Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 3:46 pm

Samo Zeljo!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
AdmirA
Postovi: 2233
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 3:46 pm

Raja spustite loptu.Pa šta vam je ?
U svoj raspravi zaboravljate da je Željo naš i bilo koja "strana" ako ih i ima mora stati na loptu. Moramo zbog Želje, zbog dušmana koji sada trljaju ruke, sjesti pričati, argumentovano, ne optužujući ikoga za nešto.Mišljenja sam da ovdje nema nikakve veze odnos Miske-Amar nego da neko treći ovo potkopava.
Stoga obavezzno inicirati sastanak svih Željovaca i sastaviti Amara i Misketa i sve naše ljude i dogovoriti, ne izaći van objekta dok se ne dogovori. Trebamo Želji. Ja to gledam kao svoju kuću, porodicu, Želju gledam kao oca. Molim vas dajte malo jedinstva.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 3:52 pm

AdmirA je napisao/la:
uto nov 20, 2018 3:46 pm
Raja spustite loptu.Pa šta vam je ?
U svoj raspravi zaboravljate da je Željo naš i bilo koja "strana" ako ih i ima mora stati na loptu. Moramo zbog Želje, zbog dušmana koji sada trljaju ruke, sjesti pričati, argumentovano, ne optužujući ikoga za nešto.Mišljenja sam da ovdje nema nikakve veze odnos Miske-Amar nego da neko treći ovo potkopava.
Stoga obavezzno inicirati sastanak svih Željovaca i sastaviti Amara i Misketa i sve naše ljude i dogovoriti, ne izaći van objekta dok se ne dogovori. Trebamo Želji. Ja to gledam kao svoju kuću, porodicu, Želju gledam kao oca. Molim vas dajte malo jedinstva.
Ma druze cim ti njih moras sastavljat da pomognu Zelji nabijem ih na qrac i na njihov inat, ego i narav jer na to se svodi sve... ne na Zelju
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 3:56 pm

Nece nikad radit zajedno i kome to nije jasno sad nece mu nikad bit i za njega nema nade. Ovo "zelite li ih vidjeti zajedno" je po meni besmisleno. Zelim ja i Messija vidjeti u Zelji, ali je nemoguce. Mozda je cak veca sansa da dodje Messi nego da Amar i Senad zajedno rade.

Predlazem anketu: Koga bi radije vidjeli u klubu?
- Senada
- Amara
- Nijednog od njih 2

To bi vec imalo smisla.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 4:00 pm

Nisam ti ni napisao u tom kontekstu, ali hajde..

S ostatkom se otprilike slazem, s tim da je cinjenica da nismo isli s vremenom, racuni blokirani, licenca visila, nismo prijavljivali igrace, nije to neki sistem.
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 4:12 pm

Pa normalno sa tom logikom ce klub uvjek postojati. Ja sam to ranije i spominjao, dok je navijaca biti ce i kluba. I da klub bankrotira vjerujem da bi nastavio postojati. Ne bi se onda zvao FK Zeljeznicar nego FKK Zeljeznicar i poceo iz nizih liga, i vjerovatno bi se igralo na nekoj drugoj lokaciji gdje je jeftinije i igrati. Ali to bi bas bio mukotrpan i bolan proces.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 4:29 pm

de ba odvadite malo.
prica se kao stabilan klub, sve ekstra a kad se kaze da ova uprava odlazi onda joj ugasit cemo se joj ovo joj ono.

postali ste dosadni. predosadni.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
maxum1921
Prijatelj foruma
Postovi: 460
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 9:20 am
Lokacija: Zapad A
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 5:03 pm

Da li ce se klub ugasiti? Nece. Da li bi neko sutra bio sposoban da nam uzme stadion na ime dugovanja? Itekako bi. Danasnje vrijeme je nemilosrdno, pare se nikom ne prastaju. Za 2-3 mil KM npr. Poreskog duga, hladno bi nam uzeli sve sto valja/zele. Ko bi to sprijecio? Navijaci, klub? Ko je sprijecio jednog najobicnijeg cinovnika u Opcini da samovoljno, mimo potpisanog sporazuma, prenese vlasnistvo sjeverne tribine sa FK na SD Zeljeznicar? Proces vracanja vlasnistava je trajao godinama. Mi "stariji" se sjecamo i titula od prije 15 godina i 7 godina, ali se sjecamo i vremena prije 20 godina. Zato i gledamo sve drugacije.
Iz ljubavi prema tradiciji, živimo Željezničar...
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 5:23 pm

A mislis da mnogo veci klubovi nemaju dugovanja? Zasto im se pobogu ne oduzima ta imovina tako?
Zasto razmisljati ako ova uprava ode da cemo se raspast, a ne razmisljati da ce mozda doci neko bolji i mnogo bolje raditi taj posao.

Dok svi pomalo napreduju mi nazadujemo.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
maxum1921
Prijatelj foruma
Postovi: 460
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 9:20 am
Lokacija: Zapad A
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 5:42 pm

Jeli po tebi Vojvidina veliki klub za Srbijanske pojmove? Pa im zbog dugovanja uletise i hladno im teretanu iznesose.

A mi nismo dovoljmo veliki da se poredimo sa Evropom, a jedini smo klub koji ima izuzetno vrijednu imovinu. Pa Bulend Biscevic je hladno sa Djelaludinom Muharemovicem potpisao sporazum kojim je 382m2 platoa dao bez ikakve naknade. Znas li koliko je 1m2 vrijedan? Mogli smo krov napraviti, ili jos bolje, porezni dug vratiti. I danas bi disali sa 70% kapaciteta.

Iz ljubavi prema tradiciji, živimo Željezničar...
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 5:42 pm

ISB87 je napisao/la:
uto nov 20, 2018 5:23 pm
A mislis da mnogo veci klubovi nemaju dugovanja? Zasto im se pobogu ne oduzima ta imovina tako?
Zasto razmisljati ako ova uprava ode da cemo se raspast, a ne razmisljati da ce mozda doci neko bolji i mnogo bolje raditi taj posao.

Dok svi pomalo napreduju mi nazadujemo.
Dug nije problem dok ga mozes otplacivat. A od cega cemo ga mi ako se jos vise zaduzimo? Imas tu dvije opcije 1) tombola u smislu prodaje igraca i naknade za treniranje od nekih bivsih i 2) prodajom nekretnine. To su ti realne opcije, ako nisi u stanju ds privuces vece sponzore a to tesko ko moze bolje od ovih koji su sad u upravi.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 5:44 pm

ISB87 je napisao/la:
uto nov 20, 2018 5:23 pm
A mislis da mnogo veci klubovi nemaju dugovanja? Zasto im se pobogu ne oduzima ta imovina tako?
Zasto razmisljati ako ova uprava ode da cemo se raspast, a ne razmisljati da ce mozda doci neko bolji i mnogo bolje raditi taj posao.

Dok svi pomalo napreduju mi nazadujemo.
Zato sto se niko takav u zadnjih 20 godina nije pojavio do ove uprave, koja itekako ima svoje greske, ali pricamo sad o zastiti kluba i poslovanju.
Slijedi skupstina pa cemo vidjeti hoce li sada biti drugacije.
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 5:45 pm

Meni stvarno nije jasno dokle ide ova glupa prica oko odlaska ove uprave. Pa mislim stvarno, jesu li oni jedini posteni ljudi, jesu li oni jedini koji znaju raditi, da li ce se njihovim odlaskom prestat sve placat.. Ne mogu da vjerujem kako neki ovdje razmisljaju. Pa hajmo se odmah ugasiti, jer ce oni kad tad otici.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 6:00 pm

Jesu, sve dok se ne pojave drugi koji ce nastaviti taj put, ali da ih vidimo a ne iz misiji rupa
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 6:11 pm

alombardo je napisao/la:
uto nov 20, 2018 6:00 pm
Jesu, sve dok se ne pojave drugi koji ce nastaviti taj put, ali da ih vidimo a ne iz misiji rupa
Ovdje se prica da je Amar preporucio Misimovica. Znaci ako bude ova uprava isla valjda im je stalo da postave ljude u koje vjeruju
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1268
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 6:29 pm

maxum1921 je napisao/la:
uto nov 20, 2018 5:42 pm
Jeli po tebi Vojvidina veliki klub za Srbijanske pojmove? Pa im zbog dugovanja uletise i hladno im teretanu iznesose.

A mi nismo dovoljmo veliki da se poredimo sa Evropom, a jedini smo klub koji ima izuzetno vrijednu imovinu. Pa Bulend Biscevic je hladno sa Djelaludinom Muharemovicem potpisao sporazum kojim je 382m2 platoa dao bez ikakve naknade. Znas li koliko je 1m2 vrijedan? Mogli smo krov napraviti, ili jos bolje, porezni dug vratiti. I danas bi disali sa 70% kapaciteta.
Nemoj zezati, zato nam je opština dala 200000 km :D
Država Željo
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 6:36 pm

I to istih 200 milja nekoliko puta
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 6:43 pm

Neko je namjerno okrenuo i pomješao teze oko odlaska ove uprave, neće se Željo ugasiti ako oni odu a isti ili bolju dođu ali postoji realna opasnost da se dobar dio kluba tj. njegove imovine otuđi ako dođu ljudi koji nemaju čiste namjere a vrte se oko kluba i čine sve što je u njihovoj moći da ovom sazivu skupštine i uprave oteža put koji su započeli a to je jak i stabilan Željo kojeg svi poštuju. Mnogi se toga boje jer to i direktno znači da će odgovarati za svoja zlodjela kojim su oštetili našu svetinju, mali problem koji ima ova uprava je da nemaju konkurencije, iako se čini da bi mnogi rado uskočili na njihova mjesta i nastavili bolje surova realnost je da je jako mali broj jakih a poštenih i časnih ljudi koji bi uzeli u razmatranje da sjedu u vruće klupe uprave F.K.Željezničar.
イビチャ・オシム
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 7:17 pm

maxum1921 je napisao/la:
uto nov 20, 2018 5:03 pm
Da li ce se klub ugasiti? Nece. Da li bi neko sutra bio sposoban da nam uzme stadion na ime dugovanja? Itekako bi. Danasnje vrijeme je nemilosrdno, pare se nikom ne prastaju. Za 2-3 mil KM npr. Poreskog duga, hladno bi nam uzeli sve sto valja/zele. Ko bi to sprijecio? Navijaci, klub? Ko je sprijecio jednog najobicnijeg cinovnika u Opcini da samovoljno, mimo potpisanog sporazuma, prenese vlasnistvo sjeverne tribine sa FK na SD Zeljeznicar? Proces vracanja vlasnistava je trajao godinama. Mi "stariji" se sjecamo i titula od prije 15 godina i 7 godina, ali se sjecamo i vremena prije 20 godina. Zato i gledamo sve drugacije.
Dzaba pises, mi smo narod koji ima slabo pamcenje. U proslosti se radilo super al eto dugovi sami dosli ili sto bi rekao jedan bivsi forumas koji je to opravdavao sa rijecima tako se tad moralo raditi, razmisljalo se u fazonu neko drugi ce vratiti dugove. Ima intervju Bulenda Biscevica prije par dana sam vidio, kaze mjesecima nisu imali platu u vrijeme one nase evropske avanture i tekme sa Newcastlom(Kozaric bio predsjednik), mjesecima igrali ljudi za dzaba. Treba napomenuti da je i ogroman novac od karti(tekma sa Newcastlom) otisao tad u privatne dzepove. Ne treba ni da spominjem Landzu i ostale. Preporucio bih ljudima da pregledaju i intervju Sabahudina Zuje(u trenutku kad je bio predsjednik), da vidite u kakvim govnima je bio klub i kako je bio "uredjen" i pored titula koje smo osvajali. Zivot ti se zgadi kad vidis ko je sve bio u klubu.

I onda ima neko pa se cudi sto vecina navijaca podrzava upravu. Nismo nikad poslije rata imali postenije ljude i ljude koji rade u interesu kluba od ovih. Kad kazem ovih mislim i na Bajramovica i na Vukotica i na Misimovica i sve ostale koji su radili istinski za klub. Ako postoje ljudi bolji od ovih trenutnih, ljudi koji ce Zelju dici na jos jedan veci nivo, bujrum nek dodju, predstave plan na skupstini i imaju moju podrsku, a opet da se vracaju ljudi iz proslosti koji su zavili klub u crno, to nikad necu podrzati.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Bergeron
Postovi: 255
Pridružen/a: čet apr 13, 2017 12:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 20, 2018 7:21 pm

Ehh kad bismo se takmicili u ljubavi prema klubu koliko se takmicimo u egoizmu, prepucavanju i pokusavanju dokazivanja nekih nebitnih stvari.... :roll:

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 71 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija