Avatar
Vrabac_Za_Tri
Tema Autor/ica
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Košarkaški Savez Bosne i Hercegovine

pon maj 16, 2016 9:04 pm

Totalno mi je bio neuvjerljiv nastup novog Sekretara Barbarića na presici kad je predstavljen Izdajnik kao novi selektor.

Na pitanje novinara o eventualnom povratku Đedovića nešto ovako je prommrljao: "To nije moje...selektor odlučuje koga će pozvati...ne mogu ja raditi na svoju ruku...tek kad selektor objavi spisak i ako postoje administrativni problemi za nastup nekog igrača tek tad ćemo ih riješavati."

Kakav je ovo odgovor :rofl1: On se izgleda zaletio prije toga kad je ponosno razglasio da se radi na povratku wanna be Nijemca, to je on izjavio čisto da se lijepo predstavi javnosti, da je kao odmah nešto počeo raditi. Nije računao da će ga ozbiljno shvatiti :ganja:

I volio bi da neko izađe u javnost sa imenima članova UO koji su glasali za Izdajnika da bude selektor, da vidim tu sramotnu družinu. Mada s obzirom da je iz Federacije imao praktično stopostotnu podršku, lahko je dokučiti o kome se radi. Sejo Bukva me razočarao baš.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Tema Autor/ica
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Košarkaški Savez Bosne i Hercegovine

ned okt 02, 2016 12:38 am

Kaže Bukva u medijima da će sad Savez uspostaviti "kriterije" prilikom izbora novog selektora. Nadam se za početak da ako već ne mogu dovesti nekoga ko je simpatičan navijačima da će barem dovesti nekoga koga navijači barem ne mrze. Koji nesposobnjakovići.

A u onom saopćenju što je izdao Savez najviše mi je zapala za oko ona fraza kojom su objasnili ispadanje U16 selekcije u B diviziju: "Dešava se". Eto tako su to oni objasnili. Naravno neko bi rekao da smo ispali zbog toga jer je ekipa imala samo jedno okupljanje i samo 3 pripremne utakmice, ali vidimo da se to može objasniti i na drugi način: Dešava se.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Tema Autor/ica
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Košarkaški Savez Bosne i Hercegovine

čet avg 24, 2017 12:32 am

U proteklom periodu imali smo priliku čuti ili pročitati mnoge neobične, šaljive, kontraverzne pa i uvredljive izjave mnogih aktera naše košarkaške realnosti, od igrača pa do čelnika Saveza. Ovo su samo neke od njih:

Kad Bono Vox može dobiti nagradu počasnog građanina Sarajeva, zašto Nihad Đedović ne može dobiti bh. pasoš, ne razumijem.(Nihad Đedović o nepravdi jer mu država Bosna i Hercegovina ne želi dati državljanstvo pored njemačkog kojeg je i dobio na način da se odrekao državljanstva BiH jer dvije države nemaju sporazum o dvojnom državljanstvu).

Odgovor na pitanje što se dogodilo s Nihadom Đedovićem, koji je u javnosti ostao da visi u zraku, za mene je osobno puno jednostavniji i dajem ga u svojstvu jednostavne upute. Možete ga sasvim legitimno, osobno ili “među rajom”, nazvati (neka mi dame oproste na vulgarnosti koja jedina opisuje stvarno stanje stvari) – NAJOBIČNIJIM ŠUPKOM.”(Generalni sekretar KSBiH Dubravko Barbarić obrazlaže iz kojih razloga Nihad Đedović ne igra za reprezentaciju).

Nihad je ljut jer sam uvjeravao javnost da će ponovo igrati za reprezentaciju. Valjda ne shvatajući da mu pružam ruku da u javnosti sačuva obraz jer se odrekao državnog dresa.
U nekoj drugoj zemlji vjerovatno više ne bi smio hodati ulicom nakon te odluke. Valjda sam trebao reći da se odrekao države za koju su ljudi davali živote, ruke, noge… Za koju sam i ja ratovao. Možda onda ne bi bio ljut.
(Nekadašnji direktor reprezentacije Igor Stojanović o tome zašto ne priča sa Nihadom Đedovićem).

Ne forsiram šuteve već mi dolaze.(Mirza Teletović nakon što je u one dvije utakmice kvalifikacija za Eurobasket 2017 u kojima je nastupio imao ukupan procenat šuta 24.3%).

Ja pokušavam objasniti za Nihada Đedovića koji je u Sloveniji na EuroBasketu izvadio 10 000 KM svojih para da bi mogli biti u hotelu. Dođe sa slomljenom rukom i čovjeka prozivaju da neće da igra. To je najbolja dvojka koju Bosna i Hercegovina posjeduje. Zašto nije u reprezentaciji, zašto se odričemo nekih igrača?(Teletović u čudu ko to neda Nihadu Đedoviću, koji se odrekao BH državljanstva, da igra za Bosnu i Hercegovinu).

Kada se priča o trenerskom poslu, red, rad i disciplina su osnovna stvar. Hemije u timu nema, hijerarhije nema...(Teletović kritički o nedostatku reda, rada, discipline, hemije i hijerarhije u timu tokom kvalifikacija za Eurobasket 2017., nakon što je kasnio gdje god se moglo zakasniti, zahtjevao da spava odvojeno od ostatka ekipe, došao na pripreme sa 10 kg viška, šutirao 20% i fizički napao Musu na sred utakmice sa Rusijom).

Mirza je odbio da igra u Rusiji. Mi imamo ljekarski tim, ali je on doveo svog doktora da nam pokaže kako ne može ići u Rusiju. Kasnio je na ručkove. Totalno je nespreman, a bezveze priča o taktici.(Selektor Damir Mulaomerović o ponašanju, igri i izjavama Teletovića tokom kvalifikacija za Eurobasket 2017.).

Kenan Karahodžić me SMS porukom obavijestio da odustaje od priprema.(Damir Mulaomerović o načinu na koji je Karahodžić otkazao dolazak na pripreme reprezentacije 2016. godine. Ispostaviti će se da je to bio njegov uljudniji način, jer se 2017. godine selektoru Vujoševiću nije odazvao a da nije dao nikakvo pojašnjenje, pa ni SMS - om. Sve to od igrača koji je rođen 1996. godine i koji je do sada uglavnom igrao po 2. i 3. ligi Španije).

Igrao sam i uvijek ću igrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.(Više puta ponovio je Jusuf Nurkić iako je dva puta pod bizarnim okolnostima i neuvjerljivim isprikama propustio reprezentativne akcije. Tačnija bi bila ovakva izjava: Igrao sam i uvijek ću igrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Osim kad me malo žicne u nogama. Ili kad mi se ne sviđa osoblje u Savezu. Ili kad je selektor neko strog ko mi ne bi dopustio da radim šta hoću. Ili kada se želim preko ljeta pripremiti za narednu sezonu. Ili kada trebam potpisati novi NBA ugovor. Ili kad reprezentacije iga nekakve pretpretkvalifikacije.)

To što je BiH uopće završila u nečemu što su kvalifikacije za kvalifikacije i što slavi trijumf nad neugodnom Armenijom i rutinski gubi od zajebane Švedske, odnosno to što u tom neželjenom natjecanju igra s mladom, nezrelom, neiskusnom ali očigledno talentiranom momčadi nije posljedica nužnog restarta. (Novinar Saša Ibrulj o velikom uspjehu koji je reprezentacija ostvarila u pretkvalifikacijama).

Dakle, jedan visoki funkcioner Košarkaškog saveza BiH unazad četiri-pet godina, imao je ljubavnu vezu s jednom jako mladom uposlenicom KS BiH. Problem je nastao na posljednjem okupljanju na Ilidži na kojem je Jusuf bio, mislim da je to bilo Evropsko prvenstvo U-20. Tom je visokom funkcioneru tada došla supruga, a ova radnica se toliko razočarala da je bila u društvu sa Jusufom. Međutim, nije od toga ništa bilo, nikad se ništa nije desilo među njima, Jusuf i ona su samo dobri prijatelji. Čovjek je tog trenutka poludeo od ljubomore, i od tada su krenuli napadi i hajka na njega! To je priča koju puno ljudi zna i koja se lagano može istražiti.(Nurkićev menadžer Enes Trnovčević o razlogu zbog kojeg Harun Mahmutović mrzi Jusufa Nurkića).

Odjebite!(Svojevremeno je Harun Mahmutović nimalo taktički odgovorio Enesu Trnovčeviću).

Nihad Đedović je odrastao 20 metara od mene. Nihada Đedovića je moja mama učila u školi četiri godine. Nihad Đedović ima jednog predivnog brata Nedima Đedovića koji je reprezentativac, koji je isto moje dijete, kao i sva druga djeca. I on je napravio to što je napravio i ja ne želim davati komentar na bilo koji njihov postupak.(Uvijek začuđujuće oštar prema Jusufu Nurkiću, ovako je blago i sa osmijehom na licu Harun Mahmutović komentarisao to što se Đedović odrekao našeg državljanstva).

Između Jusufa Nurkića i Haruna Mahmutovića birao bih Haruna!(Tadašnji predsjednik KSBiH Elmedin Konaković se izjasnio koji bi bio njegov izbor kada bi bilo ili mladi NBA centar ili generalni sekretar Saveza).

Jusuf Nurkić se nikome nije javljao dva mjeseca. Nije odgovarao na naše pozive, na pozive selektora, na naše mailove, čak smo ga pokušali kontaktirati i preko kluba, preko menadžera, ali smo ostali uskraćeni za njegov odgovor.(Sadašnji direktor reprezentacije Siniša Kovačević o pokušajima da se stupi u kontakt sa Nurkićem).

Želja mi je jednoga dana otići u NBA ligu gdje želim osvojiti barem šest titula prvaka kako bih preskočio Michaela Jordana.(Džanan Musa na pitanje koji su mu ciljevi u karijeri).
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Košarkaški Savez Bosne i Hercegovine

čet avg 24, 2017 9:25 am

SAmo musaminator dao sportsku izjavu. ne zna se ko je gori mirza supcic ili harun uvlacicu se u guzicu misku dok mi oci ne ispadnu
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
PR Razija Mujanovic
Postovi: 2
Pridružen/a: pon sep 25, 2017 1:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Košarkaški Savez Bosne i Hercegovine

pon sep 25, 2017 1:16 pm

https://www.facebook.com/Mujanovic12/?r ... page_panel

Kako komentarišete ophođenje KS BiH prema legendarnoj Raziji Mujanović?
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Košarkaški Savez Bosne i Hercegovine

pon sep 25, 2017 8:47 pm

PR Razija Mujanovic je napisao/la:
pon sep 25, 2017 1:16 pm
https://www.facebook.com/Mujanovic12/?r ... page_panel

Kako komentarišete ophođenje KS BiH prema legendarnoj Raziji Mujanović?
Kakvo je ophodjenje KS BiH prema Raziji?

Raza je legenda!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija