Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 16, 2020 8:50 pm

phpBB [video]



:zeljeznicar1:
 
Avatar
zeka_tm87
Postovi: 1407
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:13 am
Lokacija: Juzna Pruga
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 16, 2020 9:00 pm

mamba21 je napisao/la:
čet jul 16, 2020 8:34 pm
gavran je napisao/la:
čet jul 16, 2020 8:07 pm
zeka_tm87 je napisao/la:
čet jul 16, 2020 7:32 pm
Sta mahala kaze da nam su crna krila otpala je li istina ili je neko lupio???
F5,baci je Amare da izginemo
F5 ili F5x2
kako je pocelo da se opasno mahala mozda ne bude ni jedno :( :( :(
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 16, 2020 9:37 pm

Leon_Professional je napisao/la:
čet jul 16, 2020 8:39 pm
mamba21 je napisao/la:
čet jul 16, 2020 8:34 pm
gavran je napisao/la:
čet jul 16, 2020 8:07 pm


F5,baci je Amare da izginemo
F5 ili F5x2
Haj što mi smrtnici još uvijek vjerujemo Gavranu ali zašto ti vjeruješ ovom Fazliji? :D
Kad pukne sjetit cete se vi ptice :D
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Hare79
Postovi: 1236
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 16, 2020 9:42 pm

Zadnje što je Ptica pogodila je dolazak Paprice 1985.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 16, 2020 11:27 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
čet jul 16, 2020 7:59 pm
storm_raider je napisao/la:
čet jul 16, 2020 6:03 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
čet jul 16, 2020 4:20 pm


Nekad sam i ja bio pristalica te ideje, "klub ce izgraditi tim" . To ne uspijeva ni uredjenijim zemljama, za tim je potrebno puno vise od novca.
Imas MDK,Tuzlu,Borac,Sarajevo,Zrinski koji imaju uredjeniji (vise para), ali nesto ne vidim da su bolji od nas na terenu. Svi oni vise mogu ponuditi igracima nego mi.
Imas van BiH primjere Rome,Arsenala ljudi su zaradili milione i milione, ali dzabe ili sad najsvjeziji primjer Liverpula koji je bogat klub. Ima sve sto treba klub na svjetskom nivou,ali do dolaska Klopa blago receno smijesni su bili. Trenera,igraca,miliona,sponzora... alii dzaba bez trenera sve talasika.
A i mi smo ti primjer, kao nekad sve funkcionisalo a na terenu rastimani orkestar.
Meni je uvijek interesantan nacin razmisljanja u Bosni i Hercegovini, generalno na Balkanu. Mi smo od te ideje "klub ce izgraditi tim", dosli do 2 druga mjesta i jednog Kupa. Pored toga je napravljena Istocna tribina, obnoljene stolice na Sjeveru, Zapad citav renoviran, plus je moderan teren postavljen. Da ne spominjem zakonsko poslovanje, generalnog sponzora, Umbro i ostale stvari. Dosta dobro ovo sve zvuci. Sad cemo da vidimo sta cemo da uradimo od devize "tim ce izgraditi klub". Do sada infrastrukturalno nista. Da se vratim na Bosnu i Hercegovinu, generalno na Balkan - sa razlogom smo tu gdje jesmo, a sve je do nas.
U BiH mene samo izbaca iz takta sto se sve povrsno gleda. Necemo tako i sa jedne strane ima i druga strana.
U svemu tome je pozitivno infrastruktura. I nije bas da ova uprava nije makla.sa.mrtve tacke, krov! Onaj od prosle uprave se montirao u Turskoj i nikad prema vamo nije krenuo. Macron ovi kazu da smo bolje prosli nego sa Umbrom...
Prosla uprava je sjela na par miliona,hladno je bez 1km pozajmice,kredita mogla da dovede 13 igraca i isto toliko otpusti. Cilj opravdava sredstvo, u istoj sezoni krece "Evropska Grbavica". Sve vrh, do kraja kad nas Celik razvali. Ljeto dolazi, Mulalic idiot ispada najblaze receno, pazi sad Edis Mulalc egoista, los trener.. okej prihvatili smo to. Edis Mulalic da je trebao domar Zelji on bi to bio, toliko mu je ego bio bitan,kasnije pokazao da je i dobar trener. Mi ostali bez Evrope.
Idemo nove metode, sve sto smo radili do sad 20 godina i svako ko je radio, blago receno neprijatelj kluba. Sve iz nova ! Rezultati toga pokazuju vec prvi mjesec sezone, svi su otjerani. Dolazi Kostic koji na prvom treningu vidi problem u navijacima, mi osvojili titula more, navijaci su bili tu. Odmah prepoznaje problem u Stanicu,Bogicevicu,Veci,Bekricu.. cudno
Najvise mi je zao Dejana Nikolica, koji je ni kriv ni duzan iznio sav teret.
Dolazi Petrovic, i sve suspendovane vraca. On malo ima pameti zna sta je potrebno,kasnije je sam zakuhao sa Jahicem,Bekricem bespotrebno. I znas sta je dalje bilo. Dalje navodno financijski smo stabilni, gradimo tribine, ali posudjujemo vec pare.
Sreca Evropa se igrala, igrali je sa Stevom Nikolicem u napadu. Tzv.gospodun fula prazan gol u Svedskoj i na Grbavici protiv Goska. Adzem je preuzeo vratio Zelji nekadasnji sjaj, euforija sve Zeba igra konstantno, Bekrica nije smio ni pomisliti vratiti znamo svi zasto.
Te zime hampa Stanic,Bekric oslobodili se neprijatelja kluba konacno. Dolaze oni koji ga vole,Papac,Mehremic,Vranjes.. mi pusimo titulu i to kako udje protiv nas najveci neprijatelj i namjesti tri gola svojoj ekipi u 5 minuta. Muk. Krivci Zeba i Adzem.
Adzem proglasen psihijatrijskim slucajem, i smjenjen je. Eh onda dolazi gosppdin Boba Krcmarevic, hladni uzme kes gospodin, vidio nemacZeljo prostora za uvaljivanje igraca. Odovic zrtveno janje i pet poraza te jeseni,place se za upravom koja ostaje duzna igracima dvije plate koje su poprilicno ogromne. Jer su fantasticno poslovali sa 20.000 km...
Ti isti ljudi su dosli na pozamasne pare za nase uslove i sjebali ih, zaratili smo sa svima. Potrosili para i para na dva druga mjesta, sezonu bez evrope i pola sezone u kojoi smo oborili klupski rekord sa sest poraza u nizu. Sa ekonomske strane moralp je bolje, Amar je sa smijesnim sastavom koji je kostao duplo manje nego onaj na proljece rezultataki izborio Evropu i igrao bolje.
Doveli generalnog, poslujemo isto kao i bez generalnog. Toliko o tome, kapu skidam za istok. Ostalo smijesno,ovo nije nicija privatna firma ovo je klub koji zivi 100 godina, i ne mogu ljudi koji su se zadrzali 2 godine pljuvati po prethodnih 98.
Morami malo siru sliku gledati,a ne onako drugo mjesto,kup.
Na kraju se broje samo pobjede i porazi, a rezultat je 2 druga mjesta i kup. Ovo ostalo sto si napisao, sa dijelom se slazem, sa dijelom ne. Krov nije rezultat rada trenutnih, nazalost. Kao sto sam napisao, na kraju cemo i ovdje brojati poraze i pobjede. Najiskrenije se nadam da cemo ovdje brojati prva mjesta i uspjehe u LP. Toga nam ocito najvise treba.

Samo mala digresija, niko nije dosao na milione, niti je ostavio milione. Da ne idem u detalje, nije za foruma sve, ali to nije istina, pa te molim da o tome ne razglabamo. Pogotovo ne o transferima. Neka nam je Zeljo uspjesan!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
BC1921
Postovi: 673
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jul 16, 2020 11:50 pm

Hajd preletis glupost s krovom, kontas svi nekad lupe... Al dio da je Mulalic dobar i dokazan trener... E ***** te fudbale...
Krivina Jug
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 7:55 am

.
Zadnja izmjena: Leon_Professional, dana/u pet jul 17, 2020 9:58 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 8:56 am

Natjeraste me da procitam, a preletio sam bio post.
Pa pratimo i mi Zelju druze, pratili ga i tad, a i sad. I znamo kako je sve to islo. Mozes ti 1000 godina ponavljati da je mlijeko crno, al dzaba.
Najjaca je ona prica, imali smo skupu a nefunkcionalnu ekipu, sad ce Amar doci i srezati troskove, kad ono jos skuplja ekipa ispade
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 10:19 am

Koja isprana i povrsna prica mati draga.
I kada odgovoris sa kontraargumentima onda ide drvlje i kamenje.........
Shvati djecace proslih nema oni su prosli,nema ni buducih jer nece niko da se bakce sa klubom,imaju samo sadasnji zajedno sa onim koji ih je postavio i koji jos uvijek misli da se plate isplacuju na ruke,i da se porezi ne trebaju placati,koji misli da je ispravno clanarine iz omladinskog pogona usmjeravati na 1 tim....itd itd
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Racional87
Postovi: 411
Pridružen/a: pet jan 04, 2019 8:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 11:01 am

Ako nas babukina (stručnjak i legenda) politika ne pošalje u Kanton, neće niko.
Vidjećemo kad počne liga, koliko će se igrači zalagati praznih džepova, a isto tako kako će klub reagovati jedan težak period koji slijedi.
Babuka, vodi nas !
Amar Osim danas je od Željezničara zatražio isplatu 128.000 KM na ime zateznih kamata, a klub tvrdi kako nekadašnjem strategu Plavih ne duguje ništa.

Amare Džukelo napolje !
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 11:22 am

Amar Osim jeste strucnjak i jeste legenda naseg kluba, to ne moze niko osporiti. Ali ima i druga strana o kojoj se da diskutovati.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 11:31 am

Dobro jbg taj epitet legende mi ionako olahko dajemo....
Da zna,zna.....
Ali do legende treba jos vide proteci....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
zeka_tm87
Postovi: 1407
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:13 am
Lokacija: Juzna Pruga
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 11:34 am

Faca Sa Ulica je napisao/la:
pet jul 17, 2020 11:31 am
Dobro jbg taj epitet legende mi ionako olahko dajemo....
Da zna,zna.....
Ali do legende treba jos vide proteci....
Ako ne i prelahko koga su sve navijaci ZELJE prozvali legendom ....
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 12:00 pm

Grbavica je napisao/la:
pet jul 17, 2020 11:22 am
Amar Osim jeste strucnjak i jeste legenda naseg kluba, to ne moze niko osporiti. Ali ima i druga strana o kojoj se da diskutovati.
I treba se diskutovati, i spominjati...Ali pojedini se ovdje odmah nađu uvrijeđeni i počnu se ko ovi balkanski političati ponašati kad ih pitaš što nam je standard ovako slab a oni ti kažu da mržiš Bosnu...
 
DobojskiManijak
Postovi: 249
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 12:45 pm

kako su smiješni pojedinci koji skrivajući se iza nekog profila blate najtrofejnijeg trenera u historiji FK Željezničar.
Amar Osim je legenda našeg kluba uz sve njegove mahane.
Jednom Željezničar , uvijek Željezničar...
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 12:51 pm

Racional87 je napisao/la:
pet jul 17, 2020 11:01 am
Ako nas babukina (stručnjak i legenda) politika ne pošalje u Kanton, neće niko.
Vidjećemo kad počne liga, koliko će se igrači zalagati praznih džepova, a isto tako kako će klub reagovati jedan težak period koji slijedi.
Babuka, vodi nas !
To gigante. Reci him.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 12:53 pm

Faca Sa Ulica je napisao/la:Dobro jbg taj epitet legende mi ionako olahko dajemo....
Da zna,zna.....
Ali do legende treba jos vide proteci....
Ma realno jeste. Toliki trofeji, uspjesi, ne moze se to poreci ni umanjiti. Na stranu sve ovo ostalo, a to ostalo je posebna tema.
Eh sad drugi par obuce je to sto mi trpamo i kuntu i pantu u legende, pa tako i stana egzistencija dobije taj epitet iako ga ni u ludilu ne bi trebo dobiti.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 1:20 pm

DobojskiManijak je napisao/la:
pet jul 17, 2020 12:45 pm
kako su smiješni pojedinci koji skrivajući se iza nekog profila blate najtrofejnijeg trenera u historiji FK Željezničar.
Amar Osim je legenda našeg kluba uz sve njegove mahane.
A ko je rekao drugačije? 1-2 čovjeka, šta fali, imaju pravo na svoje mišljenje..Ne kontam...
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5233
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 1:33 pm

Legende kluba su:

Dimitrije Dimitrijević
Joško Domorocki
Ilijas Pašić
Milan Ribar
Josip Bukal
Josip Katalinski
Blagoje Bratić
Vasilije Radović
Velija Bećirspahić
Edin Sprečo
Boško Janković

Od živućih to je i Ivica Osim, a pored njega ima još ljudi koji će, iskreno se nadam, zaslužiti status legende
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 17, 2020 1:34 pm

Grbavica je napisao/la:
pet jul 17, 2020 12:53 pm
Faca Sa Ulica je napisao/la:Dobro jbg taj epitet legende mi ionako olahko dajemo....
Da zna,zna.....
Ali do legende treba jos vide proteci....
Ma realno jeste. Toliki trofeji, uspjesi, ne moze se to poreci ni umanjiti. Na stranu sve ovo ostalo, a to ostalo je posebna tema.
Eh sad drugi par obuce je to sto mi trpamo i kuntu i pantu u legende, pa tako i stana egzistencija dobije taj epitet iako ga ni u ludilu ne bi trebo dobiti.
O tome i pricam.
S obzirom koga smo sve svrstavali u legende on to svakako i jeste,ali opet kazem prelahko dajemo taj epitet.
Jer realno pricamo o necemu gdje ne znamo recimo koji su to kriteriji da bi neko bio legenda kluba.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], GegenPress, Google [Bot], Haklapuc, Minotaur, svabo, TheBlue i 121 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija