Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:07 am

U Tuzli ide iz X u 2. Krpic za 1:0.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:16 am

Jučer kvota na Velež na poluvremenu 1.9 iako su gubili. Izgleda da je Azmir moro vratit ono što je uložio da obnovi džamiju, a Velež je haman isto prepoštena ekipa.
Željezničar ante portas !
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:21 am

Klasicna fudbalska abeceda Amara Osima. Zanimalo me da malo to sve posmatram nekoliko kola bez komentara, uzdrzao sam se komentara i poslije derbija, uzivao, onako ,u sebi. I poznavajuci raniji rad naseg trenera, bilo mi je bas interesantno da li ce se sve ponavljati prakticno istim tokom. Pokazalo se da hoce jer je to jednostavno tako. Dominator u fudbalskom smislu, covjek koji uspijeva da skroji vrijeme, nacin, tempiranje forme, analizu svega, na svoj prepoznatljivi nacin i koji to prakticno upotrebljava na terenu.
Ja sam cak i prije derbija bio apsolutno miran, siguran u pobjedu. Naravno, niko nije mogao ocekivati tako ubjedljivu pobjedu, ali sam bio siguran u to. Evo i zasto.

Kolo ili dva prije derbija, pitari su igrali a na tribinama je bio Amar. Trenutno me je to vratilo u onu godinu kada smo na Kosevu dobili 3-0 i kada su dominirali Beslija, Muratovic i ekipa. Do tog momenta pitari su cak bili i prividni favoriti. Ista scena, Amar prati utakmicu. To mi je bio flash pravi. Slijedilo je to sto je slijedilo. Bas sam nesto bio miran , jer se nije moglo desiti da poslije onog i onakvog poraza u derbiju prije ovoga, desi nesto slicno,

Sve ovo sada sto se desava je posljedica jednog dobrog rada. Ne raduje mene jucer iskljucivo visoki rezultat. U proslom kolu smo dobili jedva 1-0 i to golom koji je neobicno atraktivan ,a da se on nije desio ,moguce da bi se okliznuli rezultatski. Nego je taj gol dosao kao nagrada. Nekada te nagradi situacija. Ali ono sto mene licno posebno raduje jeste kako igraci udju i kako zavrse utakmicu. Sa kojim tempom pocnu i da sa priblizno istim tempom zavrse utakmicu. Ranije je bilo, damo dva gola, i cekamo kraj utakmice. A ovo je bilo u ritmu ,golovi i nisu vazni koliko je vazno da si 90 minuta ozbiljna ekipa. E mene taj momenat posebno raduje. Kada se igrac ponasa kao profesionalac i odigra svojih 90 minuta. Pa da je i ostalo npr 3-0, taj dio kako je igrac postavljen na terenu, stav cijele ekipe da se utakmica igra dok sudija ne svira kraj, to je nesto sto je postignuto dobrim radom.

Ono dalje sto mi se svidja je nacin kako su osvjezeni pojedini igraci i nacin odrzavanja naspanovanosti igraca koji ne igraju punu minutazu. U stanju je Amar da odmori nekoliko igraca u ovoj uslovno slabijoj utakmici, a da dobije impuls od igraca koji imaju manje minuta. Borba za mjesto u timu. Fantasticno. Imas odmorne E.Zeca, Dadu, Stevanovica, Veselog...a dobjas majstora Stilica, Ramovica drzis u naponu da on ocekuje da ce igrati, vraca malog Hajdara da se osjeti dobro i da se racuna na njega, Asima Zeca malo kaznis, pa mu opet das da igra, da on skonta da ima sansu da se vrati ako bude dobar na treninzima, Zajmovic isto tako...pa mu oni vrate. Stilic majstorijama, Ramovic nekim trudom na terenu, Zajmovic golom, Hajdarevic golom, Asim Zec golom....fantasticno. I tako se pravi zadovoljstvo u ekipi od igraca koji ne mogu odmah igrati u prvih 11. Jer ih ima 18. Pa i Mujezinovic dobije mogucnost da se vrati. To je meni vrhunac trenerske pedagogije, fudbalska abeceda i psihologija prema igracima koji onda postaju ekipa i cjelina. Bez obzira na trenutne rezultate, hemija u ekipi koja se osjeti je veca vrijednost od ovih 6 golova, cak i od derbija samog, jer ovo dugorocno moze dobiti vrijednost. Tako titula zamirise.
Samo da ovako nastave, da budemo tim sa stavom, odlucnoscu, uz malo srece koja obavezno nagradi kada ekipa postane jedno i kada za cilj ima prvenstveno zajednistvo, docice kao posljedica uvijek dobar rezultat. Dobar rezultat je uvijek neminovna pojava dobrog rada tamo gdje dobro radis.
Idemo dalje. Cestitke igracima i strucnom stabu.

VOLIM TE ŽELJO !
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:22 am

teteac8684 je napisao/la:
čet sep 26, 2019 10:56 am
Plava Porodica je napisao/la:
čet sep 26, 2019 10:45 am
Joj rahatluka..
Volim te Željo!!
Čudan neki osjećaj, sinoć samo 2 cigare zapalio, inače zna i kutija otići...Iskreno poželio sam i jednu ovakvu utakmicu, da se uživa maksimalno...Ekipi svaka čast, na čelu sa Amarom, samo tako nastaviti...U Tuzli samo jako, u kost, naprijed ćemo već nešto napraviti... :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Pa realno uz neke rotacije u prvom timu, isprašiti nekog sa 6.komada nije malo. A moglo je još..
I ono najbitnije da smo od prve minute krenuli maksimalno ofanzivno da se ne bi zajebali ko protiv slobode, i od prvog napada našeg si znao da ćemo dobiti glat.
Polahko se vraća izgubljeni sjaj Želje, od kluba kojem su se svi smijali godinama radi neuspijeha i luzerske ekipe, sad je već to druga priča..
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:25 am

Sredio Azmir prelaz, nabijem i jedne i druge.
Ko ih jebe, svakako nam nisu konkurent.

A de ba @PP moglo je još, moglo je da sve uđe. I ovo je dovoljno, poletit ćemo previše ne daj Bože.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:29 am

AsharaK u kojoj kladionici je bio 1.90? Ja na bet365 imao 6.60 kvotu na poluvremenu?
 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:36 am

Pricamo svi volimo Zelju. Hajde da je tako. Sta mozemo pozitivno napraviti a ne tjerati kontre? Kazu da je put do uspjeha pragmaticnost i pravovremeno uocavanje problema.
Iz toga gradim svoje misljenje sta nam je kao klubu i navijacima ciniti.
Imamo na jednoj strani Amara koji je dosao kako je dosao, Amara koji ima svoje zahtjeve do kluba, Amara koji za sada radi odlican posao. Na drugoj strani imamo najnesposobniju upravu od rata pa do sada, usudim se reci najnesposobniju u 98 godina kluba. Nisu u stanju zaraditi za zvake, nemaju pojma o marketingu, PR, poslovnim partnerima, nemaju pojma o zakonima. Sve sto znaju su pozajmice, krediti, i suplja.
Kada je uprava takva onda ovo sto radi ekipa nece dugo trajati.
Sta mozemo mi uciniti?
Moramo se fokusirati na predstojecu izbornu skupstinu. Sto vise sposobnih, vrijednih i postenih ubaciti u skupstinu. Napraviti jak i samostalan UO bez obzira na imena. Ograniciti Amarov rad samo na ekipu. Njegovo djelovanje van ekipe je pogubno za klub. Vidimo to sada, njegovi poltroni u upravi ne znaju gdje gone. Dug se gomila. Nema nacrta kako to sanirati. Znaci kompletan UO mora napolje. Nista kozmeticke popravke kao sto je bilo na skupstini ljetos.
Do nas je navijaca hocemoli se i dalje djeliti, jedni se klanjati kultu a drugi traziti promjene. Kada se poziva na jedinstvo onda obje strane moraju napraviti korak nazad. Jok, mi bi da se druga strana bezuslovno preda. To se nece nikada dogoditi. Nema pobjednika u ovom ratu. Moze pobjediti samo pamet
Pragmatizam
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:42 am

Ovo sinoc je dobar primjer kako treba sa ovakvim ekipama, ono sto smo imali problem par godina. Das jak tempo, zabijes na vrijeme, poslije je rutina.

Ono sto je problem na putu za titulu je što imamo već dva kiksa kući, a i ne bjezimo skoro nista konkurenciji. Treba biti realan, dici ce se i Sarajevo kojem fali dosta igraca, a imaju 2 boda manje. Zrinjski se zahuktava, imenicno najkompletnija ekipa lige, imaju 3 boda manje.

Za titulu treba jos pojjacanja, igraca tipa Zec i Stilic, inace ja nisam optimistican.
Zadnja izmjena: igla, dana/u čet sep 26, 2019 11:43 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:43 am

Bozidar Radosevic je napisao/la:
čet sep 26, 2019 11:29 am
AsharaK u kojoj kladionici je bio 1.90? Ja na bet365 imao 6.60 kvotu na poluvremenu?
Huh ako je bila tolika kvota na poluvremenu, zamisli koliko se novca upumpalo do 60te minute, gledaj ovo.

slika
Željezničar ante portas !
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:58 am

AsharaK je napisao/la:
čet sep 26, 2019 11:43 am
Bozidar Radosevic je napisao/la:
čet sep 26, 2019 11:29 am
AsharaK u kojoj kladionici je bio 1.90? Ja na bet365 imao 6.60 kvotu na poluvremenu?
Huh ako je bila tolika kvota na poluvremenu, zamisli koliko se novca upumpalo do 60te minute, gledaj ovo.

slika
Pa ja uplate i oborile koeficijent. Ne cudi me od Azmira nista. Prevarant klasicni je to, preliven svim mastima. Kad se sjetim kako je Drina onda dobila Slobodu. Kvota na Drinu bila 12 u premieru. On i njemu slicni jebu nas nogomet godinama i to pravdaju populistickim potezima. Slicno je svojevremeno radio i Jelic iz Modrice. Kup 2006 izvukli neku lijevu ekipu i izgubise 3-2 a 1-2 na poluvremenu vodili. Da je ovo normalna drzava sad bi istraga krenula.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3550
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 11:59 am

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 12:00 pm

Azmir je covjek koji voli privuci paznju. Podjeli premije od 50k, pa onda obnovi dzamiju i pokupi popularnost i onda vrati pare ovako. Inace kvota na domacina bila je oko 2,5 prije pocetka utakmice. A onda je u 60oj minuti, pri rezultatu 0:1 bila 1.9. Kako ofirno, zemljo otvori se.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Southboy
Postovi: 390
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 11:55 pm
Lokacija: dolina čupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 12:06 pm

Mene vec pomalo zabrinjava Krpic i pad njegove forme..
Vec 3 utakmice bez pogotka a jos kad ekipa zabije fenjerasu 6 golova a Sulejman nijedan,neki je znak za uzbunu..

Nadam se da u tuzli zabija
:zeljeznicar1:
 
Avatar
kemo
Postovi: 200
Pridružen/a: sub avg 06, 2016 9:44 am
Lokacija: Jugozapad
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 12:07 pm

mdk u kupu na grbavici
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 12:07 pm

Mladost DK
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 12:07 pm

Super zrijeb. Kod kuce protiv Mladosti. Od klubova iz premijerke osim Zvijezde nije moglo bolje, jos ne moramo putovati u goste.
Zadnja izmjena: sajo10, dana/u čet sep 26, 2019 12:07 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Zivim Zeljeznicar
Postovi: 57
Pridružen/a: pet jul 26, 2019 11:24 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 12:07 pm

u kupu mladost
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 12:07 pm

Protiv MDK u kupu, tekma na Grbavici
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 12:07 pm

Siroki-fks
Zrinjski-Sloboda
Zeljo-MDK
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 26, 2019 12:07 pm

Ekstra :D Premijerligasi medjusobno :D
Željezničar ante portas !

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], milanribar, PlavaDobrinja1921, TheBlue i 36 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija