• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sri dec 26, 2018 10:55 pm

:roll: :roll:
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

pet dec 28, 2018 12:08 pm

Vjerovatno nemaju drugog trenera, a i Leonardo i Maldini su nekako u drugarskim odnosima s njim šo nije dobro jer utiče na poslovne odluke.

Uglavnom, Žorž Mendeš kontaktirao Jardima i ponudio mu da bude trener Milana. Kažu da Jardim neće prije ljeta, a ja držim fige da se to desi...
Alternativa - da Leonardo vodi ekipu do kraja sezone.

Treba nam što prije trener koji se može nositi sa pritiskom. Top 4 moramo osigurati ove godine. Lazio se već počeo buditi. I naravno, pojačanja uz trenera. Brinem se da nam drugi ne otmu Fabregasa, tipa City ili PSG, za njih bi bio idealna back-up opcija.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

ned jan 06, 2019 5:39 pm

Izgleda da ce otpasti Fabregas i Kouame, a mozda i Godin :lol:

Od novih imena pominje se Pedro Obiang iz West Hama.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

pon jan 07, 2019 1:42 pm

Napoli hoce Lozana. Odlicno krilo, ne znam zasto ga nasi ne ganjaju. Suska se da nasi hoce Karaska, ali nesto mislim da se ni to nece obistiniti.
Gazeta je objavila danas da Milan zeli kupiti od Genove Piateka za 60 miliona eura, sto bi znacilo da se ugovor Higuaina nece otkupit. Puno mi je to para za nedokazanog napadaca...
Od veznjaka se spominje Sensi iz Sasuola, ali ja nisam nesto odusevljen. Grije klupu u svom klupu, ne znam kako nama moze pomoci. A i traze 25 miliona za njega sto je previse.

Bio sam optimistican na pocetku transfer roka, sada ne toliko. Ali ako dodje Karasko, te ako se Paketa dobro pokaze u startu, mozda i izadje na dobro. Biglia se vraca u februaru nakon povrede, to je dobro za cuti.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

čet jan 24, 2019 12:19 am

Genoa savladana sa dva razlike. Bakayoko i Paqueta odlicni!

Piatek je doveden! 35 miliona eura odmah + do pet miliona u bonusima. Di Marzio kaze da je AC Milan pokazao financijsku moc tako sto je u kompletu odradio transfer. Zakljucno sa Paquetom, potroseno 70 miliona ove zime.
Spoiler:
slika
Ali, to vjerovatno nije kraj. Spekulise se o par imena, vjerovatno dolazi veznjak i lijevo krilo. Sto se veznjaka tice, ja bih volio da kaparisemo Tonalija za ljeto, neka odigra jos pola godine u Seria B. Veliki navijac Milana, preferirao bi nas prije drugih ekipa. Kazu novi Pirlo. Nisam ljubitelj kada Talijani krste mlade talente na taj nacin, ali momak ima stvarno ogroman potencijal, a tek 18 godina. Cijena 30-tak miliona.

Lijevo krilo nam je neophodno i tu se najvise spominje:

Bergwijn iz PSV-a. Momak je ubica, ima dobru statistiku ove sezone. Jedna od udarnih igli ekipe, vjerovatno i bolji od Lozana. Suska se da ce Milan uplatiti nesto vise od 20 miliona za transfer, mada kako se De Jong prodao u Barsu iz Ajaxa za 75 miliona, strah me da ne skoci cijena.

Groeneveld. Igra za Brugge, fino krilo, velik potencijal. Cijena 10-tak miliona, suska se da cemo ga zavrsiti za ljeto. Trenutno je van terena dva mjeseca, pa treba pripazit ok povrede. Bio bi odlicno back-up krilo.

Danas se Di Marzio opet oglasio za Carrasca. Pricalo se da ce u Arsenal, ali nikoga nisu doveli. Provjereno ime, ali visoka plata i odsteta od skoro 30 miliona je problem. Ja bih prije doveo ovaj holandski dvojac odozgo.

Uglavnom, nakon razocaravajuceg starta prelaznog roka, stvari se cine boljim. Paqueta se odmah bacio u vatru i po meni vec bolje igra od Hakana. Bakayoko je sve bolji, Conti se polako vraca, ima na svom kontu dvije asistencije. Doveden je Piatek koji ima brutalnu polusezonu. Rizik jeste, ali momak ima potencijala, nije bas klasicni poacher.
Dovodjenjem lijevog krila i eventualno nekog veznog bi ovo bio odlican zimski merkato! Jos treba dodati da se Biglia i Caldara uskoro vracaju! I glasina za Bakayoka je da ce nam Chelsea dati popust na otkup jer smo im 'izasli' u susret za Higuaina. Vjerovatno bi kostao nekih 25 miliona, i to je ok deal. Njega i Kessia imati kao slicne igrace bi bilo odlicno.

Bergwijn/Groeneveld, Piatek/Cutrone, Suso/Castillejo
Paqueta/Hakan/Bona, Tonali/Biglia, Bakayoko/Kessie
RR/Laxalt, Rom/Zapata, Caldara/Mussachio, Conti/Calabria/Abata
Donnarumma/Reina

:11:

slika

:D
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

pet jan 25, 2019 6:12 pm

Po imenima se vidi da se gleda na duze staze, sto je uvijek bolja opcija od instant uspjeha. Kad bi potrosili novac da se pod svaku cijenu napravi rezultat, vjerovatno bi nas razoruzali "bogatiji" klubovi i dobio bi situaciju kao sto je u Monacu. Postepeno praviti klub, vezati igrace na duzi period i ponovo izgraditi ime. Tako je i receno dolaskom Eliota.
Samo da nas zaobiđu povrede i kroz 1-2 sezone imamo se cemu nadati.
Spoiler:
slika
:D

Inace, U19 tim ocajan, zadnji na tabeli. Nedavno trener zamjenjen. I njih se planira pojacati, a za sada se pominju Tiago Djalo iz Sportinga i Leroy Abanda iz Monaca. Ovaj drugi bi trebao uskoro potpisati a za prvog su jos uvijek spekulacije.

Također, doveden je i neki Nikolaos Michelis iz Asterasa.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sub jan 26, 2019 8:16 pm

Oplakao za Bertolacija :placeodsmijeha:

Potpisala su obojica, i Djalo i Abanda :D
Za Djalu govore da ima strasne predispozicije, nadam se da ce izrasti u dobrog stopera. Mogao bi zamijeniti Zapatu kroz sezonu, dvije, da bude treci-cetvrti stoper ekipe, barem se to planira.
A sad, probat dobit Napoli, u prvoj utakmici smo na nevjerovatan nacin ispustili prednost od dva razlike :zid:
Ispustali smo i ove sezone bodove na glup nacin, pa vodili smo protiv Lazia i primili gol u zadnjoj minuti. Mada, u nekim utakmicama je bilo srece, da budem iskren. Sreca pa su Roma i Lazio ove sezone bas losi :placeodsmijeha:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sub jan 26, 2019 10:33 pm

Kakve izmjene Gattusa :zid:
Paqueta dobar,
Donnaruma nas je spasio par puta,
Piatek grize i to je za sada bitno.

Steta sto ovaj gore nije dozvolio da se upare Paqueta i Piatek, mislim da bi dobro izgledali.
Sve u svemu, dobar bod ali nije da nismo imali priliku da uzmemo vise.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sub jan 26, 2019 10:43 pm

BlwD je napisao/la:
sub jan 26, 2019 10:33 pm
Kakve izmjene Gattusa :zid:
Paqueta dobar,
Donnaruma nas je spasio par puta,
Piatek grize i to je za sada bitno.

Steta sto ovaj gore nije dozvolio da se upare Paqueta i Piatek, mislim da bi dobro izgledali.
Sve u svemu, dobar bod ali nije da nismo imali priliku da uzmemo vise.
Nazalost, prenosi se ovo vec par utakmica. Mislim, ako je cilj bio bod, steta, ali vrijeme je da se pocnu dobijati vece ekipe. Mada, kad vidim odluke Hakana, Kessia, Calabrie u pasovima, dodje mi da se udaram sakom u glavu.
Donnarumma igra vec duze vremena na vrhunskom nivou, jos kada se oporavi Caldara, ispred sebe ce imati respektabilan stoperski duo. Sacekati da se u potpunosti oporavi Conti i imas i solidne bekove, Conti ofanzivniji, RR defanzivniji. Fali ubojito, brzo lijevo krilo i mislim da je okej. Naravno, i veznjak bi valjao, nemas koga uvesti s klupe. Za Romu ce biti spreman Biglia, ali ne znam hoce li igrati.

Pratimo sutra Romu i Lazio, imaju nezgodne utakmice protiv Atalante i Juventusa, i onda gostovanje na Olimpicu protiv Rome, tu se mora ici na pobjedu!
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

uto jan 29, 2019 9:58 pm

a tek sad kolko ce te se raspisat nakon sto je Piatek proradio :shisha:
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sri jan 30, 2019 5:57 pm

blueDBR je napisao/la:
uto jan 29, 2019 9:58 pm
a tek sad kolko ce te se raspisat nakon sto je Piatek proradio :shisha:
Ne treba se zalijetati, tek je prva utakmica :D

Ako se stvari poklope mogao bi biti fin nastavak sezone za nas, ali jos uvijek sumnjam u iskorak pod Gattusom. Misljenja sam da ce nas zaje*at kad bude najpotrebnije. Mozda to misljenje nije fer u odnosu na kvalitet njegovih prethodnika, ali treba gledati i buducnost.
Konkretno, nije mi se svidjelo totalno povlacenje u drugom poluvremenu. Sreca pa su Donnaruma, Bakayoko i stoperi bili na nivou, jer da smo jedan gol primili, jos bi dva sigurno.
Ali ko zna, ako se plasiramo u ligu prvaka mozda i on postepeno napreduje, oslobodi se pritiska, stekne neko iskustvo ili jednostavno eksplodira u trenerskom smislu. Ozbiljan zadatak je pred njim jer smo se nasli u dobroj poziciji koju ne bi smjeli ispustiti i ako bude nekih glupih poraza kao sto ih je znalo biti, sumnjam da ce se prastati.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sri jan 30, 2019 6:07 pm

Ako nista, pod Rinom se strasno dobro branimo. Malo primamo golova, postavimo blok i cekamo da protivnik pogrijesi.
Fali kreativaca u veznom redu, Kessie svako malo gubi loptu kad krene naprijed, Paqueta fizicki pada poslije poluvremena. Bona povrijedjen, a bio bi odlicna izmjena, Biglia ce se tek vratiti i ne znam da li bi mogao igrati desnog veznog.

E sad, krila. Ostalo je jos malo vremena. DiMarzio javlja da se Milan opet okrenuo Karasku, nakon sto je Inter odustao od njega. Spominje se pozajmica od sest mjeseci.

Gruneveld, Bergvajn, i Djenepo ostaju za ljeto, ne zele ih se klubovi rijesiti.

Onda, nova imena iskocila danas. Ismaila Sarr, veliki talenat senegalskog fudbala, ali trazi se za njega 40 miliona. Odlicna opcija po meni. Igra nevjerovatno u Renu.
Alan Sen Maksman je okej opcija, brz, nepredvidljv, ali divlji. Nije ko Niang divlji, ali eto :D Moze igrati lijevo, desno, naprijed. Traze skoro 30 milki, a ako ce ici na posudbu, da bude visoka, oko osam milki. Puno.
I treca opcija Viktor Osimen. Ne znam o njemu puno, samo sam cuo da igra odlicno ovu polusezonu. On je i najjeftiniji.

Od Delofelua nista (i bolje). Puno se imena spominje, nadam se da nije uzalud, a i treba dobro promisliti koga dovest. Najoptimalnije bi bila posudba do 4 miliona eura sa opcijom otkupa. Na ljeto napasti Bergvajna ili Sarra.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija