Moderator/ica: storm_raider

 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 10, 2020 10:51 pm

Nemaveze je napisao/la:
sri jun 10, 2020 10:47 pm
Durgo je napisao/la:
sri jun 10, 2020 10:01 pm
Nas savez je pun kriminalaca i neznalica, to pokazuju svaki dan... do kada? Do kada trpimo? Hoce li se iko iz kluba javiti? I zasto ne?

Srbija 15 000 zarazenih, pun stadion... jos ako ostanu zvijezda i celik, a kone dobile titulu, svi pred savez...
Zasto pred savez?
Pa u klubu su izjavili da smo imali uspjesnu sezonu, cestitali navijacima, igracima, sponzorima, rekli da smo legalisti...
I sada bi mi trebali pred savez. Nismo zadovoljni, onda bi trebali pred klub jer je ocito uprava zadovoljna.
Neka uprava kaze Zeljovci hajmo na proteste pa da svi krenemo. Oni zadovoljni a nas da murija pendreci.
Bolje protestovati protiv zadovoljnih.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5233
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 10, 2020 10:56 pm

Leon_Professional je napisao/la:
sri jun 10, 2020 9:54 pm
Na onom intervijuu rece da je u Katar otisao jer nije imao para, da zaradi sta god. Vjerujem da ni sad nije nesto drugacija prica.
Uostalom i rukama i nogama. Moze mu se.
Taj dio mi je ostao baš upečatljiv. Bio sam u nevjerici. Amar priznaje da je bio kokuz prije odlaska u Katar, a samo par dana prije toga "posudio" Želji 400 milja bamova. Nešto se ne uklapa da jjebe rak raka.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 10, 2020 11:53 pm

AsharaK je napisao/la:
sri jun 10, 2020 10:22 pm
Ja se nadam da će klub tokom pauze organizovat sedmična druženja sa igračima, roštilj, piće i slične stvari.
Ako nam ostane stagod od kadra...
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5233
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 12:09 am

Kao najveći i najtrofejniji klub u državi, Željo treba da bude lider i tuži Savez za nelegalno djelovanje. Mijenjali su i sopstveno saopštenje, vezano za kup takmičenje, nakon reakcije Zrinjskog. U istom saopštenju su slagali da su se određeni klubovi testirali, iako je to testiranje nije validno za bilo što, osim konstatacije da li je neko imao ili nije imao korona virus. Serološki testovi.

Za koga je namjenjeno serološko testiranje na koronavirus?
Važno je u startu napomenuti da ovo testiranje ne služi za dijagnosticiranje bolesti COVID-19! Ako pokazujete simptome, morate se obratiti nadležnim institucijama.

Također, bez obzira na ishod testiranja, nužno je pratiti sve propisane mjere i preporuke Nacionalnog stožera.

Serološkim testiranjem na COVID-19 može se utvrditi prisutnost antitijela na virus koji uzrokuje COVID-19 bolest! Ako ste sigurno bili u kontaktu sa zaraženim ili ako pokazujete simptome koronavirusa, potrebno je napraviti PCR test i postupiti sukladno uputama Nacionalnog stožera.

PCR test iz obriska nazofarniksa i dalje je jedini dijagnostički (potvrdni) test za Covid-19.

https://www.dioptrija.hr/zdravlje/sazna ... -170-kuna/

“Svim igračima i drugom osoblju urađeni su serološki testovi na koronavirus. Na osnovu rezultata možemo potvrditi da nemamo pozitivnih na koronavirus, te da odmah možemo pristupiti treninzima”, rekao je prof. dr. Reuf Karabeg, koordinator medicinskog tima FK Sarajevo.
https://www.fksarajevo.ba/bs/vijesti/ob ... tivni/5686

Sarajevo nije testiralo igrače, kako bi dijagnosticiralo COVID-19. Ista situacija je i sa ostalim klubovima, za koje je Savez kazao da su testirani. Jesu, ali ne da bi se moglo ustanoviti je li neko zaražen.

Zaključak: Savez laže javnost. Dovoljno da se podigne tužba pred domaćim sudovima i pred UEFOM I FIFOM. Ima li naš klub mmuda?
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 8:15 am

Pouzdanost seroloskih testova je 30 posto.
Mi smo na poslu nedavno imali iskustvo sa kolegicom,koja je otisla odraditi gastroenteroloski pregled. Morals uraditi prije togs test. Ispostavi se taj seroloski. I pokaze da je pozitivna. Rasiri se po gradu prica,jer je javna licnost. Oni joj predloze izolaciju i birs,koji je malo pouzdaniji od ovog seroloskog. Zena odradi na kraju test PCR metodom i ispostavi se da je negativna.
Mozete sad misliti koliko je zarazenih proglaseno na osnovu ovih testova.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 8:54 am

Po tome svaki treci. Ne bukvalno, ali se iznivelise.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 10:40 am

Nemaveze je napisao/la:
sri jun 10, 2020 7:42 pm
Veliku gresku pravimo kada lajemo na Azmira, Muju i slicne tajkune. Oni su takvi kakvi jesu, lajanjem ih necemo promjeniti a ni uplasiti i otjerati.
Problem je da drugoj strani. Bez strukture, bez jasnih ciljeva i dugorocne strategije nama prije ili kasnije ne ginu Muje i Azmiri ali ne da imamo korist vec da rade sta zele. A od Muja i Azmira moze biti koristi kada bi klub bio uređen i postavljen na cvrstim temeljima. Tada bi takvi tipovi sami kucali na nasa vrata i pitali dali mogu sta uloziti. Dobro organizovani klubovi takve tipove prerade, preoblikuju, uzmu od njih ono sto je dobro a slabom ne dozvole da proviri. Ako smo mi na truhlim temeljima, onda svako zeli da te povali i da provede svoje ako ima interes.
Kapital nema ime, naciju, ne pita se jeli pametan ili nije, jeli papak ili gospodin.
Stalno se prica klub mora naci model za ulaganje(ne privatizacija, protiv sam privatizacije) a niko nista ne radi na tome. Nacina za legalno ulaganje je bezbroj samo se treba odluciti za to. Klub ce nije i nece da odluci za to mada Dzubur, Čengic i ostali pricaju o tome. Zasto nece da se odluci za ulaganja?
Dva primarns razloga iz kojih proizilaze jos 123 sekundarna razloga.
1. Ulagac zeli kontrolu nad ulozenim. Postavlja svoje ciljeve i shodno tome bira saradnike. To su profesionalci koji odgovaraju za svoj rad.
Drugi razlog da se ne trazi istinski ulagac je taj da bi se pojavom ulagaca otvorio prostor za sposobnije i ovim sada bi to bio kraj. Od skupstine preko UO do strucnog kadra.
Sta imamo pod parolom "trazimo ulagaca, trazimo model poslovne rasti"?
Inamo jednu semu koja se vrti godinu ipo. Daj ulozi pare da uzmeno titulu i napravimo iskorak u evropi pa ce se pare vratiti. E tu pricu nece popusiti ni Azmir ni bilo ko drugi. Zato se i desi da nas Azmir po novinama odbija, Mujo kaze da ga ne zanimamo. Nisu njih dvojica jedini koje smo kontaktirali, barem jos 10 ih je takvi ko oni koji su nas odbili.
Bez jasnih ugovora, pravila i hijerarhije i odgovornosti nece biti ni para ni razvoja.
Moram se složiti sa tobom. To je to. Šta me briga jel MUjo ili ne znam ko ako dadne pare a vidi svoj profit, ali klub sew mora zaštititi pravno da se nebi bojali Muja i sl.
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 10:53 am

Zrinjski napustio Rugasevic...ne bi bilo lose zaganjati ga ,dobar lijevi bek
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 10:59 am

Ako cemo gledati ko je kako zaradio novac otjeracemo svakog milionera. Jer ni jedan covjek sa ovih prostora koji je u velikim novcima nije bas cist sto posto. Da izuzmem sportiste koji su to zaradili svojim talentom i trudom. Mi kao klub trebamo napraviti sve da zastitimo neke stvari koje su svetinje ali moramo se i otvoriti na neki nacin za ulaganja. Evo recimo taj sumnjivi Mujo gradi kamp i stadion na Ilidzi na terenima Igmana. Plus ima fantasticne terene sa pratecim objektima na Vlasicu gdje se mogu odraditi super ljetne pripreme. Da smo napravili neki deal s njim mozda bi to sada bilo nase.
Zbog toga bih volio vidjeti Vedrana nazad makar kao savjetnika jer on je imao i ima odlicne ideje za ovo, a svi znamo da je Zeljovac 1/1.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
LeoMessi
Postovi: 163
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 11:17 am

Ovaj forum i njegovi administratori su ono sto Zeljo ustvari jeste, jer ljudi vole Zelju i ponasaju se onako Zeljovski,sto su pokazali vise puta do sada od desetogodisnji,reflektora, pa akcija za sezonski, licno ja sam osjetio kako se treba ponasati Zeljovski jer su mi pomogili kako meni tako i ljudima oko mene. I da nese uprave kako sadasnja tako i bivsa jesu Zeljovci kakvim se prestavljaju u javnosti nasli bi zajednicki jezik sve radi ljubavi prema Zelji, jer sam znam sta bi uradio zbog ljubavi prema Zelji a i ovi momci sto vode forum!! Zeljo je vjecan sve drugo ce proci!!!! Mi smo Zeljini, Zeljo je nas!!!
Zadnja izmjena: LeoMessi, dana/u čet jun 11, 2020 11:20 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
1950
Postovi: 168
Pridružen/a: pet dec 02, 2016 6:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 11:17 am

Mislim da je problem to što mi nemamo baš puno da ponudimo potencijalnom investitoru nazad. Ne vjerujem da je uprava problem, jer taj neki potencijalni investitor vjerovatno ima tim ljudi koji bi postavio u klub i po primjeru prosle uprave se vidi da se moze lako uspostavit tako nesto. Zato su nam Muje i slicni sumnjivi milioneri u ovakvom sistemu najrealnija opcija nazalost.
 
LeoMessi
Postovi: 163
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 11:21 am

I ako ima nesto u vezi pojacanja nek javi u pp !!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 11:56 am

LeoMessi je napisao/la:
čet jun 11, 2020 11:17 am
Ovaj forum i njegovi administratori su ono sto Zeljo ustvari jeste, jer ljudi vole Zelju i ponasaju se onako Zeljovski,sto su pokazali vise puta do sada od desetogodisnji,reflektora, pa akcija za sezonski, licno ja sam osjetio kako se treba ponasati Zeljovski jer su mi pomogili kako meni tako i ljudima oko mene. I da nese uprave kako sadasnja tako i bivsa jesu Zeljovci kakvim se prestavljaju u javnosti nasli bi zajednicki jezik sve radi ljubavi prema Zelji, jer sam znam sta bi uradio zbog ljubavi prema Zelji a i ovi momci sto vode forum!! Zeljo je vjecan sve drugo ce proci!!!! Mi smo Zeljini, Zeljo je nas!!!
Ziv i zdrav nam bio prijatelju.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 12:16 pm

Da prihvatimo tezu ovog torcidasa koji za Zsljovce kaze mi, i konstatujemo da nemamo nesto puno da ponudimo nekom investitoru. Onda da se zapitamo zasto je to tako. Senad i njegova ekipa nisu bili za investitora, gurali su kako su gurali. Dosla je nova garnitura. Od prvog dana se pocinje nanajavljivati da traze model da privuku ulagace, obecavaju titulu, gradnju stadiona.... Sta su od toga ispunili? Nista. Titulu mozes obecati samo onda kada si na svim poljima jak ko nato. Jesmoli? U pravom klubu nakon neispunjenja obecanja daju ostavku svi, UO i SŠ. Izvlakusa korona, savez ne pije vode. Sto si obecavao, da si jak nebi te nista zaustavilo. Da si na vrijrme dao plate a ne satriro pobjedite pa cemo vam dati mozda bi dobili Zrinjskog u Mostaru, to bi bilo dovoljno za titulu. Nas Zrinjski dobi onako kilav i nikakav.
Nema titule a svi na svojim mjestima. U pravom klubu toga nema.
Prica treba naci model da i klub i investitor budu zadovoljni se nije pomakla ni za mm. Ko radi na tom modelu? Nije nam ni Cengic ni Dzindo dao odgovor na to pitanje. Da ne spominjem da nije bilo nikakve javne rasprave ili nedaj Boze neki okrugli stol uspjesnih Zeljovaca na ovu temu. Pocev od skupstine preko UO i NO pa do Amara niko nije ni strucan a ni spodoban da se suoci sa ovom temom. Jednostavno to je u klubu tabu tema.
Mora biti jasno, Amar je doveo evo drugu upravu u ovom mandatu. Obje nespodobne za bilo koji napredak, rade onako kako im Amar kaze. Njemu nije u interesu da se bilo sta uradi da se privuce ulagac. Zna da bi dobio nogu kao njegov jaran Musemic ako investitor nebi bio zadovoljan.
Dok je Amar u klubu ce se nastaviti ovakav nacin rada. Bitno je da se on namiri a sta ce sa klubom biti nije bitno. Kada potrosi sve suplje i ljude oko sebe, kada se mamiri oticice a klub sta Bog dadne.
Nije tesko napraviti preduslove da postanes zanimljiv nekom ulagacu, pravno formalni modeli postoje samo se treba ptihvatiti posla. Zasto sa vremena na vrijeme se pocne sa pricom oko zakona o sportu u cemu je fazon? Ocekuju da taj zakon rijesi garancije kluba prema nekom ko preuzme klub. U nasem slucaju garant je nekretnina. Po treutno vazecim propisima moze se punim obimom ulagati u klub ali kao poslovni rizik, nema garanta.
Jedno je jasno nakon godinu ipo. Dok je Amar u klubu nema govora o investitoru. Naivna ili zlonamjerna je prica, ovisno ko je prica koda Amar nebi volio da ima nekog jakog iza sebe. Nebi jer bi morao tom jakom polagati racune. On to ne radi, njemu polazu racune.
Komplet ovu sliku vide ljudi sa parama i nije ni cudo da je konstatacija da nemamo sta ponuditi 100% tacna.
Ako naleti kakav levat poput tana i nama dobro je. Cvaknut sta dok se nedohaviza i vozdra.

Ruzno zvuci, u danasnje vrijeme para ima u izobilju. Treba samo znati kako ih uzeti. Lakse je sjediti i kukati kako si kokuz.
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 12:23 pm

Jovo Lukić u Borac...
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
buckybarnes1921
Postovi: 74
Pridružen/a: pet feb 21, 2020 9:12 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 12:48 pm

PlaviVlak je napisao/la:
čet jun 11, 2020 12:23 pm
Jovo Lukić u Borac...
Kakav li je to tal. Krupa takvog igraca nikada ne bi pustila dzaba jer u njemu vide koljica broj 2.
Ili je neko prebijanje za stadion, ko ce znati...
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 1:10 pm

Mi cemo dovoditi izgleda ono sto drugi ne zele, dovedeni smo u corsokak,vec se sa Azmirom ispituje teren o privatizaciji i reakcija javnosti, vidim sad bi vecina onih sto su pljuvali po Namu i Sarajevu prihvatili Azmira ili Selimovica.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 1:12 pm

Charlie Sheen je napisao/la:
čet jun 11, 2020 1:10 pm
Mi cemo dovoditi izgleda ono sto drugi ne zele, dovedeni smo u corsokak,vec se sa Azmirom ispituje teren o privatizaciji i reakcija javnosti, vidim sad bi vecina onih sto su pljuvali po Namu i Sarajevu prihvatili Azmira ili Selimovica.
Privatizacija NE
Investitor, strateski partner , nazovi kako hoces DA
 
Avatar
1950
Postovi: 168
Pridružen/a: pet dec 02, 2016 6:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 1:13 pm

Nemaveze je napisao/la:
čet jun 11, 2020 12:16 pm
Da prihvatimo tezu ovog torcidasa koji za Zsljovce kaze mi, i konstatujemo da nemamo nesto puno da ponudimo nekom investitoru. Onda da se zapitamo zasto je to tako. Senad i njegova ekipa nisu bili za investitora, gurali su kako su gurali. Dosla je nova garnitura. Od prvog dana se pocinje nanajavljivati da traze model da privuku ulagace, obecavaju titulu, gradnju stadiona.... Sta su od toga ispunili? Nista. Titulu mozes obecati samo onda kada si na svim poljima jak ko nato. Jesmoli? U pravom klubu nakon neispunjenja obecanja daju ostavku svi, UO i SŠ. Izvlakusa korona, savez ne pije vode. Sto si obecavao, da si jak nebi te nista zaustavilo. Da si na vrijrme dao plate a ne satriro pobjedite pa cemo vam dati mozda bi dobili Zrinjskog u Mostaru, to bi bilo dovoljno za titulu. Nas Zrinjski dobi onako kilav i nikakav.
Nema titule a svi na svojim mjestima. U pravom klubu toga nema.
Prica treba naci model da i klub i investitor budu zadovoljni se nije pomakla ni za mm. Ko radi na tom modelu? Nije nam ni Cengic ni Dzindo dao odgovor na to pitanje. Da ne spominjem da nije bilo nikakve javne rasprave ili nedaj Boze neki okrugli stol uspjesnih Zeljovaca na ovu temu. Pocev od skupstine preko UO i NO pa do Amara niko nije ni strucan a ni spodoban da se suoci sa ovom temom. Jednostavno to je u klubu tabu tema.
Mora biti jasno, Amar je doveo evo drugu upravu u ovom mandatu. Obje nespodobne za bilo koji napredak, rade onako kako im Amar kaze. Njemu nije u interesu da se bilo sta uradi da se privuce ulagac. Zna da bi dobio nogu kao njegov jaran Musemic ako investitor nebi bio zadovoljan.
Dok je Amar u klubu ce se nastaviti ovakav nacin rada. Bitno je da se on namiri a sta ce sa klubom biti nije bitno. Kada potrosi sve suplje i ljude oko sebe, kada se mamiri oticice a klub sta Bog dadne.
Nije tesko napraviti preduslove da postanes zanimljiv nekom ulagacu, pravno formalni modeli postoje samo se treba ptihvatiti posla. Zasto sa vremena na vrijeme se pocne sa pricom oko zakona o sportu u cemu je fazon? Ocekuju da taj zakon rijesi garancije kluba prema nekom ko preuzme klub. U nasem slucaju garant je nekretnina. Po treutno vazecim propisima moze se punim obimom ulagati u klub ali kao poslovni rizik, nema garanta.
Jedno je jasno nakon godinu ipo. Dok je Amar u klubu nema govora o investitoru. Naivna ili zlonamjerna je prica, ovisno ko je prica koda Amar nebi volio da ima nekog jakog iza sebe. Nebi jer bi morao tom jakom polagati racune. On to ne radi, njemu polazu racune.
Komplet ovu sliku vide ljudi sa parama i nije ni cudo da je konstatacija da nemamo sta ponuditi 100% tacna.
Ako naleti kakav levat poput tana i nama dobro je. Cvaknut sta dok se nedohaviza i vozdra.

Ruzno zvuci, u danasnje vrijeme para ima u izobilju. Treba samo znati kako ih uzeti. Lakse je sjediti i kukati kako si kokuz.
Puno si napisao, a malo toga ima smisla. Smatram da ni uprava na celu s Misimovicem nije imala bas puno da ponudi investitoru jer je godisnji povrat na investiciju u sljedecih 10-15 godina nikakav. Ljudi ne investiraju u mnogo profitabilnije branse od fudbala u BIH.
Takodjer mislim da je marketing buducnost, a ne investitor u nasim uslovima i da dok ne uradimo potupunu komercijalizaciju utakmica, dok ne stvorimo zdravo okruzenje na stadionu da nemamo bas sanse. Nama treba 9-10k navijaca na stadionu i onda bi ovdje raspravljali o skroz drugim stvarima.
Vjerujem da smo svi mogli iz primjera prosle uprave vidjet da ni uredjen sistem sam ne donosi rezultate.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 11, 2020 1:49 pm

1950 je napisao/la:
čet jun 11, 2020 1:13 pm
Nemaveze je napisao/la:
čet jun 11, 2020 12:16 pm
Da prihvatimo tezu ovog torcidasa koji za Zsljovce kaze mi, i konstatujemo da nemamo nesto puno da ponudimo nekom investitoru. Onda da se zapitamo zasto je to tako. Senad i njegova ekipa nisu bili za investitora, gurali su kako su gurali. Dosla je nova garnitura. Od prvog dana se pocinje nanajavljivati da traze model da privuku ulagace, obecavaju titulu, gradnju stadiona.... Sta su od toga ispunili? Nista. Titulu mozes obecati samo onda kada si na svim poljima jak ko nato. Jesmoli? U pravom klubu nakon neispunjenja obecanja daju ostavku svi, UO i SŠ. Izvlakusa korona, savez ne pije vode. Sto si obecavao, da si jak nebi te nista zaustavilo. Da si na vrijrme dao plate a ne satriro pobjedite pa cemo vam dati mozda bi dobili Zrinjskog u Mostaru, to bi bilo dovoljno za titulu. Nas Zrinjski dobi onako kilav i nikakav.
Nema titule a svi na svojim mjestima. U pravom klubu toga nema.
Prica treba naci model da i klub i investitor budu zadovoljni se nije pomakla ni za mm. Ko radi na tom modelu? Nije nam ni Cengic ni Dzindo dao odgovor na to pitanje. Da ne spominjem da nije bilo nikakve javne rasprave ili nedaj Boze neki okrugli stol uspjesnih Zeljovaca na ovu temu. Pocev od skupstine preko UO i NO pa do Amara niko nije ni strucan a ni spodoban da se suoci sa ovom temom. Jednostavno to je u klubu tabu tema.
Mora biti jasno, Amar je doveo evo drugu upravu u ovom mandatu. Obje nespodobne za bilo koji napredak, rade onako kako im Amar kaze. Njemu nije u interesu da se bilo sta uradi da se privuce ulagac. Zna da bi dobio nogu kao njegov jaran Musemic ako investitor nebi bio zadovoljan.
Dok je Amar u klubu ce se nastaviti ovakav nacin rada. Bitno je da se on namiri a sta ce sa klubom biti nije bitno. Kada potrosi sve suplje i ljude oko sebe, kada se mamiri oticice a klub sta Bog dadne.
Nije tesko napraviti preduslove da postanes zanimljiv nekom ulagacu, pravno formalni modeli postoje samo se treba ptihvatiti posla. Zasto sa vremena na vrijeme se pocne sa pricom oko zakona o sportu u cemu je fazon? Ocekuju da taj zakon rijesi garancije kluba prema nekom ko preuzme klub. U nasem slucaju garant je nekretnina. Po treutno vazecim propisima moze se punim obimom ulagati u klub ali kao poslovni rizik, nema garanta.
Jedno je jasno nakon godinu ipo. Dok je Amar u klubu nema govora o investitoru. Naivna ili zlonamjerna je prica, ovisno ko je prica koda Amar nebi volio da ima nekog jakog iza sebe. Nebi jer bi morao tom jakom polagati racune. On to ne radi, njemu polazu racune.
Komplet ovu sliku vide ljudi sa parama i nije ni cudo da je konstatacija da nemamo sta ponuditi 100% tacna.
Ako naleti kakav levat poput tana i nama dobro je. Cvaknut sta dok se nedohaviza i vozdra.

Ruzno zvuci, u danasnje vrijeme para ima u izobilju. Treba samo znati kako ih uzeti. Lakse je sjediti i kukati kako si kokuz.
Puno si napisao, a malo toga ima smisla. Smatram da ni uprava na celu s Misimovicem nije imala bas puno da ponudi investitoru jer je godisnji povrat na investiciju u sljedecih 10-15 godina nikakav. Ljudi ne investiraju u mnogo profitabilnije branse od fudbala u BIH.
Takodjer mislim da je marketing buducnost, a ne investitor u nasim uslovima i da dok ne uradimo potupunu komercijalizaciju utakmica, dok ne stvorimo zdravo okruzenje na stadionu da nemamo bas sanse. Nama treba 9-10k navijaca na stadionu i onda bi ovdje raspravljali o skroz drugim stvarima.
Vjerujem da smo svi mogli iz primjera prosle uprave vidjet da ni uredjen sistem sam ne donosi rezultate.
Senadova ekipa nije bila za ptivatizaciju niti za investitora, tako da u ovoj prici njih treba preskociti.
Ovo sto ri pricas o 10 milja na tekmi i marketingu je utopija koju sanja Amar i uprava. 10 milja bolenika koji cd finasirati necije igranje sa klubom. Moze jednu sezonu, nema titule, nema iskoraka u evropi sve propada. Komercijalizacija utakmica moze koristiti samo onome ko ima vec pun stadion, u suprotnom korist ima ona platforma koja prenosi utakmcu. Recimo SS.
Znaci deset milja na tekmi, komercijalizacija prenosa, sve ono sto sanjaju Began i Amar.
Para kapa a nikakve odgovornosti. I dalje cemo supljirati da je savez protiv nas, da je naredna sezona nasa itd.
Sto se marketinga tice, usko je povezan sa stanjem u klubu. Ni na primarnom ni na sekundarnom nivou nismo dosli u fazu da od njega imamo kotist. Da bi dobacili do te faze mora i onaj koji nije 100% uz fudbal vidjeti sistem u klubu.
Sve u svemu, jos jedna utopija otkrivanje tople vode.
Zakoni poslovanja su jasni i svima dostupni. Alemicari su izumrli.
PS mjenjaj taj avatar jer je iritantno gledati grb nekog ljevljeg kluba na temi voljenog kluba. Bolje je biti bez ko da imas to.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 166 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija