Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 10:18 pm

Kada bolje razmislim, sudeci po nivou pameti koja se ovdje procita, prije ce Pakistan uci u EU nego BH.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 10:21 pm

kvalitet je napisao/la:
uto okt 22, 2019 9:39 pm
storm_raider je napisao/la:
uto okt 22, 2019 8:07 pm
zeljeznicka21 je napisao/la:
uto okt 22, 2019 7:59 pm
@storm Nisam ni pricao o samoodrzivosti nego o tome koji ce dogadjaj (unaprijedjenje kojeg segmetna kluba) privuci vise pozitivnih faktora u klub. Ako cemo vec o tome, mislim da ni sportski rezultat ni infrastruktura nece stvoriti samoodrzivog Želju, bio je tu Amar sa rezultatima, bio je Miske sa odlicnim poslovnim rezultatima, i u oba slucaja smo se zaduzivali, problem je u statutu, u nacinu funkcionisanja kluba, drzavi...
Pa valjda je samoodrzivost konacnica, valja se na to sve veze. Nece ni sportski rezultat, ni infrastruktura iskljucivo stvoriti samoodrzivost, slazem se. Kada je zaduzivanje u pitanju, ono nije problem ako se radi o ulaganju. Naravno, ulaganju koje ce se isplatiti. Problem je ako se radi o servisiranju redovnih obaveza.

Statut, model funkcionisanja Kluba, to je potpuno nova i interesantna tema. Jako je mnogo tu varijacija. Vrlo rado cu se ukljuciti u tu diskusiju, fali nam generalno ovakvih tema na forumu.
Da se ne lažemo, u istočnoj Evropi nema iole uspješnog kluba čiji budžet ne ovisi od UEFA-inog novca, izuzimajući NEKE klubove čiji su vlasnici bogataši. Ta vrsta samoodrživosti ne postoji, nažalost. Nikad mi nećemo moći te pare od naših sponzora uzeti, znaš i sam zašto. Ili od poslovnih prostora. Samo UEFA i transferi. To je, znači, u direktnoj vezi sa sportskim segmentom. Zato smatram da je ključno da skoro sve resurse uložimo u to. Tri uspješne sezone u Evropi i eto ti južne tribine i dovršen stadion (osim zapada), a da sportski segment to ni ne osjeti. Zapad se može UEFA-inim fondovima finansirati i eto ti stadiona kompletnog. Da sumiram, sportski uspjeh je preduslov napretka kluba infrastrukturno, ne obratno. Mogu se neke stvari uraditi i kontra, ali to ide sporo i sportski segment će ispaštati. Da dodam, administrativno klub mora uvijek biti sređen. Da li je sad, pitanje je.
Nas region ne treba definisati, koliko nas definise stav. Mi svakako trebamo gledati ka zapadu kada je zaradjivanje novca u pitanju. Da, to je jedan nacin, ali nijedan model koji je zasnovan na tome da se stavlja svo voce u jednu kosaricu, ne moze biti uspjesan. Ispravka - moze, ali jako tesko. "3 uspjesne sezone" su jako daleko i to je ravno ulaganju u pravljenje kampa, gdje je kamp opet polog za buducnost, a 3 uspjesne sezone u Europi, koje ti ne garantuju i da ce cetvrta biti ista, je polog za sljedecih 6 godina, manje - vise. I to samo u slucaju da se bude transparentno radilo. Opet pricamo na nacin da je nemoguce igrati dobar fudbal, bez jake infrastrukture i administracije i obrnuto. Hajde da pricamo koliko je moguce imati sportski uspjeh, pored ulaganja u Klub kao regenerator prihoda.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 10:31 pm

kvalitet je napisao/la:
amar92 je napisao/la:
uto okt 22, 2019 8:27 pm
zeljeznicka21 je napisao/la:@storm u prvom dijelu si bas detaljno otisao, s drugim dijelom se slazem. Ono sto sam htio reci je da ce puno vise para, sponzora, ljudi i opcenito interesovanja privuci ako se recimo plasiramo u grupe nekog evropskog takmicenja nego da napravimo sad zapad. To je sve sto sam htio reci.
Da bi se plasirao u grupe nekog takmicenja moras vec imati taj zapad ako zelis igrati na Grbavici a ne na maksimiru. Da bi imao vecu posjetu prije nekad kad se igrao futbol morao si imati Istok, a nisi imao.

@kvalitet gore napisa da se nije ulagalo u sportski segment pa su zato prosli i otjerani, jer su kao prioritet stavili na infrastrukturu kada su sredstva kluba u pitanju. To nije istina. U sportski segment su ulozilo dovoljno da se donese titula. To se nije desilo mozda zbog nesrece, zbog vanterenskih aktivnosti drugih klubova i neistomisljenika u nasem klubu, ali i zbog toga sto prosla struktura nije uspjela naci nekog strucnog covjeka koji ce preuzeti taj segment i donijeti zeljene rezultate. a trazili su takvu osobu, nudilo se, pregovaralo ali nije islo. Ovi sto su dolazili su razocarali. To im je po meni jedina krivica, sto nisu mogli prepoznati pravu osobu za to. Medjutim, govoriti da su pokusavali, da nisu dali pare za sportski segment je laz.

Druga stvar, po pricama o tom vremenu ispada da smo se s proslom Upravom borili za opstanak a ne da nas je bod dijelio od titule odnosno prvog mjesta. Isto koliko nas i sad, u vrijeme futbola, dijeli od prvog mjesta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne možeš reći uložili dovoljno, a titula nije došla. Ako uložiš 10 maraka, a uzmeš titulu, dovoljno je. Ako uložiš 10 miliona, a ne osvojiš, nije dovoljno. Simple as that. Ponavljam, šteta. Mislim da bismo trebali biti fer, svi mi, uključujući i mene, i prestati pričati o prošlim ljudima. Istovremeno, biti fer i barem pružiti priliku ovima. Najavili su jug i kamp (sjetite se razgovora s ezdeaovcem). Jug, ako se ne varam, za narednu godinu da će krenuti gradnja. Uz to, najaviše i titulu. Eh, sad, zar nije pošteno i fer pružiti bezrezervnu podršku do tad, pa onda, ako se ne ispune bar 2/3 obećanja, tjerati ili tražiti neke promjene? Uz to, nose teško breme jer nisu dobili licencu za Evropu.
Ta tvoja definicije „dovoljnog“ je iz perspektive navijaca. Gdje kazes hocu titulu, ne zanima me kako i koliko kosta. Medjutim, stavi se u uloga nekoga ko je odgovoran da donese tu titulu. Gdje prije sezone pise koliko se treba uloziti da se uzme titula, pa da kazes nije dovoljno. Nema pravila, pa titule osvajaju i oni koji uloze manje od konkurencije. To je nogomet. Zato kazem ulozili su dovoljno, u smislu omogucili su sportakom segmentu sve sto im je potrebno za titulu, od placa do infrastrukture. Vise nego konkurenti. Zato i kazem, jedino sto im tu zamjerim je sto nisu uspjeli i nisu znali naci osobu koja ce preuzeti taj dio i donijeti titulu.

Drugi dio se slazem oko prozivanja proslih, i sam sam pisao par puta da ovu Upravu ne treba porediti s proslima i da prosle treba ostaviti u proslosti. Medjutim, ne slazem se oko davanja sanse. Odnosno slazem ali oni su u decembru dobili sansu, a u martu su izgubili svaku podrsku. I to svojom krivicom. Ne samo zbog licence. Zbog milion lazi, zbog milion mutnih radnji, zbog prevara i gledanja svoje koristi. Nakon toga svega moju podrsku nemaju. Ti im daj podrsku, ali onda sutra kad budemo u govnima izadji i reci i ja sam kriv jer sam podrzavao lopove koje su nam opljackali klub.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
Racional87
Postovi: 411
Pridružen/a: pet jan 04, 2019 8:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 11:02 pm

Najjaca je ova floskula slijepaca da se nije ulagalo u tim, a mi 3 godine do zadnjeg kola bili u igri za titulu i osvojili kup. I to u sezonama kad su pitari i zrinjski NIKAD JACI.

Uz to sve izgradili stadion i konacno sredili klub, izvukli se iz kaljuze.

Ali strucnjak ce nas nauciti futbolu pa cemo vidjeti napredak kakav do sada nismo vidjeli.
Amar Osim danas je od Željezničara zatražio isplatu 128.000 KM na ime zateznih kamata, a klub tvrdi kako nekadašnjem strategu Plavih ne duguje ništa.

Amare Džukelo napolje !
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2622
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 11:06 pm

storm_raider je napisao/la:
uto okt 22, 2019 10:21 pm
kvalitet je napisao/la:
uto okt 22, 2019 9:39 pm
storm_raider je napisao/la:
uto okt 22, 2019 8:07 pm


Pa valjda je samoodrzivost konacnica, valja se na to sve veze. Nece ni sportski rezultat, ni infrastruktura iskljucivo stvoriti samoodrzivost, slazem se. Kada je zaduzivanje u pitanju, ono nije problem ako se radi o ulaganju. Naravno, ulaganju koje ce se isplatiti. Problem je ako se radi o servisiranju redovnih obaveza.

Statut, model funkcionisanja Kluba, to je potpuno nova i interesantna tema. Jako je mnogo tu varijacija. Vrlo rado cu se ukljuciti u tu diskusiju, fali nam generalno ovakvih tema na forumu.
Da se ne lažemo, u istočnoj Evropi nema iole uspješnog kluba čiji budžet ne ovisi od UEFA-inog novca, izuzimajući NEKE klubove čiji su vlasnici bogataši. Ta vrsta samoodrživosti ne postoji, nažalost. Nikad mi nećemo moći te pare od naših sponzora uzeti, znaš i sam zašto. Ili od poslovnih prostora. Samo UEFA i transferi. To je, znači, u direktnoj vezi sa sportskim segmentom. Zato smatram da je ključno da skoro sve resurse uložimo u to. Tri uspješne sezone u Evropi i eto ti južne tribine i dovršen stadion (osim zapada), a da sportski segment to ni ne osjeti. Zapad se može UEFA-inim fondovima finansirati i eto ti stadiona kompletnog. Da sumiram, sportski uspjeh je preduslov napretka kluba infrastrukturno, ne obratno. Mogu se neke stvari uraditi i kontra, ali to ide sporo i sportski segment će ispaštati. Da dodam, administrativno klub mora uvijek biti sređen. Da li je sad, pitanje je.
Nas region ne treba definisati, koliko nas definise stav. Mi svakako trebamo gledati ka zapadu kada je zaradjivanje novca u pitanju. Da, to je jedan nacin, ali nijedan model koji je zasnovan na tome da se stavlja svo voce u jednu kosaricu, ne moze biti uspjesan. Ispravka - moze, ali jako tesko. "3 uspjesne sezone" su jako daleko i to je ravno ulaganju u pravljenje kampa, gdje je kamp opet polog za buducnost, a 3 uspjesne sezone u Europi, koje ti ne garantuju i da ce cetvrta biti ista, je polog za sljedecih 6 godina, manje - vise. I to samo u slucaju da se bude transparentno radilo. Opet pricamo na nacin da je nemoguce igrati dobar fudbal, bez jake infrastrukture i administracije i obrnuto. Hajde da pricamo koliko je moguce imati sportski uspjeh, pored ulaganja u Klub kao regenerator prihoda.
Zaboravio sam reći - Grbavica koja ispunjava neke uvjete (kao sad, dovoljno je), neki kamp i administracija koja funkcionira je minimum koji je potreban za neki sportski uspjeh. Glupost je, bar meni, da ti prioritet bude da završimo stadion kompletan, da odvajamo "od usta" sportskom segmentu, a da pri tome ne možemo dalje od 3. pretkola. Sve u svoje vrijeme...

Što se tiče finansiranja kluba i sportskog segmenta, na administraciji je da u klub dovede što veći broj sponzora. Ali to nije dovoljno. Nemamo nikoga da izvali milion godišnje, nemamo takvog sponzora, nažalost. Nemamo ni desetine sponzora koji će davati stotine hiljada. A jedan dobar naš transfer nam donese milion. I od UEFA-e za 2 ili 3 pretkola toliko dobijemo. Zato kažem da je sportski uspjeh ključan, jer najveće prihode ćemo uvijek imati od UEFA-e i transfera. Da bi dobio te pare, moraš u sportskom segmentu imati nekoga ko zna svoj posao. Zato je temelj daljnjeg napretka kluba sportski uspjeh. To je moje mišljenje. A, ponavljam, za to ipak moraš imati neke minimalne preduvjete koje sam naveo. Ne vrijedi ti sportski uspjeh, ako posluješ u velikom minusu. Ili ako nemaš gdje trenirati. Ili ako ništa ne možeš igrati na Grbavici.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Haklapuc
Postovi: 1170
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 11:08 pm

Paprika je napisao/la:
uto okt 22, 2019 10:18 pm
Kada bolje razmislim, sudeci po nivou pameti koja se ovdje procita, prije ce Pakistan uci u EU nego BH.
Zato je bitno da je Slovenija u EU.
 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 11:16 pm

kvalitet je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:06 pm
storm_raider je napisao/la:
uto okt 22, 2019 10:21 pm
kvalitet je napisao/la:
uto okt 22, 2019 9:39 pm


Da se ne lažemo, u istočnoj Evropi nema iole uspješnog kluba čiji budžet ne ovisi od UEFA-inog novca, izuzimajući NEKE klubove čiji su vlasnici bogataši. Ta vrsta samoodrživosti ne postoji, nažalost. Nikad mi nećemo moći te pare od naših sponzora uzeti, znaš i sam zašto. Ili od poslovnih prostora. Samo UEFA i transferi. To je, znači, u direktnoj vezi sa sportskim segmentom. Zato smatram da je ključno da skoro sve resurse uložimo u to. Tri uspješne sezone u Evropi i eto ti južne tribine i dovršen stadion (osim zapada), a da sportski segment to ni ne osjeti. Zapad se može UEFA-inim fondovima finansirati i eto ti stadiona kompletnog. Da sumiram, sportski uspjeh je preduslov napretka kluba infrastrukturno, ne obratno. Mogu se neke stvari uraditi i kontra, ali to ide sporo i sportski segment će ispaštati. Da dodam, administrativno klub mora uvijek biti sređen. Da li je sad, pitanje je.
Nas region ne treba definisati, koliko nas definise stav. Mi svakako trebamo gledati ka zapadu kada je zaradjivanje novca u pitanju. Da, to je jedan nacin, ali nijedan model koji je zasnovan na tome da se stavlja svo voce u jednu kosaricu, ne moze biti uspjesan. Ispravka - moze, ali jako tesko. "3 uspjesne sezone" su jako daleko i to je ravno ulaganju u pravljenje kampa, gdje je kamp opet polog za buducnost, a 3 uspjesne sezone u Europi, koje ti ne garantuju i da ce cetvrta biti ista, je polog za sljedecih 6 godina, manje - vise. I to samo u slucaju da se bude transparentno radilo. Opet pricamo na nacin da je nemoguce igrati dobar fudbal, bez jake infrastrukture i administracije i obrnuto. Hajde da pricamo koliko je moguce imati sportski uspjeh, pored ulaganja u Klub kao regenerator prihoda.
Zaboravio sam reći - Grbavica koja ispunjava neke uvjete (kao sad, dovoljno je), neki kamp i administracija koja funkcionira je minimum koji je potreban za neki sportski uspjeh. Glupost je, bar meni, da ti prioritet bude da završimo stadion kompletan, da odvajamo "od usta" sportskom segmentu, a da pri tome ne možemo dalje od 3. pretkola. Sve u svoje vrijeme...

Što se tiče finansiranja kluba i sportskog segmenta, na administraciji je da u klub dovede što veći broj sponzora. Ali to nije dovoljno. Nemamo nikoga da izvali milion godišnje, nemamo takvog sponzora, nažalost. Nemamo ni desetine sponzora koji će davati stotine hiljada. A jedan dobar naš transfer nam donese milion. I od UEFA-e za 2 ili 3 pretkola toliko dobijemo. Zato kažem da je sportski uspjeh ključan, jer najveće prihode ćemo uvijek imati od UEFA-e i transfera. Da bi dobio te pare, moraš u sportskom segmentu imati nekoga ko zna svoj posao. Zato je temelj daljnjeg napretka kluba sportski uspjeh. To je moje mišljenje. A, ponavljam, za to ipak moraš imati neke minimalne preduvjete koje sam naveo. Ne vrijedi ti sportski uspjeh, ako posluješ u velikom minusu. Ili ako nemaš gdje trenirati. Ili ako ništa ne možeš igrati na Grbavici.
Jos jedna laz! Nije se sportskom segmentu odvajalo od usta. Nije.
Da je bilo gresaka, bilo je. Fula sa igracima bilo je. Ako se sta odvaja sportskom segmentu onda je to sada. Plate kasne, otjerani svi skuplji igraci koji su mogli valjati, Pavicu se zavrtala ruka da pristane na bistveno manju platu. Doveli si igraci koji nisu u stanju odgovoriti zahtjevima. Nismo podjednako popunjeni na svim pozicijama. Nismo u stanju platiti Zvijezdi 28 milja KM za malog Mehica.
Sada se uzdamo u srecu. Ko kockar, naredna je moja.
Jebote koja demagogija. Ma mrs.
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 11:46 pm

Po meni najveca greska proslih je bas taj pritisak "titule". Nisam im ga ja napravio, nego sami sebi.
Upali su u zamku "opozicije", a realno imali su nevjerovatnu podrsku raje. Koja je izvizdala jug, ocito je da su imali podrsku iako je raje bilo sve manje.
U sportakom dijelu igraci i omladinci, realno oni sami nisu imali plan. Prevelik su pritisak na trenere prebacili, a oni su bili sposobni da iznesu to.
Po 10 igraca se po polusezoni znalo promjeniti.
Poceo si Mulalice, okej ispostovali njegove zelje. Veoma dobri igraci dosli, on upisao 10 pobjeda u nizu, sto nimalo nije lako. To ne moze neznalica uraditi, i smijenis ga.
Okej nije ispunio cilj, cilj Evropa. Iako su mogli sagledati da je tad ligs dobro jaka, jer si imao Slobodu i Radnik nikad jace. Pa mu mozda dati sansu i dalje, a ne dovedes Kostica. U tom vakum periodu (bez trenera) dodje par igraca. Njega smjenis, Petrovic otjera pet igraca odmah.
Jednostavno taj sistem nije odrziv u fudbalu, treba za to mnogo jaci budzet od Zeljinog. Cak i da sml titulu uzeli, ne bi zadrzali Stevanovica. A da nisi doveo npr Toskasa, Secerovica, Lazica, Husica, Pozdera?
To je najveca mana. Za mene su ok bili, o sistemu u nastavku.
Sistem u kojem se znalo ko sta radi postojao je. Ali je zivio dok je Senad tu bio. Cim je on otisao, lagano se sve raspalo.
Sadadsnji su teski amateri, licenca je sami dokaz tome. Nadam se da ce doci do smjene, i da ce se pojaviti neki "znalci". Oni van terena su 40% kluba.
Ostalo je fudbal!
Amar i Senad se nisu mogli dogovoriti. Mozda je i dobro sto nisu. Od mene za obojcu veliki respekt, jer su dosta dobrih stvari uradili za Zelju. Cak je i Amar pohvalio to "uredjenje" kluba. Ali zajedno nisu mogli.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 11:50 pm

Paprika moras li pokvariti svaku diskusiju sa svojim poluodgojem. Shvati ima ljudi koji imaju drugacije misljenje od tebe.
Milina bilo citat danas dok se nisi pojavio.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 11:57 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:50 pm
Paprika moras li pokvariti svaku diskusiju sa svojim poluodgojem. Shvati ima ljudi koji imaju drugacije misljenje od tebe.
Milina bilo citat danas dok se nisi pojavio.
Ma ignorisi ga samo
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2622
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 11:58 pm

Paprika je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:16 pm
kvalitet je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:06 pm
storm_raider je napisao/la:
uto okt 22, 2019 10:21 pm

Nas region ne treba definisati, koliko nas definise stav. Mi svakako trebamo gledati ka zapadu kada je zaradjivanje novca u pitanju. Da, to je jedan nacin, ali nijedan model koji je zasnovan na tome da se stavlja svo voce u jednu kosaricu, ne moze biti uspjesan. Ispravka - moze, ali jako tesko. "3 uspjesne sezone" su jako daleko i to je ravno ulaganju u pravljenje kampa, gdje je kamp opet polog za buducnost, a 3 uspjesne sezone u Europi, koje ti ne garantuju i da ce cetvrta biti ista, je polog za sljedecih 6 godina, manje - vise. I to samo u slucaju da se bude transparentno radilo. Opet pricamo na nacin da je nemoguce igrati dobar fudbal, bez jake infrastrukture i administracije i obrnuto. Hajde da pricamo koliko je moguce imati sportski uspjeh, pored ulaganja u Klub kao regenerator prihoda.
Zaboravio sam reći - Grbavica koja ispunjava neke uvjete (kao sad, dovoljno je), neki kamp i administracija koja funkcionira je minimum koji je potreban za neki sportski uspjeh. Glupost je, bar meni, da ti prioritet bude da završimo stadion kompletan, da odvajamo "od usta" sportskom segmentu, a da pri tome ne možemo dalje od 3. pretkola. Sve u svoje vrijeme...

Što se tiče finansiranja kluba i sportskog segmenta, na administraciji je da u klub dovede što veći broj sponzora. Ali to nije dovoljno. Nemamo nikoga da izvali milion godišnje, nemamo takvog sponzora, nažalost. Nemamo ni desetine sponzora koji će davati stotine hiljada. A jedan dobar naš transfer nam donese milion. I od UEFA-e za 2 ili 3 pretkola toliko dobijemo. Zato kažem da je sportski uspjeh ključan, jer najveće prihode ćemo uvijek imati od UEFA-e i transfera. Da bi dobio te pare, moraš u sportskom segmentu imati nekoga ko zna svoj posao. Zato je temelj daljnjeg napretka kluba sportski uspjeh. To je moje mišljenje. A, ponavljam, za to ipak moraš imati neke minimalne preduvjete koje sam naveo. Ne vrijedi ti sportski uspjeh, ako posluješ u velikom minusu. Ili ako nemaš gdje trenirati. Ili ako ništa ne možeš igrati na Grbavici.
Jos jedna laz! Nije se sportskom segmentu odvajalo od usta. Nije.
Da je bilo gresaka, bilo je. Fula sa igracima bilo je. Ako se sta odvaja sportskom segmentu onda je to sada. Plate kasne, otjerani svi skuplji igraci koji su mogli valjati, Pavicu se zavrtala ruka da pristane na bistveno manju platu. Doveli si igraci koji nisu u stanju odgovoriti zahtjevima. Nismo podjednako popunjeni na svim pozicijama. Nismo u stanju platiti Zvijezdi 28 milja KM za malog Mehica.
Sada se uzdamo u srecu. Ko kockar, naredna je moja.
Jebote koja demagogija. Ma mrs.
Ja u svom postu nisam napisao da su prošli odvajali od usta, nego da bi to sad bilo glupo napraviti, jer mnogi SADA to traže. Čitaj šta piše, a dovoljno si pametan da ti ne moram crtati. Završio sam sa spominjanjem prošle strukture. Ostalo ne vrijedi komentirati, vrtiš istu priču stalno.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 23, 2019 12:01 am

storm_raider je napisao/la:
uto okt 22, 2019 8:07 pm
zeljeznicka21 je napisao/la:
uto okt 22, 2019 7:59 pm
@storm Nisam ni pricao o samoodrzivosti nego o tome koji ce dogadjaj (unaprijedjenje kojeg segmetna kluba) privuci vise pozitivnih faktora u klub. Ako cemo vec o tome, mislim da ni sportski rezultat ni infrastruktura nece stvoriti samoodrzivog Želju, bio je tu Amar sa rezultatima, bio je Miske sa odlicnim poslovnim rezultatima, i u oba slucaja smo se zaduzivali, problem je u statutu, u nacinu funkcionisanja kluba, drzavi...
Pa valjda je samoodrzivost konacnica, valja se na to sve veze. Nece ni sportski rezultat, ni infrastruktura iskljucivo stvoriti samoodrzivost, slazem se. Kada je zaduzivanje u pitanju, ono nije problem ako se radi o ulaganju. Naravno, ulaganju koje ce se isplatiti. Problem je ako se radi o servisiranju redovnih obaveza.

Statut, model funkcionisanja Kluba, to je potpuno nova i interesantna tema. Jako je mnogo tu varijacija. Vrlo rado cu se ukljuciti u tu diskusiju, fali nam generalno ovakvih tema na forumu.
Po meni je problem kakvo god zaduzivanje, naravno dosta manji problem kad zaduzivanjem ulazes nego kad servisiras redovno baveze. Treba mijenjati citav model funkcionisanja kluba jer mi i kad smo ulagali u infrastrukturu i kad smo privlacili najvise sponzora i kad smo uzimali titule, u svim slucajevima smo se zaduzivali i takav model i nacin poslovanja po meni nije odrziv, barem ne za neke vece podvige. Rjesenje ne znam, ali po meni ovako ne ide, jedino nas neki instant uspjeh u evropi moze malo izdici iz sivila, a do toga tesko da ce doci. Vukotic je cini mi se imao neki prijedlog, ali se ne sjecam, ako se ko sjeca neka napise.
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 23, 2019 12:24 am

PratimsamoPlave je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:50 pm
Paprika moras li pokvariti svaku diskusiju sa svojim poluodgojem. Shvati ima ljudi koji imaju drugacije misljenje od tebe.
Milina bilo citat danas dok se nisi pojavio.
To nije poluodgoj nego papanluk. Normalna diskusija bila dok se on nije pojavio. Od tada, 5 sati stoje njegovi postovi u kojima lik vrijedja i proziva ljude i nigdje reakcije od ban-bota ili administracije. Nije mi jasno samo zbog cega on ima takvu protekciju? Zasto se forum ne ocisti zauvijek od takvih pa da mozemo kao danas normalno diskutovati..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 23, 2019 1:31 am

Kad smo vec kod te "samoodrzivosti". Ja imam jedan prijedlog koji sam vec nekad negdje iznosio a vezan je za istocnu tribinu. Treba jedan poslovni prostor od 100 i vise kvadrata ostaviti za nas. Tu napraviti jedan Zeljo centar u kojem bi imali par playstationa, dva ili tri stola za bilijar i par pikado aparata i da sav prihod ide u nas Klub naravno.
Vjerujem da bi to imalo itekakav odziv i pozitivnu reakciju kod ljudi. Druzili bi se, sirili tu pricu o nasem Zelji, a i nas Zeljo bi imao koristi od toga.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 23, 2019 7:48 am

PratimsamoPlave je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:46 pm
Po meni najveca greska proslih je bas taj pritisak "titule". Nisam im ga ja napravio, nego sami sebi.
Upali su u zamku "opozicije", a realno imali su nevjerovatnu podrsku raje.
Nisam mislio pricati o proslosti, bas sam se fokusirao na buducnost i put kojim Zeljo treba ici, ali kada si vec spomenuo ovo, raduje me da si to shvatio. Znaci da smo nesto naucili. Hajde da i ja onda malo o proslosti...

Slazem se, da su rekli da je cilj sljedece 3 godine izgradnja stadiona, uredjenje Kluba i sl., a sportski rezultat - Europa, mnogo bi pametniji bili. Mislim da bi to zadovoljilo vecinu, obzirom da se dobro sjecam cigli iza Zapada i koliko sam se jadno osjecao tada. Simbolicno, te cigle su oznacavale titule. Nemojmo to zaboraviti. Isto tako se sjecam koliko smo svi ponosni bili gledajuci stream izgradnje Istoka. Raduje me ova komunikacija od jucer. Ne slazemo se, ali pricamo, a to je najbitnije.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
HajrA
Postovi: 356
Pridružen/a: sub dec 24, 2016 7:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 23, 2019 8:42 am

Kako par likova konstantno pokusava prodati muda pod bubrege.
Bez ovih stvari nema napredka pa cak ni kluba:
1. Posteni i sposobni ljudi u upravi
2. Transparentan i uredjen sistem poslovanja
3. Infrastruktura, stadion, akademija itd
4. Trener
5. Igraci
6. Tradicija i navijaci
Bili smo na pravom putu.
Na zalost u zemlji bezakonja kad paraziti namirisu novac krece hajka, gazi se i rusi sve za tu marku.
Na zalost trenutno imamo situaciju da par kockastih glava ko biva diskutuje jel bolje da te naguze tri crnca koja znas iz vidjenja ili deset nepoznatih kineza.

Vas klub se zove FKAmar.
A vi ste jedna mala, mala, mala grupa gejeva!

Sad mozete nastaviti mlatiti praznu slamu ...
TM87
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 23, 2019 9:11 am

storm_raider je napisao/la:
sri okt 23, 2019 7:48 am
PratimsamoPlave je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:46 pm
Po meni najveca greska proslih je bas taj pritisak "titule". Nisam im ga ja napravio, nego sami sebi.
Upali su u zamku "opozicije", a realno imali su nevjerovatnu podrsku raje.
Nisam mislio pricati o proslosti, bas sam se fokusirao na buducnost i put kojim Zeljo treba ici, ali kada si vec spomenuo ovo, raduje me da si to shvatio. Znaci da smo nesto naucili. Hajde da i ja onda malo o proslosti...

Slazem se, da su rekli da je cilj sljedece 3 godine izgradnja stadiona, uredjenje Kluba i sl., a sportski rezultat - Europa, mnogo bi pametniji bili. Mislim da bi to zadovoljilo vecinu, obzirom da se dobro sjecam cigli iza Zapada i koliko sam se jadno osjecao tada. Simbolicno, te cigle su oznacavale titule. Nemojmo to zaboraviti. Isto tako se sjecam koliko smo svi ponosni bili gledajuci stream izgradnje Istoka. Raduje me ova komunikacija od jucer. Ne slazemo se, ali pricamo, a to je najbitnije.
Ma ne mozes ti napraviti cilj Europu,jer nekako i svi mi a i oni sami tada,ne mogu podnijeti cinjenicu da se kao Zeljo ne boris za titulu,i da ti je to cilj.
Ako prihvatimo mnogo lutanja i fula u spotrskom segmentu,nisu oni imali losu namjeru. Realno i vecina ljudi je uzivala u stalnom nekom dovodjenju igraca. To navijaci vole vidjeti,bez ovzira sto to sa strucne strane ne znaci mnogo,i cesto je u totalnoj kontri. Pa se svede samo na neki individualni bljesak. Evo sad slicno ko i Zrinjski.
Ima jos jedna stvar koja je tu mnogo uticala. Ima ona stvar kad se kaze da ti se neda ,pa se mozes jebat i na glavu nasadit. E tako se njima nije dalo. Jbg...
 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 23, 2019 9:25 am

Brkoo je napisao/la:
sri okt 23, 2019 12:24 am
PratimsamoPlave je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:50 pm
Paprika moras li pokvariti svaku diskusiju sa svojim poluodgojem. Shvati ima ljudi koji imaju drugacije misljenje od tebe.
Milina bilo citat danas dok se nisi pojavio.
To nije poluodgoj nego papanluk. Normalna diskusija bila dok se on nije pojavio. Od tada, 5 sati stoje njegovi postovi u kojima lik vrijedja i proziva ljude i nigdje reakcije od ban-bota ili administracije. Nije mi jasno samo zbog cega on ima takvu protekciju? Zasto se forum ne ocisti zauvijek od takvih pa da mozemo kao danas normalno diskutovati..
Sta cmizdris ko pica pred mecu??
Ti bi nesto cistio?
Perete mozak glupim pricama, lazete iz dana u dan, bas ko nasi suplji politicari.
Mislite da ce raja povjerovati🤣
Ovo sto vi radite je kult. Da bi bio unutra i da bi valjao, moras prihvatiti i propovijedati alternativne istine koje ne odgovaraju pravim.
Sada nastavi kmecat i prizivat administraciju.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 23, 2019 9:37 am

barbarez je napisao/la:
sri okt 23, 2019 9:11 am
storm_raider je napisao/la:
sri okt 23, 2019 7:48 am
PratimsamoPlave je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:46 pm
Po meni najveca greska proslih je bas taj pritisak "titule". Nisam im ga ja napravio, nego sami sebi.
Upali su u zamku "opozicije", a realno imali su nevjerovatnu podrsku raje.
Nisam mislio pricati o proslosti, bas sam se fokusirao na buducnost i put kojim Zeljo treba ici, ali kada si vec spomenuo ovo, raduje me da si to shvatio. Znaci da smo nesto naucili. Hajde da i ja onda malo o proslosti...

Slazem se, da su rekli da je cilj sljedece 3 godine izgradnja stadiona, uredjenje Kluba i sl., a sportski rezultat - Europa, mnogo bi pametniji bili. Mislim da bi to zadovoljilo vecinu, obzirom da se dobro sjecam cigli iza Zapada i koliko sam se jadno osjecao tada. Simbolicno, te cigle su oznacavale titule. Nemojmo to zaboraviti. Isto tako se sjecam koliko smo svi ponosni bili gledajuci stream izgradnje Istoka. Raduje me ova komunikacija od jucer. Ne slazemo se, ali pricamo, a to je najbitnije.
Ma ne mozes ti napraviti cilj Europu,jer nekako i svi mi a i oni sami tada,ne mogu podnijeti cinjenicu da se kao Zeljo ne boris za titulu,i da ti je to cilj.
Ako prihvatimo mnogo lutanja i fula u spotrskom segmentu,nisu oni imali losu namjeru. Realno i vecina ljudi je uzivala u stalnom nekom dovodjenju igraca. To navijaci vole vidjeti,bez ovzira sto to sa strucne strane ne znaci mnogo,i cesto je u totalnoj kontri. Pa se svede samo na neki individualni bljesak. Evo sad slicno ko i Zrinjski.
Ima jos jedna stvar koja je tu mnogo uticala. Ima ona stvar kad se kaze da ti se neda ,pa se mozes jebat i na glavu nasadit. E tako se njima nije dalo. Jbg...
Svi bismo prihvatili taj cilj, ako je uredjenje Kluba u pitanju. Napominjem, bili smo pred stecajem. Malo nam fali raja, premalo, a ocito nam je to jos uvijek nepremostivo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri okt 23, 2019 9:54 am

Minjore je napisao/la:
sri okt 23, 2019 1:31 am
Kad smo vec kod te "samoodrzivosti". Ja imam jedan prijedlog koji sam vec nekad negdje iznosio a vezan je za istocnu tribinu. Treba jedan poslovni prostor od 100 i vise kvadrata ostaviti za nas. Tu napraviti jedan Zeljo centar u kojem bi imali par playstationa, dva ili tri stola za bilijar i par pikado aparata i da sav prihod ide u nas Klub naravno.
Vjerujem da bi to imalo itekakav odziv i pozitivnu reakciju kod ljudi. Druzili bi se, sirili tu pricu o nasem Zelji, a i nas Zeljo bi imao koristi od toga.
Dobra ideja. Da li su nasi prostori zauzeti i koliko ih ima? Z
Forza 1921!

Oda majstore!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], black64, dzulijano_pike, Google [Bot], kvalitet, salle86 i 75 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija