Moderator/ica: storm_raider

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri apr 03, 2019 3:09 pm

slika
Sta mislite da se ovo doradi na istoku i sjeveru
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri apr 03, 2019 3:11 pm

slika
A ovo u svlacionicama umjesto plocica koje su ruglo a oovo je lakse i za odrzavanje i ne moze se ostetiti kao plocice a i zbog odrzavanja
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri apr 03, 2019 3:12 pm

Naime radi se o pomocnom stadionu TUZLA CITY SIMIN HAN
UGRADNJA TECNE IZOLACIJE NA TRIBINI
UGRADNJA EPOXIDNE SMOLE
UGRADNJA EPOXIDNE BOJE U DVA SLOJA
UGRADNJA EPOXIDNE BOJE U SVLACIONICI
Radila firma flexobit.doo
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri apr 03, 2019 3:13 pm

slika
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri apr 03, 2019 3:13 pm

slika
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri apr 03, 2019 3:14 pm

slika
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

čet maj 30, 2019 10:47 pm

slika
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

čet jun 06, 2019 9:27 pm

Odgovore smo dobili. Neki ih čita na jedan, ja opet na drugi način. No comment o njima.

Za mene je to bio signal da se opet aktiviram. Ovaj put ču se truditi da ne skrećem sa ove podteme i kao što su mi neki i prebacivali, bolje da sam se držao crtanja.
Oj, mene šta napisah! Evo me k'o Pešto na Skupštini: - Ja, kada sam odlazio..

Idemo!

Kamp

Egzistencija kluba koji je po svojoj definiciji udruženje građana, koji egzistira u državi koja nema Zakon o sportu i koji u nastojanju egzistencije se može nadati samo tome da ga vode ljudi koji u potpunosti razumiju sport tj fudbal, imaju nesebičnu ljubav prema klubu i najbitnije znanje na svim poljima neophodnim za egzistenciju tog kluba. Takvi ljudi bi bili Upravni odbor, izabran i podržan od Skupštine, obavezujuči se za iznošenjem dugoročnog plana, prevashodno pred svoje navijače, a sa preciznim zadacima koje možemo ovdje nazvati i etapama. Ti zadaci moraju biti prosti i shvaćeni kao realni.
Egzistencija. Riječ, Latinskog porijekla, znači postojanje, opstojnost. «Što postoji?», «što znači postojati?», «što znači biti
O.K. Malo se šalimo. Nije na odmet. Ova digresija je sa svrhom da prihvatimo naše različitosti i shvatimo da nam Željo mora biti na prvome mjestu. Mnogo je teških riječi i optužbi izrečeno u zadnje vrijeme i suma sumarum (čija je ovo riječ ? :D ) samo Željo ispašta.
Nazad na temu.
Kako obezbjedetiti tu egzistenciju Klubu ? Koliko novca Klub treba za opstojnost ?
Ono što je sigurno izazov, je poslovanje Kluba u zakonskim okvirima a u okruženju konkurencije koja to shvata i sprovodi na drugačiji način i po automatizmu stiče „kratkotrajnu“ prednost. Navodnici su tu jer bi naš uspjeh na dugoročnom planu njih dovelo situaciju da imaju „kamen oko vrata“ a ne uspjeh (čitaj Titulu).
Koji su to regeneratori priliva novca za naš klub koji trebaju biti pouzdan temelj budžeta ?

Mislim da se svi slažemo da bi to trebalo izgledati nečemu poput ovoga,
slikawhere is the closest bp

U situaciji koja nas i ostale sudionike Lige prati svo vrijeme i kada je kreiranje budžeta Kluba virtuoznost a ne očekivati iznova prihode iz fonda solidarnosti Džeke i ostalih, kada ne želite investitire ili im jednostavno Zakon o sportu i naš statut ne daju instrumente ulaganja u Klub, kada navijačka baza ne može finansijski pomoći a onaj mali broj poslovnih ljudi iz BiH se neželi dovesti u situaciju prošlog tjeranja Uprave, nama preostaje da sami stvaramo novac i to tamo gdje i jeste srž Kluba. Igrači iz omladinskog pogona.

Toliko u uvodu. Ono što mi je bio za cilj je da vidimo kako kroz taj omladinski pogon stvarati novac ?

Prvo i osnovno je Infrastruktura. Shvatamo da samo kroz obezbjeđenje dobrih uslova ima i produkata rada.
Da li mi to ovdje pričamo o Akademiji ? Zovite to kako hoćete, meni je to imanje dovoljnog broja terena i pratečih sadržaja za stvaranje fudbalera. Ne samo unapređenja i dizanja fudbalskih vještina već i kreiranje karaktera koji će se oduprijeti iskušenjima mladog čovjeka a vidimo kako to često vodi upropaštavanju potencijalnog talenta. Govorim o stipendiji i Internatskom smještaju.
Tereni. Koliko i gdje ? Ovo je skica akademije FK Sarajevo,
slika

Tri terena. Kompleks od 65 000 m2. Jedna sportska dvorana i jedna glavna dvorana.
Šta mi imamo? Čime to trenutno možemo odgovoriti ?
slikafallout new vegas better than fallout 3

Opet jedna digresija.
Špekuliše se o potencijalnim lokacijama našeg kampa/akademije.
Općina Novi Grad. Parcela u Rajlovcu, između kasarne i depoa Željeznica FBiH ?
slika

Lepenica. Parcela neodređene lokacije i veličine. Neko možda zna i više.
slikagas near me open

Kako god, put do kupovine jedne ovakve lokacije je svakako izazov u pogledu izbora najbolje lokacije i obezbjeđenja dovoljno novca za kupnju i izgradnju u punom kapacitetu. Koliko je to novca ? Spominju se milioni. Može li se sa manje uraditi ne izostavno više ali barem dovoljno. Ja to zovem pragmatičnošću ( nećemo više o porijeklu riječi :D ) i kao i svi dosadašnji postovi ponovo bih pristupio jednom projektu koji bi bio moje viđenje stvaranja uslova za rad omladinskog pogona.
Na tom putu su dva izazova. Obezbjediti novac i privoliti odluku jednog čovjeka. Taj čovjek će nekima biti prepoznat odmah a nekima na kraju posta. Taj čovjek bi imao priliku da se iskupi za mnoge stvari i ostavi svoje ime trajno utkano u Željezničar ( ovo mu ja sad malo kao podilazim- da ne kažem, uvlačim se).

Kraj prvog dijela.
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet jun 07, 2019 1:22 pm

Ne znam da li si čitao moje prijedloge kako namaknuti 25 mil? Vezano za prodaju dionica ali tako da svaki navijač može kupiti samo jednu dionicu.

Pitanje. Smatraš li da nama postojeća lokacija pomoćnih nije dovoljna za moderan kamp? Ima još jedan pomoćni teren, tako da bi ukupno bilo tri terena sa nekim smještajnim kapacitetima za djecu sa strane.
Da li smatraš da je prodaja postojećeg zemljišta opcija za kamp ili se zadržava sve postojeće + kamp?
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet jun 07, 2019 9:09 pm

Kamp Vol.2

Čime mi to trenutno možemo odgovoriti Akademiji FKS ?
Ovim kompleksom ? Općinski teren, s vještačkom podlogom ne razmatramo.
slika

Ovo nije pravi prikaz.
Ovo je pravo stanje na terenu.
slikacan you give me directions to the nearest gas station


Glavni teren je Hibrid. Zaboravlja se na njegove glavne karakteristike i prednosti.
slika

Glavni teren, a pod uslovom da ga održavamo po zadanim standardima, nam daje 100 utakmica u sezoni.
Ovih 100 je u skladu sa onim što prosječni stadion u Evropi „pretrpi“ u 90 minuta intenzivnog fudbala. Kakav je intezitet kod nas to bi moglo biti i do 150 utakmica. Ako se održava, naravno.
Održavanje je 200-250 hiljada po sezoni. Kontinuirano grijanje u periodu Februar-Mart (ubrzava ciklus sazrijevanja trave) je pod moranje.
Naša sezona je 33 kola od čega ½ u Dolini. Dodajmo tome Kup i eventualne nastupe Reprezentacije. Maksimum 22 utakmice !!!
Kupili tj posjedujemo nešto što koristimo sa svega 15-20 %, zavisno od gledanja na onaj gore spomenuti intezitet.
Šta je pisac htio reći ?
Prvi tim, seniori. Svoje prvenstvene utakmice utakmice i treninge na Glavnom terenu.
Juniori. Premijer lige. Svoje prvenstvene utakmice i treninge na Glavnom terenu.

Termine odigravanja mečeva uskladiti da se travnjak koliko toliko revitalizira.
P.S. Organizovati poseban cjenovnik karata za mečeve juniora. Mislim da bi bilo interesanata.
Veliki izazov za održavanje ali bi se isplatilo u konačnici.
A šta sa ostalim omladinskim pogonima ?
E sad nastupa moj omiljeni dio.
Crtanje.

Kompleks Stadiona Grbavica. 47 500 m2.
slika

Predmet našeg crtanja će biti zahvat Pomoćnog terena. I malo šire :prst:
Šitanje. Koliki teren je u stvari dovoljan za naše igrače u omladinskom pogonu ? Koje su to minimalne dimenzije jednog fudbalskog terena. Ne, međunarodnog tipa, svakako. Wikipedia kaže 90 sa 50 metara. Naš Pomoćni ovdje na skici je 105 x 65 metara. Cjelokupni travnati dio.
Vrijeme za prve skice. Komšijske parcele u neposrednoj blizini Pomoćnog.
slika

Da. Vjerovatno ste već shvatili u kojem pravcu idem. Otkup ovdje prikazane 4 parcele.
slika

Oni koji znaju čija je jedna od ovih kuća su vjerovatno sada prekinuli sa daljnjim čitanjem. Meni i ovim drugim ostaje nada.
Ako bi se ostvario sporazum i iskazala spremnost a po ponuđenoj cijeni koji bi sigurno morala biti viša od tržišne za ovdje prikazane 4 stambene jedinice ( jedna je devastirana ) ostvarilo bi se neophodno povečanje parcele za dva pomoćna terena. Ovo žuto su prateći objekti, čija veličina može varirati zavisno od ukupne namjene. Ja predlažem i zgradu Internata za stipendirane igrače. A opet, ta zgrada može biti i karantin prvog tima.
slikaforensic anthropology related jobs

Vodimo računa da ovaj teren bliži samom stadionu mora imati jedan uslov. Mora biti izgrađen iznad podzemne garaže. Garaža je uslov za Grbavicu i UEFA kategorije infrastrukture. Obaveza izgradnja te garaže ima i jednu prednost.
Ova dva pomoćna terena bi trebala biti u ravni a znamo da se ovaj teren gledavši od stadiona prema parcelama koje bi se otkupile blago penje. Sav iskopani materijal za smještaj garaže se ne bi odvozio već bi bio podloga terenima koji bi bili na nešto većoj koti od trenutne. To opet znači da ni iskop garaže ne bi bio toliko dubok a vodimo se time da je garaža standardne visine tj samo jednog nivoa i za putnička vozila. Ono stajanje sa kojeg sada pratimo treninge bi se uklonilo i zamjenjeno ulazno izlaznom rampom garaže.
Debljina zemljenog prekrivača terena iznad garaže je do 1 metra. Dovoljno za nesmetan rast trave. Drenaža, svakako uključena. Tereni, postavljeni bez nekog inostranog angažmana i certifikata, gdje bi se busen obezbjedio po minimalnoj cijeni. Ne bi imali u planu grijače već najprostiji oblik navodnjavanja terena. Održavanje sprovoditi u sklopu ugovora glavnog terena što bi doprinjelo smanjenju cijena.
Ovi plavi pojasevi okolo terena su vještačka trava/podloga slični na glavnom terenu i imaju ulogu šetnica i staza. Rasvjeta i visoke žičane ograde okolo terena su uključene.
Dvije zgrade predviđene kao prateći objekti a jedan od njih planirati kao Internat, sa sobama za smještaj stipendiranih igrača.
Garaža je na jedan nivo i do 100 parking mjesta. Obavezno uključiti lokalnu zajednicu i NS BiH a rad reprezentativnih utakmica na Grbavici. Ne bih poredio cijene garaže na Viječnici sa ovom. Izgradnja Istoka je dokazala šta znači „neugrađivanje“.
slikavp gas station near me

Što se tiče cijene za cjelokupni novi kompleks trening kampa omladinskog pogona a pod uslovom da vlasnici parcela prihvate ponudu i sklopi se kupoprodajni ugovori, okvirno bi to bilo;
- Parcela 1250 ......................... 600 000 KM
- Parcela 1251.......................... 150 000 KM ( devastiran objekat)
- Parcela 1249/2 ...................... 500 000 KM
- Parcela 1249/3 ...................... 300 000 KM
- Garaža ................................ 2 000 000 KM ( učešće lokalne zajednice )
- Tereni.................................... 500 000 KM
- Pomoćna zgrada.................... 700 000 KM
- Zgrada Internata..................1 500 000 KM
(nemojte se smijati odmah :ne: )
U konačnici,
slika

Imati Kamp u središtu grada, neposredno do stadiona i glavnog terena ili se odlučiti za neku dalju i mirniju lokaciju ? I to može biti rasprava.
Meni se čini da bi kompleks Stadiona Grbavica koji uključuje stadion, kamp sa terenima i zgradama, uređeno pročelje tj fasadu Sjevera sa najavljenim reklamnim panoima, poslovni prostori Sjevera i Istoka a što ne i Juga u doglednoj budučnosti, atraktivan Fan Shop pod tribinom, onakvu saobračajnicu koja će samo dobijati na frekvenciji i značaju, opčinska sportska dvorana i pomoćni teren u neposrednoj blizini, povećani broj nastupa reprezentacije a sve to uočljivo i prepoznato iz daljine po plavim reflektorima, bi davalo utisak jednog monumenta. Okupljalište mladih zbog sporta i zabave. Dovoljno sadržaja za roditelje dok čekaju kraj treninga. Manijaci svih uzrasta bi visili na svakom čošku. Kafića i nargila u izobilju :pivo: . Moguć i kao predmet turističkih ruta a vjerovatno i eskurzija naših najmlađih simpatizera gradova iz BiH. Monument, jednom riječju.



Ostao sam još dužan da otkrijem identitet te osobe koja bi mogla biti i jedina prepreka ostvarenja trening kampa.
Spremni ?

slikaclosest regions bank
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet jun 07, 2019 9:22 pm

Evo što sam ja uspio naći.

slika
slika
slika


Svaka ti čast za ovo.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub jun 08, 2019 4:16 pm

@Occ
Ova suma izmedju tranzita i pomocnog, koliko ta parcela ima kvadrata
Nama je apsolutno neiskoristena a i ona ima neku vrijednost
Zaganjati da se zemljiste prevede u gradjevinsko pa prodati. Time namaci dio sredstava za ove tvoje ideje, ili neke druge
Ako neko misli da se tu ne moze nista graditi Ahmetspahic je dokazao da moze, zgrade ispod Soukbunara, ispod tranzita

PS Naklon za tvoj rad
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub jun 08, 2019 7:24 pm

@Occ,

duboki naklon!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub jun 08, 2019 9:44 pm

11plavih'92 je napisao/la:
sub jun 08, 2019 4:16 pm
@Occ
Ova suma izmedju tranzita i pomocnog, koliko ta parcela ima kvadrata
Nama je apsolutno neiskoristena a i ona ima neku vrijednost
Zaganjati da se zemljiste prevede u gradjevinsko pa prodati. Time namaci dio sredstava za ove tvoje ideje, ili neke druge
Ako neko misli da se tu ne moze nista graditi Ahmetspahic je dokazao da moze, zgrade ispod Soukbunara, ispod tranzita

PS Naklon za tvoj rad
Kompenzacija
Termin kompenzacija je latinskog porjekla, potiče od reči compensatio što u prevodu znači – izjednačenje.
Kompenzacije su specifični poslovi vezane trgovine u razmjeni robe i usluga kod kojih se vrijednost isporučene robe ili izvršene usluge u jednom smjeru prebija vrijednošću isporuke neke druge robe ili izvršene usluge u drugom smjeru (potpune i nepotpune kompenzacije).

slika

Kolega s foruma se interesovao za ovu parcelu.
slika

Dio te parcele nam treba za Kamp. Cirka 2000 m2. Ostalo je baš onako strmo što bi smo mi rekli.
slikabmo harris near me

Nažalost, jedina svrha joj je da ti komšija ne čita preko ramena Avaz, kada piješ kafu na terasi :D

Ozbiljno. Ima ta odluka,
slika

Već smo pisali o ovome. Cijeli kompleks od 47 500 m2 je sada bez problema za eventualnu planiranu gradnju. Ono što preostaje je da se putem parcelizacije izvrši prenamjena parcela pa bi tako Šuma 3. Klase 7047 m2 postala Građevinsko zemljište.
Znači da se može ali ovaj dio kompleksa po meni nije baš idealan za gradnju i ne smatram da bi mogao biti dio kompenzacije.

Ovaj drugi dio kompleksa, ili bolj reći dijelovi kompleksa..
slika

e, to je vrijednost. To bi bio naš Joker. Naš konj za utrku.
Manje više 1500-1600 m2.
Ovo se može unovčiti i to dobro. Putem kompenzacije svakako.

slika
Zadnja izmjena: Occasionally, dana/u sub jun 08, 2019 9:46 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub jun 08, 2019 9:44 pm

:shock: :o :shock: :o :shock: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub jun 08, 2019 9:47 pm

E svaka ti cast... nevjerovatan si.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub jun 08, 2019 9:51 pm

bogi je napisao/la:
sub jun 08, 2019 9:44 pm
:shock: :o :shock: :o :shock: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
U ovim mjesecima što nam predstoje više nam trebaju tvoji postovi i analize igrača i igre, nego ove skice. Tu svakako svrstavam i Larsona, pa donekle i Brkoo :D , jovana i sve ostale da sad ne širim.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2719
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub jun 08, 2019 10:45 pm

Ako moze, ako bi vec dolazio taj famozni investitor, da ti sa njim sjednes pasa i isprezentujes mu ovo... SVAKA TI ČAST.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3527
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub jun 08, 2019 10:45 pm

Svaka cast lave.
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jun 09, 2019 1:07 am

Occasionally je napisao/la:
sub jun 08, 2019 9:51 pm
bogi je napisao/la:
sub jun 08, 2019 9:44 pm
:shock: :o :shock: :o :shock: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
U ovim mjesecima što nam predstoje više nam trebaju tvoji postovi i analize igrača i igre, nego ove skice. Tu svakako svrstavam i Larsona, pa donekle i Brkoo :D , jovana i sve ostale da sad ne širim.
Ma doktore ti i Larsson sta radite za ovaj forum i za klub je nerealno, a i nas stasticar Jovan je u tom timu. Svaka vama cast svima i kapa do poda!
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 60 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija