Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:38 pm

Sjecam se utakmice protiv Plzena, umjesto povrijedjenog Hasanovica usao Sadikovic i solidno odigrao. Usao je jos jedan momak u toj utakmici, on sad igra u Turskoj, donio je klubu svojim transferom milion KM. Taj momak koji trenutno igra u Turskoj i koji ce igrati u evropi sa tim klubom ove godine je ostajao poslije treninga da dodatno trenira, i trenirao je tako da je napredovao u svakom segmentu svoje igre, u jednom momentu je eksplodirao i bio medju najboljim igracima u nasoj ligi. Sto se tice Dade, on je uvijek imao fudbalsku inteligenciju, jak sut itd, ali on nije uopste napredovao, evropske utakmice su bljesak samo gdje pokaze da zna dok u ligi to ne pokazuje u kontinuitetu i tako iz godine u godinu. Ja sam prvi mislio da ce Dado napraviti bolju karijeru od Bajica ali sam se zeznuo. Nije bitan samo talenat, treba tu dosta rada, truda, ostajanja poslije treninga, kad svi odmaraju i idu da cuclaju onaj qrac u argeliniju ti da treniras itd, u biti svaki rad se isplati. Sjecam se i one price da je u Plzen nudio po 200 hiljada eura za Dadu ali da je ta ponuda odbijena jer se smatralo da cemo uzeti dosta vise za njega. Dado ima zestok problem u glavi i zbog toga nece nikad napraviti nesto vise u karijeri. Nek mu je sretno gdje god bude igrao..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:40 pm

Model1964 je napisao/la: Šta je sve krmak nagovorio svojoj ekipi nakon povratka sa turnira u Sarajevu
na koga mislis?
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:41 pm

Neandertalac je napisao/la:
mirzza je napisao/la:Sta kazu, otici ce, pa ostat ce, pa posudba i sad sporazumni raskid. Puca mi neka stvar za Dadom, ali mi smo finansijski na gubitku, za decka su se mogle uzeti fine pare. Nadam se da ce ova odluka pokazati ispravnom u buducnosti u suportnom neko ce morati odgovarati za ovakvu katastrofalnu procjenu i odluku.
Tako je. To je sva poenta price. Novac.

Ok, ne racuna se na njega igracki, misli se da ne moze doprinijeti timu na nacin koji je zamisljen, to svima treba da bude jasno, te se stvari desavaju nista novo u svijetu fudbala. Iako bi ja npr mogao i na tu temu baciti razmjenu misljenja, ne zelim, jer odluku novog trenera treba ispostovati i dato mu podrsku.

Sa druge strane, ovo bi mogao biti finansijski skandal, cak i ovakav Dado vrijedi jako mnogo.
Mozda i rame uz rame sa Memijom.
Meni je apsurd takvo razmisljanje i smatram da je morao biti uz prvi tim, cisto radi prodaje.
Pa osim tog vec navedenog Memije niti jedan nas mladi nema ni priblizan pedigre, cak ima i najjaci sa obzirom na staz. Ccc

Ali eto opet, valjda znaju sta rade. Nadam se.

Ps. Svi koji kazu da Dado ne zna, da jos uvijek nije potencijal, veze o fudbalu nemaju.
Takodje svi koji kazu da uslovljava klub sa svojim bratom su obicni lazovi ili neupuceni naivci.
Nije bas rame uz rame sa Memijom, zbog povrede ali eto, vrijedi dosta. Imao je dosta dobrih trenutaka od Ceske preko Crne Gore, Malte, Ferenca, i prekucavanje Celika. Decko ima top u nozi, i ovdje se ne treba voditi ni emocijama ni tvrdoglavoscu, treba gledati sta je najbolje za klub, a definitivno djabno pustanje jednog od najvecih talenata to nije.
Ponavljam, neko ko je odlucio ovo ce jednog dana odgovarati, kao i onaj sto je pustio Dzeku za 20.000 necega.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:43 pm

za_zivot_cijeli je napisao/la:
Model1964 je napisao/la: Šta je sve krmak nagovorio svojoj ekipi nakon povratka sa turnira u Sarajevu
na koga mislis?
U SLO. je samo jedan krmak :lol: drugo su prasci :)
Zlatko ;)
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:44 pm

zubanovic89 je napisao/la:Nema utakmice da se Sadikovicu nije jebalo sve po spisku na svakom kontaktu sa loptom. Svaki put kad ga je Edis uveo sa tribina se culo "joj koga on uvodi Edise odlazi, Damire izadji sam". Dakle ko drugacije kaze, laze ko pas. Sad odjednom, svi vole Sadikovica, prisali bi Enisa gledat u prvoj postavi samo da ostane. Vi niste normalni sekunde.
Ti sto pljuju po Damiru pljuju po vecini igraca i pljuju kako znaju za sebe.. Lendric ako ne zabije dvije utakmice zaredom pljuvace i po njemu.. Ono sto je cinjenica je da je Dado previse utakmica odigrao kao zadnji vezni gdje se nije najbolje snasao.. On je trebao igrati blize golu jer kada je tako igrao imao je dosta respektabilan ucinak i kada su golovi a i asistencije u pitanju.. Isti problem je imao i Djenis.. Svi smo ocekivali da bude napadac posle Bajica a nikako prednji vezni jer nema karakteristike za tu poziciju.. Nadam se da ce se prestati s tom praksom guranja na neprirodne pozicije i izmisljanja tople vode.. Vidim neki pominju i Zerica na desnom krilu sto je i igrao protiv Olimpika i sto je opet izmisljanje tople vode.. Halvadzic igrao poluspica a Zeric desno krilo :r Na neprirodnim pozicijama su padali i puno iskusniji igraci poput Zebe, Bekrica, Svrake a sta onda ocekivati od juniora..

Ni ja kod Dade ne vidim poseban napredak kako odmicu sezone ali smatram da veliki dio zasluga za to snose treneri koji ga nisu znali ili htjeli iskoristiti na pravi nacin.. Sigurno je da smo na njemu trebali i trebamo uzeti neku lovu ali da bi je uzeli on mora imati jaku minutazu a Kostic ga vjerovatno ne vidi medju glavnim kandidatima za prvih 11..

S druge strane neki govore da je pedala enisu razlog sto se Dado necka.. Ako je tako onda mu istog momenta uruciti ispisnicu..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Rodom s mejtaša
Postovi: 1141
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:45 pm

Zašto voditi igrača na pripreme koji neće igrati zapaženu ulogu u ekipi. Možeš Dadi dati stan u Kupresu, ali igro ne bi. Ne vidi ga trener u ekipi po njegovoj zamisli i gotovo. Možda mu se čini lohotan, možda konta ma ovaj će se opet povrijediti (kakvu je Dado imao povredu, možda je tu pola odgovora) itd.
Osim toga pretjerujete sa niegovim kvakitetama. U gotovo svakoj ekipi iz Hr i Sr ima ovakvih igrača. Kao da je neka referenca igrati u našoj mladoj reprezentaciji kad je kroz nju prodefilovo i kunto i panto, a igrača da su nešto napravili možeš na prste izbrojati, a i ta reprezentacija nikad nigdje nije otišla.
Prema Dadi se postupilo pošteno (mi tezimo da budemo ozbiljan klub, a ne humanitarna organizacija), dakle majstore nema mjesta za tebe, lohotan si, ne bilo loše da odeš negdje gdje ćeš moći igrati i pokušati vratiti formu, mi te pratimo itd. Pod imperativom smo rezultata, nema prostora za kalkulacije, igrat će samo najspremniji i najjači itd.
Ako se nametne tu je za slijedeću (polu)sezonu ako ga opet neko polomi jbg. E sad, Dado neće posudbu hoće papire (navodno kako raja ovdje priča), daj mu šta ćeš, sretno buraz i gotova priča.
Kakvi ba hipotetički finansijski gubici i ostala šuplja. Mi moramo puniti stadion, kupovati clanske, plasirati su u Evropu itd. Tu je lova, a do nje možemo samo dobrom igrom i rezultatom a za to treba 15 atomskih momaka, a tu nažalost Dade nema. Sretno Dado.

Hoćemo li nabavljati to kakvo kvalitetno lijevo krilo i štopera ili ćemo se krpiti sa ovim sto imamo i ovim trecerazrednim Grcima/Talijanima?
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:47 pm

Da malo skrenmo sa teme dosadni ste sa Dadom prosle sezone niko ga ziv nije uvrstavao u prvih 11. niti kao izmjenu a sada propadamo radi njega !

Nego zna li neko hocemo li dobiti novi tunel i nove klupe, pisalo se o tome ? Da nije suplja bila u suprotnom bilo bi odlicno kad bi se izvelo.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:48 pm

slika

Veca modni "geru" :lol: Kakav pogled Keme, momak ulijeva strah kad ga vidis. :skoljka:

Ja jedino sto prizeljkujem od šefa je da malo igramo fudbal . Zadnje vrijeme, pogotovo od kako nas je Oda napustio mi nismo ninasta licili. Dosta je vise patnje na terenu i strepnje. Nadam se da cemo igrati napadacki, "leprsavo", da nametnemo svoju igru.
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:51 pm

Elegant je napisao/la:Da malo skrenmo sa teme dosadni ste sa Dadom prosle sezone niko ga ziv nije uvrstavao u prvih 11. niti kao izmjenu a sada propadamo radi njega !

Nego zna li neko hocemo li dobiti novi tunel i nove klupe, pisalo se o tome ? Da nije suplja bila u suprotnom bilo bi odlicno kad bi se izvelo.
On je do povrede bio standardan i imao cetiri asistencije i gol.. Posle povrede se nije vratio kako treba.. Pretproslu sezonu citavu bio standardan.. U evropi standardan.. I ja smatram da je do sada trebao vise napredovati ako mozemo porediti njegov i napredak Amira i Baje ali daleko od toga da je on bio katastrofa kako ga se zeli predstaviti..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:54 pm

dell21 je napisao/la:
KeepTheBlueFlag je napisao/la:http://faktor.ba/razocaravajuca-transfe ... a-stanica/
Eldar Hasanovic-glavni urednik a Adnan Pločo-novinar.Drugovi iz mira :guz:
Načelnikov portal odnosno novine od SD-A. Ponovo izgleda krece hajka nakon sto je prosla skupstina.
Ma nije hajka nego je ovaj novinar jednostavno površan, a i dobar je jaran sa nekim našim bivšim igračima pa malo to subjektivno sve posmatra. Pa isti on je pisao kako je upitno da li igrači dovedeni na zimu mogu opravdati epitet pojačanja jer su igrali malo sezonu ranije...
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
bianco blu
Postovi: 1044
Pridružen/a: pon apr 04, 2016 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:57 pm

mati moja draga, kao da je Blagojević otišao, a ne Sadikovići
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 2:58 pm

Model1964 je napisao/la:
za_zivot_cijeli je napisao/la:
Model1964 je napisao/la: Šta je sve krmak nagovorio svojoj ekipi nakon povratka sa turnira u Sarajevu
na koga mislis?
U SLO. je samo jedan krmak :lol: drugo su prasci :)
Zlatko ;)
Jest ih nalijepio sigurno u njegovom stilu :lol: . Mislim realno meni je taj lik toliko odbojan da to nije normalno, al jbg može mu se, ima rezultate...
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Djulaga_
Postovi: 283
Pridružen/a: čet mar 03, 2016 10:38 pm
Lokacija: Melbourn
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 3:00 pm

zubanovic89 je napisao/la:Nema utakmice da se Sadikovicu nije jebalo sve po spisku na svakom kontaktu sa loptom. Svaki put kad ga je Edis uveo sa tribina se culo "joj koga on uvodi Edise odlazi, Damire izadji sam". Dakle ko drugacije kaze, laze ko pas. Sad odjednom, svi vole Sadikovica, prisali bi Enisa gledat u prvoj postavi samo da ostane. Vi niste normalni sekunde.
Ja na jugu to nisam cuo nikad da govore za Damira a svaku sam utakmicu na istom
"Sa Željom sam se dogovorio u dvije minute.Jedva čekam obući dres najboljeg kluba u Bosni i Hercegovini.Velika čast i obaveza prema upravi, treneru i naravno navijačima.Uvjeren sam da ću im uzvratiti na ukazanom povjerenju" ; Ivan Lendrić
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 3:07 pm

Grbavica je napisao/la:Povesti Hasanovića, Durakovića, Ćutahiju na pripreme i staviti ih ispred Damira je smiješno. Sva trojica nemaju zajedno dvije utakmice po minutaži za prvi tim.
I onda mu ponuditi sporazumni raskid, luta se pravo.
Cijenim te ko forumaša ali ovo konkuriše za najgluplji post na temi
Nikako u isti koš ne mogu svi, da mogu onda nebi postojale pozicije na terenu već bi svako igrao sve
Da sam za puštanje Dade, nisam.
Ali ne treba mješati kruške i jabuke
Pozz ;)
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Djulaga_
Postovi: 283
Pridružen/a: čet mar 03, 2016 10:38 pm
Lokacija: Melbourn
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 3:10 pm

Da se razumijemo, ako trener misli da Damir nije za prvog tima, to nema veze.
Ali je Damir sigurno za klupe i da prode pripreme, ako nista drugo.
Damir je nas navijace zaduzio s jako puno bitnih golova, posebno u evropi.
Nije smio biti otjeran.
"Sa Željom sam se dogovorio u dvije minute.Jedva čekam obući dres najboljeg kluba u Bosni i Hercegovini.Velika čast i obaveza prema upravi, treneru i naravno navijačima.Uvjeren sam da ću im uzvratiti na ukazanom povjerenju" ; Ivan Lendrić
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 3:12 pm

Koliko ima istine u tome da nas pojacava Bevab i da li njegov eventualni dolazak znaci odlazak Kramarica?
Dino je odlican potencijal bio i da nije bilo povrede napravio bi dobar transfer, mislim da bi nam bio pojacanje..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 3:14 pm

Djulaga_ je napisao/la:Da se razumijemo, ako trener misli da Damir nije za prvog tima, to nema veze.
Ali je Damir sigurno za klupe i da prode pripreme, ako nista drugo.
Damir je nas navijace zaduzio s jako puno bitnih golova, posebno u evropi.
Nije smio biti otjeran.
Mene je rastužio npr.,derbi preskočio pa igrao za repku.
Sta ćemo sad
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 3:14 pm

za dadu je tačno sve što pišete, samo što uglavnom pišete selektivno i parcijalno pa se sve to ne nalazi ni kod jednog pojedinačnog forumaša :mrgreen:

- da je veliki, veliki talenat
- da je donekle i dokazan, naročito u evropskim utakmicama
- ima statistiku i bolju od "vizuelnog" dojma u većini utakmica
- da nikad u kontinuitetu nije više od 3-4 utakmice dobro izgledao i pokazivao to najbolje što smo vidjeli da može
- da je malo pi č ka (gdje ne mislim kao većina na to što ne "raznosi" ljude u duelu većinu vremena, nego mislim da je očito mentalno krhak i da je to glavni razlog njegove stagnacije)

po meni je sve to tačno.
gradi željo boli te *****
 
cala
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 3:15 pm

Djulaga_ je napisao/la:
zubanovic89 je napisao/la:Nema utakmice da se Sadikovicu nije jebalo sve po spisku na svakom kontaktu sa loptom. Svaki put kad ga je Edis uveo sa tribina se culo "joj koga on uvodi Edise odlazi, Damire izadji sam". Dakle ko drugacije kaze, laze ko pas. Sad odjednom, svi vole Sadikovica, prisali bi Enisa gledat u prvoj postavi samo da ostane. Vi niste normalni sekunde.
Ja na jugu to nisam cuo nikad da govore za Damira a svaku sam utakmicu na istom
Jug nikad ne psuje igracima, zna se ko to radi.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 22, 2016 3:15 pm

Brkoo je napisao/la:Koliko ima istine u tome da nas pojacava Bevab i da li njegov eventualni dolazak znaci odlazak Kramarica?
Dino je odlican potencijal bio i da nije bilo povrede napravio bi dobar transfer, mislim da bi nam bio pojacanje..
Vala ne bih ja Kramarića otpisao. Može se tu dosta kombinacija napraviti, i Bevab i Husić mogu pokriti sve pozicije na lijevoj strani, + Krama i Lazić.. :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Dzezvar, milanribar i 205 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija