Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 29, 2019 11:02 pm

blueboy je napisao/la:
čet avg 29, 2019 10:45 pm
kvalitet je napisao/la:
čet avg 29, 2019 10:14 pm
blueboy je napisao/la:
čet avg 29, 2019 10:02 pm


I opet su im ključ"domaći stranci" Marko Marin i Miloš Degenek. Zvezda prije svega ima jako dobre domaće igrače, pokupili su skoro sve što je dobro u Srbiji i to im se isplaćuje drugu godinu zaredom. Stranci su bonus.
Kakvi bolan domaći igrači. Domaći koliko je i Pjanić naš. Klasični stranci, strana škola fudbala, samo je prednost što znaju naš jezik i što znaju za taj klub, pa su ih, dijelom, i na osnovu toga angažovali. Ali su im dali dobre pare, to je ključno. Stranci su okosnica, ne plus. Kod Dinama je malo drugačije, ali i oni su uvijek dobre strance imali, teško bi nešto bez njih napravili. Gledaj večeras napad Partizana, crnci, Japanac...
Pa gdje je to majstore još Marin dominirao? Degenek otišao i vratio se za pola godine. Pusti to stranci okosnica, daju doprinos normalno, ali za to su i plaćeni. Liverpoola prošle sezone pobijedio Pavkov. Spominješ Partizan, ko im je donio prolaz? Miletić i Tošić. Ko je Dinamu donio prolaz? Domaći igrači i Gojak koji je isto domaći igrač. Ali normalno da moraš imati i dobrih stranaca, ne možeš cijeli tim sastaviti od domaćih igrača.
Dženis zabio go Ferencvarošu, ali se zna ko je iznio tu tekmu i komplet sezonu, Zajmović dade 2 Sarajevu, a odigrao skoro sve ostalo užas, uključujući tu tekmu. Strijelci kao strijelci su nebitni, bitno je kako tim funkcionira. Najvažniji igrači su im stranci, to je realnost. To što Marin nije nigdje drugo dominirao je nebitno. Bitno je da su u Zvezdi imali dovoljno pameti da procijene da taj Marin vrijedi, da će činiti razliku i da ga treba dobro platiti.

Činjenica je da su im stranci ključni igrači. Ok, naravno, bude tu koji dobar domaći igrač koji je iskusniji, bude nekoliko potencijala, ali bez stranaca ne bi uspjeli. 100%. A te strance, i sam navodiš, treba platiti da "odrade".

Pokušat ću to nekako na Želju prenijeti. Zamisli uđe neko s parama. Imaš Štilu i Zeca, dovedeš kroz 2 godine Zukanovića, Šehića, možda Džeku i još neke malo iskusnije naše igrače. Na njih dodaš strance koji su kvalitet, koji će činiti razliku i koje ćeš platiti dobro. Uz to imaš nekoliko premijerligaških igrača da "popune broj" i nekoliko mladih nada. Takvog uspješnog Želju ja zamišljam i mislim da je moguć. Takav Željo bi od potencijala pravio dobre igrače, a od premijerligaških igrača bi pravio solidne evropske, da mogu igrati u nekoj Poljskoj, Češkoj bez problema. "Samo" valja naći nekakvog partnera koji će moći isfinansirati i koji će vidjeti sebe tu negdje. Amar je tu da se pobrine da u sportskom dijelu sve štima.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Cane
Postovi: 154
Pridružen/a: sri jun 20, 2018 11:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 29, 2019 11:08 pm

A ko je novi spiker?

Srdjaaaan Staaaaniiiic

Mosa ljoZe!!!

 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 29, 2019 11:13 pm

Dinamu su godinama okosnica njihovi igraci, koje sa 18-19 godina prodaju za 10+ miliona. Nekad nisu ni okosnica jbt. Halilovic, Jedvaj, Brekalo, Benkovic, Coric itd itd. A uvijek u pipline-u im dolazi neka kvalitetna mlada koja ce zamijeniti odlazece.
Imaju pare, uslove ali sto je najvaznije znaju brate prepoznati i razviti talenat.

@kvalitet, to sa parama i investitorima mi je odlican alibi i izvlaka, ono tipa " od ponedjeljka cu" ili "treba ovo treba ono"... treba brate znati raditi.
Da neko zna kako raditi to sto Dinamo radi i da prezentira garantujem ti nasao bi pare za 48 sati.
Zadnja izmjena: Kospa, dana/u čet avg 29, 2019 11:25 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 29, 2019 11:22 pm

Pravilan i savjestan rad prema Klubu samo. Sportski rezultati moraju biti posjedica dobrih poslovnih odluka.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 29, 2019 11:26 pm

CURVA je napisao/la:
čet avg 29, 2019 8:54 pm
Zvezda i Partizan se plasirali ali koliko ti srece treba da se plasiras .Ove godine ih je sreca i jedne i druge pogledala.
A sad da prokomentarišem što je neko rekao za Zvezdu da su zaradili 17M eura. To je proces koji traje. Zvezda ima jednog od jačih sponzora u regionu i šire, a to je Gasprom, koji godišnje kroz sponzorstvo daje klubu 1,5M eura. Pored njih je i Elektroprivreda Srbije, mislim ista cifra u pitanju. Po posjeti Zvezda ubjedljivo prva. A dug otplačuje grad Beograd. Jedna velika mašinerija. Sad zamislite da Željo ima sponzora koji kroz sponzorstvo daje 1M eura, i pored Elektroprivredu FBiH koja uplačuje istu sumu. To je 2M eura samo od 2 sponzora. Grad Sarajevo otplačuje dugovanja. Ostale sponzore neću ni računati, ni prihode od karata, funshopa i sl. E sad sa tim finansijama bi mogao zadržati Miroslava Stevanovića, Gorana Zakarića, Daniela Graovca, te dovesti kvalitetnog južno-amerikanca ili afrikanca. I imaš tim koji može napasti grupnu fazu Evropskog takmičenja. Svaki drugi put je ravan naučnoj fantastici.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 29, 2019 11:27 pm

Kospa je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:13 pm
Dinamu su godinama okosnica njihovi igraci, koje sa 18-19 godina prodaju za 10+ miliona. Nekad nisu ni okosnica jbt. Halilovic, Jedvaj, Brekalo, Benkovic, Coric itd itd. A uvijek u pipline-u im dolazi neka kvalitetna mlada koja ce zamijeniti odlazece.
Imaju pare, uslove ali sto je najvaznije znaju brate prepoznati i razviti talenat.

@kvalitet, to sa parama i investitorima mi je odlican alibi i izvlaka, ono tipa " od ponedjeljka cu"
Da neko zna kako raditi to sto Dinamo radi i da prezentira garantujem ti nasao bi pare za 48 sati.
Zna to Dinamo, razvili su strašan oml. pogon i to koriste. Ali ta djeca isplivaju jer pored sebe imaju kvalitetne igrače. Pogledaj evo sad u Dinamu koliko stranaca imaju, mislim na sve igrače koji nisu ponikli u Hr, BiH i Srbiji.

I samo malo ispravka. Nisam rekao da su potrebni samo investitori i pare, već i znanje, a ja mislim da ga Amar dovoljno ima. Pa, neko je na forumu jednom spominjao Amarov monolog u Tuborgu kad je govorio da bez crnca nema ekipe, tako nešto.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 29, 2019 11:42 pm

kvalitet je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:27 pm
Kospa je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:13 pm
Dinamu su godinama okosnica njihovi igraci, koje sa 18-19 godina prodaju za 10+ miliona. Nekad nisu ni okosnica jbt. Halilovic, Jedvaj, Brekalo, Benkovic, Coric itd itd. A uvijek u pipline-u im dolazi neka kvalitetna mlada koja ce zamijeniti odlazece.
Imaju pare, uslove ali sto je najvaznije znaju brate prepoznati i razviti talenat.

@kvalitet, to sa parama i investitorima mi je odlican alibi i izvlaka, ono tipa " od ponedjeljka cu"
Da neko zna kako raditi to sto Dinamo radi i da prezentira garantujem ti nasao bi pare za 48 sati.
Zna to Dinamo, razvili su strašan oml. pogon i to koriste. Ali ta djeca isplivaju jer pored sebe imaju kvalitetne igrače. Pogledaj evo sad u Dinamu koliko stranaca imaju, mislim na sve igrače koji nisu ponikli u Hr, BiH i Srbiji.
I samo malo ispravka. Nisam rekao da su potrebni samo investitori i pare, već i znanje, a ja mislim da ga Amar dovoljno ima. Pa, neko je na forumu jednom spominjao Amarov monolog u Tuborgu kad je govorio da bez crnca nema ekipe, tako nešto.
Dinamo je imao Mamića. Jel sam Mamić dosao na Otoku u Olimpik po Gojaka. Olmo je bio kapiten juniora Barcelone, Mamić iskeširao 5M eura tad za njega. Ne zaboravite da je grad Zgreb davao Dinamu 5-10M kuna godišnje. Za sve treba odskočna daska. Željo je od kantona 100 000KM dobio. Realno mi smo kokuzi i to treba da prihvatimo, a ne da pričamo šuplje, jer najveći šampioni šupljaka smo mi. Ja sam kasno shvatio gdje smo i šta smo a to je kad nismo mogli ostaviti Miroslava Stevanovića. Dodajte Zakarića, Blagojevića, Lendrića , dva extra juniora,i dva brza stranca koja znaju imaš ekipu za grupnu fazu. A to košta, 10-15M eura. A gdje smo mi sada sa 1M eura ????
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 29, 2019 11:45 pm

kvalitet je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:27 pm
Kospa je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:13 pm
Dinamu su godinama okosnica njihovi igraci, koje sa 18-19 godina prodaju za 10+ miliona. Nekad nisu ni okosnica jbt. Halilovic, Jedvaj, Brekalo, Benkovic, Coric itd itd. A uvijek u pipline-u im dolazi neka kvalitetna mlada koja ce zamijeniti odlazece.
Imaju pare, uslove ali sto je najvaznije znaju brate prepoznati i razviti talenat.

@kvalitet, to sa parama i investitorima mi je odlican alibi i izvlaka, ono tipa " od ponedjeljka cu"
Da neko zna kako raditi to sto Dinamo radi i da prezentira garantujem ti nasao bi pare za 48 sati.
Zna to Dinamo, razvili su strašan oml. pogon i to koriste. Ali ta djeca isplivaju jer pored sebe imaju kvalitetne igrače. Pogledaj evo sad u Dinamu koliko stranaca imaju, mislim na sve igrače koji nisu ponikli u Hr, BiH i Srbiji.

I samo malo ispravka. Nisam rekao da su potrebni samo investitori i pare, već i znanje, a ja mislim da ga Amar dovoljno ima. Pa, neko je na forumu jednom spominjao Amarov monolog u Tuborgu kad je govorio da bez crnca nema ekipe, tako nešto.
Ne isplivaju djeca zato sto imaju pored sebe nekog ko zna igrati lopte, nego sto ta djeca fakat znaju i sto se radilo kvalitetni sa njima. Pa mali Jedvaj je otisao nakon jedne utakmice i to protiv Hajduka. Te mladice je neko kvalitetno selektirao, znaci znao je sta treba da gleda, od pjetlica pa do prvog tima. I to ne vodi jedan covjek nego strucni ljudi na svakoj potrebnoj poziciji.
Olmo, Gojak kao i mnogi stranci su kao tinejdzeri dosli u Dinamo i tu stasali u fudbalere koji su danas.
Ja smijem desnu ruku dati da je Gojak ostao ovde, zavrsio bi u Gosku.
I nemoj me pogresno razumjeti, ali kad igrac dodje do Amara tad je uglavnom vec kasno.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 29, 2019 11:56 pm

Plavanacija je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:42 pm
kvalitet je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:27 pm
Kospa je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:13 pm
Dinamu su godinama okosnica njihovi igraci, koje sa 18-19 godina prodaju za 10+ miliona. Nekad nisu ni okosnica jbt. Halilovic, Jedvaj, Brekalo, Benkovic, Coric itd itd. A uvijek u pipline-u im dolazi neka kvalitetna mlada koja ce zamijeniti odlazece.
Imaju pare, uslove ali sto je najvaznije znaju brate prepoznati i razviti talenat.

@kvalitet, to sa parama i investitorima mi je odlican alibi i izvlaka, ono tipa " od ponedjeljka cu"
Da neko zna kako raditi to sto Dinamo radi i da prezentira garantujem ti nasao bi pare za 48 sati.
Zna to Dinamo, razvili su strašan oml. pogon i to koriste. Ali ta djeca isplivaju jer pored sebe imaju kvalitetne igrače. Pogledaj evo sad u Dinamu koliko stranaca imaju, mislim na sve igrače koji nisu ponikli u Hr, BiH i Srbiji.
I samo malo ispravka. Nisam rekao da su potrebni samo investitori i pare, već i znanje, a ja mislim da ga Amar dovoljno ima. Pa, neko je na forumu jednom spominjao Amarov monolog u Tuborgu kad je govorio da bez crnca nema ekipe, tako nešto.
Dinamo je imao Mamića. Jel sam Mamić dosao na Otoku u Olimpik po Gojaka. Olmo je bio kapiten juniora Barcelone, Mamić iskeširao 5M eura tad za njega. Ne zaboravite da je grad Zgreb davao Dinamu 5-10M kuna godišnje. Za sve treba odskočna daska. Željo je od kantona 100 000KM dobio. Realno mi smo kokuzi i to treba da prihvatimo, a ne da pričamo šuplje, jer najveći šampioni šupljaka smo mi. Ja sam kasno shvatio gdje smo i šta smo a to je kad nismo mogli ostaviti Miroslava Stevanovića. Dodajte Zakarića, Blagojevića, Lendrića , dva extra juniora,i dva brza stranca koja znaju imaš ekipu za grupnu fazu. A to košta, 10-15M eura. A gdje smo mi sada sa 1M eura ????
Jeste Mamic doveo njih, ali te momke je pratio i gledao neko mnogo strucniji od njega. Mozda on djeluje kao dilajla ali kad su pare u pitanju, maminjo vjeruje strucnjacima. Evo nema Mamica, nema ni Romea Jozaka ali imaju ljudi sistem, i na svakom mjestu rade sposobni ljudi, ne oslanjaju se na pojedince.

To sa parama sam rekao to je samo alibi, znanje je besplatno ali nas najskuplje dodje.

Uostalom, izbacis 5-6 talenata ( 18-19godina) na nivou ili veci od Anela svako 2-3 godine i eto para. Ali jbg lakse je reci da nam trebaju milijarde nego da veze nemamo

I ljudi izbacuju tinejdzere i prodaju ih a mi i dalje drkamo na Stevanovica, Graovca, Zakarica
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 12:03 am

Kospa je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:13 pm
Dinamu su godinama okosnica njihovi igraci, koje sa 18-19 godina prodaju za 10+ miliona. Nekad nisu ni okosnica jbt. Halilovic, Jedvaj, Brekalo, Benkovic, Coric itd itd. A uvijek u pipline-u im dolazi neka kvalitetna mlada koja ce zamijeniti odlazece.
Imaju pare, uslove ali sto je najvaznije znaju brate prepoznati i razviti talenat.

@kvalitet, to sa parama i investitorima mi je odlican alibi i izvlaka, ono tipa " od ponedjeljka cu" ili treba ovo treba ono... treba brate znati raditi.
Da neko zna kako raditi to sto Dinamo radi i da prezentira garantujem ti nasao bi pare za 48 sati.
Ono sto Dinamo radi? Da li se tu podrazumjevaju milioni i milioni od grada i drzave koji su godinama unazad upumpavani u taj klub, politicka direktiva da kompanije moraju davati novac Dinamu, klasicno reketarenje, kontrola skoro kompletnog Hrvatskog saveza itd?
Kad imas takvu osnovu onda je puno laganije praviti neki sistem..

Zamisli da smo mi mogli zadrzali npr. Gojaka, Hadziahmetovica itd, ulozili u njih i novac i vrijeme, mislis da nam se ne bi to isplatilo, i da ih kasnije ne bi dobro unovcili? Mislis da ne bi napravili rezultate da iza nas stoje grad i drzava sa milionima? Mozes li zamisliti da mi kontrolisemo nas savez i da mozemo u bilo koje vrijeme pozivati nekog naseg igraca samo zato sto je clan naseg kluba, dizati mu cijenu tako?

Naci novac u BiH je ekstremno tesko, stanje u drzavi oslikava stanje u nasem fudbalu. Kad nadjes sponzora koji ce ti par hiljada dati udaramo se kolektivno svi u drzavi nogom u guzicu, zato sto je svakome tesko odvojiti se od svojih para a i nemaju interes da ulazu, ulazu iz neke ne mogu reci milostinje ali nemaju puno koristi od toga. Cak i oni koji imaju mnogo novca ne zele da ulazu u sport jer je to kod nas seljakluk mrtvi. Ovako kako sad radimo, mislim na sve klubove (i savez kojeg boli qrac za razvoj fudbala) je amaterizam kakav se ne vidja u normalnim drzavama..

p.s. Za izbacivanje 5-6 bas ogromnih talenata iz op ti treba novac. Za sve ti treba novac. I za bolje uslove, i za bolje trenere, i za nutricioniste, i za nastavnike i za suplemente, i za privatne trenere itd. Treba uloziti mnogo novca i znanja u mlade pa tek onda na kraju kupis "kajmak". Bez novca se moze desiti da sporadicno se nadje tu i tamo neki novi Gojak, Hadziahmetovic, Bajic itd, ali te talente ne mozes dugo zadrzati u klubu iz vise razloga..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 12:19 am

@Brko naravno da imaju pare ali da nemaju znanje ne bi imali ni deseti dio uspjeha kojeg sada imaju. Ljudi dobro selektiraju, uglavnom dobro procijene i onda uloze vrijeme i trud a Boga mi i novac. To za kontrolu saveza je prica za malu djecu, kao sto rekoh otisao je Jozak a Dinamo opet po svom.

Znaci bez znanja i sistematskog rada dzabe im sve pare ovog svijeta tako da je suvisno bilo sta pricati.
Ali najlakse je srati kako treba paraaaa.

Opet kazem da su pare problem, nasle bi se za 48 sati. Kao kod svakog dobrog investicionog projekta.

Mi fol pregovaramo sa investitorima za kamp i akademiju uz moguci procenat od prodaje a izbacimo igraca da valja svake prestupne godine. Cudo mi je kako se red od investitora ne napravi pred Grbavicom
Zadnja izmjena: Kospa, dana/u pet avg 30, 2019 12:25 am, ukupno mijenjano 1 put.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 12:25 am

Kospa je napisao/la:
pet avg 30, 2019 12:19 am
@Brko naravno da imaju pare ali da nemaju znanje ne bi imali ni deseti dio uspjeha kojeg sada imaju. Ljudi dobro selektiraju, uglavnom dobro dprocijene i onda uloze vrijeme i trud a Boga mi i novac. To za kontrolu saveza je prica za malu djecu, kao sto rekoh otisao je Jozak a Dinamo opet po svom.

Znaci bez znanja i sistematskog rada dzabe im sve pare ovog svijeta tako da je suvisno bilo sta pricati.
Ali najlakse je srati kako treba paraaaa
Dinamo jos igra sa igracima koje su doveli za vrijeme Mamica.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 12:29 am

Plavanacija je napisao/la:
pet avg 30, 2019 12:25 am
Kospa je napisao/la:
pet avg 30, 2019 12:19 am
@Brko naravno da imaju pare ali da nemaju znanje ne bi imali ni deseti dio uspjeha kojeg sada imaju. Ljudi dobro selektiraju, uglavnom dobro dprocijene i onda uloze vrijeme i trud a Boga mi i novac. To za kontrolu saveza je prica za malu djecu, kao sto rekoh otisao je Jozak a Dinamo opet po svom.

Znaci bez znanja i sistematskog rada dzabe im sve pare ovog svijeta tako da je suvisno bilo sta pricati.
Ali najlakse je srati kako treba paraaaa
Dinamo jos igra sa igracima koje su doveli za vrijeme Mamica.
Rekao sam da te momke prati neko drugi i sugerise mamicu da ih dovede, osim ako nije frajer vidovita dzemila
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 12:32 am

Dzaba ti je znanje ako nemas para. Oni znanje zadrzavaju parama. Placaju znanje. Svaki kvalitet se placa. Kvalitet se placa novcem. Selektiraju dobro, zato sto imaju novac, mogu platiti i kvalitetnog trenera i kvalitetnog skauta, odnosno skauting sluzbu u globalu itd. Sistemski rad = novac na prvom mjestu i onda se sve ostalo nadovezuje na to i kvalitetni treneri i kvalitetan op i kvalitetni igraci i kvalitetna skauting sluzba itd, i na kraju dobijes klub kao cjelinu u kojoj sve fino funkcionise. Bez novca ne mozes nista.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 12:37 am

Koliko ima sreće, treba da ima i znanja, pogledaš Zvezda uzela prvaka Evrope Liverpola, Dinamo ispao od Benfike na proljeće. Sve su ovo znakovi da ne moze nista preko noci
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 12:51 am

Brkoo je napisao/la:
pet avg 30, 2019 12:32 am
Dzaba ti je znanje ako nemas para. Oni znanje zadrzavaju parama. Placaju znanje. Svaki kvalitet se placa. Kvalitet se placa novcem. Selektiraju dobro, zato sto imaju novac, mogu platiti i kvalitetnog trenera i kvalitetnog skauta, odnosno skauting sluzbu u globalu itd. Sistemski rad = novac na prvom mjestu i onda se sve ostalo nadovezuje na to i kvalitetni treneri i kvalitetan op i kvalitetni igraci i kvalitetna skauting sluzba itd. Bez novca ne mozes nista.
Znas kako kazu, da bi dosao do novca treba ti novac, to se valjda podrazumijeva. Samo kod nas raja ceka da joj nafaka sa neba padne,da ubode na kladari,ako si to mislio onda ybg. Ali ako znas kako doci do cilja onda novac nije problem.

Ja koliko znam kod njih je uglavnom domaci kadar, nema brazilaca, engleza, znaci ne placaju basnoslovne svote na trenere iz vana. Da su kvalitetni to je sigurno i to ne samo pojedinci nego citav taj njihov know how za omladinski pogon vrijedi stotine miliona. Pogledaj sastav njihove reprezentacije i sve ce ti jasno biti.

I zamisli da oni traze investitora za omladinski pogon, sta mislis koliko bi im trebalo vremena da skupe koliko god para traze?
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 12:51 am

https://youtu.be/EowrZN-2HGg
Mislim da je ovo jedno od najboljih rjesenja za narednu rekonstrukciju i izgradnju toaleta na svim tribinama stadiona. Domaca je firma i moglo bi se kroz sponzorstvo odraditi da na ovakav nacin se opreme unutarnji toaleti a i izgradi vani , ispunjavalo bi sve uvjete uefe siguran sam. A ne bi imali strah da ti neki pitar i kompleksas sa strane razvali imovinu kluba.

"Kad je riječ o karakteristikama anti-vandal toaleta, posebno ističu površinsku zaštitu, dvoslojnu hidroizolaciju, paropropusnu foliju, termoizolaciju kamenom vunom, kao i unutrašnje obloge od inoxa, protuklizni pod od orebrenog lima i sanitarnu opremu također od inoxa. Za smještanje ovog vrhunskog proizvoda u lokalnim zajednicama je uz urbanističku saglasnost potreban priključak struje i vode."
slika
 
Avatar
RokElsner44
Postovi: 704
Pridružen/a: pet dec 14, 2018 10:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 4:59 am

Zec viđen u argeliniju, od ostalih vijesti nebo je ostalo plavo.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 6:31 am

kvalitet je napisao/la:
čet avg 29, 2019 11:02 pm
blueboy je napisao/la:
čet avg 29, 2019 10:45 pm
kvalitet je napisao/la:
čet avg 29, 2019 10:14 pm


Kakvi bolan domaći igrači. Domaći koliko je i Pjanić naš. Klasični stranci, strana škola fudbala, samo je prednost što znaju naš jezik i što znaju za taj klub, pa su ih, dijelom, i na osnovu toga angažovali. Ali su im dali dobre pare, to je ključno. Stranci su okosnica, ne plus. Kod Dinama je malo drugačije, ali i oni su uvijek dobre strance imali, teško bi nešto bez njih napravili. Gledaj večeras napad Partizana, crnci, Japanac...
Pa gdje je to majstore još Marin dominirao? Degenek otišao i vratio se za pola godine. Pusti to stranci okosnica, daju doprinos normalno, ali za to su i plaćeni. Liverpoola prošle sezone pobijedio Pavkov. Spominješ Partizan, ko im je donio prolaz? Miletić i Tošić. Ko je Dinamu donio prolaz? Domaći igrači i Gojak koji je isto domaći igrač. Ali normalno da moraš imati i dobrih stranaca, ne možeš cijeli tim sastaviti od domaćih igrača.
Dženis zabio go Ferencvarošu, ali se zna ko je iznio tu tekmu i komplet sezonu, Zajmović dade 2 Sarajevu, a odigrao skoro sve ostalo užas, uključujući tu tekmu. Strijelci kao strijelci su nebitni, bitno je kako tim funkcionira. Najvažniji igrači su im stranci, to je realnost. To što Marin nije nigdje drugo dominirao je nebitno. Bitno je da su u Zvezdi imali dovoljno pameti da procijene da taj Marin vrijedi, da će činiti razliku i da ga treba dobro platiti.

Činjenica je da su im stranci ključni igrači. Ok, naravno, bude tu koji dobar domaći igrač koji je iskusniji, bude nekoliko potencijala, ali bez stranaca ne bi uspjeli. 100%. A te strance, i sam navodiš, treba platiti da "odrade".

Pokušat ću to nekako na Želju prenijeti. Zamisli uđe neko s parama. Imaš Štilu i Zeca, dovedeš kroz 2 godine Zukanovića, Šehića, možda Džeku i još neke malo iskusnije naše igrače. Na njih dodaš strance koji su kvalitet, koji će činiti razliku i koje ćeš platiti dobro. Uz to imaš nekoliko premijerligaških igrača da "popune broj" i nekoliko mladih nada. Takvog uspješnog Želju ja zamišljam i mislim da je moguć. Takav Željo bi od potencijala pravio dobre igrače, a od premijerligaških igrača bi pravio solidne evropske, da mogu igrati u nekoj Poljskoj, Češkoj bez problema. "Samo" valja naći nekakvog partnera koji će moći isfinansirati i koji će vidjeti sebe tu negdje. Amar je tu da se pobrine da u sportskom dijelu sve štima.
Sa 90% stvari ću se složiti osim sa ovim da su stranci okosnica. Dobri stranci njima služe da uz njih stasavaju njihovi mladi igrači koje na kraju prodaju za velike cifre, a stranci kad se zasite idu bez odštete. Marin i Degenek su sve osim stranaca u Zvezdi, znaju jezik, poznaju ovo podneblje i ne treba im proces prilagodbe, zato i prave prevagu odmah. U Zvezdi su nekidan utakmicu počela tri prava stranca (Boakye, Garcia i Canas) i nisu imali veliku uticaj na igru. Odbrana im igra perfektno a posložena od domaćih igrača.

Nejse, svima nama je Željo br.1, svi mi bi voljeli ovako nešto vidjeti na Grbavici, zato i razmjenjujemo mišljenja, uostalom vidiš mene, tipkam na forumu u pola 7 ujutro, šta je to ako nije bolesnik?

Budi mi pozdravljen druže. Idemo ih mlatnuti sutra!
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 30, 2019 7:35 am

blueboy je napisao/la:
čet avg 29, 2019 7:26 pm
Stojim sad s dva pitara u mahali i priča je slijedeća:
Pitari: "Kad ćete nas dobiti ako nećete sad ovako osakaćene, još smo riješili 10 teških utakmica od početka sezone".
Ja: "Kojih 10 teških utakmica"?
Pitari: "Ovih 6 u ligi i 4 u Evropi".
Ja: "Kako ste riješili ove 4 u Evropi"?
Pitari: " Izgubili".
Ja: 😂😂😂😂
:placeodsmijeha: :placeodsmijeha:

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons i 48 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija