Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:39 pm

Brkoo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:32 pm
@Cikazubo, Sta znaci to zna vise o lopti od Ode? Sta to Odovic ima kao trener u svojoj trenerskoj karijeri, kakav uspjeh da bi neko napisao da zna o lopti. Dodje jedan Nalic i objasni Odovicu sta je taktika.

Lijep fudbal za mene nije samo u dodavanjima, ono dodaju se vise puta na centru i onda kazes jao vidi kako igraju lijepo, Oda majstore. Lijep fudbal je kad znas u svakoj sekundi sta zelis, kad iz par poteza napravis nesto konkretno pred golom protivnika, a ne Odoviceve floskule o lijepom fudbalu na koje neki svrsavaju.

Kakve to strucnjake imamo u BiH da mozemo birati? Amar Osim i Vinko Marinovic su vrh treneri ove lige. Najbolji od svih. Da li ih mozemo dovesti je druga stvar, ali ti treneri ti milijardu milijardi puta garantuju uspjeh sto se tice ove lige. Spominjao sam hrvatskog trenera Deana Klafurica, trenutno je bez posla, osvojio duplu krunu u Poljskoj. Volio bih vidjeti njega na nasoj klupi.

Evo vidi Partizan u kosarci, ljudi doveli stranca za trenera, jako kvalitetnog trenera. Covjek kaze na press konferenciji da nije dosao u Partizan zbog novca nego mu se svidjela vizija kluba. Da li nas klub ima viziju? Sta mi zelimo? Zelimo titulu i neki iskorak sa trenerima kao sto su Odovic, Adzem, Kostic, Krcmarevic, Petrovic? How yes no.
Postujem, to je vec konkretan prijedlog. :palacgore:
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:40 pm

Eh kad bi samo zano kakve talove husref uzima, pitaj roditelje iz akademija koja su išla sa prvim timom
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:42 pm

Ma Sarajevo ima puno više igrača koji znaju zabit gol i puno inteligentnijih ljudi naprijed nego mi.
 
AdmirA
Postovi: 2234
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:42 pm

igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:34 pm
Imamo li mi neko udruženje navijača, koje nije usko vezano za ove najvatrenije, koji se bave organizacijom navijanja, gostovanja i sl? Ako ne, trebali bi ga imati. Ne da budu kopija Bordo prijatelja, tj. društvo iz kafane, pa prave klipove i brukaju se, liječe komplekse iz kafane, nego da imamo neke zrelije, mudrije, pametnije glave, podržane i mlađim snagama, onim obrazovanim, pametnim. Da rade u korist Želje, ne u korist struja ikakvih, da mogu izraziti stav u ovim situacijama.
+1
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:43 pm

igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:42 pm
Ma Sarajevo ima puno više igrača koji znaju zabit gol i puno inteligentnijih ljudi naprijed nego mi.
Imaju Ahmetovica. Kao sto Zrinjski ima Bilbiju.
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 944
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:45 pm

Amidza je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:11 pm
vinston.cercil je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:08 pm
Meni nije jasno kako ljudi zakljuce da treba ostaviti frajera koji nema pojasnjenje zasto ekipa igra lose, vec skace sebi u usta i mijenja izjave svaku utakmicu. Krivi igrace da ne igraju onako kako uvjezbavaju na treningu, i onda izvede isti sastav narednu tekmu, da bi ih na kraju popljuvao. Ljudi, frajer nije za ovog posla. Mislili smo da jeste, medjutim nije. Da zagovara i forsira lijep fudbal, da. Ali bojim se da to ne pije vode u ovoj ligi.
Pilo je za njegov prosli mandat, kad su ga (i nas zajedno s njim) sudije izmasakrirale, i kad su se odvijale najvece pljacke u istoriji PLBiH.

Tad je imao igracki slabiju ekipu, ali EKIPU, tim, momke koji su trolom isli na treninge i utakmice a prema ovima danas bili igracine.
I sta mu je vrhunac s tom EKIPOM ? Daj mi konkretan rezultat
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 944
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:46 pm

azbaha je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:43 pm
igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:42 pm
Ma Sarajevo ima puno više igrača koji znaju zabit gol i puno inteligentnijih ljudi naprijed nego mi.
Imaju Ahmetovica. Kao sto Zrinjski ima Bilbiju.
Ahmetovic, Rahmanovic, Krste, Tatar
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:48 pm

azbaha je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:43 pm
igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:42 pm
Ma Sarajevo ima puno više igrača koji znaju zabit gol i puno inteligentnijih ljudi naprijed nego mi.
Imaju Ahmetovica. Kao sto Zrinjski ima Bilbiju.
Nije samo do njega. Pogledaj npr ko Ahmetoviću sjedi na klupi, koliko je igrao, koliko je zabio. Pogledaj Tatara, njegovu statistiku. Ja u Velkoskom ne vidim ništa, ali eto kažu pitari da na iskustvo zna stati kad treba, odigrati pametno, a i zabio je dosta. Pa kod njih centralni vezni Rahmanović je dao 5.
 
Avatar
Valter
Postovi: 1318
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:48 pm

igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:20 pm
S obzirom na diskusiju, kopirat ću mišljenje sa 1921 foruma:
Sve dok postoje kultovi ličnosti, nabiješ ti to.
Možeš nekom dati podršku ili ne dati. Ali kad pravdaš svaki potez nekom onda to nije dobro.

Kult Amara Osima traje već dosta dugo, da sam poprilično ubijeđen da preuzme Zrinjski, da bi mnogi sa simpatijama pratili Zrinjski. Svi pričaju o njegovim titulama, kupovima, apsolutno zaslužan, a to što je realno bio klub u to vrijeme i što su napravljene greške koje i danas kišemo = "nije on, nije mogao sam". E to je ta subjektivnost, da se ne može pogledati istinu u oči i reći da je Amar odličan trener, ali katastrofalan u svemu drugom.

Isto tako, priča za Senada, stvorio se kult gdje se čovjek citira i sl. Nije taj čovjek za kulta, baš kao ni Amar. Preporodio nam je stadion, počeo uvoditi red, transparentnost, izmirivati sve obaveze i vraćati dugove ovih starih uprava. Spasio klub bankrota. Sve zasluge njega i ljudi oko njega, ali realno, prvenstveno njega. U isto vrijeme usrao sportski dio kluba nenormalnim potezima, s milion trenera, igrača i sl. Dakle, Senad je odličan administrativno, zna voditi finansije, ali je katastrofalan u sportu jer i nije čovjek iz sporta.

Zajedničko Amaru i Senadu bi da se za sve pitaju, a u to "sve" spadaju i stvari o kojima veze nemaju, ali su ogromni egoisti i jedan i drugi da to priznaju. Zbog toga i ne mogu raditi zajedno.

Moj trenutni stav: veoma komplikovan. Ako se pojavi neko ko će zaista iz ljubavi prema Želji ponuditi to, to i to, obećati to, to i to, ukazati na greške i reći kako bi ih on ispravio, a da pri tom mu u svakoj rečenici ne viri lična mržnja prema Misimoviću i želja za osvetom, bujrum odmah umjesto ovih. Dakle, poštujem da ima ljudi kojima se ovo ne sviđa, ali ok, probudite se, recite javno kako bi vi i predložite skupštini vaše ideje.

Ako su alternativa ovoj upravi oni bivši žohari, koji su uvrijeđeni jer su skinuti sa pipe, ako su im alternativa oni kojima je Željo na 100. mjestu, ali ne vole Misimovića, ako su im alternativa ljudi uvrijeđeni jer im dijete, od brata sin ili rođak nije potpisao ugovor, nabijem ja tu alternativu.

I kažem, prvenstveno transparentno, ponudite i da vidimo. Ove što sada rovare iza leđa, zovu trenere da popljuju upravu, šuruju sa menadžerima igrača, rade sve kako bi svaki Željovac patio, a da oni dođu kao spasioci, ja im se sjetim svega, ko god da je tamo, uključujući rođenog babu. Ako je tačno da je Amarov uslov da se s njim vrate i ona četvorica i ako su ta četvorica ta "opozicija" koja rovari sada, ja sam otvoreno protiv Amara onda. Eto, toliko.
Savršeno napisano.

Što se tiče Odovića. Neki navode primjer kako je uprava pitara istrpila Husrefa i sada ubiru plodove. Mislim da Oda nije taj kapacitet, pogotovu u ovim godinama kojeg treba istrpiti. Ali nisam ni za zalijetanje u izboru trenera. Pravi trener je mnogo važniji nego igrački roster, e takvog vrijedi istrpiti.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 944
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:48 pm

Nama treba trener ala Marko Nikolic, koji ima 37-38 godina, ima volju, ima znanje i spreman je da radi u ovim uslovima. Adzem je mozda bio taj lik, ali njegovo znanje je upitno.
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:50 pm

Ma joj kada se sve oduzme i sabere mnogo grešaka se napravilo u igračkom kadru, mi ljudi nemamo izmjene za Krpica
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:51 pm

igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:48 pm
azbaha je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:43 pm
igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:42 pm
Ma Sarajevo ima puno više igrača koji znaju zabit gol i puno inteligentnijih ljudi naprijed nego mi.
Imaju Ahmetovica. Kao sto Zrinjski ima Bilbiju.
Nije samo do njega. Pogledaj npr ko Ahmetoviću sjedi na klupi, koliko je igrao, koliko je zabio. Pogledaj Tatara, njegovu statistiku. Ja u Velkoskom ne vidim ništa, ali eto kažu pitari da na iskustvo zna stati kad treba, odigrati pametno, a i zabio je dosta. Pa kod njih centralni vezni Rahmanović je dao 5.
Ja mislim da Ahmetovic na proslom derbiju nije izgubio zracni duel, zna proslijediti loptu pa se vratiti u 16, strasno zahvalan igrac iako je padavicar. Tatar mi onako izgleda kao fin igrac, ne znam za tog Rahmanovica, meni je on budala i ne vidim nista, osim sto je mesar.

Konkretno Sarajevo puno brze igra, zato i daju golove, isto kao sto smo mi dali 2. gol protiv TC u prosloj utakmici. 3 dodavanja po zemlji i sut.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:53 pm

azbaha je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:51 pm
igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:48 pm
azbaha je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:43 pm


Imaju Ahmetovica. Kao sto Zrinjski ima Bilbiju.
Nije samo do njega. Pogledaj npr ko Ahmetoviću sjedi na klupi, koliko je igrao, koliko je zabio. Pogledaj Tatara, njegovu statistiku. Ja u Velkoskom ne vidim ništa, ali eto kažu pitari da na iskustvo zna stati kad treba, odigrati pametno, a i zabio je dosta. Pa kod njih centralni vezni Rahmanović je dao 5.
Ja mislim da Ahmetovic na proslom derbiju nije izgubio zracni duel, zna proslijediti loptu pa se vratiti u 16, strasno zahvalan igrac iako je padavicar. Tatar mi onako izgleda kao fin igrac, ne znam za tog Rahmanovica, meni je on budala i ne vidim nista, osim sto je mesar.

Konkretno Sarajevo puno brze igra, zato i daju golove, isto kao sto smo mi dali 2. gol protiv TC u prosloj utakmici. 3 dodavanja po zemlji i sut.
Ekipa Sarajeva za razliku od nas ima muda, svaku odluku koja nije u njihovu korist odmah ide belaj. Znaju pritisak napraviti
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:54 pm

igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:34 pm
Imamo li mi neko udruženje navijača, koje nije usko vezano za ove najvatrenije, koji se bave organizacijom navijanja, gostovanja i sl? Ako ne, trebali bi ga imati. Ne da budu kopija Bordo prijatelja, tj. društvo iz kafane, pa prave klipove i brukaju se, liječe komplekse iz kafane, nego da imamo neke zrelije, mudrije, pametnije glave, podržane i mlađim snagama, onim obrazovanim, pametnim. Da rade u korist Želje, ne u korist struja ikakvih, da mogu izraziti stav u ovim situacijama.
Ja mislim da smo mi grupa sa najvise pokusaja pravljenja ozbiljnog udruzenja navijača
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:54 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:53 pm
azbaha je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:51 pm
igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:48 pm


Nije samo do njega. Pogledaj npr ko Ahmetoviću sjedi na klupi, koliko je igrao, koliko je zabio. Pogledaj Tatara, njegovu statistiku. Ja u Velkoskom ne vidim ništa, ali eto kažu pitari da na iskustvo zna stati kad treba, odigrati pametno, a i zabio je dosta. Pa kod njih centralni vezni Rahmanović je dao 5.
Ja mislim da Ahmetovic na proslom derbiju nije izgubio zracni duel, zna proslijediti loptu pa se vratiti u 16, strasno zahvalan igrac iako je padavicar. Tatar mi onako izgleda kao fin igrac, ne znam za tog Rahmanovica, meni je on budala i ne vidim nista, osim sto je mesar.

Konkretno Sarajevo puno brze igra, zato i daju golove, isto kao sto smo mi dali 2. gol protiv TC u prosloj utakmici. 3 dodavanja po zemlji i sut.
Ekipa Sarajeva za razliku od nas ima muda, svaku odluku koja nije u njihovu korist odmah ide belaj. Znaju pritisak napraviti
Lahko je praviti pritisak kad imas ledja.
Boli rahmanovica *****, uklize s 2 noge, a na nekom drugom je da ga sacuva od 2. zutog, to je sustina, tu mi kaskamo najvise.
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:57 pm

Sarajevo igra i brže i inteligentnije. Nemaju ljude tipa Zec i Zajmovic. Stvore dovoljno prilika da kad ih krene mogu svi nabiti statistiku, manje su sebični i egoistični. Kod nas Zec i Zajmović tek kad utvrde da ga ne mogu dati iz mrtvog ugla dodaju loptu. A drugi strijelac ekipe nam je dao golova kao rezervni špic Sarajeva koji igra svake prestupne.

Eto do čeg je naše dovelo to što su sebični i misle redom da su igračine.
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:59 pm

vinston.cercil je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:48 pm
Nama treba trener ala Marko Nikolic, koji ima 37-38 godina, ima volju, ima znanje i spreman je da radi u ovim uslovima. Adzem je mozda bio taj lik, ali njegovo znanje je upitno.
Nasa najveca greska je bila Mulalic. Toliko mu se slobode davalo da mu se ispune zelje u dovodjenju igraca a na kraju ostali bez Evrope. Totalno nas je srozao a bez ikakvog iskustva. Zato se nadam u buduce da ti mladi treneri prvo pokusaju sa nekim slabijim klubom pa i u Federalnoj prije nego sto dodju u Zeljeznicar. Ovo pisem preventivno u vezi Joldica ako neko pomisli :)
Zadnja izmjena: LeBlue, dana/u uto nov 13, 2018 2:02 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 2:01 pm

Eto Lalatovic ce biti slobodan danas hahaha gdje je Plava Porodica
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 2:01 pm

19tm87 je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:54 pm
igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:34 pm
Imamo li mi neko udruženje navijača, koje nije usko vezano za ove najvatrenije, koji se bave organizacijom navijanja, gostovanja i sl? Ako ne, trebali bi ga imati. Ne da budu kopija Bordo prijatelja, tj. društvo iz kafane, pa prave klipove i brukaju se, liječe komplekse iz kafane, nego da imamo neke zrelije, mudrije, pametnije glave, podržane i mlađim snagama, onim obrazovanim, pametnim. Da rade u korist Želje, ne u korist struja ikakvih, da mogu izraziti stav u ovim situacijama.
Ja mislim da smo mi grupa sa najvise pokusaja pravljenja ozbiljnog udruzenja navijača
Mislim da se to treba jednom dovršiti kako treba.
 
TOJEMOJTIM
Prijatelj foruma
Postovi: 73
Pridružen/a: pon avg 22, 2016 11:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 2:01 pm

na principu komparativne tabele je najlakše ocijeniti 2 suprostavljenosti (uzeo sam neke parametre, možete vi dodati još neke)
npr ova Uprava i ova filozofija kontra "misteriozna grupa privrednika"
ja ću probati da to uradim ovako "iz glave"
1. šta su uradili do sada - od obećanog? "ova Uprava" 8/10 - "ovi misteriozni" 0/10 (ili ako su to oni stari naši znanci onda je 1/10...i to ovo 1 im je za titule)
2. šta planiraju uraditi? "ova Uprava" 8/10 (velike stvari, strateške stvari su u planu kako ja to kontam ovako sa distance: kamp, krov, jug. 8 im dajem za vjerovatnost uspjeha jer su to zaslužili ovim dosadašnjim radom i rezultatima) - "ovi misteriozni" ? (pojama nemamo ko su, samo znamo da će osvojiti titule :) od ostalih strateških ciljeva osim da se makne Misimović i dovede Amar)
3. dobronamjernost? "ova Uprava" 10/10 (za mene najvažniji, pored stručnosti, kvalitet u ovoj situaciji) vs "ovi misteriozni" 0/10 (ne vjerujem nekom ko vreba iz sjene i prikrajka. ne vjerujem u nj dobronamjernost)
4. transparentnost? "ova Uprava" 6/10 (ne mislim ovdje samo na onu transparetnost o prihodima i sl, već i na dio gdje govore o svojim greškama i o dozi samokritike. Fali tu malo više poniznosti i propitivanja) vs "ovi misteriozni" oni čim još ne izlaze glavom i bradom vjerovatno imaju problem sa transparentnosšću
5. stručnost u organizaciono-finansijskom dijelu? "ova Uprava" 6/10 (smatram da je još jako mnogo prostota da se unaprijedi. oni jesu svemirski brod za ranije administracije kluba ali gledajući biografije ljudi u UO i sl ne vidim ja tu mnogo snage i znanja pored ove 2-3 koji su u fokusu..a to je premalo. Potrebna pojačanja u Upravi!!!) vs "ovi misteriozni" kako ne postoje jasni pokazatelji ko su ti ljudi možemo samo špekulisati. ?/10
6. stručnost u sportskom dijelu? "ova Uprava" 2/10 (ubjedljivo najveći problem ove Uprave je sportski segment. Ne sportski rezultat jer on ne ovisi samo o kvalitetu igrača, uslovima i dr - već također i o konkurentima, sreći, sudijskoj mafiji, podršci/miniranju od strane publike ili interesnih grupa oko kluba). Ali sportska politika je katastrofalna. NIJEDAN trener nije bio dobro rješenje, NIJEDAN! Ovaj Brkoo sa foruma je bolje rješenje za SD od Bešlije, Papca i sličnih. Doveli su tonu fudbalera, fulili sa njih 70% što je katastrofalna statistika. Ukoliko se ove zime ne uredi sportska politika onda neće na dobro. Prvi preduslov za to jeste da pronađu do januara nekoga kome će se dati SVE ovlasti u sportskom segmentu, bez ikakvog mješanja. Daš mu budžet, postaviš ciljeve i ne pametuješ okolo. Taj bi čovjek trebao da košta jako mnogo ali bi trebao i da donese jako mngo svojim dobrim radiom i odlukama) vs "ovi misteriozni" 6/10 oni bi doveli Amara i uz njega pokoju titulu (jer bi se obezbjedilo da nema miniranja iz sopstvenih redova koje sada doživljavamo) ali ako dobro kontam stvari - ako ne bi bilo ozbiljnog i poštenog!!! upravljanjai u dr aspektima kluba - mi nikada ne bi smo došli do te tačke da imamo siguran i solidan budžet za nešto više u Evropi što nas u biti jedino i zaista interesuje (potvrda u Evropi je jedina relevantna činjenica jer uspjeh u našoj ligi to realno nije, osim ako nije zaista dominantan i "čist")
7. filozofija? etika? "ova Uprava" 9/10 poalovna i ljudska etika je na izuzetnom nivou. tu su pokazali muda. pretpostavljam da je problem na relaciji uprava-igrač ali mogu razumijeti tu vrstu distance prema polusvjetu koji ne poštuje ni dres, ni grb, ni platu, ni navijača, ni svoju egzistenciju vs "ovi misteriozni" 2/10 da se ne ponavljam sve je rečeno iznad
8. Reakcija na pritiske: "ova Uprava" 4/10 kontam ja zašto se oni ne oglašavaju povodom suđenja (i to je opravdano), ali ne znaju da istrpe neke svoje sportke odluke (npr prihvatanje ostavke krčmarevića, perbacivanje odgovornosti na druge, suspenzija pa onda to nije i sl...dalje, ne mogu i ne znaju da zaštite do kraja klub, ekipu od ovih reketaša sa juga, menadžera, novinara i dr. i to je po meni GLAVNI razlog neuspjeha. vs "ovi misteriozni" 9/10 preptostavka je da ovih 50 što je ostalo na jugu bi bili zadovoljni, wannabe novinari sa portala bi bili zadovoljni, sudijska org ne bi sudila ko do sada našem Želji, i generalno bi se znali nositi sa pritiscima jer je to nj domaći ambijent.

na kraju ostane da sami sebe pogledamo u ogledalo i zapitamo se šta hoćemo. želimo li POŠTENO, transparetno, dobronamjerno, sa očiglednim propustima u sportskom dijelu i SPORIJE, ali SIGURNO da napredujemo (pritom da ne dumamo o stvarnim nakanama i menadžerskim kvalitetima) - jasno je! to je ova Uprava sa Misimovićem na čelu. Sa Misimovićem neće Amar, to je isto tako jasno. Ova Uprava nas neće izdati, oni će napraviti ubjedljivo najbolji stadion u državi, kroz npr 3 godine vjerovatno i ubjedljivo najjači tim u zemlji, ali će vrlo vjerovatno nekada sve ići teže, sporije jer nećemo se služiti "trikovima" koji su neophodni u ovom ambijentu. jbg. smeta nam korupcija ali kad nama treba onda bi smo da zakitimo, kada nemamo onda druge bi da krivimo jer mogu. zato je važno biti pošten prema sebi i reći šta želimo. i onda to artikulisati jasno i snažno. Mislite da se papiri za Istok i pokoji trofej ne bi dohvatili uz malo meze i harmonike + ....

ako želimo sportske rezultate, POD BILO KOJU CIJENU (u to računam i gubitak identiteta, kredibiliteta i dr), ako želimo da uplovimo u "nepoznato" (a toga je do unazad 3 godine bilo tako mnogo), da krenemo za nečim čije koordinate, planove, metode - NE ZNAMO - onda hajde da se smjenjuje.

Moj stav je jasan, ovi ljudi iz Uprave da su željeli uzeti titulu kako se inače ovdje uzima (npr ptrethodne Zrinjskog) - uzeli bi je DAVNO!!!! jer mnogo teže i mnogo više energije, napora i pameti treba da se napravi Istok, rekonstruiše travnjak, obezbjedi generalni sponzor i td od zatvaranja nekih 5-8 tekmi po sezoni. Valjda vam je to jasno. I ako to tako pogledate onda je jasno da ovo što radi Misimović i kompanija je don kihotovski, ali i jako plemenito i HRABRO, baš baš mudasto

dakle, skontajte se šta hoćete. za mene su stvari jasne, oni koji iz sjene nešto čekaju, čuče, rade...nije im za vjerovati.

Online

Trenutno korisnika/ca: BrUDA, Google [Bot] i 197 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija