Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 10:19 pm

kvalitet je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:12 pm
Ma kakav Mujo, ne bih ga volio vidjeti ni blizu kluba. Rekao sam jedino može ako se zaštitimo ugovorima, pa da on investira u neki dio. Npr. kamp napravi i ima procenat od transfera. Ili tribina, zauzvrat poslovni prostori. A da nas kupi za 2 i po miliona eura, fuj.
Brate kakva kupovina i Mujo...niti ce Mujo niti bilo ko kupiti Zelju. Sa Mujom ima odredjenih prica oko Olimpika da nam bude neka vrsta B tima gdje bi slali igrace na kaljenje. Na kraju sve sto ima ce se predociti skupstini koja ce odluciti o svemu.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 10:39 pm

kvalitet je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:12 pm
Ma kakav Mujo, ne bih ga volio vidjeti ni blizu kluba. Rekao sam jedino može ako se zaštitimo ugovorima, pa da on investira u neki dio. Npr. kamp napravi i ima procenat od transfera. Ili tribina, zauzvrat poslovni prostori. A da nas kupi za 2 i po miliona eura, fuj.
Ja nisam spomenuo Muju nego njegovu ponudu od 2,5 miliona za koju si ti licno rekao da je super.

quote=kvalitet post_id=411729 time=1558774165 user_id=544]


Ovo što je iznio Delić je super, samo što je riječ o Selimoviću hebenom... Ako već mora biti tako, Željo se mora zaštititi ugovorima prije njegovog ulaska.

[/quote]
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 10:45 pm

Qooler druze, ne mozes od kafanskih filozofa na forumu pobjeci. Smrtni je grijeh inace razmisljati u interesu kluba.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2642
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 10:46 pm

Kospa je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:39 pm
kvalitet je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:12 pm
Ma kakav Mujo, ne bih ga volio vidjeti ni blizu kluba. Rekao sam jedino može ako se zaštitimo ugovorima, pa da on investira u neki dio. Npr. kamp napravi i ima procenat od transfera. Ili tribina, zauzvrat poslovni prostori. A da nas kupi za 2 i po miliona eura, fuj.
Ja nisam spomenuo Muju nego njegovu ponudu od 2,5 miliona za koju si ti licno rekao da je super.

quote=kvalitet post_id=411729 time=1558774165 user_id=544]


Ovo što je iznio Delić je super, samo što je riječ o Selimoviću hebenom... Ako već mora biti tako, Željo se mora zaštititi ugovorima prije njegovog ulaska.
[/quote]

Pa vidiš da sam napisao da se trebamo ugovorima zaštititi. Možda se nisam najjasnije izrazio, ali sam mislio isključivo na investiranje i da se klub zaštiti. Delić je pisao nešto u vezi s infrastrukturom i s tim da nam Olimpik bude B tim. To jesu super ideje. Prodati se svakako ne možemo, zakonski. 2,5 miliona eura nam može dobro doći kao investicija, a da neko s nama dijeli profit kasnije, što da ne. Samo se zaštititi ugovorima...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6730
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 10:46 pm

starigrad je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:40 pm
starigrad je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:29 pm
Qooler je napisao/la:
sub jun 01, 2019 9:56 pm


Ma kad razmislim stavio bi je 5000KM, samo da se rjesimo navijača na baterije.
dupli.
Ma i 5000KM nije puno...ima ovih mikrokreditni mozes se to za par dana zavrsiti.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Qooler
Postovi: 1428
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 10:58 pm

starigrad je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:29 pm
Qooler je napisao/la:
sub jun 01, 2019 9:56 pm
samo_da_repliciram je napisao/la:
sub jun 01, 2019 9:52 pm
Meni nikako nije jasno zasto poredis engleze i bosance, navijace Liverpula i Zeljeznicara?! I odakle ti bas cifra od 2500 maraka, zasto ne dodati jos bar 300, onaj ko da 2500 valjda ce i jos 300, a 300x10000 je dodatna 3 miliona što svakako nije za odbaciti
Ma kad razmislim stavio bi je 5000KM, samo da se rjesimo navijača na baterije.
e, moj ti... postujem branjenje stava i misljenja, ali... jel nam navijac na baterije i onaj momak sto stopiranjem dodje (ne sjecam se odakle tacno) na svaku utakmicu, i na grbavici i na gostovanju, sto mu negdje (ne sjecam se gdje, otese sve sto je imao kod sebe) i sto moli da mu neko kupi kartu ili da ga bez iste puste na stadion? jesu li navijaci na baterije oni momci koji dobise sezonske preko ovog foruma, jer nemaju para da ih sami kupe? oni penzioneri sto, bukvalno, od usta i crkavice odvajaju da dodju na tekmu, a dolazili na grbavicu kada ti nisi ni u planu bio? da ne nabrajam dalje. bas, onako, iz srca, zivis Zelju kao radnicki klub. eto, ti imas 5.000 KM da kupis, nekakve, fantomske, dionice za sebe i sina i samo ste vi, i takvi kao vi, pravi navijaci. svi ostali su na baterije.

izvinjavam se svima sto se ponovo javih po ovom pitanju, a rekao sam da sam zavrsio. ali, ovakav snobizam, prepotenciju, cak, moze se reci, i ponizavanje ljudi koji nemaju, famoznih, 2.500 KM, ne mogu presutiti. kvotaj me na ovo do sutra, neces dobiti odgovor, dovoljno sam rekao i to je to, stid i sram nek te bude.
A ko je rekao da studenti, penzioneri i socijalni slučajevi trebaju kupovati neke dionice. Ja pričam o prosjeku i odnosima onih koji imaju prosjecne plate.
Kao sto neko rece, u ovoj drzavi postaje sramota imat i radit, borit se. Najlakse je govoriti, nemam.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 11:02 pm

[/quote]

Pa vidiš da sam napisao da se trebamo ugovorima zaštititi. Možda se nisam najjasnije izrazio, ali sam mislio isključivo na investiranje i da se klub zaštiti. Delić je pisao nešto u vezi s infrastrukturom i s tim da nam Olimpik bude B tim. To jesu super ideje. Prodati se svakako ne možemo, zakonski. 2,5 miliona eura nam može dobro doći kao investicija, a da neko s nama dijeli profit kasnije, što da ne. Samo se zaštititi ugovorima...
[/quote]


Delic je pisao o kupovini Zelje za 2,5 miliona, i o nekim obecanjima u 4 faze nakon kupovine. Normalno da ces se zastititi, grb, boju i sve ostalo ko god da udje u klub.

I to je ok i super a kada covjek iznese prijedlog nacina kako da zeljovci kupe svog Zelju za 25 miliona KM ( 2.500x10.000) koliko i vrijedi, onda ide salva podrugljivih komentara za svaki slucaj i opomena svakom narednom zeljovcu koji misli svojom glavom i koji se usudi iznijeti neki prijedlog.
Zadnja izmjena: Kospa, dana/u sub jun 01, 2019 11:04 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 11:04 pm

Qooler je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:58 pm
starigrad je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:29 pm
Qooler je napisao/la:
sub jun 01, 2019 9:56 pm


Ma kad razmislim stavio bi je 5000KM, samo da se rjesimo navijača na baterije.
e, moj ti... postujem branjenje stava i misljenja, ali... jel nam navijac na baterije i onaj momak sto stopiranjem dodje (ne sjecam se odakle tacno) na svaku utakmicu, i na grbavici i na gostovanju, sto mu negdje (ne sjecam se gdje, otese sve sto je imao kod sebe) i sto moli da mu neko kupi kartu ili da ga bez iste puste na stadion? jesu li navijaci na baterije oni momci koji dobise sezonske preko ovog foruma, jer nemaju para da ih sami kupe? oni penzioneri sto, bukvalno, od usta i crkavice odvajaju da dodju na tekmu, a dolazili na grbavicu kada ti nisi ni u planu bio? da ne nabrajam dalje. bas, onako, iz srca, zivis Zelju kao radnicki klub. eto, ti imas 5.000 KM da kupis, nekakve, fantomske, dionice za sebe i sina i samo ste vi, i takvi kao vi, pravi navijaci. svi ostali su na baterije.

izvinjavam se svima sto se ponovo javih po ovom pitanju, a rekao sam da sam zavrsio. ali, ovakav snobizam, prepotenciju, cak, moze se reci, i ponizavanje ljudi koji nemaju, famoznih, 2.500 KM, ne mogu presutiti. kvotaj me na ovo do sutra, neces dobiti odgovor, dovoljno sam rekao i to je to, stid i sram nek te bude.
A ko je rekao da studenti, penzioneri i socijalni slučajevi trebaju kupovati neke dionice. Ja pričam o prosjeku i odnosima onih koji imaju prosjecne plate.
Kao sto neko rece, u ovoj drzavi postaje sramota imat i radit, borit se. Najlakse je govoriti, nemam.
Odbij od naseg prosjeka penzionere, studente, skolarce, ostane ti koliko bolesnika ?
Mozda 1000, koliko njih ima plateznu moc za takav poduhvat ?
Malo.
Shvatam zelju, ljubav, entuzijazam, al nismo mi ta sorta..

To ne znaci da ne mozemo naci drugi model za ulaganje u klub.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 11:12 pm

10000 ljudi X 2500 KM. Sta vam je ljudi dragi. Vratite se u realnost, zivimo u BiH.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23654
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 11:29 pm

Juni kao da je novembar... Po ovakvom vremenu je Siljak krenuo u banku da plati Petrovicu. :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
showa_00
Postovi: 27
Pridružen/a: ned mar 17, 2019 9:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 11:42 pm

starigrad je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:29 pm
Qooler je napisao/la:
sub jun 01, 2019 9:56 pm
samo_da_repliciram je napisao/la:
sub jun 01, 2019 9:52 pm
Meni nikako nije jasno zasto poredis engleze i bosance, navijace Liverpula i Zeljeznicara?! I odakle ti bas cifra od 2500 maraka, zasto ne dodati jos bar 300, onaj ko da 2500 valjda ce i jos 300, a 300x10000 je dodatna 3 miliona što svakako nije za odbaciti
Ma kad razmislim stavio bi je 5000KM, samo da se rjesimo navijača na baterije.
e, moj ti... postujem branjenje stava i misljenja, ali... jel nam navijac na baterije i onaj momak sto stopiranjem dodje (ne sjecam se odakle tacno) na svaku utakmicu, i na grbavici i na gostovanju, sto mu negdje (ne sjecam se gdje, otese sve sto je imao kod sebe) i sto moli da mu neko kupi kartu ili da ga bez iste puste na stadion? jesu li navijaci na baterije oni momci koji dobise sezonske preko ovog foruma, jer nemaju para da ih sami kupe? oni penzioneri sto, bukvalno, od usta i crkavice odvajaju da dodju na tekmu, a dolazili na grbavicu kada ti nisi ni u planu bio? da ne nabrajam dalje. bas, onako, iz srca, zivis Zelju kao radnicki klub. eto, ti imas 5.000 KM da kupis, nekakve, fantomske, dionice za sebe i sina i samo ste vi, i takvi kao vi, pravi navijaci. svi ostali su na baterije.

izvinjavam se svima sto se ponovo javih po ovom pitanju, a rekao sam da sam zavrsio. ali, ovakav snobizam, prepotenciju, cak, moze se reci, i ponizavanje ljudi koji nemaju, famoznih, 2.500 KM, ne mogu presutiti. kvotaj me na ovo do sutra, neces dobiti odgovor, dovoljno sam rekao i to je to, stid i sram nek te bude.
Nadam se da se momak samo pogrešno izrazio. U svakom slučaju ružno je reći da se treba rješiti 'navijača na baterije' koji nemaju 2.500 KM izdvojiti za klub. To nije filozofija našeg Želje. Kako god, momku sve najbolje, vjerovatno nije imao lošu namjeru.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 11:44 pm

Igrači na posudbi

Aldin Šehić - 12 utakmica, 12 od prve minute, 1065 minuta
Aldin Ćeman - 14 utakmica, 7 utakmica bez primljenog gola
Denis Žerić - 28 utakmica, 1 gol, 2 asistencije, 10 žutih kartona
Eldar Šehić - 12 utakmica, 4 asistencije
Semir Dacić - 13 utakmica, 12 od prve minute, 986 minuta
Vernes Karavdić - 14 utakmica, 5 utakmica bez primljenog gola
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3557
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 11:48 pm

Klub mora biti sistem. Nema tu opcije druge... mi moramo prvo biti klub, pa onda fudbal ganjati...

Zeljo jeste ime, al i mnogi giganti su bili ime pa su nestali zbog malverzacija...

Hocemo sistem i nadogradnju... imali smo Kup, gradnju stadiona... nadogradnja je kup, stadion i titula... bujrum!
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 11:50 pm

Jao cirkusa, e cuj kako se na forumu ideje stvaraju, daj 5 hiljada daj 2 hiljade, kupi dionice ovo ono, a pola ih studenti a ostalo pola prsti im iz dzepova vire, forum tastatura navijaci sa preko 100 stremova odgledanih... a ovi sto nas vode samo trpaju i uzimaju, ma deri levate nismo bolje ni zasluzili.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 02, 2019 12:31 am

kvalitet je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:03 pm
@Qooler evo ja imam bolju ideju. Recimo ovako, južna tribina bi trebala koštati 5 i po miliona. Nađi hiljadu ljudi i reci da daju 5.000 KM, a zauzvrat dobiju DOŽIVOTNU ulaznicu za južnu tribinu. Klub će tako skupiti 5 miliona, a lako je kasnije skupiti pola miliona ili malo više, to klub i od sebe može dati. Meni je ovo, naprimjer, bolja ideja, čak i realnija jer govorimo samo o hiljadu ljudi, ali opet ne mislim da je moguća.
Super ideja, evo ja i kuler dvije..
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 02, 2019 12:37 am

Drustvo u kom je sramota imati, raditi, nametnuto breme i vrijednosti u rangu komsije sto gleda kroz storu lika koji je posteno zaradio novo auto i moli Boga da mu puknu sve cetri gume.

Najgora nacija na svijetu.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 02, 2019 12:39 am

Kospa je napisao/la:
sub jun 01, 2019 10:45 pm
Qooler druze, ne mozes od kafanskih filozofa na forumu pobjeci. Smrtni je grijeh inace razmisljati u interesu kluba.
Inace u interesu kluba je da se trenutna vecina navijaca nazove "navijacima na baterije". Inace sami seb nazivamo "bolesnici". Jer budemo tu i kad je kisa, sunce, snijeg svjesno odemo na utakmice iakk znamo da u vecini slucajeva rizikujemo vlastito zdravlje.
Ne prozivamo 10.000 zeljovaca koji mogu ko iz picke da daju 2.500 KM, golf 4 nam je luksuz, ali ne mi nismo za to krivi. Mi cemo biti tu, nikog ne diramo, cak zovemo da nam se prodruzi da nas bude vise.
Mi ne trazimo te jebene dvije i po milje godisnje, trazimo da tih cuvenih 10 milja dodje na svaku domacu utakmicu. Jer ce sa svojih 7 KM u prosjeku donijeti klubu u 15 domacih utakmica 1 milion otprilike.

Ne moramo se slagati, jer je nemoguce,a u sustini ko vam brani skupite sve ljude sa skupim autima,vilama.. A u sustini vi nas ne mozete razumjeti.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2642
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 02, 2019 12:41 am

kokoška je napisao/la:
sub jun 01, 2019 11:50 pm
Jao cirkusa, e cuj kako se na forumu ideje stvaraju, daj 5 hiljada daj 2 hiljade, kupi dionice ovo ono, a pola ih studenti a ostalo pola prsti im iz dzepova vire, forum tastatura navijaci sa preko 100 stremova odgledanih... a ovi sto nas vode samo trpaju i uzimaju, ma deri levate nismo bolje ni zasluzili.
Eo koko da se jednom složim s tobom, makar s ovim boldiranim :placeodsmijeha: a da li ovi sad samo uzimaju, vidjet ćemo ili na sjednici Skupštine ili kad dođu drugi ljudi u klub.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 02, 2019 12:41 am

Krajem prošle godine saopćeno je kako građani BiH u bankama čuvaju više od 11 milijardi KM... off topic, da zavrsimo temu sa finansijama i ostalim marifetlucima, skupstina se blizi...
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
SanMan
Postovi: 1226
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 02, 2019 12:49 am

Ovoj Amarovoj upravi i Amaru neće niko od navijača ni marke nikad dati, a od investitora pogotovo. Pa nije niko lud.
Oni što hvale ovo stanje nisu nikad kartu za utakmice kupili, većina imali fine love od Želje.
Željo može imati investitore ili navijače koji će dati lovu, ali da bi ove otjero moramo propasti ko pitari - virše u frižideru.
E sad kako se ovih rješiti nemam pojma. Evo sad zijanili milion, da se rješiš Amara treba ti milion, imaš dug, plate, mjesečne troškove....
Pa ovaj neizlazak u Evropu je ko cijelo prvenstvo da nas dolazi po 10000 na svaku utakmicu

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Blueee1921, Google [Bot] i 217 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija