Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
avlami97
Postovi: 5233
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:21 am

storm_raider je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:46 am
Ekipa Željezničara obavila je posljednji trening za ovu sezonu, a potom je uslijedio sastanak sa stručnim štabom, čime su Plavi završili mini pripreme za nikad odigrani završetak sezone. Od jučer su igrači pauzi do 20. juna kada će početi pripreme za narednu sezonu.

Za to vrijeme administracija i Uprava kluba planiraju budžet za novu sezonu. Javna je tajna da na Grbavici vlada besparica i da se igračima duguje nekoliko plata.

Prekid sezone umnogome je otežao situaciju klubu, koji je očekivao da kroz zaradu od prodatih ulaznica, obezbijedi jedan dio sredstava.

Kako se novac za evropsko učešće tek očekuje od Uefe, a generalnog sponzora nema ni na vidiku, klub je odlučio da pozove u pomoć svoje bivše igrače.

Na adrese širom Evrope poslano je pismo sa Grbavice u kojem se navodi kakva je trenutna situacija u klubu i zašto je Željezničaru baš sada potrebna pomoć.

Jedan od bivših igrača kluba sa Grbavice potvrdio nam je da je dobio apel za pomoć.

“Željo je svima nama pomogao u karijeri. Dužnost bivših igrača je da pomognemo u ovoj situaciji kada se klub bori za egzistenciju i kada je zbog globalne krize ostao bez sponzora, novca od prodatih ulaznica i kada nema transfera igrača” rekao je bivši nogometaš Željezničara koji nije želio da mu navodimo ime.

Plavi su u prošloj godini ostvarili višak rashoda od 881.979 KM, odnosno poslovali su u minusu gotovo milion KM.

Najveći razlog za loše poslovanje u odnosu na prethodnu godinu leži činjenici da Željo nije igrao međunarodne utakmice uslijed nedobijanja licence za evropska takmičenja u 2019. godini, čime su ostali uskraćeni za značajna primanja od UEFA takmičenja i svega što te utakmice donose.
Ako je ovo tačno, udarili su na Željin obraz, moral, dignitet.

Faca Sa Ulica je napisao/la:
pon jun 08, 2020 9:36 am
avlami97 je napisao/la:
pon jun 08, 2020 9:03 am
NERASPOREĐENI VIŠAK PRIHODA 38.084KM sa 31.12.2019.
NERASPOREĐENI VIŠAK PRIHODA 1.558.711KM sa 31.12.2018.

Može li neko pojasniti ovu stavku iz Izvještaja? Fakat ne kontam.
Prihodi iz proslih godina.
U prijevoodu ono sto je ostalo od bivse uprave....
Anelov transfer i i vjerovatno krov za istok kroz savez.
Aha...To je znači to. :D
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:34 am

Faca Sa Ulica je napisao/la:
pon jun 08, 2020 9:26 am
black64 je napisao/la:
pon jun 08, 2020 8:38 am
Faca Sa Ulica je napisao/la:
pon jun 08, 2020 8:16 am
A hipoteticki gledano moze se desiti ova situacija.
Ne platis dio kredita,jer nemas odakle,banka pokrene hipoteku,prostor na dobos.
Pojavi se pogan d.selimovic i ibrakovic kupe taj prostor i otvore bordo fan shop na sjeveru...
Bjezao sam od misli da se ovo planski radi odnosno ne zelim da pomislim al mi neki crv ne da mira.Bojim se da je neko bacio oko na lokaciju te da postoji plan da se kroz zaduzenja i hipoteke na imovinu dodje to pomocnog.Ako uzmemo da nema atraktivnije lokacije od Alipasinog do carsije te da se tu moze sto sta napraviti Bogami svasta je moguce.Imas navijace imas sponzore imas poslovne prostore a ti i dalje tones.Ako kazes da je to uredu odnosno da to nije nista onda il si lud il glup il to radis svjesno iz nekih trecih razloga.Bojim se da je taj treci razlog pomocni.
Ne vjerujem da je ovo ista planski.
Ovi ne znaju planirati ni 1 sat unaprijed sta ce raditi....
Citav zivot im je takav....
Naravno iz ove kompletne price treba izuzeti Badzaka koji je jedina ispravna karika u tom lancu.
Svi ostali su na drugoj strani zajedno sa onim koji ih je i doveo tu....
Ma kakvi planski...u upravi su ljudi koji vole Želju i sigurno ne bi nešto planski radili da ga syebu. Jednostavno nisu sposobni ni za šta ozbiljnije. Ja sam se iskreno nadao nekim pomacima. I sam sam pokušavao povezati neke ljude, ali jednostavno u klubu nema znanja da se išta kvalitetno sprovede. Izuzetak Badžaka, kao što kažeš, koji pored svih svojih obaveza ne može samo se Željom baviti i šefa struke kao nekoga ko se razumije u fudbal. Ali samo u fudbal, ostalo mu ne ide nikako, dokazano više puta.

Ja se iskreno nadam, da će svako kome je plava boja u srcu spustiti evoj ego, pokušati sjesti zajedno, napraviti neki dobar dogovor, i da će krenuti na bolje. To je po jedna opcija. Druga bi bila prodaja, a treća da ovako životarimo i da nam za pet godina uspjeh bude opstanak u ligi.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:43 am

Nemaveze je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:17 am
Srcezelje je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:25 am
Dr. Adzem je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:09 am
https://hehe.ba/apel-sa-grbavice-zeljez ... gnu-klubu/
Nek nesto urade neke akcije nesto. Svi smo mi tu
Druze maliciozan tekst,kao i onaj od Stava.Ovako se clanci ne pisu.Zla namjera se krije iza ovog teksta kao i od onog od Stava.
Nesto se ne sjecam da si tekstove o Arezini i ostale slicne nazivao malicioznim. Naprotiv cesto Arezinine izjave koristis kao argument da popljujes bivsu upravu.
Sinanov tekst je blag u odnosu kakva je situacija u klubu. 100% je tacno da su pisali bivsim igracima i trazili pomoc, kao sto je i tacno da su od skupstinara trazili pare. Postoje pisani tragovi o tome.
Ne vidim razlog zasto bi se sutilo o stanju u klubu. Ako se sve zna veca je mogucnost da se nest promheni. Ili mozda ne zelis da se mjenja?
PS
Ne odgovoti mi o selektivnoj prici, razvodnjavanju ili ako moze totalnom skretanju sa vrucih i vrhuski kluba nezeljenih tema.
Sto se tice Arezine postoji video zapis,sa imenom i prezimenom novinarke,koju i licno znam,sa imenom i prezimenom menadzera Arezine,gdje su jasno navedeni imena svih ljudi o kojima se prica.Nikad nisam rekao da je menadzer upravu niti da je ukrivu,jer ja to ne mogu znati.Samim time ta prica oko arezine nije maliciozna.Zbog svega gore navedenog.
 
Avatar
black64
Postovi: 820
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:48 am

Budi Željo je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:34 am
Faca Sa Ulica je napisao/la:
pon jun 08, 2020 9:26 am
black64 je napisao/la:
pon jun 08, 2020 8:38 am


Bjezao sam od misli da se ovo planski radi odnosno ne zelim da pomislim al mi neki crv ne da mira.Bojim se da je neko bacio oko na lokaciju te da postoji plan da se kroz zaduzenja i hipoteke na imovinu dodje to pomocnog.Ako uzmemo da nema atraktivnije lokacije od Alipasinog do carsije te da se tu moze sto sta napraviti Bogami svasta je moguce.Imas navijace imas sponzore imas poslovne prostore a ti i dalje tones.Ako kazes da je to uredu odnosno da to nije nista onda il si lud il glup il to radis svjesno iz nekih trecih razloga.Bojim se da je taj treci razlog pomocni.
Ne vjerujem da je ovo ista planski.
Ovi ne znaju planirati ni 1 sat unaprijed sta ce raditi....
Citav zivot im je takav....
Naravno iz ove kompletne price treba izuzeti Badzaka koji je jedina ispravna karika u tom lancu.
Svi ostali su na drugoj strani zajedno sa onim koji ih je i doveo tu....
Ma kakvi planski...u upravi su ljudi koji vole Želju i sigurno ne bi nešto planski radili da ga syebu. Jednostavno nisu sposobni ni za šta ozbiljnije. Ja sam se iskreno nadao nekim pomacima. I sam sam pokušavao povezati neke ljude, ali jednostavno u klubu nema znanja da se išta kvalitetno sprovede. Izuzetak Badžaka, kao što kažeš, koji pored svih svojih obaveza ne može samo se Željom baviti i šefa struke kao nekoga ko se razumije u fudbal. Ali samo u fudbal, ostalo mu ne ide nikako, dokazano više puta.

Ja se iskreno nadam, da će svako kome je plava boja u srcu spustiti evoj ego, pokušati sjesti zajedno, napraviti neki dobar dogovor, i da će krenuti na bolje. To je po jedna opcija. Druga bi bila prodaja, a treća da ovako životarimo i da nam za pet godina uspjeh bude opstanak u ligi.
Volimo mi svi Zelju ali da bi bio dio upravljackih struktura osim ljubavi potrebno je i sto sta.Ovo ne ide na dobro kolika kod njihova ljubav bila.Doveli su nas da smo pruzili ruku da nam ko sta udjeli.Bruka i sramota.Ako ulazimo u sezonu u kojoj ce se obiljeziti 100 godina sa ljudima koji nisu u stanju da obezbjede osnovne prihode a kamo li nesto vise trebaju se sami povuci kako god se on zvao.
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:54 am

Ne mogu se desiti promjene sve dok se jasno i glasno ne kaže šta se želi, koji je cilj i gdje se treba ići. Vrijeme će da prolazi, klub će da životari pretvarajući se u Čelik, a navijači u ''robijaše'' spremni sve da prihvate, samo nek je živa glava
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:54 am

black64 je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:48 am
Volimo mi svi Zelju ali da bi bio dio upravljackih struktura osim ljubavi potrebno je i sto sta.Ovo ne ide na dobro kolika kod njihova ljubav bila.Doveli su nas da smo pruzili ruku da nam ko sta udjeli.Bruka i sramota.Ako ulazimo u sezonu u kojoj ce se obiljeziti 100 godina sa ljudima koji nisu u stanju da obezbjede osnovne prihode a kamo li nesto vise trebaju se sami povuci kako god se on zvao.
Upravo to i govorim, nema tu nikakvog zlog plana, jednostavno je neznanje u pitanju. Kao što bi isto bilo da ja sad uđem u upravu. Džaba mi sva ljubav kad o vođenju fudbalskog kluba ili firme pojma nemam.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:07 pm

Budi Željo je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:54 am
black64 je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:48 am
Volimo mi svi Zelju ali da bi bio dio upravljackih struktura osim ljubavi potrebno je i sto sta.Ovo ne ide na dobro kolika kod njihova ljubav bila.Doveli su nas da smo pruzili ruku da nam ko sta udjeli.Bruka i sramota.Ako ulazimo u sezonu u kojoj ce se obiljeziti 100 godina sa ljudima koji nisu u stanju da obezbjede osnovne prihode a kamo li nesto vise trebaju se sami povuci kako god se on zvao.
Upravo to i govorim, nema tu nikakvog zlog plana, jednostavno je neznanje u pitanju. Kao što bi isto bilo da ja sad uđem u upravu. Džaba mi sva ljubav kad o vođenju fudbalskog kluba ili firme pojma nemam.
A onda se postavlja drugo pitanje,zasto su tu kada vide da ne znaju,osobito ako vole Zelju ivid3 da ga vode u propast...
Zasto sami ne dignu sidro,a imali su do ovog izvjestaja bezbroj prilika....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:14 pm

Faca Sa Ulica je napisao/la:
pon jun 08, 2020 12:07 pm
Budi Željo je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:54 am
black64 je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:48 am
Volimo mi svi Zelju ali da bi bio dio upravljackih struktura osim ljubavi potrebno je i sto sta.Ovo ne ide na dobro kolika kod njihova ljubav bila.Doveli su nas da smo pruzili ruku da nam ko sta udjeli.Bruka i sramota.Ako ulazimo u sezonu u kojoj ce se obiljeziti 100 godina sa ljudima koji nisu u stanju da obezbjede osnovne prihode a kamo li nesto vise trebaju se sami povuci kako god se on zvao.
Upravo to i govorim, nema tu nikakvog zlog plana, jednostavno je neznanje u pitanju. Kao što bi isto bilo da ja sad uđem u upravu. Džaba mi sva ljubav kad o vođenju fudbalskog kluba ili firme pojma nemam.
A onda se postavlja drugo pitanje,zasto su tu kada vide da ne znaju,osobito ako vole Zelju ivid3 da ga vode u propast...
Zasto sami ne dignu sidro,a imali su do ovog izvjestaja bezbroj prilika....
Vjerujem da tu dolazimo do onog čuvenog ega koji nas jebe već godinama, gdje niko sebi neće da prizna da ne zna, nego gura svoje po cijenu propasti. Zato kažem, fino sve zakopati, staviti Želju na prvo mjesto i krenuti kako treba. Ili tavoriti u prosječnosti.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:16 pm

Budi Željo je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:54 am
black64 je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:48 am
Volimo mi svi Zelju ali da bi bio dio upravljackih struktura osim ljubavi potrebno je i sto sta.Ovo ne ide na dobro kolika kod njihova ljubav bila.Doveli su nas da smo pruzili ruku da nam ko sta udjeli.Bruka i sramota.Ako ulazimo u sezonu u kojoj ce se obiljeziti 100 godina sa ljudima koji nisu u stanju da obezbjede osnovne prihode a kamo li nesto vise trebaju se sami povuci kako god se on zvao.
Upravo to i govorim, nema tu nikakvog zlog plana, jednostavno je neznanje u pitanju. Kao što bi isto bilo da ja sad uđem u upravu. Džaba mi sva ljubav kad o vođenju fudbalskog kluba ili firme pojma nemam.
Naivno je ocekivati da nema zli namjera oko nase imoine. Mogu prihvatiti da u upravi nema takvih tipova, da su samo nesposobni i nista vise. Ali pitam se ko ih je doveo u upravu? Sami nisu dosli. Gledano kroz praksu drugih cerupanja zakljucujrm da postoje dva esalona. Prvi nesposoban i ljijen, drugi esalon iz sjene, ko lesinari cuce i cekaju da tijeko postane les. Tada oni nastupaju. Uvijek neko glup i naivan odradi posao za njih.
Skupo je kupovati nesto sto je zdravo i koliko toliko uspjesno radi. Treba prvo sjebati i za malu paru kupiti.
Vracajuci se malo nazad u ovu sliku stavljam gubljenje licence(naivno je misliti da je to puka greska administracije), osim toga tu je nacin biranja nove skupstine i posljedicno UO i NO. Zna se ko je bio u komisiji a ko je aminovao svakog novog clana skupstine. Na kraju dodam kredite i posudbe da slika bude jasna
Esalon iz sjene ce gurnuti prvi esalon na crtu, povalice ih u zeljenom trenutku. Na njihovo mjesto ce gurnuti nove pijune, srcane a glupe. Sve tako fok se ne doďe do cija.
Zeljina imovina je prostor na kojem se moze zaraditi oko 200 miliona KM uz pravilno planiranje. Zbog tih 200 nemojte biti naivni misleci da je u pitanju samo nesposobnost.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:27 pm

Nemaveze je napisao/la:
pon jun 08, 2020 12:16 pm
Budi Željo je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:54 am
black64 je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:48 am
Volimo mi svi Zelju ali da bi bio dio upravljackih struktura osim ljubavi potrebno je i sto sta.Ovo ne ide na dobro kolika kod njihova ljubav bila.Doveli su nas da smo pruzili ruku da nam ko sta udjeli.Bruka i sramota.Ako ulazimo u sezonu u kojoj ce se obiljeziti 100 godina sa ljudima koji nisu u stanju da obezbjede osnovne prihode a kamo li nesto vise trebaju se sami povuci kako god se on zvao.
Upravo to i govorim, nema tu nikakvog zlog plana, jednostavno je neznanje u pitanju. Kao što bi isto bilo da ja sad uđem u upravu. Džaba mi sva ljubav kad o vođenju fudbalskog kluba ili firme pojma nemam.
Naivno je ocekivati da nema zli namjera oko nase imoine. Mogu prihvatiti da u upravi nema takvih tipova, da su samo nesposobni i nista vise. Ali pitam se ko ih je doveo u upravu? Sami nisu dosli. Gledano kroz praksu drugih cerupanja zakljucujrm da postoje dva esalona. Prvi nesposoban i ljijen, drugi esalon iz sjene, ko lesinari cuce i cekaju da tijeko postane les. Tada oni nastupaju. Uvijek neko glup i naivan odradi posao za njih.
Skupo je kupovati nesto sto je zdravo i koliko toliko uspjesno radi. Treba prvo sjebati i za malu paru kupiti.
Vracajuci se malo nazad u ovu sliku stavljam gubljenje licence(naivno je misliti da je to puka greska administracije), osim toga tu je nacin biranja nove skupstine i posljedicno UO i NO. Zna se ko je bio u komisiji a ko je aminovao svakog novog clana skupstine. Na kraju dodam kredite i posudbe da slika bude jasna
Esalon iz sjene ce gurnuti prvi esalon na crtu, povalice ih u zeljenom trenutku. Na njihovo mjesto ce gurnuti nove pijune, srcane a glupe. Sve tako fok se ne doďe do cija.
Zeljina imovina je prostor na kojem se moze zaraditi oko 200 miliona KM uz pravilno planiranje. Zbog tih 200 nemojte biti naivni misleci da je u pitanju samo nesposobnost.
Sitni smo mi za takve teorije zavjere. A i glupi da dodam. Pa mi nismo u stanju respiratore kako treba kupiti i rastaliti se. Nego u to upetljavamo firmu koja proizvodi maline i kupujemo neispravan proizvod. Priče oko pomoćnog i Željine imovine traju i za vrijeme mandata prošle uprave gdje su se oni optuživali da hoće da to prodaju, ukradu ili šta već. Da ima nešto konkretno pa neko bi već izlaprdao negdje. Ne zna u nama ništa ostati.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:33 pm

samo_da_repliciram je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:54 am
Ne mogu se desiti promjene sve dok se jasno i glasno ne kaže šta se želi, koji je cilj i gdje se treba ići. Vrijeme će da prolazi, klub će da životari pretvarajući se u Čelik, a navijači u ''robijaše'' spremni sve da prihvate, samo nek je živa glava
:palacgore:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:34 pm

Durgo je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:16 am
Leon_Professional je napisao/la:
ned jun 07, 2020 9:03 pm
Durgo je napisao/la:
ned jun 07, 2020 8:58 pm
2 najodvratnije izjave:

1. Ovo napad na Bosnjake
2. Ujedinimo se

Prvi je.bali Bosnjacima majku u pi.cku, pa svaki napad na njihov kriminal je napad na Bosnjake...
Drugi je.bali majku i pozivali na rat, prijetili svima koji ne djele to misljenje, pa kada su pojeli govno, pozivaju na ujedinjene...

GADE MI SE I JEDNI I DRUGI...
Durgo brate, izdrzi :D
Pa gdje sti Leone,nema te :D
Ma evo brate naletio da govorim "jesam vam rek'o" :ganja:
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:43 pm

"Zeljo propada" epizoda 15000000 ,pa barem svake godine jedno deset puta klub "propadne" ,pa hoce li vise propasti pa da dahnemo dusom svi???pItanje je hamletovsko.
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:44 pm

Srcezelje je napisao/la:
pon jun 08, 2020 12:43 pm
"Zeljo propada" epizoda 15000000 ,pa barem svake godine jedno deset puta klub "propadne" ,pa hoce li vise propasti pa da dahnemo dusom svi???pItanje je hamletovsko.
Neće naravno, ali nije propast najgore što te može snaći ima nešto gore od toga
 
staaarinavijac
Postovi: 608
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:47 pm

E čuj " ... bivši igrači Željezničara su dužni pomoći klubu ..."

Pa je l' ovo moguće ? Ja šta rade od kluba ...
Ako je istina da je uprava ovakvo pismo poslala bivšim igračima , to je za mene takva bruka ...

Mislim da bivši igrači znaju vrlo dobro (ponikli u Želji ) ko zapravo vodi glavnu riječ u klubu.Ne vjerujem da bi dali novac koji će otići u privatne džepove ( a možda u samo jedan privatni džep ?) .
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:52 pm

storm_raider je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:46 am
Ekipa Željezničara obavila je posljednji trening za ovu sezonu, a potom je uslijedio sastanak sa stručnim štabom, čime su Plavi završili mini pripreme za nikad odigrani završetak sezone. Od jučer su igrači pauzi do 20. juna kada će početi pripreme za narednu sezonu.

Za to vrijeme administracija i Uprava kluba planiraju budžet za novu sezonu. Javna je tajna da na Grbavici vlada besparica i da se igračima duguje nekoliko plata.

Prekid sezone umnogome je otežao situaciju klubu, koji je očekivao da kroz zaradu od prodatih ulaznica, obezbijedi jedan dio sredstava.

Kako se novac za evropsko učešće tek očekuje od Uefe, a generalnog sponzora nema ni na vidiku, klub je odlučio da pozove u pomoć svoje bivše igrače.

Na adrese širom Evrope poslano je pismo sa Grbavice u kojem se navodi kakva je trenutna situacija u klubu i zašto je Željezničaru baš sada potrebna pomoć.

Jedan od bivših igrača kluba sa Grbavice potvrdio nam je da je dobio apel za pomoć.

“Željo je svima nama pomogao u karijeri. Dužnost bivših igrača je da pomognemo u ovoj situaciji kada se klub bori za egzistenciju i kada je zbog globalne krize ostao bez sponzora, novca od prodatih ulaznica i kada nema transfera igrača” rekao je bivši nogometaš Željezničara koji nije želio da mu navodimo ime.

Plavi su u prošloj godini ostvarili višak rashoda od 881.979 KM, odnosno poslovali su u minusu gotovo milion KM.

Najveći razlog za loše poslovanje u odnosu na prethodnu godinu leži činjenici da Željo nije igrao međunarodne utakmice uslijed nedobijanja licence za evropska takmičenja u 2019. godini, čime su ostali uskraćeni za značajna primanja od UEFA takmičenja i svega što te utakmice donose.
Eh milina. :roll: Znaci vec smo poceli sa "sadaka politikom", ako je vjerovati tom natpisu.Kad se te neke pare skupe, ako se i skupe, otici ce u vjetar, jer plana i sistema rada nema, a mi cemo prekriziti mogucnost da ae vise ikada tim ljudima obratimo. Tugo moja....
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:52 pm

storm_raider je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:46 am
Ekipa Željezničara obavila je posljednji trening za ovu sezonu, a potom je uslijedio sastanak sa stručnim štabom, čime su Plavi završili mini pripreme za nikad odigrani završetak sezone. Od jučer su igrači pauzi do 20. juna kada će početi pripreme za narednu sezonu.

Za to vrijeme administracija i Uprava kluba planiraju budžet za novu sezonu. Javna je tajna da na Grbavici vlada besparica i da se igračima duguje nekoliko plata.

Prekid sezone umnogome je otežao situaciju klubu, koji je očekivao da kroz zaradu od prodatih ulaznica, obezbijedi jedan dio sredstava.

Kako se novac za evropsko učešće tek očekuje od Uefe, a generalnog sponzora nema ni na vidiku, klub je odlučio da pozove u pomoć svoje bivše igrače.

Na adrese širom Evrope poslano je pismo sa Grbavice u kojem se navodi kakva je trenutna situacija u klubu i zašto je Željezničaru baš sada potrebna pomoć.

Jedan od bivših igrača kluba sa Grbavice potvrdio nam je da je dobio apel za pomoć.

“Željo je svima nama pomogao u karijeri. Dužnost bivših igrača je da pomognemo u ovoj situaciji kada se klub bori za egzistenciju i kada je zbog globalne krize ostao bez sponzora, novca od prodatih ulaznica i kada nema transfera igrača” rekao je bivši nogometaš Željezničara koji nije želio da mu navodimo ime.

Plavi su u prošloj godini ostvarili višak rashoda od 881.979 KM, odnosno poslovali su u minusu gotovo milion KM.

Najveći razlog za loše poslovanje u odnosu na prethodnu godinu leži činjenici da Željo nije igrao međunarodne utakmice uslijed nedobijanja licence za evropska takmičenja u 2019. godini, čime su ostali uskraćeni za značajna primanja od UEFA takmičenja i svega što te utakmice donose.
Eh milina. :roll: Znaci vec smo poceli sa "sadaka politikom", ako je vjerovati tom natpisu.Kad se te neke pare skupe, ako se i skupe, otici ce u vjetar, jer plana i sistema rada nema, a mi cemo prekriziti mogucnost da se vise ikada tim ljudima obratimo. Tugo moja....
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:57 pm

Selam alejc Hamlete
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 12:59 pm

Za ovo pismo je istina i ono je poslano prije 20 tak dana mozda i malo vise.....
Nije bas frisko...
Pissli smo o tome ovdje da se u tom ttenutku samo Rade Bogdanovic odazvao istom i uplatio 1000 km.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 1:07 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
pon jun 08, 2020 12:52 pm
storm_raider je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:46 am
Ekipa Željezničara obavila je posljednji trening za ovu sezonu, a potom je uslijedio sastanak sa stručnim štabom, čime su Plavi završili mini pripreme za nikad odigrani završetak sezone. Od jučer su igrači pauzi do 20. juna kada će početi pripreme za narednu sezonu.

Za to vrijeme administracija i Uprava kluba planiraju budžet za novu sezonu. Javna je tajna da na Grbavici vlada besparica i da se igračima duguje nekoliko plata.

Prekid sezone umnogome je otežao situaciju klubu, koji je očekivao da kroz zaradu od prodatih ulaznica, obezbijedi jedan dio sredstava.

Kako se novac za evropsko učešće tek očekuje od Uefe, a generalnog sponzora nema ni na vidiku, klub je odlučio da pozove u pomoć svoje bivše igrače.

Na adrese širom Evrope poslano je pismo sa Grbavice u kojem se navodi kakva je trenutna situacija u klubu i zašto je Željezničaru baš sada potrebna pomoć.

Jedan od bivših igrača kluba sa Grbavice potvrdio nam je da je dobio apel za pomoć.

“Željo je svima nama pomogao u karijeri. Dužnost bivših igrača je da pomognemo u ovoj situaciji kada se klub bori za egzistenciju i kada je zbog globalne krize ostao bez sponzora, novca od prodatih ulaznica i kada nema transfera igrača” rekao je bivši nogometaš Željezničara koji nije želio da mu navodimo ime.

Plavi su u prošloj godini ostvarili višak rashoda od 881.979 KM, odnosno poslovali su u minusu gotovo milion KM.

Najveći razlog za loše poslovanje u odnosu na prethodnu godinu leži činjenici da Željo nije igrao međunarodne utakmice uslijed nedobijanja licence za evropska takmičenja u 2019. godini, čime su ostali uskraćeni za značajna primanja od UEFA takmičenja i svega što te utakmice donose.
Eh milina. :roll: Znaci vec smo poceli sa "sadaka politikom", ako je vjerovati tom natpisu.Kad se te neke pare skupe, ako se i skupe, otici ce u vjetar, jer plana i sistema rada nema, a mi cemo prekriziti mogucnost da se vise ikada tim ljudima obratimo. Tugo moja....
U pismu upucenom skupstinarima se traze pare za plate i ostala potrazivanja. U fazonu, pomozite zato ste tu. Doslovno se spominje Plavi fond. Ako ostane sta para vidjecemo gdje cemi porositi😂
Pismo igracima je perfektna patetika. Hare suzu pustio a Rade odmah milju mara dao.
Sinan ko Sinan, pise sa velikim zakasnjenjem o ovim pismima. Bilo je to ako me sjecanje dobro sluzi negdje oko pocetka epidemije.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], SamoNapad i 151 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija