Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
SkenderijaTM87
Postovi: 373
Pridružen/a: pon avg 15, 2022 1:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 12:03 am

Zasluzena pobjeda sve u svemu, Sloga uopste nije bezveze ekipa sto se i dokazalo tokom sezone. Mnogo efikasni prema naprijed, ali danas to nisu pokazali.
Za nasu ekipu se ne moze reci da je losa posto se to provlaci pocesto i kao Edis je strucnjak jer smo prvi s ovom ekipom.
Imas Stilica jebenog koji je najbolji igrac lige bez ikakve diskusije. Da ga saigraci ispostuju imao bi vec 10 asistencija. Onda Cocalica kao jednog od najboljih stopera. Imas najbolje krilo lige, i Amoaha koji pokazuje da je pravi igrac i pravo pojacanje. Hodzica koji je masina. Bekovi su prelosi realno i napadac trenutno ne pokazuje sto bi trebao. Ali sudjeluje u igri fino i nadam se da ce ga krenuti golovi ili se okrenut potrazi za novim na polusezoni. Klupa nam je prelosa stvarno. Nemas igraca da moze unijet promjenu na terenu.
Sve u svemu solidna ekipa za izboriti Evropu, a za titulu nema sanse.
 
Hare79
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 12:09 am

Sheldon je napisao/la:
ned sep 18, 2022 11:54 pm
Dame i gospodo, Luka Malic.

slika

slika
Inace je najtanji. Pogresnih dodavanja danas bruka, vecinu lopti je prodao neometan, uvijek bira tezu i po nas opasniju opciju. Po meni Vego korisniji sa svim svojim manama.
 
cala
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 12:15 am

Fićo je napisao/la:
ned sep 18, 2022 11:43 pm
Nekoliko puta je pričano na tu temu. Po nas je bolje to što je manji broj prijavljen za razliku od realnog stanja i nema potrebe da idemo u detalje kako i zbog čega.
Nisam upucen stvarno, pitam iz radoznalosti neke svoje. Umjesto da pise npr 7.253, nama danas upisali 7k a brojaci na stadionu nam rade.

Maloprije poslusah izjavu Curguza nakon tekme i nerado moram priznati da se slazem s nekim stvarima koje je naveo, ali isto tako da mi vecinu toga znamo i da je dosta nas svjesno da se ne moze tu u ovim uslovima nista uraditi. Mulalic opet kao majmun pored aut linije, pogotovo u drugom poluvremenu a tek sad vidjoh ono supacko Acino guranje kad je Kulenovic krenuo aut izvest. Valjanja i slicno ne treba komentarisati jer to radi apsolutno svaka ekipa koja cuva rezultat, a nesto nisam ni primjetio pretjerano valjanja s nase strane. Bilo je u drugom poluvremenu jednom kad je Santos, ja mislim, ostao lezat i kad je vidio da nema faula i da Sloga ide u kontru digao se kao da nista nije bilo. On je inace namazan i voli odglumit, kad se drekne cuje ga citav istok.
 
Hare79
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 12:21 am

Svidja mi se u ovoj sezoni sto se mi od pocetka postavimo ofenzivno na Grbavici a protivnici po defaultu igraju defenzivno. Prije par godina pa sve do prosle sezone, pogotovo kad smo po imenima imali jacu ekipu, skoro svaka ekipa koja bi dosla je dominirala u polju, a mi igrali na neke polukontre. Tada smo gubili bodove od Krupe, Mladosti itd. ljudi nas ubiju u polju, bogami sad je druga pjesma. Oni dobiju Zrinju, al dodju kod nas na Grbavicu i postave nisku odbrambenu zonu. Jeste malo pretenciozno al ove sezone je deviza: Mi smo Zeljo, izvolite se braniti.
Dobro je ovo sada, dobijama ove bitne tekme, samo pamet u glavu, bez pritiska i Evropa je nasa.
 
Diverzant
Postovi: 1783
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 12:27 am

Sheldon je napisao/la:
ned sep 18, 2022 11:54 pm
Dame i gospodo, Luka Malic.

slika

slika
daleko najtanji, al' daleko. ja ne znam kakav je njemu keba kraba u glavi dok igra, ali ovo je odron odrona. šehić je za obojicu bio doktor i to teški
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1829
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 12:31 am

Hare79 je napisao/la:
pon sep 19, 2022 12:21 am
Svidja mi se u ovoj sezoni sto se mi od pocetka postavimo ofenzivno na Grbavici a protivnici po defaultu igraju defenzivno. Prije par godina pa sve do prosle sezone, pogotovo kad smo po imenima imali jacu ekipu, skoro svaka ekipa koja bi dosla je dominirala u polju, a mi igrali na neke polukontre. Tada smo gubili bodove od Krupe, Mladosti itd. ljudi nas ubiju u polju, bogami sad je druga pjesma. Oni dobiju Zrinju, al dodju kod nas na Grbavicu i postave nisku odbrambenu zonu. Jeste malo pretenciozno al ove sezone je deviza: Mi smo Zeljo, izvolite se braniti.
Dobro je ovo sada, dobijama ove bitne tekme, samo pamet u glavu, bez pritiska i Evropa je nasa.
Za to su po meni najzaslužniji navijači, nije lako izaći i igrati pred 8k ljudi.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4137
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 1:18 am

Polako nam prelaze u naviku ove pobjede gdje smo vidno bolji tim ali se mi svi nekako sekiramo do kraja i imamo utisak da smo pobijedili jedva. A nismo. Pobjeda prevazna, protiv bas bas neugodnog protivnika i cista kao suza. Svidjela mi se posebno agresivnost na pocetku, pa i tokom citavog prvog poluvremena ali mora se jos poraditi na zavrsnici. Mora to ici hladnokrvnije, odlucnije i s vise rutine. Odbrana (sem Drine) je danas imala kolektivno cirkus dan ali eto i takve su nas tek jednom ozbiljno (i jos jednom poluozbiljno) ugrozili. A dobra su i efikasna ekipa. Jedino sto mi je danas zaista smetalo je previse nekakvih kratkih, slabih pasova.

Bender - rutina.
Galic - prvo poluvrijeme dobar u drugom se izgubio. On meni u zadnje vrijeme djeluje sav nekakav iscrpljen.
Malic - ono istrcavanje sa screenshotova gore je stvarno bilo zivi uzas ali mimo toga nije imao nekih narocitih kikseva. Meni je vise zakazao u ofanzivi gdje ga prakticno nije bilo.
Kosoric - ja ne znam na kojim drogama je bio danas ali ovo je jedna od njegovih najgorih partija u Zeljinom dresu.
Drina - stasava u pravu stopercinu, danas izvrstan. Ima strasno dobre izlete prema naprijed.
Beca - psihologu, psihologu, psihologu.
Hodzic - za nijansu ispod svog nivoa ali opet armirani beton. Gol kao nagrada.
Stilic - lijepa asistencija i jedna lijepa lopta za Amoaha u for. Mimo toga ama bas nista.
Santos - da li zbog Malica, umora ili taktike protivnika ali danas nije bio toliko prodoran i ostar kao inace. Mora poraditi na realizaciji.
Amoah - jeben igrac. Ocekujem od njega velike stvari u buducnosti. Fizika mu je top (iako nije prosao pripreme) a veceras je u vise navrata pokazao jako zavidnu tehniku.
Haracic - nekad djeluje smotano ali odradi tonu posla. Veceras nije imao ni nekih narocitih sansi ali se ipak uspio istaci s dosta korisnih poteza i velikom borbom. Definitivno nije klasicni sidras.

Hajdarevic - nije imao prilike nesto narocito pokazati. Da je dobio vise minuta umjesto Bece sigurno bismo bili cvrsci a samim tim i slobodniji prema naprijed.
Bekric - ma povalja ih deda kad je usao ko djecicu. Neka njega kao dzokera, moze itekako valjati u zadnjih 15-20 minuta.
Mekic - da se igra americki fudbal na one golove sto su visoki 30 metara bio bi sigurno u vrhu liste strijelaca.
Beganovic - zasto, zaboga zasto???

Atmosfera i posjeta daleko iznad nivoa ostatka lige.

U Trebinje idemo bez Kosorica i Haracica koji su dobili po treci zuti, mozda je vrijeme da u vrhu napada vidimo Santosa i Gasala po krilima a Amoaha u spicu. Ipak, poznavajuci naseg strucnjaka na devetku ide ubojiti Dzenis, kasnije ce ga zamijeniti Becom koji ce se na spicu mijenjati sa vec umornim Stilom. Kako god, to bi se moralo dobiti. Sigurno smo duplo bolji od njih, samo odigrati agresivno. Ako se vratimo s tri boda protiv svinjskog nek nam otvore kapije u 8 ujutro.

P.S. amare osime ***** ti sve osim roditelja.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
ubaceni element
Postovi: 688
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 6:16 am

Sheldon je napisao/la:
ned sep 18, 2022 10:50 pm
Odavno neko nije sa losijom ekipom bio prvi na tabeli kao Edis.
Najlosija ekipa koja ima najbolja krila lige, najveceg genijalca lige u vezi, najboljeg box-to-box veznog lige, te ponajboljeg stopera lige? Edise, ti si?
 
Avatar
igla
Postovi: 3649
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 6:44 am

Da se razumijemo, Curguz je ljakse, ali je rekao i tačnih stvari.

Da je nama neko radio ono sto je Aco njima, gadjali bi ga necim s tribine. Dalje, cuvanje lopte kod korner zastavice - ok, ali nekad i kad ima smisla. Prvo, mora to raditi neko jak, ko se zna graditi, drugo kada trcimo kontre 3 na 2, i posaljemo loptu kod korner zastavice da je cuvamo... Nije to Zeljo, nece nikad ni biti, a bez patetike - zabij drugi, pa si opusten. Ovo nase cuvanje lopte traje max 10 sek, a onda nam najcesce trce na cistinu, kao sinoc.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23664
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 7:57 am

Samo da Kosoric skonta da oni njegovi dugi pasovi ne vode nicemu. Dobro, mlad je, nadoci ce.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
milanribar
Postovi: 694
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 8:10 am

Drina sve bolji, mislim da smo dobili pravog stopera. Stariji kolega grozan sinoc al dobro je zavrsilo.

Santosa su čuvali dobro, po trojica nekad čak to trebamo znat iskoristit, opet sporo dolaze u napad naši kad Santos dodje u njihov šesnaesterac.

Amoah jako konkretan igrač, ima dobar šut za razliku od Santosa, iako je nešto sporiji i nije prodoran.

Sloga nimalo naivna ekipa sa ovim krkanima u napadu i jakim bekovima, dobro je što smo ovo dobili.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3053
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 8:53 am

Kao sto sam i ocekivao veoma teska utakmica.

U svakoj utakmici prvih 15 minuta mi "navalimo" i onda slijedi patnja. Sloga veoma kompaktna ekipa u prvom poluvremnu su imali dva zicera gdje su izlazili 1 na 1 sa nasim golmanima i tu smo imali dosta srece.

Drugo poluvrijeme umjesto da stisnemo i da pokusamo doci do drugogo gola mi moramo strahocati do samog kraja.
Stilic me je sinoc pozitivno iznenadio, bio je veoma agilan cijelo vrijeme se je kretao trazio loptu, razigravao.
Mulalic bi nekad au toku utakmice trebao pokusati zamjeniti strane Snatosu i Amohu jer ovo je do sada procitano i svaki protivnicki trener vrsi dupli blok na Santosu.

Idemo se sada odmoriti, onda ocekivati pobjedu u Trebinu i nakon toga pred 15 000 navijaca potuci se sa Zrinjskim

P.S. Aco Kosoricu, "idolu moju", kakav si ti talenat to je nevjerovatno, ondakve stvari ne rade ni pioniri kada igraju. Najjaca scena kada ga lik napuca loptom dok je sjedio na travi, ukratko KOMEDIJA
Alea iacta est!
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 9:16 am

Prevazna pobjeda protiv dosta nezgodne ekipe. Sloga je do sada na svakoj utakmici u gostima postogla dva gola, mi smo ih zaustavili i nismo im dali da stvore dvije prilike. Bender nas je izvadio 1 na 1, i prije toga isto situacija kada je neko uklizao.
Hodzic iako je na pocetku imao pogresnih pasova,poslije je odigrao odlicno i gol dao, za mene je igrac utakmice. Stilina asistencija isto odlicna.

Kako bude odmicalo prvenstvo, sudije ce biti sve gore po nas, jucer se i vidjelo to u nekim situacijama. Ali biti bolji i ne dozvoliti da nas poremete.

Manijaci prekucavanje :zeljeznicar1:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 9:44 am

storm_raider je napisao/la:
pon sep 19, 2022 7:57 am
Samo da Kosoric skonta da oni njegovi dugi pasovi ne vode nicemu. Dobro, mlad je, nadoci ce.
Ma skontat će, evo kaže šef da svi nadolaze, pa će i on.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1244
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 9:56 am

ubaceni element je napisao/la:
pon sep 19, 2022 6:16 am
Sheldon je napisao/la:
ned sep 18, 2022 10:50 pm
Odavno neko nije sa losijom ekipom bio prvi na tabeli kao Edis.
Najlosija ekipa koja ima najbolja krila lige, najveceg genijalca lige u vezi, najboljeg box-to-box veznog lige, te ponajboljeg stopera lige? Edise, ti si?
I najgorom klupom lige. Ne branim Edisa, ali ova Ekipa ima 3.prava igrača, 2.talenta, nekoliko prosjecnih igraca i otpad poput Vege, Hajdara, Dzenisa, Kosorica, Muftica a kako igra mogao bi i Subasic pod ruku s njima. Sve u svemu 19.bodova je realno za ono sto imamo. Tanak roster, s nekoliko top imena. Tu smo gdje smo jer ostali igraju promjenjivo.

Da ne misli neko da ja Edisa nesto branim, ali meni je ovo sasvim okej kad realno pogledas sta imamo. Nemas špica, nemaš rezervu za njega. Cast Haracicu ali jednostavno nije to to. Trudi se ali on nama za nesto vise moze biti samo rezerva. Krila nam jesu dobra, ne i najbolja rezerva nam je Gasal i Seha. Obojica su toplo hladno igrali. U sredini izuzev Stile i Hodzica nemas pristojnog igraca. Beca sav ustogljen (jucer dobar), Mekic vise gresaka pravi nego bilo ko. Jucer nam je svojim idiotlucima kod kornera napravio bas divnu kontru u 93.minuti. da ovi nisu lipsali ponovio bi ti se Siroki. Hajdar je maratonac, momak nema fudbalsku inteligenciju i slag na tortu Bekric od 38.godina. Galic i Malic su korektni, ali daleko od nekog kvaliteta. Vego pod ruku sa Hajdarom . Stoperi. Imas Cocalica koji je vrh, Drina koji se polako pocinje dokazivati i kantu od Ace. Bender je sredina neka, naspram Erica i slicnih odlican, realno neki prosjek. Muftic nije za golmana.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6750
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 10:20 am

Ali stvarno sinoc Kosoric i njegovo ponašanje, hajde shvatam ides da zadrzis i uzmes 3 boda ali ono pored aut linije je bruka.
Nadam se da ce Coca biti spreman za Leotar.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Amar927
Postovi: 1672
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 10:47 am

Zoran Curguz :Smatram da Željo mora da ima boljeg kapitena od ovog kojeg danas ima. Gospodin Kosorić je danas ličio više na jednog Indijanca nego na pravog kapitena, kako se ponašao na terenu. Međutim, to mu je neko dozvolio da tako radi.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4137
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 10:47 am

ubaceni element je napisao/la:
pon sep 19, 2022 6:16 am
Sheldon je napisao/la:
ned sep 18, 2022 10:50 pm
Odavno neko nije sa losijom ekipom bio prvi na tabeli kao Edis.
Najlosija ekipa koja ima najbolja krila lige, najveceg genijalca lige u vezi, najboljeg box-to-box veznog lige, te ponajboljeg stopera lige? Edise, ti si?
I statisticki najboljeg golmana lige u prosloj sezoni.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
Valter
Postovi: 1323
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 11:00 am

Aco Kosorić živa katastrofa, sve i jedan skok duel lik izgubi, u toku utakmice desetak puta u čistoj situaciji nabija loptu prema naprijed i po pravilo netačno, loše procjene i postavljanja, al hajd to sve, ali ono što je uradio desetak minuta prije kraja utakmice zaslužuje direktan crveni karton (sudija hvala). A vamo kao najiskusniji. On bi kao kapiten za ovakve poteze drugih saigrača trebao dijeliti šamarčine. Coca molim te vrati se protiv Leotara.

Međutim mladi Drina me baš pozitivno iznenađuje, iz utakmice u utakmicu nadolazi. Ima tu još fula al njegove godine na toj izuzetno zahtjevnoj i nezahvalnoj poziciji to i pretpostavljaju. Smatrao sam ga lošijom opcijom od Keme Osmankovića (kojeg nešto nisam igrački cijenio), al ovom prilikom se isprićavam. Mali samo tako nastavi, popravljaj nedostatke i nemoj se slučajno ufurati, tu bi ti bio kraj.
A bekovi, šta reči za naše bekove osim da imamo vjerovatno najlošije bekove u ligi, koji na žalost ne mogu napredovati. Već sada tražiti neka rješenja jer sa boljim bekovima Santos i Amoah bi izgledali 30% bolje.
U toku same utakmice bilo je jako dobrih perioda, al standardo zadnjih 20 minuta nepovezanost i traumiranje. I ono mahalsko oduzimanje vremena ne ide uz Želju i 101 godinu postojanja, ako to već radiš radi malo više gospodski.

Utakmice kao ova protiv Leotara mogu biti nezgodne ako ih od prve do 90 minute ne shvatiš maksimalno ozbiljno. Igrače treba premirati jer pobjeda donosi par hiljada navijača više protiv Zrinjskog.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 11:17 am

exbabilon je napisao/la:
ned sep 18, 2022 10:51 pm
Bravo za jug, orilo je veceras!

Ćurguz malo sere na usta izgleda.
Ja mislim da je upravu čovjek.
Ono Acino bi mi svi poludili i tražili crveni da je neko drugi uradio. Ja ne znam šta mu se desilo da ono uradi, ali potez je Bože sačuvaj. Cirkus.

Također, ne treba se dovesti u situaciju da zadržavaš vrijeme protiv jedne Sloge, na Grbavici.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 34 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija