Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 1:39 pm

PP za koga navijas danas?
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
brile
Postovi: 272
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 1:41 pm

pile87 je napisao/la:
pon feb 04, 2019 1:39 pm
PP za koga navijas danas?
:D
 
struja
Postovi: 677
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 1:50 pm

pile87 je napisao/la:
pon feb 04, 2019 1:39 pm
PP za koga navijas danas?
tesko pitanje :D
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 1:50 pm

brile je napisao/la:
pon feb 04, 2019 1:41 pm
pile87 je napisao/la:
pon feb 04, 2019 1:39 pm
PP za koga navijas danas?
:D
:rofl:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 1:51 pm

Sa fb Korner:

Tog sunčanog dana Robson de Souza probudio se u Sao Vincente-u. Petnaest ljeta budio se u ovom dijelu Sao Paula, bezbrižno sanjajući snove o tome da postane fudbaler. Znate, kada se rodite u Brazilu nemate mnogo izbora između dva F, favela ili fudbal. Njegov san bio je ovo drugo, a možda bi i skrenuo sa puta da ga baš tog dana nije selektirao čuveni Santos. Sam Edson Arantes do Nascimento došao je tog dana i kazao kako je Robson, u raji kasnije poznatiji kao Robinho, zapravo kao što je i on sam, veliki Edson Arantes do Nascimento, u raji opet poznat kao Pele. A nije naš dobri Edson puno pogriješio, jer isti taj ***** donio je prvu titulu Santosu još od kad je Pele nosio kopačke.

Ipak, noć uoči potpisa sa ekipom Santosa desilo se nešto neobično.

Čudan san usnio je naš Robson de Souza. Usnio je malenog dječaka sa drugog kraja svijeta kako stoji sa njegovom loptom i čeka. Kada god bi krenuo prema njemu, dječak bi bio brži, kada god bi imao osjećaj da će ga dohvatiti shvatao bi da se u njegovoj stisnutoj šaci nalazi samo zrak. Do tada od njega nije bio brži niko. Ni na ulici, ni u klubu. Kada su jednom bježali od favelista on je daleko odmakao ostalima. Međutim, ovoga u snu nije mogao stići. Dječak je bio bijel, svijetle kose i plavih očiju. Gledao bi u njega bez treptaja i onda nestajao dok bi ga on uzaludno ganjao.

Probudio se mokar, na tren zanemarujući bitnost tog dana i potpis sa Santosom.

U njegovom komšiluku živjela je stara žena koju su mnogi u najmanju ruku smatrali čudnom. Bilo je tu raznih epiteta, od toga da je vještica, vračara, do toga da je stara babuskara koja mlati razne gluposti. Istina je bila negdje između, a njena posebnost bila je tumačenje snova. Kako je maleni Robson često bio na usluzi mnogima, tako i njoj, zauzvrat bi dobio tumačenje sna koji je usnio prethodne noći. Iako se isprva plašio ispričati, prisjećajući se jutarnjeg straha, na kraju je popustio i spomenuo dječaka iz sna.

Starica se samo nasmijala tumačeći san riječima "Por do sol. Smiraj.", kazala je i nastavila: “Tražit ćeš čitavog života, a kada nađeš, znat ćeš, morat ćeš mu se povinuti.”

Dan potpisa protekao je u najboljem redu. A onda je krenuo život. Dječački san, dres Santosa, titule prvaka i nacionalna selekcija. Tamo Ronaldinho, Kaka, Ronaldo, Adriano i ostali. Put u Evropu, Real Madrid, Manchester City, Milan. Titule, golovi, proslave. Kineska superliga, osvajanje Copa Americe. Sve je to prošlo kao dlanom o dlan. Dani treninga, noći partijanja, vikendi utakmica.

I sve bi bilo u najboljem redu da se onaj san nije ponavljao. Dječak u snu bi vječito izbjegavao njegovo ganjanje, uvijek ostajući jednako smiren i gledajući ga direktno u oči.

Igrajući za Real Madrid jednom je dječaka vidio u Gutiju. Tog genijalnog plavušana iz Madrida počastio je najvećom počasti. Proslavljajući jednu njegovu asistenciju “očistio mu je kopačke”, misleći da je napokon pronašao dječaka iz sna. Ipak, istu noć, uprkos pobjedi u toj utakmici, više nego ikada trčao je uzaludno za dječakom koji je svaki put izmicao.

Traganje se nastavilo i život ga je ovaj put doveo do Turske. Ekipa Basaksehir se borila za titulu i njegovo iskustvo bilo je i više nego dobrodošlo.

U trenutku kada je ušao u svlačionicu na tren mu se pogled jednog od fudbalera učinio poznatim. “Edin”, pružio je ruku plavooki brzaner iz Čuništa kod Olova. “Robi”, sa karakterističnim osmijehom uzvratio je Brazilac.

Edin Višća je znao sve o Robinhu, prateći odavno njegove utakmice. Robinho o njemu gotovo ništa. Šest godina razlike među njima, i dva kraja svijeta. Sao Vincente i Čunište.

Iako se skoro pomirio sa činjenicom da će ga taj san pratiti čitav život na red su došli treninzi i utakmice sa Višćom. Tutnjajući kao brzi voz prodirao je kroz bokove protivničkih ekipa. “Kao da sam već vidio taj trk.”, pomislio bi brazilski velemajstor.

I onda, jedne nedjelje dok su oblaci kiše nadvili Evropu, njihova ekipa igrala je gostujuću utakmicu. Prolazeći kroz protivnike kod drugog gola i dodavajući mu loptu za gol, Robson de Souza, u raji poznatiji kao Robinho, napokon je shvatio. “Por do sol!”, derao se iz sveg glasa dok je trčao prema Bosancu. Onda je kleknuo na koljeno i ukazao mu najveću počast: "očistio mu je kopačke".

Te noći Robson je opet spavao bezbrižno kao dječak…
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 1:54 pm

pile87 je napisao/la:
pon feb 04, 2019 1:39 pm
PP za koga navijas danas?
Za naše :ganja:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 1:57 pm

Plava Porodica je napisao/la:
pon feb 04, 2019 1:54 pm
pile87 je napisao/la:
pon feb 04, 2019 1:39 pm
PP za koga navijas danas?
Za naše :ganja:
Posteno, isti sam takav. Vala sam pozelio ovako neku utakmicu ako nista da razbije monotoniju.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:12 pm

Nekome vjerujes, a nekome ne. Dobili smo par novih sponzora, zasto oni nisu bili prije? Jer nisu vjerovali. Fakat nekad bezveze teme se povlace ...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:14 pm

CURVA je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:10 pm
ublehas je napisao/la:
pon feb 04, 2019 1:14 pm
CURVA je napisao/la:
pon feb 04, 2019 12:15 pm


Nazalost nije nego podjele koje su se desile i nista drugo .Evo mi cemo povuci sve sponzore pa vi trazite .
Jel ti imaš provjerenu informaciju da je to tako, ili samo onako lupaš?
Jako je ružno ovako pljuvati po ljudima ako nemaš čvrste dokaze. :ne:
brate ko pljuje nisam rekao ni jednu rijec ruznu rijec niti bi ikad rekao za bivsu upravu sto se mene tice nikad necu zaboraviti sta su uradili za klub ali ovo su cinjenice mozes li mi molim te objasniti onda zasto se sponzori povlace? pa nije Violina ili Zula usli u upravu pa da bjeze
Ne povlace se svi, vec neki. I to je zato sto nemaju povjerenja u ovaj UO.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:15 pm

e da je na Grbavici, pa da krene ona udarna ***** te škendijo :kafa:
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:20 pm

Shkendija u kratkim crtama:
- Visoko postavljeni bekovi, sa odličnim centaršutevima
- Defanzivna linija visoko postavljena, Ramoviću rastrči se :D
- U centralnom veznom sve počinje i zavšrava sa Totreom :D
- Krila orijentisana na ulazak u sredinu, a ne na centaršut, iako napomena imaju par situacija kada se svi drže aut linije i traže samo centaršut, kao i bekovi.
- Fazlija im je u napadu, nadam se da će danas gađati kao naš Fazlija :D
- Generalno vole posjed, u Makedoniji, jedino im može Vardar parirati, za ostale su baš prejaki.
- Za one koji ne znaju, aktuelni su osvajač duple krune i prvoplasirani u Makedoniji, iz osamnaest kola osvojenih 40 bodova.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:21 pm

A ovi sad sto su dosli su vjerovali onim starim? Nismo djeca, al se nekad ponasamo ko djeca. Tu su svi iz koristi, niko tu nije iz ljubavi i fakat ne kontam kako to ne mozemo da shvatimo.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:24 pm

Kamo srece da su se oni svi ujedinili. Gdje bi nam kraj bio sa sponzorima..
Inace i mi svi da se ujedinimo, da se prestanemo praviti budale.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:26 pm

CURVA je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:18 pm
storm_raider je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:14 pm
CURVA je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:10 pm


brate ko pljuje nisam rekao ni jednu rijec ruznu rijec niti bi ikad rekao za bivsu upravu sto se mene tice nikad necu zaboraviti sta su uradili za klub ali ovo su cinjenice mozes li mi molim te objasniti onda zasto se sponzori povlace? pa nije Violina ili Zula usli u upravu pa da bjeze
Ne povlace se svi, vec neki. I to je zato sto nemaju povjerenja u ovaj UO.
daj ba storme nismo djeca kome ne vjeruju ko je u upravi da mu se ne vjeruje ?
Samo to znam. A i duga prica, zivio ti meni.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:26 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:24 pm
Kamo srece da su se oni svi ujedinili. Gdje bi nam kraj bio sa sponzorima..
Inace i mi svi da se ujedinimo, da se prestanemo praviti budale.
:palacgore: :palacgore: :palacgore:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:27 pm

E ljudi danas utakmica, jebli vas sponzori ima li ko da će to gledati ili čekamo novog sponzora danas majku mu?
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:30 pm

Futbol klab jel :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:36 pm

bogi je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:27 pm
E ljudi danas utakmica, jebli vas sponzori ima li ko da će to gledati ili čekamo novog sponzora danas majku mu?
Ti vidi da ne napravis penal ili kakav autogol da ne zabijes, bolje ti je. :kafa:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:37 pm

CURVA je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:18 pm
storm_raider je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:14 pm
CURVA je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:10 pm


brate ko pljuje nisam rekao ni jednu rijec ruznu rijec niti bi ikad rekao za bivsu upravu sto se mene tice nikad necu zaboraviti sta su uradili za klub ali ovo su cinjenice mozes li mi molim te objasniti onda zasto se sponzori povlace? pa nije Violina ili Zula usli u upravu pa da bjeze
Ne povlace se svi, vec neki. I to je zato sto nemaju povjerenja u ovaj UO.
daj ba storme nismo djeca kome ne vjeruju ko je u upravi da mu se ne vjeruje ?
Vidi, nisu ni svi ovi sponzori odmah došli dolaskom Misimovića i ekipe. Ni njima nisu svi vjerovali. Vremenom zahvaljujući transparentnom poslovanju prošla Uprava je stekla povjerenje šire javnosti, pa su se počeli "javljati" i sponzori. Obzirom da svi znamo (koliko god neko hoće da to opovrgne) kako su otjerani ovi ljudi, logično je da određeni sponzori nemaju povjerenje u nove ljude. Trebaće vremena i ispravnog rada da se vrati povjrenje i da se zaradi povjerenje nekih drugih.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 2:38 pm

Ja ću uzeti ovu kvotu 2.70, protiv sebe ne mogu :zeljeznicar1:

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 36 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija