Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
kremenko
Postovi: 1163
Pridružen/a: pon dec 19, 2016 10:34 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 1:01 am

Ko spominje rusenje Istoka?
Ko spominje tjeranje Uprave?
Ko spominje da se teren razrovi?
Referisem se na ekipu, igru ekipe i ko je doveo i ko 3 godine trpi ove igrace.
Ima krivice kod sviju. Ali kod sviju u klubu.
Kazniti sve, od do.
U septembru smo odigrali utakmicu sa ŠB dobili ga dole u prvenstvu. Dobili Radnik.
Odigrali nerijeseno sa Slobodom, koja nije levatska ekipa, sviju su namucili, znamo.kako su ih pitari dobili prije 4-5 dana. Na guzove. Zrinjski takodjer. Ja to ne smatram kiksom.
Kiks je Mladost. Kiks je Gosk.
Ali taj jedan kiks pokrio je rezultat iz ŠB.
Znaci imas jedan jedini kiks u 5 utakmica i skidas ljudima 60% plate. Nije posteno. 30% jeste. I to sam rekao. 60% je previse.
U oktobru su dobili Celik i Zrinjski u gostima. Dobit cemo i Zvijezdu abd. Daj im stimulaciju 30% neovisno od derbija. Donesi odluku.odmah poslije Zvijezde, stimulisi ih i reci. Dobijte derbi, dobit cete jos 30%.
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 1:11 am

Ima krivice kod svih, i na svima je da porade na tome. Radi se na tome. Ali, opet, igraci su nagradjeni i za dobre rezultate. Tako su i kaznjeni za lose. Ako cemo pricati o kaznjavanju "sviha", hajde onda da "sviha" i nagradimo. Pored svega sto se pakuje ovoj Upravi, to bi tek bilo samo gorivo za ove sto "vole klub". Vole, ali dok mogu sisati iz njega novac. Tako da zavrsimo tu pricu, zivota ti.

Vezano za kikseve, Gosk je sramota, a ne kiks. Mladost je kiks. Sloboda je kiks. Nije nista pokrilo, za SB su i dobili premiju. Za kikseve su kaznjeni.

Vezano za stimulaciju, pa i ponudjeno im je da ako pobjede Zvijezdu i Sarajevo 50 000 KM. Odbili su - "bojkot ne bi imao smisla, idemo ih rusit". Ponudjeno im prije bojkota. Bolan moj @kremenko, mi pricamo ovdje o polusvijetu. Pa Ivica Osim je uvijek prvo kritikovao igrace. Jednom mi se potrefilo, odnosno imao sam cast da sjedim pored njega na utakmici, protiv onih Maltezana kada je Sadikovic zabio gol pred kraj po zemlji sa 20tak metara, jako negledljiva i mrljava utakmica, na najruznijem stadionu na svijetu. I kada sam ga pitao zasto su mu uvijek igraci bili krivi, kaze Svabo: "Zato sto kada oni ne igraju, sve pada. A kada oni igraju i govno ti mirise."
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Vipla1921
Postovi: 350
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 10:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 1:21 am

Sutra u 12 na trening pa zagalamiti, nema nam druge.. Miske otjeraj picice ove da napokon budem siguran u svakoj tekmi da ćemo dati maksimum, a sad za sta ce biti dovoljan taj maksimum manje je bitno..
Na jugu stojimo, zastave vijemo, barjake dižemo i baklje palimo..
 
vopla
Postovi: 412
Pridružen/a: ned avg 12, 2018 6:47 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 2:05 am

ja ne kazem da Misimovic nema gresaka i losih poteza,nit sam njegov slijepi pratilac.
Ali evo citavo ovo vrijeme od kako je pocela ta neka pozitivna prica oko kluba zadnje 2-3 godine, tacno vidim onu izreku koja je toliko tipicna za nas narod.
Sve ce ti oprostiti ali uspjeh nece.
I pojavi se od jednom milion hijena koje ce uraditi sve da pokvare svaku pozitivnu pricu.
Tacno zadnjih godina nikad vise turbulencija nikad vise udara na klub, tacno imam osjecaj da zele nadju drugu stranu medalje za sve sto je uradjeno.
Rezultati nisu najbolji, ima gresaka slazem se.
Ali ne mogu da vjerujem da prikazuju covjeka kao da ce sve ponijeti sa sobom kad ode iz kluba.
PA COVJEK JE OSTAVIO OVAJ STADION SVIM GENERACIJAMA KOJE DOLAZE, SUTRA MOJOJ DJECI, MOJIM UNUCIMA !
Koliko ce buducih generacija odrasti na travnjaku koji je uslov da napredujes i kad vise covjeka ne bude bilo, svi smo prolazni na ovom svijetu.
Ne mogu da vjerujem da niko ne gleda dugorocno, vec pjene na svaku gresku, svaki pogresan korak.
Nekad mi dodje da pozelim da covjek sazove press zahvali se svima i ode uzivati u mirnom zivotu i biznisu koji ima.
Bas bih volio vidjeti koja bi onda uprava dosla i kojim bi putem klub krenuo.
A sve se bojim da i ova uprava gubi snagu i motiv pred stalnim udarima.
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 6:16 am

Ako je istina da je kazna 60% onda je to previše. Za uvođenje kazni sam. Za očito nezalaganje, ali ovo od 60% je previše i pogotovo što niie selektivno. Nisu svi isto krivi. Trener je trebao donjeti procjenu ko je koliko odgovoran i ko nije dovoljno se zalagao i prema tome djelovati. Koliko čitam i ljudi koji su sjedli na klupi su dobili kaznu.
Prije nego odgovori na ovaj post neka samo obrazloži šta su krivi ovi koji po odabiru trenera nisu igrali, tj ni dobili priliku da se ne zalažu.

Nije problem, ovo treba da bude dio politike kluba, ako se ne zalažeš kazna, ali mora biti logična i mora biti selektivna.
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 6:44 am

Qooler je napisao/la:Ako je istina da je kazna 60% onda je to previše. Za uvođenje kazni sam. Za očito nezalaganje, ali ovo od 60% je previše i pogotovo što niie selektivno. Nisu svi isto krivi. Trener je trebao donjeti procjenu ko je koliko odgovoran i ko nije dovoljno se zalagao i prema tome djelovati. Koliko čitam i ljudi koji su sjedli na klupi su dobili kaznu.
Prije nego odgovori na ovaj post neka samo obrazloži šta su krivi ovi koji po odabiru trenera nisu igrali, tj ni dobili priliku da se ne zalažu.

Nije problem, ovo treba da bude dio politike kluba, ako se ne zalažeš kazna, ali mora biti logična i mora biti selektivna.
Ovde se radi o kolektivnoj krivici. Klasicno namjerno nezalaganje, cime su direktno ostetili klub, smanjili broj gledalaca na tribinama jer ljudi nece da gledaju ovo, izracunaj stetu...
Ovako kad je i doktor kaznjen, pa i onaj s klupe, mogu da se ujedine ovi koji zaista rade i zele da rade, pa da nalupaju, otjeraju, natjeraju ili sta vec ove uhljupe koji obstruiraju. Hajde sad ponovo stisni pa nemoj igrati i zalagati se na tererenu, nece te naruziti samo raja nego tvoji suigraci ciju platu ces ponovo smanjiti. Ide se tom logikom. I ja bi prvi nalupao nekoga ko mi direktno ugrozava egzistenciju svojim nemarom.
Mozda se ovako istisne taj sljam. A ako se opet ujedine oko ovih uhljupa, noga im je kolektivno... Trebalo je na ovaj nacin pokazati zube svima, iako, slazem se, nisu svi zasluzili kaznu. Mislim da im je ovo "taman" odbijeno, upozoreni su vec jednom prije ovoga da ce im biti smanjeno, ali pravili od nas budale i dalje.



Sent from my MI 6X using Tapatalk



 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 8:00 am

Samo ću reći, malo su ih kaznili.
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 8:18 am

kremenko je napisao/la:
pet okt 26, 2018 12:25 am
storm_raider je napisao/la:
pet okt 26, 2018 12:10 am
@kremenko, onda hajde da se isplacuju istim kriterijem i nagrade. Jedno 4000 necega za Istok, pa jedno 2500 necega za teren, i tako dalje. Ili tu necemo obraz ukljucivati. Mani se duplih arsina, suludo je o tome i pricati. Ne mogu vjerovati.

Da trebaju biti profesionalci, trebaju, ali ljudi nisu htjeli svojim platama jos da opterecuju budzet. Dovoljno dobro zive od svojih poslova.
Jel ih neko tjera da rade dzaba?
Znaci ako radis dzaba, ne trebas imati nikakvu odgovornost?
Gospodine Misimovicu, ja cu raditi dzaba za klub, odrzavat cu reflektore. Kad jedan ne bude radio, ne mozete mi nista, ja sam volonter i znajte da uskoro nece ni drugi raditi, jer nemam pojma o tome, ali radim dzaba. A ne mozete me ni otjerati, jer radim dzaba. I boli me neka stvar sto sam klubu napravio stete 15 000 KM, ja radim dzaba.
Sta hocete, da radim dzaba i da reflektori rade?


P. S. Smrdi mi na ban, sad ce iza coska naici onaj baner, trujem omladinu, uznemiravam forumase, ili sam ironican?
:palacgore:
Moraju ljudi sa parama uci u klub, nema nista od volontera, zna se za sta sluze volonteri , da se nauče poslu i da onda rade za platu.
Evo tri godine se uce volonterski u tzv.sportskom segmentu i svo znanje su pokazali samo nisu ono da donesu titulu!
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 8:47 am

Dajte nam "utrpanog" sa parama da napravi klub od nas. :kafa:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 8:50 am

Hajde da pogledamo od rata pa na ovamo,. Kopiracu sa drugog foruma, nece mi zamjeriti, nadam se:
1996/1997: 7. mjesto (16 ekipa)
1998/1999: 7. mjesto (16 ekipa)
1997/1998: 4. mjesto (16 ekipa) / 1. mjesto (3 ekipe) / U finalu savladan FK Sarajevo 1:0
1999/2000: 2. mjesto (16 ekipa) / 4. mjesto (4 ekipe)
2000/2001: 1. mjesto (22 ekipe)
2001/2002: 1. mjesto (16 ekipa)
2002/2003: 2. mjesto (16 ekipa)
2003/2004: 2. mjesto (16 ekipa)
2004/2005: 2. mjesto (16 ekipa)
2005/2006: 6. mjesto (16 ekipa)
2006/2007: 7. mjesto (16 ekipa)
2008/2009: 9. mjesto (16 ekipa)
2009/2010: 1. mjesto (16 ekipa)
2010/2011: 3. mjesto (16 ekipa)
2011/2012: 1. mjesto (16 ekipa)
2012/2013: 1. mjesto (16 ekipa)
2013/2014: 4. mjesto (16 ekipa)
2014/2015: 2. mjesto (16 ekipa)
2015/2016: 5. mjesto (16 ekipa)
2016/2017: 2. mjesto (16 ekipa)
2017/2018: 2. mjesto (16 ekipa)
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 8:53 am

Niko je napisao/la:
čet okt 25, 2018 11:05 pm
storm_raider je napisao/la:
čet okt 25, 2018 10:58 pm
Mislis onaj koji pregovara sa njihovim menadzerima ili onaj cija je Zelja odredjeni igrac? Jer, sve igrace koji su tu zeljeli su treneri, u zadnje 3 godine. A eto, "popi" i strucni stab kaznu.
Kako treneri, kad je Misimović izjavio da je on doveo Zajmovića i Lendrića? Vjerovatno toga ima još.
Edis Mulalić nije ni znao ko je Ivan Lendric,a isto nesto sumnjam da je Kostić znao za Pozdera,Husica,Secerovica,Lazica nekakvog,nećemo se lagati.
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 9:00 am

Tada nije bio ovaj sastav Upravnog Odbora. @avlami moze to napisati bolje.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 9:08 am

Zar vi stvarno mislite da je neuobicajeno da igraci u klubove dolaze kroz razlicite kanale, da se u Bayernu, Juventusu, Barci, Realu, Partizanu, Dinamu, Los Angeles Galaxiju, Shenzenu, Al Ahliju, Gremiu, Boci ne mijesaju vlasnici u sporski segment.
Mislite li da je nesto neubicajeno da igraci dodju na preporuku menadzera, dodje covjek ponudi ti igraca za kojeg prvi put cujes al menadzer ima umijece da te ubijedi da je dobar i ti odlucis da ostavis na kratki ugovor takvog igraca, ovdje stvarno neki kao cicibani pisu, ruze cvjetaju.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 9:27 am

njih k'o njih vjerovatno nije, ali je dobro znao ko zastupa šećerovića i lazića. i jahića.
gradi željo boli te *****
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 9:40 am

exdomorocki je napisao/la:
pet okt 26, 2018 8:53 am
Niko je napisao/la:
čet okt 25, 2018 11:05 pm
storm_raider je napisao/la:
čet okt 25, 2018 10:58 pm
Mislis onaj koji pregovara sa njihovim menadzerima ili onaj cija je Zelja odredjeni igrac? Jer, sve igrace koji su tu zeljeli su treneri, u zadnje 3 godine. A eto, "popi" i strucni stab kaznu.
Kako treneri, kad je Misimović izjavio da je on doveo Zajmovića i Lendrića? Vjerovatno toga ima još.
Edis Mulalić nije ni znao ko je Ivan Lendric,a isto nesto sumnjam da je Kostić znao za Pozdera,Husica,Secerovica,Lazica nekakvog,nećemo se lagati.
Koliko znam, Lendrić je jedini igrač koji je došao, a da ga struka nije tražila. Došao je da igra za 1000-1500KM (nisam siguran), i tada je rečeno Edisu "dobili smo dobre preporuke za njega, neka ga u ekipi ako ti ne smeta". Ovaj je rekao nešto u stilu neka ga, ali Đermanović je prvi špic. I to je to.
Zajmoić je trebao na posudbu, ali ne napisao pismo Upravi i zamolio da ostane. Oni se složili sa tim i pitali Adžema hoće li mu smetati. On rekao da neće, ali da ne računa trenutno na njega.
Svi ostali igrači su dovedeni na zahtjev ili uz saglasnost trenera/struke.
Naravno da se igrači dovode preko menadžera, ali ni jedan nije doveden bez da ga je struka "aminovala".
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 9:46 am

Zna li se kolike su plate igračima, nismo odavno o tome diskutovali.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 10:22 am

Od trenutnog rostera:
Sinisa, Bakrac, Rodin, Pavic, Eldar, Aldin, Saban, Hajdar, Curjuric, Dacic, Ramovic, Veselinovic, Jazvic, Krpic su igraci koji mogu doprinijeti igri Zeljeznicara.
Potencijalno to mogu i:
Fejzic kao backup
Kemo kao rezervni stoper
Osmanovic
eventualno Vranjes.

Dakle imamo 2 desna beka, 1 lijevog beka, 3 stopera, 3 prednja veznjaka(Rama, Daca i Curke), 4 ostala veznjaka(Vranjes, Hare, Anel i Osmanovic), 3 krila(Veseli, Jazvic i Eldar) i jednog napadaca.

Dakle:
+1 golman
+1 stoper
+1 lijevi bek
+1 vezni jer sa Vranjesom ne znamo na cemu smo, a Anel moze otici
+1 krilo
+1 spic

I to sve i jedan moraju biti minimalno na nivou Veselinovic i Jazvica
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 10:24 am

i ne može mene niko ubijediti da zajm ima svog mozga da od svoje pameti bude kolovođa i u čemu. loša klima i uticaj sa strane pravi kolovođe. on je bio k'o bubica dok se borio za ugovor. i čim se izborio, a zamjene povrijedile problem.

ovo je k'o zgrada sa žoharima, bez temeljnog čišćenja ti ih možeš ubiti milion, ali nećeš riješiti problem. ako se temeljno ne očiste stvari ti možeš danas sve udaljiti za tri mjeseca ćeš imati opet isto.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 10:32 am

azbaha je napisao/la:
pet okt 26, 2018 10:22 am
Od trenutnog rostera:
Sinisa, Bakrac, Rodin, Pavic, Eldar, Aldin, Saban, Hajdar, Curjuric, Dacic, Ramovic, Veselinovic, Jazvic, Krpic su igraci koji mogu doprinijeti igri Zeljeznicara.
Potencijalno to mogu i:
Fejzic kao backup
Kemo kao rezervni stoper
Osmanovic
eventualno Vranjes.

Dakle imamo 2 desna beka, 1 lijevog beka, 3 stopera, 3 prednja veznjaka(Rama, Daca i Curke), 4 ostala veznjaka(Vranjes, Hare, Anel i Osmanovic), 3 krila(Veseli, Jazvic i Eldar) i jednog napadaca.

Dakle:
+1 golman
+1 stoper
+1 lijevi bek
+1 vezni jer sa Vranjesom ne znamo na cemu smo, a Anel moze otici
+1 krilo
+1 spic

I to sve i jedan moraju biti minimalno na nivou Veselinovic i Jazvica
Azbaho, vecina nas ce se ovdje sloziti s ovim, ali kud cemo kukavni ako nas tuze zbog ovoga, pocnu strajkati i zanovijetati, hocemo li kamion novih igraca dovesti u decembru?
Lako je Siljku reci imamo plan B samo je li to realno da klub ostane i blizu u trci za titulu? Nije im lako a meni danas dan poslije malo previse 60% odvaditi od plate.
Mislim da su pretjerali jer moglo se djelovati i s 30% smanjenja.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 26, 2018 10:37 am

Da ti ja nesto kazem, ne znam kako ih nije stid ostviti i tih 40%.
Željezničar ante portas !

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 42 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija