Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 7:20 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pon dec 02, 2019 5:45 pm
BrUDA je napisao/la:
pon dec 02, 2019 4:50 pm
Izdrzite braco jos 1 kolo, zadrzimo pozitivnu atmosferu do veleza pa onda ima vremena za palamudjenje :titula:
Atmosfera je vrhunska i medju navijacima i igracima. Laznu napetost prave dvije struje, jedna sa ovog i druga sa onog portala.
Nekad su oni zajedno predlagali za skupstinu, sve bilo bajno. Pravo jedinstvo, zamisli ti sad kad pisu Danan, Nea, Irfo, Virtual, Avlami.. lijepo o Zelji, ne raduju se kad nas klub gubi . To su radili oni tamo prosle, a ovi to rade ove godine. Boga mole da izgubimo kako bi oni svoju raskosnu pamet prosuli po forumu.
Dok se oni opet ne dogovore, tj. dok ne budu njihovi licni aferimi zadovoljni, nece se smiriti. Samo su oni podjeljeni, navijaci nikad sretniji i zadovoljniji.
Ja Boga molim da izgubimo? Kako te nije stid šta pišeš? Nađi mi samo jedan post u kome se ja radujem porazima. FUJ! S kim ja pokušavam komunicirati!
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 7:35 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:
sub nov 30, 2019 4:54 pm
ko je ova sto intervjuise :D
Damira Daca Ibranovic sa Face tv iz Banovica
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 7:37 pm

Valter je napisao/la:
pon dec 02, 2019 7:04 pm
U klubu je pokrenuta aktivnost za izbor delegata u Skupštinu Kluba. Kako kao aktivan član ispunjavam uvjete za funkciju delegata, čitajući redovno forum i kontaktirajući svakodnevno sa navijačima Želje došao sam do spoznaje da sam idealan kandidat. Imam pofin broj godina (iskustva), najpametniji sam, najbolje poznajem fudbal od svih koje znam pogotovo od ovih na forumu, dovoljno sam stituiran da mi ne bi palo na pamet da feninga hajrujem od kluba, nit mi zaprijetiti, nit me podmititi, insistirao bih na zakonitom poslovanju kluba, imam nultu toleranciju prema pirotehnici, posjedujem solidno znanje Engleskog (ako gdje bude zatrebalo), imam i neke kontakte sa viđenijim ljudima iz svijeta politike i privrede, ni žene mi nisu mrske (sve za interese kluba), ne odustajem na prvoj prepreci tj.istrajan sam i što je najvažnije niko na svijetu Želju ne voli kao ja ...

Međutim nažalost ništa od moje kandidature. Ja ovo sinu spomenuh kad me on napade, kaže hoće svijetla obraza da navija "Uprava napolje". U suprotnom kad bih bio izabran mogao bi ostati bez džeparca.
Ostaje mi nada na ćemo izabrati delegate mojih karakteristika.
Šanse su ti nikakve pored Hrpe betona. :D
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Valter
Postovi: 1303
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 7:42 pm

storm_raider je napisao/la:
pon dec 02, 2019 7:06 pm
Valter je napisao/la:
pon dec 02, 2019 7:04 pm
U klubu je pokrenuta aktivnost za izbor delegata u Skupštinu Kluba. Kako kao aktivan član ispunjavam uvjete za funkciju delegata, čitajući redovno forum i kontaktirajući svakodnevno sa navijačima Želje došao sam do spoznaje da sam idealan kandidat. Imam pofin broj godina (iskustva), najpametniji sam, najbolje poznajem fudbal od svih koje znam pogotovo od ovih na forumu, dovoljno sam stituiran da mi ne bi palo na pamet da feninga hajrujem od kluba, nit mi zaprijetiti, nit me podmititi, insistirao bih na zakonitom poslovanju kluba, imam nultu toleranciju prema pirotehnici, posjedujem solidno znanje Engleskog (ako gdje bude zatrebalo), imam i neke kontakte sa viđenijim ljudima iz svijeta politike i privrede, ni žene mi nisu mrske (sve za interese kluba), ne odustajem na prvoj prepreci tj.istrajan sam i što je najvažnije niko na svijetu Želju ne voli kao ja ...

Međutim nažalost ništa od moje kandidature. Ja ovo sinu spomenuh kad me on napade, kaže hoće svijetla obraza da navija "Uprava napolje". U suprotnom kad bih bio izabran mogao bi ostati bez džeparca.
Ostaje mi nada na ćemo izabrati delegate mojih karakteristika.
Jesi li zainteresovan da makar diskusujemo na tu temu ovdje: viewtopic.php?f=51&t=929
Kao i svima drugima koji vole Želju i u mom ličnom interesu je da u Skupštinu bude izabrani delegati koji imaju viziju, hrabrost i dovoljno poštenja da klub izdignu iznad ovih naših prostora. Uvijek ću nastojati da dam svoj skromni doprinos kako bi klub bio primjer pozitivnog u našem društvu. Treba biti oprezan da se u klub ne infiltriraju oni koji svoje privatne interese žele rješavati preko našeg Želje, a danas je takvih na žalost puno. Par kvalitetnih pojedinaca mogu čuda napraviti.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5125
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 7:45 pm

Faca Sa Ulica je napisao/la:
pon dec 02, 2019 6:53 pm
Ofirni su vam ti pokusaji svaljivanja neke krivice koju samo vi vidite na administraciju ovog foruma.
Brko i Bozo su sinoc poceli sa pricom kako su neki od nas iznosili lazi i kao eto jos uvijek pisemo....
Ta ista prica se povlaci nekoliko dana na onom forumu.
Momak dobio ban za post koji je obrisan a oni to iskoriste za prozivanje...
To sto radite je pickasto do bola.....
Znam da je malo zayebano sada pred skupstinu i da mahala radi svoje....
Zayebano i sto trenutno nema ozbiljnih ljudi da udju u istu....
Senad vam je supak jer ne dolazi na utakmice a njegove desetogodisnje ulaznice su tu...
A nesto ne vidjeh da ih imaju neke sa imenom i prezimenom idola...
Respekt svakome ko je naš, mada je danas jako teško razlučiti ko je ko (mislim na forum). No nejse.
Ne bih se stavljao niti na jednu stranu ali mene neke stvari interesu. Eto nebitno sad ko i kakve ambicije ima i iz kojih povoda i razloga piše, ali da bi stekao neko forumsko ime (kome je sad to bitno nećemo ulaziti u to) ali red bio bio nekad nešto i pogoditi, zar ne. Nekako mi baš nelogično zvuči da se tamo iza kulisa nešto dogovara pa mi sa foruma ako procjenimo da je loše "zagalamimo" i spriječimo. Ako je to istina, svaka nama čast onda, zaista.
Meni, opet ponavljam ko jednom neutralnom izgleda da se neke stvari namjerno forsiraju i pravi "atmosfera" a da od toga ustvari nema ništa u startu. Ili to, ili se ono želi biti insajder pa se poleti pred rudu i za nešto što je tek "misao" se napiše da je gotovo pa riješeno, kako rekoh da bi bio prvi koji je to iznio... Nije konkretno post tebi, ali ima vas dosta insajdera...
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 7:46 pm

Valter je napisao/la:
pon dec 02, 2019 7:42 pm
storm_raider je napisao/la:
pon dec 02, 2019 7:06 pm
Valter je napisao/la:
pon dec 02, 2019 7:04 pm
U klubu je pokrenuta aktivnost za izbor delegata u Skupštinu Kluba. Kako kao aktivan član ispunjavam uvjete za funkciju delegata, čitajući redovno forum i kontaktirajući svakodnevno sa navijačima Želje došao sam do spoznaje da sam idealan kandidat. Imam pofin broj godina (iskustva), najpametniji sam, najbolje poznajem fudbal od svih koje znam pogotovo od ovih na forumu, dovoljno sam stituiran da mi ne bi palo na pamet da feninga hajrujem od kluba, nit mi zaprijetiti, nit me podmititi, insistirao bih na zakonitom poslovanju kluba, imam nultu toleranciju prema pirotehnici, posjedujem solidno znanje Engleskog (ako gdje bude zatrebalo), imam i neke kontakte sa viđenijim ljudima iz svijeta politike i privrede, ni žene mi nisu mrske (sve za interese kluba), ne odustajem na prvoj prepreci tj.istrajan sam i što je najvažnije niko na svijetu Želju ne voli kao ja ...

Međutim nažalost ništa od moje kandidature. Ja ovo sinu spomenuh kad me on napade, kaže hoće svijetla obraza da navija "Uprava napolje". U suprotnom kad bih bio izabran mogao bi ostati bez džeparca.
Ostaje mi nada na ćemo izabrati delegate mojih karakteristika.
Jesi li zainteresovan da makar diskusujemo na tu temu ovdje: viewtopic.php?f=51&t=929
Kao i svima drugima koji vole Želju i u mom ličnom interesu je da u Skupštinu bude izabrani delegati koji imaju viziju, hrabrost i dovoljno poštenja da klub izdignu iznad ovih naših prostora. Uvijek ću nastojati da dam svoj skromni doprinos kako bi klub bio primjer pozitivnog u našem društvu. Treba biti oprezan da se u klub ne infiltriraju oni koji svoje privatne interese žele rješavati preko našeg Želje, a danas je takvih na žalost puno. Par kvalitetnih pojedinaca mogu čuda napraviti.
Hajde da preselimo tamo diskusiju.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
vobznazna2
Postovi: 290
Pridružen/a: čet nov 16, 2017 2:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 7:58 pm

zeljeznicka21 je napisao/la:
vobznazna2 je napisao/la:
pon dec 02, 2019 6:37 pm
zeljeznicka21 je napisao/la:Stoku iz vrapcica docekati kao i oni nas. U kost odma od pocetka i konstantan pritisak na sudije. Sa seljacima moras onako kako su naucili. Nekad smo im pjevali "izronice stari za one sto ga vole", ali svojim postupcima su zasluzili da ih natrpamo ko zadnje levate ko sto i prilici najvecem klubu u drzavi.
Nije to onaj stari velez kojeg su svi volili, izgubili su identitet... nema tu puno pravih Mostaraca njima sada vladaju podvelesci,gacani,nevesinjci,stocani itd tako su i postal SELJCKI klub zato se i lizu s Petarima...

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk
Jebanje svega i svacega Ivici i Amaru, urlanje da je Ivica slagiran i da ce Amar isto popiti slag, prozivanje Asime, prozivanje djece od fudbalera, prozivanje zena od fudbalera i to po imenima, gadjanje i pljuvanje kod aut linije, i jos hejbet neandertalskih psovki... Bio sam medju njima u vrapcicima i nisam mogao da vjerujem sta ljudi govore, pecinski ljudi. I jos na to dodaj naguzivanje zrinjskom za titulu i lizanje sa pitarima. Dobro si rekao, ovo je seljacki velez koji nema puno veze sa onim prijeratnim, barem kada je kultura i odnos prema protivniku u pitanju.
Sve znam zadnjih par godina sam medju njima u Vrapcicima gore gadosti i veci seljakluk u zivotu nisam bidjeo pa Ultrasi su za njih gospoda...

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk

 
Avatar
salle86
Postovi: 5125
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:01 pm

vobznazna2 je napisao/la:
pon dec 02, 2019 7:58 pm
zeljeznicka21 je napisao/la:
vobznazna2 je napisao/la:
pon dec 02, 2019 6:37 pm
Nije to onaj stari velez kojeg su svi volili, izgubili su identitet... nema tu puno pravih Mostaraca njima sada vladaju podvelesci,gacani,nevesinjci,stocani itd tako su i postal SELJCKI klub zato se i lizu s Petarima...

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk
Jebanje svega i svacega Ivici i Amaru, urlanje da je Ivica slagiran i da ce Amar isto popiti slag, prozivanje Asime, prozivanje djece od fudbalera, prozivanje zena od fudbalera i to po imenima, gadjanje i pljuvanje kod aut linije, i jos hejbet neandertalskih psovki... Bio sam medju njima u vrapcicima i nisam mogao da vjerujem sta ljudi govore, pecinski ljudi. I jos na to dodaj naguzivanje zrinjskom za titulu i lizanje sa pitarima. Dobro si rekao, ovo je seljacki velez koji nema puno veze sa onim prijeratnim, barem kada je kultura i odnos prema protivniku u pitanju.
Sve znam zadnjih par godina sam medju njima u Vrapcicima gore gadosti i veci seljakluk u zivotu nisam bidjeo pa Ultrasi su za njih gospoda...

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk
Ja bih to pripisao mentalitetu prosječnog bošnje.
U situacija kakva jeste kod većine, sva krivica je na glavnom gradu, a zatim na onim boljim od sebe... Nek komšiji crkne krava.
Nije samo Velež, isti klinac je da čelikom, slobodom, pa i ovim "manjim" tipa mladost
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:02 pm

Derbi.
Uvijek neizvjestan. Nikada objektivan. Da stavis 400.000 FB navijaca, drugacije bi ga vidjeli. Nikada fer i nikada rjesenja u kojem svi navijaci jednog velikog i jednog nebitnog kluba iz glavnog grada odlaze sretni sa stadiona. 90 minuta uzdanja u Boga. Pola ga otkrije, pola ode kuci placuci. Neki muskarci bi slagali da su na derbiju prvi put bez stida i javno zaplakali (desilo se ranije, ali neka...).
Malo ih je o kojima se ne prica. Klackalica prelazi od tragedije, preko parodije do delirijuma. Sreca jos uvijek nema nepovratne tragedije, dok god se mozemo veseliti sarajevskom humoru i rivalstvu. Smicalice i podmetanja. Dok drugi smekaju cure, ja preko zeninog profila pratim Bobove objave na FB. Svoj ukinuo prije dvije godine.
Nego, zasto sam odlucio pisati?
Citam komentare i komentarisem uzivo. Jos od cuvenog sudara glavama, uvijek je bilo neko ili, ali i i na rad Brke iz suprotnog tabora. Ovih dana to nije slucaj. Kakva osveta na Grbavici. I umjesto osvete za osvetu, praznjenje tribina u 80. minuti.
Prosli je falio Oremus, a nakon ovog sumnje nestaju, kako jedan trener sam ima vise trofeja nego citav jedan klub.
Sumnji nema da je rijec o magu. Standardna izvlakusa do sada je bio gubitak interesa za ligu, nakon ovakvih lomova i sportskih odrona. Ko prati jos nasu ligu, najgoru u Evropi? Klasicno odgovor-pitanje-izgovor.
Nego, napisao sam da je derbi bio neizvejestan u proslosti. Licno sam bio frustriran podizanjem grogiranog rivala iz mrtvih. U penziju ode neizvjesnost i nafuranost. Dva samara i 8 komada. Teski za dostici. Pazite, doci ce sigurno vrijeme kada ce maleni pobijediti. Ali, osjecaj zadovoljstva jos nece brzo doci.
Do tada slusati... Derbi? Ko to prati? Kakav nas derbi...

Hvala Brko!
 
AdmirA
Postovi: 2232
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:08 pm

SVI NA GRBAVICU, SVI U KOP!
slika
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1817
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:10 pm

Fanzi je napisao/la:
pon dec 02, 2019 8:02 pm
Derbi.
Uvijek neizvjestan. Nikada objektivan. Da stavis 400.000 FB navijaca, drugacije bi ga vidjeli. Nikada fer i nikada rjesenja u kojem svi navijaci jednog velikog i jednog nebitnog kluba iz glavnog grada odlaze sretni sa stadiona. 90 minuta uzdanja u Boga. Pola ga otkrije, pola ode kuci placuci. Neki muskarci bi slagali da su na derbiju prvi put bez stida i javno zaplakali (desilo se ranije, ali neka...).
Malo ih je o kojima se ne prica. Klackalica prelazi od tragedije, preko parodije do delirijuma. Sreca jos uvijek nema nepovratne tragedije, dok god se mozemo veseliti sarajevskom humoru i rivalstvu. Smicalice i podmetanja. Dok drugi smekaju cure, ja preko zeninog profila pratim Bobove objave na FB. Svoj ukinuo prije dvije godine.
Nego, zasto sam odlucio pisati?
Citam komentare i komentarisem uzivo. Jos od cuvenog sudara glavama, uvijek je bilo neko ili, ali i i na rad Brke iz suprotnog tabora. Ovih dana to nije slucaj. Kakva osveta na Grbavici. I umjesto osvete za osvetu, praznjenje tribina u 80. minuti.
Prosli je falio Oremus, a nakon ovog sumnje nestaju, kako jedan trener sam ima vise trofeja nego citav jedan klub.
Sumnji nema da je rijec o magu. Standardna izvlakusa do sada je bio gubitak interesa za ligu, nakon ovakvih lomova i sportskih odrona. Ko prati jos nasu ligu, najgoru u Evropi? Klasicno odgovor-pitanje-izgovor.
Nego, napisao sam da je derbi bio neizvejestan u proslosti. Licno sam bio frustriran podizanjem grogiranog rivala iz mrtvih. U penziju ode neizvjesnost i nafuranost. Dva samara i 8 komada. Teski za dostici. Pazite, doci ce sigurno vrijeme kada ce maleni pobijediti. Ali, osjecaj zadovoljstva jos nece brzo doci.
Do tada slusati... Derbi? Ko to prati? Kakav nas derbi...

Hvala Brko!
:titula:
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:17 pm

Fanzi doktore
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:18 pm

Ode Usref
Željezničar ante portas !
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:18 pm

Husrefe ostani
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:20 pm

AMARE ŠTA IM URADI JAOOOO AMARE

phpBB [video]
 
Haklapuc
Postovi: 1172
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:21 pm

Joj najviše volim kad se pravim budala pred pitarima i ne spominjem derbi, a oni od silnog bijesa sami počnu pričati i jadati se :D
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:24 pm

Bogami bolje da je osto, al eto :D
Željezničar ante portas !
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:25 pm

Faca Sa Ulica je napisao/la:
pet jun 14, 2019 5:21 pm
kvalitet je napisao/la:
pet jun 14, 2019 4:42 pm
Nisam neki vjernik, ali vjerujem u ono što se zove karma.

Stoga vjerujem da prošla struktura nije osvojila titulu i, između ostalog, zbog toga što su se okrenuli protiv NAJTROFEJNIJEG trenera u historiji kluba.

A, mogli su mu vratiti pare i onda bi on sigurno pristao da radi s njima. Ovako su odlučili da se bodu s rogatim, a samo je Željo ispaštao. Rogati je, očekivano, došao na svoje, a oni svi podvili repove. Neće čak ni sponzori sad da budu (valjda to tako treba, biti sponzor samo kad si u klubu), a još i savjetuju "svoje" da odustanu od sponzorstva kluba. To je ljubav, pa ja. Ne dam da klub bude uspješan, jer ja nisam u njemu. Amar je, ako ništa, pustio njih da rade, pa kad je vidio da je vrag odnio šalu, da više ne može onako, vratio se. O njihovom kukavičluku da ne govorim. To kao ona izbjeglička jugoslovenska vlada u Londonu. Dok su partizani ginuli i borili se, oni se šetkali Engleskom i govorili "mi smo Jugoslavija!" Nisu bili, isto kao što ovi dezerteri nisu Željo.

Da se vratim na karmu. Da se razumijemo, ni Amar nije bio pošteđen toga. Vratilo mu se ono brrrr na derbiju 0:3. Ali Amar će to posložiti, polahko...
Sarajevo osiguranje je bilo sponzor preko 25 godina,i najvjerovatnije da nece produziti saradnju.....
Jel i to neko navratio da ne produze.

Sto se para tice hajmo to ovako postaviti....
Kada ces mi vratiti onu milju eura sto sam ti zimus dao?
Vidis danane, ovo sto si napisao je laganje, namjerno izvrtanje istine i pokusaj da se unese nemir iznosenjem nekih zlonamjernih prica, to je pickasto, a mnogo slicnih postova imas..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:31 pm

Fanzi je napisao/la:
pon dec 02, 2019 8:02 pm
Derbi.
Uvijek neizvjestan. Nikada objektivan. Da stavis 400.000 FB navijaca, drugacije bi ga vidjeli. Nikada fer i nikada rjesenja u kojem svi navijaci jednog velikog i jednog nebitnog kluba iz glavnog grada odlaze sretni sa stadiona. 90 minuta uzdanja u Boga. Pola ga otkrije, pola ode kuci placuci. Neki muskarci bi slagali da su na derbiju prvi put bez stida i javno zaplakali (desilo se ranije, ali neka...).
Malo ih je o kojima se ne prica. Klackalica prelazi od tragedije, preko parodije do delirijuma. Sreca jos uvijek nema nepovratne tragedije, dok god se mozemo veseliti sarajevskom humoru i rivalstvu. Smicalice i podmetanja. Dok drugi smekaju cure, ja preko zeninog profila pratim Bobove objave na FB. Svoj ukinuo prije dvije godine.
Nego, zasto sam odlucio pisati?
Citam komentare i komentarisem uzivo. Jos od cuvenog sudara glavama, uvijek je bilo neko ili, ali i i na rad Brke iz suprotnog tabora. Ovih dana to nije slucaj. Kakva osveta na Grbavici. I umjesto osvete za osvetu, praznjenje tribina u 80. minuti.
Prosli je falio Oremus, a nakon ovog sumnje nestaju, kako jedan trener sam ima vise trofeja nego citav jedan klub.
Sumnji nema da je rijec o magu. Standardna izvlakusa do sada je bio gubitak interesa za ligu, nakon ovakvih lomova i sportskih odrona. Ko prati jos nasu ligu, najgoru u Evropi? Klasicno odgovor-pitanje-izgovor.
Nego, napisao sam da je derbi bio neizvejestan u proslosti. Licno sam bio frustriran podizanjem grogiranog rivala iz mrtvih. U penziju ode neizvjesnost i nafuranost. Dva samara i 8 komada. Teski za dostici. Pazite, doci ce sigurno vrijeme kada ce maleni pobijediti. Ali, osjecaj zadovoljstva jos nece brzo doci.
Do tada slusati... Derbi? Ko to prati? Kakav nas derbi...

Hvala Brko!
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
vobznazna2
Postovi: 290
Pridružen/a: čet nov 16, 2017 2:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 02, 2019 8:34 pm

Ja bi ipak cestitao navijacima Sarajeva...
jer je to puno teze biti...
Manje ih je...
Zovu ih pitarima,
navijaju za losiji klub...
Bije ih glas da su umisljeni i došlje...
I na kraju...
Momci su uvijek voli vise plavu i bijelu boju od crvene...



Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], PlavaDobrinja1921, Ujko i 48 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija