Zeljo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 04, 2019 12:25 pm

storm_raider je napisao/la:
pon feb 04, 2019 12:05 pm
Ne znam za vas.. ali ja evo cijelo jutro samo o toj utakmici razmisljam...
Isto Bgm. Pozelio sam utakmice pravo, a i vise dojadilo citati istu privu svaki dan. Sad bar mozemo o utakmici i Zelji pricat.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.

LARSSON
Tema Autor/ica
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:25 pm

Grbavica je napisao/la:
pon feb 04, 2019 12:21 pm
LARSSON je napisao/la:
Grbavica je napisao/la:
pon feb 04, 2019 11:56 am
Kako instalirati na smart tv?
Ma ja, pisaj po sirotinji
Pitam za druga :D
Ma ja :D

Biće na yt kanalu shkendije 100%
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

teatrale36
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:27 pm

CURVA je napisao/la:
pon feb 04, 2019 12:15 pm
teatrale36 je napisao/la:
pon feb 04, 2019 12:03 pm
neroazzuro je napisao/la:
pon feb 04, 2019 10:47 am
Vala i ovo sa sponzorima mi je baš bez veze. Razumijem da nemaš povjerenja u nove partnere al nekako ispada da nisu bilo sponzori Želje nego pojedinaca. Il što naš direttore reče "dovešćemo mi svoje sponzore."
A možda su to ljudi koji su imali neki poslovni dogovor s Misimovićem da nas sponzoriraju , pa kako njega nema vise " ne moraju" vise biti sponzor Želje?! Ne vidim drugi razlog napuštanja ako je to naravno tačno!
Nazalost nije nego podjele koje su se desile i nista drugo .Evo mi cemo povuci sve sponzore pa vi trazite .
Najviše tu gubi Željo nažalost, zbog njihovih talova , dogovora i prepucavanja. Ispada da niko tu ne voli Želju.

Leon_Professional
Kontakt:

pon feb 04, 2019 10:44 am
Ma i da igra, pripremna je. Ibraimi je zvijer.
Nije bas fino odmah na pocetku priprema bit nakantan :D
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

Jednom Zeljeznicar, uvijek Zeljeznicar.

"I da zive ko Zeljeznicar sto zivi, da kazem da to nije neki ekstra zivot, nije to deluks. To je ono sta se izboris sam izboris, sto ustedis sam ustedis, i tu ima neka veza..."

BlwD
Prijatelj foruma
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:29 pm

Plava Porodica je napisao/la:
pon feb 04, 2019 11:06 am
mamba21 je napisao/la:
pon feb 04, 2019 11:03 am
Plava Porodica je napisao/la:
pon feb 04, 2019 11:02 am
Kako da aktiviram na telemahu sve arene vakat je?
Može li ko pomoći?
Produzi samo ugovor s njima i to je to.
Ma produžio sam nedavno.. Da li se može kako telefonski završiti da mi ubace uz dodatnu tarifu?
Ako imas onaj mojtelemach account probaj preko njega. Ulogujes se, ides gore na Televizija i na dnu imas dodatne pakete koje mozes aktivirati/deaktivirati.

Leon_Professional
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:31 pm

Vala i ovo sa sponzorima mi je baš bez veze. Razumijem da nemaš povjerenja u nove partnere al nekako ispada da nisu bilo sponzori Želje nego pojedinaca. Il što naš direttore reče "dovešćemo mi svoje sponzore."
Ma to je tako. Evo i jedan od ovih novih sponzora je firma clana UO, jedna dosao preko drugog i tako to ide.
Sad jel to dobro il nije za nas, gledajuci kakva je situacija u drzavi ja mislim da je to jedini nacin.
Pa nam bas radi tog trebaju sto jaci ljudi koji mogu na osnovu svog imena dovesti sponzore. Realno slabo ko u drzavi sponzorise nekog samo onako.
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

"I da zive ko Zeljeznicar sto zivi, da kazem da to nije neki ekstra zivot, nije to deluks. To je ono sta se izboris sam izboris, sto ustedis sam ustedis, i tu ima neka veza..."

Elegant
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:46 pm

Od sponzora je jedin Sejo Brajlovic tu radi ljubavi i kao navijac, ovo ostalo sve je biznis i interes.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Grbavica
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:47 pm

LARSSON je napisao/la:
Grbavica je napisao/la:
pon feb 04, 2019 12:21 pm
LARSSON je napisao/la: Ma ja, pisaj po sirotinji
Pitam za druga :D
Ma ja :D

Biće na yt kanalu shkendije 100%
Haj kad bude okaci ovdje ili u pp ziv biJo :D
Ja dolazim i odlazim, a vrijeme ko da tu ne prolazi, i ti si ista I sad dobra si ali kakvi su ti nalazi

nikson
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:49 pm

pon feb 04, 2019 9:15 am
Melco je napisao/la:
pon feb 04, 2019 9:14 am
Minjore je napisao/la:
pon feb 04, 2019 2:27 am
Asocijacija nikson :lol:
Znaci jos jedan polovnjak
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Au ovo ce ostaviti oziljak. :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
Dusmani bi rekli polovnjak, u evropi kazu u najboljim godinama :D 29!!!
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!

MrkiMedo
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:49 pm

A dobre kvote na Shkendiju :D

Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:50 pm

Jos se cuti sa Bogijem da pusti makar 2 radi 5+ :D

Leon_Professional
Kontakt:

pon feb 04, 2019 12:55 pm

Inace ce Bogi danas bit bitan f.ak.tor :D
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

storm_raider
Kontakt:

pon feb 04, 2019 1:06 pm

Leon_Professional je napisao/la:
pon feb 04, 2019 10:44 am
Ma i da igra, pripremna je. Ibraimi je zvijer.
Nije bas fino odmah na pocetku priprema bit nakantan :D
Odgovorice Stanic hettrikom sa druge strane. :kafa:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

ublehas
Kontakt:

pon feb 04, 2019 1:14 pm

CURVA je napisao/la:
pon feb 04, 2019 12:15 pm
teatrale36 je napisao/la:
pon feb 04, 2019 12:03 pm
A možda su to ljudi koji su imali neki poslovni dogovor s Misimovićem da nas sponzoriraju , pa kako njega nema vise " ne moraju" vise biti sponzor Želje?! Ne vidim drugi razlog napuštanja ako je to naravno tačno!
Nazalost nije nego podjele koje su se desile i nista drugo .Evo mi cemo povuci sve sponzore pa vi trazite .
Jel ti imaš provjerenu informaciju da je to tako, ili samo onako lupaš?
Jako je ružno ovako pljuvati po ljudima ako nemaš čvrste dokaze. :ne:

PlaviIzSarajeva
Kontakt:

pon feb 04, 2019 1:28 pm

Zna li se hoce li shipci igrat sa najjacom ekipom danas, da znamo na cemu smo :rofl1:

pile87
Kontakt:

pon feb 04, 2019 1:39 pm

PP za koga navijas danas?
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.

brile
Kontakt:

pon feb 04, 2019 1:41 pm

pile87 je napisao/la:
:D

struja
Kontakt:

pon feb 04, 2019 1:50 pm

pile87 je napisao/la:
tesko pitanje :D

Leon_Professional
Kontakt:

pon feb 04, 2019 1:50 pm

brile je napisao/la:
pon feb 04, 2019 1:41 pm
pile87 je napisao/la:
:D
:rofl:
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

Leon_Professional
Kontakt:

pon feb 04, 2019 1:51 pm

Sa fb Korner:

Tog sunčanog dana Robson de Souza probudio se u Sao Vincente-u. Petnaest ljeta budio se u ovom dijelu Sao Paula, bezbrižno sanjajući snove o tome da postane fudbaler. Znate, kada se rodite u Brazilu nemate mnogo izbora između dva F, favela ili fudbal. Njegov san bio je ovo drugo, a možda bi i skrenuo sa puta da ga baš tog dana nije selektirao čuveni Santos. Sam Edson Arantes do Nascimento došao je tog dana i kazao kako je Robson, u raji kasnije poznatiji kao Robinho, zapravo kao što je i on sam, veliki Edson Arantes do Nascimento, u raji opet poznat kao Pele. A nije naš dobri Edson puno pogriješio, jer isti taj ***** donio je prvu titulu Santosu još od kad je Pele nosio kopačke.

Ipak, noć uoči potpisa sa ekipom Santosa desilo se nešto neobično.

Čudan san usnio je naš Robson de Souza. Usnio je malenog dječaka sa drugog kraja svijeta kako stoji sa njegovom loptom i čeka. Kada god bi krenuo prema njemu, dječak bi bio brži, kada god bi imao osjećaj da će ga dohvatiti shvatao bi da se u njegovoj stisnutoj šaci nalazi samo zrak. Do tada od njega nije bio brži niko. Ni na ulici, ni u klubu. Kada su jednom bježali od favelista on je daleko odmakao ostalima. Međutim, ovoga u snu nije mogao stići. Dječak je bio bijel, svijetle kose i plavih očiju. Gledao bi u njega bez treptaja i onda nestajao dok bi ga on uzaludno ganjao.

Probudio se mokar, na tren zanemarujući bitnost tog dana i potpis sa Santosom.

U njegovom komšiluku živjela je stara žena koju su mnogi u najmanju ruku smatrali čudnom. Bilo je tu raznih epiteta, od toga da je vještica, vračara, do toga da je stara babuskara koja mlati razne gluposti. Istina je bila negdje između, a njena posebnost bila je tumačenje snova. Kako je maleni Robson često bio na usluzi mnogima, tako i njoj, zauzvrat bi dobio tumačenje sna koji je usnio prethodne noći. Iako se isprva plašio ispričati, prisjećajući se jutarnjeg straha, na kraju je popustio i spomenuo dječaka iz sna.

Starica se samo nasmijala tumačeći san riječima "Por do sol. Smiraj.", kazala je i nastavila: “Tražit ćeš čitavog života, a kada nađeš, znat ćeš, morat ćeš mu se povinuti.”

Dan potpisa protekao je u najboljem redu. A onda je krenuo život. Dječački san, dres Santosa, titule prvaka i nacionalna selekcija. Tamo Ronaldinho, Kaka, Ronaldo, Adriano i ostali. Put u Evropu, Real Madrid, Manchester City, Milan. Titule, golovi, proslave. Kineska superliga, osvajanje Copa Americe. Sve je to prošlo kao dlanom o dlan. Dani treninga, noći partijanja, vikendi utakmica.

I sve bi bilo u najboljem redu da se onaj san nije ponavljao. Dječak u snu bi vječito izbjegavao njegovo ganjanje, uvijek ostajući jednako smiren i gledajući ga direktno u oči.

Igrajući za Real Madrid jednom je dječaka vidio u Gutiju. Tog genijalnog plavušana iz Madrida počastio je najvećom počasti. Proslavljajući jednu njegovu asistenciju “očistio mu je kopačke”, misleći da je napokon pronašao dječaka iz sna. Ipak, istu noć, uprkos pobjedi u toj utakmici, više nego ikada trčao je uzaludno za dječakom koji je svaki put izmicao.

Traganje se nastavilo i život ga je ovaj put doveo do Turske. Ekipa Basaksehir se borila za titulu i njegovo iskustvo bilo je i više nego dobrodošlo.

U trenutku kada je ušao u svlačionicu na tren mu se pogled jednog od fudbalera učinio poznatim. “Edin”, pružio je ruku plavooki brzaner iz Čuništa kod Olova. “Robi”, sa karakterističnim osmijehom uzvratio je Brazilac.

Edin Višća je znao sve o Robinhu, prateći odavno njegove utakmice. Robinho o njemu gotovo ništa. Šest godina razlike među njima, i dva kraja svijeta. Sao Vincente i Čunište.

Iako se skoro pomirio sa činjenicom da će ga taj san pratiti čitav život na red su došli treninzi i utakmice sa Višćom. Tutnjajući kao brzi voz prodirao je kroz bokove protivničkih ekipa. “Kao da sam već vidio taj trk.”, pomislio bi brazilski velemajstor.

I onda, jedne nedjelje dok su oblaci kiše nadvili Evropu, njihova ekipa igrala je gostujuću utakmicu. Prolazeći kroz protivnike kod drugog gola i dodavajući mu loptu za gol, Robson de Souza, u raji poznatiji kao Robinho, napokon je shvatio. “Por do sol!”, derao se iz sveg glasa dok je trčao prema Bosancu. Onda je kleknuo na koljeno i ukazao mu najveću počast: "očistio mu je kopačke".

Te noći Robson je opet spavao bezbrižno kao dječak…
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], black64, Google [Bot] i 19 gostiju.

Prijava  •  Registracija