Moderator/ica: storm_raider

 
Analitičar1921
Postovi: 295
Pridružen/a: pon maj 21, 2018 9:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 2:50 pm

exbabilon je napisao/la:
sri jun 03, 2020 2:37 pm
AsharaK je napisao/la:
sri jun 03, 2020 2:32 pm
Bagaric bi nam legao ko budali samar.
Istog sam misljenja. Ako nema neku varijantu za vani, mislim da bi ga valjalo zaganjati. Amare reaguj.
Bi vala, još 27 godina ima...
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 2:55 pm

buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 03, 2020 1:53 pm
Dominic je napisao/la:
sri jun 03, 2020 12:20 pm
Kad je Dado produzio ugovor pa da sad mozemo dobiti neku kintu, ako ode u Ferencvaros? Zna li neko?
Mislim da je Dado imao klauzulu u ugovoru gdje mu se isti automatski poduzava na jos godinu odredjenim brojem odigranih utakmica.
:palacgore: Nisam znao. Nije nenadoknadiv a bilo bi fino ako bi se dobilo i 50000 bilo cega.
 
reks1
Postovi: 823
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 2:56 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:
sri jun 03, 2020 2:43 pm
PlaviVlak je napisao/la:
sri jun 03, 2020 2:29 pm
Pa ja ne znam strpljivije i mirnije navijače od nas, dvije godine za zelenim stolom pušimo i zbog seebe i zbog drugih. Od licence do prije neki dan, par ljudi je ponekad kritikovalo ili pljuvalo po ovoj Upravi, svi ostali smo bili jedinstveni, podržavali i sad je normalna reakcija nezadovoljstvo zbog sveukupne situacije. Nisam zadovoljan radom ove Uprave, a još više me brine budućnost s tim ljudima..
evo ti najcrnji scenario pa vidi da li je realan:
1) ova uprava ce nas jos vise uvaliti u dugove da pomiri dugove nastale kovid-19 krizom
2) odlazak vecine igraca ovog ljeta
3) doce novi igraci, mahom stariji, da bi se islo na titulu naredne godine na 100. godisnjicu
4) u evropi necemo proci ni prvo pretkolo, jer nemas iskustva za ovim igracima
5) naredna sezona ce biti gora nego ova, jer novi igraci nece ispuniti ocekivanja a mladi nisu jos spremni za vise
6) nastavak pljacke od strane sudija na nasu stetu gdje god se moze (jbg. navikli smo na to vec 6 godina)
7) uvaljivanje u vece dugove na zimu da bi se islo na titulu
8) necemo ni osvojiti ni titulu, ni kup a ni evropu necemo obezbjediti
9) HAOS, uprava odlazi, amaru dosta kritike, klub u visemilionskim dugovima, nedobijanje licence za premijer ligu za 21/22
10) onda, ili gasenje ili pocetak iz kantonalne lige u sezoni 21/22. biraj sta bi ti bilo radje!

e ovo je najgore sto se moze desiti, pitaj se da li je realno da se ovo desi
Nazalost veeeoma vjerovatno ,a gotovo izvjesno prvih 8 stavki
Fali ti pod 11) Cerecenje imovine,nastavak slijedi.
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 2:58 pm

Lendrić odlazi...
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 3:05 pm

Neka povede sa sobom svu nargila druzinu.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 3:22 pm

Mogao bi ovaj prelazni rok biti i velika sansa. I nasim igracima isticu ugovori (neki od njih i nisu previse bitni, plate se oslobadjaju), a puno ce i na trzistu biti slobodih igraca. U BiH samo 4 ekipe mogu racunati na pare od Evrope i tu bi mogli pokupiti iz lige ono sto valja, do Amara je sad.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 3:25 pm

Slaviša Radović i Dražen Bagarić, kaparisat, ako se kaparisat može.
Željezničar ante portas !
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 3:39 pm

AsharaK je napisao/la:
sri jun 03, 2020 3:25 pm
Slaviša Radović i Dražen Bagarić, kaparisat, ako se kaparisat može.
Zaboravi na to, odmah..
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 3:49 pm

avlami97 je napisao/la:
ned maj 03, 2020 9:44 pm
Sportski kolektivi u našoj zemlji našli su se u nezavidnom položaju u vrijeme pandemije COVID-19. U takozvani koronazakon nisu uključena udruženja građana, što znači da će finansijska podrška izostati za profesionalne nogometne klubove u BiH.

federalna.ba


http://www.federalna.ba/bhs/vijest/3169 ... 2-03052020
Faruk Brković - krediti, banke, moratoriji - sve množina.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
neroazzuro
Postovi: 1907
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 4:25 pm

Pa krčmljenje imovine i jeste razlog što kao klub stalno privlačimo šibicare.
Samo još fali da onom violini nađu kakvu funkciju.
@ ponosan, dužan sam možda ostao pojašnjenje. Mislim da je osnova kulture u razmjeni mišljenja to da ako misliš da nešto ne valja predložiš nešto što bi bilo bolje. E to je razlog zašto od mene nisi mogao čuti ono "mrš iz kluba" i tome slični jer ne vidim ko bi ovo sad mogao i htio sanirati pa ne mogu nikog boljeg više ni predložiti. A mislim da se kvalitetni i pošteni ljudi i neće da petljaju s ovim seoskim varalicama pa je to po meni i razlog zašto se i ne pojavljuje neko novo i jako ime u upravi.
A ne tjeram zato što sam se pomirio sa propašću kad sam vidio koliko im je stalo bilo da one otjeraju i zaustave ove sporove oko imovine i dugova. Zato mislim da je samo pitanje vremena kad će se ovi ispalit iz Želje.
Jedino što nas teoretski može vratiti u kolosijek je neki prolaz 3 pretkola uz neku Romu za protivnika da uzmemo par miliona, a sam procijeni koliko je to realno.
Da ne filozofiram, jednostavno, eto reci ti s ove distance šta su nam to bolje donijeli. Eto jednu jedinu stvar, ne moraš pet.
Zašto su došli?
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 4:27 pm

makar imamo licencu
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 5:19 pm

Aktivnosti Saveza i klubova poduzete u proteklom periodu u cilju osiguranja uslova za mogući nastavak takmičenja:

9 od 12 klubova se izjasnilo da su za nastavak takmičenja
8 od 12 klubova se izjasnilo da su za nastavak takmičenja isključivo bez promjene važećih propozicija (preostalih 11 kola i 4 utakmice Kup-a)
9 klubova se izjasnilo da su za nastavak najkasnije od 07.06.2020
3 od 4 kluba se izjasnilo da su za odigravanje utakmica Kup-a (Široki Brijeg, Željezničar i GOŠK)
Samo 1 klub (FK Željezničar) dostavio alternativni prijedlog, a koji su u cijelosti podržali NK Široki Brijeg i FK Tuzla City (FK Velež djelimično podržao, a svi ostali klubovi bili protiv)
Samo 1 klub (NK Široki Brijeg) dostavio odobrenje lokalnog kriznog štaba za plan odigravanja utakmica
6 klubova dostavilo planove za organizaciju utakmica sa aspekta epidemiološko-zdravstvene zaštite učesnika
Svi stadioni zadovoljavaju sanitarno-epidemiološke uslove za organizaciju utakmica sa prostornog aspekta, ali nijedan stadion nije u cijelosti sadržajno osigurao uslove (sanitarna sredstva, dezinfekcioni materijal, itd)
Samo 5 klubova prije početka trenažnog procesa izvršilo testiranje igrača na COVID-19 i dostavilo nalaze testova u Savez (FK Sarajevo, HŠK Zrinjski, FK Tuzla City, NK Čelik, FK Sloboda).

Kojih 9 klubova nije bilo za nastavak prvenstva nakon 7. juna 2020?
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 5:35 pm

To je vrlo jednostavno pitanje... i ne shvatam sta nam ti sada znaci...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 5:37 pm

Znaci mi nismo ni testirali igrace, sto znaci da smo i ocekivali ovakvu odluku i svjesno spustili glavu... ne znam sto ikome normalnom vise ovo treba u zivotu...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 6:13 pm

Haj dosta je, držite se sportskih stvari.
Željo je uvijek bio radnički klub, ako nekome to ne odgovara, ima dosta klubova za koje može navijat. ;)
Željezničar ante portas !
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 6:31 pm

storm_raider je napisao/la:
sri jun 03, 2020 5:37 pm
Znaci mi nismo ni testirali igrace, sto znaci da smo i ocekivali ovakvu odluku i svjesno spustili glavu... ne znam sto ikome normalnom vise ovo treba u zivotu...
Guso je dao izjavu prosle sedmice za tvsa, da ako dodje odluka da se nastavlja liga, odmah se ide na testiranje.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
buckybarnes1921
Postovi: 74
Pridružen/a: pet feb 21, 2020 9:12 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 6:36 pm

mamba21 je napisao/la:
sri jun 03, 2020 6:31 pm
storm_raider je napisao/la:
sri jun 03, 2020 5:37 pm
Znaci mi nismo ni testirali igrace, sto znaci da smo i ocekivali ovakvu odluku i svjesno spustili glavu... ne znam sto ikome normalnom vise ovo treba u zivotu...
Guso je dao izjavu prosle sedmice za tvsa, da ako dodje odluka da se nastavlja liga, odmah se ide na testiranje.
Tacno tako. Od testa su napravili bauk. Da se donijela odluka o nastavku, testirali bi se istog dana i za 2 dana imali rezultate. Smijesno mi je uzimati kao relevantnu stvar sto se toboze nismo testirali odmah. Sta bilo kojem klubu znace ti testovi od kraja maja na dan nastavka prvenstva? Pa igrac se mogao do tada zaraziti 5 puta.
Zadnja izmjena: buckybarnes1921, dana/u sri jun 03, 2020 7:33 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 7:31 pm

A ok onda, pardoniram. Nisam znao.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 8:08 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:
sri jun 03, 2020 2:43 pm
PlaviVlak je napisao/la:
sri jun 03, 2020 2:29 pm
Pa ja ne znam strpljivije i mirnije navijače od nas, dvije godine za zelenim stolom pušimo i zbog seebe i zbog drugih. Od licence do prije neki dan, par ljudi je ponekad kritikovalo ili pljuvalo po ovoj Upravi, svi ostali smo bili jedinstveni, podržavali i sad je normalna reakcija nezadovoljstvo zbog sveukupne situacije. Nisam zadovoljan radom ove Uprave, a još više me brine budućnost s tim ljudima..
evo ti najcrnji scenario pa vidi da li je realan:
1) ova uprava ce nas jos vise uvaliti u dugove da pomiri dugove nastale kovid-19 krizom
2) odlazak vecine igraca ovog ljeta
3) doce novi igraci, mahom stariji, da bi se islo na titulu naredne godine na 100. godisnjicu
4) u evropi necemo proci ni prvo pretkolo, jer nemas iskustva za ovim igracima
5) naredna sezona ce biti gora nego ova, jer novi igraci nece ispuniti ocekivanja a mladi nisu jos spremni za vise
6) nastavak pljacke od strane sudija na nasu stetu gdje god se moze (jbg. navikli smo na to vec 6 godina)
7) uvaljivanje u vece dugove na zimu da bi se islo na titulu
8) necemo ni osvojiti ni titulu, ni kup a ni evropu necemo obezbjediti
9) HAOS, uprava odlazi, amaru dosta kritike, klub u visemilionskim dugovima, nedobijanje licence za premijer ligu za 21/22
10) onda, ili gasenje ili pocetak iz kantonalne lige u sezoni 21/22. biraj sta bi ti bilo radje!

e ovo je najgore sto se moze desiti, pitaj se da li je realno da se ovo desi
Ovo uopšte nije najgori scenario, već realan. 99,9% nas čeka ovaj scenario. Možda sam prije godonu bio siguran 80%, sada sam ubjedjen u ovo.
Ono što me fascinira i u sportu je to da bi ovi jahali i uništavali dok god šta ima. Zadnji kredit koji oni budu mogli dići bit će tu i onda se ispalit. Ugovorima su se namirili, tako da ako ikada Željo opet i digne glavu, opet će sjesti svojim tužbama sa kamatama iako su dugove sami napravili.
Mene srce boli, al to je istina. Mene srce boli i to što je neko vidio da Željo ide naprijed sa Senadom i onda su svi lešinari koje smo vidili u godinu dana skupili da to poravne. Mislili su da to ide samo od sebe, al su se zeznuli. Nažalost Željo će propast više od Čelika, moja procjena. Argument tome je da cijela Zenica gura za Čelik i opet nije bilo pomoći od grada Mi smo neki dan vidili kakve imamo u gradu od kojeg će nam trebati pomoć. Nećemo je dobiti.

Nama niko nije trebao. Da je ostao Senad, sada bi imali bagere na jugu, imali bi najplaćenije igrače i garantujem da bi svi dobijali platu. Mi bi imali neke akcije i tako. Trebalo je samo malo strpljenja. Sada ja ne vidim nikakav izlaz.
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 03, 2020 8:13 pm

Ma nema se tu šta pričati, kada je najviše trebalo da se ujedinimo, plaćenici su orgijali po stadionu, a ovi naivni stali na njihovu stranu i desilo se to što se desilo. Sad pozivati na ujedinjenje nema smisla, jer i jesmo ujedinjeni, ali nikome u klubu i oko njega ništa ne značimo tako da nema tu nekih izlaza nažalost.
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 97 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija