Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 940
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 11:15 am

Leon_Professional je napisao/la:
ned dec 08, 2019 2:19 pm
Amar je zajebao s Bojom. Šalta ga mnogo i zajebao ga s nemilosrdnim guranjem Alispahića.
Bojo jućer totalno van forme.
tako je
 
Ludvig Leple
Postovi: 281
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 11:51 am

Brkoo je napisao/la:
ned dec 08, 2019 10:08 pm
ubaceni element je napisao/la:
ned dec 08, 2019 9:02 pm
tm87alem je napisao/la:
ned dec 08, 2019 7:44 pm
Jesmol' rekli da cemo biti zadovoljni ako budemo unutar -5?
Citam/slusam ovo na vise mjesta pa me zanima ko je ovo rekao? Kome? U cije ime? Gdje?

Ja koliko znam mi smo iz korijena sve promjenili jer smo bilo drugi a ne prvi.
Sto puta ponovljena laz nikad nece biti istina.

Mijenjali smo zato sto su u blizoj proslosti neki ljudi potpuno razorili sportski dio kluba, srozali imidz kluba, bacili milione KM Zeljinog novca na raznorazne "igracine", trenere itd i na kraju pobjegli..
Imajući u vidu da čitam tvoje laži nebuloze već dugo vremena, molio bih te da mi pojasniš ko je bacio milione Željinog novca i na koje raznorazne "igračine", trenere itd, a i da objasniš kako su pobjegli i na koji način?

Evo ja ću da kažem kako je bilo, a ti ćeš mi ostati dužan da objasniš iz ugla Amarove raje "šampanjac i ostalo".

Novce niko nije trošio uzalud i bez bilo kakvog reda. Sav novac je transparentno trošen i sa dokazima, ako imaš potrebu za provjerama, eno ti Klub i idi malo pogledaj registratore. Ne postoji nikakav sportski dio, niti građevinski dio, Fudbalski klub Željezničar je Udruženje građana koje funkcioniše na principu pozajmica i povrata tih istih pozajmica nakon pozitivno ostvarenih rezultata. Možemo dijeliti mišljenje ti i ja da su prethodne godine bile uspješne, jer se izlazilo u Evropu i zarađivalo taman koliko treba za "opstanak kluba"!? Bila je jedna godina bez Evrope, ali su ljudi imali plan kako da prebrode nedostatak tih novaca. Zarađivalo se dobro i od prodaje igrača, sjetićeš se tada Bajića (koji je vrlo ograničen igrač), pa onda Hadžiahmetovića koji je te sezone proigrao, ali i dalje svilen i nejak, ali uzela se lijepa cifra. Bilo je još transfera i skupilo se finih parica. Pa onda došla gradnja stadiona prvenstveno na inicijativu tadašnje Uprave i navijača, kako je prošlo, možeš malo pustiti Youtube kanal i pogledati sinergiju koja je tada vladala.
Ovo sada što imamo je samo volja jednog čovjeka, koji je doveo grupu neznalica i bezobraznika, koji nisu u stanju obezbijediti iznad navedene pozajmice, da barem da mogu obezbijediti "opstanak" kluba do nekih nadam se boljih dana, a idu bolji dani, budi uvjeren i ti i oni koji podržavju jednoumlje. Da budemo iskreni, tom čovjeku najvažnije da naplati svoja potraživanja, koja je stekao nelegalno i to je to. Kada naplati, ode on u tunel ponovo, a Vi se ostali pušite.

Šta sada imamo:
- veći dio kredita koji dospijevaju u martu (na koji način otplatiti stvarno ne znam i interesuje me al' ono baš)?!
- Ramović, Krpić i Veselinović odoše iz Kluba (iznos nepoznat).
- Zavisiš od jednog igrača (to nije football). Napravio jeftiniju, a debilniju ekipu.
- Imaš problem sa održavanjem terena (u skorijoj budućnosti propast terena).
- Nedobijanje licence. Eh tu se treba malo zadržati. Zašto debela pi.čka koja se busao da će tužiti Savez ne kaže da su lažirali uplatnicu i pokušali svaliti sve na Banku i Savez. Zašto ne kaže da uplata nije bila 28.03, već 04.04. Zašto se bivšem Direktoru još uvijek isplaćuje plata, ako je kažnjen, otjeran, popljuvan i koji je prema njegoviim riječima direktni krivac za lažiranje uplatnice?
- Fan shop u banani.

Dalje nema svrhe nabrajati, ali zaključak je da "jednoumlje" nikad neće dugo trajati. Hvala nebesima pa postoje ljudi koji stvarno vole Fudbalski klub Željezničar i koji su spremni dati posljednji atom snage i pisati mail-ove ujutro u 4h, a sve kako bi se Moj, nadam se Tvoj, Naš Klub izdigao iz ovog lopovluka, primitivizma i svega ostalog.

P.S. Nisu pobjegli, samo su nakratko sklonili, a pod prijetnjama i nije baš lijepo raditi, mislim nije to zdrava atmosfera, jel'de, dijeliš mišljenje?

Eto marta, haj'mo polako na noge lagane i tutanj.

Utakmica sa Veležom, šta reći, ubaciš u ekipu Mujezinovića i Boju, sa Sadikovićem i Alispahićem u kombinaciji, pa to je i budala znala da je kolaps. Blago znalcima kada su im Krpić i Veseli problem, ali eto odoše, pa ćete imati bolje alternative na tim pozicijama.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 11:53 am

Ako ce vam lakse biti bivsi su kita ali su ovi kurcine.
 
AdmirA
Postovi: 2232
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 11:57 am

Charlie Sheen je napisao/la:
pon dec 09, 2019 11:53 am
Ako ce vam lakse biti bivsi su kita ali su ovi kurcine.
Istina.Hajde da sada sve ovo bacimo jer se ne može to promijeniti, i hajmo da rješimo svi skupa ovu sitiaciju, ili ako ništa da utićemo na procese kroz organe Kluba.
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 12:04 pm

Najvece neznalice se nalaze na tribinama stadiona Grbavica sta se sve covjek naslusa tokom utakmice...kad se sjetim pljuvanja Zakarica, Vranjesa....a koliko sam primijetio ti najvise velicaju Amara, a realno Amar i da ne osvoji nista u narednom periodu nece se nista desiti, jbg ne moze covjek sam sebi dati otkaz.
 
Avatar
Racional87
Postovi: 411
Pridružen/a: pet jan 04, 2019 8:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 12:07 pm

Što se sekirate za novac, pa tu je nas glavni posuđivač - nema da fali. :DD: :DD: :DD:

Pomozi Bože. :klanjase2:
Amar Osim danas je od Željezničara zatražio isplatu 128.000 KM na ime zateznih kamata, a klub tvrdi kako nekadašnjem strategu Plavih ne duguje ništa.

Amare Džukelo napolje !
 
Avatar
Racional87
Postovi: 411
Pridružen/a: pet jan 04, 2019 8:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 12:13 pm

Ludvig Leple je napisao/la:
pon dec 09, 2019 11:51 am
Brkoo je napisao/la:
ned dec 08, 2019 10:08 pm
ubaceni element je napisao/la:
ned dec 08, 2019 9:02 pm


Citam/slusam ovo na vise mjesta pa me zanima ko je ovo rekao? Kome? U cije ime? Gdje?

Ja koliko znam mi smo iz korijena sve promjenili jer smo bilo drugi a ne prvi.
Sto puta ponovljena laz nikad nece biti istina.

Mijenjali smo zato sto su u blizoj proslosti neki ljudi potpuno razorili sportski dio kluba, srozali imidz kluba, bacili milione KM Zeljinog novca na raznorazne "igracine", trenere itd i na kraju pobjegli..
Imajući u vidu da čitam tvoje laži nebuloze već dugo vremena, molio bih te da mi pojasniš ko je bacio milione Željinog novca i na koje raznorazne "igračine", trenere itd, a i da objasniš kako su pobjegli i na koji način?

Evo ja ću da kažem kako je bilo, a ti ćeš mi ostati dužan da objasniš iz ugla Amarove raje "šampanjac i ostalo".

Novce niko nije trošio uzalud i bez bilo kakvog reda. Sav novac je transparentno trošen i sa dokazima, ako imaš potrebu za provjerama, eno ti Klub i idi malo pogledaj registratore. Ne postoji nikakav sportski dio, niti građevinski dio, Fudbalski klub Željezničar je Udruženje građana koje funkcioniše na principu pozajmica i povrata tih istih pozajmica nakon pozitivno ostvarenih rezultata. Možemo dijeliti mišljenje ti i ja da su prethodne godine bile uspješne, jer se izlazilo u Evropu i zarađivalo taman koliko treba za "opstanak kluba"!? Bila je jedna godina bez Evrope, ali su ljudi imali plan kako da prebrode nedostatak tih novaca. Zarađivalo se dobro i od prodaje igrača, sjetićeš se tada Bajića (koji je vrlo ograničen igrač), pa onda Hadžiahmetovića koji je te sezone proigrao, ali i dalje svilen i nejak, ali uzela se lijepa cifra. Bilo je još transfera i skupilo se finih parica. Pa onda došla gradnja stadiona prvenstveno na inicijativu tadašnje Uprave i navijača, kako je prošlo, možeš malo pustiti Youtube kanal i pogledati sinergiju koja je tada vladala.
Ovo sada što imamo je samo volja jednog čovjeka, koji je doveo grupu neznalica i bezobraznika, koji nisu u stanju obezbijediti iznad navedene pozajmice, da barem da mogu obezbijediti "opstanak" kluba do nekih nadam se boljih dana, a idu bolji dani, budi uvjeren i ti i oni koji podržavju jednoumlje. Da budemo iskreni, tom čovjeku najvažnije da naplati svoja potraživanja, koja je stekao nelegalno i to je to. Kada naplati, ode on u tunel ponovo, a Vi se ostali pušite.

Šta sada imamo:
- veći dio kredita koji dospijevaju u martu (na koji način otplatiti stvarno ne znam i interesuje me al' ono baš)?!
- Ramović, Krpić i Veselinović odoše iz Kluba (iznos nepoznat).
- Zavisiš od jednog igrača (to nije football). Napravio jeftiniju, a debilniju ekipu.
- Imaš problem sa održavanjem terena (u skorijoj budućnosti propast terena).
- Nedobijanje licence. Eh tu se treba malo zadržati. Zašto debela pi.čka koja se busao da će tužiti Savez ne kaže da su lažirali uplatnicu i pokušali svaliti sve na Banku i Savez. Zašto ne kaže da uplata nije bila 28.03, već 04.04. Zašto se bivšem Direktoru još uvijek isplaćuje plata, ako je kažnjen, otjeran, popljuvan i koji je prema njegoviim riječima direktni krivac za lažiranje uplatnice?
- Fan shop u banani.

Dalje nema svrhe nabrajati, ali zaključak je da "jednoumlje" nikad neće dugo trajati. Hvala nebesima pa postoje ljudi koji stvarno vole Fudbalski klub Željezničar i koji su spremni dati posljednji atom snage i pisati mail-ove ujutro u 4h, a sve kako bi se Moj, nadam se Tvoj, Naš Klub izdigao iz ovog lopovluka, primitivizma i svega ostalog.

P.S. Nisu pobjegli, samo su nakratko sklonili, a pod prijetnjama i nije baš lijepo raditi, mislim nije to zdrava atmosfera, jel'de, dijeliš mišljenje?

Eto marta, haj'mo polako na noge lagane i tutanj.

Utakmica sa Veležom, šta reći, ubaciš u ekipu Mujezinovića i Boju, sa Sadikovićem i Alispahićem u kombinaciji, pa to je i budala znala da je kolaps. Blago znalcima kada su im Krpić i Veseli problem, ali eto odoše, pa ćete imati bolje alternative na tim pozicijama.
Pa može li veća banana od ove. Novac se troši za čovjeka koji ne radi u klubu. :ne:
Amar Osim danas je od Željezničara zatražio isplatu 128.000 KM na ime zateznih kamata, a klub tvrdi kako nekadašnjem strategu Plavih ne duguje ništa.

Amare Džukelo napolje !
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 12:26 pm

Gdje ste poslije derbija bili?
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 12:32 pm

Racional87 je napisao/la:
pon dec 09, 2019 12:13 pm
Ludvig Leple je napisao/la:
pon dec 09, 2019 11:51 am
Brkoo je napisao/la:
ned dec 08, 2019 10:08 pm


Sto puta ponovljena laz nikad nece biti istina.

Mijenjali smo zato sto su u blizoj proslosti neki ljudi potpuno razorili sportski dio kluba, srozali imidz kluba, bacili milione KM Zeljinog novca na raznorazne "igracine", trenere itd i na kraju pobjegli..
Imajući u vidu da čitam tvoje laži nebuloze već dugo vremena, molio bih te da mi pojasniš ko je bacio milione Željinog novca i na koje raznorazne "igračine", trenere itd, a i da objasniš kako su pobjegli i na koji način?

Evo ja ću da kažem kako je bilo, a ti ćeš mi ostati dužan da objasniš iz ugla Amarove raje "šampanjac i ostalo".

Novce niko nije trošio uzalud i bez bilo kakvog reda. Sav novac je transparentno trošen i sa dokazima, ako imaš potrebu za provjerama, eno ti Klub i idi malo pogledaj registratore. Ne postoji nikakav sportski dio, niti građevinski dio, Fudbalski klub Željezničar je Udruženje građana koje funkcioniše na principu pozajmica i povrata tih istih pozajmica nakon pozitivno ostvarenih rezultata. Možemo dijeliti mišljenje ti i ja da su prethodne godine bile uspješne, jer se izlazilo u Evropu i zarađivalo taman koliko treba za "opstanak kluba"!? Bila je jedna godina bez Evrope, ali su ljudi imali plan kako da prebrode nedostatak tih novaca. Zarađivalo se dobro i od prodaje igrača, sjetićeš se tada Bajića (koji je vrlo ograničen igrač), pa onda Hadžiahmetovića koji je te sezone proigrao, ali i dalje svilen i nejak, ali uzela se lijepa cifra. Bilo je još transfera i skupilo se finih parica. Pa onda došla gradnja stadiona prvenstveno na inicijativu tadašnje Uprave i navijača, kako je prošlo, možeš malo pustiti Youtube kanal i pogledati sinergiju koja je tada vladala.
Ovo sada što imamo je samo volja jednog čovjeka, koji je doveo grupu neznalica i bezobraznika, koji nisu u stanju obezbijediti iznad navedene pozajmice, da barem da mogu obezbijediti "opstanak" kluba do nekih nadam se boljih dana, a idu bolji dani, budi uvjeren i ti i oni koji podržavju jednoumlje. Da budemo iskreni, tom čovjeku najvažnije da naplati svoja potraživanja, koja je stekao nelegalno i to je to. Kada naplati, ode on u tunel ponovo, a Vi se ostali pušite.

Šta sada imamo:
- veći dio kredita koji dospijevaju u martu (na koji način otplatiti stvarno ne znam i interesuje me al' ono baš)?!
- Ramović, Krpić i Veselinović odoše iz Kluba (iznos nepoznat).
- Zavisiš od jednog igrača (to nije football). Napravio jeftiniju, a debilniju ekipu.
- Imaš problem sa održavanjem terena (u skorijoj budućnosti propast terena).
- Nedobijanje licence. Eh tu se treba malo zadržati. Zašto debela pi.čka koja se busao da će tužiti Savez ne kaže da su lažirali uplatnicu i pokušali svaliti sve na Banku i Savez. Zašto ne kaže da uplata nije bila 28.03, već 04.04. Zašto se bivšem Direktoru još uvijek isplaćuje plata, ako je kažnjen, otjeran, popljuvan i koji je prema njegoviim riječima direktni krivac za lažiranje uplatnice?
- Fan shop u banani.

Dalje nema svrhe nabrajati, ali zaključak je da "jednoumlje" nikad neće dugo trajati. Hvala nebesima pa postoje ljudi koji stvarno vole Fudbalski klub Željezničar i koji su spremni dati posljednji atom snage i pisati mail-ove ujutro u 4h, a sve kako bi se Moj, nadam se Tvoj, Naš Klub izdigao iz ovog lopovluka, primitivizma i svega ostalog.

P.S. Nisu pobjegli, samo su nakratko sklonili, a pod prijetnjama i nije baš lijepo raditi, mislim nije to zdrava atmosfera, jel'de, dijeliš mišljenje?

Eto marta, haj'mo polako na noge lagane i tutanj.

Utakmica sa Veležom, šta reći, ubaciš u ekipu Mujezinovića i Boju, sa Sadikovićem i Alispahićem u kombinaciji, pa to je i budala znala da je kolaps. Blago znalcima kada su im Krpić i Veseli problem, ali eto odoše, pa ćete imati bolje alternative na tim pozicijama.
Pa može li veća banana od ove. Novac se troši za čovjeka koji ne radi u klubu. :ne:
Takva je nagodba bila jer je taj lik tuzio klub....
Nagodba je sve plate do kraja godine...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
mali plavisa
Postovi: 347
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 12:37 pm

E zalosti koliko nasladjivanja od strane pojedinaca,brukaaaaa.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 12:46 pm

Uskoro je skupština, nadam se da će se dobar dio članova skupštine promijeniti, previše njih se samo reda radi se pojavi, dignu rukicu kako im se kaže, nekad se i ne pojave, a da ne pričamo da šta urade ili progovore i pitaju.
Još više se nadam da će rukovodstvo koje za godinu dana nije napravilo niti jednog koraka naprijed moralno postupiti i podnijeti ostavke.
Upućeniji su već ranije nagovještavali da se spremaju promjene u UO, nadam se da će ovog puta u klub ući neki uspješan privatnik, dokazani navijač, a ne Ustamujići, Selimovići, nekakvi pitari i slični kurtoni.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 12:49 pm

@Ludvig Leple, Nacin na koji si napisao post je jako jadan, ali i pored toga cu ti odgovoriti.

Evo jos jednom cu ti ponoviti ako si zaboravio. Kramaric, Hodzurda, Halvadzic, Bekric, Livaja, Stokic, Zahirovic, Sinisa Stevanovic, Mailson, Diatta, Toskas, Djermanovic, Mladenovic, Zolotic, Jahic, Hervas, Lazic, Bevab, Bobic, Stojanovic, Krizman, Radinovic, Secerovic, Nikolic, Musa, Boccaccini, Pozder, Husic, Crnov, Cutahija, Markovic, Jusufi, Kajkut, Vranjes, Modic, Projic, Hadzic, Elsner, Mehremic, Bakrac, Arezina, Jazvic itd.. Idi mi, dodji mi, autobuska stanica gdje su se igraci zadrzavali po par mjeseci, neki potpisali pa odmah pobjegli, neki bili povrijedjeni itd..

Za sve ove igracine Zeljo je bacio novac. Sto kroz plate doticnih, provizije menadzerima, bonuse, premije, doprinose itd. Transparentno i sa dokazima potrosen novac sto bi se reklo.

Onda dolazimo do trenera, da ih ne nabrajam pojedinacno znas da smo ih mijenjali ko carape. Dodje lik koji se nije duze od godinu dana zadrzavao u klubovima i uzme odlican bonus zato sto je prosao ekipu iz Estonije. Drugo kolo lik daje otkaz, lafo uvidio kakvo je stanje. Pored toga dovodili raznorazne trenercine da se uce na Zelji..

Treba li uopste spominjati to da su napravili takvu atmosferu da se igraci nisu mogli gledati, da su rezali jedni na druge, da smo trenere sutali ko kerove i da su za otkaze neki saznali iz medija.

Bajic ogranicen igrac? Da su svi nasi poput Bajica pa da prave milionske transfere, gdje bi nam bio kraj..

Ove nebuloze o jeftinijoj i debilnijoj ekipi fakat ne vrijedi puno ni komentarisati. Ubjedljivo najvise golova zabili u ligi. Protiv Veleza smo igrali bez Ramovica, Stilica, Ermina Zeca i Osmankovica. U ovom trenutku 4 jako bitna igraca za nas sto svakako ne umanjuje sramotan poraz.

U utakmicama na kojima smo kiksali kuci i izgubili bodove(4 utakmice) uputili smo prema protivnickom golu 63 udarca i to 31 u okvir gola. Za vrijeme bivse uprave imali smo po 5-6 suteva po utakmici(ne u okvir gola nego prema golu). Razlika izmedju ovog fudbala i onog nebo i zemlja. Svako ziv to vidi.

Pobjegli su na kraju kad su skroz razorili sportski dio, kad su nas posvadjali sa apsolutno svima, nije bilo osobe sa kojom preko Zeljinih ledja nisu usli u sukob itd. Ne ponovilo se vise nikad.

Hvala im za pokretanje i realizaciju infrastrukturnih projekata ali ne zelim vise takve pojedince u klubu.

Nama u ovom trenutku treba jaca uprava koja moze ispratiti Amara i njegove zamisli. To ako budemo imali onda ce i klub napredovati..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 12:58 pm

Moj stav što se tiče igrača i transfera poslije one razočaravajuće utakmice protiv Veleža: prodati koga god možemo, osim Štilića. Svi osim njega su zamjenjivi, pokazali su u subotu svoju ograničenost.
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 1:00 pm

Ludvig Leple je napisao/la:
pon dec 09, 2019 11:51 am
Brkoo je napisao/la:
ned dec 08, 2019 10:08 pm
ubaceni element je napisao/la:
ned dec 08, 2019 9:02 pm


Citam/slusam ovo na vise mjesta pa me zanima ko je ovo rekao? Kome? U cije ime? Gdje?

Ja koliko znam mi smo iz korijena sve promjenili jer smo bilo drugi a ne prvi.
Sto puta ponovljena laz nikad nece biti istina.

Mijenjali smo zato sto su u blizoj proslosti neki ljudi potpuno razorili sportski dio kluba, srozali imidz kluba, bacili milione KM Zeljinog novca na raznorazne "igracine", trenere itd i na kraju pobjegli..
Imajući u vidu da čitam tvoje laži nebuloze već dugo vremena, molio bih te da mi pojasniš ko je bacio milione Željinog novca i na koje raznorazne "igračine", trenere itd, a i da objasniš kako su pobjegli i na koji način?

Evo ja ću da kažem kako je bilo, a ti ćeš mi ostati dužan da objasniš iz ugla Amarove raje "šampanjac i ostalo".

Novce niko nije trošio uzalud i bez bilo kakvog reda. Sav novac je transparentno trošen i sa dokazima, ako imaš potrebu za provjerama, eno ti Klub i idi malo pogledaj registratore. Ne postoji nikakav sportski dio, niti građevinski dio, Fudbalski klub Željezničar je Udruženje građana koje funkcioniše na principu pozajmica i povrata tih istih pozajmica nakon pozitivno ostvarenih rezultata. Možemo dijeliti mišljenje ti i ja da su prethodne godine bile uspješne, jer se izlazilo u Evropu i zarađivalo taman koliko treba za "opstanak kluba"!? Bila je jedna godina bez Evrope, ali su ljudi imali plan kako da prebrode nedostatak tih novaca. Zarađivalo se dobro i od prodaje igrača, sjetićeš se tada Bajića (koji je vrlo ograničen igrač), pa onda Hadžiahmetovića koji je te sezone proigrao, ali i dalje svilen i nejak, ali uzela se lijepa cifra. Bilo je još transfera i skupilo se finih parica. Pa onda došla gradnja stadiona prvenstveno na inicijativu tadašnje Uprave i navijača, kako je prošlo, možeš malo pustiti Youtube kanal i pogledati sinergiju koja je tada vladala.
Ovo sada što imamo je samo volja jednog čovjeka, koji je doveo grupu neznalica i bezobraznika, koji nisu u stanju obezbijediti iznad navedene pozajmice, da barem da mogu obezbijediti "opstanak" kluba do nekih nadam se boljih dana, a idu bolji dani, budi uvjeren i ti i oni koji podržavju jednoumlje. Da budemo iskreni, tom čovjeku najvažnije da naplati svoja potraživanja, koja je stekao nelegalno i to je to. Kada naplati, ode on u tunel ponovo, a Vi se ostali pušite.

Šta sada imamo:
- veći dio kredita koji dospijevaju u martu (na koji način otplatiti stvarno ne znam i interesuje me al' ono baš)?!
- Ramović, Krpić i Veselinović odoše iz Kluba (iznos nepoznat).
- Zavisiš od jednog igrača (to nije football). Napravio jeftiniju, a debilniju ekipu.
- Imaš problem sa održavanjem terena (u skorijoj budućnosti propast terena).
- Nedobijanje licence. Eh tu se treba malo zadržati. Zašto debela pi.čka koja se busao da će tužiti Savez ne kaže da su lažirali uplatnicu i pokušali svaliti sve na Banku i Savez. Zašto ne kaže da uplata nije bila 28.03, već 04.04. Zašto se bivšem Direktoru još uvijek isplaćuje plata, ako je kažnjen, otjeran, popljuvan i koji je prema njegoviim riječima direktni krivac za lažiranje uplatnice?
- Fan shop u banani.

Dalje nema svrhe nabrajati, ali zaključak je da "jednoumlje" nikad neće dugo trajati. Hvala nebesima pa postoje ljudi koji stvarno vole Fudbalski klub Željezničar i koji su spremni dati posljednji atom snage i pisati mail-ove ujutro u 4h, a sve kako bi se Moj, nadam se Tvoj, Naš Klub izdigao iz ovog lopovluka, primitivizma i svega ostalog.

P.S. Nisu pobjegli, samo su nakratko sklonili, a pod prijetnjama i nije baš lijepo raditi, mislim nije to zdrava atmosfera, jel'de, dijeliš mišljenje?

Eto marta, haj'mo polako na noge lagane i tutanj.

Utakmica sa Veležom, šta reći, ubaciš u ekipu Mujezinovića i Boju, sa Sadikovićem i Alispahićem u kombinaciji, pa to je i budala znala da je kolaps. Blago znalcima kada su im Krpić i Veseli problem, ali eto odoše, pa ćete imati bolje alternative na tim pozicijama.
Neke stvari tacne neke nisu. Pa hajmo redom:
Prva stvar sto generalno svi rade jeste uzdizanje Semira. Svakako da je Semir jedan od najzasluznijih, ali jako je glupo zanemarivati ucinak ostalih igraca.
Prije svega tu bih istakao Krpica, E.Zeca(koji je nosio ekipu do negdje 10.kola s Krpicem), Osmankovica, Veselog, Dade i Mehmeda.

Krpic kao i Zec su cesto na meti kritika, koje nisu uvijek opravdane. Krpic i Zec su uvijek na sebi imali flastera i na taj nacin davali dosta prostora ostalim igracima, prije svega Veselom(koji to cesto zna iskoristiti) i upravo Stilicu. Naravno da obojica imaju svoje mane, Krpic s tehnikom i kontrolom lopte, ali je iskoristio veliki broj svojih prilika i dao 12.zgoditaka. Zec mozda na papiru nije imao odlican ucinak, ali je konstantno prijetio i imao svoj doprinos. Njegovi problemi s fizickom spremom i ozljedama su tu ali bas kao i Krpic da nema tih problema ne bi ni bio tu.

Kemo je dosao do odredjene igracke zrelosti, u nekoliko navrata vrlo moderno i odlicni te je cijelu polusezonu igrao sasvim korektno. Uglavnom je izvrsavao svoj osnovni zadatak, a s kim je igrao to dodatno daje na tezini(citaj Bogi i nekad Sipa).
Dvojica igraca koji su najvise osporavani Dado i Mehmedaa njihov doprinos je veoma znacajan. Dado je donio sirinu u prekidima, igra dosta ustalozeno, naucio je i stati na loptu, a i podvaliti istu(gol protiv Celika op.a). Poceo je i citati igru, te samim tim prekida dosta naoada protivnika(najbolje vidljivo protiv Radnika, Mladosti DK prva utakmica, Celik). Takodjer u prvom derbiju je bio jedan od najzasluznijih za pobjedu.

Mehmed je doista ima oscilacija(mecevi s Borcem, Sirokim) ali je u oba derbija bio izuzetno dobar. U prvom bih rekao i nas najbolji igrac. Dao je jedan izuzetno vazan gol(Radnik) a na igru doprinosi mirnocom, promjenama strane tocnim i brzim(jedini uz Zeca i Stilica to u zna uraditi). Iako trom, ubrzava nasu igru svojim loptama, nesto sto nama fali jos od odlaska Amira. Ima svojih mana ali doprinos je veoma velik.

Ramovic i Veseli su u nekoliko utakmica bili iznimno dobri, ali su imali ogromne oscilacije. Ipak zasluzni su za neke golove a i bodove.

Kad uporedimo protekle sezone, igra je efikasnija dopadnija, ali je defanzivno ocajna. Kao uzrok toga gledam los izbor igraca. Izuzev Keme, tek na momente Sipe i Sinise svi su podbacili. Golmani jako jako losi, Pajo i Stanic katastrofalni, Bogi je ocajan. Vjerojatno najgori igrac lige.
Amar je istinu kriv za takvu situaciju jer je doveo cetvoric, gdje samo Sipa ima prolaznu ocjenu. Eric, Bogi i Stanic su najlosije karike momcadi uz Pavica(zajmovica zeca jr ne racunam kao ozbiljne igrace).

Od ostalih igraca koji su dovedeni Mujezinovic je ozbiljna fula jedino, a Bajica s jednom utakmicom i ne racunam bas. Klepac je u 1SNL pokazao da smo mi tu zajebali(7-8golova, 5 asistencija i Aluminij drugi).

Da zakljucim prolaznost ima sto se tice kadra, igra je veoma dobra, ne oscilira previse(Borac i Velez su nam bolne tacke), tako da napredak je tu.

Ono sto si ti fino i precizno rekao je problem finansija, UO i OP. U OP su vraceni pojedinci(Usanovic Joldic Zeric) koji tu ne smiju biti. Vise je razloga zasto, i kvalitet istog je tim greskama opao. Takodjer odlazak Krajine smatram ogromnom greskom.

Nazalost dovedeni UO je podbacio, i stavio nas u vrlo losu poziciju. Takodjer flert s odredjenim pojedincima(Koldzo, Gredic, ponovno Siljak, Selimovic 1i2 i vrli ambasador Kozaric) bi mogao biti opasan. Ipak kao i sto sam zakljucujes ima Zeljo svoje "spasioce" koji su spremni na sve(citaj Vukotic, Bajramovic, pa i Badzak).

Ono sto me vise od svega brine jeste SDA ekipica koja je medju nama navijacima, koja je tu po zadatku. Fino su rasporedjeni, pozicionirani, imaju vec i blagi uticaj. To je nesto sto smo bili ocistili no nazalost ne i korijen izbili.

I konacni zakljucak jeste da je ponovo jedan tezak period pred nama, finansijski smo veoma losi(prelazni rok bi to mogao malo poboljsati) i ulazak odredjene svjeze krvi. Raznorazni sumnjivi likovi koji se pocinju motati i nekoliko povratnika ce sigurno otezati posao izlaska na zelenu granu. Uz to kad dodamo ego Osima, i njegovu svojeglavost mozemo vrlo lako biti u problemu.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 1:23 pm

Dobro si ti to objasnio, u "sridu" što bi se reklo. :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 1:24 pm

Brkoo je napisao/la:
pon dec 09, 2019 12:49 pm
@Ludvig Leple, Nacin na koji si napisao post je jako jadan, ali i pored toga cu ti odgovoriti.

Evo jos jednom cu ti ponoviti ako si zaboravio. Kramaric, Hodzurda, Halvadzic, Bekric, Livaja, Stokic, Zahirovic, Sinisa Stevanovic, Mailson, Diatta, Toskas, Djermanovic, Mladenovic, Zolotic, Jahic, Hervas, Lazic, Bevab, Bobic, Stojanovic, Krizman, Radinovic, Secerovic, Nikolic, Musa, Boccaccini, Pozder, Husic, Crnov, Cutahija, Markovic, Jusufi, Kajkut, Vranjes, Modic, Projic, Hadzic, Elsner, Mehremic, Bakrac, Arezina, Jazvic itd.. Idi mi, dodji mi, autobuska stanica gdje su se igraci zadrzavali po par mjeseci, neki potpisali pa odmah pobjegli, neki bili povrijedjeni itd..

Za sve ove igracine Zeljo je bacio novac. Sto kroz plate doticnih, provizije menadzerima, bonuse, premije, doprinose itd. Transparentno i sa dokazima potrosen novac sto bi se reklo.
ne pada mi na pamet da opravdavam losu transfer politiku, ali treba biti posten pa reci i slijedece.
svaki dolazak nekog od gore nabrojanih navijaca je osim troska za klub, indirektno generisao i neki prihod. njihovi dolasci su stvarali euforiju, euforija prodavala clanske i godisnje, mediji pisali svakodnevno i podizali vidljivost a zbog dobre vidljivosti mi skupljali jake sponzore....
sa druge strane, neke od igraca smo prodali pa su i to bili neki prihodi, npr. Lendric i Rodin.....

hocu reci, uvijek i u svemu, ima i dobra i losa strana. na racun gore pobrojanih igraca oborali smo rekorde posjete na Grbavici, rekorde u broju prodanih godisnjih ulaznica, te rekorde u broju uclanjenih navijaca....

nadam se da me neki od vas nece pogresno shvatiti i pored toga sto sam sve vrlo jasno napisao i na neki nacin argumentovao.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 1:29 pm

bolje sad sto smo zijanili nego na kraju. imaju pauzu, koja traje citavu vjecnost, da skontaju sta i kako.

Volim te Zeljo!
MIRZA RASCIC
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 1:35 pm

Bajic ogranicen igrac :klanjase2:
Za ovu ligu je licno Van Persi u najboljim danima.
Sta covjek nece sve procitati.
Hadziahmetovic bezveze, nek su Pozder, Elzner sirokih vidika..
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 1:43 pm

Ja ne znam što se više ovi sad porede sa prošlim kao da će oni doći ponovo, kao da oni čekaju pred vratima da se vrate...Nemojte nerad uhljupa iz ove uprave pravdati greškama prethodnika. Oni koliko su griješili, bar toliko dobra su donijeli Želji, a ja mislim da su i više.

Jedini čovjek koji trenutno nešto radi je Amar Osim kao trener Željezničara, ekipa izgleda bolje i ozbiljnije nego prethodne i napredak je evidentan. Ali, Amar je odgovoran za rad ove uprave, on ih je skupljao i normalno je da će zbog toga biti na udaru kritika. Njegov posao kao trener trpi zbog toga, jer zbog manjka novca mi ljetos nismo doveli bar još štopera i beka i čitavu polusezonu smo igrali sa 3 beka i 3 štopera...

Za dobrobit Želje, za svjetlu budućnost našeg Kluba, Grbavice i svega ostalog treba nam što jača skupština i onda i nova uprava ili osvježena uprava s ljudima koji će uspjeti namaći novac Želji. Ja ne vjerujem u ovo, nadam se što boljem, ali iskreno nisam optimista, tj. ne znam u čemu da vidim optimizam u tom polju.

Ono što sam siguran, ako Amar bude imalo bolje popraćen finansijama zimus, mi ćemo biti prvaci, u suprotnom teško je pitu od govana praviti...
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 09, 2019 1:47 pm

Izvršni odbor Fudbalskog saveza BiH odlučio je da će fudbalska pijaca u BiH biti otvorena od 20. januara do 14. februara 2020. godine
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], Majkel, milanribar, PlavaDobrinja1921, TheBlue, Ujko i 30 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija