• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32
 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Seniorska Reprezentacija

čet feb 11, 2016 9:33 pm

Pisite ovdje sve o seniorima.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

pet feb 12, 2016 1:18 pm

Pozdrav raja,

nadam se dobrom druzenju.
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

pet feb 12, 2016 11:59 pm

Pozdrav svima.

Mi u košarci teoretski imamo puno realniju priliku da budemo konkurentni(mislim na borbu za medalje) nego u ostalim grupnim sportovima: fudbalu, rukometu, odbojci...jednostavno zbog količine talenta koju posjedujemo, mi smo uvijek imali kvalitetne košarkaše i to ne samo u lokalnim okvirima već u puno širim. I na ovom zadnjem Eurobasketu gdje smo se propisno obrukali da smo igrali u najačem sastavu(petorka Renfroe - Đedović - Milošević - Teletović - Nurkić) mogli smo se potući sa svima. Ali problem je što mi nikad ne igramo u najačem mogućem sastavu i pitanje je hoće li se to ikad desiti. U našoj košarci slabo šta štima, problem je čak i širi od samih košarkaških krugova.

Idemo redom:

Država

Mi i nemamo državno ministarstvo sporta koje bi financijski pomagalo sportske saveze, udruzenja i same sportiste. Ministarstva sporta postoje na entitetskim i nižim nivoima vlasti. Zato mene iritira kad iz Saveza se žale da im "država ne daje pare", nije tačno, oni pare i traže od Federacije tj. sportskog ministarstva tog entiteta(naravno, drugi entitet i ne spominju) i eventualno ako se još koji kanton ili općina sažali i udijeli nešto novca. Postavlja se pitanje li je ovo reprezentacije Federacije BiH? Pitanje je koliko tih sportskih Saveza i djeluju legalno, u sklopu njih i dalje sasvim legalno funkcioniše sportski Savez tkz. Herceg - Bosne, iako ta paradržavna tvorevina odavno i ne postoji. Nije ni čudo što aplikacije ovih Saveza institucije vlasti redovno odbijaju kad se izdvaja nešto novca za sport, iz Saveza bi trebali objasniti javnosti zbog čega se njihove aplikacije sasvim opravdano proglašavaju nevažećim tako da i ne ulaze u konkurenciju pri odlukama o raspodjeli sredstava, a ne obmanjivati javnost kako im je "država odobrila 0 KM". Da skratim, država nam je u kaosu i sve se to odražava i u sportu, kad političke i ekonomske prilike budu sređenije to će se automatski prenijet i na sport, ovako je sve to na nivou u kojem je i država, što je onako normalno. U BiH ne funkcioniše ništa i nema para za nikoga, tako da bi bilo tragikomično da je jednom košarkaškom Savezu pruženo apsolutno sve.

Savez

Gospoda u Savezu prije nije radila ništa, zadnjih godina su tu ušli neki koji su radili, ali kako se kaže, ko radi taj i griješi. Poznati trojac "Harun, Dino i Igor" su oživjeli zamrle omladinske selekcije, probudili košarku u BiH i zato im treba odati priznanje. Iskoristili su poslovičnu nezainteresovanost ostatka djelatnika Saveza(javnost je i zaboravila da postoje nekakvi Odbori i njegovi članovi) i preuzeli sve u svoje ruke, ponovno osnivanje omladinskih selekcija, vrhunski uslovi za njih, borba za mlade igrače, sve je to poteklo od njih samih. Međutim, osilili su se i kako se već o njima piše, "privatizovali" Savez. Brineći o omladinskim selekcijama i igračima u potpunosti su zapustili seniorsku, ako su uspjesi omladinskih selekcija dijelom i njihova zasluga(uostalom, i sami se hvale), onda su trebali preuzeti i odgovornost za katastrofalan rezultat seniorske selekcije sa onim smiješnim s brda s dola skupljenim sastavom. Dosta toga se negativnog s vremenom vezalo uz spomenute, puno je tu zle krvi, možda i jeste dobro što im ističe mandat. Doći će gori, to ne moram naglašavati :ganja:


I za ono što su zaista dobro uradili u vezi omladinskih selekcija nažalost se ne može reći da su postavili temelje za budućnost, već je to bio kratkoročni bljesak pun improvizovanja i prekoračenja budžeta. Sad će skresati i broj selekcija i znatno smanjiti nivo uvjeta u kojima će raditi one koje ostanu, nemojte se zavaravati da se to ne bi desilo i kad bi ovi ostali u Savezu, uostalom Harun je prvi govorio da se broj selekcija mora smanjiti. Stalno slušamo o novom sponzoru Saveza, a čini se para sve manje :r

Mediji

Naši mediji baš i nisu zainteresovani za košarku a i oni novinari koji pokazuju želju da pišu često iskažu košarkašku nepismenost. Naprimjer, veliki broj medija je prenio kako kadetska selekcija BiH ove godine neće ići na onaj turnir u Turskoj i kako je to nešto loše, što apsolutno pozdravljam dobru namjeru koja je nesumnjivo stojala iza tih tekstova. Međutim, većina je ubrljala sa time što je pisala kako "Musa i Sikiraš i zlatna selekcija neće imati priliku da i ove godine igra na turniru u Turskoj i uigrava se za SP", pokazajući apsolutnu neupućenost i neznanje. Naime, taj turnir u Turskoj koji se igra početkom svake godine je za kadete, U - 16 uzrast, to su ove godine igrači rođeni 2000. godine i mlađi, dakle to nikako ne može biti naša prošlogodišnja zlatna selekcija jer se radilo o igračima rođenim 1999. godine koji su prerasli taj uzrast. Nadam se da je jasno.

Drugo što upada u oči kod naših medija je što o našim košarkašima koji su izabrali druge države sasvim normalno pišu, kao da mi trebamo biti ponosni na njihove rezultate i osjećati ih svojima. Ja nemam ništa protiv njihovog izbora, ali nisam ih ja tjerao iz BiH, sami su odabrali druge države, pa zašto onda tekstovi o igračkim rezultatima Preldžića ili Omića, trenerskim rezultatima Mulaomerovića...zanimaju me tačno toliko koliko i svaki drugi slovenski košarkaš ili hrvatski trener, a nije baš da se o drugima piše. Ne morate ih kritikovati, ali pokažite malo dostojanstva i barem ih ignorišite!

Navijači

Pokazali smo svoje u Jesenicama. Blizu BiH. Grad sa velikim brojem stanovništva porjeklom iz BiH. Sastav sa Mirzom i Nihadom. Katastrofalan odaziv naših navijača. Više ih u otišlo u daleki Brazil na fudbalski SP. Vjerujem da je i igračima ohladilo tada, da su se zapitali za koga oni zapravo igraju.

Pratim facebook stranicu Saveza koja izgleda kao parodija facebook stranice ozbiljnog Saveza(ko prati objave, zna o čemu pričam). Nikad konkretne informacije neće objaviti, ali neke gluposti u stilu facebook Stranica koju bi vodio dvanaestogodišnji Emo dječak redovno postavljaju. Ali neću o tome. Pažnju mi je privuklo da su prije nekolko dana ničim izazvani(valjda da stranicu drže aktivnom) objavili onu nekoliko godina staru fotografiju Zacka Wrighta u majici sa motivima BiH. I odmah preko hiljadu lajkova :DD: U komentarima svi prizivaju natrag u tim dobrog starog Wrightića. Niti jedan jedini ozbiljan komentar gdje bi neko pitao koja je uopće poente te objave. Niti iko da kaže da je Wright bio grozan na Eurobasketu i da upita zašto ga se uopće dovodilo u tim. Ništa konstruktivno. Nek se on slikao u BiH majici, tako je narodne mase lahko kupiti, a to što se blamirao na Eurobasketu, nikom ništa. Mada, to sam onako morao ispričati, vjerovatno su ljudi koji prate tu stranicu na nivou onog koji je i vodi, niti to djeluje kao stranica košarkaškog Saveza niti ljudi koji komentarišu djeluju da imaju veze sa košarkom.


Igrači

Bosanskohercegovački košarkaši(časti izuzecima) se prodaju za male i velike pare u druge reprezentacije. Ni trunke patriotizma, osjećaja odgovornosti prema domovini, ili još od malena počinju igrati za druge reprezentacije ili urade ovo što je uradio Đedović na svom košarkaškom vrhuncu. Većih ljudi a sitnijih karaktera od naših košarkaša nigdje na Svijetu nema.


Ima li rješenja?

Nema. Jedino da krenemo graditi sistem iz temelja, morali bi duboko reformisati državu pa tek onda košarkaški Savez i klubove, a to će potrajati. Ne smijemo dati da ugase U16 i U18 mušku reprezentaciju jer je to uzrast kad smo već gubili igrače(iako bih ja rekao da su odlazili sami), mora ih se povezati sa našom reprezentacijom već u tom uzrastu, pogotovo ove koji pređu u neki klub u Sloveniji. Vršiti pritisak da se selekcijama pružaju dobri uvjeti, da se igraju turniri, da se obraća pažnja na njih, nemojte da nas zavaraju sa okupljanjem sedmicu pred kadetsko ili juniorsko EP i eto imamo selekciju. Potrebna su česta okupljanja i odlasci na pripremne turnire, bez toga sve je laž, pusta laž.

Ali dok svi idu naprijed mi živimo u prošlosti, najbolje se to na vidi primjeru U16 selekcije gdje se i dalje samo priča o prošlogodišnjoj selekciji čak i od strane samog Saveza, a to što mi još nemamo ni selektora niti smo imali i jedno okupljanje ovogodišnje U16 selekcije, a EP se bliži i svi naši protivnici u grupi ne samo da već imaju stručni štab i oformljenu selekciju, već su svi odigrali i najmanje jedan jaki pripremni turnir, o tome niko ne priča.

Kvalifikacije su na ljeto, nemamo selektora, nemamo nikakvu predstavu ko će nam igrati, grupa je izuzetno neugodna...ima li svjetla na kraju tunela? A tako izgleda lahko, čini se da tako malo fali da gledamo ovu jako interesantnu kombinaciju mladosti i iskustva:

1 - Renfroe(29 godina), Gordić(27 godina)
2 - Đedović(25 godina), Atić(19 godina), Musa(16 godina)
3 - Milošević(30 godina), Buza(20 godina)
4 - Teletović(30 godina), Sulejmanović(20 godina)
5 - Nurkić(21 godina), Stipanović(29 godina), Kikanović(27 godina)

Tim za svaki respekt :(
Zadnja izmjena: Vrabac_Za_Tri, dana/u sub feb 13, 2016 3:03 am, ukupno mijenjano 3 puta.
 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sub feb 13, 2016 12:54 am

Uh kakav tim, svaka cast za analizu. :palacgore:
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sub feb 13, 2016 7:44 pm

Danas je na naslovnici jednih novina izašlo "Prodaje li Trnovčević Nurkića Slovencima?". S obzirom da se radi o novinama koje su glasilo SDA, a znamo iz koje stranke je predsjednik Saveza, nije teško sabrati 2 i 2. Eto zašto jedva čekam vidjeti leđa trenutnim zaštitnim licima Saveza, oni ovaj narod i navijače smatraju za izuzetno neinteligentna i neinformisana bića koja možeš uvjeriti u bilo šta. Igrač ne može preći u drugu reprezentaciju bez ispisnice iz matičnog Saveza, bez potpisa iz našeg Saveza nikad ne može ni Nurkić zaigrati za Sloveniju sve i da želi, kao ni Đedović za Njemačku! Tako da je zapravo jedini moguć naslov:"Prodaje li Savez Nurkića Slovencima(svakako, puno ispisnica je misteriozno uručeno iz Saveza svih ovih godina, čak i za vrijeme ove garniture)?" Uostalom, Mahmutović je već otvoreno izjavljivao kako je pregovarao sa drugim Savezima :rofl1:

Pravila su jasna:

- Ako igrač pismeno potvrdi da će nastupati za jednu državu ili nastupi za U16 reprezentaciju te države a izrazi želju da promjeni reprezentaciju a nema pristanak od strane matičnog Saveza, moći će to uraditi tek kad napuni 21 godinu(vidi: Sulejmanović, Karahodžić)

- Ako igrač nastupi za U18 reprezentaciju ili neku stariju selekciju jedne države a poslije izrazi želju da nastupa za drugu reprezentaciju, ne može nikada dobiti dozvolu osim u slučaja pismenog pristanka od strane matičnog Saveza!


Na stranu Trnovčević kao klasični primjer Bošnjaka koji gleda samo sebe a živo ga zaboli za domovinu, ali ovakve lažne informacije iz Saveza u svrhu medijskog rata protiv njega samo izazivaju nepotrebnu paniku i zbunjenost u javnosti. Potreban je ovdje jedan reset, a s obzirom da Trnovčevića kao privatnog lica nije moguće odmaknuti, barem bi se odnosi trebali relaksirati kad odu ova zaštitna lica Saveza koja su pristala na medijski rat sa njim. Nekima je mandat već istakao a nekima tek treba, ali oni su iz nekog razloga i dalje tu.
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sub feb 20, 2016 8:45 pm

Nova previranja :mrgreen:

http://sport1.ba/konakovic-i-mahmutovic ... g-nurkica/" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sub feb 20, 2016 9:06 pm

Eto, to je to klasično manipulisanje narodnim masama o kojem sam pričao. Konaković nikako ne može podnijeti ostavku jer je njemu mandat davno istekao, evo izjava Đonlagića još od prije mjesec dana:
U nastavku Skupštine trebali bismo saznati imena potencijalnih nasljednika Konakovića, kojem je mandat istekao, ali je on i dalje tu.
Izjava samog Konakovića iz novembra 2015. godine:
Sutra je redovna skupština KSBiH i ja od sutra nisam više predsjednik KSBiH, ističe mi mandat.
Kako može čovjek kojem je davno istekao mandat podnijeti ostavku :klanjase2:

Slična priča je i sa Mahmutovićem.

Međutim, ovdje se radi o manipulisanju javnosti. Želi se stvoriti tragični mit o Mahmutoviću i družini koji su uzdigli košarku u BiH a koje je zlikovac Nurkić otjerao, sve u svrhu okretanja javnosti protiv mladog košarkaša. Sve ono dobro što su uradili u vezi mladih selekcija se već počelo rasipati i u njihovom mandatu, posljednih mjeseci dok su oni još uvijek bili tu vratili smo se u stanje kakvo je bilo i prije njih(prvenstveno jer novca više nema), što znači da se vremenski ovakva verzija događaja baš i ne podudara:

- Loše stanje u radu sa omladinskim selekcijama

- Dolazi Harun, dolazi dobar rad sa omladinskim selekcijama

- Odlazi Harun, ponovo se vraća loše stanje u radu sa omladinskim selekcijama

(mada se ponavljam, ali doći će gori od njih, tu nema dileme)



Svugdje u Svijetu sami igrači su najvažniji, oni su ti koji u konačnici donose pobjede ili poraze, samo kod nas se činovnici Saveza po važnosti izjednačavaju sa samim igračima, ili se čak uzdižu i na veći status, jer kako izjavi jednom bivši predsjednik Konaković: "Između Haruna i Jusufa, ja biram Haruna!". Ljudi koji rade u administraciji Saveza treba da su nebitni običnim navijačima, sumnjam da u npr. Španiji i Italiji i znaju imena zaposlenika Saveza, a oni su kod nas glavne zvijezde i to samo zato jer rade svoj posao(mada je to i razumljivo, jer ga oni prije njih i vjerovatno i ovi poslije njih neće raditi nikako). Čim ti znaš imena zaposlenika Saveza, tu već odmah nešto ne štima.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sub feb 20, 2016 9:19 pm

Haha pa sta je sad tu razlika izmedju Dine i Seje? Ovaj cirkus mora dobiti svoj kraj... Vise nije ni smijesno... vec tuzno..
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sub feb 20, 2016 9:33 pm

sajo10 je napisao/la:Haha pa sta je sad tu razlika izmedju Dine i Seje? Ovaj cirkus mora dobiti svoj kraj... Vise nije ni smijesno... vec tuzno..
Sejo Bukva drži Košarkašku Akademiju KOŠ, ako ćemo već rad rukovodioca Saveza ocjenjivati prema radu sa omladinskim selekcijama, onda je njemu itekako i u privatnom interesu da te selekcije nastupaju i bilježe dobre rezultate(a zašto su opet neophodna česta okupljanja i odlasci na turnire). Da Musa nije 2014. godine igrao na U - 16 EP divizije A i još završio kao najbolji strijelac, nikad KOŠ čiji je bio član ga ne bi mogao prodati za onolike pare za kakve je otišao u Cedevitu.

I Nihad Selimović koji drži Sparse je u UO Saveza, i ja sam od njeg očekivao da ipak bude aktivniji, da pristupi radu u Savezu sa većim ambicijama, možda da bude zainteresovan i za veće funkcije, jer njemu je također itekako u interesu da sve to funkcioniše. Sparsi su za Atića prilikom transfera u AEK dobili 750 000 eura, a ne bi im niko ponudio ni trećinu tog iznosa da nije igrao onako na U - 18 EP divizije A ove godine, gdje je završio u idealnoj petorci turnira.

Eto, to je moja nada da bi oni trebali raditi dobro, jer je funkcionalan Savez i snažne selekcije i u njihovom privatnom interesu.

I taj iz Kaknja kao novi u UO bi trebao biti korektan, Kakanj je u ovom trenutku možda i najstabilniji klub u državi poslije Igokeae, znači da ipak zna nešto.

Biti će vrlo zanimljivo pratiti ko će biti novi direktor i generaln sekretar Saveza, morati će se i neki RS - ovac sa upitnim dobrim namjerama ogrebati o jednu od takvih funkcija, osim ako nije pao neki tal u pozadini, Bošnjacima funkcije koje odlučuju a oni će dobiti nešto u zauzvrat, npr. u vezi Igokeae ili košarke u RS.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sub feb 20, 2016 9:42 pm

Zar nece ovaj Boris Spasojevic biti predsjednik saveza? mislim da sam to negdje procitao....
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned feb 21, 2016 3:20 am

Čini se da su prvobitno mediji loše prenijeli da će Bukva zamijeniti Konakovića na mjestu predsjednika Saveza, sad neki pišu da će ga zamjeniti samo u Upravnom Odboru(Konaković je bio i tu), i to mi se i čini logičnijim. Boris Spasojević je novi predsjednik Upravnog Odbora.

Bilo bi vrlo poželjno da ih neko upita čemu ovaj igrokaz s "ostavkama" zbog Nurkića s obzirom da zapravo odlaze zbog isteka mandata. Meni ne pada niti jedan drugi razlog osim da su pokušali po posljedni put okrenuti javnost protiv njega, nevjerovatno koliko ga mrze :rofl:

Mada je ovo deja vu, zadnjih pola godine oni svako malo "odlaze zbog Nurkića" ali će "ostati još malo da pripreme teren nasljedniku", očekujem kroz par sedmica novi istup u javnosti Mahmutovića gdje će ekskluzivno objaviti da je odlučio da podnese ostavku ali da ostaje još malo. Osjećam se isto kao da sam u filmu "Dan Mrmota" kad Bill Murray svakog dana proživljava isti dan, e tako sam i ja do sada proživio bar pet puta da su Konaković ili Mahmutović šokantno objavili da se povlače zbog Nurkića.

Na stranu što on je on tek nekad davno izjavio da "neće igrati za privatnu reprezentaciju Konakovića, Mahmutovića i Stojanovića", dok u posljednim medijskim nastupima ne uvjetuje svoj nastup za BiH ničijim odlaskom već samo od Upravnog Odbora traži da se izjasni jesu li spomenuti pravilno postupali u njegovom slučaju? Odgovor nikad nije dobio.

Cijela ta teza oko toga da oni odlaze kako bi se on odazvao je dakle pogrešna. Zapravo je Konaković u zadnje vrijeme izjavljivao da "između Haruna i Jusufa bira Haruna". Da li u normalnim državama predsjednici Saveza govore kako su im bitniji obični činovnici Saveza(koji su uz to i njihovi privatni prijatelji) od igrača koji bi trebao biti jedan od lidera ekipe :roll:

Uostalom, Nurkić je javno objavio mail u kojem mu direktor Stojanović piše da nakon pregleda u Zagrebu(kada je sve počelo) ili pošalje nalaze Savezu ili se vrati u Sarajevo, a nakon što je poslao nalaze, počela je hajka u medijima na njega jer se nije vratio u Sarajevo na pripreme!? Konfuzno, zar ne :?

U ovom slučaju su ovi iz Saveza ispali veći smutljivci od jednog Enesa Trnovčevića, a to je zaista teško, svaka im čast.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned feb 21, 2016 10:08 am

Ma otarasili smo se parazita nevidjenih, hvalisavaca na nezasluzeno.

Btw. Vrabac ispao iz rotacije partizana (nazalost dzikic izgleda digao ruke od njega, nije da nisam ocekivao)
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned feb 21, 2016 11:23 am

Evo komentaro onog dodikovca Brane sa jedne fejsbuk stranice.
Poštovani, juče nije bila sjednica UO KS BiH već je održan nastavak sjednice (drugi dio) Skupštine KS BiH (prvi dio bio je 28.11.2015.godine) u Mrkonjić Gradu, sjednica je počela u 14,15 h, a završila u 17,45 h o čemu postoji tonski i video zapis ! Član sam Skupštine KS BiH, bio prisutan i aktivno učestvovao u radu iste ! Skupština je usvojil Izvještaj o radu UO KS BiH i primila Informaciju o radu generalnog sekretara i kancelarije KS BiH ! Izvještaj Nadzornog odbora KS BiH i reviziju finansijskog poslovanja KS BiH za period od 2009. do 2015.godine juče nismo razmatrali iako je to bio Zaključak na prvom djelu sjednice Skupštine (28.11.2015.) iz razloga što NO KS BiH isti nije uradio jer mu to nije omogućila kancelarija KS BiH !!! Konstatovano je da je istekao mandat Predsjednika kao i generalnog sekretara KS BiH ! Generalni sekretar KS BiH harun Mahmutović juče NIJE podnjeo ostavku u pismenoj formi već je usmeno saopštio da se povlači zbog javnog obećanja reprezentativcu Jusufu Nurkiću ! Zbog poslovne prezauzetosti iz UO KS BiH su se povukli Dino Konaković i Nermin Mandra, a umjesto njih su imenovani Sejo Bukva i Mevludin Delibašić kao predstavnici KS Kantona Sarajevo i KS Zenice ! Istovremeno je najavljeno povlačenje članova UO KS BiH iz reda KS HB Mire Gugića i Darinka Mihaljevića, a njihove zamjene bi trebale biti Dalibor Miloš i Vinko Batinić ! Na prvoj narednoj sjednici UO KS BiH bit će imenovan V.D. Predsjednika i reda članova KS RS (Milan Plavšić, Goran Cvikić, Aleksandar Fulurija) do redovne Skupštine KS BiH koja će bit održana u aprilu ove godine, a do tada i Harun Mahmutović ostaje Generalni sekretar u tehničkom mandatu KS BiH !
Izgleda da nas uveliko je*e oaj Harun u zdrav mozak.
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned feb 21, 2016 1:32 pm

Ma meni je vala pun ***** i Nurkića i pisama njegovog menadžera.
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned feb 21, 2016 1:57 pm

I meni brate je pun ***** Haruna,Dine i onog treceg potrcka i njihovih lazi i obmana...
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

čet feb 25, 2016 4:24 pm

Džikić, Mulaomerović, Bajić i Lukajić kandidati za zamjenika Duška.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

pet mar 04, 2016 2:57 pm

Jedna pjesma od Muse Ćazima Ćatića, pitam se šta ovi bivši naši koji su nastupali ili nastupaju za druge reprezentacije misle o njoj, da li bi im se svidjela

Onim kojih se tiče



Zabludjeli ste, k'o da ste bez glave,
Razum vam ne zna kud vam noga hodi,
Vi izdajice djedovske ste slave -
Za nos vas dušman krivom stazom vodi;

Zabludjeli ste, k'o da ste bez glave.

Kamo vam oči, ne vidjeli njima?
I gdje vam savjest, ljudski ponos gdje je?
Vašeg se srca svaka rđa prima
I vi ste sluge tuđinske ideje -

Kamo vam oči, ne vidjeli njima?...

Čujte, gdje kune vas rođena vam mati,
Što vam je život, što vam hljeb je dala;
Svuda vas njena teška kletva prati...
O, zatornici njenih ideala,
Čujte, gdje kune rođena vas mati.

Svaki joj atom uzdiše i jeca,
Kud vaša noga po tlu njenu stupa;
Ta vi joj niste sinovi i djeca,
Jer s vas se ona u suzama kupa
I pod nogom vam njena zemlja jeca.

I njeno sunce blagorodno ono,
Svoj blagoslov joj što sipa vrh čela,
Vas gleda tako zlovoljno i bono.
Ah, vaše snove, vaša blatna djela
S prezirom motri njeno sunce ono!...


Vi ruku dižete na vlastitog brata,
Stajete na put narodnoj nam sreći -
Pa kakva vam je, kakva za to plata
I šta li ćete - recite mi - steći,
Kad ruku dižete na vlastitog brata.


Vi Efialte i Radaci svi ste:
U srce majci handžar ste zaboli;
Pov'jesti svoje zgazili ste liste -
A u duši vas to ništa ne boli,
Jer Efialte i Radaci vi ste.

O, stidite se, skrijte mrske glave
Pod mračnu zemlju, o, sinovi tmine!
Kad kod vas nema ljudske svijesti prave,
Neka vam sjena sa svijeta zgine -
Ah, stidite se, skrijte mrske glave!


Čujte, gdje kune vas domovina mati...
Što vam je život, što vam je hljeb dala;
Svuda vas njena teška kletva prati...
O, zatornici njenih ideala,
Čujte, gdje kune vas domovina mati!...
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

pon mar 14, 2016 11:20 pm

Znači ostala su trojica kandidata za selektora, "od zla oca od gore matere":

- Dragan Bajić

Ja Bajiću uopće ne zamjeram argument koji se često poteže kako on "ne voli BiH". Toliko je Bošnjaka, a pogotovo u košarci o kojoj se ovdje i radi, izdalo, prevarilo, pokralo, odbilo, napustilo, radilo na štetu košarkaške reprezentacije BiH, da mi nemamo nikakvo moralno pravo nešto prigovorati nekom Srbinu. Dakle, to sigurno nije razlog zašto ja nisam za Dragana. Ja za njega nisam iz dva razloga: Prvi je to što je on jedan od trojice članova Stručne komisije Saveza koja je bila zadužena da obavi razgovore sa potencijalnim kandidatima za selektora i odabere najbolje kandidate. Znači, on je obavio razgovor sam sa sobom i odlučio da je dobar kandidat :rofl: Kao iz nekog satiričnog stripa. Drugi i bitniji razlog je to što sam pročitao u medijima njegovu izjavu u kojoj on iznosi svoju viziju ako postane selektor, i to je parafriziram izgledalo ovako:"Ako ja budem izabran, imam planove da uradim i postignem što niko nije prije mene. Što se tiče sastava, Teletović će imati sve ovlasti, a poslije Eurobasketa 2017. godine podmladit ću reprezentaciju." Ovo miriše na ublehu sa kilometar razdaljine. Ne, definitivno Baja nije ono što nam treba.

- Damir Mulaomerović

Čovjek je simbol svega onoga što ne valja u bosanskohercegovčkom čovjeku i košarkašu, pa baš moraš biti gad da zaslužiš da ti zviždi puna Skenderija tvojih sunarodnjaka. Bezobrazno je i znak nepoštovanja prema navijačima uopće spominjanje njega kao potencijalnog selektora BiH. Toliko o tome.

- Željko Lukajić

Da ja napravim listu trenera koje bi želio za selektora BiH, on ni u prvih 100 ne bi bio. Ali u ovakvoj konkurenciji, on dođe kao moralna i trenerska veličina. Željko nije idealno riješenje, ali s obzirom da bi Damir bio skandalozno a Bajić tek loše riješenje, Lukajić je barem prihvatljivo. Daj Struju kad već nema ništa bolje.


Mada je pitanje selektora sporednog značaja, ko će nama igrati, to je bitno, daj Renfroea, Nihada, Mirzu i Jusufa i ja ću nas odvesti na Europsko prvenstvo, garantujem da bi i tamo ušao među 8 :DD: A ako će sastav biti sličan onom kao na prošlom Eurobasketu, bolje ukinuti reprezentaciju, koga briga uopće ko bi bio selektor u takvom slučaju.
Zadnja izmjena: Vrabac_Za_Tri, dana/u uto mar 15, 2016 12:18 am, ukupno mijenjano 1 put.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

pon mar 14, 2016 11:45 pm

Realno onako, bez ikakvog dubljeg analiziranja, ja ne vidim kako naša košarka u narednom periodu može napredovati. Što je najgore, mišljenja sam da ne može ni stagnirati, nego da će ovo sve otići u ***** prije ili kasnije.

Nemamo više ni polunormalan Savez, nećemo više imati omladinske selekcije, u našoj državi Ligu mladih više niko i ne spominje itd.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto mar 15, 2016 12:34 am

leet je napisao/la:Realno onako, bez ikakvog dubljeg analiziranja, ja ne vidim kako naša košarka u narednom periodu može napredovati. Što je najgore, mišljenja sam da ne može ni stagnirati, nego da će ovo sve otići u ***** prije ili kasnije.

Nemamo više ni polunormalan Savez, nećemo više imati omladinske selekcije, u našoj državi Ligu mladih više niko i ne spominje itd.
Pa mora se priznati da je ova vječito odlazeća garnitura Saveza a koja je još uvijek tu uradila dosta dobrih stvari. Ali ušli su u sukob sa igračem, i to posebnim igračem, i tu im je bio kraj, bar što se mene tiče. Ja ću uvijek biti na strani igrača jer na kraju se sve svodi na njih, oni su ti koji donose rezultat. Eto za prošli Eurobasket, obezbjedili se vrhunski uslovi, pripremni turniri, ozbiljan stručni štab, pa opet na kraju ćorak. Bez suhe kvalitete ne može i gotovo. Ne može neki obični činovnik javno prozivati igrača. A još ružnija slika se stvori kad predsjednik Saveza, koji je uz to i veliki privatni prijatelj tog činovnika, izjavi da "između Haruna i Jusufa, ja biram Haruna". I onda se ljute kad im se kažu da su privatni Savezi, a sve brat do brata.

Ne pada mi na pamet da stajem na stranu kojekakvih predsjednika i sekretarica Saveza u njihovom privatnom obračunu protiv igrača, još pogotovo ako se radi o vjerovatno najtalentovanijem ikad košarkašu rođenom u BiH, na stranu što je malo lood u glavu :rofl1: Navukao ih Slovenac Enes na tanak led, jbg.

Ali svakako su im istekli mandati i to je razlog što idu a ne što su "podnijeli ostavke zbog Nurkića", još kaže Harun da nije mogao više da podnese medijsku hajku protiv sebe? Pa jedina medijska hajka je bila protiv Nurkića, a to što očito nije u javnosti dobio podršku u napadu na Nurkića kakvu je očekivao, to je očito Harun doživio kao šok i medijsku hajku. Da barem odu dostojanstveno, koriste priliku i na kraju da frcnu otrov na Nurkića i okrenu druge igrače i javnost protiv njega, ponašaju se kao očajnici koji kada tonu žele do povuku još nekoga sa sobom.

A šteta, dok se bavio samo omladinskim selekcijama Harun je bio najbolji sportski radnik u BiH, ali izgleda da smo ga previše hvalili, u jednom trenutku se umislio "Savez i košarkaška reprezentacija, to sam ja" i to mu je i bio kraj.

Ali mi trebamo i dalje postavljati pitanja Savezu i prozivati ih za nerad, ne možemo im bez borbe dozvoliti da sve unište. Oni će se uvijek pozvati na "tešku financijsku situaciju" kad ih se upita za bilo koji njihov propust, ali ne možemo im dopustiti da im to prođe tek tako, ima tu puno stvari koje uopće i nemaju veze sa novcem a ne rade se kako treba. Nije im novac problem što pola godine ne mogu da sazovu sjednicu UO i proglase selektore omladinskih reprezentacija. A na stranu to što imaju ljudi u Savezu čije je upravo zaduženje da pronađu sponzore i novac i za to uredno primaju platu.
Zadnja izmjena: Vrabac_Za_Tri, dana/u uto mar 15, 2016 12:44 am, ukupno mijenjano 1 put.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija