Moderator/ica: storm_raider

 
reks1
Postovi: 822
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 10:00 am

storm_raider je napisao/la:
čet mar 26, 2020 8:26 am
Ujko je napisao/la:
sri mar 25, 2020 11:30 pm
jovanmaksimovic je napisao/la:
sri mar 25, 2020 5:14 pm


Kako se zove klub protiv kojeg je Zeljo igrao prijateljsku utakmicu kada je gostovao Pele?
Santos.....A kako se zvao Zeljin igrac kojem je cijeli stadion skandirao na toj utakmici, a Brazilac mislio da se obracaju njemu ?
Auuu pitanja... e hajde da vas vidim. Ja ne znam iskreno. :) To bi ova starija raja mogla znati jedino.
Bio na tekmi ,jbg dijete,ali se ne sjecam.Gledao tekmu sa dijela istoka koji je inace koristen za grupu kad smo " gostovali"na derbijima.Bravo za pitanje :pljesak: :pljesak:
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 10:21 am

Ne znam kome je stadion skandirao. Ako je Zeljin igrac,predpostavljam da je Blagoje Bratic. Jer je Pele njemu dao dres. Posto ga je odlicno cuvao.
Kad smo kod tog dresa,imam zanimljivu pricu vezano za to.U ratu,narede da se za potrebe staba otvori stan Blagoja Bratica. Moj otac je bio tu i vrsio popis stvari. I tada je vidio taj famozni dres.Mogao je da ga uzme,bio je sam i prvi ga je vidio,ali u tom trenutku su bile bitne za popisati samo tehnicke i gabaritne stvari,zlato i ostalo.
Stab dodje i pokupi,hranu i pice,a stan otvori nekom na koristenje. Stari je dosao u iskusenje da uzme dres,ali nije. Otisao je do staba da preda papire,a u stanu su ostala jos 2 lika. Kada se vratio,dresa vise nije bilo. Poslije rata taj covjek sto je uzeo dres,ga je vratio.
U tom trenutku kao dijetetu mi je kroz glavu proslo,da sam mogao malo pronosat Peleov dres.
Taj dres sad sigurno ima veliku vrijednost.
Zadnja izmjena: barbarez, dana/u čet mar 26, 2020 10:31 am, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5948
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 10:23 am

Da nije Bukal slucajno
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 12:11 pm

barbarez je napisao/la:
čet mar 26, 2020 10:21 am
Ne znam kome je stadion skandirao. Ako je Zeljin igrac,predpostavljam da je Blagoje Bratic. Jer je Pele njemu dao dres. Posto ga je odlicno cuvao.
Kad smo kod tog dresa,imam zanimljivu pricu vezano za to.U ratu,narede da se za potrebe staba otvori stan Blagoja Bratica. Moj otac je bio tu i vrsio popis stvari. I tada je vidio taj famozni dres.Mogao je da ga uzme,bio je sam i prvi ga je vidio,ali u tom trenutku su bile bitne za popisati samo tehnicke i gabaritne stvari,zlato i ostalo.
Stab dodje i pokupi,hranu i pice,a stan otvori nekom na koristenje. Stari je dosao u iskusenje da uzme dres,ali nije. Otisao je do staba da preda papire,a u stanu su ostala jos 2 lika. Kada se vratio,dresa vise nije bilo. Poslije rata taj covjek sto je uzeo dres,ga je vratio.
U tom trenutku kao dijetetu mi je kroz glavu proslo,da sam mogao malo pronosat Peleov dres.
Taj dres sad sigurno ima veliku vrijednost.
Super prica, hvala ti sto si je podijelio. A stari ti je heroj.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 12:39 pm

storm_raider je napisao/la:
čet mar 26, 2020 12:11 pm
barbarez je napisao/la:
čet mar 26, 2020 10:21 am
Ne znam kome je stadion skandirao. Ako je Zeljin igrac,predpostavljam da je Blagoje Bratic. Jer je Pele njemu dao dres. Posto ga je odlicno cuvao.
Kad smo kod tog dresa,imam zanimljivu pricu vezano za to.U ratu,narede da se za potrebe staba otvori stan Blagoja Bratica. Moj otac je bio tu i vrsio popis stvari. I tada je vidio taj famozni dres.Mogao je da ga uzme,bio je sam i prvi ga je vidio,ali u tom trenutku su bile bitne za popisati samo tehnicke i gabaritne stvari,zlato i ostalo.
Stab dodje i pokupi,hranu i pice,a stan otvori nekom na koristenje. Stari je dosao u iskusenje da uzme dres,ali nije. Otisao je do staba da preda papire,a u stanu su ostala jos 2 lika. Kada se vratio,dresa vise nije bilo. Poslije rata taj covjek sto je uzeo dres,ga je vratio.
U tom trenutku kao dijetetu mi je kroz glavu proslo,da sam mogao malo pronosat Peleov dres.
Taj dres sad sigurno ima veliku vrijednost.
Super prica, hvala ti sto si je podijelio. A stari ti je heroj.
Poslije rata Blagoje Bratic,je od svih stvari samo trazio da mu se vrate taj dres i uspomene iz vremena kad je igrao u Zelji.
Zaista mu je dres vracen.
Do u detalj znam opis tog dresa. Stari 100 puta kad je cugao uz aksamluk,bi rekao mogao sam na Trgu Heroja,uzeti sta sam htio,a nisam. Jedino mi zao sto dres nije uzeo.
Ali posto se znalo,ko je bio tu. Znalo se i kod koga je dres. Doduse mogao je svako napraviti se budala i reci da je dres poderan ili izgubljen. Ali su ga ipak vratili. Jer je to bila raja sarajevska. Danas cisto sumnjam da bi ga vratili.
Ne mogu reci da mi nije zao sto ga nije uzeo. Jer tada je rijetkost bila imati dres orginal od nekog iz tog vremena.
Cak sta vise maloprije sam i nasao sliku kad njih dvojica razmijenjuju dres.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 12:44 pm

slika
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 12:54 pm

barbarez je napisao/la:
čet mar 26, 2020 12:39 pm
storm_raider je napisao/la:
čet mar 26, 2020 12:11 pm
barbarez je napisao/la:
čet mar 26, 2020 10:21 am
Ne znam kome je stadion skandirao. Ako je Zeljin igrac,predpostavljam da je Blagoje Bratic. Jer je Pele njemu dao dres. Posto ga je odlicno cuvao.
Kad smo kod tog dresa,imam zanimljivu pricu vezano za to.U ratu,narede da se za potrebe staba otvori stan Blagoja Bratica. Moj otac je bio tu i vrsio popis stvari. I tada je vidio taj famozni dres.Mogao je da ga uzme,bio je sam i prvi ga je vidio,ali u tom trenutku su bile bitne za popisati samo tehnicke i gabaritne stvari,zlato i ostalo.
Stab dodje i pokupi,hranu i pice,a stan otvori nekom na koristenje. Stari je dosao u iskusenje da uzme dres,ali nije. Otisao je do staba da preda papire,a u stanu su ostala jos 2 lika. Kada se vratio,dresa vise nije bilo. Poslije rata taj covjek sto je uzeo dres,ga je vratio.
U tom trenutku kao dijetetu mi je kroz glavu proslo,da sam mogao malo pronosat Peleov dres.
Taj dres sad sigurno ima veliku vrijednost.
Super prica, hvala ti sto si je podijelio. A stari ti je heroj.
Poslije rata Blagoje Bratic,je od svih stvari samo trazio da mu se vrate taj dres i uspomene iz vremena kad je igrao u Zelji.
Zaista mu je dres vracen.
Do u detalj znam opis tog dresa. Stari 100 puta kad je cugao uz aksamluk,bi rekao mogao sam na Trgu Heroja,uzeti sta sam htio,a nisam. Jedino mi zao sto dres nije uzeo.
Ali posto se znalo,ko je bio tu. Znalo se i kod koga je dres. Doduse mogao je svako napraviti se budala i reci da je dres poderan ili izgubljen. Ali su ga ipak vratili. Jer je to bila raja sarajevska. Danas cisto sumnjam da bi ga vratili.
Ne mogu reci da mi nije zao sto ga nije uzeo. Jer tada je rijetkost bila imati dres orginal od nekog iz tog vremena.
Cak sta vise maloprije sam i nasao sliku kad njih dvojica razmijenjuju dres.
Moze ti biti zao, ali sam siguran da bi i ti isto postupio.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 1:25 pm

storm_raider je napisao/la:
čet mar 26, 2020 12:54 pm
barbarez je napisao/la:
čet mar 26, 2020 12:39 pm
storm_raider je napisao/la:
čet mar 26, 2020 12:11 pm


Super prica, hvala ti sto si je podijelio. A stari ti je heroj.
Poslije rata Blagoje Bratic,je od svih stvari samo trazio da mu se vrate taj dres i uspomene iz vremena kad je igrao u Zelji.
Zaista mu je dres vracen.
Do u detalj znam opis tog dresa. Stari 100 puta kad je cugao uz aksamluk,bi rekao mogao sam na Trgu Heroja,uzeti sta sam htio,a nisam. Jedino mi zao sto dres nije uzeo.
Ali posto se znalo,ko je bio tu. Znalo se i kod koga je dres. Doduse mogao je svako napraviti se budala i reci da je dres poderan ili izgubljen. Ali su ga ipak vratili. Jer je to bila raja sarajevska. Danas cisto sumnjam da bi ga vratili.
Ne mogu reci da mi nije zao sto ga nije uzeo. Jer tada je rijetkost bila imati dres orginal od nekog iz tog vremena.
Cak sta vise maloprije sam i nasao sliku kad njih dvojica razmijenjuju dres.
Moze ti biti zao, ali sam siguran da bi i ti isto postupio.
Samo da ga pronosam hahah
 
Avatar
Plavac87
Postovi: 70
Pridružen/a: čet jan 09, 2020 4:03 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 1:48 pm

Konjic. 💙
Naprijed Željo, četo plava,
nek se čuje tvoja slava,
nek se čuju sve sirene,
kad mašina tvoja krene.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 2:13 pm

blueboy je napisao/la:
čet mar 26, 2020 12:44 pm
slika
:palacgore:

@barba hvala na prici :zeljeznicar1:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 5:49 pm

@barbarez, duboko si me dirnuo ovom prelijepom pricom...Govori puno i o zeljovcima i o postovanju tradicije
i o pravoj sarajevskoj raji...Hvala ti... :zeljeznicar1:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 6:09 pm

Ujko je napisao/la:
sri mar 25, 2020 11:30 pm
jovanmaksimovic je napisao/la:
sri mar 25, 2020 5:14 pm
mamba21 je napisao/la:
sri mar 25, 2020 4:06 pm

Od tebe ocekivan tacan odgovor.
Kako se zove klub protiv kojeg je Zeljo igrao prijateljsku utakmicu kada je gostovao Pele?
Santos.....A kako se zvao Zeljin igrac kojem je cijeli stadion skandirao na toj utakmici, a Brazilac mislio da se obracaju njemu ?
Ujko znam da misliš na Stojanceta Idica.To je izmišljeno u raji mnogo godina kasnije kao zajebancija.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 6:30 pm

Da se vratim na onu utakmicu protiv Santosa, znam da je pitanje bilo pretesko, narocito za mladje navijace,
ali je vezano za jednu interesantnu pricu...Utakmica je odigrana 1969. godine, Santos je bio na turneji po ta-
dasnjoj Jugoslaviji, osim sa Zeljom, igrali su jos sa Dinamom, Zvezdom i Radnickim...Brazilci su tada bili ve-
lika fudbalska sila, Santos je na Kosevo stigao sa osam reprezentativaca, a naravno, najzvucnije ime im je
bio Pele. Tada je bilo uobicajeno da se timovi u revijalnim i prijateljskim utakmicama malo pojacaju i igracima
iz drugih klubova, pa je za nas igrao Vahidin Musemic. Vjerujem da su pitari iz svih svojih anala izbrisali cinje-
nicu da je jedna od najvecih njihovih legendi igrala u Zeljinom dresu..
A, na klupi Zelje, medju rezervnim igracima tada je sjedio nas Pele, nasa "crna perla", Zeljin nestasni decko
Stojance Idic, vjerovatno najbolji dribler koji je ikada igrao u Zelji, jedan od najboljih kojeg sam ikada imao
priliku gledati...Po meni, bolji od njega jedino je bio njegov brat Suljo, covjek koji se nikada nije profesionalno
bavio fudbalom, nego ga je jedino igrao onako, za svoju dusu , na betonu Sportskog Centra na C.Vili...Neki
porodicni gen, sta li, ali bili su neprikosnoveni, kako u fudbalskoj tehnici, tako i u svom boemluku...
I, eto, tog jesenjeg dana, davne 1969. u jednom trenutku, na jednoj utakmici nasla su se dvojica majstora istog
nadimka...Legendarni Brazilac i nas Pele, sa Dolac Malte, Paromlinac koji je zivio u baraci u danasnjoj Paromlin-
skoj ulici...Ribar je bio poznat po svojoj "cvrstoj ruci", pa je Idic i protiv Santosa sjedio na klupi...A, onda, poslan
je na zagrijavanje, stadionom se prolamalo " Pele, Pele", Edson Arantes je nonsalantno otpozdravljao, misleci da
se skandira njemu, ali, posto je sa svih strana odzvanjalo sve jace i jace i on je bio pomalo zbunjen...Neko mu je
objasnio o cemu se radi, a onda on prilazi i rukuje se sa nasim Stojancetom...Nikada necu prezaliti sto ta scena
nije ovjekovjecena fotografijom...Nazalost, Idic nije zaigrao na toj utakmici, Ribar je bio neumoljiv i nije prastao,
ali, eto ostace vjecno zapamceno kada je jedan Pele upoznao drugog....
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 6:40 pm

Plavi orkestar je napisao/la:
čet mar 26, 2020 6:09 pm
Ujko je napisao/la:
sri mar 25, 2020 11:30 pm
jovanmaksimovic je napisao/la:
sri mar 25, 2020 5:14 pm


Kako se zove klub protiv kojeg je Zeljo igrao prijateljsku utakmicu kada je gostovao Pele?
Santos.....A kako se zvao Zeljin igrac kojem je cijeli stadion skandirao na toj utakmici, a Brazilac mislio da se obracaju njemu ?
Ujko znam da misliš na Stojanceta Idica.To je izmišljeno u raji mnogo godina kasnije kao zajebancija.
Svaki grad ima neke legende, neke su i tzv. urbane legende, neke se vezuju i za Zelju...Postoje i one koje su
izmisljenje, postoje i one koje su istinite...Za barem tri legende vezane za Zelju, mogu garantovati da su istina
jer su se desavale u mahali moga djetinjstva, jedna od njih je i ova za Idica....Postoje jos dvije, za koje neki
smatraju da su izmisljene, ali nisu....Prva su legendarni pregovori Milana Ribara sa Realom, druga, farbanje
radnji u bordo ili plavu boju, nakon derbija....Napisacu nesto i o tome, kada uhvatim vremena....
Popio sam sa Idicem mnogo piva ispred " Vinojuga ", sjedeci na prevrnutim gajbama od jabuka....
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 6:48 pm

Ujko je napisao/la:
čet mar 26, 2020 6:40 pm
Plavi orkestar je napisao/la:
čet mar 26, 2020 6:09 pm
Ujko je napisao/la:
sri mar 25, 2020 11:30 pm

Santos.....A kako se zvao Zeljin igrac kojem je cijeli stadion skandirao na toj utakmici, a Brazilac mislio da se obracaju njemu ?
Ujko znam da misliš na Stojanceta Idica.To je izmišljeno u raji mnogo godina kasnije kao zajebancija.
Svaki grad ima neke legende, neke su i tzv. urbane legende, neke se vezuju i za Zelju...Postoje i one koje su
izmisljenje, postoje i one koje su istinite...Za barem tri legende vezane za Zelju, mogu garantovati da su istina
jer su se desavale u mahali moga djetinjstva, jedna od njih je i ova za Idica....Postoje jos dvije, za koje neki
smatraju da su izmisljene, ali nisu....Prva su legendarni pregovori Milana Ribara sa Realom, druga, farbanje
radnji u bordo ili plavu boju, nakon derbija....Napisacu nesto i o tome, kada uhvatim vremena....
Popio sam sa Idicem mnogo piva ispred " Vinojuga ", sjedeci na prevrnutim gajbama od jabuka....
Ujko on je u Zelju došao iz Bugojanske Iskre u Zelju u sezoni 1978-1979 i ostao u Zelji do sezone 1985.Znaci 10 godina poslije te utakmice.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 7:13 pm

Vjerujem ti, nisam provjeravao godine....Izgleda da je i moj dragi Pele prihvatio tu legendu kao istinitu, pa je dalje
pricao nama koji smo upijali sve sto on kaze, a vezano je za Zelju....Iskreno sam vjerovao u ovo, nije mi bila namjera
da sirim dezinformacije....Sada sam tuzan iz dva razloga... :oops1:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 7:36 pm

Poslao sam mejl gospodinu Badzaku sa zeljom da se brzo oporavi ispred cijele forumske zajednice, a ovo je njegov odgovor:

Hvala mnogo, uz ovakvu podršku čovjek sigurno ima i obavezu da po povratku u normalne aktivnosti pruzi barem dio zadovoljstva ljudima koji su bili uz njega tokom ovakvih situacija.
Nadam se da ćemo zajedno uživati u dobrim rezultatima našeg voljenog kluba
Još jednom, hvala na brizi i vidimo se uskoro.
Mi smo Željini, Željo je naš

Trebamo se cuvat i drzati zajedno. Prelako se odricemo ljudi koji su dali i daju Zelji mnogo. Nadam se da ce nas ova situacija sve ujediniti, i da cemo se radovati ove godine. Mene je sve ovo jako pogodilo, nedostaje mi Zeljo mnogo. Sva sreca pa sam imao priliku gledati Zelju na ovim gostovanjima. Bez Zelje sam lud nacisto.
Željezničar ante portas !
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 7:37 pm

Ujko je napisao/la:
čet mar 26, 2020 5:49 pm
@barbarez, duboko si me dirnuo ovom prelijepom pricom...Govori puno i o zeljovcima i o postovanju tradicije
i o pravoj sarajevskoj raji...Hvala ti... :zeljeznicar1:
Ne mogu sve da stignem napisati detaljno,zbog malaca...
Istakao sam bas nasu raju. Jer jedan od ljudi koji je bio u stanu je i velika nada Zelje sa kraja sedamdesetih,mozda ga i neka stara raja zna po nadimku Čigle.
A moj stari je neko ko se bavio fudbalom i kazem da su to ljudi koji su bas znali sta su nasli u tom trenutku. Bio je tu i jos jedan Zippo upaljac koji mu je puno znacio.
Na svog starog sam logicno bio ponosan milion puta. Nastranu sad sve sto bi volio da sam taj dres vidio i obukao,pa makar i na kratko,ali mi je drago da je odolio,kao i u mnogim drugim situacijama. Valjda ga je i Allah dragi,sacuva u zestokim bitkama na Trgu Heroja,a svi znamo kakve su tamo bitke bile. Gdje ni specijalci nisu smijeli da dodju.
Ali ipak sam na jednu stvar kod njega preponosan.
Kao neko ko se rodio na Bistriku,poceo je da brani po tim lokalnim klubovima. Hrid,Vrbanjusa....
Na jednom turniru,pobijede Sarajevo na penale,i stari skine 3 penala.
Poslije toga mu pridje,pokojni Svetozar Vujovic i zovne ga da sutra dodje u Hotel Amerikanac ili restoran.
Stari ode tada sa djevojkom inace kasnijom njegovom zenom a mojom majkom.
I Vuja mu otvori 2 ladice,sa opremom koju treba da zaduzi i na vrhu stoji ugovor na 4 godine.
Procita stari sve to i kaze Vuji. Sve je to lijepo Vuja,ali ne mogu ja navijam za Zelju.
Pocne ga Vuja nagovarat i govorit mu da ima i drugih koji igraju za neki tim a navijaju za drugi.
Stara ,kkoja je inace pitarka,pocne da ga munta.
Ali stari nije htio nema sanse. Vujovic nije mogqo da vjeruje.
Bila je to generacija Edhema Sljive,Seje Grude,a Safet tek dosao.
Mozda je mogao napraviti puno,ali sam zbog te ljubavi prema Zelji jos vise ponosan na njega.
Starog su znali u tim fudbalskim krugovima,bas dobro,a sa Mesom isao u razred. Sjecam se da me jednom doveo na Grbavicu,i da su me Mesa,Baljic,Skorom,Bahtic..prebacivali iz auta u auto,ko ce me vozat i ispricat se samnom.
Nikad mi nije bilo jasno,sto nije u Zelji pokusao,ali realno Zeljo je tada imao Janjusa,pored kojeg bi se tesko ko i nabranio.
Iako je sa svima bio haver,nikad nije ni pokusao da se gura.
I na kraju jedna slicna stvar desila se i meni.
Nakon sto sam prestao trenirati zbog sukoba sa trenerom.
Dodje sa starim na tekmu na sjever. I dolazi Mehmed Janjos. Tada sef strucnog staba. Pozdravlja se sa starim. Izljubise se. Kontam odakle ih sve zna.
Pita starog sta je sa malcem. Kaze ma napustio Zelju.
Okrece se meni i kaze. U ponedeljak u 9 dodji na Kosevo.
Reko necu Cala hvala Vam,ja bi prije crko nego zaigrao za Sarajevo. Cala se nasmija,i rece e tako ti je i babo propao.
Mozda je malo previse privatna prica,ali jednostavno kad od malena nesto volis. Nije to ko danasnje furke,da ti je neko nametnuo.
Ja od kad znam za sebe,istinski volim Zelju,takav mi je bio i stari.
Doduse malo sad kako stari,serucka pomalo,ali ja ga znam kakav je.
Nagovorim ga da dodje,pa kad ne dobijemo,onda grmi na mene,ti mene dovodis iz kuce,**** ti Zeljo mater.Necu vise nikad.
A onda eto ga sljedece sedmice opet.
Sve sam ovo ispricao u sustini,sto smo poceli da se ibretimo kad neko nesto zbog Zelje radi,pozitivno,jer su sad furke da se pljujemo.
Meni mnogo toga nedostaje u vezi Zelje. Ja djeci starim pola sata kupim u fan sopu,bodije,mene zena ne konta.Trebao sam u Lindexu. Ne konta sto mi suze ide kad pjevamo Grbavicu. Sta ti je djetinstvo..
Ko da sam avlamija ozenio,sve mi neke cinjenice iznosi. (Salim se). Ne kontaju ljudi sta je Zeljo.
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5096
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 7:46 pm

ujko... da nastavimo sa kvizom... postavi slobodno neko drugo pitanje... :)
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 8:08 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:
čet mar 26, 2020 7:46 pm
ujko... da nastavimo sa kvizom... postavi slobodno neko drugo pitanje... :)
Vazi...U sezoni 71/72 Zeljo je u Beogradu pobijedio Zvezdu 4:1 i Partizan 4:0..
Ko su bili strijelci ovih 8 golova za nas tim ?
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !

Online

Trenutno korisnika/ca: ghamaz i 150 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija