Moderator/ica: storm_raider

 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:11 pm

zeljeznicka21 je napisao/la:
uto jun 25, 2019 6:39 pm
MATORI je napisao/la:
uto jun 25, 2019 5:51 pm
zeljeznicka21 je napisao/la:
uto jun 25, 2019 5:06 pm


jos na to dodaj da je prosla uprava usminkala izvjestaje za 2018. , zavrsili smo u minusu ali zbog odgodjenog knjizenja razlicitih troskova i unaprijed knjizenja prihoda ispalo je da smo u plusu, a nismo bili
NE LAZI!
Nezavisna revizorska agencija potvrdila da je knjizeno ISPRAVNO.
Ne kazem da je neispravno nego da su koristili racunovodstvene metode koje su apsolutno ispravne, a koje ne odrazavaju realnu situaciju u 2018., Selimovic je rekao na skusptini da su transfer Sabana racunali kao prihod u 2018. iako on to nije te da su odredjene troskove prebacili u 2019. i na kraju svoje pozajmice povukli krajem 2018., a trebali u maju 2019. sto je poljuljalo budzet kluba, s obzirom da se niko nije javio da isto demantuje, ovo je vrlo vjerovatno istina i molim te da me ne napadas jer ovo nisam ja izmislio, ovo su informacije sa skupstine koje je skupstina primila k znanju s obirom da niej bilo demanta
Posto pratis rad doticnog sigurno si si jos svasta nesto upratio sta je sve Selimovic rekao od kad je dosao u Zelju

- zatekli smo blokiran racun kad smo dosli .... a nikad je rece ko i zasto ga je blokirao
- Zeljo nije platio marke do sada za teren .... pa izadje tabela placanja koju bi moja rahmetli nena skontala na prvu

Da ne nabrajam dalje. Elem, jezik brzi od pameti pa nije ni cudo sto je dobio prijetnju tuzbom za iznosenje lazi. Tad je i skontao da laprda a bez da je provjerio stvarne cinjenice, malo i primirio nakon toga
5. - 7. Okt 1992.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:13 pm

E ako je gospodin Selimović rekao onda mora da je tako.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:14 pm

ublehas je napisao/la:
uto jun 25, 2019 3:23 pm
ponosannavas je napisao/la:
uto jun 25, 2019 2:56 pm
N emože biti manjak na blagjani zbog prijavljivanja na minimalac. Nema to veze jedno s drugim. Druig klubovi rade ovako. PPotpišu ugovor na minimalac i to ih pravno kao klub obavezuej a ostatak plate mu daje ili neki sponzor u kešu ili neko treći. AKo minimalac redovno uplaćuješ i porez na taj minimalac sve je ok. KO može znati da ja nekom dajem keš. Problem je bio što su ranije isplaćivali indijanci pare sa blagajne a nije bilo pravne osnove po kojoj su trebali isplatiti.

EDIT: Sretno mali. Nadam se potpisu i ovog SUbašića. NIsam ga prije gedlao jer nisam pratio Kakanj ali odličan je mali.
Pa ovo i ja govorim. Pare koje ostali isplaćuju na ruke ne ulaze u klub nikako zato im porezna ne može ništa. Maleni su pokušali ovo zaobići na razne načine, ali sve su prilke da će ih porezna dobro opaliti po ušima.

I da se razumijemo. Ja sam protiv isplata na ruke. Svi znamo srati kako nam država ne valja, kako ne valja ovo, kako ne valja ono, a samo gledamo kako da je zajebemo. Mi trebamo svim silama da se borimo da se promjeni zakon po kojem se na plate sportista plaća 70ak % dadžbina...
E zato i ja kazem. Ako ne ulaze pare u klub a neko ih nekim dogovorom dobija ok, ali nasi indijanci su kroz blagajnu kluba ranije isplacivali. Slazem sw i ja sam protiv isplata na ruke ali to rade svi i stede pare i niko ih ne zajwbava. Postujem i ja drzavu ali drzava treba ili sve dovesti u ravnopravan polizaj ili radimo isto ko i ostali. Ja sam reagovao jer au neki pisali kao da sa minimalcem dolazimo u probleme sto nije tacno ako se nw radi kroz klub
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:16 pm

Selimovic je rekao i da cemo licencu dobiti.

Ovo gore od gg.ba, a to je jako, jako tesko.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:16 pm

Pa najbolje je da za svakog igrača nadjemo po jednog sponzora :D
Željezničar ante portas !
 
MATORI
Postovi: 1139
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:17 pm

zeljeznicka21 je napisao/la:
uto jun 25, 2019 6:39 pm
MATORI je napisao/la:
uto jun 25, 2019 5:51 pm
zeljeznicka21 je napisao/la:
uto jun 25, 2019 5:06 pm


jos na to dodaj da je prosla uprava usminkala izvjestaje za 2018. , zavrsili smo u minusu ali zbog odgodjenog knjizenja razlicitih troskova i unaprijed knjizenja prihoda ispalo je da smo u plusu, a nismo bili
NE LAZI!
Nezavisna revizorska agencija potvrdila da je knjizeno ISPRAVNO.
Ne kazem da je neispravno nego da su koristili racunovodstvene metode koje su apsolutno ispravne, a koje ne odrazavaju realnu situaciju u 2018., Selimovic je rekao na skusptini da su transfer Sabana racunali kao prihod u 2018. iako on to nije te da su odredjene troskove prebacili u 2019. i na kraju svoje pozajmice povukli krajem 2018., a trebali u maju 2019. sto je poljuljalo budzet kluba, s obzirom da se niko nije javio da isto demantuje, ovo je vrlo vjerovatno istina i molim te da me ne napadas jer ovo nisam ja izmislio, ovo su informacije sa skupstine koje je skupstina primila k znanju s obirom da niej bilo demanta
INSANU!
Nezavisna revizorska agencija angazovana od OVE UPRAVE potvrdila PRAVILNO knjizenje. Tacka.
Ako TI i dalje mislis sa Selimovic i Tata bolje znaju reviziju i racunovodstvo, onda nista.
Onda cu ti reci da se njih dvojica razumiju u racunovodstvo i reviziju "ko Mara u kriv ku.rac"...
ILI...
Prije ce biti da su pokusali praviti ublehu ko' sa onom cuvenom uplatnicom, pa kad racunovodje nisu htjeli raditi protupropisno onda su ih otjerali i napravili PONOVO pocetnicku seljacku gresku sa njima i programom za knjizenje...da dalje ne ponavljam... ima to sve u onih 100 stranica...
Ziv ti meni bio...Racunovodsvo se ne moze tumaciti misljenjima "nako"...kao da ja i ti supljiramo je li Mehic giga talenat ili nije...popustite se suplje oko racunovodstva...
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:18 pm

LARSSON je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:13 pm
E ako je gospodin Selimović rekao onda mora da je tako.
Cuj pitar gospodin :placeodsmijeha:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1947
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:19 pm

Izvinjavam se na offu
Moze li neko, ko zna, da posalje naziv dokumentarca koji je vezan za CZ i Partizan, odnosno njihove crne poslove, nacini poslovanja (u losem smislu) na koji nacin su dobijali titule, velike sponzore i slicno.
Gledao sam ga nekad prije par godina, al hocu sad da vidim neke stvari
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1241
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:19 pm

Koji sistem smo mi imali? Mi smo bili na putu ka sistemu ali udaljeni jos bar 3-4godine. Ne pricajte pricu za malu djecu, sistem nije moguc dok nemas zdravu sredinu za to. Druga stvar sad trebamo ovdje energiju crpiti na Durakovicu. Uvjete realne nemas da ga zadrzis kad ti je konkurencija Red Bull Salzburg. Zao je meni sto je tako al to je realnost. Treca stvar zajahali na Hodzica i Gojaka, a sta cemo s ostalim vedetama koje smo kao pustili pocevsi od Halilovica, Vile, Novoselca, Mulica koji su svi redom bili aman zaman talenti isli vani, pa sad igraju po Sutjesci ili sta ti ja znam.
Gojakov otac je ucjenivao sve redom, isplatilo mu se nama nije, ali zamisli kakav bi ti majmun ispao da neko mora igrati zato sto otac/menadzer te ucjenuju jer jebiga talenat je jer klub moze zaraditi na njemu. Kako bi se drugi igraci osjecali, i jos gore to da postane praksa pa zbog jednog dobrog 54 druga losa tako moramo trpiti.
I prekinite pisati bajke da su nam izvjestaji ispravni. Nisu frizirani su, i Misimovic i co za to nisu krivi vec iskljucivo Siljak svojim postupcima iza zastora i raznoraznim igrarijama.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:22 pm

Pa Adžem reče u intervju nedavno da je laž to za Gojaka?
Željezničar ante portas !
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:23 pm

Omar500 je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:18 pm
LARSSON je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:13 pm
E ako je gospodin Selimović rekao onda mora da je tako.
Cuj pitar gospodin :placeodsmijeha:
Još gospodin tražio da se friziraju izvještaji i normalno ljudi odbili.
 
Avatar
gavran
Postovi: 7555
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:24 pm

storm_raider je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:05 pm
Moj Zeljo...
Sta je sad?Ko ruzio?
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
gavran
Postovi: 7555
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:25 pm

LARSSON je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:23 pm
Omar500 je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:18 pm
LARSSON je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:13 pm
E ako je gospodin Selimović rekao onda mora da je tako.
Cuj pitar gospodin :placeodsmijeha:
Još gospodin tražio da se friziraju izvještaji i normalno ljudi odbili.
Poslali ga brici
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:29 pm

JA mislim da mi bas previse cekamo da gurnemo omladince u vatru dok u svijetu postaje normalno da neki 17,18 godisnjaci vode svoje timove kod nas u ligi koja je najgora na svijetu je mlad i zelen.
Recimo Mujaric koji je meni bas lijepo izgledao, da je imao Zaimoviceve minute mozda bi sad imali ako nista boljeg igraca od Zaima, sa bekovima smo muku mucili i razno razni antitalenti su uzmali ogromne pare a za manje pare je mogao neki junior to pokriti i sada bi ako nista imali solidnog beka za nasu ligu...
Ne shvatam zasto bjezimo toliko od te djece i djeluje mi da imamo neki macehinski odnos prema njima.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:33 pm

AsharaK je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:16 pm
Pa najbolje je da za svakog igrača nadjemo po jednog sponzora :D
Ja fakat malo toga znam u vezi s ovom tematikom. Ali, AKO JE MOGUĆE TO O ČEMU SE GOVORI, prijavimo igrače na 500 maraka, a kroz UGOVOR O DJELU dobijaju ostatak od neke firme. Porez je manji na takve ugovore, ako sam ja dobro vidio svoje godišnje izvještaje. :D lupam fakat.

Ja mislim da svi klubovi u ligi, uključujući nas, trebaju raditi na neki "prevarantski" način, sve dok se ne usvoje normalna zakonska rješenja koja će biti mnogo bolja za sportske kolektive. Porez od nekih 20% bi bio ok, ovako je previše. Ali kako se izboriti za bilo šta dok nemamo udruženje premijerligaša, dok je Savez ovakav kakav jeste...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:36 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:19 pm
Koji sistem smo mi imali? Mi smo bili na putu ka sistemu ali udaljeni jos bar 3-4godine. Ne pricajte pricu za malu djecu, sistem nije moguc dok nemas zdravu sredinu za to. Druga stvar sad trebamo ovdje energiju crpiti na Durakovicu. Uvjete realne nemas da ga zadrzis kad ti je konkurencija Red Bull Salzburg. Zao je meni sto je tako al to je realnost. Treca stvar zajahali na Hodzica i Gojaka, a sta cemo s ostalim vedetama koje smo kao pustili pocevsi od Halilovica, Vile, Novoselca, Mulica koji su svi redom bili aman zaman talenti isli vani, pa sad igraju po Sutjesci ili sta ti ja znam.
Gojakov otac je ucjenivao sve redom, isplatilo mu se nama nije, ali zamisli kakav bi ti majmun ispao da neko mora igrati zato sto otac/menadzer te ucjenuju jer jebiga talenat je jer klub moze zaraditi na njemu. Kako bi se drugi igraci osjecali, i jos gore to da postane praksa pa zbog jednog dobrog 54 druga losa tako moramo trpiti.
I prekinite pisati bajke da su nam izvjestaji ispravni. Nisu frizirani su, i Misimovic i co za to nisu krivi vec iskljucivo Siljak svojim postupcima iza zastora i raznoraznim igrarijama.
Gojakov otac, ako je slusati Adzema, nije ucjenjivao. Neka vjeruje ko kome hoce. Koji je Adzemov interes da izmislja?
Prema nezavisnoj revizorskoj kuci, nisu frizirani, a Selimovicu ne vjeruje vise ni Selimovic.

Kako god, jedva cekam da krene ludilo naseg prvenstva. Grbavicu sam pozelio bas, bas...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:38 pm

kvalitet je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:33 pm
AsharaK je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:16 pm
Pa najbolje je da za svakog igrača nadjemo po jednog sponzora :D
Ja fakat malo toga znam u vezi s ovom tematikom. Ali, AKO JE MOGUĆE TO O ČEMU SE GOVORI, prijavimo igrače na 500 maraka, a kroz UGOVOR O DJELU dobijaju ostatak od neke firme. Porez je manji na takve ugovore, ako sam ja dobro vidio svoje godišnje izvještaje. :D lupam fakat.

Ja mislim da svi klubovi u ligi, uključujući nas, trebaju raditi na neki "prevarantski" način, sve dok se ne usvoje normalna zakonska rješenja koja će biti mnogo bolja za hehe kolektive. Porez od nekih 20% bi bio ok, ovako je previše. Ali kako se izboriti za bilo šta dok nemamo udruženje premijerligaša, dok je Savez ovakav kakav jeste...
To je uobicajena praksa na Balkanu i Istoku generalno. Imali smo mi vec slicnih iskustava ranije...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:41 pm

Charlie Sheen je napisao/la:
uto jun 25, 2019 7:29 pm
JA mislim da mi bas previse cekamo da gurnemo omladince u vatru dok u svijetu postaje normalno da neki 17,18 godisnjaci vode svoje timove kod nas u ligi koja je najgora na svijetu je mlad i zelen.
Recimo Mujaric koji je meni bas lijepo izgledao, da je imao Zaimoviceve minute mozda bi sad imali ako nista boljeg igraca od Zaima, sa bekovima smo muku mucili i razno razni antitalenti su uzmali ogromne pare a za manje pare je mogao neki junior to pokriti i sada bi ako nista imali solidnog beka za nasu ligu...
Ne shvatam zasto bjezimo toliko od te djece i djeluje mi da imamo neki macehinski odnos prema njima.
Upravo tako, ako je mali Faruk već fizički dosta spreman za seniorski fudbal(a jeste), ako ima kvalitet, pa zar ga nije bolje pridružiti tu prvom timu i dati mu šansu kao posebnom talenttu i pokazati mu koliko nam znači za budućnost. Njemu je 17 godina, on je mlad, ali ako želi biti veliki igrač, a ne samo talenat on već mora biti u blizini prvog tima i ozbiljnog fudbala. Uvijek zaboravimo Amira koji je sa 17 godina počeo igrati, sa 18 postao ozbiljan igrač prvog tima, jedan od najboljih i na polusezoni, kad nije još imao 19 godina napravio transfer od pola miliona eura.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:52 pm

Cuj imali smo sistem :doktor:
Ako ne znate, proguglajte malo sta znaci sistem, tako vam svega. Prestanite vise tu rijec skrnaviti. Nije sistem kad dovodis kamione losih igraca, koji imaju kraljevske plate i zbog takvih invalida placas milionski porez. Nije sistem kad prodas igraca a novac od tranafera si vec potrosio na vracanje kredita za koji niko ziv nije znao ni da su podignuti a Misimovic licno rekao na jednoj od skupstina kluba da klub nece dizati kredite. Nije sistem kad dovedes mnogo mladih igraca u op i onda im prestanes placati stanarinu, hranarinu i sve ostalo samo zato sto se radi o igracima koji su "skupi" jer su "sa strane" itd..

Sistem, u fudbalskom klubu znaci da sve funkcionise na profesionalan nacin, da je svaki dio, svaki segment, svaka pa i najmanja sitnica bitna i uredjena onako kako treba da bude i da se zna ko sta radi. Ukratko receno..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 25, 2019 7:53 pm

Sistem (od latinskog systēma i od grčkog σύστημα sustēma)

Online

Trenutno korisnika/ca: Dzezvar, Google [Bot] i 296 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija