Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 4:20 pm

AdmirA je napisao/la:
pon feb 18, 2019 3:21 pm
Morzhy je napisao/la:
pon feb 18, 2019 2:55 pm
https://fkzeljeznicar.ba/foto-fk-zeljez ... eri/35908/
Vidim neće niko da postavi, nebitno šta li...
Baš.
Evo vijesti još jedne.
Nemamo više generalnog sponzora.
Kako to da je ugovor s Ziraat bankom istekao a sezona nije zavrsena? :shock: :? Prije bih rekao da je raskinut.
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 4:22 pm

Dominic je napisao/la:
pon feb 18, 2019 4:20 pm
AdmirA je napisao/la:
pon feb 18, 2019 3:21 pm
Morzhy je napisao/la:
pon feb 18, 2019 2:55 pm
https://fkzeljeznicar.ba/foto-fk-zeljez ... eri/35908/
Vidim neće niko da postavi, nebitno šta li...
Baš.
Evo vijesti još jedne.
Nemamo više generalnog sponzora.
Kako to da je ugovor s Ziraat bankom istekao a sezona nije zavrsena? :shock: :? Prije bih rekao da je raskinut.
Mislim da je ugovor bio na godinu dana?
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 4:46 pm

LeBlue je napisao/la:
pon feb 18, 2019 4:22 pm
Dominic je napisao/la:
pon feb 18, 2019 4:20 pm
AdmirA je napisao/la:
pon feb 18, 2019 3:21 pm

Baš.
Evo vijesti još jedne.
Nemamo više generalnog sponzora.
Kako to da je ugovor s Ziraat bankom istekao a sezona nije zavrsena? :shock: :? Prije bih rekao da je raskinut.
Mislim da je ugovor bio na godinu dana?
''FK Željezničar još jednom želi dobrodošlicu ZiraatBank u porodicu Plavih, te se nadamo da ćemo zajedno u budućnosti imati mnogo razloga za slavlje. Ugovor FK Željezničar i ZiraatBank potpisan je do kraja naredne sezone. U nastavku pogledajte video sa konferencije za medije i kompletno obraćanje govornika.''

05.04.2018.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 4:51 pm

Dominic je napisao/la:
pon feb 18, 2019 4:20 pm
AdmirA je napisao/la:
pon feb 18, 2019 3:21 pm
Morzhy je napisao/la:
pon feb 18, 2019 2:55 pm
https://fkzeljeznicar.ba/foto-fk-zeljez ... eri/35908/
Vidim neće niko da postavi, nebitno šta li...
Baš.
Evo vijesti još jedne.
Nemamo više generalnog sponzora.
Kako to da je ugovor s Ziraat bankom istekao a sezona nije zavrsena? :shock: :? Prije bih rekao da je raskinut.
I ja mislim da je raskinut, nigdje veze da je vec istekao.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:07 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
pon feb 18, 2019 4:51 pm
Dominic je napisao/la:
pon feb 18, 2019 4:20 pm
AdmirA je napisao/la:
pon feb 18, 2019 3:21 pm

Baš.
Evo vijesti još jedne.
Nemamo više generalnog sponzora.
Kako to da je ugovor s Ziraat bankom istekao a sezona nije zavrsena? :shock: :? Prije bih rekao da je raskinut.
I ja mislim da je raskinut, nigdje veze da je vec istekao.
Ja koliko se sjecam bio je potpisan samo na godinu dana
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:09 pm

Eto Omar je postavio.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:10 pm

Koliko to njima traje onda sezona hahaha
Nista nadam se da ce ova uprava uskoro naci novog generalnog sponzora ali kojem mi necemo biti sponzor.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:20 pm

Da odgovorim i tebi i drugima koji pisu takve nebuloze tipa “mi njima sponzor”.
S obzirom da je ocito da se radi o izuzetnom neznanju glede finansija, ekonomije, bankarstva nemojte se brukati s takvim mahalskim pisanjem.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:20 pm

Omar500 je napisao/la:
pon feb 18, 2019 2:16 pm
kvalitet je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:33 pm
Elegant je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:12 pm


U drzavi kao sto je BiH gdje se nikakvi zakoni ne postoje, zapravo postoje ali se postuju, sa ovom trenutnom politickom, socijalnom situacijom, u drzavi gdje je kriminal i korupcija sinonim za poslovanje i biznis za nas klub bi privatizacija bila smrt !
Nije riječ o privatizaciji "za 1KM" kakvih je bilo na desetine u našoj državi. To se Želji ne može desiti. Ne može doći neko i rasprodati sve Željino niti bi neko "dao" Želju sumnjivim likovima. Na kraju krajeva, iza Želje stoji ARMIJA navijača koja to, vjerujem, ne bi dopustila. Riječ je o pronalasku strateškog partnera koji bi uložio novac i kasnije uzimao sebi dio kolača, kako i treba da bude.

Chelsea je najbolji primjer kako klub može zadržati "sebe" iako ga je kupio stranac (ja priželjkujem stranog investitora u Želji). Chelsea je i dalje jedan od "najengleskijih" klubova, na utakmicama Chelseaja su prisutni skoro isključivo Englezi (za razliku od utakmica Arsenala, Uniteda...). Abramovič je samo pomogao klubu novcem, ali oni su ostali isti Chelsea kao i uvijek, samo što sad imaju novac, kapital, bolju infrastrukturu... Možete proći i kroz neke britanske tekstove, čak i forume gdje se govori o tome kako je Chelsea primjer kako treba raditi. To ja nama priželjkujem.

Što se tiče prijelaznog roka, mi smo dobili ono što nam je nedostajalo prethodnih godina. Dobili smo ŠEFA. Ostalo će doći na svoje.
Chelsea zadnjih par sezona je sve osim primjera kako treba raditi. Ne zna se ko pije, a ko placa u klubu, nema sportskog direktora, nego lijeva ruka Abramovica u vidu Marine obavlja poslove, vlasnik ohladio od kluba nakon osvajanja LP, nema ga ni na tekmama, treneri na udaru, a nista se ne pitaju.
Privatizacija i u mnogo ozbiljnijim klubovima i ligama je skakljivo pitanje, nikad ne znas koje su namjere investitora, tj buduceg vlasnika i sta zeli uraditi s klubom te koju ce politiku koristiti. Arsenal i Roma ne mogu napredovati jer se americki vlasnici vode cistim profitom, a fudbal ih ni najmanje ne interesuje,

Ovo je strasno nezgodna tema i eventualna privatizacija niposto ne smije doci preko noci. Ako ce se o tome razmisljati i razgovarati, sve dobro treba prouciti. Ja sam prije za saradnje tipa u Mariboru, gdje ce osoba ulagati u igracki kadar, svoje pare, a zauzvrat se ugradi u procente prodaje. Dobro i klubu i tom sportskom direktoru/investitoru.
Mada, sigurno je da neki veci napredak je skoro pa nemoguce izvesti bez izvjesnijih ulaganja. Moglo bi da smo svi ujedinjeni u zajednickom frontu, iza boje i zastava Zeljeznicara, ali to je smijesno i pomisliti kada vidimo sta se desavalo i sta se desava, da ti se zivot zgadi. Jebeni interesi, pita se covjek voli li iko klub ili se sprdaju s njim. Ne natezite se i ne mjerite spolovila preko kluba! Onaj niz od pet poraza je najtragikomicniji od svega, jer nema sanse da je ekipa toliko losa, ni priblizno! Za seriju od 1-2-2, hajde to je nekako i logicno, ali sve drugo...
I uglavnom, ko je ispastao nakon toga? Pa Zeljo, bili u vrhu tabele, sad se moramo boriti za tu europu.

Uglavnom, kakva privatizacija, samo bi se neko okoristio na konto kluba, a sta bi poslije bilo, strah me i pomisliti. Sta drugo covjek da kaze, niko sa cistim namjerama ne moze preuzeti klub, jer sumnjam da ima iko toliko imucan, a da voli klub i zeli s njim nesto napraviti. Cak ako i ne voli, da nema nikakvog dodira, prije ce privatizovati neki klub u HNL-u, nego se ovdje patiti.
Bolje da smo svoji, pa makar nikad iskoraka ne napravili. Nismo mi nikad toliki klub bili u nekim okvirima da smo zreli za takvu avanturu.
Chelsea je savršen primjer ako gledaš u širem kontekstu. Nakon dolaska Abramoviča, Chelsea je postao jedan od najdominantnijih klubova u Engleskoj. Prvi klub iz Londona koji je osvojio Ligu prvaka. To što posljednjih sezona malo lutaju u sportskom segmentu je zanemarivo kada se u obzir uzmu godine od 2003. do danas. Uz to, iznjedrili su legende kao što su Lampard, Terry, Drogba...

Ali na stranu oni, htio sam navesti primjer gdje klub ne gubi svoj "šarm" ulaskom kapitala. Gdje se radilo planski, ciljano, strpljivo - ono što nama treba. Naravno da ne smije doći preko noći do privatizacije. To treba biti jedan proces gdje će se klub maksimalno zaštititi od eventualnih malverzacija i slično. Ali, ja ne vidim drugi način da napravimo ozbiljniji iskorak. Mi možda i možemo zalutati u grupe Evropske lige, ali to je maksimum. Jednostavno, naša privreda je preslaba da bismo mogli ozbiljniji novac od sponzora namaći. Jedino preko transfera, ali i tu se treba znati cjenkati, dizati cijenu igračima... Na kraju krajeva, imati igrače koji će stalno biti u izlogu, a sve to nije lagano. Nama treba kapital, treba nam kamp, trebamo završiti stadion, treba nam skauting mreža. Ponavljam, može se naći investitor ako on bude sebe tu vidio. Da li procenat od transfera, prostor gdje je pomoćni teren ili nešto drugo, ne znam, ali sigurno se može nešto dogovoriti.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:26 pm

Ma investitor isključivo ako će novac ulagati u ekipu i stručni štab.
Rad na procenat, od svakog transfera, svakog pojedinačnog i ekipnog uspjeha.
Koliko je to realno ne znam..
Ali pustiti da bude i tih 49% "vlasnik" kluba je za mene poražavajuće kao navijača koji bi za 100godišnjicu izgubio svoj identitet.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:26 pm

cikazubo je napisao/la:
pon feb 18, 2019 5:20 pm
Da odgovorim i tebi i drugima koji pisu takve nebuloze tipa “mi njima sponzor”.
S obzirom da je ocito da se radi o izuzetnom neznanju glede finansija, ekonomije, bankarstva nemojte se brukati s takvim mahalskim pisanjem.
Onda nam objasni, ako ti nije teško, jer je bitno znati. Ono što smo mi dobili od info jeste da smo se mi kod njih zaduživali (a, to vjeruj mi, dobro znam, nijedno zaduživanje nije besplatno, uvijek budu neke kamate).

Fakat ti se obraćam mrtav ozbiljan, nikakvo provociranje i slično, jer me zanima, a vjerujem da zanima i mnoge druge.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:28 pm

Ako ti je banka sponzor, ne znači da imaju para na bacanje i da će ti opraštati kredite
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:35 pm

LARSSON je napisao/la:
pon feb 18, 2019 5:28 pm
Ako ti je banka sponzor, ne znači da imaju para na bacanje i da će ti opraštati kredite
Vjeruj mi da oko kredita sve znam. Ali, ako smo mi njima dali više na osnovu kamata nego što su oni nama dali kroz sponzorstvo, onda to baš i nije pohvalno. Ali, eto, ne razumijem se i volio bih da neko objasni detaljnije.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:35 pm

ne kontam čemu stavljanje u isti koš novac od sponzorstva i novac tj.kredit koji je kod njih dignut za izmirivanje tekućih obaveza
fakat
pa da nismo od njih uzeli, morali bi od nekog drugog, trećeg...nebitno
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:40 pm

Uzmes vrijednost sponzorisanja i oduzmes zaradu banke na nama, tad dobijes koliko je realno kostalo banku da bude nama generalni sponzor. Tj koliko je njih kostalo da dobiju publicitet kroz nas klub za godinu dana. Normalno, Klub se vjerovatno svakako morao da zaduzi i izabrao firmu koja je generalni sponzor. To ima logike. Normalno, ako je kredit povoljniji od onog koji je na trzistu, onda i to povecava vrijednost sponzora. Sam iznos koji se spominje za generalnog sponzora, ako je tacno, je skromno, no ja uvjek mislim da je bolje i 100.000 -150.000 km godisnje nego nista. Valjda moze i trenutna uprava da nadje sponzora slicnog kapaciteta. Prijasnjoj je trebalo par godina.
Zadnja izmjena: LeBlue, dana/u pon feb 18, 2019 5:53 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
bianco blu
Postovi: 1044
Pridružen/a: pon apr 04, 2016 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 5:40 pm

Čuj generalni sponzor na jednu sezonu. Pa bolje da ga nismo ni imali.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 6:01 pm

Ja koliko znam,Ziraat je usao da bude sponzor sezonu,s mogucnoscu produzenja saradnje.
Tako se pisalo u ono vrijeme.Zasto im se ne nastavlja saradnja,to je pravo pitanje? ;)
Posebno ako su oni imali mnoge koristi od nas kako to pojedinci pisu.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
vopla
Postovi: 412
Pridružen/a: ned avg 12, 2018 6:47 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 6:05 pm

od petka u karantinu u Bijeljini ..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 6:06 pm

Dosao je i novi generalni direktor u Ziraat, i kod njih su neki novi vjetrovi u zadnje vrijeme.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 6:12 pm

storm_raider je napisao/la:
pon feb 18, 2019 6:06 pm
Dosao je i novi generalni direktor u Ziraat, i kod njih su neki novi vjetrovi u zadnje vrijeme.
Bez obzira,ako imaju uvjete koji im odgovaraju,zasto otkazivati nesto??

Zasto gubiti klijenta koji se toliko kreditno zaduzuje?

Meni ovaj njihov raskid govori 3 stvari:Prvo,ne daju im se tolike pare za sponzorstvo,drugo,uvjeti nisu bili povoljni za njih i trece,ne radi im se sa novim ljudima u upravi. Jedno od ovo troje je sigurno,a mozda i sve zajedno.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], ubaceni element i 226 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija