Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 12:42 pm

Tuga...rahmet ti dusi.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 1:03 pm

Edin Sprečo Sepi - jedan od najvećih u Željinoj historiji. Njegovi golovi u 1/4 finala Kupa Uefa protiv Ferenca (1:2 i 2:1, ispali na penale) se ne zaboravljaju. Edin Sprečo Sepi - veliki patriota koji se prvog dana agresije na BiH stavio u službu odbrane Države. Postoje snimci ispred IVa na M. Dvoru kada skupa sa Vikićevim specijalcima kreće preko Vrbanje mosta na četničke snajperiste maskirane ženskim najlon čarapama.

Čast mi je bilo poznavati te. Legendo, neka ti je vječni rahmet!
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u uto maj 12, 2020 2:01 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5109
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 1:08 pm

od 11 velicanstvenih ostade samo jos cobo, hadzija i brane... kako vrijeme leti...
100/94/37/34 - i to je to!
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1734
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 1:09 pm

Sepi nek ti je vječni rahmet. A gmazove iz saveza ne zelim da komentarisem.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 1:47 pm

Opsada Sarajeva: Početak najvećeg koncentracionog logora u historiji
Objavljeno: 05.04.2016. u 10:08

Tokom opsade ubijeno je 11.541 građanin Sarajeva, od čega 1.601 dijete, a Sarajevo je predstavljalo najveći koncentracioni logor

Na današnji dan, prije 24 godine, počela je opasada Sarajeva. Tog 5. aprila 1992. godine su građani našeg glavnog grada izlaskom na ulice i mirnim demonstracijama pokušali spriječiti ono što se mjesec ranije nagovještavalo barikadama i maskiranim naoružanim osobama na sarajevskim ulicama.

Suada i Olga

Koloni, koja je sa Dobrinje krenula ka zgradi Skupštine na Marijin Dvoru, pridružio se i bivši fudbaler Željezničara Edin Sprečo. Ono što se dogodilo tog 5. aprila će ga, kako kaže u razgovoru za Faktor, pratiti do kraja života.

– Kao da je sve bilo jučer. Stigli smo pred Skupštinu i dok su neki držali govore, na Vrbanja mostu je već počela pucnjava. Krenuli smo ka mostu, pucnjava se smirila i sjeli smo na tlo. Djevojka, Suada Dilberović, se nalazila iza mojih leđa. Okrenuo sam se i vidio je, bila je lijepa kao slika. U jednom trenutku je rekla: „Pa, znaju li oni da je ovo Sarajevo?“. Pucnjava je ponovo počela i odjednom sam začuo jauk. Ona je ubijena, a nekoliko minuta kasnije je ubijena i Olga Sučić – prisjeća se Sprečo posljednjih trenutaka prvih žrtava opsade Sarajeva.


Svaka nada da će bilo kakav sukob biti spriječen glasom razuma okupljenih Sarajlija je umrla upravo sa Olgom i Suadom. Snajperski hici sa Jevrejskog groblja i Holiday Inna, rafali sa Vraca, avioni JNA koji su nadlijetali Sarajevo i prve prolivene kapi krvi su značili početak 1.425 dana duge opsade. Rijetki su oni koji su ranije naslućivali takav razvoj događaja.

U jednom momentu, na mjestu na kojem sam ja bio, pojavio se i Dževad Begić Đilda, vođa Željinih navijača. Jedini je on imao automatsku pušku, ja sam imao neko oružje, a ostali ništa. Rekao mi je da bježim i da ne moram ja poginuti, ako on već mora. On je prvi pretrčao preko mosta, ja sam za njim i vidio sam trojicu „čarapanera“. Tada, zbog neke ljutnje što se to sve dešava, nismo ni razmišljali o opasnosti. Ušli smo u kuću u kojoj su se krili, oni su pobjegli, a tu smo pronašli vojničku opremu. Među tom opremom je bila i kapa na kojoj nije bilo „petokrake“. Dok su građani govorili da je to JNA, očigledno je da je to već bila srpska vojska – kaže Sprečo.

Presudan dan

Danas, 24 godine poslije, mnogo je jasniji značaj tog 5. aprila 1992. godine kada je sudbina Sarajeva u pitanju.

– Taj dan je bio presudan za odbranu grada. Ja nisam vojni analitičar, ali su oni sigurno mislili da će 5. aprila presjeći Sarajevo. Uspjeli bi, da ljudi nisu izašli na ulice. Radovan ***** je bio u Holiday Innu i oni su se htjeli preko Grbavice spojiti sa čelnicima SDS-a, kasarnom Maršal Tito i tako bi presjekli grad, što bi onemogućilo odbranu – smatra naš sagovornik.

Napadom na građane Sarajeva i smrću Suade i Olge započela je opsada Sarajeva, koja je trajala 1.425 dana, što je najduža opsada jednog grada u modernoj historiji. Tokom opsade ubijeno je 11.541 građanin Sarajeva, od čega 1.601 dijete, a Sarajevo je predstavljalo najveći koncentracioni logor u historiji ratovanja.
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u uto maj 12, 2020 2:01 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 1:51 pm

Rahmet ti duši legendo
Željezničar ante portas !
 
Haklapuc
Postovi: 1173
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 2:30 pm

Koliko vrijeđa inteligenciju ovaj Džemidžićev intervju, strašno. Čovjek se hvali sa 55000 KM pomoći klubovima godišnje, a ni to nije pomoć nego sponzorske pare koje klubove sljeduju. Eto kako oni posmatraju klubove i takmičenje, kao da nam sadaku dijele.

Čitajte između redova, bitan je savez i ništa drugo. Njihovi administrativni troškovi, putovanja, edukacije, a za klubove milostinja.
 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 3:49 pm

Prestao sam čitat kod onog "...mi pomažemo klubove sa 55000..."
Sav mi životji optimizam splasne kad vidim neku od ovih glava. Ko god normalan ovdje zaluta oni ga još brže istjeraju.
Kad se samo sjetim "stručnih" analiza onog hasanbegovića i sl. , da se jedan salem pitao za kod suđenja...
Dobro ovde fudbal uopšte postoji ko njime upravlja.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 3:53 pm

avlami97 je napisao/la:
uto maj 12, 2020 1:03 pm
Edin Sprečo Sepi - jedan od najvećih u Željinoj historiji. Njegovi golovi u 1/4 finala Kupa Uefa protiv Ferenca (1:2 i 2:1, ispali na penale) se ne zaboravljaju. Edin Sprečo Sepi - veliki patriota koji se prvog dana agresije na BiH stavio u službu odbrane Države. Postoje snimci ispred IVa na M. Dvoru kada skupa sa Vikićevim specijalcima kreće preko Vrbanje mosta na četničke snajperiste maskirane ženskim najlon čarapama.

Čast mi je bilo poznavati te. Legendo, neka ti je vječni rahmet!
Rahmet mu duši
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1194
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 7:09 pm

Pocivaj u miru, Sepi i hvala ti na svemu....Ostaces zauvijek u nasim srcima !
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1823
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 7:28 pm

Kako stvari stoje, samo kod nas se neće nastaviti liga..
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 7:37 pm

Nogometno prvenstvo u Austriji bit će nastavljeno u prvoj sedmici juna.
Austrijska Bundesliga je prekinuta 8. marta zbog pandemije koronavirusa, a nakon dugotrajnih pregovora čelnika lige s Ministarstvom zdravlja Austrije odlučeno je da se prvenstvo privede kraju.

"Da nismo sada nastavili, za godinu dana bi slika austrijskog nogometa bila neprepoznatljiva", izjavio je predsjednik Nogometnog saveza Austrije Leo Windtner.

Susreti će se igrati pred praznim tribinama, a ukoliko neki igrač bude zaražen koronavirusom on će morati u samoizolaciju, dok će ostatak ekipe nakon testiranja moći nastaviti igrati.

Ono što je posebno bitno za bosanskohcercegovačku javnost je činjenica da su Austrijanci prije prekida prvenstva stigli do iste faze kao i Premijer liga BiH.

Odigrana su 22 kola, odnosno sve ekipe su kompletirale dvokružni sistem takmičenja.

No, za razliku od situacije u NS BiH koji je sve bliže odluci da se prvenstvo prekine jer očito smatraju da je odigravanjem dvokružnog sistema ispunjen uslov da prvenstvo bude regularno, Austrijanci ne misle tako te će sezonu završiti onako kako je i planirana.

U Austriji se treći krug takmičenja igra po sistemu Lige za prvaka i Lige za opstanak.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 7:53 pm

Rahmet ti duši legendo!
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
tm87alem
Postovi: 523
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 12, 2020 9:48 pm

Sad se pokazuje koliko je vazno formirati udruzenje prrmijerligasa koje ce voditi ligu, a ne ovi ljigavci iz saveza! Mislim da je vecina za to i ne znam zasto vec dogovora nema! Bili su neki sastanci, al nista! Jos nisam izgubio nadu, al s kim imamo posla, tesko! Zato im dzaba sve! Nece niko u evropu pa nek igraju po selima! Kaze vrli sekretar nece savez snositi troskove? Pa ko ce? Cuvaju pare za seminare? I onda se neko pita, sto ne mozemo nigdje da se plasiramo! Ni repka, ni klubovi! Sad treba sa sk ili arenom dogovoriti sve i uzeti dobre pare a ne tricavih 55 milja sadake od saveza! Mislim na iducu sezonu. Nek nam je Bog na pomoci sa ovakvima! Svim silama uprijeti da imamo svoje ljude u aavezu!
 
ubaceni element
Postovi: 677
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 13, 2020 7:55 am

Obzirom na zvanicni stav i nase grupe koji je upravo izasao, ne znam vise sta reci. Zasto nam je ovo trebalo?
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5998
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 13, 2020 8:24 am

Y e.b.o pare koji ce nam djavo......
Moze i bez para da se oostane.....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 13, 2020 8:39 am

"Stoga tražimo od UEFA-e i nacionalnih saveza da stanu i prekinu nogometna takmičenja, sve dok gužva na stadionima ponovo ne bude uobičajena pojava bez rizika po zdravlje svakog pojedinca"

Valjda, su mislili, dok se vakcina ne pronađe? To može potrajati godinu, dvije, pet, 50. I HIV je virusno oboljenje i još nije pronađena vakcina, niti lijek. To je ipak samo stav jednod dijela navijača Želje, a ne svih pristalica plave boje.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 13, 2020 8:43 am

ubaceni element je napisao/la:
sri maj 13, 2020 7:55 am
Obzirom na zvanicni stav i nase grupe koji je upravo izasao, ne znam vise sta reci. Zasto nam je ovo trebalo?
Ovo je zvanični stav kluba koji ga saopštava preko grupe navijača
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5998
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 13, 2020 8:45 am

Sta god da jeu to ne ulazim....
Jedan jedini fakt je da jedini priliv bilo kakvog novca u klub je igranje europe kroz plasaman u premijer ligi....
Takva je situacija trenutno....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 13, 2020 9:08 am

samo_da_repliciram je napisao/la:
sri maj 13, 2020 8:43 am
ubaceni element je napisao/la:
sri maj 13, 2020 7:55 am
Obzirom na zvanicni stav i nase grupe koji je upravo izasao, ne znam vise sta reci. Zasto nam je ovo trebalo?
Ovo je zvanični stav kluba koji ga saopštava preko grupe navijača
Ne želim da vjerujem da je to stav Kluba. No, vidjet ćemo za koji dan, kada se i zvanično moraju izjasniti. Ako se pak ispostavi tačnim, onda će svima biti više nego jasno da je Željo u kandžama nesposobnjakovića, da ne upotrebljavam težu riječ.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Blueee1921, Google [Bot], neroazzuro i 210 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija