Moderator/ica: storm_raider

 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1241
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 6:54 pm

mamba21 je napisao/la:
čet jun 11, 2020 2:32 pm
Racional87 je napisao/la:
čet jun 11, 2020 2:21 pm
Može li neko ovog hajdukovca ostraniti s naše teme.
Ako je "hajdukovac" bio bar na jednoj utakmici ove sezone, znaci da je vise pomogao klubu od tebe.
Bolje takvi "hajdukovci" na temi, nego ti. Zato se poklopi :skoljka:
Nemoj Racionala prozivati. To je prije svega jedan veliki Zeljovac 🤣 i uopste ne pripada skupini po zadatku.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 7:01 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
čet jun 11, 2020 6:54 pm
mamba21 je napisao/la:
čet jun 11, 2020 2:32 pm
Racional87 je napisao/la:
čet jun 11, 2020 2:21 pm
Može li neko ovog hajdukovca ostraniti s naše teme.
Ako je "hajdukovac" bio bar na jednoj utakmici ove sezone, znaci da je vise pomogao klubu od tebe.
Bolje takvi "hajdukovci" na temi, nego ti. Zato se poklopi :skoljka:
Nemoj Racionala prozivati. To je prije svega jedan veliki Zeljovac 🤣 i uopste ne pripada skupini po zadatku.
Jucer je naruzio pokusaj ulaska Husica u Želju. Dok je njega, ne bojim se da ce nam takvi u klub ulaziti.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 7:05 pm

Plavi orkestar je napisao/la:
čet jun 11, 2020 6:08 pm
Ne znam zašto opterecujete svoje mozgove trazeci nacine finansiranja kad smo mi to imali do u nazad 18 mjeseci.Ljudi koji su bili u klubu su pozitivno poslovali i plus gradili.Evo su cak ovima ostavili i poslovne prostore ispod Istoka da ih izdaju i godišnje uzmu 300 000 dodatnih km ali ništa.Neka iskopiraju nacin poslovanja prethodne uprave i ne treba nam nikakav investitor.I još nešto.Koji to klub u drzavi ima ovoliki broj poslovnih prostora koje izdaje,koji to klub ima vecu zaradu od clanskih karti od nas,koji to klub proda više karti od nas,koji to klub ima više sponzora od nas,ciji su to navijaci dali više novca svom klubu od nas itd itd i niko od tih klubova nije u minusu 10 miliona.I ne da nisu u minusu nego mnogi od njih posluju sasvim ok iako dolaze iz veoma malih sredina.Kako?Kako to mi ne mozemo poslovati bez ovolikih miliona duga?Zapitajte se malo.Nije ova situacija sa nama nešto što vec nismo bezbroj puta vidjeli u Sarajevu.Masa naših velikih firmi je na ovakav nacin dovedena u bezizlaznu situaciju da bi je neki stranacki uhljeb kupio za sicu i ne da bi pokrenuo proizvodnju vec da bi rasprodao placeve te firme.Da bi to postigli morali su svoje ljude postaviti u upravu jer bez saradnika iz uprave ciljevi nisu ostvarivi.Misketova uprava nije pristala na tako nešto i zato je onakva borba bila da se ti ljudi otjeraju.Sad je uhljebe krenulo,ciljevi su sve blizi a nije teško zakljuciti kako i uz ciju pomoc.
To je to. Sa bivsom upravom smo mozda,MOZDA, imali neke sanse da razvojem privucemo ozbiljne ulagace. Nismo iskoristili sansu, vjetovali smo supljim pricama i sada smo tu gdje jesmo. Pred divljom privatizacijom. Samo dok se gazda namiri.


Razlika izmeďu investitora i privatizacije vidim nekim nije jasna. Investitor je strateski partner koji naďe svoj interes da radi sa klubom. Klub mora biti slozen kako treba, mora imati pripremljene planove do u detalje i jasnu pravnu zastitu
Privatizacija je Kupi nas Ali.

Supljiranje je prica ne treba nam niko, samo 10 milja po utakmici. Ta prica vodi ka ovome o cemu ti pricas, sudbini velikih firmi u BH koje su preko noci nestale.
 
Avatar
EdiTM
Postovi: 130
Pridružen/a: sub jul 07, 2018 5:17 pm
Lokacija: C sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 7:05 pm

S obzirom da Olimpic vjerovatno nece moci igrati na Otoci, sva vi mislite od tome da igra na Grbavici? U kakvoj smo situaciji mislim da bi ovu ponudu ukoliko bi bila isplativa uprava prihvatila sa obje ruke.
 
segasega
Postovi: 58
Pridružen/a: uto apr 07, 2020 8:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 7:25 pm

Durgo je napisao/la:
čet jun 11, 2020 3:21 pm
segasega je napisao/la:
sri jun 10, 2020 4:47 pm
https://youtu.be/SEa0SSAEiAE
OVO JE ZELJO!!!!!
Tako je drug...u ovom klipu je receno sve ono sto je Zeljo.Nek svi jos jednom pogledaju i nek daju komentar...
 
Avatar
željozaživotcijeli
Postovi: 177
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 1:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 7:51 pm

EdiTM je napisao/la:
čet jun 11, 2020 7:05 pm
S obzirom da Olimpic vjerovatno nece moci igrati na Otoci, sva vi mislite od tome da igra na Grbavici? U kakvoj smo situaciji mislim da bi ovu ponudu ukoliko bi bila isplativa uprava prihvatila sa obje ruke.
Prihvatiti objerucke-NE!
Ali ukoliko ce dobro platiti koristenje najboljeg terena i stadiona u drzavi, onda da.

Nismo bas spali na to da iznajmljujemo svima stadion za sicu.
drenchy69 je napisao/la: ↑pon maj 27, 2019 5:41 pm
Jarane moj, Željo mi je jedina radost u životu . . .
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 8:00 pm

željozaživotcijeli je napisao/la:
čet jun 11, 2020 7:51 pm
EdiTM je napisao/la:
čet jun 11, 2020 7:05 pm
S obzirom da Olimpic vjerovatno nece moci igrati na Otoci, sva vi mislite od tome da igra na Grbavici? U kakvoj smo situaciji mislim da bi ovu ponudu ukoliko bi bila isplativa uprava prihvatila sa obje ruke.
Prihvatiti objerucke-NE!
Ali ukoliko ce dobro platiti koristenje najboljeg terena i stadiona u drzavi, onda da.

Nismo bas spali na to da iznajmljujemo svima stadion za sicu.
Vjeruj da smo toliko nisko pali da nam je cener milja mara velik ko Elektropiverda.
Na zalost je tako.
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 9:24 pm

Dominic je napisao/la:
sub jun 06, 2020 1:07 pm
Ako jos ima onih koji bi iz kaprica zabranili nastup pitara na Grbavici u evropskim takmicenjima a mi propustili sansu da nesto zaradimo, neka se odmah roknu a clanovi uprave takvih razmisljanja odu i naknadno roknu.
Citam da ima takvih po forumima a izgleda i ovdje. :shock: Na stranu hoce li oni traziti, to je manje bitno.
Predlažem da se ti rokneš odma. Nikada nisam bio brz na 4iječima i sreća da ovaj forum ima pravila i da sam izbrojao do 100, prodana dušo. Da ti objasnim, naći ćemo ti kakvog geja da za dobru cijenu daš što mu treba. Nemoj propustit priliku da dobro zaradiš.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3559
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 9:45 pm

Nemaveze je napisao/la:
čet jun 11, 2020 3:53 pm
samo_da_repliciram je napisao/la:
čet jun 11, 2020 2:57 pm
Nemaveze je napisao/la:
čet jun 11, 2020 2:31 pm


U sve sta je interes kluba i tog investitora. Moze i u OP, fan sop, prvi tim, infrastrukturu. Mogu skupa praviti neki xy posao ne vezan za fudbal
Menadzerima je poso da se brinu o igracima a ne o klubu.
Kakvi oni i investiranje. Pijavice
Ja sam izgleda fakat glup, jednostavno ne kontam kako napraviti kopču u ovom slucaju, evo npr. ja sam investitor, a ti si Željo e hajde da vidimo sta mi nudis za moj novac, imam najmanje 10 konkretnih pitanja na koja bih volio da mi neko odgovori. Ali pazi govorim o pocetnoj cifri od npr. 10-tak miliona maraka, sasvim realnoj za klub kao sto je Zeljo ako pricamo o investiranju a ne o humanitarnoj donaciji, znaci spreman sam i imam lovu, daj da cujem sta mi nudis
Kako bi trebalo biti a nije :D
Nidim ti sto godina staro ime, tradiciju i veliku bazu pristasa. Nas klub je trenutno vrijedan xy maraka. Zelimo da ga podignemo na visi nivo. Imamo spremne elaborate razvoja prvog tima, OP maloprodaje, brendirane hehe garderobe, pored toga imamo zdravu strukturu izvan kluba koju bi mogli ukljucuti na profesionalnom nivou u izgradnju TV i radia. Nas kadar u marketingu komunikacijama je strucan, godisnje namakne xx maraka.
Kao udruzenje graďana mudimo sasvim legalnu formu poslovanja kroz zajednicke firme koje bi osnovali. Vas novcani doprinos bi bio strateskog karaktera u djelovima gdje imamo zajednicki interes. Rizik i dobit dijelimo po unaprijed dogovorenim pravilima. Pravno bi vas novac bio zasticen i imali bi punu kontrolu kroz organe upravljanja tih novonastalih firmi. ....
Naravno, nisam ti sve odmah dao vec samo minimum, cekam tvoju reakciju :D
Jos je prostora da ti ponudim konkretne i povoljne stvari. Sada ide pregovaranje, trgovina, ustupci jedan drugom....do konacnog dogovora.
Klub treba imati inicijativu, pravce gdje misli da je potrebno ulaganje a ne da investitor namece svoje. Za to treba puno rada u klubu a ne da se ceka da se nesto dogodi.
Fina prica, kao navijaca... Kako cu ja vratiti 10 miliona? Sta ti meni nudis i sta je garant da za 5-7 godina ja DOBIJEM 15 miliona, i tako vratim ulozeno? Hoces mi dati sve poslovne prostore u zakup 20 godina? Tv prava ima savez. Od toga nista. Hoces li garantovati imovinom, ako ne vratim 10 miliona za 5 godina?
Konkrento KAKO DA ZARADIM PARE? koji je najskuplji igrac kojeg si prodao (250 k eura)? I imas li takva 4 svake godine?
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3559
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 9:57 pm

Ja stvarno ne znam, jel mislite da ce neko ko ima 10 miliona (viska) doci u klub da pita nekog SBB isprdka kako da ulozi i zaradi pare preko nas? To ce jedino uraditi neko ko ima "prljavih" 10 m, pa mu treba da ih opere preko nas...

Investitor = Ulaze da bi zaradio. Mi da smo neka velika prilika za zaradu, mogli bi sami sebi zaraditi za plata barem.

Fakat ne znam koliko imaju godina ovi ljudi sto pisu ove stvari i koliko su do sada novca zaradili... ovo je zivot, a ne GTA...

Edit: nije mi namjera nekog uvrijediti, ali molim vas prestanite prucati o stvarima koje ne znate.
Zadnja izmjena: TheBlue, dana/u čet jun 11, 2020 10:17 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 10:17 pm

Elegant je napisao/la:
pon jun 08, 2020 3:03 pm
Prvi ce Amar da naplati svoje pare i to kakve pare za koje ni dan danas ne znamo gdje je papir i dokumentacija.

Tako da ne pricamo o nicemu dalje, a pogotovo ne o tome da ce doci "sposobna" uprava a da Amar ostane i njima bude šef a oni da mu pare nađu za ekipu pa makar stadion propao od ne odrzavanja, ostali se dugovi gomilali...itd.
Druze, koliko Amar voli Želju, veće je u sumi nego što Dušanka Majkić voli BiH. Više je Amar ljubavi naplatio nego li dotična.
Volio bih vidjeti da li je iko ikada više para uzeo od Želje u historiji našeg kluba od Amara.
Lično sam mišljenja da je deset mjesta ispod njega u zbiru prazno.
On pametan svi ostali budale?
De mamba uleti mu koju milju...kad se već zalažeš za sveopću podršku, kupovine članskih i godišnjih.
Nikad sretniji nisam bio jer ne dam jedne jedine KM društvu jednog egoističnog, umišljenog, narcisoidnog...lica. Moju KM neće vidjeti i sretan sam zbog toga. Neopisivo sretan.
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 10:46 pm

Racional87 je napisao/la:
čet jun 11, 2020 2:21 pm
Može li neko ovog hajdukovca ostraniti s naše teme.
Sve da i jeste hajdukovac, to bi nam stvarno mnogo pomoglo.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 10:53 pm

Durgo je napisao/la:
čet jun 11, 2020 9:45 pm
Nemaveze je napisao/la:
čet jun 11, 2020 3:53 pm
samo_da_repliciram je napisao/la:
čet jun 11, 2020 2:57 pm

Ja sam izgleda fakat glup, jednostavno ne kontam kako napraviti kopču u ovom slucaju, evo npr. ja sam investitor, a ti si Željo e hajde da vidimo sta mi nudis za moj novac, imam najmanje 10 konkretnih pitanja na koja bih volio da mi neko odgovori. Ali pazi govorim o pocetnoj cifri od npr. 10-tak miliona maraka, sasvim realnoj za klub kao sto je Zeljo ako pricamo o investiranju a ne o humanitarnoj donaciji, znaci spreman sam i imam lovu, daj da cujem sta mi nudis
Kako bi trebalo biti a nije :D
Nidim ti sto godina staro ime, tradiciju i veliku bazu pristasa. Nas klub je trenutno vrijedan xy maraka. Zelimo da ga podignemo na visi nivo. Imamo spremne elaborate razvoja prvog tima, OP maloprodaje, brendirane hehe garderobe, pored toga imamo zdravu strukturu izvan kluba koju bi mogli ukljucuti na profesionalnom nivou u izgradnju TV i radia. Nas kadar u marketingu komunikacijama je strucan, godisnje namakne xx maraka.
Kao udruzenje graďana mudimo sasvim legalnu formu poslovanja kroz zajednicke firme koje bi osnovali. Vas novcani doprinos bi bio strateskog karaktera u djelovima gdje imamo zajednicki interes. Rizik i dobit dijelimo po unaprijed dogovorenim pravilima. Pravno bi vas novac bio zasticen i imali bi punu kontrolu kroz organe upravljanja tih novonastalih firmi. ....
Naravno, nisam ti sve odmah dao vec samo minimum, cekam tvoju reakciju :D
Jos je prostora da ti ponudim konkretne i povoljne stvari. Sada ide pregovaranje, trgovina, ustupci jedan drugom....do konacnog dogovora.
Klub treba imati inicijativu, pravce gdje misli da je potrebno ulaganje a ne da investitor namece svoje. Za to treba puno rada u klubu a ne da se ceka da se nesto dogodi.
Fina prica, kao navijaca... Kako cu ja vratiti 10 miliona? Sta ti meni nudis i sta je garant da za 5-7 godina ja DOBIJEM 15 miliona, i tako vratim ulozeno? Hoces mi dati sve poslovne prostore u zakup 20 godina? Tv prava ima savez. Od toga nista. Hoces li garantovati imovinom, ako ne vratim 10 miliona za 5 godina?
Konkrento KAKO DA ZARADIM PARE? koji je najskuplji igrac kojeg si prodao (250 k eura)? I imas li takva 4 svake godine?
Ja ti nesto nudim na tebi je da se odlucis dali ti se to isplati. Znaci ti kao poslovan covjek preuzimas dio rizika. Nema garanta povrata novca. Da postoji garant onda nebi bilo proplalih ulagaca ni kokuza. Svi bi bili puni ko brod. Posto je klub slozena cjelina i nudi vise mogucnosti za poslove probacu ti dva primjera objasniti poslovnu saradnju.
OP
Evo mi imamo dobru skolu fudbala. Toliko i toliko djece trenira, imamo toliko i toliko trenera. U ovakvim uslovima smo dali plejadu reprezentativaca. Napravili smo dodatni napor i obezbjedili zemljiste za kamp. Nudimo ti ulaganje u kamp i struku. Tvojim novcem bi skupa izgradili terene i doveli jos bolje trenere i sve druge strucnjake potrebne OP. Skauting i selekcija je u tvom domenu, klubska domena je rezijski i administrativni dio. Klub kroz takmicarske sekekcije ce se potruditi da mladi igraci dobiju priliku za punu afirmaciju. Isto tako ce preko svojih uspjesnih kontakata obezbjediti ucesce tim mladim selekcijama na najacim turnirima po svijetu. Dobit od prodaje igraca se djeli na nacin, tebi toliko klubu toliko. Predviďena investicija je toliko i toliko. Imas mogucnost svojim znanjem napraviti dobar posao.
Znaci nema garanta povrata vec samo kalkulisani rizik.
Prvi tim.
Nudimo vam poziciju sportskog direktora prvog tima, saradnja na 5 godina. U tom periodu ocekujemo minimalno 3 titule drzavnog prvaka i dva kupa, kao i popravljanje koficijenta u euro kupovima za 30%. Vi ulazete u ekipu 5 miliona €, dovodite i prodajete igrace, plate i premije su vasa domena kao i trneri. U odlukama ste samostalni. Dobit od transfera igraca djelimo 70: 30 u vasu korist. Klub zadrzava sva marketinska prava i prava od prodaje ulaznica, obavezuje se da ce odrzavati stadion i placati rezijske troskove i voditi racuna o administraciji. Vasa veca uspjesnost, veca vam je zarada. Neuspjesnost, sam pao sam se ubio.
Ovo nije nista novo, puno je klubova po svijetu da rade po ovom principu a zakoni u BH postoje za ovaj vid rada.
Vec sada se vidi da nije nuzno da je samo jedan ulagac. Imano dvije firme koje samostalno rade a UG je suvlasnik. Poslovanje između te dvije firme bi bilo na ekonomskom principu. Odlican junior kosta xy. Hoce ga recimo Lacio. Dali firma Prvi tim ima pare i ambicije da ga kupi? Ako ima ok, ulagac u prvi tim plati racunajuci na daljnju korist od tog juniora. U toj transakciji zaradila firma OP i samim tim klub. Taj junior nakon izvjesnog vremena se proda, zaradio ulagac u prvi tim a i klub.
Sve je na trzisnim principima poslovanja. Ko ne riskira i ne profitira. Kakve crne garancije. Nema nigdje da ulagac da lovu i da mu se garantuje zarada. Daje mu se prostor da radi i zaradi. Sada dolazimo do tih famoznih garancija. Skice i prizivaju novi zakon o sporu gdje bi se, ne ulagacu vec kupcu omogucio garant kroz nekretnine. A mi ne zelimo vlasnika. Ko brani Badzaku, Amaru ili nekom drugom da skupa sa klubom osnuje firmu "Prvi tim". Ulozi svoje pare i radi da sto vise zaradi? Zakonskih prepreka nema.
Ovaj sistem je primjenljiv u svim oblastima poslovanja. UG moze osnovsti ugostiteljsku firmu. Recimo sa Sejom Brajlovicem😁 ako ima zajednicki interes. Kafane kod nas uvijek dobro idu. Na taj nacin u koncentricnim krugovima siris trziste, svaka ponaosob firma siri i za druge firme u vlasnistvu UG.
Za ovo treba puno truda i rada u klubu. Mora klub napraviti preduslove da se samo pocne traziti investitor.
Laksa je varijanta nista ne raditi, naprdivati da se satra radeci i na kraju prodas babovinu.
Prodaja babovine nam je izvjesnija varijanta.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 11:11 pm

@Durgo
Ovo je bas u sukobu
"Edit: nije mi namjera nekog uvrijediti, ali molim vas prestanite prucati o stvarima koje ne znate"
Na osnovu pisanja na forumu tvrdis da neki ne zna a nebi uvrijedio.😁
Onda se napise, ne slazem se sa vasim misljenjem zbog toga i toga. Sem puno pitanja, na koja sam probao odgovoriti koliko mi mladost iskromno znanje dopusta, nisam procitao niti jedan kontra argument. Mozda je tvoje znanje i obrazovanje tri koplja iznad ali se potrudi da ga jasno prestavis ostalim.
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 11:31 pm

Nemaveze je napisao/la:
čet jun 11, 2020 10:53 pm
Durgo je napisao/la:
čet jun 11, 2020 9:45 pm
Nemaveze je napisao/la:
čet jun 11, 2020 3:53 pm

Kako bi trebalo biti a nije :D
Nidim ti sto godina staro ime, tradiciju i veliku bazu pristasa. Nas klub je trenutno vrijedan xy maraka. Zelimo da ga podignemo na visi nivo. Imamo spremne elaborate razvoja prvog tima, OP maloprodaje, brendirane hehe garderobe, pored toga imamo zdravu strukturu izvan kluba koju bi mogli ukljucuti na profesionalnom nivou u izgradnju TV i radia. Nas kadar u marketingu komunikacijama je strucan, godisnje namakne xx maraka.
Kao udruzenje graďana mudimo sasvim legalnu formu poslovanja kroz zajednicke firme koje bi osnovali. Vas novcani doprinos bi bio strateskog karaktera u djelovima gdje imamo zajednicki interes. Rizik i dobit dijelimo po unaprijed dogovorenim pravilima. Pravno bi vas novac bio zasticen i imali bi punu kontrolu kroz organe upravljanja tih novonastalih firmi. ....
Naravno, nisam ti sve odmah dao vec samo minimum, cekam tvoju reakciju :D
Jos je prostora da ti ponudim konkretne i povoljne stvari. Sada ide pregovaranje, trgovina, ustupci jedan drugom....do konacnog dogovora.
Klub treba imati inicijativu, pravce gdje misli da je potrebno ulaganje a ne da investitor namece svoje. Za to treba puno rada u klubu a ne da se ceka da se nesto dogodi.
Fina prica, kao navijaca... Kako cu ja vratiti 10 miliona? Sta ti meni nudis i sta je garant da za 5-7 godina ja DOBIJEM 15 miliona, i tako vratim ulozeno? Hoces mi dati sve poslovne prostore u zakup 20 godina? Tv prava ima savez. Od toga nista. Hoces li garantovati imovinom, ako ne vratim 10 miliona za 5 godina?
Konkrento KAKO DA ZARADIM PARE? koji je najskuplji igrac kojeg si prodao (250 k eura)? I imas li takva 4 svake godine?
Ja ti nesto nudim na tebi je da se odlucis dali ti se to isplati. Znaci ti kao poslovan covjek preuzimas dio rizika. Nema garanta povrata novca. Da postoji garant onda nebi bilo proplalih ulagaca ni kokuza. Svi bi bili puni ko brod. Posto je klub slozena cjelina i nudi vise mogucnosti za poslove probacu ti dva primjera objasniti poslovnu saradnju.
OP
Evo mi imamo dobru skolu fudbala. Toliko i toliko djece trenira, imamo toliko i toliko trenera. U ovakvim uslovima smo dali plejadu reprezentativaca. Napravili smo dodatni napor i obezbjedili zemljiste za kamp. Nudimo ti ulaganje u kamp i struku. Tvojim novcem bi skupa izgradili terene i doveli jos bolje trenere i sve druge strucnjake potrebne OP. Skauting i selekcija je u tvom domenu, klubska domena je rezijski i administrativni dio. Klub kroz takmicarske sekekcije ce se potruditi da mladi igraci dobiju priliku za punu afirmaciju. Isto tako ce preko svojih uspjesnih kontakata obezbjediti ucesce tim mladim selekcijama na najacim turnirima po svijetu. Dobit od prodaje igraca se djeli na nacin, tebi toliko klubu toliko. Predviďena investicija je toliko i toliko. Imas mogucnost svojim znanjem napraviti dobar posao.
Znaci nema garanta povrata vec samo kalkulisani rizik.
Prvi tim.
Nudimo vam poziciju sportskog direktora prvog tima, saradnja na 5 godina. U tom periodu ocekujemo minimalno 3 titule drzavnog prvaka i dva kupa, kao i popravljanje koficijenta u euro kupovima za 30%. Vi ulazete u ekipu 5 miliona €, dovodite i prodajete igrace, plate i premije su vasa domena kao i trneri. U odlukama ste samostalni. Dobit od transfera igraca djelimo 70: 30 u vasu korist. Klub zadrzava sva marketinska prava i prava od prodaje ulaznica, obavezuje se da ce odrzavati stadion i placati rezijske troskove i voditi racuna o administraciji. Vasa veca uspjesnost, veca vam je zarada. Neuspjesnost, sam pao sam se ubio.
Ovo nije nista novo, puno je klubova po svijetu da rade po ovom principu a zakoni u BH postoje za ovaj vid rada.
Vec sada se vidi da nije nuzno da je samo jedan ulagac. Imano dvije firme koje samostalno rade a UG je suvlasnik. Poslovanje između te dvije firme bi bilo na ekonomskom principu. Odlican junior kosta xy. Hoce ga recimo Lacio. Dali firma Prvi tim ima pare i ambicije da ga kupi? Ako ima ok, ulagac u prvi tim plati racunajuci na daljnju korist od tog juniora. U toj transakciji zaradila firma OP i samim tim klub. Taj junior nakon izvjesnog vremena se proda, zaradio ulagac u prvi tim a i klub.
Sve je na trzisnim principima poslovanja. Ko ne riskira i ne profitira. Kakve crne garancije. Nema nigdje da ulagac da lovu i da mu se garantuje zarada. Daje mu se prostor da radi i zaradi. Sada dolazimo do tih famoznih garancija. Skice i prizivaju novi zakon o sporu gdje bi se, ne ulagacu vec kupcu omogucio garant kroz nekretnine. A mi ne zelimo vlasnika. Ko brani Badzaku, Amaru ili nekom drugom da skupa sa klubom osnuje firmu "Prvi tim". Ulozi svoje pare i radi da sto vise zaradi? Zakonskih prepreka nema.
Ovaj sistem je primjenljiv u svim oblastima poslovanja. UG moze osnovsti ugostiteljsku firmu. Recimo sa Sejom Brajlovicem😁 ako ima zajednicki interes. Kafane kod nas uvijek dobro idu. Na taj nacin u koncentricnim krugovima siris trziste, svaka ponaosob firma siri i za druge firme u vlasnistvu UG.
Za ovo treba puno truda i rada u klubu. Mora klub napraviti preduslove da se samo pocne traziti investitor.
Laksa je varijanta nista ne raditi, naprdivati da se satra radeci i na kraju prodas babovinu.
Prodaja babovine nam je izvjesnija varijanta.
Čekaj, zar nismo prije "dana pobjede" imali bolji model poslovanja? Ljudi radili pro-bono, svaki dan se ulagalo u stadion, skoro da nije bilo dana da se nešto nije pozitivno desilo na Grbavici.
Sad odjednom mora neki investitor?
Nama ne treba ništa više od pravih Željovaca na pravom mjestu. Da su ostali sada bi gledali mašine na jugu. Sjeverna fasada bi bila usput. Možda nisu bili najbolji izbor, al imali smo najplaćenije igrače, samim tim smo bili i najpoželjniji klub za iste.
Sada imamo ciganluk i mahalu.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 11:33 pm

Qooler je napisao/la:
čet jun 11, 2020 10:17 pm
Elegant je napisao/la:
pon jun 08, 2020 3:03 pm
Prvi ce Amar da naplati svoje pare i to kakve pare za koje ni dan danas ne znamo gdje je papir i dokumentacija.

Tako da ne pricamo o nicemu dalje, a pogotovo ne o tome da ce doci "sposobna" uprava a da Amar ostane i njima bude šef a oni da mu pare nađu za ekipu pa makar stadion propao od ne odrzavanja, ostali se dugovi gomilali...itd.
Druze, koliko Amar voli Želju, veće je u sumi nego što Dušanka Majkić voli BiH. Više je Amar ljubavi naplatio nego li dotična.
Volio bih vidjeti da li je iko ikada više para uzeo od Želje u historiji našeg kluba od Amara.
Lično sam mišljenja da je deset mjesta ispod njega u zbiru prazno.
On pametan svi ostali budale?
De mamba uleti mu koju milju...kad se već zalažeš za sveopću podršku, kupovine članskih i godišnjih.
Nikad sretniji nisam bio jer ne dam jedne jedine KM društvu jednog egoističnog, umišljenog, narcisoidnog...lica. Moju KM neće vidjeti i sretan sam zbog toga. Neopisivo sretan.
Sta onda ovdje solis pamet, brines se za klub, a marke ne das. Nastavi biti neopisivo sretan :skoljka:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 11:47 pm

Qooler je napisao/la:
čet jun 11, 2020 11:31 pm
Nemaveze je napisao/la:
čet jun 11, 2020 10:53 pm
Durgo je napisao/la:
čet jun 11, 2020 9:45 pm

Fina prica, kao navijaca... Kako cu ja vratiti 10 miliona? Sta ti meni nudis i sta je garant da za 5-7 godina ja DOBIJEM 15 miliona, i tako vratim ulozeno? Hoces mi dati sve poslovne prostore u zakup 20 godina? Tv prava ima savez. Od toga nista. Hoces li garantovati imovinom, ako ne vratim 10 miliona za 5 godina?
Konkrento KAKO DA ZARADIM PARE? koji je najskuplji igrac kojeg si prodao (250 k eura)? I imas li takva 4 svake godine?
Ja ti nesto nudim na tebi je da se odlucis dali ti se to isplati. Znaci ti kao poslovan covjek preuzimas dio rizika. Nema garanta povrata novca. Da postoji garant onda nebi bilo proplalih ulagaca ni kokuza. Svi bi bili puni ko brod. Posto je klub slozena cjelina i nudi vise mogucnosti za poslove probacu ti dva primjera objasniti poslovnu saradnju.
OP
Evo mi imamo dobru skolu fudbala. Toliko i toliko djece trenira, imamo toliko i toliko trenera. U ovakvim uslovima smo dali plejadu reprezentativaca. Napravili smo dodatni napor i obezbjedili zemljiste za kamp. Nudimo ti ulaganje u kamp i struku. Tvojim novcem bi skupa izgradili terene i doveli jos bolje trenere i sve druge strucnjake potrebne OP. Skauting i selekcija je u tvom domenu, klubska domena je rezijski i administrativni dio. Klub kroz takmicarske sekekcije ce se potruditi da mladi igraci dobiju priliku za punu afirmaciju. Isto tako ce preko svojih uspjesnih kontakata obezbjediti ucesce tim mladim selekcijama na najacim turnirima po svijetu. Dobit od prodaje igraca se djeli na nacin, tebi toliko klubu toliko. Predviďena investicija je toliko i toliko. Imas mogucnost svojim znanjem napraviti dobar posao.
Znaci nema garanta povrata vec samo kalkulisani rizik.
Prvi tim.
Nudimo vam poziciju sportskog direktora prvog tima, saradnja na 5 godina. U tom periodu ocekujemo minimalno 3 titule drzavnog prvaka i dva kupa, kao i popravljanje koficijenta u euro kupovima za 30%. Vi ulazete u ekipu 5 miliona €, dovodite i prodajete igrace, plate i premije su vasa domena kao i trneri. U odlukama ste samostalni. Dobit od transfera igraca djelimo 70: 30 u vasu korist. Klub zadrzava sva marketinska prava i prava od prodaje ulaznica, obavezuje se da ce odrzavati stadion i placati rezijske troskove i voditi racuna o administraciji. Vasa veca uspjesnost, veca vam je zarada. Neuspjesnost, sam pao sam se ubio.
Ovo nije nista novo, puno je klubova po svijetu da rade po ovom principu a zakoni u BH postoje za ovaj vid rada.
Vec sada se vidi da nije nuzno da je samo jedan ulagac. Imano dvije firme koje samostalno rade a UG je suvlasnik. Poslovanje između te dvije firme bi bilo na ekonomskom principu. Odlican junior kosta xy. Hoce ga recimo Lacio. Dali firma Prvi tim ima pare i ambicije da ga kupi? Ako ima ok, ulagac u prvi tim plati racunajuci na daljnju korist od tog juniora. U toj transakciji zaradila firma OP i samim tim klub. Taj junior nakon izvjesnog vremena se proda, zaradio ulagac u prvi tim a i klub.
Sve je na trzisnim principima poslovanja. Ko ne riskira i ne profitira. Kakve crne garancije. Nema nigdje da ulagac da lovu i da mu se garantuje zarada. Daje mu se prostor da radi i zaradi. Sada dolazimo do tih famoznih garancija. Skice i prizivaju novi zakon o sporu gdje bi se, ne ulagacu vec kupcu omogucio garant kroz nekretnine. A mi ne zelimo vlasnika. Ko brani Badzaku, Amaru ili nekom drugom da skupa sa klubom osnuje firmu "Prvi tim". Ulozi svoje pare i radi da sto vise zaradi? Zakonskih prepreka nema.
Ovaj sistem je primjenljiv u svim oblastima poslovanja. UG moze osnovsti ugostiteljsku firmu. Recimo sa Sejom Brajlovicem😁 ako ima zajednicki interes. Kafane kod nas uvijek dobro idu. Na taj nacin u koncentricnim krugovima siris trziste, svaka ponaosob firma siri i za druge firme u vlasnistvu UG.
Za ovo treba puno truda i rada u klubu. Mora klub napraviti preduslove da se samo pocne traziti investitor.
Laksa je varijanta nista ne raditi, naprdivati da se satra radeci i na kraju prodas babovinu.
Prodaja babovine nam je izvjesnija varijanta.
Čekaj, zar nismo prije "dana pobjede" imali bolji model poslovanja? Ljudi radili pro-bono, svaki dan se ulagalo u stadion, skoro da nije bilo dana da se nešto nije pozitivno desilo na Grbavici.
Sad odjednom mora neki investitor?
Nama ne treba ništa više od pravih Željovaca na pravom mjestu. Da su ostali sada bi gledali mašine na jugu. Sjeverna fasada bi bila usput. Možda nisu bili najbolji izbor, al imali smo najplaćenije igrače, samim tim smo bili i najpoželjniji klub za iste.
Sada imamo ciganluk i mahalu.
Uh😁
Prvo bilo je kako je bilo. Sada se radi o opstanku kluba. Napisao sam prije da bi mozda sa bivsom garniturom dosli u fazu da ravnopravno pregovaramo sa nekim investitorom. Ovo kako sam napiso da fercera posao, sa ovim Amarovim marionetama koje mjenja kao carape, necemo nikada docekati. Mozemo samo pjevati Kupi nas Ali.
Dalje, nemoj ziv bio pravih Zeljovaca i pro bono u klubu. Svako misli za sebe da je najpravlji Zeljovac. Pravim Zeljovcima je mjesto na tribinama a profesionalcima i strucnjacima mjesto u klubu.
Ja sam najpravlji od pravih Zeljovaca, bajde bih radio u klubu a koja korist kada mi zena mjenja sijalice po stanu.

Sasvim je izvjesno da nas nakon dana pobjede ceka dan sahrane. Zato pisem kako bi trebalo da bude a nije.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3559
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jun 12, 2020 12:11 am

Nemaveze je napisao/la:
čet jun 11, 2020 11:11 pm
@Durgo
Ovo je bas u sukobu
"Edit: nije mi namjera nekog uvrijediti, ali molim vas prestanite prucati o stvarima koje ne znate"
Na osnovu pisanja na forumu tvrdis da neki ne zna a nebi uvrijedio.😁
Onda se napise, ne slazem se sa vasim misljenjem zbog toga i toga. Sem puno pitanja, na koja sam probao odgovoriti koliko mi mladost iskromno znanje dopusta, nisam procitao niti jedan kontra argument. Mozda je tvoje znanje i obrazovanje tri koplja iznad ali se potrudi da ga jasno prestavis ostalim.
Kao sto napisah ranije, nije mi zaista namjera da nekog uvrijedim na bilo kakav nacin, pogotvo ljude koji imaju dobru namjeru.

Procitao sam komentar iznad i sve sto je napisano, je zapravo iz ugla navijaca. Ja licno ne bih znao bolje prezentovati... ALI. VELIKO ALI... u svijetu biznisa postoji citava nauka oko "risk managementa"... pa samo kratko:

Ulaganje od 10 miliona ne ide na slijepo, vec postepeno, tokom analize rizika i pracenja situacije... Mi kao klub TRENUTNO nemamo nista osim imovine sto bi nekom bilo interesantno. OP odavno nije izbacio igraca koji moze biti referenca. Najbolji je prodan za smijesne pare AEKU, preko starog. Znaci OP treba godine rada, koje pravi investitor nema na raspolaganju. Dzeko moze biti referenca, ali takvih je bruku na svijetu. Taj investitor ne moze biti SD jer nema znanje za isto. Mi moramo imati razradjen sistem u klubu, da covjek koji ulaze ne mora brinuti o povezanom stazu uposlenih, tuzbama, poreskom dugu i jos 100 drugih stvari. Oko i u klubu imamo bruku lesinara, kao i samo SD, koje ceka svaku priliku da nas pokrade. 10 miliona nije ni blizu dovoljno za kamp, plate, OP, igrace jake, znaci treba ti jos veci i jaci investitor, jer kod nas se mora praviti skoro sve od pocetka.

Svaki klub, kao i svako UD je jako veliki rizik za ulaganje, i upravo zbog toga INVESTITOR NE postoji. Imaju ljudi koji su teski milioneri i imaju razradjene seme te koji su u mogucnosti za godinu dana napraviti gore pomenuto, al to nije investitor vec VLASNIK.

Investitor treba da se bori sa SD i Koldzom? Sa poreskim dugom od 5m + ? I sa potencijalnim nezadovljstom navijaca? 1001 stvar je koja odbija ljude, pogotovo u ovako nestabilnoj zemlji punoj kriminala... ta osoba koja ima 10m da ulozi, nikada to nece uraditi bez garanta bilo kalvog... ima 1000 nacina da ti rizik bude 100 puta manji nego sa nasim klubom, gdje svako jutro ne znas sta ce se desiti i ko ce te tjerati... vidio si sta je bilo sa Misketom i ekipom, PRAVI ZELJOVCI, davali sve od sebe i otjerani na kraju... svoje pare davali bez jedne marke kamate i otjerani.... i sta da ocekujes sada, da neko dodje i da 10m?

Pazi ovo ti ocekujes da tebi neko garantuje titule i kup, a ti njemu da ne garantujes novac? Pa ja, tako navijac gleda... a INVESTITOR $$$$$$$

Jedini nacin da neko ulozi u klub jeste da mu obecas pomocni teren, pa kao klub da preuzmes RIZIK jer gore od ovoga ne moze. A taj neko ko trazi garant za povrat, se u savremenom svijetu zove BANKA. Tako prijatelju, nema investitora, ima banka.. pa ko je lud da se je.be sa 1000 problema, nosi glavu u torbi, za svoje pare...

Investitor je Banka, drugi ne postoji...

A od mene ne bi bilo sretnijeg da grijesim...

Biznis... $$$$... a ljubav i nada je za nas bolesnike...

Nadam se da ti dao odgovore....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jun 12, 2020 12:13 am

mamba21 je napisao/la:
čet jun 11, 2020 11:33 pm
Qooler je napisao/la:
čet jun 11, 2020 10:17 pm
Elegant je napisao/la:
pon jun 08, 2020 3:03 pm
Prvi ce Amar da naplati svoje pare i to kakve pare za koje ni dan danas ne znamo gdje je papir i dokumentacija.

Tako da ne pricamo o nicemu dalje, a pogotovo ne o tome da ce doci "sposobna" uprava a da Amar ostane i njima bude šef a oni da mu pare nađu za ekipu pa makar stadion propao od ne odrzavanja, ostali se dugovi gomilali...itd.
Druze, koliko Amar voli Želju, veće je u sumi nego što Dušanka Majkić voli BiH. Više je Amar ljubavi naplatio nego li dotična.
Volio bih vidjeti da li je iko ikada više para uzeo od Želje u historiji našeg kluba od Amara.
Lično sam mišljenja da je deset mjesta ispod njega u zbiru prazno.
On pametan svi ostali budale?
De mamba uleti mu koju milju...kad se već zalažeš za sveopću podršku, kupovine članskih i godišnjih.
Nikad sretniji nisam bio jer ne dam jedne jedine KM društvu jednog egoističnog, umišljenog, narcisoidnog...lica. Moju KM neće vidjeti i sretan sam zbog toga. Neopisivo sretan.
Sta onda ovdje solis pamet, brines se za klub, a marke ne das. Nastavi biti neopisivo sretan :skoljka:
Hoću, nastavit ću. Budi siguran da hoću, baš kao i onih što 130k manje dadoše. Nemoj zaboravit da od tog broja članova zavisi sve ostalo vezano za sponzore. I ne misli da će nekoga poljuljati ti jeftini spin udari na savjest. Ja bar kamate ne uzimam, samo ne želim da moje pare idu u kamate tih "zaljubljenika" u Želju. Nego se isprsi pa uleti koju milju, nemoj drugima moralisat.
P.S: upalti direktno na kakav račun Amara, nemoj na klupski. Čisto radi tradicije.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3559
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jun 12, 2020 12:27 am

Kada sam u ovom fazonu da napisem jos par stvari za kone. Gore ste napali lika sto je napisao u kakvoj su situaciji, momak je upravu 1000%.

Sarajevo ima 2 opcije:

1. Njihov dug od 8+ miliona za 2 godine moze biti oprosten od strane vlasnika i oni su cisti. Kao sto je Azmir oprostio Slobodi, a mogao ih kostati ispadanja iz lige. KO VJERUJE DA CE NEKO SA STRANE OPROSTITI TE PARE?

2. opcija je da lik trazi te pare. U tom slucaju oni se gase. Nemaju licencu za PL osim ako ih neko drugi ne kupi, a ko ce dati 10+ miliona da bi bio na pocetku? Jer jedino sto imaju jeste izrentana livada u Butmiru.


Oni imaju opciju da mole Boga da im se dug oprosti i budu najstabliniji u drzavi, ili da bankrotiraju i da Leotar bude trofejniji od njih...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 249 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija