Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
TheTacTica
Postovi: 119
Pridružen/a: ned apr 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 10:53 am

Protivnik igra onoliko koliko mu ti dozvolis u to se racunaju i koliko dobro ga skautiras, kakvu taktiku i postavke igraca postavis, dali nekog igraca markiras, dali igras sa sporim i brzim igracima. Sinoc smo mi dozvolili da ovi izgledaju kao barcelona i to po meni u nekoliko poteza:
- mislim da je pavic ofanzivno zavaljen jer nije imao skim odigrati prema naprijed obzirom da je Ivan zujao po citavom terenu i nije bio pravo krilo sto naravno i nije.
- Zaim i Zec nista nisu mogli odigrati sa Rodinom koji je bio izgubljen a narocito ofanzivno i sve sto je pokusao odigrat naprijed nije proslo.
- Arezina se nije mogao sastaviti sa loptop, Sabana nije bilo da ga isprati cim se pridje blizu njihovog sesnesterca tranzicija i kretanje u ofanzivi katastrofa.

Nije da se nismo uigrali sto je i razumljivo, nego imam osjecaj da se sve vise udaljavamo od toga... odnos umjesto da se uigravamo mi se razigravamo sa nekim experimentima koji nemaju smisla.
Spora ofanziva i nijedan sut na go u prvom je los uvod za Krcmarevica koji je po meni sinoc totalno podbacio.
Naravno nisam tip koji danas govori sve najbolje sutra najgore, treba mu dati sansu i treba vremena zato se iskreno nadam da nismo fulali i sa ovim trenerom sto bi stvarno bilo previse.

Svake godine sam sa godisnjom, ali ako budemo igrali ko protekle dvije sezone i ono silovanje fudbala neznam sta da kazem.

nadamo se da ce se stvari popraviti, imamo par finih igraca koji malo odskacu, valjda ce doci na svoje.

Ja sam siguran da se sve moze, ali Krcma mora promjeniti, popraviti 70% stvari u ekipi da bi se necemu nadali.

Nemamo jos nikakve igre, pa i Gosk se sklepao i snjima smo na silu i nakvu individualnost. Sta reci za onaj Tuzla City, ljudi se sastavili niko nikog u putu nije sreo, pa ih Siroki jedva iz penala okrenu. Cudno i nikako mi nije jasno ko da smo ograjisali sa igrom zadnjih par godina.
 
Avatar
Dolina
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 10:54 am

Imamo opet aktivan rezultat ma koliko nam god to sada bilo bitno. Sve i da smo neriješeno odigrali dole bismo morali na pobjedu ići.
Ovako nemamo šta izgubiti dole, sa klupe ubaciti Sehu da osjeti teren i Hajdara, sa Anelom.
Trenutno nam je Čelik bitniji, uvezati dvije gostujuće pobjede sa ovakvim sastavom bilo bi idealno na početku sezone.
Prvenstvo prioritet. Kup igrati kombinovano pa makar odmah ispali.
Vecu na klupu. Krpiću kapitenska. Sve po zaslugama
Ivica Osim: "Ko ne može da trči, taj ne može da igra".
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 10:56 am

Za Zenicu: Fejzic/Sehic-Rodin-Bakrac-Pavic(ako budemo vodili, pred kraj Eldara ubaciti)/ Blagojevic-Hajdarevic-Arezina/Veselinovic-Zajmovic-Krpic
Za Kipar: Fejzic/ Sinisa(ako bude spreman, ako ne Rodin)-Bakrac-Bogicevic?-Pavic/ Hajdarevic-Blagojevic-Curjuric/Zec-Veselinovic-Krpic
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 10:57 am

ChWilla je napisao/la:
pet jul 27, 2018 10:48 am
bili su na klup i on i eldar čini mi se.
Koja je razlika izmedju Zenice i Gabele? Osim mozda sto bi prije Apolona dobio jasniju sliku sta mali moze, pa bi ga u nekoj varijanti mogao i juce gurnuti u vatru.
Al eto, Krcma napravi alibi potez ko mnogi prije njega. Najvise krivi vezni red, a on ga sastavljao.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 10:59 am

dole je svakako moglo.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:02 am

Gosk je mnogo kvalitetniji od Celika.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:04 am

E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:05 am

gošk je bolji tim, sa glavom i repom. međutim tamo će atmosfera biti teška.
gradi željo boli te *****
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:06 am

ChWilla je napisao/la:
pet jul 27, 2018 10:59 am
dole je svakako moglo.

:kafa:

Ma **** to, mogao ga je gurnuti ali frajer odigrao na sigurno i pisaj ga. Kratkorocno dobio (3 boda), dugorocno sigurno izgubio. Mali bi mozda odigrao korektno, mozda bi cak i bljesnuo sa svojom brzinom. Rodin se ne uigrava sa Bakracem, a ne doprinosi u ofanzivi na beku. Na gubitku kako god gledas...osim ova tri boda. :palacgore:

Nego sta cemo ako se Pavic povrijedi? Curjuric u novoj ulozi lijevog beka. :kafa:
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:06 am

u Zenici

slika
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:06 am

Koštao nas je prespor vezni red bez ijednog agresivnog igrača,osim Ivana koji se nudi i kreće čitavu utakmicu..Znalo se da su ovi agresivni i brzi i mi opet presporu ekipu izveli na teren..U drugom poluvremenu čim su brži i agresivniji igrači ušli u igru djelovalo je bolje..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:08 am

za_zivot_cijeli je napisao/la:
pet jul 27, 2018 11:06 am
u Zenici

slika
Slazemnse sa sastavom
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:09 am

Veliku ulogu ce igrati Jazvic. Vidim Lendric nije prosao probu u Skotskoj. Ovu sezonu najveci adut nam je odbrana.
Željezničar ante portas !
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:09 am

ma prodisali smo koliko toliko sa blagojevićem i dva prava krila, to svi vide.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:10 am

Mozemol jazvica prijaviti za revans?
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Paranoja
Postovi: 203
Pridružen/a: čet nov 30, 2017 9:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:11 am

Pompey je napisao/la:
pet jul 27, 2018 10:51 am
Paranoja je napisao/la:
pet jul 27, 2018 10:29 am
Pompey je napisao/la:
pet jul 27, 2018 10:10 am


Netacno.
Ako se igra presing , onda se sve tri linije MORAJU pomjerati prema naprijed. Nije presing kada spic, desetka i jedno krilo izlaze na dva protivnicka stopera i golmana, jer tada dobijas jednu rupu od 15 metara izmedju prednje trojke, i dvojice centralnih veznjaka. Dakle tih 15m protivnik iskoristi pa u dva pasa napravi visak na sredini i dobijes "njihova tri igraca" vs Anel-Vranjes. Pobjednik iz tog duela se unaprijed zna.
Ako se vec ide u presing, onda kompletna ekipa se mora pomjeriti, stoperi moraju doci na nekih 40m, dakle vrlo visoko i vrlo rizicno, ali jednostavno moraju, jer ako se to ne uradi onda imas rupe izmedju linija i tu si gotov.

Sinoc Krpic zaganja njihovog golmana koji je izasao na 15m, a golman lagano samo potkopa loptu i doda je beku, bek se lagano okrenuo i nastavio bez ikakvog srkleta. Zbog cega?
Pa zato sto su samo dva nasa igraca vrsila presing, a ostatak ekipe stajao na svojoj polovici.
Vrši se sa 4 ofanzivna igrača pretežno plus eventualno jedan od zadnjad dva vezna, da su Anel i Vranješ izlijetali naprijed poput Arežine, 7 bi primili. Ljudi od golamana do ispred našeg 16erca dođu sa bukvalno 3 pasa, u 3,4 navrata. Postava sa kojom smo igrali kondiociono ne može zadovoljiti potrebe koje presing zahtjeva od 90 minuta, nismo Atletico Madrid gdje igrači povraćaju na pripremama ali onda dođu i pretrče svako po 12 km po tekmi. Igrali smo presing mi redovno prošle sezone i zasnivao se na Ubiparipu i Ramoviću uz visoko postavljenog Anela i Blagojevica ali nisu baš ganjali njih dvojica visoko već su čekali oko centra blizu svojih igrača. U slučaju da i oni izlijeću iznad centra i igraju presing, ako te izdribla igrač kojeg napdaš ili odigra dupli pas, njihovi ofanzivni igrači ti ostaju direktno na tvoju zadnju liniju i braniš se 2v2 ili 3v3 što je pola gola svaki put.
Dakle ti smatras da se presing vrsi sa samo cetiri, eventualno pet igraca?
Svi moraju visoko izaći ali ne i zalijetati se kao što to radi ofanzivni red. Jedan defanzivni vezni i zadnja linija su zadnji bedem ispred gola i kada bi i oni istrčavali na svoje igrače uz par pravovremenih pasova ili driblingom u prijemu lopte, taj igrač bi već ostao sam onda faktički da ide ka golmanu ili po strani da ubaci loptu. Špic, dva krila i jedan do dva vezna učestvuju u pravom presingu ostalo je pozicioniranje i razumijevanje gdje stoje tvoji i njihovi igrači ali ne i šprintanje ka protivničkim.

https://www.sportskeeda.com/football/an ... s-football - Dobro i slikovito objašnjeno
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:11 am

Ljudi jesu bolji, brzi sa loptom ali najvise mi krivo sto primismo dva gola iz dva prekida a to je kao trebao biti segment gdje smo bolji.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:11 am

Veca
Sinisa/Seha-----Rodin-----Bakrac-----Pavic
Blagi-------- Hajdar
Jazvic---------- Curjuric----------Zaimovic
Sulejman

Izmjene Zec, Vranjes, Veseli

Ovo je po meni ekipa za pobit se,koja bi trebala istrcati u Zenici:
Ako nista igraci igraju na svojim prirodnim pozicijama bez izmisljanja desnih bekova i krila
Idemo u Zenicu po pobjedu
VTŽ !
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:14 am

Okolele je napisao/la:
pet jul 27, 2018 11:06 am
Koštao nas je prespor vezni red bez ijednog agresivnog igrača,osim Ivana koji se nudi i kreće čitavu utakmicu..Znalo se da su ovi agresivni i brzi i mi opet presporu ekipu izveli na teren..U drugom poluvremenu čim su brži i agresivniji igrači ušli u igru djelovalo je bolje..
Eh to je to,Apolon jeste nivo vise u odnosu na nas ali svakako da se moglo igrati sa njima i da imamo povoljniji rezultat za revans. Ja sam ubjedjen da bi mi bili opasniji dosta sa Zecom i Veselinovicem na krilima sa Ivanom na 10 i vec ako se ne vjeruje Sehicu da se dovede bek a ne da se improvizuje.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 27, 2018 11:14 am

nece ovaj apolon daleko dogurat. cim nalete na nekog iole ozbiljnijeg ispadaju.


sehicI u zenici!!!
MIRZA RASCIC

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 254 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija