Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 11:01 am

Raptor44 je napisao/la:
čet sep 10, 2020 10:23 am
Faca Sa Ulica je napisao/la:
čet sep 10, 2020 9:55 am
SkenderijaTM je napisao/la:
čet sep 10, 2020 9:53 am
Sta ste očekivali prolaz protiv cifuta? Ma hajte molim vas. Postavka je dobra bila u prvom poluvremenu. Nakon 2 1 mi se kofol nesto otvorili, ljudi nam spucali 2 kontre u 5 minuta, jedne smo se magično spasili, drugu primili. Nakom 3 1 stali ljudi znali da je rijesena tekma. Da smo izasli otvoreno od prve minute primili bi glat 5 6 komada.
Bolje primiti i 5-6 sa mudima nego 3 bez muda.
Joj, dobro te je.
Preskoci i ne citaj.Sasvim jednostavno.
Ne vidim u cemu je problem.
Ili cete nastaviti sa prozivanjima na govnetu.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 11:12 am

mamba21 je napisao/la:
čet sep 10, 2020 9:39 am
Kada Fedja izadje sa bunkerom na Grbavici i dobije nas 0 2, tada je on majstor, znalac. Kada ti izadjes sa bunkerom u Izraelu, to je pickasto. Znam da ne vole neki ovdje Amara, ali valjda on bolje od vas zna mogucnosti svoje ekipe protiv makabija. Pregledao je vjerovatno njihove utakmice i vidio gdje su opasni. Pa na kraju kad smo im krenuli visoko izlaziti, svako malo opasnost. Tako da su prvo poluvrijeme odigrali odlicno takticki i disiplinovano. Drugo pocinje sa glupim golom, i reakcijom ukopanog Fejze. Kako nije bilo klizanja, bacanja na glavu. Borili su se koliko su mogli, u drugom su padali sve vise. Dado usao, nema snage za 15 minuta, jedva trci... ali ne zamjeram im nista poslije ovog perioda.
Golovi su primani sa 30 metara bez ikakvog bloka i iz kontre 2 na 5, dobro hajde ona bomba uletila jebiga desava se, ali kako objasniti to da pet igraca nisu u stanju sprijeciti dva cifuta da ga zabiju, nema to veze sa taktikom
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 11:28 am

Nema potrebe da spominjete druge forume na ovom forumu, svoja prepucavanja ostavite za sebe, hvala.
Željezničar ante portas !
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1241
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 11:35 am

Ovo sinoć je čisti Amarov poraz, a njegova neka izjava da je kao zadovoljan posebno boli.
Jedino što je ispravno u mom nekom viđenju stvari je bilo onih prvih 15.minuta koje si trebao odigrati onako radi čistog razbijanja pritiska da su oni neki bauk, a nakon one predstave sve jesu bauk nisu.

1.greška je bila Irfan Fejzić, nije momak loše branio kriv jeste za 3.gol ali je dao jednu vrst nervoze igračima da se ne mogu osloboditi prema naprijed i krenuti jer vazda imaš strepnju kako će on ispucati i moraš staviti igrača više nazad kao osigurača ako on ne ispuca loptu. Muftić bez ikakvog iskustva je u mom viđenju bolji izbor jer momak bi je bar ispucao svaki put kako treba. Da li bi podlegao pritisku iskreno, sumnjam jer oni su bili bezidejni jako jako dugo, tako da bi stekao vrlo brzo samopouzdanje. Nisu oni nasi napali kao svojevremeno Plzen pa da ti moraš imati golmana nekog koji ima pretjerano iskustvo. Nit bi nas napali ikad tako jer nisu jednostavno taj tip ekipe.

Druga greška sinoć je bilo povlačenje nakon našeg gola. Mi smo iz druge prilike zabili gol, a imali smo dovoljno vremena cca 30minuta da vidimo da su defanzivno jako jako loši i da stvar bude još smiješnija preplašeni od Štilića kao da je ne znam ti šta. Čovjek im trza u sred 16m i oni ne smiju da izađu na njega. Dakle umjesto da kreneš naprijed ti se povlačiš još više i kazna je u vidu onog gola, koji onaj njihov nikad više ni na treningu neće dati.

Treća greška je što na poluvremenu nije nogom nabio i izbacio Veselog i Hajdara.
Veseli se pretvorio u Dzenana Zajmovica. Mahalski fudbal, bez ikakve želje i ozbiljnosti. Mujezinović je morao ući odmah na poluvremenu, kad već nije počeo. Uz to sve neki pičkasti stav, bez imalo muda u utakmici koja te može prodati. Ali važnije ganjati cure po Cue nego napredovati u svojoj profesiji.

Za ove što hvale Hajdara, malo se vi zapitajte šta znate o nogometu, kako se igra i šta je posao zadnjeg veznog. I to što je kao odgovoran za gol je 35.sekundi jedinog ozbiljnog fubala što je taj momak odigrao juče. Pa da malo to elaboriram. Jasno je da on apsolutno nema nikakvu ideju u igri i tu je radi nekih defanzivnih sposobnosti ali brate ako ti neko doda loptu, pa nije granata. Ne napada te 550 igrača već jedan. Druga stvar je što ti moraš imati ideju šta uraditi s loptom kad ona dolazi do tebe, a ne primiti pa onda 3.sekunde razmišljati kako i šta. Onda onaj debilni stav daj prvom do sebe nek nije kod mene, pa nek se drugi brinu samo da ja nisam kriv za šta. Koliko puta je uvalio Blaževića, Sinišu i Alispahića zbog toga juče je impozantno. Pa daj jebemu mater probaj nešto možeš li sam šta skontati. Redom nastavljamo s postavljanjem kod našeg napada/prekida. Ja bar koliko znam o nogometu je da je prostor i širenje igre uz kretnju bez lopte jedna od najvažnijih stvari. On je svaki aut u dva metra od Mehmeda/Štilića i navuče im još kojeg igrača jer i budala zna da neće njemu baciti aut. Pa zar je toliko teško tu jednostavnu stvar uraditi da otvoriš im prostora odvučeš igrača, probaš da potrčiš malo a ne da ti Siniša mora u noge gađati, jer drugačije ne možeš zadržati loptu, a i znalo se desiti da mu je baci u noge i on odmah je izgubi.
Defanzivno, što mu je kao forte u igri opet čuva Mehmeda, Kosorića, Miletića. Dovoljno je pogledati situaciju kad oni stativu pogađaju gdje i kako on stoji. I normalno da nećeš izblokirati šut. Kako bi? Druga stvar je što bez ikakve drskosti napada njih(ovo su svi radili izuzev Šehe, Ace i Siniše). Ona situacija iz drugog poluvremena njih trojica ne mogu da izbiju loptu i još gledaju u onig Cherya s nekim stavom haj pusti nam je da i mi malo igramo. Možete pričati o nekoj trci, ali nek on ide trčati maraton, tu može biti slina i nema neke odgovornosti.

Iz utakmice u utkamicu Amar kasni s izmjenama. Luka J, je morao dobiti više vremena. U ono malo što je igrao puno je pokazao. Žar, trka borbenost, igra s loptom neki pokušaj, momak je želio da igra baš kao i Blažević i Ivan pa i Mujezinović.

Što Danan reče da smo napadali pa izgubili 6-1 lakše bih prihvatio nego ovo bezmudno sranje što je prezentirao Amar.

A da se moglo proći itekako je moglo. Jedan Zrinjski bi ovo glat prošao prošle godine.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 11:38 am

Faca Sa Ulica je napisao/la:
čet sep 10, 2020 5:40 am
NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:28 pm
salle86 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:26 pm
*ebo mene svak' ako ne bi za mjesec dana 2 treninga dnevno samo puka kondicija, ovi igrači ličili na fudbalere.
A ne ko sad da evo 30 godina naš nogomet uopšte ne liči na europski
https://youtu.be/Rfm8tHMVL7w
Koliko para, toliko muzike.
Super promjenis materijal......
Sasvim jednostavno
Niko ali niko ne može mene da ubijedi da je ova Bosna (uz još samo par državica sveukupno na prste jedne ruke se nabroji) najnetalentovanije mjesto u Europi, jer je samo par država koje nisu imale ekipu u grupnoj fazi. Očito je da se nešto radi pogrešno, i to totalno jer vazda isto, ko dejavu se ponavlja...

Meč protiv Makabija manje više, nije se realno ni moglo bolje s obzirom na sve oko kluba, tako da je i ovaj poraz najmanji problem i nešto što manje-više nas ne treba zamarati puno, pored svih ostalih dešavanja...
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 11:45 am

mamba21 je napisao/la:
santakuruz je napisao/la:
čet sep 10, 2020 9:34 am
Pa ko nama brani ulaganje u infrastrukturu i u omladinski pogon?? Imas opciju da ulazes ili da krades. Nasima je draza ova druga opcija i tu je kraj price.

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk
Ti si siugran da kradu i samo nijemo posmatrsas pored mobitela i tastature kako oni to rade. Katastrofa. :roll:
Ja barem ne podrzavam za razliku od mnogih polupismenih obozavaoca lika i djela trenera kojemu je malo da bude trener pa je odlucio da vodi cijeli klub. Ne bi to bio problem da ga ne vodi u ambis.

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23656
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 12:22 pm

salle86 je napisao/la:
čet sep 10, 2020 11:38 am
Faca Sa Ulica je napisao/la:
čet sep 10, 2020 5:40 am
NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:28 pm


https://youtu.be/Rfm8tHMVL7w
Koliko para, toliko muzike.
Super promjenis materijal......
Sasvim jednostavno
Niko ali niko ne može mene da ubijedi da je ova Bosna (uz još samo par državica sveukupno na prste jedne ruke se nabroji) najnetalentovanije mjesto u Europi, jer je samo par država koje nisu imale ekipu u grupnoj fazi. Očito je da se nešto radi pogrešno, i to totalno jer vazda isto, ko dejavu se ponavlja...

Meč protiv Makabija manje više, nije se realno ni moglo bolje s obzirom na sve oko kluba, tako da je i ovaj poraz najmanji problem i nešto što manje-više nas ne treba zamarati puno, pored svih ostalih dešavanja...
U Bosni nije talenat problem, to nikada nece biti problem. Nazalost, sve drugo je problem, a to je bitnije od talenta. Nas problem je sto zivimo od talenta, od poteza, od trenutka inspiracije, od trica sa parkinga, a ne od sistema gdje ce sve biti ubaceno u masinu kontinuiteta. Svako moze uraditi jednu ili dvije dobre stvari, ali bitan je kontinuitet. Onda necemo zivjeti od izuzetaka. I tako je u svemu, fudbal je malen primjer. Za pocetak, moramo shvatiti da zaista nemamo pojma o zivotu, i jos bitnije - da mislimo da znamo sve, a da nemamo pojma o zivotu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
tm87alem
Postovi: 523
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 12:49 pm

Momci su se borili koliko su mogli uprkos svim problemima koje su imali zadnjih 20-ak dana. Nisam i ne mogu biti zadovoljan porazom, ali se ne mogu oteti utisku da se ovaj makabi mogao proci. Nisu oni nesto, evropski prosjek, cini mi se, neka sredina. I kao takvi su za nas jos uvijek nedodirljivi. Bez trke nema ni igre, rece legenda kluba, neprevazidjeni I.O. Upravo to mi nemamo! Pa ne mozemo vjecito cekati neku magiju stilkea ili nekog slicnog! Okrenimo se sebi, prvenstvo se nastavlja i treba se skupiti i probati osvojiti tri bobe u uskom. Tamo se moze igrati. Otvoreno igraju, mladi su i brzi, cega se najvise i bojim. O organizaciji kluba nekom drugom prilikom. Sad je najbitnija prva sljedeca i kao i uvijek pozeljecu srecu nasem jedinom Zelji. Idemo dalje i glavu gore! Cujem da su igraci psihicki slomljeni jos prije tekme sa makabijem, zbog cjelokupne situacije u i oko kluba - kokuzluk i korona, sve zajedno.
:zeljeznicar1:
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 1:14 pm

Mi nemamo temelje postavljene kako treba, bez toga nema napretka. Trener mora biti samo trener, predsjednik samo predsjednik, ekonom biti ekonom a igrac nista vise od igraca. Nama stvari na tom nivou ne funkcionisu a kao nesto bi postigli. Evo sve i da nekim cudom osvojimo titulu, sta imamo sljedece sezone? Nerealno je ocekivati nekakve grupne faze ali jel puno ocekivati da protiv nekih osrednjih klubova barem budes konkurentan? Iskreno, meni nesto puno ne znaci ta titula ako cemo opet sljedece sezone improvizirati oko sastava, krpiti se, dovoditi igrace koji nigdje drugo ne mogu igrati a mi ocekujemo od njih spas. Pa nismo klub sa Andore ili Lihtenstajna pa da igramo Europu samo zato sto nam to neko mjesto pripada, to nije Zeljo.

Eh sad ono sto nam je jedan od najvecih problema. To je iskreno Amar Osim. Uz duzno postovanje za osvojene titule ali ogromno je pitanje koliko je taj covjek sad dobar trener. Vjerovatno je on u nasim okvirima bio vrhunsko rjesenje prije 15 godina. Stvorila se fama o tome kako nas samo Amar moze voditi i to je bio ogroman teret svim ostalim trenerima. Kad uzmemo sve ovo sto nema veze sa trenerskim poslom a Amar aktivno ucestvuje, ostavlja strasno puno prostora za razne sumnje. To steti klubu puno vise nego sto Amar svojim trenerskim umijecem doprinosi. Pored tih titula u nasem prvenstvu, treba vidjeti kako to Amar stoji u euro kupovima, kakva mu je tu statistika. Koliko je to "napravio" igraca, koliko ih je afirmisao? Koliko je imao promasaja sa transferima? Mi smo nacija koja se ubila za diktature jer smo najslabiji sa koristenjem mozga, razmisljanjem i analitickim osvrtom. Sad smo u situaciji da za ocite propuste, nerad, javasluk i nesposobnost i dalje imamo velik broj ljudi koji to sve opravdavaju floskulom "Amar zna". To ce nas odvuci u propast a kad progledamo, vec ce biti kasno.
Imali smo sve predispozicije da budemo Dinamo nase lige, sad smo samo jedan od 4-5 klubova koje svrstavaju kao kandidata za osvajanje titule. Regionalno se ne mozemo nositi sa prosjecnim hrvatskim ili srpskim klubovima. U Europi smo skroz nebitni.

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk

 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 1:20 pm

Fudbal u 2020. godini zahtjeva puno novca a prije svega strucne ljude u klubu - KOLEKTIV koji zajedno radi za boljitak na svim poljima.

Mi to nemamo !
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 1:27 pm

Elegant je napisao/la:
čet sep 10, 2020 1:20 pm
Fudbal u 2020. godini zahtjeva puno novca a prije svega strucne ljude u klubu - KOLEKTIV koji zajedno radi za boljitak na svim poljima.

Mi to nemamo !
Kratko i jasno!
 
staaarinavijac
Postovi: 609
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 1:39 pm

SISTEM

dakle, znanje , odgovornost , ozbiljnost i
novac
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 2:10 pm

Nama nije problem (nogometno) znanje. Ovde se djeca rađaju sa tim. Problem je sve drugo. Talenat je samo 5% ostalo je rad, red i disciplina.
Naš Edin je pokazatelj kako se od "kloca" može postati svjetska klasa, ali isto tako i pokazatelj koliko mi kao narod niti imamo strpljenje, viziju a ni obraz da nekad i priznamo kako nešto ne znamo, pa da jednostavno prepišemo od onih koji znaju u tom trenutku bolje. Nama je veće poniženje priznati da nešto ne znaš nego tim svojim neznanjem usrati i šefa i stanicu
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 2:45 pm

Pa imate i pricu o tom famoznom kampu. Koji ce nam vrag kamp kad djecu nema ko trenirat? To sto napravis kamp ne mora znaciti da ce biti bolje ako djecu trenira Zeric itd.
Željezničar ante portas !
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 2:47 pm

Smijali se i vrijeđali kada je Misimovic govorio isto za kamp, đaba ti istii kada nema strucne ljude da ga vode, a takve treba platiti.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 2:57 pm

Kakvi ba mi i sistem...Znate šta to znači za naš mentalitet...Mi smo navikli šićarit, naš mentalni sklop ne seže dalje...Takva nam je cijela država, daj da ja šta klepim, j.... ostalo...Takav nam je savez, takvi su nam i klubovi...Nema tu nikakvog sistema ni u jednom, sve se to radi na ho ruk, samo je pitanje koliko će to namaknut sa strane i onda deri, daj meni, daj meni itd itd...Ne može tebi kamp donijeti novog Džeku ako će ga učiti treneri koji ne znaju prije svega biti mentori kako na terenu, tako i u životu...
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6737
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 3:57 pm

Nista idemo dalje, na redu su sportski prijatelji za vikend. Ako nista znamo da se dole moze igrati, samo treba full sastav izvesti a na to mislim Ikic, Zec (ako je s od spreman), Eric i Mujezinovic.
Veseli i Fejzic njih treba ostaviti u Jablanici pa ih pokupiti kada se budemo vracali.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 4:31 pm

AsharaK je napisao/la:
čet sep 10, 2020 2:45 pm
Pa imate i pricu o tom famoznom kampu. Koji ce nam vrag kamp kad djecu nema ko trenirat? To sto napravis kamp ne mora znaciti da ce biti bolje ako djecu trenira Zeric itd.
A šta to fali Žeriću?
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Ludvig Leple
Postovi: 285
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 4:49 pm

A šta mu ne fali?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 4:50 pm

Slažem se s vama koji govorite o sistemu. Ali mislim da to nije ključni problem. Imate koliko hoćete klubova po Evropi koji imaju cirkus administraciju, koja su društva jednog lica, a opet igraju grupnu fazu EL. Pogotovo mislim na klubove istočnog bloka.

Imali smo DOBAR sistem i LOŠ fudbalski segment. Što je najgore, nije bilo napretka uopće. Nažalost.

Ključ je u mijenjanju načina na koji se gleda fudbal. Kad shvatimo šta je moderni fudbal, možemo napraviti iskorak. I igrači i treneri i navijači. Kad budeš pravio igrače koji su prilagođeni takvom fudbalu, napredovat ćeš. Ovako nećeš.

Je li Amar kriv? Jeste, donekle. On je jedan od rijetkih koji razumiju moderni fudbal, to se vidi kroz njegove izjave, ali to nikako da prenese na teren.

Moje mišljenje je da trebamo, ako treba, “uvesti znanje”. U ovom trenutku prije bih platio dobrog stranca člana stručnog štaba, nego trenera. Pored toga, riješiti se luzerskog mentaliteta. Amar ga posebno ima u Evropi.

@Asharak, za Žerića sam napisao jer nije ništa značajno bolji ili lošiji od drugih. Sve je to u pet deka.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot] i 212 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija