Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
salle86
Postovi: 5092
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 4:43 pm

storm_raider je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:43 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:35 pm
avlami97 je napisao/la:
ned nov 04, 2018 2:17 pm
phpBB [video]

Na 7:17 crveni za Bakrača. Ovo je Bogu plakati. Detalj koji je presudio utakmicu. Usporite. Može gif za crveni :roll:
Gledaj ti veliki fudbalera iz hotela na tekmu. Treba njih pjeske pa na tekmu mater im ***** napuhanu.
Znaci sve imaju, evo i ja ih gledam kako idu iz Bristola na tekmu, u autobus fino ulaze. Onda vidim onaj travnjak i stazu na Kosevu i blato na njoj, pa se sjetim Grbavice i nase Ljepotice. Ma sve imaju klosari i nisu ni svjesni koliko lako mogu to sve izgubiti. Fuj!
možeš li mi ti potvrditi, ili bilo ko...da li je ikad iko sakupio igrače pa im umjesto treninga pustio snimak utakmice...ma bilo koje, najbolje što su odigrali eto
ili makar ovaj sažetak ekipe 1921
???
pa da vidimo šta o sebi misle nakon toga
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 4:45 pm

samo_plavo je napisao/la:
ned nov 04, 2018 2:46 pm
Sad nešto razmišljam o ovom Keku. Šta mislite vi koliku bi on platu tražio mjesečno? Ili po sezoni?
I da ga mozemo platiti, eto da prihvati 25-30 hiljada + jos troskovi za strucni stab, sigurno bi trazio garancije za kvalitetne igrace + da se definira sportski plan za duzi vremenski period, a mi ne mozemo za dva mjeseca to uraditi :D

Lijepo zvuci, ali previse bajkovito. Da se sve odvijalo na nacin kako idu radovi na stadion, dosli bi do faze gdje bi mozda i mogli dovesti takvo ime, sa naglaskom na mozda. Moze on sigurno naci anganzman u jacim ligama od nase.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 4:47 pm

salle86 je napisao/la:
ned nov 04, 2018 4:43 pm
storm_raider je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:43 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:35 pm


Gledaj ti veliki fudbalera iz hotela na tekmu. Treba njih pjeske pa na tekmu mater im ***** napuhanu.
Znaci sve imaju, evo i ja ih gledam kako idu iz Bristola na tekmu, u autobus fino ulaze. Onda vidim onaj travnjak i stazu na Kosevu i blato na njoj, pa se sjetim Grbavice i nase Ljepotice. Ma sve imaju klosari i nisu ni svjesni koliko lako mogu to sve izgubiti. Fuj!
možeš li mi ti potvrditi, ili bilo ko...da li je ikad iko sakupio igrače pa im umjesto treninga pustio snimak utakmice...ma bilo koje, najbolje što su odigrali eto
ili makar ovaj sažetak ekipe 1921
???
pa da vidimo šta o sebi misle nakon toga
Pa imali su video analize sa Krcmarevicem. Sjecas se onih snimaka sa priprema.

Znamo kako je to zavrsilo...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 4:52 pm

salle86 je napisao/la:
ned nov 04, 2018 4:43 pm
storm_raider je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:43 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:35 pm


Gledaj ti veliki fudbalera iz hotela na tekmu. Treba njih pjeske pa na tekmu mater im ***** napuhanu.
Znaci sve imaju, evo i ja ih gledam kako idu iz Bristola na tekmu, u autobus fino ulaze. Onda vidim onaj travnjak i stazu na Kosevu i blato na njoj, pa se sjetim Grbavice i nase Ljepotice. Ma sve imaju klosari i nisu ni svjesni koliko lako mogu to sve izgubiti. Fuj!
možeš li mi ti potvrditi, ili bilo ko...da li je ikad iko sakupio igrače pa im umjesto treninga pustio snimak utakmice...ma bilo koje, najbolje što su odigrali eto
ili makar ovaj sažetak ekipe 1921
???
pa da vidimo šta o sebi misle nakon toga
Jeste. Ne misle, bleje.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
salle86
Postovi: 5092
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 4:55 pm

ma samo šakama po glavi onda
oj Alija ustani da malo ja legnem, kakva gamad se raskotila
cccc
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 4:57 pm

Evo da malo razbijemo sivilo Šeha je u top formi

Video
https://streamable.com/62rdi
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 5:13 pm

starigrad je napisao/la:
amar92 je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:49 pm
Najlakse napisati “dovedite nam takvog”. Skauting je malo skupa igracka za nas. Jedino naci nekog menadzera koji ce ti dovoditi svoje igrace, ali haj znaj hoce ti igraci biti pogodak ili flopovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
vidi nesto, moj badzo ima potpisan ugovor o djelu sa dinamom o skautingu mladih igraca iz BiH. ima nesto sitno love na ruke, na ime troskova odlaska na tekme omladinskih liga i troskova koji to prate. kada prodje preporuka i dinamo potpise tog igraca, dobije lovu prema dogovoru. znam da su sad 3-4 igraca pred tim potpisima, ali badzo sedmicno proprati 10-tak omladinskih tekmi i kad mu neko zapadne za oko, prati ga konstantno neko vrijeme, sve dok nije siguran da ga moze preporuciti. nakon toga odredjeno vrijeme proba u dinamu, da se vidi jel tot to. dodatno, bio u fudbalu, aktivno igrao i bio trener, tako da ima i poznanstva, pa preporuke dolaze "same od sebe".

jel mudro slovo ovo primjeniti? kod nas se pod skautingom podrazumjeva "uhljebljavanje" u klub, na redovna primanja, a rezultati rada valjda dodju. ako i ne dodju, lova skautu u dzepu.

naravno, isto se moze uraditi i van granica BiH, jer i dinamo to radi.
Mi nikako nemamo skauta, bar mislim. Sta mislis koliko ih Dinamo ima, stotine vjerovatno. Ja se slazem da taj sistem treba uvesti i kod nas, samo ovdje je rijec o mladim igracima. Ovo ljeto smo doveli dosta nekih mladih igraca, i valjda se tu nesto desava.

Ovdje je bilo rijeci o crncima i seniorima, i na to se moj post odnosio da to nije bas jeftino kao sto se misli. Rijeka je ulozila milione, napravili skolu svoju u Nigeriji, doveli hrpu mladih crnaca. Na kraju najbolji iz cijelog tog eksperimenta je Ajayi koji je lutao na posudbama, a u Rijeci max bio joker s klupe. Milione su izgubili s tim pokusom, a nisu dobili skoro nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 5:18 pm

Simply Blue je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:27 pm
Ko ga je doveo, pa nije mu niko stavio pistolj na celo i naredio da dodje
Nije pistolj na celo ali jest ugovor i svotu koju mu nude. Sto bi odbio?
 
Avatar
Vortex
Postovi: 580
Pridružen/a: pet maj 12, 2017 11:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 5:24 pm

Mladost vodi na pecari, šta je ovo, Dobro bi bilo onda kad bi bar x bio dole,
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 5:24 pm

Mislim da je sad vakat da Kemo udje.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 5:25 pm

Kako bih ja volio neki prekidac u glavi i da se iskljucim iz ovog svega.
Sto je najzalosnije, mi smo jucer odigrali do kartona jako dobro. Oni su nas stisli jedino pocetkom drugog poluvremena i to je to. Oni ce uzeti titulu, a nama su dohakali GOSK, Zvijezda, Celik ...
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 5:41 pm

Ajzea je napisao/la:
ned nov 04, 2018 5:18 pm
Simply Blue je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:27 pm
Ko ga je doveo, pa nije mu niko stavio pistolj na celo i naredio da dodje
Nije pistolj na celo ali jest ugovor i svotu koju mu nude. Sto bi odbio?
Pa bi li ti odbio..da znaš da nisi dovoljno sposoban da radiš to što bi trebao raditi..i tako direktno praviti štetu klubu za kojeg te veže puno toga i kojeg navodno voliš ??
I kad je već prihvatio, naravno da je odgovoran kao i oni koji su ga tu doveli
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5206
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 5:43 pm

Nervira me priča, polovnjak iz Srbije, polovnjak iz Hrvatske, a u ekipi možeš imati 4 stranca u zapisniku. Do prošle sezone 6. Trenutno imamo iz susjedstva 3 "polovnjaka" i to: Blagojević, Čurjurić i Bakrač. Po meni sasvim solidni igrači za našu ligu.

Pogledao sam na TM zadnje tri sezone i ti "polovnjaci" su bili Ubiparip, Kenan Hadžić (fula) Projić, Križman, D. Marković, Bokačini, Toskas (fula i odmah ga se riješili), na posudbi Muhamed Musa... Uglavnom sve solidni igrači i mnogo bolji od naših zečeva i palaca-quraca. Da je bilo fula jeste, a gdje i u kojoj ekipi ih nema? Mi kada pretjerujemo, pretjerujemo u svemu. I u negativi i u pozitivi.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1137
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 5:43 pm

nikson je napisao/la:
ned nov 04, 2018 4:07 pm
Il moze i ovako :
Misimovic : "Dobar dan gospodine Jovicu, cujem dobro vam ide u Angoli, osvajate titule"
Jovic : "Tako je uvazeni milimetru, kako vam mogu pomoci, bice mi zadovoljstvo
Misimovic : " Trebaju mi trojica camuga, da mogu trcat ko antilope a malo se kontaju i u fudbal, da ne znaju nikakav jezik da ne bi mogli bojkotovat. A ako se bas i ne pokazu na terenu, prebacit cu ih u magacin u Megamixu nek slazu palete. Naravno bit ce te finansijski ukljuceni u sve to, klub ce da vas pripazi koliko moze"
Jovic : "Postovani Senade, saljem vam prvom turom trojicu a o detaljima njihovih plata i moje zarade zbog posredovanja cemo po ustaljenim procedurama"

Al ovo ne moze kod naseg Misketa, jer nama igrace moraju dovoditi menadzeri kriminalci, kabadahije, lopovi itd itd
Ja bih prvo ponudio Jovicu da dodje za trenera :)
Mislim da bi on mogao ovo posloziti.
Trener sa znanjem i autoritetom je pola posla, vidi Vahe sta radi sa Nantom za mjesec dana
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 6:06 pm

starigrad je napisao/la:
ned nov 04, 2018 4:55 pm
amar92 je napisao/la:
ned nov 04, 2018 3:49 pm
Najlakse napisati “dovedite nam takvog”. Skauting je malo skupa igracka za nas. Jedino naci nekog menadzera koji ce ti dovoditi svoje igrace, ali haj znaj hoce ti igraci biti pogodak ili flopovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
vidi nesto, moj badzo ima potpisan ugovor o djelu sa dinamom o skautingu mladih igraca iz BiH. ima nesto sitno love na ruke, na ime troskova odlaska na tekme omladinskih liga i troskova koji to prate. kada prodje preporuka i dinamo potpise tog igraca, dobije lovu prema dogovoru. znam da su sad 3-4 igraca pred tim potpisima, ali badzo sedmicno proprati 10-tak omladinskih tekmi i kad mu neko zapadne za oko, prati ga konstantno neko vrijeme, sve dok nije siguran da ga moze preporuciti. nakon toga odredjeno vrijeme proba u dinamu, da se vidi jel tot to. dodatno, bio u fudbalu, aktivno igrao i bio trener, tako da ima i poznanstva, pa preporuke dolaze "same od sebe".

jel mudro slovo ovo primjeniti? kod nas se pod skautingom podrazumjeva "uhljebljavanje" u klub, na redovna primanja, a rezultati rada valjda dodju. ako i ne dodju, lova skautu u dzepu.

naravno, isto se moze uraditi i van granica BiH, jer i dinamo to radi.
Odlican primjer, nisam ni znao da se ovo radi na taj nacin, a nije neka pamet realno. Nadam se da ce naci razmisliti i o toj praksi.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 6:06 pm

amar92 je napisao/la:
ned nov 04, 2018 1:20 pm
Prije utakmice je na forumu prevladavalo misljenje da je rezultat nebitan, da je bitan samo stav nasih igraca, da pokazu zelju i borbu. Valjda zbog svega sto nam se desilo u zadnjih par mjeseci. Ne tnam za vas ali ja sam vidio borbu i zelju, nista manju nego kod protivnika. Rezultat negativan, poraz, naravno da boli, pogotovo od udbasa. Medjutim, rezultat je odredio Peljto. To ne mislim kao izvlakusu, nego to su cinjenice. Prvi gol sto je bio mali offside halalim, jer ono je zaista tesko vidjeti i suditi. Medjutim, kriterij kod faulova nije bio ni priblizno isti za nas i za njih. Zbog toga smo izgubili. Mozda bi mi izgubili i da smo bili 11 na 11, onda bi uzrok poraza bio drugi, vjerovatno greska pojedinca.

Uz sve to, mi smo igrali bez 5 igraca od kojih 4 kvalitetom zasluzuju biti u prvih 11. To vam je skoro pola ekipe u prvoj postavi, plus bi na klupi imali vise opcija. Nije to mala stvar, veliki hendikep. Da se razumijemo, Jovan i Bogi su zasluzeno suspendovani i nikad vise ne trebaju obuci nas dres, makar bez njih nikog ne pobijedili.

Znaci imas sudiju koji zavrsi kao covjek odluke, imas nasu osakacenu ekipu (kako nedostatkom 4-5 dobrih igraca, kako psihicki osakacenu usljed lose atmosfere), i jos na to sve imas odlicnog protivnika. Lider na tabeli, u najboljoj formi u ligi, sve im ide od ruke, bez izostanak u ekipi, na njihovom stadionu... Nemoguce je bilo izvuci i bod u ovim uslovima. Zrinjski je na istom stadionu dobio crveni u 31. min., i zavrsili tekmu sa 4 gola u mrezi.

Do crvenog nisu bili bolji. Jednom izigrali nasu odbranu i zabili, isto kao i mi sto smo izigrali njihovu i zabili. Mozda su imali posjed, ali to je bila nasa postavka, da im prepustimo loptu i cekamo priliku iz kontre. Istim receptom smo uzeli tri boda iz Mostara. Znam da poraz boli, pa se svasta prica, ali pokusajte pogledati stvari objektivno. Puno bolje nije moglo. Pravi test su sljedece 3 utakmice. Sa 9 bodova ostajemo u zivotu, i ako na zimu napravimo dobre poteze mozda se i ukljucimo u utrku za titulu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobar post do ovog dijela o kojem se govori o 9 bodova do kraja. Mi od avgusta do novembra osvojili 7...ne bukvalno, ali tu je to negdje. Mi smo u totalnoj dubiozi da je sve više od 3 boda za udariti se nogom u guzicu
 
Avatar
black64
Postovi: 816
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 6:24 pm

LeBlue je napisao/la:
ned nov 04, 2018 4:42 pm
black64 je napisao/la:
ned nov 04, 2018 4:15 pm
LeBlue je napisao/la:
ned nov 04, 2018 12:48 pm

Ako je moguce da radi sa ovom trenutnom upravom mislim da bi nam mogao pomoci. Covjek je nesto napravio, dok je bio dio kluba sa ostalim ljudima osvajao je, tako da se ne moze reci da nema uspjeh. Veze ga uspjeh a to je bitno. Radio je i u Kini gdje ima internacionalno iskustvo. Bio je igrac, sportski direktor, trener, ima iskustvo sa vise nivoa. Poredi sad njega i rezultate nasih sportskih direktora zadnjih godina. Volio bih da cujem tvoje misljenje normalno?
Prvo cu da se osvrnem na tu famozni kinesku ligu.Covjek je bio trener u drugoj kineskoj ligi i bukvalno je najuren iz zadnja dva kluba.Rezultat rada u nasem klubu se sveo na to da smo bili pred gasenjem zbog raznih imahinacija licno njega i njemu slicnih.Preporucio bi ti da na wikipediji pogledas sta je sebi covjek nakitio i ako je pola od toga tacno nek ga odma dovedu.A znas onu ko laze taj i krade.Ima toga jos nebi u sitna crevca.O kahvama u zadnje vrijeme sa Zebom i Karicem i tako dalje i tako blize.
Da se razumijemo ne poznajem covjeka, ni ti bilo koga ko je bio nesto u Zelji ili ko je trenutno. Znam da se radi o drugoj ligi Kine. Liga koja je jaca od nase po svim parametrima, od trenera, igraca, infrastrukture. Po svim aspektima velesila. Sam sam imao priliku da posjetim tu drzavu. Koji je drugi BiH djelatnik poslije rata otisao vani i nesto napravio? Osim Amara niko. To je taj crnjak ali to je fakta. Umjesto da se da kredit covjeku, sto ode u drugu drzavu, skroz druga kultura, i nesto napravi i profilise sebe to se kod nas smatra necim negativnim. Bolje je i vise reci o sebi, sebe pozicionirati na trzistu, nego da te nigdje nema. Isto ako je neko ostetio klub, u sto i ja vjerujem, sto se vise nesto ne dokaze sudskim postupcima i slicno. Moja teorija je ta da se vise trosilo nego sto se moglo u nadi da ce taj sportski iskorak koji smo tad i imali, da ce on privuci nove ulagace u vidu sponzora. To nije uspjelo.
Sto se tice Kine kao drzave i njihove lige,infrastrukture sve si u pravu.Kad pricamo o doticnom covjek,niti se profilisao niti je napravio ista znacajno.Samo promovisanje putem raznih portala je susta suprotnost od rezultata i onoga sto jeste istina a ima veze sa angazmanom Cvike u Kini.Ugradili su se mnogi u te dugove koje su nam ostavili.Tu i jeste frka i sva ova halabuka i teznja da se ovi ljudi udalje iz kluba.Ako pri tome znamo da se vec radi na utvrdjivanju malverzacija unutar financija i pronalasku i identifikaciji licne odgovornosti bivsih uposlenika kluba onda nije ni cudo sto se rusi ova uprava i pri tome se ne biraju sredstva.Samo ljudi koje blae veze nemaju o ekonomiji i poslovanju mogu imati vece rashode od prihoda i nadati se dobru.Pocev od porodicnog budzeta,firme ili kluba koji je trenutno tema.Najbolji primjer je KK Bosna.Evropski prvak,osvajac liga,kupova i na kraju kljuc u bravu.Ja im ne halalim ni pfeninga.Pa ptice na granama znaju da su se nule dodavale na racune kod nabavke opreme pa se rastaljivalo.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 6:47 pm

Evo gledao nisam, blage veze nemam, al kad procitam "Velic radio cuda u Sirokom" kontam kad je neki golman protivnicke ekipe bio igrac utakmice protiv nas? Davno, bas predaleko... Da ovi nasi napadaju, stvaraju sanse, pa precka, stativa, golman izvadi neke divlje suteve... pa da im covjek i ne prigovori nista. Al jok, mi kuci prvo poluvrijeme prehodamo, u drugom opucamo 2-3 puta i dosta od nas. Fuj. Jes mi ova ekipa omrzla, sve do jednog zivota mi.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1945
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 6:51 pm

Oda glupane
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 04, 2018 7:07 pm

black64 je napisao/la:
ned nov 04, 2018 6:24 pm
LeBlue je napisao/la:
ned nov 04, 2018 4:42 pm
black64 je napisao/la:
ned nov 04, 2018 4:15 pm

Prvo cu da se osvrnem na tu famozni kinesku ligu.Covjek je bio trener u drugoj kineskoj ligi i bukvalno je najuren iz zadnja dva kluba.Rezultat rada u nasem klubu se sveo na to da smo bili pred gasenjem zbog raznih imahinacija licno njega i njemu slicnih.Preporucio bi ti da na wikipediji pogledas sta je sebi covjek nakitio i ako je pola od toga tacno nek ga odma dovedu.A znas onu ko laze taj i krade.Ima toga jos nebi u sitna crevca.O kahvama u zadnje vrijeme sa Zebom i Karicem i tako dalje i tako blize.
Da se razumijemo ne poznajem covjeka, ni ti bilo koga ko je bio nesto u Zelji ili ko je trenutno. Znam da se radi o drugoj ligi Kine. Liga koja je jaca od nase po svim parametrima, od trenera, igraca, infrastrukture. Po svim aspektima velesila. Sam sam imao priliku da posjetim tu drzavu. Koji je drugi BiH djelatnik poslije rata otisao vani i nesto napravio? Osim Amara niko. To je taj crnjak ali to je fakta. Umjesto da se da kredit covjeku, sto ode u drugu drzavu, skroz druga kultura, i nesto napravi i profilise sebe to se kod nas smatra necim negativnim. Bolje je i vise reci o sebi, sebe pozicionirati na trzistu, nego da te nigdje nema. Isto ako je neko ostetio klub, u sto i ja vjerujem, sto se vise nesto ne dokaze sudskim postupcima i slicno. Moja teorija je ta da se vise trosilo nego sto se moglo u nadi da ce taj sportski iskorak koji smo tad i imali, da ce on privuci nove ulagace u vidu sponzora. To nije uspjelo.
Sto se tice Kine kao drzave i njihove lige,infrastrukture sve si u pravu.Kad pricamo o doticnom covjek,niti se profilisao niti je napravio ista znacajno.Samo promovisanje putem raznih portala je susta suprotnost od rezultata i onoga sto jeste istina a ima veze sa angazmanom Cvike u Kini.Ugradili su se mnogi u te dugove koje su nam ostavili.Tu i jeste frka i sva ova halabuka i teznja da se ovi ljudi udalje iz kluba.Ako pri tome znamo da se vec radi na utvrdjivanju malverzacija unutar financija i pronalasku i identifikaciji licne odgovornosti bivsih uposlenika kluba onda nije ni cudo sto se rusi ova uprava i pri tome se ne biraju sredstva.Samo ljudi koje blae veze nemaju o ekonomiji i poslovanju mogu imati vece rashode od prihoda i nadati se dobru.Pocev od porodicnog budzeta,firme ili kluba koji je trenutno tema.Najbolji primjer je KK Bosna.Evropski prvak,osvajac liga,kupova i na kraju kljuc u bravu.Ja im ne halalim ni pfeninga.Pa ptice na granama znaju da su se nule dodavale na racune kod nabavke opreme pa se rastaljivalo.
Bio je dio naseg tima u nasoj ligi koji je biljezio dobre rezultate. To je tako. Otisao vani i skupio je internacionalno iskustvo. Samo iskustvo kao igrac, sportski direktor, trener je meni plus i nesto sto nam fali. To evo vec godinama nemamo. Pa ocigledno da ljudi koji su se bavili finansijama u tom periodu nisu bili sposobni, ili su bili lopovi. Ali mislim da osoba kao on kad bi radila u drugim okvirima poslovanja bi nam mogla pomoci. Sta sad imamo? Pogledaj godine unazad i igrace. Ima li i jedan igrac kojeg smo se kutarisali a da je negdje drugo pokazao svoj kvalitet. Ima par njih sto smo morali da pustimo, kao Graovac, Lendric, Zakaric i Stevanovic. Osim njih, svaki igrac kojeg smo mi pustili se ispostavilo da je amater. I meni je to dovoljan signal da se nesto mora ciniti u sportskom dijelu.

Online

Trenutno korisnika/ca: Blueee1921, Google [Bot], Hole1982 i 130 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija