Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:36 am

Apollon ce nam peticu uvalit, nadam se da ce onaj trener bit milostiv kao onaj hapoelov sto je svojim reko da smire u drugom poluvremenu.
A onda slijedi Zrinjski pred 2500 navijaca.
 
bibiman
Postovi: 16
Pridružen/a: čet jun 29, 2017 3:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:38 am

cikazubo je napisao/la:
pon jul 30, 2018 9:36 am
Apollon ce nam peticu uvalit, nadam se da ce onaj trener bit milostiv kao onaj hapoelov sto je svojim reko da smire u drugom poluvremenu.
A onda slijedi Zrinjski pred 2500 navijaca.
Neka nam uvali i Apollon i Zrinjski!

Ali i dalje ce tih 2500 pravih navijaca biti pravi navijaci FK ZELJEZNICAR.

ZELJOOOOOOOO ZELJOOOOOOOOOO ZELJOOOOOOOO!

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
fanaticZeljin
Postovi: 3091
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:41 am

cikazubo je napisao/la:
pon jul 30, 2018 9:36 am
Apollon ce nam peticu uvalit, nadam se da ce onaj trener bit milostiv kao onaj hapoelov sto je svojim reko da smire u drugom poluvremenu.
A onda slijedi Zrinjski pred 2500 navijaca.
[/quote
ma neka bude i 1000 , da hoce curice na terenu ginuti za svaku loptu, ta se utakmica MORA,MORA,MORA dobiti
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
Armin1509
Postovi: 16
Pridružen/a: uto jul 10, 2018 6:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:43 am

opet Bosanska šizofrenija... Bilo bi simpaticno da otjeramo sad na samom pocetku sezone upravu i trenera a onda na njihovo mjesto dovesti te neke velike Željovce i strucnjake koji znaju kako osvojiti titulu. Naravno uz to ide dovodjenje kao trenera nekog bivseg nam igraca ili mozda cak opet Adzema jer nam on vazda krpi tu rupu izmedju sezone :/
BELIEVE !!!
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:44 am

Grob te yebo Bevab, Livaja, Nikolic i Jamak izgledaju ko Milan sa Pirlom, Cafuom, Kakom i Sevcenkom u odnosu na nas. Nevjerovatno.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:45 am

O Krcmarevicu sud treba donjeti nakon odredjenog vremena.
Po meni on nije toliko kriv. Mozda on ne zna,mozda je los ali jos uvijek nije iskljucivi krivac.
Logika ti nalaze da covjeka ispostujes,ako si ga doveo ispostuj mu zahtijeve. Budimo realni covjeku nije dovedeno ono sto je trazio. Ne mislim tu na odredjenog igraca vec pozicije. Ako mu se i dovedu ,odu mu par igraca. Sjetimo se kad je krenuo covjek je na onaj tim trazio 2 stopera krilo,beka i napadaca i ozanzivnog veznog. Situacija se dalje odvijala da smo mi vise otjerali nego doveli.
I sad imas opet deficit na bekovske obje pozicije. Fali ti 2 napadac,i bukvalno ali bukvalno nemas krila. Ne znamo kakav je ovaj novi. Ali nasa krila su toliko losa,da kad na to dodas neuigranost ma mi ispadamo skupina amatera.
Covjek krpi pozicije i moli da mu se dovedu igraci. Ako si ga doveo onda ga ispostuj. Ako hoces da stvara tim onda mu daj vrijeme. Samo mi nemamo strpljenja za to. Mi smo trenutno Dzehenem za mlade igrace. U ovakvoj postavci mladi igraci mogu samo izgubiti i ono malo samopouzdanja.
Zato ja apelujem na upravu da malo ojacaju tim. Pa ako onda bude do Krcmarevica onda bujrum jebite mu mater. Ovako nije ni ok. Samo mijenjamo . Sto rece @Sir Alex Ferguson nama da Zidane igra u vezi,i da ima krila Zaima i Veselog izgledao bi kao zadnji amater.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:46 am

šizofrenija je vala i staviti stopera na desnog beka, a na klupi nemati nijednog desnog beka niti stopera.
gradi željo boli te *****
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:46 am

Fanzi je napisao/la:
ned okt 01, 2017 1:01 pm
100% uz Adzema. 101% uz upravu.
Rekao sam drugovima da necemo osvojiti titulu ove sezone, da cemo biti drugi.
Ne budemo li drugi s Adzemom u decembru, ja svoju clansku halalim trajno, samo zato sto sam mozda bar koliko i promil nabio nervozu svima stavom beskompromisne podrske Adzemu i upravi. Rodjeni moj otac sumnja u Adzema, a veci je navijac nego ja.
Ja cu se halalit sa Zeljom, ako treba i javno ne budem li u pravu. A da budem u pravu, potrebna je promjena navijacke svijesti, kada se sve drugo promijenilo.
Zelim da budem u pravu, jer ovaj put vidim jedinim ispravnim, istorijski za nas povoljnim. Sve ostalo je metamorfoza, jaz izmedju mogucnosti i zelja, izmedju potreba i realnosti upotpunjenih molitvama da se Dzeko proda i blagodetima.
Ja navijam za Zelju od prije rata. Nisam puno star, al sam odrastao uz svoj Klub zahvaljujuci ocu podaleko od Grbavice, uz radio i TV, slicice i ponos na selektora Osima. Bio tuzan i ujedno cvrst, ponosan na vijest o smrti Djilde u ratu. Ja mislim da znam sta je Zeljo. To je Klub mojih predaka iz zeljeznicke radionice, malih vrijednih ljudi, vjeciti izvor mladog talenta i povremenog sportskog uspjeha. Ja znam da nije bilo u prvom razredu osnovne lako navijati za Zelju (drugima i nelogicno), da ti pjevaju evo ti ga evo, njih 31 navijaca Zvezde i 1 Partizana. Ja znam da za moj Klub, zbog neke postratne price danas navija mnogo bivsih navijaca velike cetvorke, jos vise njih gleda samo strani fudbal. Ja se za Zelju nikad nisam vezao trofejima, nego srcem. Za one koji igraji za njega srcem, u masi bezmudasa koji igraju za njega u zadnje vrijeme, radost mi je dosla u vijesti da cemo djecu koja vole i cijene svoj klub stvoriti, kao i strucni kadar.
Priznajem, nije moj poraz da je masa onih koji su izasli iz sjene velike4, veca od mase zadovoljne malim pomacima u infrastrukturi, bezuslovne ljubavi na terenu. Pretvarate Klub u nesto sto, ok cijenim cinjenicu da je ovo bh liga, nikad slabije takmicenje u Real Madrid bez osnova, jer se od 95. nekad nije moglo, a nekad nije htjelo ispravno poslovati, samo zarad samoumisljene grandioznosti o Klubu koji ostavlja mrvice drugima, ponizava ih i satire o pod, umjesto Kluba perjanice i ponosa drzave i odredjene klase ljudi bez obzira na geografijsko odrediste i polaziste.
Srusite sistem, srusite Zelju. Mi smo mrtvac koji se jednom rukom drzi za volju ljudi koji ga vode. Nestane li te volje, zara i ambicije propadosmo u ambisu poreznih dugova i sudskih utuzenja.
Moj stav, moje misljenje, moje pravo u koje, bar kad je o Adzemu rijec, vise skoro niko nije saglasan. Ne trebate mi to naglasavat u komentarima.

Nabijem sve one kojima je nekad smetao dnevni termin (zasto nije nocni), pogled na teren (sad ima istok), los Zeljo (drugi na tabeli u derbi utakmici da se priblizis prvom) pa nisu dosli na utakmicu. Sve vam je pruzeno, ostali ste kuci da bi srali o Slavki Petrovicu, losem Zelji i pravili paralele jos dok je utakmica trajala po fb i forumima. Kakvi smo ko ljudi, sada se pocelo negativno pisati o Sinanu Ramovicu. Stekao sam dojam na ljeto da nam sam Maradona dolazi. Ugljesa, taj majstor s Vrbasa, kleli se u njega, odjednom svi nevine babe i znalci da je Ugljesa velechundara umjesto velemajstor.
Sinoc nismo imali ni hehe srece, kao ni Zrinjski, ali nije to toliko lose koliko da se Ado samo sa sjevera proziva da ode.
Nabijem vas, psovat na mogu jer je svako da od sebe koliko je mogao da se stadion usminka.
Medjutim, promijenili se uprava, treneri, igraca prodefilovalo milion, ali svijest navijaca nikad nije? Mozda umjesto internetskih palamuda, supljih kapetana nakon bitke, da porazmislimo sto to i kada su ostale tribine prestale navijati s jugom, sto smo mi to privilegovani da pravimo od stadiona pozoriste, kada ce to Grbavica postati Enfield Road. Kiks se osjetio u zraku, u malim predznacima. Ljudima je odvec mrsko postalo bilo pjevati i Grbavicu. Predje ta nemoc na teren lako...

Ni pedlja od ovog stava.

Najprije, moram istaci da smo grozno igrali i da nemam razloga ljudima bacati prasinu u oci. Nakon dvije pobjede protiv Mladosti, od kojih je prvenstvena bila umotana u igri koju svi ocekujemo od ove ekipe vec duze vrijeme, porasle su i ambicije ljudi. Neosnovano. Generalno nemamo igre, ali je bilo svijetlih momenata tokom sezone, 3-4 borbene utakmice. Problem je sto zaista nema puta sredine, pa su ljudi koji su, ne znam vise sto me pokusavate demantovati kada se vidi u navali nakon Viteza u komentarima ko su i sta su, digli letvicu ambicija, a cekaju taj momenat da izraze svu svoju rusilacku frustraciju. Neki se zadovoljavaju odlaskom Adzema. Te smatram kukavicama koji u javnom izrazu ne smiju okrenuti ledja Upravi. Drugi se ne zaustavljaju ni na tome.
X protiv Viteza je kiks velicine hehe tragedije, posljedica miksa Adzemovih gresaka i onoga sto je morao da odigra. Ja recimo razumijem zasto su Zeba i Kajkut igrali od prve. Ocekivalo se da su odmorni u stanju vise trcati, da im godine ne daju pratiti tempo, plus Vitez kao slabiji protivnik sansa da pokazu ko su. Ne bih da pisem ko sve nije mogao juce igrati.
Ako me razumijete sta mislim pod sportska tragedija, razumijet cete moje misljenje da ovo nije tragedija Zeljeznicara.
U direktnim duelima sa rivalima koji dolaze, znat cemo gdje smo i ako kiksamo ne postoji nijedna brana ovog svijeta koja moze zaustavit Adzemov odlazak sa klupe. Koliko je jak tsunami nezadovoljstva, znat cemo na skupstini na kojoj ce delegati odlucivati o sudbini ljudi koji vode Klub.
Volim historiju. Volim Zelju.
Pomogao sam Klubu. Osim licne satisfakcije i troska, naucio mnogo o Zeljinim navijacima. Da ih je pretesko aktivirati i ljubav u rijecima pretvoriti u djela. I mnogo toga o svim ljudima koji su puno vise ucinili za Klub od mene, pa ih podsmijeh opozicije umjesto sinergije akcije pomalo i danas boli.
Jer akcija je ovdje potrebna. Potrebno je ispitati uzroke letargije, uzroke bezvoljnosti igraca na terenu, koja je posljedica lose fizicke temeljne pripreme. Za to je potrebno otici na trening.
Potreban je autoritet da zaustavi opetovano ludilo.
Znam da brojite titule u vitrinama. Brojite li kolimo puta se pritislo reset dugme. Resetovalo i restartovalo se sve. Uprava, igraci, trener, svaki put nista nije valjalo. Znakovita mi je tisina ove garniture. Ne znam kada se Vedran Vukotic oglasio... Senad jeste kad se jug najavljivao.
Zelji uzasno fali hronicar-analiticar. Od kako Dzeko igra u Romi, dnevno citam Chiesu Di Totti, u kojoj Brenn kao Italijan koji zivi u SAD, moze nauciti nase novinare kako se radi sportski segment novinarskog posla.
Svim nezadovoljnicima uzalud je da agituju putem foruma i tribina. Agitovati mozete za promjene kao clanovi ovaj put, nesto sto ranije niste mogli, putem delegata u Skupstini i direktnim obracanjem Klubu.

Koliko razumijem raja bi ponovo restart svega. Oni sto su se javili nakon pobjede u MDK pisu konkretne analize utakmice, detektiraju ono sto je bio problem u tih 90 minuta, na terenu.

Za kraj ovog podugog buckurisa misli, opomenut cu vas samo da pazite sta cete pozeliti. Mozda vam se ostvari.

Kao sto rekoh, ne budemo li na prva dva u decembru osjecam ljudsku i moralnu potrebu rastati se sa Zeljom. Nikom ne trebam objasnjavat svoju odluku osim da jednako ocekujem od svih onih koji mu podapinju da umjesto rusenja, kada mu ne ide, kao kupci Zeljinih utakmica kao proizvoda, zbog losih igara ekipe jednostavno taj proizvod odbace. Prestanu dolaziti na utakmice. Ima nas koji smo vjerni brendu.

100% uz Adzema.

Izvolite restartovati sve.
I jedan divan post od Veteran1965:
Problem nije u Adi problem je u svima nama. Niti je rješenje u tjeranju trenera, naprotiv mišljenja sam da bez obzira na sve treba ostati.. Problem je u našoj objektivnosti. Jučerašnja utakmica JESTE KATASTROFA. Nastup u Tuzli JESTE OČAJ Kada neko kaže uprkos pobjedama da su utakmice u Gabeli i Zenici bile TOTALNO NEGLEDLJIVE, mnogi ga etiktiraju kao neprijatelja. Kada neko konstatuje da u zadnjih par godina, na prste jedne ruke možeš izbrojati utakmice koje su nekad Želji bile sasvim normalne (ubjedljive pobjede, ubijanje igrom, par golova u prvom poluvremenu, molbe da se ne trpa više), nalaze se opravdanja u finansijskoj stabilnosti, izgradnji stadiona povjerenju i poštenju. Da se razumijemo, te stvari su izuzetan iskorak, i ogroman uspjeh današnjem okruženju i korumpiranom društvu, na žalost običnom navijaču Želje, nedovoljne. To pokazuju i frustracije po medijimani društvenim mrežama, to pokazuje osjeta na utakmicama, to pokazuje i nezadovoljstvo ( i uvrede koje nikako ne odobravam) koje navijači i simpatizeri iskazuju na istim. I na to još dodaj "neke" koji bi sve da mjenjaju, i koim ovo odgovara, i imaš trenutnu situaciju,nimalo obećavajuću.
Činjeica je da nama neka vrsta "resetovanja" treba. Samo je pitanje šta i kako. Ne bih previše pametovao, ali ja bi prvo resetovao ekipu. Prescjeci i zahvali se neambicioznim igračima, svima od reda. Ubaci omladinu, dovedi gdje fali. AKo ni to ne da rezultat i iskorak (po meni je to plasman u Europu, jer mi je trenutno jako upitan) onda se brate povucite, nema smisla više, očito je da ne posjedujete znanja i vještine da bi upravljali jednim ovako zahtjevnim klubom kakav je Željo...
Sve viđeno...
Mrsko mi je samocitirati se. Ispada buntovnički, a nije. Dodijalo mi je lutanje navijača. Uspjelo mi je odmaći od zablude o Želji koju sam imao nakon smrti oca rahmetli Anera Kasapovića, koja nije nigdje spomenuta, gdje je porodica u očaju ostala u još gorem stanju.
Sve to nakon malog incidenta s komšijama koji nije bio nimalo bezazlen.

Ne nalazim zadovoljstvo u samocitiranju zbog situacije u kojoj se našla upravljačka struktura.
Mene odavno neće poslušati niko. Još od smjene srpskog tenkiste sve ide u pogrešnom pravcu...
Zadnja izmjena: Fanzi, dana/u pon jul 30, 2018 9:50 am, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:49 am

ChWilla je napisao/la:
pon jul 30, 2018 9:46 am
šizofrenija je vala i staviti stopera na desnog beka, a na klupi nemati nijednog desnog beka niti stopera.
Imali smo stopera i desnog beka, ali na tribinama.

@Fanzijev post za Adu sam davno uslikao i procitao bar 10 puta, svaka cast druze.
Zadnja izmjena: cikazubo, dana/u pon jul 30, 2018 9:50 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Hare79
Postovi: 1237
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:50 am

Ako ne osvoje barem 4 boda protiv Zrinje i Sarajeva Krčma je bivši. Još ako nas Kiprani natamburaju....
Niko ne očekuje da ekipa na samom početku sezone mora biti uigrana, ali ako već pričamo o profesionalnom sportu onda je normalno da kao navijač očekuješ od svoje ekipe dva-tri dupla pasa, nekoliko udaraca u okvir gola, utrčavanja u prazan prostor, tri tečna dodavanja itd, protiv ekipe koja se sastala kad i naša i koja je, barem po imenima, slabija. Za igru protiv Apollona nisam ništa rekao, ljudi su miljama ispred nas, ali kad na idealnom terenu, po idealnom vremenu, ne možeš napraviti nijednu 100postotnu šansu, a imaš "provjerene" igrače, onda nešto ne štima, kao što ne štima zadnje tri godine....
Što neko gore napisa, da su oni obukli naše dresove a mi njihove, dobili bi nas 3:0, nešto ne valja, teško je dokučiti šta,
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:52 am

covjek nam prodaje muda bubrege.

nismo imali jacu ekipi godinama a njemu fali igraca. sta je trebao reci Odovic kad je sjeo na klupu!?!? fali mi klub!?
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:52 am

ChWilla je napisao/la:
pon jul 30, 2018 8:03 am
ja možda prvi put u životu razmišljam šta ću ja dalje, prije nego šta će željo dalje...
Isti sam ti...
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:52 am

Ma treba nas na one seanse, grupne radionice, kako vec... Pa svi posjedamo u krug na stolice i krenemo se redom jadat. Zdravo, ja sam exbabilon, a onda svi kazu Zdravo exbabilon.

Bolest.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:54 am

Realno Krcmarevic prekucava sve ove prije njega sa neigrom i nelogicnim potezima. Niko od njih nije cak ni u startu ovako ocajno Zelju vodio. Samo pitanje je sad i kad bi mu dali nogu, postoji li vise budala koji bi se prihvatili ovog posla. Nema vise ni Ode, nema Mulalica, nema Adzema...u uzasnoj smo situaciji :(
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:55 am

exbabilon je napisao/la:
pon jul 30, 2018 9:52 am
Ma treba nas na one seanse, grupne radionice, kako vec... Pa svi posjedamo u krug na stolice i krenemo se redom jadat. Zdravo, ja sam exbabilon, a onda svi kazu Zdravo exbabilon.

Bolest.
100%
:rofl:
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:57 am

P R V A C I 2 0 1 8-1 9
Zadnja izmjena: alombardo, dana/u pon jul 30, 2018 9:57 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:57 am

alombardo je napisao/la:
pon jul 30, 2018 9:57 am
P R V A C I 2 0 1 8-2 0 1 9
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:57 am

exbabilon je napisao/la:
pon jul 30, 2018 9:52 am
Ma treba nas na one seanse, grupne radionice, kako vec... Pa svi posjedamo u krug na stolice i krenemo se redom jadat. Zdravo, ja sam exbabilon, a onda svi kazu Zdravo exbabilon.

Bolest.
:placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:57 am

A ujutro lete na Kipar. S presjedanjem. Boze pomozi.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 30, 2018 9:58 am

exbabilon je napisao/la:
pon jul 30, 2018 9:52 am
Ma treba nas na one seanse, grupne radionice, kako vec... Pa svi posjedamo u krug na stolice i krenemo se redom jadat. Zdravo, ja sam exbabilon, a onda svi kazu Zdravo exbabilon.

Bolest.
:placeodsmijeha:

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Dzezvar, Miso Ensar, South i 137 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija