar
Prle
Tema Autor/ica
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

pet sep 16, 2016 2:08 pm

Pričali smo prije nekog vremena o Chungu, koji se ove sedmice nakon višemjesečne pauze vratio takmičarskom tenisu na Challengeru u Nanchangu. Plasirao se u finale izgubivši samo jedan set i to od Blaža Kavčića, a sutra ujutro će igrati protiv Moriye.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mladi teniski lavovi

pet sep 16, 2016 2:20 pm

A šta je sa ovim Andujarom, nekad je bio dobar, sad pao na skoro 800. mjesto na ljestvici

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija