Moderator/ica: storm_raider

 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 3:41 pm

Amidza je napisao/la:
uto nov 13, 2018 3:33 pm
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Grbavica nece biti suspendovana. Ovo je informacija iz prve ruke, Begic me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Baho.
:placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 3:42 pm

Elegant je napisao/la:
uto nov 13, 2018 3:40 pm
Da je tako vec bi se oglasili ne bi cekali skupstinu.
Launch: update.exe
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 3:45 pm

Pa ako ce biti suspendiran stadion to je sasvim logicno, kada ti ulete navijaci na teren sta si ocekivao?
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 3:45 pm

A kako igraju evo nekoliko mjeseci na Grbavici i koliki je prihod bio, bit ce "velika" steta.
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 3:46 pm

Ma bolje je dok se smiri, dok ove struje malo ohlade. Tužno je ovo koliko su navijači podijeljeni.

Ja da sam mlađi vjerovatno bi "ban bot" bio uključen i za mene. Najviše od svega mrzim kultove. U vrijeme Amara je postojala rečenica koja me iritirala, a to je bilo da je za svaku živu konstruktivnu kritiku slijedilo "Amar zna". Ja sam tad bio troller teški i išao u krajnosti takve, nekad me i stid toga, nema šta nisam pisao. Jer mi je bilo zanimljivo "izazivati" takve. Danas to ne bih jer sam shvatio koliko je uloga foruma veća postala.

Ipak i dan danas se gnušam na takve. Ne može se smatrati neprijateljem kluba svako ko kaže 2 rečenice protiv Amara ili Senada. I jedan i drugi su puni egoizma, vrlina, mana, ljudi su od krvi i mesa. Nisu Bog nijedan ni drugi. Nit je šta potpuno crno, nit je šta potpuno bijelo.

Takve "podrške", tj klanjanja tim ljudima ko da su poslanici i stvaraju jebavanje majki s tribine na tribinu. Možeš imati stav, imam ga i ja, ali nemoj lagati i mene i sebe da nešto u potpunosti valja ili ne valja. Nemoj lagati sebe samo jer si toliko emotivan pa smatraš nekog zaslužnim što si slavio titulu ili istok.

Jedina krajnost koju smijemo imati su interesi Želje.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 3:46 pm

https://www.instagram.com/p/Bp1Qj_aHsKs ... hwuynbx26n

**** majku toliko jednostavno toliko prosto, al nasoj stoci ti to kad uvedes kazu haj odjebi debilu
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
Ban-BOT
Ban bot foruma sport1.ba
Postovi: 45
Pridružen/a: ned jan 28, 2018 10:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 3:47 pm

Sinoc ste imali priliku da ponovo citate gadosti nekoga ko dozivljava ovo sve licno. Kakvi li su tokovi novca prekinuti, kakvi su talovi razbijeni i kakve su sumnjive radnje oko kluba ugasene od Senada Misimovica i Uprave? Ali, krenucemo iz pocetka. Kada su ljudi odlucili da predju na ovaj forum nisu znali sta ocekivati. Tada su navijaci Zeljeznicara dosli ovdje i sve je bilo spontano. Veliki napor moderacije je jedan od razloga zasto su se navijaci Zeljeznicara ujedinili oko ovog foruma. Osoba pod nickom Hrasno1921 se nakon prelaska ovdje registrovala (iako je na ss.ba forumu pisao pod raznim pseudonimima, npr. - Caco) i nedugo nakon njegovog pisanja ovdje otkrivene su maliciozne namjere. Mi mozda jesmo budalast narod, ali nismo glupi, niti smo levati. A pogotovo Manijaci nisu takvi. Krenucemo hronoloski, mnoge stvari ce biti preskocene, poenta ce se shvatiti, ali zapamtite jednu stvar Zeljovci: Nikada nemojte da zaboravite zasto ste presli sa ss.ba portala na ovaj forum i zasto je bitno vase zajednistvo. Pored svih prijetnji (verbalnih i fizickih) i podmetanja, moderacija ovog foruma je zaista pokazala herojstvo i ustrajnost, te sistematski rad koji je privukao mnoge ljude. Ovo sto sada imate na forumu, tada nije bilo. Tada je bilo raznoraznih previranja sa svih strana, bila je jedna tema "FK Zeljeznicar" i tu je sve stajalo. Danas je mnogo smislenije podijeljeno sve. Privatni zivoti moderacije trpe, kao i poslovi, porodice i generalno sve oko njih. I, da nije bilo nimalo lako, vidjecete ispod. Mnogi od vas znate fragmente ovoga, ali rijetko ko zna cijelu pricu. Ispod je djelovanje osobe pod pseudonimom 'Hrasno1921'. Napomena: mnogim od vas normalnima koji ste ovdje samo zbog Zelje, ovo ce smetati, ne morate citati, ali istina se mora napisati.

Zapoceo je dosta naivno i "cisto", treba izgraditi poziciju
slika

slika

To je bilo u doba previranja izmedju Koldze i Sportskog Drustva. Naravno, odmah je zauzeo poziciju, da bi bio podrzan. Dosta ekstermno, objavljujuci slike clanova Sportskog Drustva i pozivajuci na nasilje. Tada se upalio mali alarm u moderaciji.

slika

slika

I tako se montirala neposlusnost i ne daj Boze fizicki obrazun koji bi automatski zaustavio sve radove oko stadiona. Svi alarmi su bili tu, a moderacija je znala da ih prepozna.
slika

Nakon toga prva velika greska. Malo se je zeznuo, Opstina ne radi za Prvi Maj. A buduci da u ovu laz spominje i svoje (izmisljeno) dijete, onda laz postaje opasnija, jer malo ko bi petljao svoju djecu u ovo. Daljni tekst je samo dodatno uvaljivanje.
slika

Nakon toga je ekspresno banovan i ismijan na forumu. Jasno je bilo da je on instrument nekoga cija konekcija sa klubom je prekinut, a ovaj nacin komunikacije je samo jasan pokaz da je ta konekcija bila kancerogena. Nije mu dugo trebalo da napravi svoju drugu gresku, ali idemo redom. Krenuli su pritisci na portal, konkretno poslan je mail sport1 portalu kako zastupnik Koldze trazi da se ugasi portal, prijeti se tuzbom. Vlasnik portala je u panici zakljucao staru temu, te otvorio novu. Ovo nikada nije dovoljno jasno objasnjeno na portalu i to je greska! Kada smo do greske, tu dolazimo do njegove druge greske. Taj mail portalu je poslan sa laznog @gmail maila, i to maila koji je koristen prilikom registracije laznog nicka na forumu. Tada je vec bilo providno sve i vlasnik sport1 portala se umirio.

Link do stare teme, koja je u podforumu Arhiva: viewtopic.php?f=77&t=4

* * * * * * * * * * * * * * *

Tek tada su krenuli jaci napadi, a forumas pod pseudonimom "Hrasno1921" se vratio na ss.ba i tamo nastavio da pise regularno. Administracija tog portala je ignorisala (skoro) sve. Tada je osnovana i ona Facebook grupa o "kriminalnoj Upravi FK Zeljeznicar", gdje su forumasi prozivani po imenima, gdje se istima prijetilo, gdje su lazi pisane o Siljku, Nikolicu i Misimovicu najvise, kao i gdje su se pravile smrtovnice sa Misimovicevim likom. Poznata je konstrukcija da forumasi na sport1 pisu za 50 KM postove, sto su isti forumasi docekali sa podsmjehom. Ali, ono sto mnogi ne znaju, situacija je daleko od smijesne bila. Bolesni um (vjerovatno lose ili nikako lijecen) se opustio, jer je forum sport1 odlucio da ga ignorise, te su se postovi o njemu brisali. Nijednom moderacija nije skidala oci sa cilja, jer "BITAN JE ZELJEZNICAR!"

Ispod su nickovi i slike o tadasnjim prijetnjama i lazima. Neki od njih nemaju postove, jer su samo odobreni i banovani, cisto da ostanu u logu.

Lazni nickovi od Hrasno1921:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=709
memberlist.php?mode=viewprofile&u=710
memberlist.php?mode=viewprofile&u=711
memberlist.php?mode=viewprofile&u=713
memberlist.php?mode=viewprofile&u=714
memberlist.php?mode=viewprofile&u=716
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1249 (interesantno je da je Frank Hurley australijski fotograf...)
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1531
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1535
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1536
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1539
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1544
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1553
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1592
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1621
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1902

Slike:
Ponovni pokusaj koliko toliko "bezazlenog" pisanja, pod imenom "Mirso Bezdrop"
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Jos je mnogo tu njegovih nickova, ali ovo su samo neki. Nakon sto moderacija ovog foruma nije stala, niti se preplasila (niti ce se preplasiti!), zapocelo se jos ozbiljnije i podmuklije sa prijetnjama.

Link od stare teme, koja je u podforumu Arhiva: viewtopic.php?f=77&t=4

* * * * * * * * * * * * * * *

Ispod su samo neki od nickova koji nisu odobreni, a koje je isti registrovao:

Nakon sto nas je napustio Ake:

slika

slika

Ostali:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

I jos mnogo, mnogo vise.. nickovi gdje se psuju djeca, clanovi porodice, uzi i dalji, gdje se registruju imena i prezimena forumasa kao nickovi, koji naravno nisu odobreni. Ti nickovi nisu stavljeni, ali mozete zamisliti. Vrlo vjerovatno da postoje ljudi koji citaju ovaj forum, a vole Zelju, te znaju ko je on.

On se nikada ovdje nije provukao zbog nemara nakon prvog nicka - Hrasno1921, vec je pusten da bi se mogao fin log o njegovom djelovanju sastaviti. Svaki put je svjesno pusten, ali od sinoc, osim sto bude detektovan, postovi mu budu i automatski editovani:

slika

Ovo je samo da vidite sa kakvim uzasom se ovaj forum srece. Ako ovaj forum ima ovakav pritisak, mozete samo zamisliti kakav je pritisak na Upravi i zato svi Zeljovci trebaju da se ujedine. Ono sto je otkriveno iscrpnim analizama, to je da je ovo samo bucan glas debele manjine. Ovako Zeljovci ne razmisljaju, ovako djeluju oni ciji su interesi pokidani i cije je rusilacko djelovanje po klub zaustavljeno. Otkako su BAN-Bot i osobe iza ovog nicka tu, situacija je pod kontrolom i ovakvo nesto se ponoviti nece. Ovaj forum je bio i ostace nezavisan od bilo kakve Uprave i bilo kakvog uticaja, ali ce podrzati zestoko svako pozitivno djelovanje po Klub i isto tako zestoko kritikovati svako negativno djelovanje, bilo to od ove Uprave ili od buducih. Tuzilastvo ako bude trazilo podatke o ovoj osobi, portal je duzan da ih dostavi, a stariji IP-jevi (koji su vjerodostojni) su upisani u bazi i na sigurnom su mjestu.

Volite Zelju i cuvajte Zelju. Druzite se ovdje, te postujte jedni druge. Moderacija podnosi velike napore da svima omoguci normalnu komunikaciju i ne staje ni na ciju stranu. Podrzite ih ako mozete, ali podrzite Zelju. Zeljo je najbitniji. A za ovog i ko god stoji iza ovoga: ¡No pasarán!

Ono sto mnogi ne znaju, moderacija vodi listu o banovanim korisnicima, kao i listu o sumnjivim korisnicima. I obje liste se realno osvjezavaju. "Sumjivi korisnici" imaju tri nivoa upozorenja: zuta, narancasta i crvena. Primjer ban-loga:

slika

PS. Uprkos svemu, veliki broj godisnjih ulaznica se redovno dijeli (druga godina za redom), redovno se ucestvuje u svim akcijama, te se pokrenula prica o farbanju reflektora koji ste vi ofarbali. Cuvajte Zelju!
 
AdmirA
Postovi: 2232
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 3:56 pm

Bravo moderacija!

ŽELJO JE SAMO JEDAN!

MORAMO ZAJEDNO SVI!
ZBOG ŽELJE.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:07 pm

Željezničar jesenji prvak Premijer lige za juniore

Pročitajte više na: http://sport1.ba/omladinski-fudbal/zelj ... ore/137442
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:10 pm

Ja bolesnika Allahu dragi, kakva slina od covjeka, gledaj kolko rahmetlija opsova, ovo je bas teski psihijatrijski slucaj.
I dobro ste napisali, kad moderacija trpi ovakve pristiske, zamislite kako je kada vodite klub..
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:10 pm

LARSSON je napisao/la:
uto nov 13, 2018 4:07 pm
Željezničar jesenji prvak Premijer lige za juniore

Pročitajte više na: http://sport1.ba/omladinski-fudbal/zelj ... ore/137442
svaka čast momci! :pljesak:
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:12 pm

Kakav paćenik, kakav idiot. Bravo za moderaciju i hvala što ste ovo podijelili s nama. Mnoge su stvari sada jasnije.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:13 pm

TOJEMOJTIM je napisao/la:
uto nov 13, 2018 2:01 pm
na principu komparativne tabele je najlakše ocijeniti 2 suprostavljenosti (uzeo sam neke parametre, možete vi dodati još neke)
npr ova Uprava i ova filozofija kontra "misteriozna grupa privrednika"
ja ću probati da to uradim ovako "iz glave"
1. šta su uradili do sada - od obećanog? "ova Uprava" 8/10 - "ovi misteriozni" 0/10 (ili ako su to oni stari naši znanci onda je 1/10...i to ovo 1 im je za titule)
2. šta planiraju uraditi? "ova Uprava" 8/10 (velike stvari, strateške stvari su u planu kako ja to kontam ovako sa distance: kamp, krov, jug. 8 im dajem za vjerovatnost uspjeha jer su to zaslužili ovim dosadašnjim radom i rezultatima) - "ovi misteriozni" ? (pojama nemamo ko su, samo znamo da će osvojiti titule :) od ostalih strateških ciljeva osim da se makne Misimović i dovede Amar)
3. dobronamjernost? "ova Uprava" 10/10 (za mene najvažniji, pored stručnosti, kvalitet u ovoj situaciji) vs "ovi misteriozni" 0/10 (ne vjerujem nekom ko vreba iz sjene i prikrajka. ne vjerujem u nj dobronamjernost)
4. transparentnost? "ova Uprava" 6/10 (ne mislim ovdje samo na onu transparetnost o prihodima i sl, već i na dio gdje govore o svojim greškama i o dozi samokritike. Fali tu malo više poniznosti i propitivanja) vs "ovi misteriozni" oni čim još ne izlaze glavom i bradom vjerovatno imaju problem sa transparentnosšću
5. stručnost u organizaciono-finansijskom dijelu? "ova Uprava" 6/10 (smatram da je još jako mnogo prostota da se unaprijedi. oni jesu svemirski brod za ranije administracije kluba ali gledajući biografije ljudi u UO i sl ne vidim ja tu mnogo snage i znanja pored ove 2-3 koji su u fokusu..a to je premalo. Potrebna pojačanja u Upravi!!!) vs "ovi misteriozni" kako ne postoje jasni pokazatelji ko su ti ljudi možemo samo špekulisati. ?/10
6. stručnost u sportskom dijelu? "ova Uprava" 2/10 (ubjedljivo najveći problem ove Uprave je sportski segment. Ne sportski rezultat jer on ne ovisi samo o kvalitetu igrača, uslovima i dr - već također i o konkurentima, sreći, sudijskoj mafiji, podršci/miniranju od strane publike ili interesnih grupa oko kluba). Ali sportska politika je katastrofalna. NIJEDAN trener nije bio dobro rješenje, NIJEDAN! Ovaj Brkoo sa foruma je bolje rješenje za SD od Bešlije, Papca i sličnih. Doveli su tonu fudbalera, fulili sa njih 70% što je katastrofalna statistika. Ukoliko se ove zime ne uredi sportska politika onda neće na dobro. Prvi preduslov za to jeste da pronađu do januara nekoga kome će se dati SVE ovlasti u sportskom segmentu, bez ikakvog mješanja. Daš mu budžet, postaviš ciljeve i ne pametuješ okolo. Taj bi čovjek trebao da košta jako mnogo ali bi trebao i da donese jako mngo svojim dobrim radiom i odlukama) vs "ovi misteriozni" 6/10 oni bi doveli Amara i uz njega pokoju titulu (jer bi se obezbjedilo da nema miniranja iz sopstvenih redova koje sada doživljavamo) ali ako dobro kontam stvari - ako ne bi bilo ozbiljnog i poštenog!!! upravljanjai u dr aspektima kluba - mi nikada ne bi smo došli do te tačke da imamo siguran i solidan budžet za nešto više u Evropi što nas u biti jedino i zaista interesuje (potvrda u Evropi je jedina relevantna činjenica jer uspjeh u našoj ligi to realno nije, osim ako nije zaista dominantan i "čist")
7. filozofija? etika? "ova Uprava" 9/10 poalovna i ljudska etika je na izuzetnom nivou. tu su pokazali muda. pretpostavljam da je problem na relaciji uprava-igrač ali mogu razumijeti tu vrstu distance prema polusvjetu koji ne poštuje ni dres, ni grb, ni platu, ni navijača, ni svoju egzistenciju vs "ovi misteriozni" 2/10 da se ne ponavljam sve je rečeno iznad
8. Reakcija na pritiske: "ova Uprava" 4/10 kontam ja zašto se oni ne oglašavaju povodom suđenja (i to je opravdano), ali ne znaju da istrpe neke svoje sportke odluke (npr prihvatanje ostavke krčmarevića, perbacivanje odgovornosti na druge, suspenzija pa onda to nije i sl...dalje, ne mogu i ne znaju da zaštite do kraja klub, ekipu od ovih reketaša sa juga, menadžera, novinara i dr. i to je po meni GLAVNI razlog neuspjeha. vs "ovi misteriozni" 9/10 preptostavka je da ovih 50 što je ostalo na jugu bi bili zadovoljni, wannabe novinari sa portala bi bili zadovoljni, sudijska org ne bi sudila ko do sada našem Želji, i generalno bi se znali nositi sa pritiscima jer je to nj domaći ambijent.

na kraju ostane da sami sebe pogledamo u ogledalo i zapitamo se šta hoćemo. želimo li POŠTENO, transparetno, dobronamjerno, sa očiglednim propustima u sportskom dijelu i SPORIJE, ali SIGURNO da napredujemo (pritom da ne dumamo o stvarnim nakanama i menadžerskim kvalitetima) - jasno je! to je ova Uprava sa Misimovićem na čelu. Sa Misimovićem neće Amar, to je isto tako jasno. Ova Uprava nas neće izdati, oni će napraviti ubjedljivo najbolji stadion u državi, kroz npr 3 godine vjerovatno i ubjedljivo najjači tim u zemlji, ali će vrlo vjerovatno nekada sve ići teže, sporije jer nećemo se služiti "trikovima" koji su neophodni u ovom ambijentu. jbg. smeta nam korupcija ali kad nama treba onda bi smo da zakitimo, kada nemamo onda druge bi da krivimo jer mogu. zato je važno biti pošten prema sebi i reći šta želimo. i onda to artikulisati jasno i snažno. Mislite da se papiri za Istok i pokoji trofej ne bi dohvatili uz malo meze i harmonike + ....

ako želimo hehe rezultate, POD BILO KOJU CIJENU (u to računam i gubitak identiteta, kredibiliteta i dr), ako želimo da uplovimo u "nepoznato" (a toga je do unazad 3 godine bilo tako mnogo), da krenemo za nečim čije koordinate, planove, metode - NE ZNAMO - onda hajde da se smjenjuje.

Moj stav je jasan, ovi ljudi iz Uprave da su željeli uzeti titulu kako se inače ovdje uzima (npr ptrethodne Zrinjskog) - uzeli bi je DAVNO!!!! jer mnogo teže i mnogo više energije, napora i pameti treba da se napravi Istok, rekonstruiše travnjak, obezbjedi generalni sponzor i td od zatvaranja nekih 5-8 tekmi po sezoni. Valjda vam je to jasno. I ako to tako pogledate onda je jasno da ovo što radi Misimović i kompanija je don kihotovski, ali i jako plemenito i HRABRO, baš baš mudasto

dakle, skontajte se šta hoćete. za mene su stvari jasne, oni koji iz sjene nešto čekaju, čuče, rade...nije im za vjerovati.
Ja hoću da podnesu neopozive ostavke,sad,ne sutra,sad.
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:15 pm

nookey je napisao/la:
uto nov 13, 2018 4:10 pm
LARSSON je napisao/la:
uto nov 13, 2018 4:07 pm
Željezničar jesenji prvak Premijer lige za juniore

Pročitajte više na: http://sport1.ba/omladinski-fudbal/zelj ... ore/137442
svaka čast momci! :pljesak:
Prvi poraz Širokog kući, to tada u 5 mečeva 5 pobjeda. Šteta zbog poraza od Zvijezde.

Prva tri četiri kola drugog dijela su veoma bitna. Idemo Slaviji, dolazi nam Sarajevo, pa idemo najvecem konkurentu Zrinjskom i onda dolazi sloboda. Dok Zrinjski ima 4 teske utakmice. Dolazi im Krupa, idu Borcu, dolazimo im mi i idu Zvijezdi, pa onda dolazi im Siroki.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:15 pm

Fascinira me ta upornost, tacno psihijatrijski slucaj :rofl:
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:18 pm

exdomorocki je napisao/la:
uto nov 13, 2018 4:13 pm
TOJEMOJTIM je napisao/la:
uto nov 13, 2018 2:01 pm
na principu komparativne tabele je najlakše ocijeniti 2 suprostavljenosti (uzeo sam neke parametre, možete vi dodati još neke)
npr ova Uprava i ova filozofija kontra "misteriozna grupa privrednika"
ja ću probati da to uradim ovako "iz glave"
1. šta su uradili do sada - od obećanog? "ova Uprava" 8/10 - "ovi misteriozni" 0/10 (ili ako su to oni stari naši znanci onda je 1/10...i to ovo 1 im je za titule)
2. šta planiraju uraditi? "ova Uprava" 8/10 (velike stvari, strateške stvari su u planu kako ja to kontam ovako sa distance: kamp, krov, jug. 8 im dajem za vjerovatnost uspjeha jer su to zaslužili ovim dosadašnjim radom i rezultatima) - "ovi misteriozni" ? (pojama nemamo ko su, samo znamo da će osvojiti titule :) od ostalih strateških ciljeva osim da se makne Misimović i dovede Amar)
3. dobronamjernost? "ova Uprava" 10/10 (za mene najvažniji, pored stručnosti, kvalitet u ovoj situaciji) vs "ovi misteriozni" 0/10 (ne vjerujem nekom ko vreba iz sjene i prikrajka. ne vjerujem u nj dobronamjernost)
4. transparentnost? "ova Uprava" 6/10 (ne mislim ovdje samo na onu transparetnost o prihodima i sl, već i na dio gdje govore o svojim greškama i o dozi samokritike. Fali tu malo više poniznosti i propitivanja) vs "ovi misteriozni" oni čim još ne izlaze glavom i bradom vjerovatno imaju problem sa transparentnosšću
5. stručnost u organizaciono-finansijskom dijelu? "ova Uprava" 6/10 (smatram da je još jako mnogo prostota da se unaprijedi. oni jesu svemirski brod za ranije administracije kluba ali gledajući biografije ljudi u UO i sl ne vidim ja tu mnogo snage i znanja pored ove 2-3 koji su u fokusu..a to je premalo. Potrebna pojačanja u Upravi!!!) vs "ovi misteriozni" kako ne postoje jasni pokazatelji ko su ti ljudi možemo samo špekulisati. ?/10
6. stručnost u sportskom dijelu? "ova Uprava" 2/10 (ubjedljivo najveći problem ove Uprave je sportski segment. Ne sportski rezultat jer on ne ovisi samo o kvalitetu igrača, uslovima i dr - već također i o konkurentima, sreći, sudijskoj mafiji, podršci/miniranju od strane publike ili interesnih grupa oko kluba). Ali sportska politika je katastrofalna. NIJEDAN trener nije bio dobro rješenje, NIJEDAN! Ovaj Brkoo sa foruma je bolje rješenje za SD od Bešlije, Papca i sličnih. Doveli su tonu fudbalera, fulili sa njih 70% što je katastrofalna statistika. Ukoliko se ove zime ne uredi sportska politika onda neće na dobro. Prvi preduslov za to jeste da pronađu do januara nekoga kome će se dati SVE ovlasti u sportskom segmentu, bez ikakvog mješanja. Daš mu budžet, postaviš ciljeve i ne pametuješ okolo. Taj bi čovjek trebao da košta jako mnogo ali bi trebao i da donese jako mngo svojim dobrim radiom i odlukama) vs "ovi misteriozni" 6/10 oni bi doveli Amara i uz njega pokoju titulu (jer bi se obezbjedilo da nema miniranja iz sopstvenih redova koje sada doživljavamo) ali ako dobro kontam stvari - ako ne bi bilo ozbiljnog i poštenog!!! upravljanjai u dr aspektima kluba - mi nikada ne bi smo došli do te tačke da imamo siguran i solidan budžet za nešto više u Evropi što nas u biti jedino i zaista interesuje (potvrda u Evropi je jedina relevantna činjenica jer uspjeh u našoj ligi to realno nije, osim ako nije zaista dominantan i "čist")
7. filozofija? etika? "ova Uprava" 9/10 poalovna i ljudska etika je na izuzetnom nivou. tu su pokazali muda. pretpostavljam da je problem na relaciji uprava-igrač ali mogu razumijeti tu vrstu distance prema polusvjetu koji ne poštuje ni dres, ni grb, ni platu, ni navijača, ni svoju egzistenciju vs "ovi misteriozni" 2/10 da se ne ponavljam sve je rečeno iznad
8. Reakcija na pritiske: "ova Uprava" 4/10 kontam ja zašto se oni ne oglašavaju povodom suđenja (i to je opravdano), ali ne znaju da istrpe neke svoje sportke odluke (npr prihvatanje ostavke krčmarevića, perbacivanje odgovornosti na druge, suspenzija pa onda to nije i sl...dalje, ne mogu i ne znaju da zaštite do kraja klub, ekipu od ovih reketaša sa juga, menadžera, novinara i dr. i to je po meni GLAVNI razlog neuspjeha. vs "ovi misteriozni" 9/10 preptostavka je da ovih 50 što je ostalo na jugu bi bili zadovoljni, wannabe novinari sa portala bi bili zadovoljni, sudijska org ne bi sudila ko do sada našem Želji, i generalno bi se znali nositi sa pritiscima jer je to nj domaći ambijent.

na kraju ostane da sami sebe pogledamo u ogledalo i zapitamo se šta hoćemo. želimo li POŠTENO, transparetno, dobronamjerno, sa očiglednim propustima u sportskom dijelu i SPORIJE, ali SIGURNO da napredujemo (pritom da ne dumamo o stvarnim nakanama i menadžerskim kvalitetima) - jasno je! to je ova Uprava sa Misimovićem na čelu. Sa Misimovićem neće Amar, to je isto tako jasno. Ova Uprava nas neće izdati, oni će napraviti ubjedljivo najbolji stadion u državi, kroz npr 3 godine vjerovatno i ubjedljivo najjači tim u zemlji, ali će vrlo vjerovatno nekada sve ići teže, sporije jer nećemo se služiti "trikovima" koji su neophodni u ovom ambijentu. jbg. smeta nam korupcija ali kad nama treba onda bi smo da zakitimo, kada nemamo onda druge bi da krivimo jer mogu. zato je važno biti pošten prema sebi i reći šta želimo. i onda to artikulisati jasno i snažno. Mislite da se papiri za Istok i pokoji trofej ne bi dohvatili uz malo meze i harmonike + ....

ako želimo hehe rezultate, POD BILO KOJU CIJENU (u to računam i gubitak identiteta, kredibiliteta i dr), ako želimo da uplovimo u "nepoznato" (a toga je do unazad 3 godine bilo tako mnogo), da krenemo za nečim čije koordinate, planove, metode - NE ZNAMO - onda hajde da se smjenjuje.

Moj stav je jasan, ovi ljudi iz Uprave da su željeli uzeti titulu kako se inače ovdje uzima (npr ptrethodne Zrinjskog) - uzeli bi je DAVNO!!!! jer mnogo teže i mnogo više energije, napora i pameti treba da se napravi Istok, rekonstruiše travnjak, obezbjedi generalni sponzor i td od zatvaranja nekih 5-8 tekmi po sezoni. Valjda vam je to jasno. I ako to tako pogledate onda je jasno da ovo što radi Misimović i kompanija je don kihotovski, ali i jako plemenito i HRABRO, baš baš mudasto

dakle, skontajte se šta hoćete. za mene su stvari jasne, oni koji iz sjene nešto čekaju, čuče, rade...nije im za vjerovati.
Ja hoću da podnesu neopozive ostavke,sad,ne sutra,sad.
Cim dodje do njih da si ti to trazio bice ispunjen zahtjev.
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:20 pm

ja idiota, pa ovaj nije doabr u glavu nikako, cestitke administraciji !

a zna li se ime doticnog ?
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:20 pm

Fudbal se igra zbog publike. Ako je gdje dolazila raja to su ova tri stadiona
Mogli su samo tribinu jednu suspendovati. Katastrofa.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
Ban-BOT
Ban bot foruma sport1.ba
Postovi: 45
Pridružen/a: ned jan 28, 2018 10:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:22 pm

zeljeznicka21 je napisao/la:
uto nov 13, 2018 4:20 pm
ja idiota, pa ovaj nije doabr u glavu nikako, cestitke administraciji !

a zna li se ime doticnog ?
Ne, ovo su sve lazni profili, pod laznim mailovima. Vjerovatno da ima neko ko zna ko je, a voli Zelju i prati forum.
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 4:23 pm

igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:20 pm
S obzirom na diskusiju, kopirat ću mišljenje sa 1921 foruma:
Sve dok postoje kultovi ličnosti, nabiješ ti to.
Možeš nekom dati podršku ili ne dati. Ali kad pravdaš svaki potez nekom onda to nije dobro.

Kult Amara Osima traje već dosta dugo, da sam poprilično ubijeđen da preuzme Zrinjski, da bi mnogi sa simpatijama pratili Zrinjski. Svi pričaju o njegovim titulama, kupovima, apsolutno zaslužan, a to što je realno bio klub u to vrijeme i što su napravljene greške koje i danas kišemo = "nije on, nije mogao sam". E to je ta subjektivnost, da se ne može pogledati istinu u oči i reći da je Amar odličan trener, ali katastrofalan u svemu drugom.

Isto tako, priča za Senada, stvorio se kult gdje se čovjek citira i sl. Nije taj čovjek za kulta, baš kao ni Amar. Preporodio nam je stadion, počeo uvoditi red, transparentnost, izmirivati sve obaveze i vraćati dugove ovih starih uprava. Spasio klub bankrota. Sve zasluge njega i ljudi oko njega, ali realno, prvenstveno njega. U isto vrijeme usrao sportski dio kluba nenormalnim potezima, s milion trenera, igrača i sl. Dakle, Senad je odličan administrativno, zna voditi finansije, ali je katastrofalan u sportu jer i nije čovjek iz sporta.

Zajedničko Amaru i Senadu bi da se za sve pitaju, a u to "sve" spadaju i stvari o kojima veze nemaju, ali su ogromni egoisti i jedan i drugi da to priznaju. Zbog toga i ne mogu raditi zajedno.

Moj trenutni stav: veoma komplikovan. Ako se pojavi neko ko će zaista iz ljubavi prema Želji ponuditi to, to i to, obećati to, to i to, ukazati na greške i reći kako bi ih on ispravio, a da pri tom mu u svakoj rečenici ne viri lična mržnja prema Misimoviću i želja za osvetom, bujrum odmah umjesto ovih. Dakle, poštujem da ima ljudi kojima se ovo ne sviđa, ali ok, probudite se, recite javno kako bi vi i predložite skupštini vaše ideje.

Ako su alternativa ovoj upravi oni bivši žohari, koji su uvrijeđeni jer su skinuti sa pipe, ako su im alternativa oni kojima je Željo na 100. mjestu, ali ne vole Misimovića, ako su im alternativa ljudi uvrijeđeni jer im dijete, od brata sin ili rođak nije potpisao ugovor, nabijem ja tu alternativu.

I kažem, prvenstveno transparentno, ponudite i da vidimo. Ove što sada rovare iza leđa, zovu trenere da popljuju upravu, šuruju sa menadžerima igrača, rade sve kako bi svaki Željovac patio, a da oni dođu kao spasioci, ja im se sjetim svega, ko god da je tamo, uključujući rođenog babu. Ako je tačno da je Amarov uslov da se s njim vrate i ona četvorica i ako su ta četvorica ta "opozicija" koja rovari sada, ja sam otvoreno protiv Amara onda. Eto, toliko.
+1

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 70 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija