Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 7:54 am

Leon_Professional je napisao/la:
uto feb 11, 2020 7:42 am
Plava Porodica je napisao/la:
uto feb 11, 2020 3:48 am
Ja ovog Kyeremeha se sjećam sa menadžera kao i @leon, doveo ga ko jednogo od boljih igrača JSL i bio mi flop :D
Potpišite štagod života vam
Nisi znao s njim raditi.
A Amar će znati. Nismo babuka i ja buranija :kafa:
Ma jedva čeko da ga se riješim za pola godine radi stranaca, doduše tad ih je moglo 6 :D
Možda ne znam sa krilima, al Dadu oblikovo za kapitena sampdorije :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 8:00 am

Problem je sto igraci nisu pravilno odgojeni za trening kroz omladinske kategorije. 98% njih prije dvadesete godine nije krocilo u teretanu. Dodju na trening preko one stvari, i jedva cekaju da prodje. Zato smo tu gdje jesmo. I u nasoj ligi je to neprimjetan problem jer su svi isti. Ali kad odigras tekmu protiv nekog ozbiljnijeg rivala, tek vidis koliko kaskas. I odavno sam razmisljao zasto klub ne napravi neku teretanu, imamo prostora na sjeveru koji zjape prazni. To bi koristilo i prvom timu, a pogotovo omladincima. A mislim da nije neka velika investicija
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 8:16 am

djoxxx1921 je napisao/la:
uto feb 11, 2020 8:00 am
Problem je sto igraci nisu pravilno odgojeni za trening kroz omladinske kategorije. 98% njih prije dvadesete godine nije krocilo u teretanu. Dodju na trening preko one stvari, i jedva cekaju da prodje. Zato smo tu gdje jesmo. I u nasoj ligi je to neprimjetan problem jer su svi isti. Ali kad odigras tekmu protiv nekog ozbiljnijeg rivala, tek vidis koliko kaskas. I odavno sam razmisljao zasto klub ne napravi neku teretanu, imamo prostora na sjeveru koji zjape prazni. To bi koristilo i prvom timu, a pogotovo omladincima. A mislim da nije neka velika investicija
Eno covjek zatvorio onu teretanu na sjeveru, das mu 10.000 za sprave i zavrsena prica.
Ali sta ces kad nemamo prebijene i kad ne mozemo sebi dopustiti luksuz da izgubimo rentu od 2000 mjesecno.
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 8:18 am

cikazubo je napisao/la:
uto feb 11, 2020 8:16 am
djoxxx1921 je napisao/la:
uto feb 11, 2020 8:00 am
Problem je sto igraci nisu pravilno odgojeni za trening kroz omladinske kategorije. 98% njih prije dvadesete godine nije krocilo u teretanu. Dodju na trening preko one stvari, i jedva cekaju da prodje. Zato smo tu gdje jesmo. I u nasoj ligi je to neprimjetan problem jer su svi isti. Ali kad odigras tekmu protiv nekog ozbiljnijeg rivala, tek vidis koliko kaskas. I odavno sam razmisljao zasto klub ne napravi neku teretanu, imamo prostora na sjeveru koji zjape prazni. To bi koristilo i prvom timu, a pogotovo omladincima. A mislim da nije neka velika investicija
Eno covjek zatvorio onu teretanu na sjeveru, das mu 10.000 za sprave i zavrsena prica.
Ali sta ces kad nemamo prebijene i kad ne mozemo sebi dopustiti luksuz da izgubimo rentu od 2000 mjesecno.
Ma taj prostor je atraktivan za rentati. Ima ovih po coskovima koji zjape prazni
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 8:21 am

djoxxx1921 je napisao/la:
uto feb 11, 2020 8:18 am
cikazubo je napisao/la:
uto feb 11, 2020 8:16 am
djoxxx1921 je napisao/la:
uto feb 11, 2020 8:00 am
Problem je sto igraci nisu pravilno odgojeni za trening kroz omladinske kategorije. 98% njih prije dvadesete godine nije krocilo u teretanu. Dodju na trening preko one stvari, i jedva cekaju da prodje. Zato smo tu gdje jesmo. I u nasoj ligi je to neprimjetan problem jer su svi isti. Ali kad odigras tekmu protiv nekog ozbiljnijeg rivala, tek vidis koliko kaskas. I odavno sam razmisljao zasto klub ne napravi neku teretanu, imamo prostora na sjeveru koji zjape prazni. To bi koristilo i prvom timu, a pogotovo omladincima. A mislim da nije neka velika investicija
Eno covjek zatvorio onu teretanu na sjeveru, das mu 10.000 za sprave i zavrsena prica.
Ali sta ces kad nemamo prebijene i kad ne mozemo sebi dopustiti luksuz da izgubimo rentu od 2000 mjesecno.
Ma taj prostor je atraktivan za rentati. Ima ovih po coskovima koji zjape prazni
Ima na spratu koji nisu izdati a koji su dovoljno veliki.
 
ublehas
Postovi: 1015
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 8:23 am

amelaga je napisao/la:
uto feb 11, 2020 3:15 am
superiore1921 je napisao/la:
uto feb 11, 2020 12:56 am
amelaga je napisao/la:
pon feb 10, 2020 11:25 pm
Gledam sad ovaj video sa treninga iz teretane. A to sam i prije primjetio. Pa se pitam koji $#@%& oni treniraju? I ko ih trenira? Idem dugo vremena u teretanu i trenirao sam drugi sport. I svjestan sam da se drugcije vjezba i sve to. Ali kad vidim Zaima da na onoj masini za noge (leg press) dize par onih ploica, onoliki covjek. A neki dan gledam jednu guzlu 5 onih velikih ploca na obje strane stavila i dize li ga dize. Ili da rade propadanje (dips) uz asistenciju, i to ne malu. To je ona vjezba gdje se dobro vidi tetovaza onog kilavog.... Da jedan profesionalni sportista ne moze da uradi propadanje bez asistencije to je smijesno. Sramota je za momka bilo kojega da ne moze. Ne mogu da vjerujem da su to neki sportisti. Oh, da. Oni igraju mozgom i tehnikom. U stanica noge ko u kakve pichke.

Pa me interesovalo sta drugi rade. Ne samo da dizu svoju tezinu bez asistencije vec jos dodaju tezine na sebe. I nemoj da neko kaze kraj priprema, utakmice....
Pogotovo za ove nase lige trebaju sngae za to popularno ramplovanje. Joj, zali boze mladosti.

https://www.youtube.com/watch?v=Ay4YrQ1XjJw&t=3s
https://www.youtube.com/watch?v=Rpw5hEFaCoQ
https://www.youtube.com/watch?v=7glIhJ5dEX0
Finta je brate u tom sto je ogromna razlika izmedju bildanja/ove nase bosanske teretane nabij sto vise i dizi, i sportskih treninga u teretani. Dosta fleksibilniji su misici sa vise serija lagane tezine, nego da se skroz ukrute/ukoce sa velikim tezinama pa eksplozivnost nula bodova.
Zato sam i pogledao trening drugih timova. Imaš linkove. Hajduk, Maribor, Engleska. Kako samo za bošnje ta finta. Jebes ti fleksibilni mišić kad odeš u Zenicu pa te razvale. Nisam rekao da trebaju bildati, ali šta oni rade je smiješno. Pogotovo dips. Vježba za ruke, neće trčati na rukama.
Evo sad pregledao ovaj trening Hajduka, i ne vidim neku veliku razliku u odnosu na naš.
Na stanu sve, ali jel fakat mislite da znate bolje od profesionalnih kondicionih trenera?

Da se razumijemo, i meni je čudno što ne mogu uraditi propadaje bez kontra tega, i to nevezano za fudbal. Smatram da svaki muškarac koji nema viška kila mora moći uraditi propadnje i vratilo. Bar 3-4 puta, da ne kažem 10ak. Pogotovo profesionalni sportista.

Međutim ovdje govorimo o fudbalskom treningu u teretani. treningu koji se provodi pod nadzorom profesionalnih kondicionih trenera. Koliko god da neko od nas ide u teretanu i trenira, siguran sam da u ovom segmentu ti treneri znaju bolje od nas.
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 8:31 am

ublehas je napisao/la:
uto feb 11, 2020 8:23 am
amelaga je napisao/la:
uto feb 11, 2020 3:15 am
superiore1921 je napisao/la:
uto feb 11, 2020 12:56 am


Finta je brate u tom sto je ogromna razlika izmedju bildanja/ove nase bosanske teretane nabij sto vise i dizi, i sportskih treninga u teretani. Dosta fleksibilniji su misici sa vise serija lagane tezine, nego da se skroz ukrute/ukoce sa velikim tezinama pa eksplozivnost nula bodova.
Zato sam i pogledao trening drugih timova. Imaš linkove. Hajduk, Maribor, Engleska. Kako samo za bošnje ta finta. Jebes ti fleksibilni mišić kad odeš u Zenicu pa te razvale. Nisam rekao da trebaju bildati, ali šta oni rade je smiješno. Pogotovo dips. Vježba za ruke, neće trčati na rukama.
Evo sad pregledao ovaj trening Hajduka, i ne vidim neku veliku razliku u odnosu na naš.
Na stanu sve, ali jel fakat mislite da znate bolje od profesionalnih kondicionih trenera?

Da se razumijemo, i meni je čudno što ne mogu uraditi propadaje bez kontra tega, i to nevezano za fudbal. Smatram da svaki muškarac koji nema viška kila mora moći uraditi propadnje i vratilo. Bar 3-4 puta, da ne kažem 10ak. Pogotovo profesionalni sportista.

Međutim ovdje govorimo o fudbalskom treningu u teretani. treningu koji se provodi pod nadzorom profesionalnih kondicionih trenera. Koliko god da neko od nas ide u teretanu i trenira, siguran sam da u ovom segmentu ti treneri znaju bolje od nas.
Mislim da nije toliki problem u trenerima koliko je u igracima. Nasi uopste ne vode sportski zivot, znaci oni idu u teretanu jer im klub nalaze a ne jer oni hoce.
Pa znaci ako si profesionalni fudbaler, posveti se tome. Ifes u teretanu ujutro, pa onda na trening kluba pa onda opet trening neki lagani. Paziti na ishranu. Ovo sto nasi rade je cisti amaterizam.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
NeodgovorniPojedinac
Postovi: 185
Pridružen/a: uto nov 05, 2019 4:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 8:46 am

Za propadanje je zadužena uprava ili djl.
Futbol segment i igrači ne moraju raditi na propadanju.
 
Ludvig Leple
Postovi: 271
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 9:00 am

Bozidar Radosevic je napisao/la:
pon feb 10, 2020 7:07 pm
Mi radimo istu gresku vec 20.godina i nikako da shvatimo. Na ljeto smo imali priliku dovesti Cocalica, koji s obzirom na godine i znanje bi bio idealno rjesenje za nas. Ostavimo ga na cekanju zbog Graovca i udjemo u sezonu s tri stopera. Jedan koji je zadnje 3.godine rak rana kluba, jedan bolno limitiran(a opet je od njega izvucen maksimum) i Sipa koji bi mogao biti neka treca varijanta u ekipi koja zeli nesto vise u Europi.
Cocalic koji je vec u poznim nekim godinama bi tu bio do kraja karijere i da smo ga uparili tipa sa Sipom imali bi jako dobru odbranu, koju bi mogli zadrzati i uigrati. Ali jok, bolji je Graovac koji bi opet tu bio godinu i cao.
Kroz ove pripreme se vidi da smo opet isto uradili, nemamo stoperski dvojac koji moze biti dobar i na ljeto tu. Imamo Jovanovica koji je solidan i upgrade na Sipovica i 3.jeftine opcije koje za sad pokazuju jednu veliku 0. Kosoric koji mi je bio okej solucija kao neki cetvrti stoper, sad pokazuje da nije ni za tog. Ikic malo bolji ali to je isto vrlo vrlo diskutabilno i Miletica koji zadugo nece biti spreman. Dakle doveli smo tri stopera koji nisu dobri, koji nisu za ozbiljno i placamo ih cirka 6k mjesecno, i nista rijesili nismo. Na ljeto ajmo jovo nanovo.

Tih 6k smo mogli izdvojiti za nekog boljeg igraca u zenitu karijere koji zna igrati na velikom terenu(to jeste prosao je fudbalsku naobrazbu van BIH jer problem svih stopera u BIH je sto iskljucivo treniraju na malom terenu u mladosti pa vecina ih ne zna se postaviti na velikom) i imati jedan ozbiljan stoperski tandem. Kemu koristiti na mjestu treceg stopera i na ljeto samo traziti istog uz eventualno dodavanje 4.stopera.

Ovako imamo Mehremica broj 2 u nastajanju, dobrog igraca koji nece moci igrati s ovim krampama i bit ce okarakterisan kao promasaj. Taj Mehremic je svugdje funkcioniso osim kod nas, a kao razlog tome je zato sto je igrao s apsolutnim krampama dosao u januaru i nije se mogao uklopiti. Covjek sad igra u Portugalu u losoj ekipi i do ozljede je bio medju najboljim igracima a nama nije valjao. Vrlo jasno da je do nas.

Opet smo bolno limitirani po pitanju sirine kadra. Stanic, Sehic, Osmanovic, Kjosevski, Mujezinovic NE MOGU IGRATI KOD NAS. Zajmovic je gori od tih ma sta god on uradio s vremena na vrijeme. Kriticni su Sinisa i Eric, ali za nijansu korisniji od navedenih.

Dakle da ne duzim, ovaj rok i ove pripreme bolje da smo ostali u Sar. Titula nece doci, to je i budali jasno a boga mi i Europa nije vise sigurna jer kad Stilica i Zeca ne bude mi gola necemo vidjeti.
Hoćemo li još uvijek čekati prvenstvo pa da komentarišemo Jovanovića ili možemo neku šuplju baciti na osnovu priprema?
 
Avatar
salle86
Postovi: 5092
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 9:19 am

Haklapuc je napisao/la:
uto feb 11, 2020 1:41 am
Svaki put kad neko od naših igrača pomisli da je premalo plaćen ili još gore, da može igrati negdje vani, treba dovesti Zoryu da odigraju prijateljsku s njima.
100%
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
ublehas
Postovi: 1015
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 9:21 am

Zeljo je napisao/la:
uto feb 11, 2020 8:31 am
Mislim da nije toliki problem u trenerima koliko je u igracima. Nasi uopste ne vode sportski zivot, znaci oni idu u teretanu jer im klub nalaze a ne jer oni hoce.
Pa znaci ako si profesionalni fudbaler, posveti se tome. Ifes u teretanu ujutro, pa onda na trening kluba pa onda opet trening neki lagani. Paziti na ishranu. Ovo sto nasi rade je cisti amaterizam.
Ovo se 100% slažem. Ja kad dogovorim sa rajom ujutru ozbiljnije trčanje ne odem naveče u kafanu jer sutra ne valjam k.... Naravno sada ima malo i do mojih godina, ali opet nije isto trenirati kada si naspavan i kada si umoran. Da ne govorim kako alkohol i brza hrana utiču na spremu i performanse na treningu.
Kad odem u teretanu, dobro osjetim "šta sam jeo". Da li sam taj dan jeo više UH, masti ili ugljikohidrata. Jesam li naspavan ili nisam, a ovdje pričamo o nekim rekreativnim treninzima poslije posla, a ne o nečemu od čaga živim.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 9:46 am

Ludvig Leple je napisao/la:
uto feb 11, 2020 9:00 am
Bozidar Radosevic je napisao/la:
pon feb 10, 2020 7:07 pm
Mi radimo istu gresku vec 20.godina i nikako da shvatimo. Na ljeto smo imali priliku dovesti Cocalica, koji s obzirom na godine i znanje bi bio idealno rjesenje za nas. Ostavimo ga na cekanju zbog Graovca i udjemo u sezonu s tri stopera. Jedan koji je zadnje 3.godine rak rana kluba, jedan bolno limitiran(a opet je od njega izvucen maksimum) i Sipa koji bi mogao biti neka treca varijanta u ekipi koja zeli nesto vise u Europi.
Cocalic koji je vec u poznim nekim godinama bi tu bio do kraja karijere i da smo ga uparili tipa sa Sipom imali bi jako dobru odbranu, koju bi mogli zadrzati i uigrati. Ali jok, bolji je Graovac koji bi opet tu bio godinu i cao.
Kroz ove pripreme se vidi da smo opet isto uradili, nemamo stoperski dvojac koji moze biti dobar i na ljeto tu. Imamo Jovanovica koji je solidan i upgrade na Sipovica i 3.jeftine opcije koje za sad pokazuju jednu veliku 0. Kosoric koji mi je bio okej solucija kao neki cetvrti stoper, sad pokazuje da nije ni za tog. Ikic malo bolji ali to je isto vrlo vrlo diskutabilno i Miletica koji zadugo nece biti spreman. Dakle doveli smo tri stopera koji nisu dobri, koji nisu za ozbiljno i placamo ih cirka 6k mjesecno, i nista rijesili nismo. Na ljeto ajmo jovo nanovo.

Tih 6k smo mogli izdvojiti za nekog boljeg igraca u zenitu karijere koji zna igrati na velikom terenu(to jeste prosao je fudbalsku naobrazbu van BIH jer problem svih stopera u BIH je sto iskljucivo treniraju na malom terenu u mladosti pa vecina ih ne zna se postaviti na velikom) i imati jedan ozbiljan stoperski tandem. Kemu koristiti na mjestu treceg stopera i na ljeto samo traziti istog uz eventualno dodavanje 4.stopera.

Ovako imamo Mehremica broj 2 u nastajanju, dobrog igraca koji nece moci igrati s ovim krampama i bit ce okarakterisan kao promasaj. Taj Mehremic je svugdje funkcioniso osim kod nas, a kao razlog tome je zato sto je igrao s apsolutnim krampama dosao u januaru i nije se mogao uklopiti. Covjek sad igra u Portugalu u losoj ekipi i do ozljede je bio medju najboljim igracima a nama nije valjao. Vrlo jasno da je do nas.

Opet smo bolno limitirani po pitanju sirine kadra. Stanic, Sehic, Osmanovic, Kjosevski, Mujezinovic NE MOGU IGRATI KOD NAS. Zajmovic je gori od tih ma sta god on uradio s vremena na vrijeme. Kriticni su Sinisa i Eric, ali za nijansu korisniji od navedenih.

Dakle da ne duzim, ovaj rok i ove pripreme bolje da smo ostali u Sar. Titula nece doci, to je i budali jasno a boga mi i Europa nije vise sigurna jer kad Stilica i Zeca ne bude mi gola necemo vidjeti.
Hoćemo li još uvijek čekati prvenstvo pa da komentarišemo Jovanovića ili možemo neku šuplju baciti na osnovu priprema?
Ma opleti hahahaha. Meni se cini sasvim okej, nista specijalno ali s Kosoricem ne moze igrati. Nisu na istom nivou.
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 9:56 am

Ne treba biti Mourinho da bi skontao da Stanić, Kosorić, Mujezinović, Zajmović nisu za prve ekipe...O golmanima ne treba ni trošiti riječi, koga god staviš pogriješit ćeš, kriminalni obojica...Fulalo se sa Erićem nažalost...
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 9:58 am

salle86 je napisao/la:
uto feb 11, 2020 9:19 am
Haklapuc je napisao/la:
uto feb 11, 2020 1:41 am
Svaki put kad neko od naših igrača pomisli da je premalo plaćen ili još gore, da može igrati negdje vani, treba dovesti Zoryu da odigraju prijateljsku s njima.
100%
Objasio. Samo sto je ovo hrpa samodopadnih pojedinaca koji mislim da nemaju mrvu samokritike. U rosteru imas 20+ igraca koji misle da trebaju biti u prvih 11 i da su oni najbolji na svojoj poziciji, da bi se mogli lako prodati, uzeti jake pare vani, al eto nesto im se nije poklopilo, al u sustini svi su igracine. Menadzeri, familije, prijatelji.. svi im pune glavu, ti si najbolji, ne voli te trener... Iz svega toga zelja za nekim jakim treningom i napredovanjem im je na minimumu, jer misle da vec zasluzuju sve, takvi kakvi jesu. Dva najsvjezija primjera su Sinan i Kemo, prvi koji ne moze uvezat 3 tekme kako treba, nije dao gola za polusezonu, drugi kojeg jos traze po lavoru od one finte Ahmetovica, a u fazonu su on i menadzer da je Ramos, prekuco ligu valjda..
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 10:23 am

salle86 je napisao/la:
uto feb 11, 2020 9:19 am
Haklapuc je napisao/la:
uto feb 11, 2020 1:41 am
Svaki put kad neko od naših igrača pomisli da je premalo plaćen ili još gore, da može igrati negdje vani, treba dovesti Zoryu da odigraju prijateljsku s njima.
100%
Slažem se, uz opasku da isto vrijedi i za stručni štab.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 2992
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 10:34 am

Prvenstvo pocinje za nesto vise od 10-tak dana.
Haj sad budi pametan pa znaj cemu da se nadamo. Istina je da na klupi imamo najboljeg trenera, ali je jos bolnija istina da nam je ekipa cisti prosjek. Postavlja se pitanje koliko Amar moze izvuci iz ove ekipe. Da sam nesto optimista i nisam. Previse imamo sporu i limitiranu ekipu, nama je krajnji domet ove godine izlazak u evropu.
Ne govorim ja sto tako zelim, vec iznosim realne cinjenice. Sada kada krene drugi dio sezone pored igre na terenu bort cemo se jos protiv mnogih faktora, uticaja Saveza i sudiija.
Malo me je iznervirala jucerasnja Amarova izjava kada rece "da nema ekipa kao sto je Zorya u nasoj ligi", ovo automatski znaci da nas on svrstava u rang ekipa poput Tuzle, Celika, Slobode i slicnih.
Ovo govorim iz razloga sta onda da ocekujemo na ljeto, ako izadjemo u evropu onda nam je maksimum drugo pretkolo jer za nesto vise mi nemamo kapacitet, niti kome mozemo igracki parirati.
Je li dolso vrijeme da se pocne gledati u buducnost i stvarati preduslov za nekim iskorakom. Pogledajmo ekipe iz regiona, pa jedna Olimpija, Osjek, Rijeka su svemirski brod za nas, da ne uzimam poredjenja radi Zvezdu, Partizan, Dinamo.
Do kada cemo kuburiti u nasoj ligi i do kad ce nam jedina satisfakcija biti pobjeda u derbiju. Ja hocu da vidim svog Zelju kako ravnopravno igra barem sa ispodporsjecnim evropskim ekipama kao sto su Olimpija, Osjek, Rijeka, Maribor, a ne da strepimo od ovih i slicnih ekipa i da se pitamo samo koliko razlike.
Alea iacta est!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 10:53 am

Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto feb 11, 2020 9:46 am
Ludvig Leple je napisao/la:
uto feb 11, 2020 9:00 am
Bozidar Radosevic je napisao/la:
pon feb 10, 2020 7:07 pm
Mi radimo istu gresku vec 20.godina i nikako da shvatimo. Na ljeto smo imali priliku dovesti Cocalica, koji s obzirom na godine i znanje bi bio idealno rjesenje za nas. Ostavimo ga na cekanju zbog Graovca i udjemo u sezonu s tri stopera. Jedan koji je zadnje 3.godine rak rana kluba, jedan bolno limitiran(a opet je od njega izvucen maksimum) i Sipa koji bi mogao biti neka treca varijanta u ekipi koja zeli nesto vise u Europi.
Cocalic koji je vec u poznim nekim godinama bi tu bio do kraja karijere i da smo ga uparili tipa sa Sipom imali bi jako dobru odbranu, koju bi mogli zadrzati i uigrati. Ali jok, bolji je Graovac koji bi opet tu bio godinu i cao.
Kroz ove pripreme se vidi da smo opet isto uradili, nemamo stoperski dvojac koji moze biti dobar i na ljeto tu. Imamo Jovanovica koji je solidan i upgrade na Sipovica i 3.jeftine opcije koje za sad pokazuju jednu veliku 0. Kosoric koji mi je bio okej solucija kao neki cetvrti stoper, sad pokazuje da nije ni za tog. Ikic malo bolji ali to je isto vrlo vrlo diskutabilno i Miletica koji zadugo nece biti spreman. Dakle doveli smo tri stopera koji nisu dobri, koji nisu za ozbiljno i placamo ih cirka 6k mjesecno, i nista rijesili nismo. Na ljeto ajmo jovo nanovo.

Tih 6k smo mogli izdvojiti za nekog boljeg igraca u zenitu karijere koji zna igrati na velikom terenu(to jeste prosao je fudbalsku naobrazbu van BIH jer problem svih stopera u BIH je sto iskljucivo treniraju na malom terenu u mladosti pa vecina ih ne zna se postaviti na velikom) i imati jedan ozbiljan stoperski tandem. Kemu koristiti na mjestu treceg stopera i na ljeto samo traziti istog uz eventualno dodavanje 4.stopera.

Ovako imamo Mehremica broj 2 u nastajanju, dobrog igraca koji nece moci igrati s ovim krampama i bit ce okarakterisan kao promasaj. Taj Mehremic je svugdje funkcioniso osim kod nas, a kao razlog tome je zato sto je igrao s apsolutnim krampama dosao u januaru i nije se mogao uklopiti. Covjek sad igra u Portugalu u losoj ekipi i do ozljede je bio medju najboljim igracima a nama nije valjao. Vrlo jasno da je do nas.

Opet smo bolno limitirani po pitanju sirine kadra. Stanic, Sehic, Osmanovic, Kjosevski, Mujezinovic NE MOGU IGRATI KOD NAS. Zajmovic je gori od tih ma sta god on uradio s vremena na vrijeme. Kriticni su Sinisa i Eric, ali za nijansu korisniji od navedenih.

Dakle da ne duzim, ovaj rok i ove pripreme bolje da smo ostali u Sar. Titula nece doci, to je i budali jasno a boga mi i Europa nije vise sigurna jer kad Stilica i Zeca ne bude mi gola necemo vidjeti.
Hoćemo li još uvijek čekati prvenstvo pa da komentarišemo Jovanovića ili možemo neku šuplju baciti na osnovu priprema?
Ma opleti hahahaha. Meni se cini sasvim okej, nista specijalno ali s Kosoricem ne moze igrati. Nisu na istom nivou.
Ma ona reakcija kod prvog gola mene na terminu od saigrača iznervira, a ne on igrač Željezničara pa onakva nonšalancija.

Mada za njega ću ja još sačekati dok uživo pogledam koji meč.
 
zfc
Postovi: 106
Pridružen/a: pon apr 29, 2019 10:59 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 11:04 am

avlami97 je napisao/la:
pon feb 10, 2020 7:01 pm
Klub treba posmatrati kao cjelinu i ta cjelina treba da funkcionira odgovorno, a ne da nam se dešava kao za vrijeme Džele Muharemovića da zaboravimo uložiti žalbu ili zaboravi aplicirati za neka sredstva iz UEFA fondova. Ne tako davno je administracija Kluba zaboravila uložiti žalbu na zatezne kamate i blokadu računa. Sve je to Klub i odgovornost prema njemu.

Željo mora biti veći od pojedinca, jer je uvijek bio, bez obzira na njegovo ime i prezime. Željo će jednog dana postati Klub. Nadam se da će trener biti trener i da će se znati njegove ingerencije, a ne da nam trener upravlja Klubom i dovodi upravljačke strukture u isti. Pa, nismo Bracina Vrbanjuša uz dužno poštovanje.

Uspostaviti hijerarhiju, a ono što se desilo kod nas je anarhija, hinjaluk, sitnospostvenički interes i klasični lopovluk.
ili Mančester junajted iz vremena Fergusona jel....
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 11:09 am

Samo kakvu je ekipu slozio Zrinjski, strasno...

GK: Brkic, Soldo, Horkas
Stoperi: Gojkovic, Jakovljevic, Barbaric, Tipuric
LB: Ibanez, Stojkic, Rugasevic
DB: Corluka, Ticinovic, Barisic
Veza: Zlomislic, Curjuric, Cirjak, Rustemovic, Sovsic, Jajalo, (Pezer)
Krila: Govedarica, Stanic, Filipovic, Zec
Napad: Bilbija, Kunic, Skrbic
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 11, 2020 11:12 am

Sreca pa njima porezna ne smije otici u Mostar a ne u klub.

To su milioni poreza u pitanju obzirom kakve plate ti igraci imaju, a također se postavlja pitanje odakle Zrinjskom te pare.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, cala, Google [Bot] i 113 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija