Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
salle86
Postovi: 5126
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 10:47 pm

AsharaK je napisao/la:
ned avg 25, 2019 8:07 pm
Osim dvojice, maksimalno trojice,šta su ostali loše pisali? Kritike su loše? Može li mi neko objasniti?
A dobro, trojica loše pisali petorica pisali da smo mrtvi prosjek, još petorica da je Europa upitna.
Ono daj da požurim i ugrabim da prvi pljucnem
Nisam čitao u toku meča forum već poslije, i fakat se osjeti razlika između postova.
Ljudi dragi, nismo savršeni daleko od toga. Desiće se i porazi, treba ostati dostojanstven. Ovo sad za sad je sasvim OK, sve iznad 2 boda u prosjeku je za "šuti dobro je da ne puca" 😂
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 11:10 pm

blueboy je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:37 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:29 pm
avlami97 je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:15 pm
Trebamo biti navijači Kluba, a ne rezultata. Imali smo rezultate i nakon istih neshvatljive finansijske probleme, što je paradoks. Normalnom insanu neshvatljivo. Normalnom insanu je neshvatljivo, da u sezonama kada je Klub zaradio najviše love, bude u finansijskom kolapsu, a da se pri tome sve urušavalo na stadionu - bukvalno se urušavalo, a ovamo su neki "idoli" po ko zna koliko puta tužili Klub u kome su vedrili i oblačili, a zaklinjali se kako vole Želju.

Klub iznad svega.
Ako dajes podrsku Amaru, nisi navijac?
Ako kritikujes politiku Senada, nisi navijac?
Ja to tako shvatam iz tvog posta.
Nisi spomenuo najveci budzet, a trofeja 0.
Najvece sponzorske ugovore, a frizira se izvjestaj da se godina zavrsi u plusu.
To je onako sve pozitivno.

Ako si navijac, navijac si. Ne mozes biti navijac, a nadat se da ces izgubiti od Zrinskog jer ti Senad ne odgovara, tako isto ne mozes biti navijac i nadat se da ce nas Siroki dobiti i nasladjivati se porazu protiv pitara. Prvi su banovani, drugi nisu.

Nisi realan sekunde. Ne moze valjati nesto ako izgubis pet utakmica za redom. Jednostavno ni oni nisu znali kako dalje.
Jel i dalje ne računaš kup u osvojene trofeje? Ako si tako postavio stvari prekriži i Amarove osvojene kupove i superkupove.

Imaš li neki dokaz o friziranim izvještajima ili je Nihad rekao u nekom intervjuu kao i mnogo drugih stvari koje je rekao i slagao.

Ko se naslađivao porazom od pitara? @Larsson postabio sliku semafora jer nije mogao drukčije dokazati nekim idolopoklonicima da je to bio najteži poraz na Grbavici u derbijima.

Bezveze iz ničega opet krene ova priča, ali ne mogu prešutiti na izvrtanje činjenica.
Kup je toliko bitan bio, da se nas 2 milje skupilo. Jer svake godine smo isli iz loseg u gore.
Nije najtezi, pitaj pitare jel im teze padne Zubamovic ili onaj 0:3. Tako i meni je i dan danas muka od Bekica i penala. To je najtezi poraz za sve navijace Zeljeznicara, poslije sezonu priredili su nam Zrinski 3:3. Nikad te dvije utakmice necu zaboraviti, i danas se uhvatim kako razmisljam o tome. Izvjestaj iz Mostara gledam do trenutka kad vodimo 0:3. To su dva najveca poraza, treci je ovaj za licencu. Da ne idem dalje Siroki gubitak titule 2000-neke.

Friziran itekako, saslusajte obje strane. I obje strane lazu i kriju neke stvari. I pored toga svega nama se preko foruma nudi kao super je sto mi poslujemo 20 milja u plusu.

Pricu ne pocinjem ja. Nego slicni oni koji i te stvari pricaju tokom tekme. Jer treba opet preko pruge.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 11:11 pm

avlami97 je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:59 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:29 pm
avlami97 je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:15 pm
Trebamo biti navijači Kluba, a ne rezultata. Imali smo rezultate i nakon istih neshvatljive finansijske probleme, što je paradoks. Normalnom insanu neshvatljivo. Normalnom insanu je neshvatljivo, da u sezonama kada je Klub zaradio najviše love, bude u finansijskom kolapsu, a da se pri tome sve urušavalo na stadionu - bukvalno se urušavalo, a ovamo su neki "idoli" po ko zna koliko puta tužili Klub u kome su vedrili i oblačili, a zaklinjali se kako vole Želju.

Klub iznad svega.
Ako dajes podrsku Amaru, nisi navijac?
Ako kritikujes politiku Senada, nisi navijac?
Ja to tako shvatam iz tvog posta.
Nisi spomenuo najveci budzet, a trofeja 0.
Najvece sponzorske ugovore, a frizira se izvjestaj da se godina zavrsi u plusu.
To je onako sve pozitivno.

Ako si navijac, navijac si. Ne mozes biti navijac, a nadat se da ces izgubiti od Zrinskog jer ti Senad ne odgovara, tako isto ne mozes biti navijac i nadat se da ce nas Siroki dobiti i nasladjivati se porazu protiv pitara. Prvi su banovani, drugi nisu.

Nisi realan sekunde. Ne moze valjati nesto ako izgubis pet utakmica za redom. Jednostavno ni oni nisu znali kako dalje.
Allahami, ništa te ne kontam,
Spomenuo si sve sto nije valjlo u mandatima Zuje i ko Zuje. A lijepo si preskocio Senadov mandat koji je imao nenormalih gresaka koje su dovele klub do 5 poraza u nizu.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 11:13 pm

Najbolju analizu utakmice protiv Sirokog je dao @Minjore.

Nas korner= dobra kontra za protivnika. Da vezni red i odbrambeni igraci onako amaterski izgledaju, nesto nevjerovatno. Da je bio bolji protivnik uz svo uvazavanje Sirokog fasovali bi mi jos koji gol u prvom poluvremenu..

Nama je odbrana katastrofalna. Jos kad vezni red ima los dan onda sve mane stopera i bekova dolaze do izrazaja. Imamo golmana koji je bolji od Kjosevskog i koji i odbrani nesto, pokupi centarsut, odbrani zicer itd i tako sakrije nedostatke nekih igraca pa se ljudima onda cini da je npr. Osmankovic dobar stoper. Bekovi su nam ocajni. Sad pokusati dovesti lijevog beka, a na ljeto desnog. Osmankovic je uzasan, da neko moze biti onakav panicar ne mogu da vjerujem. Treba nam jedan kvalitetan i siguran stoper za prvih 11. Ne mogu isto da vjerujem da Sipovic ne moze nista nakon nasih prekida, covjek ima onakvu visinu, svaki put se nesto kao zaleti, pomislis sad ce je zakucati, kad ono nista, potpuno bezopasan.

I nadam se da je ovo bila zadnja utakmica Zajmovica u dresu Zelje. Moramo se polako poceti rjesavati skarta koji se godinama unazad nagomilavao u Zelji.

Manijaci :klanjase2: :klanjase2:

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Zadnja izmjena: Brkoo, dana/u ned avg 25, 2019 11:16 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 11:30 pm

Mislim da bi bolje bilo minute koje dobijaju Asim i Zajim zamijeniti tako što ćemo Ramovića koristiti na krilu i Subašiću davati šansu.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 11:30 pm

Nakon tri centarsuta Stilica, dajemo tri gola 😁

Hocemo nemir i na ovom derbiju

phpBB [video]
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
RokElsner44
Postovi: 704
Pridružen/a: pet dec 14, 2018 10:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 11:44 pm

avlami97 je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:48 pm
za_zivot_cijeli je napisao/la:
ned avg 25, 2019 8:51 pm
ovaj Zeljo moze do titule. uz par pojacanja u zimskom prelaznom roku plavo proljece je vrlo izgledno.
kvalitetno se pojacati na pozicijima lijevog beka, stopera i defanzivnog veznog i mislim da bi tako uz pravog Stilu, Ermina, Veselog i Ramu imali bas bas dobru ekipu koja realno moze biti jedan od glavnih konkurenata za titulu.

bodom u Sirokom nisam nezadovoljan. bitno je da ne gubimo utakmice i da smo u vrhu tabele do polusezone, a onda cemo proljece ofarbati u plavo.

:zeljeznicar1:
Ja mislim da smo i sa ovom ekipom glavni kandidati za titulu.

1. Imamo najboljeg trenera u ligi
2. Najbolji golmanski par (Erić, Kjosevski)
3. Siniša i Pavić bi bili standardni u skoro svim ekipa iz vrha
4, Sipović, Kemo, Bogi - tu nam možda fali jedan kvalitetniji igrač
5. Sredina terena sa Štilom, Ramom, Bojom, Hajdarom, Mešom, Dadom su više nego solidni za vrh
6. Krpa i Ermin naprijed su također ekstra igrači za ovu ligu
7. Imamo izbalansiranu i homogenu ekipu. Spoj mladosti i iskustva.

- Ni jedne sekunde nemam sumnje da ćemo osvojiti titulu, jer za to postoje svi preduslovi. Dignuti su krediti da igračima ne fali love, te sa tog aspekta ne bi trebali brinuti. Već sam naveo da ih vodi najbolji trener u ligi, a tu su već duže vrijeme skupa, izuzimajući Štilu i Boju, no s obzirom da se radi o dobrim igračima i pravim profesionalcima, to ne bi trebalo da se odrazi na rezultate. Dobro smo startali i nakon 6 kola smo bez poraza. Npr. Zrinjski već ima dva. Igramo i treniramo na najboljem terenu u Državi. Sve je na našoj strani i to ćemo iskoristiti i osvojiti titulu.
Druze ja sam prije pocetka govorio da imam taj osjecaj da cemo dobro krenuti i biti u vrhu,ali da smo glavni kandidati za vrh nismo.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 11:44 pm

Qooler je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:59 pm
kvalitet je napisao/la:
ned avg 25, 2019 8:39 pm
Qooler je napisao/la:
ned avg 25, 2019 8:02 pm


Scenario 1:
Željo ima loše rezultate, kao posljedica toga ode uprava koja nije znala popunit uplatnicu. Šta sa takvom upravom? Bolje da što prije ode. Razlog je nebitan, ako su loši rezultati uzrok, onda je to dugoročno dobit za Želju.

Scenario 2:
Krenu Želju dobro rezultati na zelenom travnjaku. Klub u pozadini lagano propada....Kad izadje na svjetlost dana već je kasno. U Europi su propadali na taj način i mnogo veći klubovi od Želje. Uzmi samo Rangerse u primjer.

Pitanje:
Ko je bolji navijač Želje? Onaj koji vidi da nešto nevalja sada ili onaj koji plače kad bude kasno?

Ono u šta sam siguran, da u slučaju Scenaria No.2, bi uz klub stali samo oni koji su bili protiv No.1. I u figurativnom, a i u bukvalnom smislu...a to su pravi navijači Želje. Ne trenera i rezultata, već kluba. Od pionira do seniora.
Loše postavljeno.

Ne bori se na taj način za klub. Ako misliš da ovi sad ne valjaju, a imaš čvrste materijalne dokaze koji upućuju na npr. nesavjesno poslovanje, onda javno to kažeš, pozivaš na odgovornost itd. Nema tog scenarija prema kojem Željin navijač želi poraze svog kluba. Ni u tom tvom. Kao što rekoh, postoje drugi, legitimni načini borbe. Na kraju krajeva, Skupština kada zasjeda, tada se bori za klub. Ne na taj način. Ni u ludilu. Ako već misliš da su ovi katastrofa za klub, okupi oko sebe istomišljenike i uputi se u borbu. Samo da znaš, nema puno ljudi koji su spremni ući u Želju. To su pokazale i posljednje dvije sjednice. Mnogi "Željovci" se nisu udostojili ni doći na sjednicu Skupštine, toliko.
Nije ništa loše postavljeno. Danas Rangers kuburi posljedice nerealnih transfera i rezultata...tako da rezultati mogu biti samo antipiretik na upalu (ublažavaju simptome da nešto ne valja) u organizmu.

Odavno tvrdim da je skupština najlošiji dio kluba. Zašto? Posljedice su u njihovim odlukama, a uzrok zašto je najlošija karika je način na koji se bira. Da je skupština iole ozbiljna ne bi u njoj bilo klanova, već čisti argument. Onaj ko uredi statut kluba, tako da skupština bude predstavnik članova kluba, a ne interesnih grupa, treba da stadion dobije ime po njemu.

Tako se postaje veliki klub, na način da niti jedna interesna grupa, bila ona No1, ili No.2...ne može ostvariti svoje...onako iz hira.

Željo nikada ne smije biti vlasništvo jednog lica, niti da se zove Amar, Senad ili ne znam ko. Samo sistem.
Kako doći do sistema?
Uredjenjem izbora skupštine (biraju je aktivni članovi kluba na osnovu CV i plana i rezultata rada), dobijanjem kvalitetnih ljudi u skupštini, Željo samo može dalje da se razvija. Ako je skupština skup klimača glavom, bez svog mišljenja, onda nikada, al baš nikada nećemo bit ozbiljan klub, bar malo izvan BiH.
Pita li se neko danas u skupštini kako teku finasije?
Brine li ikoga to?
Pita li se iko kako ide prizvodnja igrača?

Pita li se iko koji su dugoročni planovi? Mjeri li ko koliko % su ispunjeni?

Ili se vodimo time, ajmo napunit Grbavicu ove sedmice, zapalit par baklji, a dalje ćemo vidjet...

Razlika je ogromna, a i onaj što pali baklju i onaj koji misli 10 godina unaprijed su navijači. Ja sam siguran da kada zagusti baklja neće pomoći, već plan i sistemski rad na proizvodnji igrača, izgradnji infrastrukture ...

Život Amara, Senada ili nekog desetog je suviše kratak u odnosu na to šta Željo treba biti, da bi neko od njih ili neko treći vedrili i oblačili. Samo sistem, samo jaka skupština koja brine o svakom pioniru, o svakoj cigli na stadionu je dugoročno rješenje.
Nažalost sada je skupština protočni bojler i skup klimača glavom, koji jedva čekaju da klimaju po nečijim instrukcijama.
Možemo mi tako gurat dok je Amara, a šta kada njemu bude 80 godina?
Kada Senada ne bude?
Šta ćemo onda?
Ako se to riješi sada, a rezultati budu uzrok da se to stavi na stol, onda loši rezultati su najmanji problem i samo dodju ko alarm da se nešto mora mjenjat.

Isto tako i mi navijači se moramo mjenjat. Previše je pljuvača. Previše je lažnih. Pravo smo ogledalo licemjerja. U svemu. Evo juče odigrali extra tekmu. Na poluvremenu svi pljuju. Gdje je tu karakter, inat, vjera? Za šta ti navijaju kad ih dva gola manje mogu poljuljati? Naši su odigrali dobro i čestitke svakom od njih i Amaru na tome. Amar na terenu radi ogroman posao. On je fakat, dobar za teren. Zbog onog oko terena, sam mišljenja i uvjek ću biti da što prije treba da ode iz Želje, jer dokazano ne radi u sistemu već u klubovima jednog lica. Firma, klub, udruženje pletilja, ribarsko udruženje, haustor, nikada neće imati kontinuitet (biti uspješni) ako bude organizovano kao danas Željo...pokret klimača glavom.
Kažeš nije ništa loše postavljeno, a onda odeš na drugu temu skroz. Mislim, ok, možemo i o tome, ali nije to tema.

Pitanje je jednostavno - da li će navijač priželjkivati loše rezultate kluba kako bi otišla neka uprava ili će uvijek željeti dobar rezultat za klub, a ako ima neke dokaze, pokazatelje ili bilo šta slično, da će ih iznijeti javno i raditi na tome da se to ispravi na ovaj ili onaj način (dovođenjem novih ljudi ili da postojeći ljudi isprave te stvari)?

Ja mislim da će navijač uvijek uraditi ovo drugo, pa makar to spalo na "uprava napolje" za vrijeme utakmice. Ali NIKAD neće željeti loš rezultat. To žele dušmani.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 11:52 pm

CURVA je napisao/la:
ned avg 25, 2019 10:00 pm
Kospa je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:39 pm
Ma budalastina sviju mi, evo ima 15 dana par forumas-a ne moze da dodje sebi eto kao moderator stavio sliku sa derbija, sprda se sa Zeljom bla bla, a isti ti forumas-i su se jos gore sprdali i sa Zeljom i sa rajom sto skuplja za reflektore, i sa Zeljinim trenerima itd a eto kao zaprepasteni su kako je samo mogao...
Sve supa na viljusku, uhvate se i jedni i drugi neke gluposti ili izjave i onda pila naopako. Sve neka lazna samoispravnost i pametovanje...

Okanite se drugih, gledajte sebe, uclanite se, kupi privjesak, majicu, gledaj Zelju, navijaj...
Jesi li to meni nesto uputio?vjerovatno jesi ali sad ce ti brat objasniti posto izvrces stvari.Kad je bila akcija za reflektore ja sam otisao i uplatio ,posto nam je islo lose a durgo i storm su se najvise zadali da to uspije ja sam ih zezao ali su me natjerali da idem od kolege do kolege na poslu i da skupljam pare kako bi uspjeli i to sam 100 puta napisao i 100 puta sam ih pohvalio pogotovo durgu.Za 7 trenera sam rekao da su ispali slageri jer nisu uspjeli da sa najboljom upravom i najvecom podrskom navijaca naprave tim,pobjednicki mentalitet vec upravo ovo drugo .Nije Amar kriv sto Adzem nije uspio sacuvati 3 -0 5 minuta do kraja i sto je na proljece vrtio istu ekipu jer se prepao Titule .Fudbal je okrutan ili si pobjednik ili nisi .Za ove godine dok Amara nije bilo ja ne znam da je trener nekom rokadom promjenio tok utakmice ,sve je sablonski bilo,znao si tacno kad je koja izmjena i ko ce uci .Dali je moguce da pokusavas nekog opravdati jer stavlja sliku semafora nakon najvece sramote od ljutog rivala ? Bravo majstore
Ne odnosi se samo na tebe, evo recimo taj isti moderator je do sada dao i daje jos uvijek svoj doprinos zajednici zeljinih navijaca, da ne nabrajam. Ta slika je zalijepljena u raspravi koji je najtezi poraz Zelje u derbijima. Ljudi to uzmu iz konteksta i predstave momka ko nekog pitara ko se nasladjuje Zeljinim porazima???

Evo i ti si hodao po svojoj firmi i skupljao za reflektore, dao svoj doprinos, da li neka od tvojih izjava a imao si ih more ako se izvadi iz konteksta, treba da se okarakterise kao pljuvacka, izdajnicka, pitarska?

Ja mislim da ne bi ni pola halabuke bilo oko toga da ta slika nije zalijepljena islljucivo kao kritika Amaru. E onda je problem i to epskih razmjera, treba covjeka na stub srama staviti.

Ili konkretno ti si pilao Durgu zbog smajlija ko da je covjek opsovao sve Zeljine legende. Znaci jebenog smajlija... pa kad bi covjek tebi smajlije uzimao za zlo ili ih tumacio pogresno, to bi za Haga bilo.

Ovdje na forumu ima raje koja ima totalno drugacije stavove od mene, ima ih i na listi blokiranih. Ali nikad ni za jednog nisam tvrdio da je ovakav onakav, cijenio koliki je Zeljovac itd jer to nije moje sudim niti me interesuje.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 25, 2019 11:55 pm

CURVA je napisao/la:
ned avg 25, 2019 10:00 pm
Kospa je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:39 pm
Ma budalastina sviju mi, evo ima 15 dana par forumas-a ne moze da dodje sebi eto kao moderator stavio sliku sa derbija, sprda se sa Zeljom bla bla, a isti ti forumas-i su se jos gore sprdali i sa Zeljom i sa rajom sto skuplja za reflektore, i sa Zeljinim trenerima itd a eto kao zaprepasteni su kako je samo mogao...
Sve supa na viljusku, uhvate se i jedni i drugi neke gluposti ili izjave i onda pila naopako. Sve neka lazna samoispravnost i pametovanje...

Okanite se drugih, gledajte sebe, uclanite se, kupi privjesak, majicu, gledaj Zelju, navijaj...
Jesi li to meni nesto uputio?vjerovatno jesi ali sad ce ti brat objasniti posto izvrces stvari.Kad je bila akcija za reflektore ja sam otisao i uplatio ,posto nam je islo lose a durgo i storm su se najvise zadali da to uspije ja sam ih zezao ali su me natjerali da idem od kolege do kolege na poslu i da skupljam pare kako bi uspjeli i to sam 100 puta napisao i 100 puta sam ih pohvalio pogotovo durgu.Za 7 trenera sam rekao da su ispali slageri jer nisu uspjeli da sa najboljom upravom i najvecom podrskom navijaca naprave tim,pobjednicki mentalitet vec upravo ovo drugo .Nije Amar kriv sto Adzem nije uspio sacuvati 3 -0 5 minuta do kraja i sto je na proljece vrtio istu ekipu jer se prepao Titule .Fudbal je okrutan ili si pobjednik ili nisi .Za ove godine dok Amara nije bilo ja ne znam da je trener nekom rokadom promjenio tok utakmice ,sve je sablonski bilo,znao si tacno kad je koja izmjena i ko ce uci .Dali je moguce da pokusavas nekog opravdati jer stavlja sliku semafora nakon najvece sramote od ljutog rivala ? Bravo majstore
Ja znam da si se zezao, ali tada to nisam znao. Kasnije si se objasnio i sve ok, bilo proslo. A i iskren da ti budem, nebitno je. Znas sta je bitno? To da je reflektor ofarban i da na njemu ne stoji nijedan sponzor, osim onog naseg "1921 sa krilima" sto je nas @BlwD dizajnirao, a mi izglasali. Nebitan je tamo neki storm ili Durgo (dozvolices). Isto tako taj Larson, kojeg prozivas jer je stavio tu sliku, je jako mnogo uradio ili radi za sve nas sa onim stream-ovima i prateci nase mlade nade. Uostalom, ta slika je izvucena iz konteksta. Sigurno je da on nije nista lose mislio, iako ne opravdavam. Nadjimo mjeru neku i kada hvalimo i kada kudimo. Zeljo je samo bitan i hajde da budemo navijaci Kluba naseg. Bez prozivanja ako se ne slazete sa nekim. Pisite o misljenjima, ovdje zaboravite da mozete diskreditovati ikoga pisajuci da je neko neciji placenik (ne mislim na tebe). Toga jednostavno ovdje nema, koliko god to neko mogao ili ne mogao svariti. Nije nikada ni bilo, pa koliko god nazor pojedini mislili ili zeljeli da tako bude. Mi jednostavno tako ne funkcionisemo, niti je to uopste opcija. Oni koji to pisu su obicno oni koji tako zive. Uz to, vidjeh da je @Guvo koji je jucer bio najglasniji u prvom poluvremenu banovan na mjesec dana. To je mnogima promaklo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 26, 2019 12:02 am

Nema dovoljne mase za "uprava napolje", ako su rezultati dobri. Tako da ti je to moj odgovor. Nisam ni ja siguran šta je najbolje. Nažalost, većina navijača prati klub na nivou sedmičnog rezultata. Mnogi, čak i na nivou poluvremena. Evo četvrtinu navijača na derbiju, neće ništa interesovat do sledećeg derbija. Mnogi jedva čekaju loše poluvrijeme da naši igrači budu najgori. Isti ti navijači dobro poluvrijeme pretvore da smo najbolji.
Nema dubine, nema konstantosti, nema kontinuiteta... nema analize suštine problema. Mislim da je najveća baza i jačina Želje u aktivnim članovima kluba.
Ja evo javno postavljam pitanje:
Za šta služi članska karta?
Da ima 5% popusta u fan šopu i da možeš kupiti godišnju?
Ko upravlja klubom?
Ko imenuje UO?
Ko bira skupštinu?
Odgovor: interesne grupe, dok članovi kluba uživaju u max. 10KM popusta.
I onda se pitamo što nam je ovako. Da sutra u Želju milijarde dodju, u ovakojorganizaciji samo bi više problema navukli. Sami smo sebi uteg. Koliko god para od Džeke i sl transfera bilo, nadje se ekipa da to raskrčmi. Za to vrijeme mi imamo 10KM popusta u fan shopu.
Uživajmo.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 26, 2019 12:04 am

avlami97 je napisao/la:
ned avg 25, 2019 8:53 pm
kvalitet je napisao/la:
ned avg 25, 2019 8:39 pm
Qooler je napisao/la:
ned avg 25, 2019 8:02 pm


Scenario 1:
Željo ima loše rezultate, kao posljedica toga ode uprava koja nije znala popunit uplatnicu. Šta sa takvom upravom? Bolje da što prije ode. Razlog je nebitan, ako su loši rezultati uzrok, onda je to dugoročno dobit za Želju.

Scenario 2:
Krenu Želju dobro rezultati na zelenom travnjaku. Klub u pozadini lagano propada....Kad izadje na svjetlost dana već je kasno. U Europi su propadali na taj način i mnogo veći klubovi od Želje. Uzmi samo Rangerse u primjer.

Pitanje:
Ko je bolji navijač Želje? Onaj koji vidi da nešto nevalja sada ili onaj koji plače kad bude kasno?

Ono u šta sam siguran, da u slučaju Scenaria No.2, bi uz klub stali samo oni koji su bili protiv No.1. I u figurativnom, a i u bukvalnom smislu...a to su pravi navijači Želje. Ne trenera i rezultata, već kluba. Od pionira do seniora.
Loše postavljeno.

Ne bori se na taj način za klub. Ako misliš da ovi sad ne valjaju, a imaš čvrste materijalne dokaze koji upućuju na npr. nesavjesno poslovanje, onda javno to kažeš, pozivaš na odgovornost itd. Nema tog scenarija prema kojem Željin navijač želi poraze svog kluba. Ni u tom tvom. Kao što rekoh, postoje drugi, legitimni načini borbe. Na kraju krajeva, Skupština kada zasjeda, tada se bori za klub. Ne na taj način. Ni u ludilu. Ako već misliš da su ovi katastrofa za klub, okupi oko sebe istomišljenike i uputi se u borbu. Samo da znaš, nema puno ljudi koji su spremni ući u Želju. To su pokazale i posljednje dvije sjednice. Mnogi "Željovci" se nisu udostojili ni doći na sjednicu Skupštine, toliko.
Ljudi u Klubu su nesavjesno poslovali, jer nisu uložili žalbu na zatezne kamate i blokadu računa od strane Amara Osima. Tu se sva priča završava. Amar je u jednom intervjuu izjavio da je organizovao neformalnu grupu sa ciljem ulaska u Klub.

Ako je to u interesu Želje, onda ga hebaji. Klasični puč.J. tri tačke sve, j. tri tačke licencu. Ja hoću lovu, za koju mi niko neće da posvjedoči da sam je posudio.

Babuka zna.
Nesavjesno poslovanje je, za mene, i bacanje para za poluigrače, raskide ugovora itd. Nisam vidio da je neko odgovarao za to. Nejse, direktor je svakako već zaplatio. Otišao je, kako je obećao, i Selimović nakon što nismo dobili licencu (s funkcije). I to je ok, tako treba biti. No, mene zanima finansijsko stanje, šta je s dugovima, da li se smanjuju ili povećavaju itd. Isključivo na osnovu tih informacija će ljudi imati ili nemati moju podršku. Prošli su pozitivno poslovali i s te strane su imali moju podršku, sa sportske ne. Valjda je to pošteno. Sad, sportski dio je samo i isključivo na Amaru.

Inače, to što je Amar uradio je mogao svako od nas. To je uradio kao navijač. I to je legitimno. Pričaš sa skupštinarima i tražiš podršku na osnovu nekog plana kojeg prezentiraš. Amar je dovoljno velik da je mogao reći ako izaberete ove ljude, ja se vraćam na klupu. Neki drugi bi morali malo drugačije. Ali je LEGITIMNO! Nije puč. Nisu sami sebe izabrali. Izabrali su ih skupštinari. Puč je kad dođeš i samo kažeš eh sad sam ja glavni. Druga stvar je što neki nemaju dovoljno velika muda da se barem pojave na sjednici. Muškarčine... ugledajte se na jednu Martinu Mlinarević, naprimjer.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
SanMan
Postovi: 1222
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 26, 2019 12:04 am

kvalitet je napisao/la:
ned avg 25, 2019 11:44 pm
Qooler je napisao/la:
ned avg 25, 2019 9:59 pm
kvalitet je napisao/la:
ned avg 25, 2019 8:39 pm

Kažeš nije ništa loše postavljeno, a onda odeš na drugu temu skroz. Mislim, ok, možemo i o tome, ali nije to tema.

Pitanje je jednostavno - da li će navijač priželjkivati loše rezultate kluba kako bi otišla neka uprava ili će uvijek željeti dobar rezultat za klub, a ako ima neke dokaze, pokazatelje ili bilo šta slično, da će ih iznijeti javno i raditi na tome da se to ispravi na ovaj ili onaj način (dovođenjem novih ljudi ili da postojeći ljudi isprave te stvari)?

Ja mislim da će navijač uvijek uraditi ovo drugo, pa makar to spalo na "uprava napolje" za vrijeme utakmice. Ali NIKAD neće željeti loš rezultat. To žele dušmani.
Bez obzira koliko ne volio ili mrzio Stanu, Zaima, A.Zeca, Bogija, Amara, Senada .......
PS na reflektor sam ponosan i svaki tekmu mi merak pogledati ga
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 26, 2019 12:06 am

Hahahaha, Guvo je najveća enigma svih vremena na svim forumima. :lol:
1987
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 26, 2019 12:09 am

Qooler je napisao/la:
pon avg 26, 2019 12:02 am
Nema dovoljne mase za "uprava napolje", ako su rezultati dobri. Tako da ti je to moj odgovor. Nisam ni ja siguran šta je najbolje. Nažalost, većina navijača prati klub na nivou sedmičnog rezultata. Mnogi, čak i na nivou poluvremena. Evo četvrtinu navijača na derbiju, neće ništa interesovat do sledećeg derbija. Mnogi jedva čekaju loše poluvrijeme da naši igrači budu najgori. Isti ti navijači dobro poluvrijeme pretvore da smo najbolji.
Nema dubine, nema konstantosti, nema kontinuiteta... nema analize suštine problema. Mislim da je najveća baza i jačina Želje u aktivnim članovima kluba.
Ja evo javno postavljam pitanje:
Za šta služi članska karta?
Da ima 5% popusta u fan šopu i da možeš kupiti godišnju?
Ko upravlja klubom?
Ko imenuje UO?
Ko bira skupštinu?
Odgovor: interesne grupe, dok članovi kluba uživaju u max. 10KM popusta.
I onda se pitamo što nam je ovako. Da sutra u Želju milijarde dodju, u ovakojorganizaciji samo bi više problema navukli. Sami smo sebi uteg. Koliko god para od Džeke i sl transfera bilo, nadje se ekipa da to raskrčmi. Za to vrijeme mi imamo 10KM popusta u fan shopu.
Uživajmo.
Isto tako, treba biti pošten i reći da ovi još nisu zaslužili to "uprava napolje". Mnogi su izabrani tek na posljednjoj sjednici. Neka pokažu šta znaju. Prvi ću tjerati ako ne bude valjalo, ako se ispostavi da tonemo.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 26, 2019 12:12 am

Qooler je napisao/la:
pon avg 26, 2019 12:02 am
Nema dovoljne mase za "uprava napolje", ako su rezultati dobri. Tako da ti je to moj odgovor. Nisam ni ja siguran šta je najbolje. Nažalost, većina navijača prati klub na nivou sedmičnog rezultata. Mnogi, čak i na nivou poluvremena. Evo četvrtinu navijača na derbiju, neće ništa interesovat do sledećeg derbija. Mnogi jedva čekaju loše poluvrijeme da naši igrači budu najgori. Isti ti navijači dobro poluvrijeme pretvore da smo najbolji.
Nema dubine, nema konstantosti, nema kontinuiteta... nema analize suštine problema. Mislim da je najveća baza i jačina Želje u aktivnim članovima kluba.
Ja evo javno postavljam pitanje:
Za šta služi članska karta?
Da ima 5% popusta u fan šopu i da možeš kupiti godišnju?
Ko upravlja klubom?
Ko imenuje UO?
Ko bira skupštinu?
Odgovor: interesne grupe, dok članovi kluba uživaju u max. 10KM popusta.
I onda se pitamo što nam je ovako. Da sutra u Želju milijarde dodju, u ovakojorganizaciji samo bi više problema navukli. Sami smo sebi uteg. Koliko god para od Džeke i sl transfera bilo, nadje se ekipa da to raskrčmi. Za to vrijeme mi imamo 10KM popusta u fan shopu.
Uživajmo.

Biti članom Hajduka pitanje je stava i opredjeljenja!
Posjedovanje Hajdukove članske iskaznice predstavlja čast, a ona je ujedno i sredstvo identifikacije svakog hajdukovca

Da ti odgovorim za clansku. Kopirano sa stranice hajduka. Ovo isto treba vrijediti i za nas. Uzimas clansku da bi imao popust negdje? To treba predstavljati svima cast koji je posjeduju.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 26, 2019 12:17 am

@mamba, ti si u pravu, ali ovo je konzumersko drustvo. Ne pravimo mi raziku koji smo uvijek tu, vec oni sto pucaju selfije i konzumiraju dobar teren, tribinu, ugodjaj, i fudbal. Fudbal je usluga, zabava, razonoda. To je interes te ciljne grupe. Mi smo vjerni Zelji, oni su vjerni usluzi. To je tako, kapitalizam.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 26, 2019 12:18 am

kvalitet je napisao/la:
pon avg 26, 2019 12:09 am
Qooler je napisao/la:
pon avg 26, 2019 12:02 am
Nema dovoljne mase za "uprava napolje", ako su rezultati dobri. Tako da ti je to moj odgovor. Nisam ni ja siguran šta je najbolje. Nažalost, većina navijača prati klub na nivou sedmičnog rezultata. Mnogi, čak i na nivou poluvremena. Evo četvrtinu navijača na derbiju, neće ništa interesovat do sledećeg derbija. Mnogi jedva čekaju loše poluvrijeme da naši igrači budu najgori. Isti ti navijači dobro poluvrijeme pretvore da smo najbolji.
Nema dubine, nema konstantosti, nema kontinuiteta... nema analize suštine problema. Mislim da je najveća baza i jačina Želje u aktivnim članovima kluba.
Ja evo javno postavljam pitanje:
Za šta služi članska karta?
Da ima 5% popusta u fan šopu i da možeš kupiti godišnju?
Ko upravlja klubom?
Ko imenuje UO?
Ko bira skupštinu?
Odgovor: interesne grupe, dok članovi kluba uživaju u max. 10KM popusta.
I onda se pitamo što nam je ovako. Da sutra u Želju milijarde dodju, u ovakojorganizaciji samo bi više problema navukli. Sami smo sebi uteg. Koliko god para od Džeke i sl transfera bilo, nadje se ekipa da to raskrčmi. Za to vrijeme mi imamo 10KM popusta u fan shopu.
Uživajmo.
Isto tako, treba biti pošten i reći da ovi još nisu zaslužili to "uprava napolje". Mnogi su izabrani tek na posljednjoj sjednici. Neka pokažu šta znaju. Prvi ću tjerati ako ne bude valjalo, ako se ispostavi da tonemo.
Slažem se da nisu zaslužili, mada su mene su ujeli za srce onom ponudom za rentanje svetinje.

Ja ovde ne govorim ni o jednoj upravi. Ni prošloj, ni sadašnjoj, ni onoj što će nekad doći.
Govorim da treba skupštinu kao instituciju Želje podići da ne može kroz nju tek tako prolaziti bilo čiji hir. Šteta je da toliko članova kluba ima samo par % procenata pospusta u fan shopu, a da za to vrijeme skupština, kao najveći organ kluba, malte ne, pada sa neba.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 26, 2019 12:29 am

storm_raider je napisao/la:
pon avg 26, 2019 12:17 am
@mamba, ti si u pravu, ali ovo je konzumersko drustvo. Ne pravimo mi raziku koji smo uvijek tu, vec oni sto pucaju selfije i konzumiraju dobar teren, tribinu, ugodjaj, i fudbal. Fudbal je usluga, zabava, razonoda. To je interes te ciljne grupe. Mi smo vjerni Zelji, oni su vjerni usluzi. To je tako, kapitalizam.
Dobro bi bilo kada bi klub uz svaku kartu podjelio letak sa tekstom o uclanjenu u klub. Ko god se smatra clanom plave porodice, mora imati plavu licnu kartu. I da, upratio sam da dosta klubova ima razliku u cijeni clanske za maloljetne i punoljetne, neki i penzionere. Malo je 2000 aktivnih clanova, a opet imamo najvise aktivnih u drzavi.
Forza 1921!

Oda majstore!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 19 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija