Moderator/ica: storm_raider

 
struja
Postovi: 677
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 06, 2020 10:42 pm

fcz je napisao/la:
čet avg 06, 2020 10:36 pm
Zar ne napisa gg da Jovanovica nismo mogli registrovati za ovu sezonu?? :?
Ma zezam se bolan nebio😀
 
Avatar
fcz
Postovi: 4119
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 06, 2020 11:27 pm

struja je napisao/la:
čet avg 06, 2020 10:42 pm
fcz je napisao/la:
čet avg 06, 2020 10:36 pm
Zar ne napisa gg da Jovanovica nismo mogli registrovati za ovu sezonu?? :?
Ma zezam se bolan nebio😀
A ne znam, vise me ishavijestio forum danas. Te ode Lendric, te Zecu otkaz, te sad odjednom nema Erica, igra Jovanovic... Odoh pustiti kakav film i leci, dosta je foruma. :D
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 06, 2020 11:38 pm

Opustite se. I da ode, nista vi tu ne mozete uraditi. Isto i da ostane. :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 1:31 am

Nasekirat se možemo za oba slučaja uvijek
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 3:11 am

Grbavica je napisao/la:
čet avg 06, 2020 8:32 pm
Sinan u Svici...
Neko je pitao i za njeg i za Kemu. :D
Nije Sinan kloc. Mislim da je izabrao i fin klub i ligu. Nek prati korake Miroslava Stevanovića i taman.
Sretno Sinane i da te povrede ne zezaju.
 
DUNDO
Postovi: 33
Pridružen/a: sri jul 29, 2020 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 6:05 am

Durgo je napisao/la:
čet avg 06, 2020 10:30 pm
Fali dosta stare raje da pisu cesce:

Minjore
Chwila jedan i drugi :)
Cak i slovenac :)
Barba da pise cesce...
Larsa nema ko prije...
Leon iz coska se nekad javi...

Zaboravit cu nekog, pa necu sve pokusati nabrojati... al eto ima ona "navrati ponekad"...
Ne treba zaboraviti ni vetetane ovog foruma poput bocachia,vrbanjuse,pileta, i ostalih bez kojih ovaj forum nebi ni postojao.

phpBB [video]


Kazu da je ovo Lendrina omiljena pjesma....
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 8:16 am

Danas cemo zivot dati, Kengur mora zaigrati.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 8:21 am

Eisenbahner1921 je napisao/la:
pet avg 07, 2020 1:31 am
Nasekirat se možemo za oba slučaja uvijek
To za svaki slucaj.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 8:21 am

DUNDO je napisao/la:
pet avg 07, 2020 6:05 am
Durgo je napisao/la:
čet avg 06, 2020 10:30 pm
Fali dosta stare raje da pisu cesce:

Minjore
Chwila jedan i drugi :)
Cak i slovenac :)
Barba da pise cesce...
Larsa nema ko prije...
Leon iz coska se nekad javi...

Zaboravit cu nekog, pa necu sve pokusati nabrojati... al eto ima ona "navrati ponekad"...
Ne treba zaboraviti ni vetetane ovog foruma poput bocachia,vrbanjuse,pileta, i ostalih bez kojih ovaj forum nebi ni postojao.

phpBB [video]


Kazu da je ovo Lendrina omiljena pjesma....
Svi ti ljudi su i dalje tu..
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 9:16 am

Damke, ljudino...

...
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 9:47 am

Svica je izgleda obecana zemlja za nase igrace...
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 10:04 am

Durgo, iako nisam naveden, osjećao sam se prozvanim.
Ja s vremena na vrijeme čitam forum. Čitao bih i češće, ali ne mogu od gađenja nad redovima svađa i prepirki. Možda mi više smeta red smutnje od likova koji bezmalo imaju interesa. Stigao bih pisati, ali sam izgubio onu nit, onaj silver lining koji je jedino što Željinom navijaču treba tokom života.
Privatno, desila su mi se dva booma zbog kojih ne spavam noćima i ne kukam.
Do koske su me potresle smrti Raleta, a onda se nakalemio Ake i brzo nakon njega Chala.
Znao sam i dosta drugih ljudi koji više nisu s nama, ali s Aketom i Chalom sam provodio dosta zajedničkih trenutaka.
S Aketom je ostao dogovor da se vozikamo biciklom, pošto sam se skrmčio od rođenja djece. I nismo nikad otišli. Umro je naredne sedmice.
S Chalom sam se, radi gluposti, prestao i gledati i pozdravljati, a godinama smo se sastajali kada bi dolazio iz Amerike, malo kod mene u Travnik ili negdje na Pofalićima, gdje je bilo zgodno.
Neku noć vozim pokraj kasarne i sjećam se ratnog snimka. Chala prvoborac sa sarajevskih ulica, dokazani sa snimaka. Bez drugarskih svjedočenja i podrumaša heroja. E da vam sad ne komplikujem koliko sam daleko otišao s razmišljanjem... Hoću da ti kažem da o Želji razmišljam svakodnevno, jer sam se odmah sjetio i Selmana kada bi nas mortuse kući razvozio u sitne sate jutra.

U nemoći da popravim naše stanje, shvatio sam da svjedočim novom deja vu Željine sudbine. To ti odmah izazove kod mene umor. Lijen sam užasno da sve prolazim ponovo. Umjesto da sad potegnem i kažem da, zbog dobrih ljudi koji nisu više među nama, privučemo bar 500 djece koji će sutra navijati za Želju, ja sam se predao između mnoštva svađa, podapinjanja i interesa.
I onda skontaš da familija Željezničar trčkara između fantazme, utopije i privida.Pobjegao sam u žbun (pozz za braću) iz kojeg gledam i osmatram. Tu sam, među ljudima, ali ne mogu više ni s kim da gledam utakmice nego sa samim sobom, pa sam do korone lutao između istoka i juga, kako koja utakmica.
Pao sam od umora, negdje između sažaljenja nad samim sobom i prijekora. Znaš, svaki dan pomislim hajdemo ponovo zavrtiti priču. Nazovem Amara Osima, nazovem bivše. Kažem ti, lijen sam. Nemaš pojma koliko mi napora treba početi nešto. Krenem od male ideje, a onda mi se strovali 300 razloga zašto se ne može nešto realizovati, da curici Grbavica daš jedno lizalo ako ništa, od kojih najtragičnijim tada primim zid šutnje. Da se ne može realizovati nešto za šta su ti što nisu među nama živili, iščekivali i nadali se. A onda pustim sebi neke elegije i kažem jbg, odsvirao si svoje i nije vrijedno polomiti se. Ofarbaju ti trud, prekore te oznojenog i umornog, bez obzira na namjere.

Na kraju, počnem pucati lopte s djecom ispred zgrade, čekajući da porastu i da na tribine uvedem četvrtu generaciju navijača Kluba u mojoj porodici za kojeg ne navijamo slučajno.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 10:09 am

Fanzi legendo
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 10:20 am

Grbavica je napisao/la:
pet avg 07, 2020 9:47 am
Svica je izgleda obecana zemlja za nase igrace...
Kako nije. Lijepa zemlja, liga ne baš teška, primanja fina. Ma ljepota :D

Što se tiče današnje tekme. Evo ne bi trebalo biti suho i toplo. Vjerovatno je i gore kiša padala, napolju nije toplo kako je inače u ljetnom danu, pa nam ti uslovi ne trebaju biti izgovor. Bilo je straha ali eto Bog nas je pogledao :D
Svi ovi uslovi nam dozvoljavaju da im spustimo loptu i raspemo. Nadam se da će tako i biti. Da nećemo igrati njihovu igru sjeckanja, valjanja, nabijanja.

Ja očekujem pobjedu bez primljenog gola.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3552
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 10:23 am

Fanzi je napisao/la:
pet avg 07, 2020 10:04 am
Durgo, iako nisam naveden, osjećao sam se prozvanim.
Ja s vremena na vrijeme čitam forum. Čitao bih i češće, ali ne mogu od gađenja nad redovima svađa i prepirki. Možda mi više smeta red smutnje od likova koji bezmalo imaju interesa. Stigao bih pisati, ali sam izgubio onu nit, onaj silver lining koji je jedino što Željinom navijaču treba tokom života.
Privatno, desila su mi se dva booma zbog kojih ne spavam noćima i ne kukam.
Do koske su me potresle smrti Raleta, a onda se nakalemio Ake i brzo nakon njega Chala.
Znao sam i dosta drugih ljudi koji više nisu s nama, ali s Aketom i Chalom sam provodio dosta zajedničkih trenutaka.
S Aketom je ostao dogovor da se vozikamo biciklom, pošto sam se skrmčio od rođenja djece. I nismo nikad otišli. Umro je naredne sedmice.
S Chalom sam se, radi gluposti, prestao i gledati i pozdravljati, a godinama smo se sastajali kada bi dolazio iz Amerike, malo kod mene u Travnik ili negdje na Pofalićima, gdje je bilo zgodno.
Neku noć vozim pokraj kasarne i sjećam se ratnog snimka. Chala prvoborac sa sarajevskih ulica, dokazani sa snimaka. Bez drugarskih svjedočenja i podrumaša heroja. E da vam sad ne komplikujem koliko sam daleko otišao s razmišljanjem... Hoću da ti kažem da o Želji razmišljam svakodnevno, jer sam se odmah sjetio i Selmana kada bi nas mortuse kući razvozio u sitne sate jutra.

U nemoći da popravim naše stanje, shvatio sam da svjedočim novom deja vu Željine sudbine. To ti odmah izazove kod mene umor. Lijen sam užasno da sve prolazim ponovo. Umjesto da sad potegnem i kažem da, zbog dobrih ljudi koji nisu više među nama, privučemo bar 500 djece koji će sutra navijati za Želju, ja sam se predao između mnoštva svađa, podapinjanja i interesa.
I onda skontaš da familija Željezničar trčkara između fantazme, utopije i privida.Pobjegao sam u žbun (pozz za braću) iz kojeg gledam i osmatram. Tu sam, među ljudima, ali ne mogu više ni s kim da gledam utakmice nego sa samim sobom, pa sam do korone lutao između istoka i juga, kako koja utakmica.
Pao sam od umora, negdje između sažaljenja nad samim sobom i prijekora. Znaš, svaki dan pomislim hajdemo ponovo zavrtiti priču. Nazovem Amara Osima, nazovem bivše. Kažem ti, lijen sam. Nemaš pojma koliko mi napora treba početi nešto. Krenem od male ideje, a onda mi se strovali 300 razloga zašto se ne može nešto realizovati, da curici Grbavica daš jedno lizalo ako ništa, od kojih najtragičnijim tada primim zid šutnje. Da se ne može realizovati nešto za šta su ti što nisu među nama živili, iščekivali i nadali se. A onda pustim sebi neke elegije i kažem jbg, odsvirao si svoje i nije vrijedno polomiti se. Ofarbaju ti trud, prekore te oznojenog i umornog, bez obzira na namjere.

Na kraju, počnem pucati lopte s djecom ispred zgrade, čekajući da porastu i da na tribine uvedem četvrtu generaciju navijača Kluba u mojoj porodici za kojeg ne navijamo slučajno.
E burazeru, itekako se odnosilo i na tebe...

Na ovo se nema sta dodati ili oduzeti... svaka recenica prica za sebe... i ja sam imam dosta slicnih borbi, upravo sam krenuo pisati o tome (pa obrisem) nek ovo tvoje stoji vidljivo, jer su to stvari koje nas cine vecim od drugih...

Eto, ostani dobro i kao sto gore napisah "navrati ponekad", da ovakvim pisanjima podsjecas na prave vrijednosti Zelje...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 10:31 am

Hvala bratuli. Ako mogu šta pomoći, tu sam... Naći ćemo puteve da se nađemo.
Kažu da iskušenja čiste grijehe na ovom svijetu, pa ih treba prihvatiti s radošću. Po tome su navijači Želje već s jednom nogom stupili u raj.

Sretno nam svima bilo...
 
tm87alem
Postovi: 521
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 10:34 am

Raja, idu maske ko halva u fan shopu! Malo oskudijevamo sa drugom robom, ali vjerovatno se čeka pošiljka Macrona pa da prekucamo cifru prodatih artikala, akobogda, i time dodatno pomognemo klubu. Danas očekujem tešku tekmu radi ćelavog koji igra na nulu, a gore ako šta napravi, ali i tri bobe uz minimalac od 1:0. Sretno Željo, do nove pobjede i slavlja i da u dobroj atmosferi dočekamo Vicu & company.

:zeljeznicar1:
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 10:47 am

Hocemo pobjedu
Stilic I Luka :zeljeznicar1:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Hare79
Postovi: 1236
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 11:10 am

https://www.facebook.com/14345696567943 ... 060018612/
Što mi ovako nekad ne ubodemo, nego godinama imamo ozboljno limitirane igrače i na lijevoj i na desnoj strani. A ne vjerujem da Pazar može platiti više od nas.
Zadnja izmjena: Hare79, dana/u pet avg 07, 2020 11:12 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 07, 2020 11:12 am

Durgo je napisao/la:
pet avg 07, 2020 10:23 am
Fanzi je napisao/la:
pet avg 07, 2020 10:04 am
Durgo, iako nisam naveden, osjećao sam se prozvanim.
Ja s vremena na vrijeme čitam forum. Čitao bih i češće, ali ne mogu od gađenja nad redovima svađa i prepirki. Možda mi više smeta red smutnje od likova koji bezmalo imaju interesa. Stigao bih pisati, ali sam izgubio onu nit, onaj silver lining koji je jedino što Željinom navijaču treba tokom života.
Privatno, desila su mi se dva booma zbog kojih ne spavam noćima i ne kukam.
Do koske su me potresle smrti Raleta, a onda se nakalemio Ake i brzo nakon njega Chala.
Znao sam i dosta drugih ljudi koji više nisu s nama, ali s Aketom i Chalom sam provodio dosta zajedničkih trenutaka.
S Aketom je ostao dogovor da se vozikamo biciklom, pošto sam se skrmčio od rođenja djece. I nismo nikad otišli. Umro je naredne sedmice.
S Chalom sam se, radi gluposti, prestao i gledati i pozdravljati, a godinama smo se sastajali kada bi dolazio iz Amerike, malo kod mene u Travnik ili negdje na Pofalićima, gdje je bilo zgodno.
Neku noć vozim pokraj kasarne i sjećam se ratnog snimka. Chala prvoborac sa sarajevskih ulica, dokazani sa snimaka. Bez drugarskih svjedočenja i podrumaša heroja. E da vam sad ne komplikujem koliko sam daleko otišao s razmišljanjem... Hoću da ti kažem da o Želji razmišljam svakodnevno, jer sam se odmah sjetio i Selmana kada bi nas mortuse kući razvozio u sitne sate jutra.

U nemoći da popravim naše stanje, shvatio sam da svjedočim novom deja vu Željine sudbine. To ti odmah izazove kod mene umor. Lijen sam užasno da sve prolazim ponovo. Umjesto da sad potegnem i kažem da, zbog dobrih ljudi koji nisu više među nama, privučemo bar 500 djece koji će sutra navijati za Želju, ja sam se predao između mnoštva svađa, podapinjanja i interesa.
I onda skontaš da familija Željezničar trčkara između fantazme, utopije i privida.Pobjegao sam u žbun (pozz za braću) iz kojeg gledam i osmatram. Tu sam, među ljudima, ali ne mogu više ni s kim da gledam utakmice nego sa samim sobom, pa sam do korone lutao između istoka i juga, kako koja utakmica.
Pao sam od umora, negdje između sažaljenja nad samim sobom i prijekora. Znaš, svaki dan pomislim hajdemo ponovo zavrtiti priču. Nazovem Amara Osima, nazovem bivše. Kažem ti, lijen sam. Nemaš pojma koliko mi napora treba početi nešto. Krenem od male ideje, a onda mi se strovali 300 razloga zašto se ne može nešto realizovati, da curici Grbavica daš jedno lizalo ako ništa, od kojih najtragičnijim tada primim zid šutnje. Da se ne može realizovati nešto za šta su ti što nisu među nama živili, iščekivali i nadali se. A onda pustim sebi neke elegije i kažem jbg, odsvirao si svoje i nije vrijedno polomiti se. Ofarbaju ti trud, prekore te oznojenog i umornog, bez obzira na namjere.

Na kraju, počnem pucati lopte s djecom ispred zgrade, čekajući da porastu i da na tribine uvedem četvrtu generaciju navijača Kluba u mojoj porodici za kojeg ne navijamo slučajno.
E burazeru, itekako se odnosilo i na tebe...

Na ovo se nema sta dodati ili oduzeti... svaka recenica prica za sebe... i ja sam imam dosta slicnih borbi, upravo sam krenuo pisati o tome (pa obrisem) nek ovo tvoje stoji vidljivo, jer su to stvari koje nas cine vecim od drugih...

Eto, ostani dobro i kao sto gore napisah "navrati ponekad", da ovakvim pisanjima podsjecas na prave vrijednosti Zelje...
Ih koliko sam ja velikih pasusa obrisao zadnjih godina. To je tako, nazalost.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 73 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija