Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 1:40 pm

Jako mi se svidjelo i obracanje momka sa naocalama, izvinjavam se ne znam mu ime i prezime, i posljednjeg momka koji je cini mi se delegat Amir Pecar. I iz toga treba izvuci jako bitne stvari i izgurati ih. Dakle da se skuptina jos vise aktivira i da se napravi ta neka grupa ljudi koji ce se vise puta godisnje sastajati sa ljudima iz uprave i nadzornog odbora i pratiti njihov rad, te da se u skupstinu vrate svi ovi ljudi koji su bili clanovi upravnog i nadzornog odbora. Ovoj upravi treba dati podrsku ali sve to treba dobro nadgledati i pratiti. Sto je vise Zeljovaca ukljuceno u sve to je bolje po nas.
EDIT: Evo i @cikazubo isto rece post iznad mene taman dok sam ja kucao :)
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 1:41 pm

Vrhunski trener koji je vodio dva i po kluba u svojoj vrhunskoj trenerskoj karijeri..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 1:42 pm

Plava Porodica ban 7 dana
イビチャ・オシム
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2624
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 1:49 pm

Okolele je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:41 pm
Vrhunski trener koji je vodio dva i po kluba u svojoj vrhunskoj trenerskoj karijeri..
Najtrofejniji trener u historiji našeg kluba. Malo li je. Za ove što su nas vodili za vrijeme Misimovića je Sir Alex Ferguson, u najmanju ruku.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 1:51 pm

kvalitet je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:49 pm
Okolele je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:41 pm
Vrhunski trener koji je vodio dva i po kluba u svojoj vrhunskoj trenerskoj karijeri..
Najtrofejniji trener u historiji našeg kluba. Malo li je. Za ove što su nas vodili za vrijeme Misimovića je Sir Alex Ferguson, u najmanju ruku.
Nisam ja ništa rekao protiv tog perioda dok je bio kod nas..Samo kažem kakvo je činjenično stanje..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 1:54 pm

Amar je najbolji trener za Zelju koji je u domenu realnog za dovesti/platiti, tu nema sumnje, druga strana medalje je problem, nejse..
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2624
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 1:56 pm

Okolele je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:51 pm
kvalitet je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:49 pm
Okolele je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:41 pm
Vrhunski trener koji je vodio dva i po kluba u svojoj vrhunskoj trenerskoj karijeri..
Najtrofejniji trener u historiji našeg kluba. Malo li je. Za ove što su nas vodili za vrijeme Misimovića je Sir Alex Ferguson, u najmanju ruku.
Nisam ja ništa rekao protiv tog perioda dok je bio kod nas..Samo kažem kakvo je činjenično stanje..
Pa valjda je relevantniji taj period dok je bio kod nas.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:00 pm

Babilon je u početku bio manji grad-država i kontroliran mali okolni teritorij; njena prva četiri amorska vladara nisu preuzela titulu kralja. Starije i moćnije države Asirije, Elama, Isina i Larsa zasjenile su Babilon sve dok nije postao glavni grad kratkotrajnog Hammurabijeva carstva oko stoljeća kasnije. Hammurabi (r. 1792.-1750.) poznat je po tome što kodificira zakone Babilona u Hamurabijev zakon.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2624
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:01 pm

cikazubo je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:54 pm
Amar je najbolji trener za Zelju koji je u domenu realnog za dovesti/platiti, tu nema sumnje, druga strana medalje je problem, nejse..
A zar se ne može sačekati godina da prođe, pa da onda ocjenjujemo rad? Mora li se odmah pljuvati? Rekoh, treba nam jedinstvo, euforija, da punimo stadion, a ne ovo dijeljenje pogano.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:02 pm

kvalitet je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:56 pm
Okolele je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:51 pm
kvalitet je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:49 pm


Najtrofejniji trener u historiji našeg kluba. Malo li je. Za ove što su nas vodili za vrijeme Misimovića je Sir Alex Ferguson, u najmanju ruku.
Nisam ja ništa rekao protiv tog perioda dok je bio kod nas..Samo kažem kakvo je činjenično stanje..
Pa valjda je relevantniji taj period dok je bio kod nas.
Samo zbog tog perioda i ima određenu dozu kredita kod mene ali puno je srozao taj kredit u zadnji nekoliko dana,mjeseci,godina svojim postupcima ne samo kod mene nego i kod ogromne većine navijača..On ako mislim da će mu biti kao onomad grdno se zajebao jer će mu se sad zbog čitave situacije brojati svako krvno zrnce..I kroz prizmu uprave svi će upirati prst na njega..Pogriješi u sportskom segmentu ti si kriv,pogriješi na infrastrukturnom planu opet je on krvi jer kako stvari stoje sada, u gadnom je trenutku preuzeo teret na svoja leđa..
Zadnja izmjena: Okolele, dana/u uto dec 25, 2018 2:04 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:04 pm

bogi je napisao/la:
uto dec 25, 2018 2:00 pm
Tema FK Željezničar je u početku bila manja tema i kontroliran mali okolni teritorij; njena prva četiri amorska vladara nisu preuzela titulu kralja. Starija i moćnija tema Kartoteka zasjenila je FK Željezničar temu.
Da te ispravim
 
Avatar
salle86
Postovi: 5092
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:04 pm

Pošto je sad moderno pisati iste postove na više foruma, da i ovde stavim.

Mene zanima:
- Zašto se "sakrio" transfer Anela Šabanadžovića i na šta je potrošena prva rata, takođe i druga odnosno novac koji je posuđen od zirat banke pa im se sad od druge rate treba vratiti 300 hiljada ?
- U šta je potrošen novac od europe ?
- Koliko je stvarnog duga od ovog što je Šiljak istina šturo iznio (cca 2 miliona) i kako se reguliše (ako se reguliše) ?
- Da li postoji pisani trag da je Amar Osim naplatio već pare ranije ?

...za početak
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:13 pm

Ono što je dobro je da Amar dolazi u situaciji gdje uopšte nema status nedodirljivog koji je imao do prije par godina. Znači već prvi korak u kojem bi postavio nekog drugog na klupu bi bio poguban i za njega i upravu. Svaki korak će se gledati pod lupom i njega vadi ovaj put ne samo rezultat već i napredak kluba. Koliko znam predstavnik juga je na skupštini rekao hoćemo i titule i južnu tribinu. Prošla su vremena kad su nas samo pehari zanimali. Uprava na čelu sa Senadom Misimovićem je zadala zadaću u nekim stvarima i od novih se očekuje da to nastave. Treba ljudim dati podršku ali sigurno je da imaju najteži mogući zadatak. Golem zalogaj je uzeo Amar, vidjećemo kako će se izboriti sa tim.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:15 pm

Budi Željo je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:40 pm
Jako mi se svidjelo i obracanje momka sa naocalama, izvinjavam se ne znam mu ime i prezime, i posljednjeg momka koji je cini mi se delegat Amir Pecar. I iz toga treba izvuci jako bitne stvari i izgurati ih. Dakle da se skuptina jos vise aktivira i da se napravi ta neka grupa ljudi koji ce se vise puta godisnje sastajati sa ljudima iz uprave i nadzornog odbora i pratiti njihov rad, te da se u skupstinu vrate svi ovi ljudi koji su bili clanovi upravnog i nadzornog odbora. Ovoj upravi treba dati podrsku ali sve to treba dobro nadgledati i pratiti. Sto je vise Zeljovaca ukljuceno u sve to je bolje po nas.
EDIT: Evo i @cikazubo isto rece post iznad mene taman dok sam ja kucao :)
Da Pecar je odlicno pricao, slazem se sa njim u svemu samo je pitanje koliko je izvodivo da se administracija u ostavci predomisli i strukture koje su dale neopozivu ostavku da se vrate u skupstinu.
Naveo je da je duznost novim razgovarati sa njima pa se nadam da ce to biti uvazeno i da ce kao sto Pecar rece izvijestiti nas zvanicno o ishodu tih razgovora.
Prvo treba rijesiti administraciju pa zatim po prioritetima ove strukture, npr. ljude koji su vodili projekte oko stadiona sa njima prvo pricati.
Licno mislim da ako navedeni ne zele u skupstinu da nisu nikakvi navijaci Zeljeznicara, jer kao sto Amar rece, Zeljezenicar je klub istomisljenika i neistomisljenika, pa sta ko radio da to ne bude tako.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:16 pm

kvalitet je napisao/la:
uto dec 25, 2018 2:01 pm
cikazubo je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:54 pm
Amar je najbolji trener za Zelju koji je u domenu realnog za dovesti/platiti, tu nema sumnje, druga strana medalje je problem, nejse..
A zar se ne može sačekati godina da prođe, pa da onda ocjenjujemo rad? Mora li se odmah pljuvati? Rekoh, treba nam jedinstvo, euforija, da punimo stadion, a ne ovo dijeljenje pogano.
Sacekacemo, mislim da generalno podrska nece izostati, narocito ako nas krenu rezultati. Narod euforije. Navijaci su trenutno razocarani desavanjima od zavrsetka sezone pa do ove skupstine, sve je bilo netransparentno, nejasno, necasno, ostali smo uskraceni za informacije i od starih i od novih.
Kad pocnu pripreme i prvi transferi svi ce se vjerovatno skoncentrisati na te stvari, iako treba naglasiti da navijaci vise nisu naivni kao prije.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:25 pm

avlami97 je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:04 pm
Nadam se da me neće niko banovati zbog mišljenja. 8)

Vedran Vukotić je rekao suštinu. Nedvosmisleno. Problem se neće riješiti, nego samo produbiti. Vukotić je spomenu NOVAC i različite poglede na budućnost između dva čovjeka (dva bloka). Svi znamo ko su ta dvojica. Amar i Misimović.

Po meni je Skupština dobro izrežirana. Naručilac posla Amar Osim. Izvođač Mirsad Šiljak. Podizvođači Pešto i par političkih uhljeba i ljudi željnih samopromocije.

"Stanje na računima je nula. Računi su blokirani, poznata vam je ta blokada i odakle dolazi. Iduće sedmice očekujemo priliv od NS BiH fonda solidarnosti za omladinske škole, to će biti 43.000 eura tako da ćemo deblokirati račune kluba", kazao je Šiljak??? 8)

Transparentnost, već stare Uprave, se ogledala u tome da su SVI bili prijavljeni na stvarna primanja i da su im se na to plaćali doprinosi. To je mjesečno oko 225 milja maraka, odnosno cca 2,7 mil KM na godišnjem nivou.

Kako ćemo znati da li će budući raditi transparentno, odnosno zakonito, po pitanju plata i doprinosa? Vrlo jednostavno. Vidjet ćemo koliko će se izdvajati na tu stavku u narednom periodu. Šta očekujujem? Prvo što će se uraditi je to da će se igrači sa većim, čak i normalnim primanjima, za našu ligu otpisati ili prodati. Novi će "morati" osnovati "crni fond". Igrači će biti prijavljeni na dosta manje iznose, a razlika će se isplaćivati iz tog "crnog fonda" ili preko privatnika (čitaj Dado Sadiković i ćevabdžinica Zmaj). Bit će i ljudi zaduženi za "zaštitu investicije". Neće nam se moći ponoviti Čelik za Evropu ili Krupa za titulu. Očekujem da će se u takvim situacijam stvari "poklapati".

Čega se plašim? Plašim se da neko, nekada od nezadovoljnih igrača medijima ne pokaže dupli ugovor (slučaj Sloboda sa Azmirom Husićem), jer više neće biti naivnih poput Vernesa Selimovića.

Znači, početak sezone ćemo, dočekati sa mnoštvo novih igrača. Razloge sam naveo. U ekipi će ostati ovi mlađii a njtalentovaniji sa nižim primanjima.

Izdvajanje za plate će nam reći da li će trenutna Uprava raditi zakonito. Primjer: Željo je u 2017. godini platio Državi 1.080.000,00KM poreza na 48 zaposlenika, a pitice oko 900 milja KM na 87 zaposlenika. I vrapci na grani znaju da su kod pitara u prosjeku veće stvarne plate, a ako ne veće onda negdje sa našim, a za Državu izdvajaju manje.

Podvlačim, da je Vedran Vukotić jedini rekao suštinu.

Ključ svih problema je hajrovanje, odnosno novac, koji neko želi izvući iz Želje. Čisto sumnjam da su ljudi iz starog UO i NO za sebe hajrovali i jednu KM. Zakonito poslovanje im je došlo "glave".

To je moje mišljenje. Moj stav. Jesam li pogriješio pokazat će vrijeme. Znam, da će me neki proglasiti vidovnjakom ili paranoikom, a sve pišem, gledajući nedavnu prošlost od 0-18 godina unazad.
:palacgore:

Ja sam ovo isto rekao i prije i poslije skupstine.Ali vidi ovo, uzimajuci u obzir da administracija ode i sastav nove uprave, sanse da pokrijemo ovakav budzet>5 mil su ravne nuli garantujem ti. Znaci nema sanse da ovi ljudi zatvore finansijsku konstrukciju. Jedini nacin nam je prijava na minimalac.
Izmedju kredita ili neplacanja poreza biram opciju minimalac. Tuzno je ali je tako, trazili ste gledajte. Ova struktura nije vezana strogim moralnim kodom kao prosla i njima nece bit problem ovo realizovati samo da skontaju nekog sa kesom.
Igrace u velikoj vecini voli qrac, daj ti njemu na ruke. Debili su strajkovali protiv uprave koja im je uplacivala doprinose na puni iznos plate, ocekivati neki nivo inteligencije je nerealno.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:39 pm

salle86 je napisao/la:
uto dec 25, 2018 2:04 pm
Pošto je sad moderno pisati iste postove na više foruma, da i ovde stavim.

Mene zanima:
- Zašto se "sakrio" transfer Anela Šabanadžovića i na šta je potrošena prva rata, takođe i druga odnosno novac koji je posuđen od zirat banke pa im se sad od druge rate treba vratiti 300 hiljada ?
- U šta je potrošen novac od europe ?
- Koliko je stvarnog duga od ovog što je Šiljak istina šturo iznio (cca 2 miliona) i kako se reguliše (ako se reguliše) ?
- Da li postoji pisani trag da je Amar Osim naplatio već pare ranije ?

...za početak
Tesko ces do bii odgovor na ta pitanja jer ocito da je transparentnost bila narusena. To bi trebao dati odgovor onaj ko je sakrio transfer i utrosio pare (ne vjerujem da ih je ukrao) jer bivsi ljudi nisu dolazili da kradu iz Zelje nego su ih utrosili, znamo da nije u infrastrukturu jer su teren i hibrid projekti, u istok nije marka ulozena od aprila 2017 godine, koliko je poznato sa skupstine led reklame su na rate kao i dug poreznoj koji se finansira od 2014 godine (56 rata).
Novac od evrope koji je bio oko milion i po KM isto tako nije navedeno, ali i za ovo u reci, nije pokradeno sigurno.
Najveci trosak kluba su plate i doprinosi, neko je vec objasnio da mi na duplo manje ljudi placamo duplo vise poreza i doprinosa nego pitari, dakle....
Prvi zadatak nove uprave je detektovanje preplacenih, skupih igraca sa kojima treba pokusati dogovoriti sporazumni prekid ugovora (ne onakav kao kod permanentne ublehe kojoj smo duzni 30.000 KM jer smo izgublii na sudu i za to niko nece odgovarati).
Zatim dopuniti igracki kadar i organizovati prirpeme, a zbog nedostatka novca treba ici na jeftiniju varijantu, bazne pripreme kod nas a ove takticke u medjugorju, turska ne bi smjela biti opcija ove godine ali bas nikako.
Nek nam je Bog na pomoci opet.
 
Remorker
Postovi: 24
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 10:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:42 pm

salle86 je napisao/la:
uto dec 25, 2018 1:13 pm
jah eto, jedni skandirali "uprava napolje" a mi drugi kao trebali "uprava ostani" :rofl1:
dovoljan pokazatelj je to koliko je onih koji su to skandirali (20% max.)
Navijači FK Željezničar se zovu Manijaci. Članovi te grupe bi trebali da predstavljaju sve nas. To što smo mi spali na to da je u toj grupi 20% nas, da se u grupi koja predstavlja sve navijače ne nalaze oni najbolji od nas, naprotiv, to je do nas. Nije trebalo skandirati 'uprava ostani', već ti pravi navijači, tih 80% treba preuzeti liderstvo na tribini i voditi te koji su sada na čelu i koji nas, htjeli mi to priznati ili ne, predstavljaju i pišu kojekakva saopštenja. Neće gospodin Misimović ići od sektora do sektora i pitati da li ga tu neko podržava, već će poslušati ono šta misle Manijaci.

O, nisu krivci primitivci što su pokupili mast.
Korov nikne gdi god stigne. Ma, svaka njima čast.
Krivi smo mi. Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
Nemoj stari moj, krivi smo mi što smo ih pustili.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:56 pm

Jedva cekam da cujem: “Liga znao sam da ces me to pitati.”
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 25, 2018 2:58 pm

Novi stari medijiski partner, sramota do neba, do jucer pisali jedno od prvog januara ce drugo.

Ali ubjedivo najsmjesnije kad ovaj rece "pokusat cemo dovesti Amara", dovodi covjeka koji je njih doveo, docekali su neki navijaci da se Amar pira za sve, pa cemo vidjeti kako ce to izgledati.
Zadnja izmjena: Elegant, dana/u uto dec 25, 2018 3:01 pm, ukupno mijenjano 1 put.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Online

Trenutno korisnika/ca: Dzezvar, Google [Bot] i 62 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija