Moderator/ica: storm_raider

 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5109
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 11:56 am

ovo sto SIPA hoce da uradi je odlicno, samo ne vjerujem da ce ista iz ovoga izaci...

prvo svakako treba da se ispitaju titule 2015. i 2017. koje smo zasluzili a sudije nam oteli... ovo oko federalke je nista... svako zna da tamo se namjesta otkad postoji liga...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 11:58 am

Minjore je napisao/la:
pon nov 11, 2019 11:49 am
Nego, ja imam jedan prijedlog koji mi navijaci mozemo realizirati a tice se ograde oko pomocnog terena. Vec je dosta izblijedila boja i na nekim mjestima hrđa uhvatila ogradu, pa bi mi mogli se fino organizovati novcano i ako neko ima sa ovog foruma da radi te poslove, ujedno i njemu platimo koju dnevnicu. Ne kosta puno, a dalo bi puno ljepsi izgled stadionu kompletnom.
Pa nek onaj iz unigradnje vrati ogradu koju je pokupio zajedno kada je i sina odveo iz Zelje....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 12:04 pm

Ne bude li nas minimalno 8 hiljada protiv sirokog onda smo za dobrog degeneka...
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 12:14 pm

Faca Sa Ulica je napisao/la:
pon nov 11, 2019 11:58 am
Minjore je napisao/la:
pon nov 11, 2019 11:49 am
Nego, ja imam jedan prijedlog koji mi navijaci mozemo realizirati a tice se ograde oko pomocnog terena. Vec je dosta izblijedila boja i na nekim mjestima hrđa uhvatila ogradu, pa bi mi mogli se fino organizovati novcano i ako neko ima sa ovog foruma da radi te poslove, ujedno i njemu platimo koju dnevnicu. Ne kosta puno, a dalo bi puno ljepsi izgled stadionu kompletnom.
Pa nek onaj iz unigradnje vrati ogradu koju je pokupio zajedno kada je i sina odveo iz Zelje....
Ne znam za to, samo zelim da nam dom ljepse izgleda.
 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 12:24 pm

Minjore je napisao/la:
pon nov 11, 2019 12:14 pm
Faca Sa Ulica je napisao/la:
pon nov 11, 2019 11:58 am
Minjore je napisao/la:
pon nov 11, 2019 11:49 am
Nego, ja imam jedan prijedlog koji mi navijaci mozemo realizirati a tice se ograde oko pomocnog terena. Vec je dosta izblijedila boja i na nekim mjestima hrđa uhvatila ogradu, pa bi mi mogli se fino organizovati novcano i ako neko ima sa ovog foruma da radi te poslove, ujedno i njemu platimo koju dnevnicu. Ne kosta puno, a dalo bi puno ljepsi izgled stadionu kompletnom.
Pa nek onaj iz unigradnje vrati ogradu koju je pokupio zajedno kada je i sina odveo iz Zelje....
Ne znam za to, samo zelim da nam dom ljepse izgleda.
Nije samo ogradu Mustafa odnio. Odnio je i brdo kesa sa svojim ahbabom Kosticem.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 12:29 pm

Ja moram pohvalit Pavića. Decko je fenomenalan, i strasno napreduje. Trenutno po meni bolji i od Sinise. Samo neka nastavi ovako.
Željezničar ante portas !
 
Analitičar1921
Postovi: 295
Pridružen/a: pon maj 21, 2018 9:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 12:32 pm

Ova SIPA treba punca da ganja :)
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23656
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 12:49 pm

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) na širem području Bosne i Hercegovine jutros provode operativnu akciju “Var” zbog postojanja osnova sumnje da su osumnjičeni u ovom predmetu počinili krivično djelo zloupotrebe službenog položaja i ovlaštenja i primanja dara i drugih oblika koristi.

Akcija se provodi po naredbama Tužilaštva i Suda BiH, a odnosi se na namještanje fudbalskih utakmica u sezoni 2018./2019., i to većinom u Prvoj ligi FBiH.

Obavljeni su pretresi na pet lokacija na širem području Bosne i Hercegovine, između ostalog u Sarajevu, Novom Travniku, Orašju, Bosanskom Šamcu, Brčkom.

Kako "Avaz" saznaje, do sada je uhapšeno 12 osoba, među kojima su sudije, delegati, menadžeri...

Riječ je o Iliji Živkoviću, Salemu Proliću, Vladimiru Dominkoviću, Irfanu Duriću, Harisu Poprženoviću, Mirzi Kazlagiću, Kenanu Bajraktareviću, Anti Bilješku i Fuadu Zahiroviću. Svi su oni privedeni u prostorije SIPA-e, pojedini u Sarajevu, a ostali u Mostaru i Tuzli

Iako su neki mediji objavili, među uhapšenima nisu sudije Miloš Gigović i Zoran Grbić.

No, pod istragom su, kako nezvanično saznajemo, Azmir Husić, fudbalski menadžer i prvi čovjek Tuzla Cityja, ali i Midhat Sarajčić, sportski direktor NK Travnik, Edo Ekmeščić iz NK Metalleghe-BSI Jajce... Sada se utvrđuje u kojem su statusu ove osobe, ko je i kada kome dao novac. Neki bi mogli biti svjedoci.

Sve ove aktivnosti rađene su po naredbi Tužilaštva i Suda BiH.
Opa, evo i Husica.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 12:59 pm

Zavrsti ce kao i sve predhodne nazovi akcije ili neki pokusaj istraga i istjerivanja pravde.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 1:00 pm

Evo i Salema😁
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 1:05 pm

ovo je samo jedan mali mali dio onih koji bi se trebali/koji ce se naci iza resetaka. prije ili kasnije.

licno, najvise se radujuem hapsenjima brata Ilje Dominikovica, debelog Salema, Zivkovica i Durica.
ovi ostali su sitna buranija i obicni kokosari, depelisci...

ocekujem nastavak akcije.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 1:06 pm

Samo hapsi, redom sve...
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 1:09 pm

za_zivot_cijeli je napisao/la:
pon nov 11, 2019 1:05 pm
ovo je samo jedan mali mali dio onih koji bi se trebali/koji ce se naci iza resetaka. prije ili kasnije.

licno, najvise se radujuem hapsenjima brata Ilje Dominikovica, debelog Salema, Zivkovica i Durica.
ovi ostali su sitna buranija i obicni kokosari, depelisci...

ocekujem nastavak akcije.
https://youtu.be/Z6YjGldSD8A
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 1:10 pm

AsharaK je napisao/la:
pon nov 11, 2019 12:29 pm
Ja moram pohvalit Pavića. Decko je fenomenalan, i strasno napreduje. Trenutno po meni bolji i od Sinise. Samo neka nastavi ovako.
Stvarno je napredovao. Na početku jedan od losijih igraca u timu, a evo vec par utakmica nas najbolji bek na terenu. Trebalo mu je znaci samo utakmica
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 1:13 pm

Zeljo je napisao/la:
pon nov 11, 2019 1:10 pm
AsharaK je napisao/la:
pon nov 11, 2019 12:29 pm
Ja moram pohvalit Pavića. Decko je fenomenalan, i strasno napreduje. Trenutno po meni bolji i od Sinise. Samo neka nastavi ovako.
Stvarno je napredovao. Na početku jedan od losijih igraca u timu, a evo vec par utakmica nas najbolji bek na terenu. Trebalo mu je znaci samo utakmica
Trebalo je samo da ga prestanu peglati i proganjati da pristane na smanjenje plate.
 
Haklapuc
Postovi: 1173
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 1:17 pm

Ugovor mu ističe u junu sljedeće godine, bila bi šteta da ga izgubimo ako ovako nastavi igrati.
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 1:28 pm

Morate biti svjesni da su skoro svi igrači u našoj ligi neki prosjek. Svi, ali baš svi igraju toplo-hladno. Nekoliko utakmica je Siniša top, nekoliko prosjek. nekoliko je pavić top, nekoliko prosjek....tako je sa svim našim igračima, a i sa igračima konkurenata. Tako se dešava da Ahmetović trepa polusezonu, a da ga drugi sio nema nigdje, da je Lendrić jednu sezonu deton, a drugu karina, da Bekrić odigra nekoliko dobrih utakmica, pa ga nigdje nema...Titulu uzima ekipa (pod pretpostavkom da je sve regularno) koja ima najmanje oscilacija. Zato se ne treba zalijetati sa pljuvanjem naših igrača, kao ni sa dizanjem u nebesa.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 1:50 pm

Haklapuc je napisao/la:
pon nov 11, 2019 1:17 pm
Ugovor mu ističe u junu sljedeće godine, bila bi šteta da ga izgubimo ako ovako nastavi igrati.
Milina ga je gledat u ovih zadnjih nekoliko tekmi. Siguran u odbrani, svaki nas napad je gore. Siguran sam da nasu tekmu pretrci najvise. Samo neka nastavi ovako.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 2:19 pm

slika
KAKO SU SUDIJE, DELEGATI I KONTROLORI NAMJEŠTALI UTAKMICE: Za ženu zelene, za djecu kafene novčanice
Objavljeno: 11.11.2019. u 13:41h
Sudija Kenan Bajraktarević
Piše: Avdo Avdić
Istražitelji dokumentovali koruptivne radnje sudija Ilije Živkovića i Kenana Bajraktarevića. Novac primali od većine klubova u Federaciji BiH. Policija će saslušati i Azmira Husića, vlasnika Tuzla Citiya, a pod istragom i sudija Zoran Grbić koji je sudio utakmicu Tuzla City - Sarajevo iz prošle sezone. Ko je bivšem čelniku Nogometnog saveza BiH Ilji Dominkoviću dojavio da SIPA istražuje njegovog brata Vladimira

"Službe te prate. Rekao mi je čovjek iz MUP-a. Ne pokušavaj ništa", upozorio je Iljo Dominković svog sugrađanina iz Orašja Iliju Živkovića neposredno pred utakmicu federalne Druge lige Sjever između OFK Gradina iz Srebrenika i FK Seona.

GRADINA : SEONA

Utakmica se igrala 20. oktobra ove godine, a Živković je tri dana ranije bio određen za glavnog sudiju. Pošto ga je bivši predsjednik Nogometnog saveza BiH Iljo Dominković upozorio da su pod nadzorom, Živković je nazvao svog kolegu Kenana Bajraktarevića kojem je kazao da se ne smije javljati na telefon, jer ih prate. A Bajraktarević je, prema informacijama Žurnala, već sve bio dogovorio sa Fahrudinom Selimovićem zvanim Pero, gazdom FK Seona. Za tip 2, odnosno sa pobjedu Seone, Pero je obećao sudije nagraditi sa 1000 eura. Oprezni zbog policijske istrage, Živković tek devet dana kasnije u razgovoru sa Bajraktarevićem priznaje da se sreo sa Perom koji mu je predao neutvrđen iznos novca.

"Za ženu zelene, za djecu kafene novčanice", pohvalio se Živković kolegi Bajraktareviću.

Utakmica u Srebreniku između Gradine i Seone završena je rezultatom 1:1.

OVO MI JE NAJBOLJA UTAKMICA

Istog dana, 20. oktobra 2019. godine, u Tešnju su igrali TOŠK i GOŠK iz Gabele u okviru Prve lige Federacije BiH. Kenan Bajraktarević je bio delegiran za glavnog sudiju. Dan pred utakmicu, na putu između Doboja i Dervente susreo se sa predstavnicima GOŠK-a. U pitanju su, međutim, bili prikriveni istražitelji SIPA-e. U automobilu parkiranom ispred restorana Čarda, Bajraktarević je preuzeo 3000 eura i 1000 KM.

"Ovo mi najbolja utakmica u polusezoni", javit će svojoj supruzi nakon preuzimanja novca i odsuđene utakmice koja je završila pobjedom domaćeg TOŠK-a rezultatom 4-1.

Istog dana, Bajraktarević je nazvao svog prijatelja Iliju Živkovića i rekao mu da su ovi iz "GOŠK-a ludi", jer daju novac, iako su izgubili utakmicu. Dio novca koji je preuzeo, Kenan Bajraktarević je predao Vadimiru Dominkoviću, inače delegatu Nogometnog saveza BiH, i bratu bivšeg predsjednika Saveza - Ilje Dominkovića.



(Iljo Dominković)

ŠESTORICA ZA RASPODJELU

Sedam dana ranije, Kenan Bajraktarević je bio delegiran za četvrtog sudiju u Gabeli gdje su igrali GOŠK i Budućnost iz Banovića. Glavni sudija bio je njegov prijatelj Ilija Živković.

"Slušajte, nas ima šestorica, i svakom trebam dati dio novca", kazat će prikrivenim istražiteljima SIPA-e sudija Živković prije nego će mu oni, kao predstavnici GOŠK-a predati tri hiljade maraka na parkingu ispred ugostiteljskog objekta "Karaotok" u Hutovu blatu kod Čapljine.

Živkovićevi pomoćnici su bili Marko Brezović i Mario Grgić. Kenan Bajraktarević je, već smo naveli, bio četvrti sudija, a delegat Ante Kobaš. Fuad Zahirović je bio kontrolor suđenja. Šestorka je u Čapljinu, prema dokumentaciji koja je u posjedu Žurnala, stigla dan prije utakmice. Prespavali su u Karaotoku, a sve troškove je snosio predsjednik GOŠK-a. Utakmica je završila rezultatom 3-2 u korist domaćina.

"Nisam dosudio penal", pohvalit će se Živković u telefonskom razgovoru sa Vladimirom Dominkovićem.

300 KILA UGLJA

Za svoju izvedbu, Živković je dobio ocjenu 8,4, a SIPA je zabilježila da je ocjenu detaljno usaglasio sa Antom Bilješkom, članom Komisije za sudije i suđenje.

"Dao sam nešto novca ovom tvom Fuadu Zahiroviću, a tebi su poslati po Vladi", kazat će u telefonskom razgovoru sudija Živković svom šefu Anti Bilješku.

Policija će, potom, dokumentovati da je Živković, osim novca od GOŠK-a, uzeo i "300 kila banovićkog uglja", jer su i predstavnici Budućnosti iz Banovića zadovoljni suđenjem, pošto nije svirao penal.

"Neka Huso uđe u svlačionicu i da im pred svima", kazat će Ilija Živković putem telefona svom neidentifikovanom sagovorniku neposredno pred utakmicu FK Budućnost iz Banovića i FK Slaven iz Živinica koja je igrana 2. novembra ove godine.

NE SUDI MI SE

Glavni sudija na toj utakmici bio je Kenan Bajraktarević, dok je Ilija Živković bio četvrti sudija. Banovićka Budućnost pobijedila je rezultatom 2-1. Istražitelji su dokumentovali da je ponovo ključnu ulogu u delegiranju sudija odigrao - Vladimir Dominković. To dokazuju i presretnuti razgovori koje je Bajraktarević vodio sa Ahmetom Ibranovićem, kontrolorom suđenja u Prvoj ligi Federacije BiH.

"Ne sudi mi se utakmica Olimpic-GOŠK. Olimpic je otići u Premijer ligu BIH, a meni ostaje samo GOŠK. Njih ne smijem oštetiti, ako mislim da mi daju još novca", požalio se Bajraktarević kontroloru Ibranoviću.

Prema trenutnoj tabeli Prve lige Federacije BiH - Olimpic je vodeća ekipa. I tokom protekle sezone, Olimpic je bio favorit za ulazak u Premijer ligu BiH, ali su prvo mjesto izgubili od mostarskog Veleža. Kako bi se pogodovalo Olimpicu, na utakici koja se u martu ove godine igrala u Goraždu, za glavnog sudiju je delegiran Kenan Bajraktarević. Četvrti sudija je bio Ilija Živković. Mostarski KLUB je, na očigled javnosti, drastično oštećen, a krajnji rezultat je glasio Goražde - Velež 1:0. Uslijedile su, potom, brojne žalbe, ali Nogometni savez FBiH sve ih je redom odbio.

PROVALJENA AKCIJA

Igrao se proljetni dio sezone 2018/2019 Premijer lige BiH. Fudbalski klub Tuzla City grčevito se borio za opstanak. Vlasnik kluba Azmir Husić stupio je u kontakt sa Salemom Prolićem iz Nogometnog saveza BiH prije nego će taj klub ugostiti Zvijezdu 09. Dogovor je bio da Husić u svom automobilu Salemu Proliću preda 30 hiljada maraka kako bi Tuzla City bila privilegovana.




Pripadnici SIPA-e već su bili pripremili zamku, ali je akcija provaljena. Husić je odustao od podmićivanja Prolića za tu utakmicu, a Tuzla City je na domaćem terenu izgubila od Zvijezde rezultatom 1:3. No, iskupljenje je ubrzo stiglo u narednom kolu kada je Tuzla City pobijedila GOŠK, da bi u narednom kolu, kao domaćin, iznenađujuće slavili protiv kasnijeg šampiona FK Sarajevo.

Sudija Zoran Grbić je na toj utakmici dva puta pokazao žuti karton jednom igraču Tuzla Citya, ali ga nije isključio. Zoran Grbić danas se nalazi pod istragom Tužilaštva BiH u okviru predmeta kodnog imena VAR. Osim Grbića, pod istragom su, prema informacijama Žurnala, Iija Živković, Miloš Gligović, Salem Prolić, Vladimir Dominković, Fuad Zahirović, Mirza Kazlagić, Haris Poprženović, Ante Bilješko, Kenan Bajraktarević. Ism njih, policija će saslušati i Azmira Husića, te druge čelnike nogometnih klubova koji se takmiče u Premijer ligi BiH i Prvoj ligi Federacije. U okviru akcije VAR do sada je uhapšeno 12 osoba.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 11, 2019 2:30 pm

AsharaK je napisao/la:
pon nov 11, 2019 12:29 pm
Ja moram pohvalit Pavića. Decko je fenomenalan, i strasno napreduje. Trenutno po meni bolji i od Sinise. Samo neka nastavi ovako.
Eto od sinise tesko bolji biti... Ne umanjujem dobre igre Pavica ali Sinisa nije nista specijalno sem borben i defanzivno solidan.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 265 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija