Analize protivnika za sezonu 2019/2020: viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: viewtopic.php?f=51&t=912&p=434009

AsharaK
Administrator
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 1:47 pm

Sta Krpic treba jos uradit da dobije poziv u repku?
Željezničar ante portas !

Qooler
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:02 pm

Čuda se događaju... jesu rijetka ali se dogadjaju.

Kone su bile prepotentne, došli su u fazonu da su Real a mi X ekipa iz kantonalne lige (da se opet ne uvrijedi neko), nevjerovatno je koliko su elemenata imali da dožive debakl. Ja sve što pitara znam..znam da su se uzdigli kao da je dupla kruna samo za njih napravljena. Sa stanovišta pristupa utakmici su totalno loše pristupili, kao da će se neko pobjediti sam od sebe.
Onda, čak i bez toga, drugi argument je da su u svim utakmicama u ligi do sada izuzev utakmice sa Čelikom, oni su razbijeni. Njih je Radnik ubio, Sloboda ih je u džep stavila, Velež isto...i onda ideš u derbi ko da si rođeni duplokrunaš...
Na tome se vidjelo da oni neće dobro proći.
Treći i naknadni argument je taktika koju su izveli i jako je glupa. Bio sam ubjeđen u veliki trijunf, ali ta taktika Husrefa je bila baš na granici ludila. Dva igrača kao što su Ahmetović i Handžić da igraju zajedno...je smiješno. Ahmetović je koliko toliko agilan, a Handžić ne baš. Dakle dva neka klasična teška centarfora, sa odsječenom sredinom...i što je najsmješnije..ništa Husref nije mjenjao do kraja...dakle i on je bio potpuno nerealan jer je bio ujbjeđen u reprizu prošlog derbija, a slabo pokretni klasični centarfori su bili tu da trpaju "male plave".

Ako na to dodaš da smo mi maksimalno ozbiljni bili i da smo fakat u vezi sada nevjerovatno jaki, a Krpa je mašina...da smo navalili kao na Slobodu, bez respekta oni bi se još više raspali i nakon što imaš dva tri razlike...mnoge akcije bi završile kao 5 gol.. i to je onda trpanje.
Ovako kada se zamisliš i sa ovim petakom su ubijeni, al moj mišljenje je da smo mogli još koji zabiti. Malo smo imali previše respekta i pogotovo onaj gol u 55 sek nas je ubio. Samo zamišljam da smo krenuli bez toga sa onako raspoloženom kreacijom...kada vodiš par golova razlike onda oni utezi na nogama nestanu i počneš igrat još kreativnije. Mi smo do 4:2 imali te utege i grčeve da radimo ono što smo kod petog gola.

Priznajem da je teško to zamisliti, al utakmica je mogla od 20 minute da liči na ono kod petog gola.

Nisam onaj koji je nerealan i poleti, baš suprotno. Nisam napisao da smo mi sada extra dobri i da smo prekucali ligu. Rekao sam da su Borac i Sloboda dokaz da to nije slučaj. Samo sam mišljenja da su kone imale sve sastojke za potpuni debakl, jer se tako ne ulazi u utakmicu, a pogotovo derbi i to takom taktikom na ovako jakog Želju u sredini. Onaj Husref mora da je slijep bio ovih 6 kola prije derbija, da vidi da je Željo svaku utakmicu kontrolisao posjed.

Sad je malo glupo pisati ovo nakon iznesene teze o cejneru...
Ne sjećam se da smo mi ikada bili toliko nerealni i da smo nekoga ponižavali. To nam jednostavno nije u prirodi. Evo i tu Stupčanicu kada uvrijediš, pokušaš se izvinuti. Ne odnosimo se sa visine, kao oni. Njima je to nekako u prirodi, a mi smo totalno suprotni..skrominiji, požrtvovaniji.

Ja se više bojim sada tekme protiv Veleža.
Velež je nezasluženo sa malim brojem bodova i baš suprotno od kona. Gledao sam par njihovih utakmica i mogu reći da su i od Mladosti i Zrinjskog bili mnogo bolji... Oni su dominirali sa Zrinjskim na njihovom terenu, a mi smo imali tešku utakmicu na svom. Nadam se da Velež bar još jedno kolo nastaviti kao do sada. Jest sebično , al jbg.

blueboy
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:08 pm

Brkoo je napisao/la:
pon sep 02, 2019 1:39 pm
neroazzuro je napisao/la:
pon sep 02, 2019 12:52 pm
E kad mi za našeg i to u svakom pogledu sasvim ok igrača kaže da je glup dođe mi da se ranim.
Haj da si to rekao za žvalju, al za Kemu...
Sve sto je @Bozidar Radosevic napisao je istina. I ovo za Kemu je isto istina. To glup je u smislu da nije fudbalski inteligentan a ne da je glup kao covjek. Meni je Kemica jako drag kao igrac, nase dijete, uvijek borben, pogine svaku utakmicu i sve je to ok, ali nije kapacitet da igra u prvih 11, limitiran je puno da se ne lazemo. On nedostatke prekriva borbenoscu. Nekad ce i to biti dovoljno ali generalno nije to to. Jaka odbrana osvaja titulu a mi nemamo jaku odbranu..

U euforiji smo bili nakon utakmice i nakon onakve pobjede nije bilo smisla komentarisati igrace. Kada se realno pogleda ovom Sarajevu smo poklonili dva gola i jos su imali 3 zicera, prvi put kad je Eric istrcao sa linije i zaustavio pokusaj Hebibovica, drugi put kad su pogodili precku i treci put kad je Eric lose reagovao i kad ga je Lazic prebacio, sreca preko gola ode lopta. Ako nas zavara ovaj rezultat sa Sarajevom i ako ne pojacamo odbranu, bojim se da nam se ne pise dobro..
Slažem se ja da možda Kemo trenutno nije kapacitet za prvih 11 i da igra jer nemamo boljeg, ali igra stopera mnogo ovisi i o tome kakav ti je partner, a naravno i kakav ti je vezni red. Jedan Bonucci izgledao perfektno u Juventusu, otišao godinu dana u Milan i izgledao smiješno, shvatio to i vratio se u Juventus gdje je opet odličan. Ne bih ja Kemu toliko podcjenjivao, od njeg se može napraviti jako dobar stoper za naše uslove, ali treba vremena i utakmica. Kemu je u svakoj utakmici na Grbavici lopta pogađala u j***, a protiv Sarajeva je još fasovao i loptu u glavu nakon šuta Handžića.
Zadnja izmjena: blueboy, dana/u pon sep 02, 2019 2:14 pm, ukupno mijenjano 1 put.

plavi kanarinac
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:09 pm

E cuj primis pet golova, izbuse te ljudi ko sito i dobijes poziv u repku FUJ **** TE OTAC MASNI ŽUTI
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!

mula
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:10 pm

Brkoo je napisao/la:
E kad mi za našeg i to u svakom pogledu sasvim ok igrača kaže da je glup dođe mi da se ranim.
Sve sto je @Bozidar Radosevic napisao je istina. I ovo za Kemu je isto istina. To glup je u smislu da nije fudbalski inteligentan a ne da je glup kao covjek. Meni je Kemica jako drag kao igrac, nase dijete, uvijek borben, pogine svaku utakmicu i sve je to ok, ali nije kapacitet da igra u prvih 11, limitiran je puno da se ne lazemo. On nedostatke prekriva borbenoscu. Nekad ce i to biti dovoljno ali generalno nije to to. Jaka odbrana osvaja titulu a mi nemamo jaku odbranu..

U euforiji smo bili nakon utakmice i nakon onakve pobjede nije bilo smisla komentarisati igrace. Kada se realno pogleda ovom Sarajevu smo poklonili dva gola i jos su imali 3 zicera, prvi put kad je Eric istrcao sa linije i zaustavio pokusaj Hebibovica, drugi put kad su pogodili precku i treci put kad je Eric lose reagovao i kad ga je Lazic prebacio, sreca preko gola ode lopta. Ako nas zavara ovaj rezultat sa Sarajevom i ako ne pojacamo odbranu, bojim se da nam se ne pise dobro..
Bolje je imati i takvog igrača u ekipi "Fudbalski glupog" koji gine i daje posljednji atom snage, nego nekog ekstra, a koji ne daje 100%. Svaki trud se nagradi, a kao što znamo da je fudbal igra kolektiva, to se odrazi na cijeli tim.
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.

MU'MIN T.M.
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:12 pm

Ne može odbrana primit, koliko napad može dati :kafa: :lol: :lol: :lol:

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

P.S. Stoper i lijevi bek, pod HITNO

Locomotiva
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:13 pm

5-2. Kraj price

Ako mozemo svinjski pobjediti, i sarajevo 5-2, mogli bi, uz puno srece naravno, pobjediti i Veleza, a?

Nadam se da ce biti I N V A Z I J A u Mostaru.
STOP IZGOVORIMA RAZNIM! STOP STOLICAMA PRAZNIM!
NAVIJAČI NA GRBAVICU - SVAKU ŽELJINU UTAKMICU !

fcz
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:14 pm

slika
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.

superiore1921
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:15 pm

Vjerovatno sam jedan od rijetkih sto to misli, al smatram da nam je autogol Sipovica dobro došao. Vidjelo se kako smo se nakon 3-2 povukli, i imam osjecaj da je ostalo 2-1 da bismo tako krenuli u drugo i pitanje je ko bi prije zabio, u slucaju 2-2 oni bi imali taj momentum i Bog zna sta bi dalje bilo. Ovako smo opet usli otvoreno u drugo i razbili ih u svim segmentima. Ekipa je pokazala odlican mentalitet i vidi se vec da je to dosta stabilnije nego proslih godina sto nas treba posebno radovati. Treba nastaviti bez prevelike euforije, sto Osim itekako zna kontrolisati, a sa ovakvom igrom i dominacijom rezultat ne bi trebao izostati. Juriiiiiiš 🏆🏆
🏆

Plava Porodica
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:16 pm

fcz je napisao/la:
slika
:rofl1:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

jovanmaksimovic
Moderator
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:25 pm

AsharaK je napisao/la:
pon sep 02, 2019 1:47 pm
Sta Krpic treba jos uradit da dobije poziv u repku?
bolje da ne dobije... kad god nas igrac dobije poziv ili se povrijedi ili ne bude formi poslije... neka ga u zelji samo!
21/4/18 nikad zaboraviti, nikad oprostiti!

Srcezelje
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:27 pm

Ozil je fudbalski najinteligentniji igrac na planeti,ono sto on vidi na terenu niko drugi ne vidi al borbenost trka zalaganje nula i to ga je pojelo,tako da bolje sto je Kemo "glup".

BrUDA
Kontakt:
Status: Online

pon sep 02, 2019 2:29 pm

Plava Porodica je napisao/la:
pon sep 02, 2019 2:16 pm
fcz je napisao/la:
slika
:rofl1:
ma daj... :rofl: :rofl1: :rofl:
Srce ima svoje razloge koje razum ne poznaje!

neda_TM87
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:40 pm

Locomotiva je napisao/la:
pon sep 02, 2019 2:13 pm
5-2. Kraj price

Ako mozemo svinjski pobjediti, i sarajevo 5-2, mogli bi, uz puno srece naravno, pobjediti i Veleza, a?

Nadam se da ce biti I N V A Z I J A u Mostaru.
Da li je neko imao iskustva sa odlaskom u Mostar u privatnom aranzmanu i prikljucenju nasima kod, ispred ili na stadionu?

Bozidar Radosevic
Kontakt:

pon sep 02, 2019 2:50 pm

Brkoo je napisao/la:

Naravno da sam mislio na nogometnu stranu.
Ništa protiv momka, čak šta više ali to su činjenice.
Da bi neko bio dobar stoper treba više od borbenosti, i oduzimanja lopte. Dobar stoper mora znati čitati igru protivnika kako bi znao se unaprijed postaviti. Kemo to ne zna. Ta nijansa puno znači jer neces uvijek moći uklizati, ući u duel. Pravilnim postavljanjem i unaprijed razmišljanjem možeš sebi proširiti dijapazon djelovanja. Drugim riječima dobijaš više mogućnosti da zaustaviš eventualni pogodak.

Kod nas je to perfektno radio Kvesić, Graovac i nekad Nyema. Od naših današnjih igrača to zna Dado(zbog toga i onaj pokušaj guranja na stopera) i nekad Sipović, ali ga ostali slabo isprate pogotovo Stanić. Kemo zna ako ništa ispratiti.

AsharaK
Administrator
Kontakt:

pon sep 02, 2019 3:23 pm

Od sljedece utakmice ne bi trebalo bit problema sa mojomtv. Pomozite, pogurajte sa lajkovima na fb stranici, preporucite raji, jer ce trebat masno placat mjesecno. I hvala svima koji su vec pomogli.
Željezničar ante portas !

sahmat
Kontakt:

pon sep 02, 2019 3:29 pm

Kemo je po meni jedan od najboljih štopera lige, perspektivan igrač 22 godine, prošao je naš omladinski pogon, sve selekcije reprezentacije od U17 do U21. Prema tm ima 47 nastupa za Zelju. Po njegovom temperamntu kad je Ramovic slomio nogu, jedini je napao Velkovskog zbog starta na njega, pa onaj gol protiv MDK i ono slavlje, ovaj momak je zasluzio sve pohvale, po meni da moze nositi kapitensku traku, je je pravi vođa na terenu!
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !

mamba21
Kontakt:

pon sep 02, 2019 3:30 pm

Raspored aktivnosti prvog tima:

Ponedjeljak – Slobodno
Utorak – Slobodno
Srijeda – Trening u 18:00 (Grbavica)
Četvrtak – Trening u 09:00 sati (Hrasnica) / Trening u 18:00 (Hrasnica)
Petak – Trening u 09:00 sati (Grbavica) / Trening u 18:00 (Hrasnica)
Subota – Odlazak u Bihać
Nedjelja – Utakmica sa Jedinstvom u Bihaću
Forza 1921!

MrkiMedo
Kontakt:

pon sep 02, 2019 3:41 pm

Joj kad bi me htjeli povesti do Bihaca, a dalje cu se sam snaci :D

blueboy
Kontakt:

pon sep 02, 2019 3:49 pm

Sreća pa ne dovedosmo Subića, lik je hodajuća povreda.

Trenutno korisnika/ca: BrUDA, Google [Bot], MSN [Bot] i 23 gosta.

Prijava  •  Registracija