Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6655
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 1:56 pm

Petrović: Nakon Želje smo imali još kvalitetnijeg protivnika, volio bih da konačno uzmemo tri boda

Majku svoju ****.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 2:09 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub avg 15, 2020 1:56 pm
Petrović: Nakon Želje smo imali još kvalitetnijeg protivnika, volio bih da konačno uzmemo tri boda

Majku svoju ****.
Ćelava binda ! Kompleksi su cudo.
Danas ako dobijemo bice nevjerovatan zalet jer nam stize Mladost. Idemo Plaviiiiiii
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 2:36 pm

avlami97 je napisao/la:
sub avg 15, 2020 1:35 pm
storm_raider je napisao/la:
pet avg 14, 2020 11:41 pm
@avlami, mozda je glupo pitanje koje cu postaviti, ali jedan si od najstarijih ovdje. Mozes li ikako paralelu napraviti u odnosu na taj famozni fudbal u Jugi i ovo danas? Takodjer, ko bi od ovih poslijeratnih igraca po tebi mogao igrati u sampionskom Zelji iz Juge?
storm_raider je napisao/la:
pet avg 14, 2020 11:41 pm
@avlami, mozda je glupo pitanje koje cu postaviti, ali jedan si od najstarijih ovdje. Mozes li ikako paralelu napraviti u odnosu na taj famozni fudbal u Jugi i ovo danas? Takodjer, ko bi od ovih poslijeratnih igraca po tebi mogao igrati u sampionskom Zelji iz Juge?
Prvo bih odgovorio na drugo pitanje.
Mislim da niko od poslijeratnih igrača ne bi mogao igrati u šampionskoj generaciji iz 1971/72 i ne zato što nemaju kvalitet, nego zato što je ta ekipa pravljena haman deceniju. Napravljena je mašina koja sve melje i samo jedan-dva kotačića kada se izbace iz te mašine, ona počinje da šteka. To se upravo desilo kada su igrači iz šampionske generacije počeli ići u "pečalbu"...Bukal, Škija, Hadžija...i to se odrazilo na tabelu, pa smo tako od prvaka do ispadanja "potrošili" samo pet sezona. Kao što ste mogli pročitati Željo je tada igrao totalni fudbal. Što bi rekao Izet...svi u napad, svi u odbranu. Škija je davao 10ak golova po sezoni, a niti jedan poslijeratni stoper u ligi, a ne samo Želji to nije u stanju. Sprečo i Janković su također bili golgeteri iako su po vokaciji bili igrači sredine terena. Pored nas taj fudbal je patentirao tadašnji Ajax koji je tri puta bio prvak Evrope uzastopno. Ovo pišem, jer sam mnogo o tome čitao, jer kao dječak nisam mogao shvatiti mnoge stvari. Bilo mi je bitno otići na Koševo i gledati svog Želju.

Prvo pitanje.
Teško je napraviti parelelu između tadašnjeg i današnjeg fudbala. Tada su igrači uglavnom potpisivali na 4 godine i potom ponovo produžavali na još 4. Bili su vezani za svoje klubove. Rijetko je ko prelazio iz kluba u klub. Igrači su bili odaniji i voljeli su klubove za koje su igrali. Granica za odlazak vani je bila 28 godina. Godinama se znala prva postava neke ekipe. Svaki klub je imao svojih par "zvijezda" koji su i po 10 godina i više bili u jednom klubu. Bogati klubovi su postali još bogatiji, a siromašni stagniraju ili nazaduju. Napravljen je nenadoknadiv jaz u kvalitetu klubova i to se više nikada neće moći stići. Primjer: Gledam pripremnu tekmu Želje protiv Arsenala iz Londona na Grbavici. I oni i mi igramo sa 80% snage i skoro prvim timovima. Tekma završi 1:1. Kada bi se danas odigrala jedna takva tekma mislim da bi primili najmanje 10 golova, s tim što bi mi zapinjali, a oni igrali u izmješanom sastavu sa pola snage.
Druga veoma bitna stvar u tadašnjoj zemlji je bila selekcija igrača. Danas mnogi talentovani i fizički predispozicionirani dječaci nisu u mogućnosti trenirati, jer se to plaća. Tada je bilo drugačije. Klub raspiše oglas da se primaju novi klinci. Imaš par treninga i stotine djece. Stručnjaci procjene najbolje i djeca se "upišu" u Klub. Ostali čekaju novu šansu, novu probu, novu prijavu. Sve je bilo besplatno. Tvoje je da kupiš kakve kopačke i majicu određene boje i to je sve. Danas oguliše roditelje, a roditelji k'o roditelji misle da je upravo njihovo dijete novi Mesi, Ronaldo, Džeko i u njima ne vide dijete nego milione izražene kroz domaće, vropske ili američke novčanice.

A, sada nešto lično. Zašto Željo, a ne Sarajevo?
Kod mene je to bunt. Želju sam počeo gledati na Koševu, jer smo gore odigrali nekih 8 godina uzastopno ('68.-'76). Igrali protiv Santosa, Intera, Ferenca, Derbi kauntija, Briža, Bolonje...Bili prvaci...na Koševu su igrali i najbolje partije pružali naši šampioni. Navijači Sarajeva su uvijek omalovažavali Želju, Željin stadion (Grbavicu), priča im je bila imamo ljepši stadion, imamo pravi semafor, imamo reflektore, pravu atletsku stazu i sve je to bila istina. Grbavica je bila manja, semafor bio iza gola, a rezultat se mijenjao ručno.. Dvojica ljudi i guraj brojke kada padne gol. Nismo imali reflektore, a atletska je bila sa 6 traka i obični šljunak.
Kod nas je igrao i Stojanče Idić (Rom), a oni su govorili da smo ciganski klub. Uglavnom, sve se svodilo na omalovažavanje svega što je vezano za Želju, bez obzira što smo u međusobnim susretima bili bara-bara ili nekada oni koju utakmicu više, nekada mi. U Evropi smo bili uspješniji jer smo izbacivali Italijane (Bolonja), izbacivali jedan Briž, koji za par godina nakon toga igra finale kupa šampiona, pobjedimo Ferenc na NEP stadionu u Budimpešti 2:1, a oni nas na Koševu isto tako i prođu na penale u polufinale. Ferenc je u to doba bio top 20 klubova svijeta. Pitari osim boda protiv Uniteda nikada nikog slavnijeg nisu izbacili, Pa i sada kada pogledaš njihov najveći evropski uspjeh je bio taj što su par puta izbacili dva kluba u Evropi, trećeg nikada. No, to im nije smetalo da se bahate, dižu, i podcjenjuju.

Želju i Željine navijače je uvijek krasila skromnost i poniznost, ali i dostojanstvo.

Pretjerah ga ja. Biće teško u Tuzli. Mislim da nam vrijem ide u prilog. Teren će biti dosta brži.
Hvala na iscrpnom odgovoru. Super je uvijek nesto novo o nasem Zelji nauciti.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6655
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:00 pm

Sta mislite za sastav danas?
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:10 pm

Od sastava znam samo da će Fejza na gol.......vjerovatno

:rofl:
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
イビチャ・オシム
 
Dulinho1987
Postovi: 53
Pridružen/a: sub avg 01, 2020 3:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:15 pm

Izlija je napisao/la:
sub avg 15, 2020 3:10 pm
Od sastava znam samo da će Fejza na gol.......vjerovatno

:rofl:
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
i Kosoric na stopera
 
Avatar
ono.na
Postovi: 566
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:33 pm

Nisam ja glup kad ne kupim sezonsku.

slika

Bez obzira na ovo, danas po 3 boda, pa onda cekati da ih polome.
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
Glas Razuma
Postovi: 522
Pridružen/a: čet maj 09, 2019 9:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:35 pm

Onda je Glas Razuma neprijatelj kluba kada jasno napise sta nas ceka, dok nije neprijatelj kluba onaj koji rasprodaje imovinu. Ovo je razlog zasto se sampanjac tek iz frizidera otvarao, dok se pjena nije ni stvorila. Napisite ko su clanovi skupstine, pa da znamo ko treba za ovo da glasa.
Mi smo Zeljini, Zeljo je nas!
 
Avatar
black64
Postovi: 816
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:40 pm

Glas Razuma je napisao/la:
sub avg 15, 2020 3:35 pm
Onda je Glas Razuma neprijatelj kluba kada jasno napise sta nas ceka, dok nije neprijatelj kluba onaj koji rasprodaje imovinu. Ovo je razlog zasto se sampanjac tek iz frizidera otvarao, dok se pjena nije ni stvorila. Napisite ko su clanovi skupstine, pa da znamo ko treba za ovo da glasa.
za pomocni se moze uzeti ogromna lova, nadam se da ce u slucaju da se fkt proda uprava pametno uloziti ta sredstva u kamp i zapad, a ne rascerati na razne polovnjake.
 
alombardo
Postovi: 985
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:42 pm

Majku li vam ***** kuci pa prodajite svoje, to zemljiste vrijedi milione
 
Avatar
svraka
Postovi: 4472
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:47 pm

Kome prodati? Sta da bude tu? Znam da su i prosli imali plan za tu prodaju, mozda je slican sad. Ako neko zna sta vise neka napise.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:48 pm

Ja ne vidim ovdje niciji potpis, niti kome je otislo. Ovo je komotno mogao sastaviti neki pitar i to 3 sata pred nasu utakmicu. Ja bih ovdje zaustavio pricu na ovu temu, a ukoliko je istina, svakako da ce se znati.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:50 pm

Sto godina kluba ...
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:57 pm

Ko je poslao mail i kome? Smijesno...
 
Avatar
svraka
Postovi: 4472
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 3:58 pm

Uefa plaća gostovanja Sarajevu i Željezničaru u Vels i Izrael.
Sta je sa ovim?
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 4:00 pm

Placa, ali mislim da taj novac lijeze kroz mjesec-dva. Pojavila se ova slika prvo na orgu, pa se onda rasirilo dalje...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 4:06 pm

Glas Razuma je napisao/la:
sub avg 15, 2020 3:35 pm
Onda je Glas Razuma neprijatelj kluba kada jasno napise sta nas ceka, dok nije neprijatelj kluba onaj koji rasprodaje imovinu. Ovo je razlog zasto se sampanjac tek iz frizidera otvarao, dok se pjena nije ni stvorila. Napisite ko su clanovi skupstine, pa da znamo ko treba za ovo da glasa.
Napisi ti ko je ovo poslao,kada i kome,pa cemo mi napisati imena skupstinara.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5953
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 4:07 pm

mamba21 je napisao/la:
sub avg 15, 2020 3:47 pm
Kome prodati? Sta da bude tu? Znam da su i prosli imali plan za tu prodaju, mozda je slican sad. Ako neko zna sta vise neka napise.
Plan da se proda zemlja a da se od tih para pravi kamp.
Pa je onda opcija bila da se kamp pravi na zemlji igmana sa ilidze a olimpik je sada to preuzeo.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Glas Razuma
Postovi: 522
Pridružen/a: čet maj 09, 2019 9:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 4:08 pm

Srcezelje je napisao/la:
sub avg 15, 2020 4:06 pm
Glas Razuma je napisao/la:
sub avg 15, 2020 3:35 pm
Onda je Glas Razuma neprijatelj kluba kada jasno napise sta nas ceka, dok nije neprijatelj kluba onaj koji rasprodaje imovinu. Ovo je razlog zasto se sampanjac tek iz frizidera otvarao, dok se pjena nije ni stvorila. Napisite ko su clanovi skupstine, pa da znamo ko treba za ovo da glasa.
Napisi ti ko je ovo poslao,kada i kome,pa cemo mi napisati imena skupstinara.
Niko mi nije poslao, komentarisem sto sam procitao ovdje. Saucesnik si, nadam se da si kao vjernik svjestan toga.
Mi smo Zeljini, Zeljo je nas!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub avg 15, 2020 4:27 pm

Samo opušteno.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Loris1971 i 64 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija