Moderator/ica: storm_raider

 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 10:01 pm

MrkiMedo je napisao/la:
sub nov 17, 2018 8:55 pm
Spoiler:
Almir Gredic = ne valja
Vedran Vukotic = ne valja
Dejan Nikolic = ne valja
Aldin Cenan = ne valja
_________________________________
Admir Adzem = ne valja
Edis Mulalic = ne valja
Slavko Petrovic = ne valja
Vlado Capljic = ne valja
Slobodan Krcmarevic = ne valja
Milos Kostic = ne valja
Milomir Odovic ?
__________________________________
Edin Husic = ne valja
Rok Elsner = ne valja
Dino Bevab = ne valja
Ivan Livaja = ne valja
Sandi Krizman = ne valja
Mateo Bokacini = ne valja
Daniel Graovac = ne valja
Aco Kosoric = ne valja
Ivan Crnov = ne valja
Ugljesa Radinovic = ne valja
Josip Projic = ne valja
Adnan Zahirovic =ne valja
Stojan Vranjes = ne valja
Sasa Kajkut = ne valja
Vojo Ubiparip = ne valja
Stevo Nikolic = ne valja
Srdjan Stanic = ne valja
Samir Bekric = ne valja
Denis Zeric = ne valja
Dzenis Beganovic = ne valja
Ajdin Mujagic = ne valja
Kerim Memija = ne valja
Dino Hasanovic = ne valja
______________________________________
I na karaju JUG vam ne valja !
:rofl1: :klanjase2:
Gredic- krenuo bas dobro i onda sve dobro sto je napravio upropastio..

Vukotic- bio kratko, o njemu imam pozitivno misljenje, koliko znam nije uradio nista na stetu kluba.

Dejan Nikolic- zasluzan za neke jake sponzorske ugovore, negativna strana mu je sto je fulio sa mnogim igracima, mada mi ni danas nije jasno sto je on bio zaduzen za igrace i sto se petljao u to.

Cenan- imao nekoliko odlicnih dovodjenja igraca ali imao i fula. Nije fino izbalansirao kako treba ekipu pa smo u sezonu kad je Petrovic bio trener usli samo sa Stevom Nikolicem u napadu, jednim lijevim bekom (Projic) itd..

Sto se tice trenera koje si stavio, apsolutno nijedan od njih nije za sefa strucnog staba naseg kluba. Los odabir trenera uzrokovan nasim niskim kriterijima je jedan od glavnih razloga sto ovoliko cekamo na titulu. Za ove trenere je kriva uprava.

Sto se tice ovih igraca koje si nabrojao samo dvojca imaju kvalitet Daniel Graovac i Sandi Krizman. Graovac ima i karakter i volio bih ga u buducnosti opet vidjeti u nasem dresu.

Jug ne valja vec par godina. Kad je zadnji put jug navijao tako da pruzi dodatni impuls ekipi, da im to bude vjetar u ledja i da ih nosi do pobjede? Uspavanke, turbo folk, smijesne parole, da ne spominjem neke druge stvari..

Prosle sezone par tekmi mi je u glavi u kojima je publika nosila nase igrace, juniori sve tri utakmice i tekma sa Radnikom kad sam i nakon sto smo gubili na poluvremenu bio uvjeren da cemo dobiti, takva je atmosfera bila na stadionu..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 10:08 pm

MrkiMedo je napisao/la:
sub nov 17, 2018 8:55 pm
Spoiler:
Almir Gredic = ne valja
Vedran Vukotic = ne valja
Dejan Nikolic = ne valja
Aldin Cenan = ne valja
_________________________________
Admir Adzem = ne valja
Edis Mulalic = ne valja
Slavko Petrovic = ne valja
Vlado Capljic = ne valja
Slobodan Krcmarevic = ne valja
Milos Kostic = ne valja
Milomir Odovic ?
__________________________________
Edin Husic = ne valja
Rok Elsner = ne valja
Dino Bevab = ne valja
Ivan Livaja = ne valja
Sandi Krizman = ne valja
Mateo Bokacini = ne valja
Daniel Graovac = ne valja
Aco Kosoric = ne valja
Ivan Crnov = ne valja
Ugljesa Radinovic = ne valja
Josip Projic = ne valja
Adnan Zahirovic =ne valja
Stojan Vranjes = ne valja
Sasa Kajkut = ne valja
Vojo Ubiparip = ne valja
Stevo Nikolic = ne valja
Srdjan Stanic = ne valja
Samir Bekric = ne valja
Denis Zeric = ne valja
Dzenis Beganovic = ne valja
Ajdin Mujagic = ne valja
Kerim Memija = ne valja
Dino Hasanovic = ne valja
______________________________________
I na karaju JUG vam ne valja !
:rofl1: :klanjase2:
Dodaj ovdje i Zebu,Karica i vrle doktore,a i jos pokoji igrac ti je promako
Al ja nebih bas reko da svi nevaljaju;neko nevalja,neko se nije uklopio,s nekim se nije uspjelo dogovorit...a ima i nekih koji su otisli da rijese egzistenciju i slicno.Uglavnom ima svasta,nebih ih ja bas sve u isti kos.Meni je najbitnije da uprava valja,da se gradi,da se radi posteno i nehapa se.
Nadam se da ce naci nacin da se izbore i sa raznim podapinjanjima i lopovlucima jer da nije bilo toga bilo bi i titula zadnjih godina a i brzeg napredka u svim segmetima.
VTZ
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 10:12 pm

Ja sam samo kopirao status sa fba, nisam to ja pisao da ne bude zabune
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 10:20 pm

MrkiMedo je napisao/la:
sub nov 17, 2018 10:12 pm
Ja sam samo kopirao status sa fba, nisam to ja pisao da ne bude zabune
:palacgore:
Ja bas kontam,vidi sto covjek promjeni stav :)
Znam da nisi prije piso u ovom kontekstu
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 10:20 pm

bogi je napisao/la:
sub nov 17, 2018 8:28 pm
Ja pouzdano znam da je Žera ove sezone go k. od igrača eto toliko od mene po tom pitanju.
Veležovci ima finih, ali koliko znam svi su vezani dugogodišnjim ugovorom.
Ima nešto u glavi što ga koči, njegovo mišljenje o sebi. Nije da to nismo već vidjeli u bezbroj primjera kada omladinac umjesto da zapne i radi na sebi u okruženju gdje odskače u kvalitetu koji posjeduje on zbog sujete ili čega već ne uopšte se ne zalaže jer je "iznad ostalih".
イビチャ・オシム
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 10:30 pm

Ale,ale,ale aleooooo
Pjevajmooo zajednooooooo
I naprije,naprijed Zeljo
Volim teeee,ludo jaaaa
Ko nikogaaaaaaa
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 10:37 pm

Jedno pitanje za ove koji su upuceni.
Taj hitan sastanak sto je bio.Kakvi su utisci? Jel sve crnjak il je pozitiva? Sta da ocekujemo?
 
SanMan
Postovi: 1226
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 10:41 pm

Durgo je napisao/la:
sub nov 17, 2018 9:42 pm
bogi je napisao/la:
sub nov 17, 2018 8:28 pm
Ja pouzdano znam da je Žera ove sezone go k. od igrača eto toliko od mene po tom pitanju.
Veležovci ima finih, ali koliko znam svi su vezani dugogodišnjim ugovorom.
Siguran sam da bi za blagojevica dali bilo kojeg. To treba iskoristiti... blagi ce se dole preporoditi a kod nas je svakako otpisan...
Kod Veleža jedino vrijedi Ibro Rahimić a igrači "dobri" ko i naši
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 11:07 pm

plavi brat je napisao/la:
sub nov 17, 2018 10:37 pm
Jedno pitanje za ove koji su upuceni.
Taj hitan sastanak sto je bio.Kakvi su utisci? Jel sve crnjak il je pozitiva? Sta da ocekujemo?
Ja ocekujem da zaigraju sada.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 11:13 pm

Simply Blue je napisao/la:
sub nov 17, 2018 6:55 pm
Uz duzno postovanje, ali danas se Zera nije sastavio sa loptom kako treba..već sam to pisao, po viđenom, više bih volio da je Kašić još uvijek naš igrač, a ne on..
Kakav crni Zeric, Kasic itd :zid: Ti igraci imaju kvalitet za Igman a ne za Zelju. To sto su oni bili nekad potencijali je nesto drugo. Sansa se samo jednom dobije, oni nisu iskoristili sansu i to je to, idemo dalje, u redu stoje mnogi koji cekaju svoju sansu. U seniorskoj ekipi naseg kluba treba da igraju samo najbolji igraci u tom trenutku a nikako da se guraju na silu neki samo zato sto su nasa djeca, to sam milion puta rekao. Vazan mi je kvalitet igraca, a ako ima kvalitet a uz to je i nase dijete to mu je samo dodatni plus.

Dacic i Osmanovic su pokazali kako treba da izgledaju na terenu Zeljina djeca. Kvalitet, borba, konstantno napredovanje itd. Osmanovic protiv Tuzle izgledao kao da mu to nije prva utakmica u seniorima nego 101. E to Zeric i slicni Zerici nikad nisu pokazali i zbog toga ce uvijek ostati na tom nivou gdje ce ljudi reci, a Zeric, cuo sam za njega nekad je bio dobar potencijal..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 11:21 pm

Brkoo je napisao/la:
sub nov 17, 2018 11:13 pm
Simply Blue je napisao/la:
sub nov 17, 2018 6:55 pm
Uz duzno postovanje, ali danas se Zera nije sastavio sa loptom kako treba..već sam to pisao, po viđenom, više bih volio da je Kašić još uvijek naš igrač, a ne on..
Kakav crni Zeric, Kasic itd :zid: Ti igraci imaju kvalitet za Igman a ne za Zelju. T
Brko stari namćoru..ovo nije bilo napisano da bi se tako doslovno interpretiralo..Kašića sam iskoristio kao referentnu tačku, neko ko nije ni uspio prismrditi prvom timu kod nas, a opet kao takav u Igmanu, izgleda bolje, živahnije od ovog drugog..
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 11:38 pm

Ma nisam namcor nego mi je pun qrac amaterizma. Sutra kad se doticni igrac vrati sa posudbe, prije ce mu neznalice ponuditi novi ugovor nego sto ce htjeti da raskinu ugovor sa takvim igracem. Nebitan je Zeric u citavoj prici.

Nemamo nikakvog sistema. Niko ne prati iz kluba igrace koji su na posudbi. Posaljes igraca u Igman i on umjesto da bude tu najbolji, da odskace od sviju, kako bi pokazao da ima kvalitet, on se uklopi u prosjek te ekipe. U normalnom klubu bi na kraju sezone bilo hvala lijepo, dovidjenja i prijatno. Zrinjski posalje Mulahusejnovica na posudbu u Gosk mali prekuca i pokaze da ima kvalitet da igra za najbolje ekipe u drzavi. Hajdarevic zabije gol protiv Sarajeva i donese svojoj ekipi pobjedu. To je razlika..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 11:50 pm

Razlika je u tome..što roditelji, kolege, pičoke našim zvijezdicama pune glavu, kako su GOAT materijal nakon jednog dobrog poteza, nešto kao na Grandu, zapjevas kod kuma na svadbi i sutra već planiraš kako ćeš puniti diskotekve i na kraju mućak pa ti čitav svijet kriv..tako se to meni čini.
Pa ti naše zvijezdice tu posudbu doživljavaju kao neko odbacivanje od kluba, a ne priliku za redovan fudbal i dokazivanje da vrijediš..samo se treba sjetiti sapunice sa Sadikovicem, kako su mu kolege sa foruma digle halabuku, kao da ga klub šalje u Saigon ili u Gulag, a recimo sa druge strane imaš Kožulja iz ŠB koji je ne jednom bio na posudbi i u nižerazrednim klubovima, pa ga to nije omelo da se vrati u Široki i tamo bude najbolji igrač i debituje za A-repku, potpiše za Hajduk..dok naša zvjedica Dado sad hobla klupu u perspektivnoj MDK...e to je sva razilka, što naši većinom misle da su bogom dana, i da je klub više dužan njima, a ne obratno..jer se valjda tako u zadnje vrijeme voli naš Željo
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub nov 17, 2018 11:50 pm

Ispod imate infografiku u velikoj rezoluciji svih Zeljinih rezultata od 1994 do danasnjeg datuma. Ukljuceno je vise parametara:

- Prvenstvo
- Kup
- Vrijednost igraca
- Gledaoci

Zelim da se zahvalim cijeloj moderaciji, a posebno @jovanu na statistici i @BlwD-u sto je maestralno izdizajnirao i iznio ovu ideju graficki. Covjek je zvijer, i ako nekome treba graficki dizajner, neka mu se javi u privatnim porukama. Hvala vam momci!

Dijelite ovo na drustvenim mrezama, ovo je jako interesantno stivo u ovoj pauzi. Za punu rezoluciju, desni klik -> otvori sliku u novoj kratici

slika
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 12:00 am

SanMan je napisao/la:
sub nov 17, 2018 10:41 pm
Durgo je napisao/la:
sub nov 17, 2018 9:42 pm
bogi je napisao/la:
sub nov 17, 2018 8:28 pm
Ja pouzdano znam da je Žera ove sezone go k. od igrača eto toliko od mene po tom pitanju.
Veležovci ima finih, ali koliko znam svi su vezani dugogodišnjim ugovorom.
Siguran sam da bi za blagojevica dali bilo kojeg. To treba iskoristiti... blagi ce se dole preporoditi a kod nas je svakako otpisan...
Kod Veleža jedino vrijedi Ibro Rahimić a igrači "dobri" ko i naši
Velez dobra ekipa, bice dobro sto ulaze u premier ligu. Mislim cak da ce biti i klub sa najvise novca.

I oni su primjer da se treba biti strpljiv i da se kuca gradi od temelja. Mislim da i mi idemo tim putem samo jos strpljenja braco. Pa i Velez igrao drugu ligu tri godine, vracaju dugove, prave stadion, mozda su trebali uci i prosle godine da nije Kamiondzija pokupovao sudije, mogao je i velez to al nisu htjeli jer bgm ibro izgleda ko miske. Slicni smo. Eto malo sam nas uporedio, samo da nasi budu jedan tim i sve ce super biti.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 12:07 am

storm_raider je napisao/la:
sub nov 17, 2018 11:50 pm
Ispod imate infografiku u velikoj rezoluciji svih Zeljinih rezultata od 1994 do danasnjeg datuma. Ukljuceno je vise parametara:

- Prvenstvo
- Kup
- Vrijednost igraca
- Gledaoci

Zelim da se zahvalim cijeloj moderaciji, a posebno @jovanu na statistici i @BlwD-u sto je maestralno izdizajnirao i iznio ovu ideju graficki. Covjek je zvijer, i ako nekome treba graficki dizajner, neka mu se javi u privatnim porukama. Hvala vam momci!

Dijelite ovo na drustvenim mrezama, ovo je jako interesantno stivo u ovoj pauzi. Za punu rezoluciju, desni klik -> otvori sliku u novoj kratici

slika
Svaka čast momci, baš lijepo uradjeno. Pomoću svih ovih podataka se može izvući dosta toga i uporediti mnogo stvari.
Istakao bih jednu stvar, prošlu i pretprošlu sezonu i pored svih promašaja imali smo najjaču ekipu, a nismo osvojili titulu i to neće priznati oni koji ne žele da vide. Mnogo stvari se tu nije poklopilo, ali roster je za našu ligu bio i više nego dobar.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 12:24 am

mamba21 je napisao/la:
ned nov 18, 2018 12:00 am
SanMan je napisao/la:
sub nov 17, 2018 10:41 pm
Durgo je napisao/la:
sub nov 17, 2018 9:42 pm


Siguran sam da bi za blagojevica dali bilo kojeg. To treba iskoristiti... blagi ce se dole preporoditi a kod nas je svakako otpisan...
Kod Veleža jedino vrijedi Ibro Rahimić a igrači "dobri" ko i naši
Velez dobra ekipa, bice dobro sto ulaze u premier ligu. Mislim cak da ce biti i klub sa najvise novca.

I oni su primjer da se treba biti strpljiv i da se kuca gradi od temelja. Mislim da i mi idemo tim putem samo jos strpljenja braco. Pa i Velez igrao drugu ligu tri godine, vracaju dugove, prave stadion, mozda su trebali uci i prosle godine da nije Kamiondzija pokupovao sudije, mogao je i velez to al nisu htjeli jer bgm ibro izgleda ko miske. Slicni smo. Eto malo sam nas uporedio, samo da nasi budu jedan tim i sve ce super biti.
Kad su poceli radnje oko stadiona Veleza, rekli su da se ugledaju na našu upravu.. Bio je članak o tome davno..
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 12:25 am

Moze se izvuci par stvari, mislim da ce ovo @bogiju bas goditi. :)

Recimo, ono sto ja vidim, ako bih analizirao trenutnu Upravu, a ovo se odnosi samo na sportski rezultat:

- Puno smo ulagali u ekipu zadnje 4 godine, iznad prosjeka (znaci trazio se sportski rezultat)
- Osvojili smo jednom Kup, jednom zavrsili peti, dva puta drugi, i trenutno smo treci (ispod ocekivanog, jedna titula se morala uzeti barem)
- Prosjek pozicije je 3,72, zadnje 4 godine je 3 (formula: ukupan zbir zavrsnih pozicija / broj sezona = (5+2+2+3)/4 ), sto je iznad ukupnog prosjeka, ali opet ispod ocekivanog
- Prosjek gledalaca u zadnje 4 godine je 5092.5, sto je iznad prosjeka od 2009/2010 do danas, koji iznosi 4585 (formula: ukupan zbir broja navijaca / broj sezona = (4500 + 6969 + 4734 + 4167)/4)
- Prosjek vrijednosti ekipe u zadnje 4 sezone je 9.502,5 miliona eura, sto je iznad prosjeka koji je 7,61 milion eura (formula: ukupan zbir vrijednosti ekipa / broj sezona = (943 + 1213 + 935 + 710) / 4 / 100)

Rezime: rezultati su ispod ocekivanog i ispod ulozenog - jedna titula se morala osvojiti, ali nije to toliko tragicno uzevsi u obzir citavu statistiku i ostale infrastrukturalne uspjehe oko stadiona, na samom stadionu, kao i sve ostalo. Prosudite sami.

Ovo je dobro jer mozemo analizirati svaciji rad, a objektivni moramo biti jer ovi brojevi ne lazu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 12:27 am

@jovanu i @BlwD svaka čast momci, ovo je fenomenalno :pljesak:
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 18, 2018 12:30 am

Kad pogledamo ovu statistiku, po meni sasvim normalni rezultati, jer nismo mi sad neka sila, da žalimo zbog manjka titula, a najtrofejniji smo klub kako god.
Ma samo strpljenja, bit će sve dobro i slavit će se titula
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 92 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija