Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 9:28 am

Dominic je napisao/la:
pon feb 18, 2019 9:19 am
storm_raider je napisao/la:
pon feb 18, 2019 7:32 am
Trenutno od 66 glasa na anketi, ovako ste glasali:

Da li ste zadovoljni prelaznim rokom do sada?
Da - 14(21%)
Ne - 42(64%)
Suzdrzan - 10(15%)

Liga pocinje za 6 dana, dakle, misljenje vecine je da je prelazni rok do sada odradjen lose.
Ne kontam raju, sta bi oni, da dovedemo Olmu i Hajrovica. Ko je to bolje trgovao u ovom prelaznom roku od nas u PLBiH? Niko. Treba samo strpljenja da ovi igraci pokazu sta mogu a ako upali s Zecom starijim to bi bilo sjajno i odrazit ce se sigurno i na nastupu u Evropi.
Ne podnosim Svinjski i njih kao prvake BiH, ali prizeljkujem utakmicu s konama da ih mlatnemo i trofej ode u Mostar. Da im vratimo za onaj poraz na Hadisonu zbog kojeg propade nasa titula prvaka.
Ma mi smo titulu prvaka izgubili utakmicu ranije. Ne mozes se na derbiju vaditi.

Ne znam kako su ostali odradili prelazni rok. Moze li neko napisati koga su doveli/prodali/otpustili Sarajevo, Zrinjski i Siroki? @Larsone, @jovane?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 9:37 am

Zrinjski doveo Gojkovica, Barbarica, Rodina, Kolaka, Mujagica, Curjurica i vratili Hajdarevica sa posudbe. Od bitnih otisli im samo Todorovic i Bilbija.

Sarajevu otišli Hodzic, Lelic, Pavlovic, Radovac, Tucakovic, niti jedan nije igrao. Dosli im Kapic, Lazic i ovaj brazilac. Produzili ugovore sa svim bitnim igracima osim Adukorom, ali stigla zamjena.

Siroki doveo Hrkaca, Enina, Pamica, Petrovica i Stanica. Otisao im Cabraja.

Po prelaznom roku

1. Sarajevo
2. Zrinjski
3. Mi
4. Siroki

Sipovic :klanjase2:
Mujezinovic :pljesak:
Bajic :violina:
Zec :doktor:
Sadikovic, Bogicevic, Stanic, Klepac - :zid: :zid:
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3527
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 9:47 am

nikson je napisao/la:
ned feb 17, 2019 8:36 pm
Na utakmice idem s rajom, s drustvom ili kako vec...idem da ih vidim, da popricamo, bgm pokoju i popijemo...idem da vidim one ljude koji dijele zagrljaj kad padne gol,istu strast, istu ljubav, isto razocarenje kad ne ide....idem da vidim one ljude koje znam i vidjam samo tu, na odredjenoj tribini i na odredjenom mjestu a veze nemam ko su - al eto pozdravimo se, srdacno, toplo, bolje nego s mnogima koje privatno poznajem....na kraju krajeva idem jer na kraju dana, bila to pobjeda il poraz znam da negdje postoje ljudi koji se osjecaju isto, razmisljaju isto i znas da nisi sam...to me ispunjava godinama...
A fudbal - ko i drzava....Kurcev s povremenim uzdizanjima....al bolje nemamo...
Tako je lave... bas sto kazes, ti ljudi su tu na tribini i ne znam kako se zovu, al se pozdravimo ko sa najmilijim... to je to sto nas veze sve...

ajde pocni da zagalamim!!!!!
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 9:49 am

Razloga za nezadovoljstvo je vise, prvi put nakon 4 godine se ne dovode izvikani igraci koji su realno van forme i losi, od onog spica Djermanovica pa do Jazvica.
Oni kod raje uzrokuju euforiju i zadovoljstvo jer smo zaBoga potpisali Jazvica, a to sto je frajer mrtav konj to poslije ne pije vode.
Kostur ekipe je ostao isti, izgubili smo samo Blagojevica koji se ovdje najvise pljuvao.
Dobili smo ekstra pojacanje na stoperu, dobili smo alternativu na lijevom beku, i dobili smo iskusnog napadackog igraca Zeca koji ima kvalitet ali koji je van forme.
U veznom redu jesmo oslabljeni jer su otisli Blagojevic, Stojan i Arezina.
Nosioci ce biti Saban i Hajdar, Dado je tu da zaostri konkurenciju i imamo Dzenu. Ja cak mislim da ce u nekim utakmicama Sinan igrati tu a Mujezinovic na 10 ali o tom po tom, ima ko da brine o tome.
Za razliku od jeseni kada smo imali mnostvo igraca u sredini od cega na desetci Sinana, Ivana, Arezinu, sada imamo izbalansiaraniju ekipu, jeftiniju sto je jako vazno jer su nam ovi skupi nabili 15 bodova zaostatka (Bakrac, Jazvic, Curjuric, Vranjes, Blagoje ...)
Dat ce se prilika nasoj djeci, Saban je prodan za pristojan iznos, pare spickane na ko zna sta, tako da na ljeto u izlogu mozemo imati Hareta i ocekujem da bljesne Sinan uz Mujezinovica, tako da i tu mozemo planirati neku zaradu.
Ekipa je za razliku od prethodnih N puta, prosla pripreme kako treba, vidi se da su trkacki jaki i po svemu sudeci trebali bi gledatli cvrstu i borbenu ekipu, gdje ce zadatak Ramovica biti da izmisli gol.
Prelazni rok nije idealan ali nije ni lose odradjen, sasvim sigurno.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 9:50 am

Hvala Larsone!

Sacekacu da vidim kako to izgleda na terenu, nisam nesto zadovoljan prelaznim rokom. Na drugu temu, a provlacila se danima ovdje na forumu, nisam zelio komentarisati mnogo, a i kada sam zelio, nisam ni imao nesto vremena. Mnogo mi je navijaca koje znam uzivo reklo da se dvoumi da ide na utakmice, par njih se javilo i preko foruma privatno. Mogu prihvatiti, ja problem licno sa tim nemam, svako radi za sebe ono sto misli da treba, a na kraju krajeva i ko me pita? Ali, svakom od njih sam rekao da ih ne razumijem. Ja sam podrzavao bivsu upravu, ne zato sto nekoga od njih znam, ili ne daj Boze imam interes (osim Zeljinog!), vec zato sto su dosta pozitivnih stvari radili. Podrzavacu i ovu ako nastave tako i unaprijede sportski segment. Da Bog da Selimovic i ovi bili najbolji UO u historiji Zelje, ako mene pitate. Mi trebamo svi kolektivno malo stati i razmisliti. Navijamo za Zelju, ne navijamo ni za Amara, ni za Misimovica, Selimovica, niti za nekoga treceg. To je nasa obaveza, kao navijaca Zeljeznicara. Ko smo mi da vezemo tu filozofiju i tu instituciju za jednog covjeka? Ne umanjujte historiju Kluba, veliki su ljudi hodali kroz njega.

Da se vratim na temu, Zeljeznicar je Klub svih nas i nasa je obaveza da budemo tu. Jer, ko ce, ako mi - obicna raja, obicni navijaci, ne budemo uz naseg Zelju? Svejedno mi je ko sjedi u UO, ja dolazim zbog moje Grbavice i mog Zelje. Moj Zeljo me zove vec danima i na samu pomisao vjerujte da mi se trese sve u organizmu. Ja jedva cekam da zapjevam Grbavicu, divim se tom Stadionu i gledam mog Zelju na terenu. Od toga me niko odvojiti ne moze. Mogu ne podrzavati trenutne tokove kojim klub plovi, ili ih podrzavati, ali na Grbavicu moram doci. Mogu biti skeptican oko trenutnog sastava UO (a opet, da Bog da bili najbolji UO u historiji Kluba - zbog Zelje!), ali nikada nece biti upitna podrska na terenu. Moja ljubav prema Zelji ne zavisi od nekih tamo uprava, bile to bivse, sadasnje ili buduce. Zeljo se voli, zato sto je to Zeljo.

Mogu do sutra ovako, Zeljeznicar je zaista neiscrpan izvor emocija i ljubavi. Drugom prilikom...

U zdravlju i veselju, navijaj za Zelju!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 10:06 am

A.M. Željo je napisao/la:
sri dec 26, 2018 7:33 pm
Kome se da,neka procita obraćanje člana UO nakon nedjeljne sjednice Poštovani članovi i članice skupštine,

Nisam se imao namjeru obraćati, ali nakon sinoć pregledanog izvještaja sa skupštine ipak ću reći nekoliko stvari.
Da budemo jasni, pišem u svoje ime.

Sa održavanjem sjednice skupštine kluba završio se moj višegodišnji rad u klubu.
Danas se ne osjećam poraženim. Danas se osjećam zaista ponosnim.

U momentu kada sam ulazio u klub, apsolutno sam bio siguran da će svaka pomisao na pomak ili promjenu biti osuđena na neki način (kad tad), djelomično radi kluba i njegovog okvira (udruženje građana), a djelomično radi našeg društva u kojem je svaki uspješan čovjek – lopov, svaka titula – kupljena, svaka lijepa žena – kurva, svaki član upravnog odbora - tu radi interesa /foteljaš.

Kada uđete u klub sa takvim stavom, svješću i ličnom motivacijom koju ću kasnije objasniti, onda je raditi lako, jer se pritisak podrazumjeva i vrlo lako sam podnosio, sve što se dešavalo.

Zaista jesam.

A nivo pritiska, rekao bih i negativnog uticaja javnosti, tačnije djela medija je bio od početka prisutan, a pod pritiskom „loših“ rezultata se samo pojačavao. Što je sasvim logično u jednoj mjeri.
Vjerujte da navedeno nije imalo nikakav negativan uticaj na rad u klubu, osim što nam je u tim momentima dalo dodatnu energiju da nastavimo.

Ipak isto tako moram reći da:
Žalim ljude koji su proteklih godina pisali kojekakve članke o „propastima dinastija” i još kojekakve članke koji zaiste govore više o njima samima.
Žalim ljude koji su slali anonimne prijave raznim inspekcijama, ali ih razumijem jer su upravo takvi kakve su im prijave – bezlični i providni, nevidljivi. Nama te prijave osim gubitka vremena u radu administacije nisu naškodile, čak šta više pomogle su nam da kroz transparentan rad privučemo pažnju sponzora, povjerenja navijača.
Žalim i ljude koji su još sa početka rada ove grupe ljudi organizovali prilog na federalnoj televiziji u emisiji Mreža.
Žalim i neke naše bivše zaposlenike koji su nakon što nisu zadovoljili svojim skromnim probnim radom u klubu, započeli rad u nekim medijima, i onda svoje flustracije ispoljavali kroz pojedine članke.

Sviju mi ih je žao. Ali Neću više o tome.

Pošto sam čuo razne piče o mojim motivima ima ulaska u klub, osjećam obavezu, danas, iako je to nešto moje i savim lično da vam to pojasnim.
Jedan moj dedo rahmetli je bio Željezničar i radio kao pregledač voznih kola, pričao mi je kako se Grbavica gradila i iz samodoprinosa željezničara.
Moj drugi dedo je krojač, obični navijač kluba koji je 60 tih i 70tih godina išao vozom na gostovanja, i vozovi su stajali na željezničkoj stanici u Semizovcu da on uđe i ide na ta gostovanja.
Slušao sam priče o Želji tokom odrastanja. O Videotonu, Švabi....doživio Zubandan i to veče trčao od Koševa do Hrasna.
Roditelji, koji i sada idu na utakmice našeg kluba su mi dali ime po Amaru Osimu sinu našeg počasnog predsjednika Ivice Osima.
Svoju sadašnju suprugu sa kojom imam dvoje djece sam upoznao u parku u naselju Hrasno, kada se ona, kao i ja, spremala da ide na utakmicu koju smo na Koševu igrali protiv Wisle Krakov.

Previše je to Želje u mom životu, da bi mogao ostati “samo” navijač i radi toga sam se odlučio uključiti u rad kluba, a nekako sudbinski se to poklopilo sa momentom kada se stvorila grupa ljudi koje mi po karakteru i nekom zajedničkom viđenju kluba odgovara u potpunosti.

Ponosan sam na sve njih. I to nisu samo ljudi čija su imena poznata i koji su imali neke funkcije u organima kluba. Oni znaju ko su.

Prije nego sam počeo da kao volonter pomažem klubu, kao navijač sam pratio kako su se stvari oko kluba mjenjale. Titule osvajale, Amara smjenjuju, dajem mu podršku, drugi nas trubama utišavaju.... pa smo skandirali uprava napolje kad smo bili 10 na tabeli, pa godine bez evrope, godine bez gostujuće pobjede, pa Amar dođe, pa titule...,.gledam administraciju, prepoznam nesposobnost, ali to su moji Željovci, to je moj klub... šuti....a Grbavica uvjek ista, srušio se jedan krov na zapadu, ali meni najljepši stadion u BiH.

I san o istočnoj tribini, južnoj tribini. Novoj Grbavici.

Ulazak u organe kluba je bio neki splet okolnosti, i kako sam preuzimao procese na sebe, tako su se otvarali novi i tako iznova i iznova iz dana u dan...Nije mi bitno da li sam u nekom organu kluba, bitno je da sa svojim prijateljima radimo za Želju, i tako prolete tako dvije-tri godine. Tri godine da suprugu (onu sa početka teksta koju sam upoznao u parku pred utakmicu sa Wislom) ne viđam redovno, vikende i izlaske organizujemo prema utakmicama, večere u usputnim restoranima prema Krupi, Širokom, Bijelini, i sve radi Želje. Djeca su tu, starija kaže: "Tata radi u Želji", osnovni posao koji radim i ne spominje. Mlađa ne priča, ali kad me zagrli sve mi kaže.

Da li je vrijedilo?
Ponosan sam na svaki provedeni dan. Na sve što je urađeno. Na svakog Željovca koji nam je dao povjerenje da uradimo nevjerovatne stvari za klub. A to povjerenje je nešto što je sve stvorilo i napravilo našu Grbavicu.
A kako smo je gradili? Iskreno i sa ljubavlju.

U društvu kakvo jeste iskren rad probudi nadu, nada stvori energiju, energija stvori čudo. Istok je to čudo. Čudo koje smo svi zajedno stvorili.

Akcija gradnje istoka, kao i ostale zajedničke akcije, će ostati upisane zlatnim slovima u klupskoj historiji, ali i one su došle kao posljedica takvog, da kažem, modela rada. Sada bih mogao napisati knjigu kako smo gradili istok.
Mi koji smo bili unutra nismo imali baš zadovoljstvo gledati istok kako raste iz dana u dan, jer smo iz dana u dan se suočavali sa problemima svih vrsta, ali smo zaista bili ponosni na dan otvaranja, i to je nešto što ću pamtiti do kraja života.

Poštujem one koju su mislili da smo preradikalni i da se moglo i drugačije, neke Željovce smo možda i prerano udaljili od nas, ali rad u klubu zahtjeva dnevno donošenje odluka po mnogim pitanjima.
Klub izvana i klub iznutra su potpuno dvije različite percepcije. Čuo sam da nismo bili smokritični. Ne znam. Nemam baš taj osjećaj jer smo se često preispitali u datim okolnostima, pokušali sve staviti na sto i donijeti odluku u takvom momentu. Neke odluke se nisu pokazale kao dobre. Ali to smo saznali tek na kraju.

Reću ću vam i da sam ponosan na dan skupštine kada se nismo pojavili.
Počasni predsjednik je jednom rekao: “Čovjek gleda, a ne vidi”.
Nekako sam u ovih nekoliko godina ima priliku da gledam klub iz svog ugla i zaista sam vidio sve.

Nadam se da vam je svima jasno da ničim nismo ugrozili klub, kako se to želi prezentovati, i nije postojala mogućnost da se desi bilo koja druga opcija osim ove koja se desila na skupštini. Lično mislim da smo olakšali primopredaju, a vi to shvatite kako želite.

Primopredaja se desila po jednim novim procedurama i to nije ništa tragično.

Drago mi je da je Skupština je prošla u najboljem redu i da su svi organi izabrani.

Vama kao članovima skupštine, obzirom da se provlače teze o lošoj finansijskoj situaciji, mogu reći da je stanje uvijek slično... novca uvijek nedostaje i Željo nikada nije bio niti će biti bogat klub, i svi moraju raditi na tome da se novac obezbjedi, tu prije svega mislim na Upravni odbor.
Gledajući jedan godišnji budžet on zadovolji potrebe kluba, uz uslov da se ostvari neki transfer ili da Upravni odbor (ako ne nađe novac iz drugih izvora) osigura lične pozajmice u periodu cca januar - mart.

Budžet kluba je generalno dovoljan za borbu za titulu, što ne znači da ista mora i doći, a proteklih sezona ste vidjeli da smo upravo u takvoj borbi bili, koja nažalost nije krunisana titulom. I to je u konačnici držim da je naša krivica.

Podsjetite se ranijih prezentacija, gdina. Vukotica, vidjet ćete strukturu prihoda i ono što mora Upravni odbor da obezbjedi. Pročitajte izvještaj Nadzornog odbora. Sve su to pisali Željovi koji znaju klub u “dušu” i koji imaju iza sebe godine finansijskog praćenja i rada u klubu.

Legitimno pravo novog Upravnog odbora je da samostalno odredi način komuniciranja prema javnosti, pa i prema odnosu prema trenutnom stanju u klubu.

Izabranom Nadzornom i Upravnom odboru, kao i predsjedniku i potpredjedniku skupštine mogu zaista poželiti da se punom parom posvete radu, i želim im da što prije “uhvate” sve konce i povedu klub tamo gdje mu je i mjesto.

Tajna našeg rada, a kao Željovac ću vam je odati, je da trebaju biti u pogonu bukvalno 24 sata za klub, jer klub ne poznaje dan, noć, radno ili neradno vrijeme. Za klub morate dnevno izdvojiti najmanje 3 sata aktivnog vremena. Sa takvim radom moguće je ostvarenje ciljeva.
Još jedna tajna koja je važna, poslovi se moraju rasporediti. Mi smo bili tim, i tako smo se osjećali, ali kako sam već rekao, percepcija kluba izvana i ono što se dešava iznutra je različita.

Svim članovima skupštine, mogu poručiti da je neophodno da se sami informišu o radu kluba.
Nemojte očekivati da Upravni odbor kluba dolazi vama sa informacijama, ne zato što radi netransparentno, već zato što rad u klubu uz redovne poslove ostavlja jako malo vremena za bilo šta drugo.

Članovi skupštine, jedinstveno nastupite i dajte puni vjetar u leđa izabranim organima, kako ste i nama dali, a njihova obaveza je da to povjerenje opravdaju.

Da zaključim jer je ovo svoje završno obraćanje.
Svoj rad u klubu sam shvatio kao neku ličnu obavezu koju sam imao prema Želji, kao navijač i neko ko je u jednom momentu mogao i morao pomoći u radu, i držim da sam tu obavezu pošteno i sa ljubavlju završio.

Vidimo se na utakmicama moji Željovci.

Tribina zapad, prvi red, mjesto broj 11.

Sve vas pozdravljam.

Spahić Amar

1981-2014 navijač
2014-2016 volonter u klubu
2016- 2017 član Nadzornog odbora
2017-2018 potpredsjenik Upravnog odbora
2019 - do kraja života - navijač.
:palacgore: Lijepo se prisjetiti ovog posta.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 10:12 am

ja sam glasao za suzdržan. Doveli smo šaroliko tj i sa čim se slažem i što mi djeluje dobro i sa čim se ne slažem i upitnike. Zbog toga ćemo vidjeti. Amar mi daje nadu jer zna za šta mu ko treba. Vidjet ćemo.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3527
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 10:22 am

storm_raider je napisao/la:
pon feb 18, 2019 9:50 am
Hvala Larsone!

Sacekacu da vidim kako to izgleda na terenu, nisam nesto zadovoljan prelaznim rokom. Na drugu temu, a provlacila se danima ovdje na forumu, nisam zelio komentarisati mnogo, a i kada sam zelio, nisam ni imao nesto vremena. Mnogo mi je navijaca koje znam uzivo reklo da se dvoumi da ide na utakmice, par njih se javilo i preko foruma privatno. Mogu prihvatiti, ja problem licno sa tim nemam, svako radi za sebe ono sto misli da treba, a na kraju krajeva i ko me pita? Ali, svakom od njih sam rekao da ih ne razumijem. Ja sam podrzavao bivsu upravu, ne zato sto nekoga od njih znam, ili ne daj Boze imam interes (osim Zeljinog!), vec zato sto su dosta pozitivnih stvari radili. Podrzavacu i ovu ako nastave tako i unaprijede sportski segment. Da Bog da Selimovic i ovi bili najbolji UO u historiji Zelje, ako mene pitate. Mi trebamo svi kolektivno malo stati i razmisliti. Navijamo za Zelju, ne navijamo ni za Amara, ni za Misimovica, Selimovica, niti za nekoga treceg. To je nasa obaveza, kao navijaca Zeljeznicara. Ko smo mi da vezemo tu filozofiju i tu instituciju za jednog covjeka? Ne umanjujte historiju Kluba, veliki su ljudi hodali kroz njega.

Da se vratim na temu, Zeljeznicar je Klub svih nas i nasa je obaveza da budemo tu. Jer, ko ce, ako mi - obicna raja, obicni navijaci, ne budemo uz naseg Zelju? Svejedno mi je ko sjedi u UO, ja dolazim zbog moje Grbavice i mog Zelje. Moj Zeljo me zove vec danima i na samu pomisao vjerujte da mi se trese sve u organizmu. Ja jedva cekam da zapjevam Grbavicu, divim se tom Stadionu i gledam mog Zelju na terenu. Od toga me niko odvojiti ne moze. Mogu ne podrzavati trenutne tokove kojim klub plovi, ili ih podrzavati, ali na Grbavicu moram doci. Mogu biti skeptican oko trenutnog sastava UO (a opet, da Bog da bili najbolji UO u historiji Kluba - zbog Zelje!), ali nikada nece biti upitna podrska na terenu. Moja ljubav prema Zelji ne zavisi od nekih tamo uprava, bile to bivse, sadasnje ili buduce. Zeljo se voli, zato sto je to Zeljo.

Mogu do sutra ovako, Zeljeznicar je zaista neiscrpan izvor emocija i ljubavi. Drugom prilikom...

U zdravlju i veselju, navijaj za Zelju!
Ma tako je. Kao sto sam do sada ponovio vise puta, neke stvari se nece zaboraviti. Vrijeme ce sve pokazati.

Na nama je da budemo uz Zelju i da pogmonemo koliko mozemo na sve nacine. Vjerovatno i kao takvi cemo i dalje biti "Lobotomci"... al mi znamo sta je Zeljo nama i sta smo mi Zelji...

I mislim da je vrijeme da prestanemo da se vracamo na pricu "MI/VI/ONI".... Ko je uradio vise, ko manje... Bitno je da vidimo kako dalje... kako mozemo pomoci...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
tm87alem
Postovi: 521
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 10:41 am

Još šest dana. Počelo je odbrojavanje. Manimo se šuplje, jer, SAMO JE JEDAN, GRIJEHA JE VRIJEDAN!

P.S. Ja što me jedan forumaš trznu, kontam da se nije nešto desilo našem Šabanu (gluho bilo), pa opleo po portalima tražim ima li išta, kad ono ode kralj folka na bolji svijet - prisilno!

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
SarajlijaTM
Postovi: 277
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 12:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 10:53 am

Sto se sekirate za prelazni rok? O tome se brine neko ko je u novijoj istoriji BiH otkrio najviše talenata. Pogledajte reprezentaciju,50% igrača je,ako nije lično otkrio, trenirao.

Ova anketa mi je odlična,do sad smo inače bili prezadovoljni uradjenim,pa je zavrsavalo kako je zavrsavalo.

Inače smo mi na forumu,sve dokazani, prekaljeni stručnjaci :-P
Za Želju se ne navija,Željo se VOLI !!!
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 10:55 am

Gledam izvjestaj one utakmice protiv Slobode na otvaranju nove tribine.
Nevjerovatno jedinstvo, istok napokon sija punim sjajem, stadion pun ko sibica, Ivica Osim drzi govor, koreografija, bas gitara Grbavica, jug grmi, na terenu resetaju Lendric, Zakaric, Stevanovic, Zeba, punimo Slobodanku, ma milina.
Ne mogu vjerovat da kasnije s onim igracima i onakvim emocijama nismo imali dovoljno snage da skoro dobijen pehar donesemo u plavi salon..
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 11:01 am

Dominic je napisao/la:
pon feb 18, 2019 9:19 am
storm_raider je napisao/la:
pon feb 18, 2019 7:32 am
Trenutno od 66 glasa na anketi, ovako ste glasali:

Da li ste zadovoljni prelaznim rokom do sada?
Da - 14(21%)
Ne - 42(64%)
Suzdrzan - 10(15%)

Liga pocinje za 6 dana, dakle, misljenje vecine je da je prelazni rok do sada odradjen lose.
Ne kontam raju, sta bi oni, da dovedemo Olmu i Hajrovica. Ko je to bolje trgovao u ovom prelaznom roku od nas u PLBiH? Niko. Treba samo strpljenja da ovi igraci pokazu sta mogu a ako upali s Zecom starijim to bi bilo sjajno i odrazit ce se sigurno i na nastupu u Evropi.
Ne podnosim Svinjski i njih kao prvake BiH, ali prizeljkujem utakmicu s konama da ih mlatnemo i trofej ode u Mostar. Da im vratimo za onaj poraz na Hadisonu zbog kojeg propade nasa titula prvaka.
Ne, nego da se ne vracaju otpadi tipa legende i vjecitog talenta.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 11:33 am

SarajlijaTM je napisao/la:
pon feb 18, 2019 10:53 am
Sto se sekirate za prelazni rok? O tome se brine neko ko je u novijoj istoriji BiH otkrio najviše talenata. Pogledajte reprezentaciju,50% igrača je,ako nije lično otkrio, trenirao.

Ova anketa mi je odlična,do sad smo inače bili prezadovoljni uradjenim,pa je zavrsavalo kako je zavrsavalo.

Inače smo mi na forumu,sve dokazani, prekaljeni stručnjaci :-P
Isto mislim :palacgore:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1979
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 11:57 am

nama ja najvaznije da se igraci spreme i da mogu odigrati dvije utakmice za redom. uz to nam je potreban tim. to nam je falilo zadnjih sezona.
jedan prelazni rok nije dovoljan za neko unaprijedjenje.
borimo se za trece mjesto i sigurnu evropu tako da bi sa trenutnim kadrom mogli to ispuniti.
MIRZA RASCIC
 
Zaki87
Postovi: 307
Pridružen/a: sub jan 28, 2017 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:32 pm

Zasto ZKK Zeljeznicar igra na jezeru u dvorani a sparsi na grbavici?
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:38 pm

Prelazni rok su mi pokvarili dva igrača i poslje njih mi nije bitno ko je došao pa ipak podrška klubu neće izostati, bez obzira dali smo treća liga ili prvaci evrope ljubav koju osjećam prema klubu je ista.
イビチャ・オシム
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:45 pm

KLIS DO OSVAJACA KUPA!!!
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:49 pm

Vala niksone mogao si i ti odraditi jedno poluvrijeme za Klis.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:50 pm

Nek me preporuci onaj s foruma kolega sto navija za njih i nije frka :D
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:53 pm

Zaki87 je napisao/la:
pon feb 18, 2019 12:32 pm
Zasto ZKK Zeljeznicar igra na jezeru u dvorani a sparsi na grbavici?
Zato sto je dvorana na jezeru 5 puta jeftinija od Grbavice. Spars treba dvoranu sa zadovoljavajucim uslovima za ABA 2 ligu, dok ZKK Zeljo treba minimalne uslove za igranje utakmica.

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot], salle86, Ujko i 116 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija