Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 5:38 pm

Hocu da klub organizuje prijateljsku utakmicu sa NEKOM Evropskom ekipom na Grbavici.

Interesuju me pojačanja za sljedeću sezonu?

Interesuje me sta je uspjeh u sljedecoj sezoni?
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 5:39 pm

Plavanacija je napisao/la:
čet maj 30, 2019 5:38 pm
Hocu da klub organizuje prijateljsku utakmicu sa NEKOM Evropskom ekipom na Grbavici.

Interesuju me pojačanja za sljedeću sezonu?

Interesuje me sta je uspjeh u sljedecoj sezoni?
Svakoj evropskoj ekipi treba platiti, barem sto ja znam da je tako...
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 5:40 pm

Al bila bi furka recimo dovesti Fulham, mene oni malo podsjecaju na nas iz nekog razloga.. stadion, prica i ostalo...
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
bistrikboy
Postovi: 692
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 4:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 5:41 pm

Plavanacija je napisao/la:
čet maj 30, 2019 5:38 pm
Hocu da klub organizuje prijateljsku utakmicu sa NEKOM Evropskom ekipom na Grbavici.

Interesuju me pojačanja za sljedeću sezonu?

Interesuje me sta je uspjeh u sljedecoj sezoni?
Ma titula samo to se broji! Ako to ne mogu neka odmah idu!
1921-1987-2007
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 5:42 pm

Spoiler:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 5:49 pm

Daaaaajjjj tituluu,daaaajjjj Amaraaa.Samo ttiula nas zanima!!!

Muka mi kad ovo citam.Je.bo stvaranje sistema i stabilnog kluba.To nije futbol.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 5:49 pm

ememo je napisao/la:
čet maj 30, 2019 4:19 pm
Vidim opet se počelo pričati o prodajama/privatizacijama kluba pa da i ja napišem svoje mišljenje. Redovno pratim forum, ali nisam aktivan :)

Prva stvar ne može se ovdje ni govoriti o prodaji ili privatizaciji jer klub nema vlasnika. Ne možeš prodati udruženje građana, možeš samo prodati imovinu u vlasništvu udruženja ili koristiti neke hibridne varijante sa upravljačkim pravima.

Prije prodaje se mora uraditi preoblikovanje kluba u d.d. ili d.o.o. tako da UG FK Željezničar registruje privredno društvo npr. FK Željezničar d.d. i na njega prenese svu svoju imovinu i obaveze. Tako UG FK Željezničar postaje 100% vlasnik FK Željezničar d.d. (Primjer Bayern, Borussia, Ajax i sl. oni su u međuvremenu dio prodali investitorima ili sponzorima). Onda je tek moguće govoriti o prodaji tog društva ili njegovih dionica i udjela (ili navijačima ili nekom velikom investitoru). Ili kao treća opcija ne mora se ni prodavati, nego nastaviti praviti uspješnu profitabilnu firmu koja ostvaruje povećanje prihoda, dobiti, vlasničkog kapitala i vrijednosti kluba. Nakon nekoliko godina uspješnog poslovanja neće se trebati moliti investitiori da kupe klub kao spasioci, nego će se investitori boriti međusobno da kupe udjel u takvom klubu. Mislim da je to i bila ideja prethodne Uprave.

Ali prva i osnovna stvar jeste uspostavljanje dobre organizacije kluba. Kadrovske – da se zna ko šta radi i za šta je zadužen, finansijske – ukupni prihodi trebaju biti veći od rashoda, „domaćinsko“ upravljanje imovinom i obavezama. Prethodna Uprava je to poprilično dobro radila što se tiče organizacije, finansija, transparentnosti poslovanja (jako bitno za investitore), ali eto malo je zakazala na sportskom planu. Da je bila barem jedna titula, ne bi do svega ovoga ni došlo.

Vezano za jedan navijač – jedna dionica, dobra ideja, ali sa 10.000 dioničara bi bilo teško sve uspješno voditi i upravljati. A vremenom bi se tu opet formirala grupa ili grupe dioničara koji bi sve kontrolisali. A i sada postoje mogučnost da članovi kluba koji plaćaju članarine utiču na imenovanje članova Skupštine i Uprave. Najbolje bi bili napraviti sistem, jedan član – jedan glas, pa organizuješ izbore i izabereš članove Skupštine, Predsjednika koji će voditi klub ili neke druge slične varijante. Sada se bukvalno okupi grupa ljudi i sami sebe izaberu u Skupštinu koja onda izabere Upravu i onda mogu raditi šta hoće.
Vidis nije ni to loša ideja, ovo zadnje. Vidite šta je moja ideja. Sta nam se sada dešava? Očito sutra može bilo ko, kao što je sada Amar napraviti sa nekim svojim ljudima istu stvar. Ja opet Amaru vjerujem i ne svidja mi se kako je se ovo odigralo, ali opet sam ubjedjen da on ne ide namjerno protiv kluba. Za 10 ili 15 godina nam se može desiti neko deseti ko se sad nije ni rodio sa drugačijim namjerama. Činjenica je da se sada može izmanipulisati skupstina. Moja ideja je da se to sprijeci da ne bude neko slatkorjeciv sledeci put za opasnim radnjama. Moja ideja ima samo cilj da se skupstina sto teze izmanipulise.
Odlična ideja. Hajmo dići članarinu postepeno na 50, 100 KM i da članovi svake godine biraju 25% skupstine. Ništa više nije potrebno. Svi potencijalni kandidati imaju pravo pod tabom skupstina pisati CV i planove, obecanja i ispunjeno i na osnovu toga članovi biraju njih. Podići članarinu da se ne moze manipulisati l, da se uozbilji članstvo l, a dobro će doći i koja KM vise.

Ja ovo pisem samo zato jer imamo rupu u sistemu. Sada je Amar doveo ove, sutra nam se moze desiti i veći baksuzi.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:01 pm

blueDBR je napisao/la:
čet maj 30, 2019 5:42 pm
Spoiler:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Koliko nebitnih stvari, bitno je da li si uplatio Slavki Petroviću kada treba ili nisi. Ako nisi zdravo. Kažu da jesu, onda tuži i goni, ali pošto su sami priznali na zvaničnoj da su zakasnili možemo ga pušiti.

Ublehaši mrtvi razjebali sve za tri mjeseca.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:04 pm

AsharaK je napisao/la:
čet maj 30, 2019 4:59 pm
plavi kanarinac je napisao/la:
čet maj 30, 2019 4:58 pm
AsharaK je napisao/la:
čet maj 30, 2019 4:52 pm
Nece Radnik samo ispusit, ispusit ce savez, a to treba da nam bude cilj
Na to sam zaboravio... jel bilo u svijetu slicnih propusta zna li neko, kakve su sankcije savezu ako se utvrde nepravilnosti?
Skoro u Srbiji, kad su dali licencu Vojvodini ja msm
I mislim sa je sa Zvezdom isto bilo. Oni su suspendovani iz evrope, ne znam sta je savezom bilo na kraju.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:07 pm

Msm da su dobili baš masnu kaznu
Željezničar ante portas !
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:12 pm

U svakom slucaju pored zalbe neka se prijavi i ovo uefi.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:19 pm

slika

ujedno nam je ovo i polufinalni protivnik ako prođemo ispod
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:24 pm

blueDBR je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:19 pm
slika

ujedno nam je ovo i polufinalni protivnik ako prođemo ispod
Po njihovom sajtu pobjednik našeg meča igra protiv pobjednika Rijeka-Venezia.
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:27 pm

LARSSON je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:24 pm
blueDBR je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:19 pm
slika

ujedno nam je ovo i polufinalni protivnik ako prođemo ispod
Po njihovom sajtu pobjednik našeg meča igra protiv pobjednika Rijeka-Venezia.
konto sam da smo mi treći par pošto redoslijedom jesmo do mene je
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:28 pm

LARSSON je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:01 pm
blueDBR je napisao/la:
čet maj 30, 2019 5:42 pm
Spoiler:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Koliko nebitnih stvari, bitno je da li si uplatio Slavki Petroviću kada treba ili nisi. Ako nisi zdravo. Kažu da jesu, onda tuži i goni, ali pošto su sami priznali na zvaničnoj da su zakasnili možemo ga pušiti.

Ublehaši mrtvi razjebali sve za tri mjeseca.
Lars, ovde ipak treba uzeti u obzir da su prilozili uplatnicu od 28.03.2019.
Ja sam imao problem sa ZiratBankom, a mnogi tvrde da je najgora banka vezano za to. Posto radim sa bankama i to ja sam poslao neki nalog sa vecim iznosom, tj uplatnicu. Neces vjerovat, dodje meni covjek na vrata da me vozi u banku da nesto potpisem. Reko ja nema problema. Sjednemo u nejgov auto i odemo u banku, tad je Zirat bila negdje u starom gradu cini mi se. Ja tamo, svi me cekaju i sute, ja samo potpisem i izadjemo iz banke. Kaze ovaj meni covjek, neces vjerovat da ti nisi potpisao nikad meni pare ne bi legle. A ja dobio to sto sam platio bez mogucnosti da covjek dodje u posjed toga vise. Dakle na necije postenje te banka svede da ne obradi transakciju zbog neke njihove interne stvari. Ja sam platio sa raifeisen banke na zirat. Dakle uredno novac otisao i legao na neki glavni racun zirrat, ali oni nisu htjeli preusmjeriti na svog klijenta. To je bilo 2009.g.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:29 pm

blueDBR je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:27 pm
LARSSON je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:24 pm
blueDBR je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:19 pm
slika

ujedno nam je ovo i polufinalni protivnik ako prođemo ispod
Po njihovom sajtu pobjednik našeg meča igra protiv pobjednika Rijeka-Venezia.
konto sam da smo mi treći par pošto redoslijedom jesmo do mene je
Sad da li navijati da izgubimo ili dobijemo ? :D

U svakoj yebenoj odlučujućoj utakmici igramo protiv slobode, ili ovisimo o njima. Ali svaka yebena, protiv Sarajeva 2015, protiv Zrinjskog 2017, protiv Radnika prošle sedmice.
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:30 pm

blueDBR je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:27 pm
LARSSON je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:24 pm
blueDBR je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:19 pm
slika

ujedno nam je ovo i polufinalni protivnik ako prođemo ispod
Po njihovom sajtu pobjednik našeg meča igra protiv pobjednika Rijeka-Venezia.
konto sam da smo mi treći par pošto redoslijedom jesmo do mene je
Nema prenos?
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:31 pm

Qooler je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:28 pm
LARSSON je napisao/la:
čet maj 30, 2019 6:01 pm
blueDBR je napisao/la:
čet maj 30, 2019 5:42 pm
Spoiler:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Koliko nebitnih stvari, bitno je da li si uplatio Slavki Petroviću kada treba ili nisi. Ako nisi zdravo. Kažu da jesu, onda tuži i goni, ali pošto su sami priznali na zvaničnoj da su zakasnili možemo ga pušiti.

Ublehaši mrtvi razjebali sve za tri mjeseca.
Lars, ovde ipak treba uzeti u obzir da su prilozili uplatnicu od 28.03.2019.
Ja sam imao problem sa ZiratBankom, a mnogi tvrde da je najgora banka vezano za to. Posto radim sa bankama i to ja sam poslao neki nalog sa vecim iznosom, tj uplatnicu. Neces vjerovat, dodje meni covjek na vrata da me vozi u banku da nesto potpisem. Reko ja nema problema. Sjednemo u nejgov auto i odemo u banku, tad je Zirat bila negdje u starom gradu cini mi se. Ja tamo, svi me cekaju i sute, ja samo potpisem i izadjemo iz banke. Kaze ovaj meni covjek, neces vjerovat da ti nisi potpisao nikad meni pare ne bi legle. A ja dobio to sto sam platio bez mogucnosti da covjek dodje u posjed toga vise. Dakle na necije postenje te banka svede da ne obradi transakciju zbog neke njihove interne stvari. Ja sam platio sa raifeisen banke na zirat. Dakle uredno novac otisao i legao na neki glavni racun zirrat, ali oni nisu htjeli preusmjeriti na svog klijenta. To je bilo 2009.g.
To da, ali ovo koliko imaš zaposlenih, koliko plaćaš je na ovoj drugostepenoj kao argumentacija po meni nepotrebno, jer već si valjda to odradio kroz financijski izvještaj ili kako se već zove. A oni pravdaju zakašnjenje nekim petim stvarima.

Vidio sam da piše to za uplatnicu na dan 28.03.2019., ali opet kontradiktorno sa onim na zvaničnoj.

@Zaka

Nema nažalost.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:48 pm

Jel najvisa instanca kojoj se mozemo zaliti uefa? U svakom slucaju treba zaobici savez u sto sirem luku i odmah na najveceg udarit
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
A.M. Željo
Postovi: 43
Pridružen/a: sri dec 26, 2018 4:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 6:55 pm

Istina je da su fizički donijeli uplatnicu u banku na taj dan. Ali uplatnica nije bila valjano popunjena i banka je kontaktirala klub 3 puta u vezi toga. A zašto niko nije otišao do banke i to ispravio,ne znam. Falio je jedan broj na računu primaoca. Kriv je direktor,jer njegov potpis je na kartonu deponovanih. E sad je li tu bilo namjere ili ne,ne bih da nagađam. Jasno će nam biti poslije skupštine. A tako nam je malo falilo.... da prekucamo sve oko sebe.
Samo Željezničar!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], BrUDA, Google [Bot] i 80 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija