Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 10:30 am

salle86 je napisao/la:
ned nov 05, 2017 10:24 am
Fanzi je napisao/la:
ned nov 05, 2017 9:15 am
Potrebno je ispitati uzroke letargije, uzroke bezvoljnosti igraca na terenu, koja je posljedica lose fizicke temeljne pripreme. Za to je potrebno otici na trening.
:palacgore:

Ali fakat kako jedni te isti igrači nekad izgledaju ko najveći levati a nekad opet ko najbolji u ligi.
Sve je stvar volje, e kako nekog "natjerati" da u svakom meču bude bar 90% a ne nekad 100 a nekad 30...
Uzrok je sto jaranstvo igra a ne profesionalnost.
Kad su to Zajko i Kajkut bili najbolji u ligi ove sezone?
Uz to si zavalio Ubiparipa i igrao ti je Elsner. Do koga je to? Do volje igraca? Ja mislim da nije, ovi nabrojani su takvi.

I jedna cinjenica. Hoces biti najbolji a uzimas smece iz Zrinjskog i on ti prvi napadac treba da bude.
Jbg logika kad se ukljuci bez icega drugog ti sama kaze da to ne ide tako.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 10:35 am

Kospicar je napisao/la:
ned nov 05, 2017 2:18 am
Satro “samo” 100 netacnih pasova :placeodsmijeha:
broja sam tokom čitave utakmice, broj nije 100% tačan, ali je 80-90% tačno, 10-20 pasova gore dole
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 10:38 am

I jedino u globalu sto zamjeram Adzemu je to sto od pocetka glumi nesto s nekim izjavama, prepotencijom i slicno.
Ni u jednom trenutku nije rekao kako jest, vec se vadio na nesto.
To je losa osobina kod ljudi, pogotovo onih koji rade ovakav posao. Ti tako nikad neces napraviti ako ces bjezati od problema i sve drugo kriviti za neuspjeh a sebe ni najmanje.

Hajd lose se postavi tekma, postavi je lose i Zidan. Ali sumnjam da ce Zidan opet tako postaviti i sumnjam da ce reci da mu je vrucina kriva.
Zato Ado prisaberi se, spusti se malo i radi normalno. Nit si Amar, nit si Gvardiola nit ces to biti. Budi Ado i da udjes u krug trofejnih trenera, kojih i nema mnogo. Mozes sigurno, samo treba malo vise pameti nego do sad.

Ova polusezona se moze (mogla) izgurat, jer eto i sad smo mi na -2 sto nije strasno. Nemamo 18 kvalitetnih igraca za prvu postavu, imamo 13 mozda i njih treba maksimalno koristiti dok se ne pojacamo na zimu. Pusti cirkuzanja i eksperimentisanja, a vec si to eksperimentisao i bilo je lose.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 10:42 am

Fanzi je napisao/la:
ned nov 05, 2017 10:13 am
Veteran1965 je napisao/la:
ned nov 05, 2017 9:54 am
Problem nije u Adi problem je u svima nama. Niti je rješenje u tjeranju trenera, naprotiv mišljenja sam da bez obzira na sve treba ostati.. Problem je u našoj objektivnosti. Jučerašnja utakmica JESTE KATASTROFA. Nastup u Tuzli JESTE OČAJ Kada neko kaže uprkos pobjedama da su utakmice u Gabeli i Zenici bile TOTALNO NEGLEDLJIVE, mnogi ga etiktiraju kao neprijatelja. Kada neko konstatuje da u zadnjih par godina, na prste jedne ruke možeš izbrojati utakmice koje su nekad Želji bile sasvim normalne (ubjedljive pobjede, ubijanje igrom, par golova u prvom poluvremenu, molbe da se ne trpa više), nalaze se opravdanja u finansijskoj stabilnosti, izgradnji stadiona povjerenju i poštenju. Da se razumijemo, te stvari su izuzetan iskorak, i ogroman uspjeh današnjem okruženju i korumpiranom društvu, na žalost običnom navijaču Želje, nedovoljne. To pokazuju i frustracije po medijimani društvenim mrežama, to pokazuje osjeta na utakmicama, to pokazuje i nezadovoljstvo ( i uvrede koje nikako ne odobravam) koje navijači i simpatizeri iskazuju na istim. I na to još dodaj "neke" koji bi sve da mjenjaju, i koim ovo odgovara, i imaš trenutnu situaciju,nimalo obećavajuću.
Činjeica je da nama neka vrsta "resetovanja" treba. Samo je pitanje šta i kako. Ne bih previše pametovao, ali ja bi prvo resetovao ekipu. Prescjeci i zahvali se neambicioznim igračima, svima od reda. Ubaci omladinu, dovedi gdje fali. AKo ni to ne da rezultat i iskorak (po meni je to plasman u Europu, jer mi je trenutno jako upitan) onda se brate povucite, nema smisla više, očito je da ne posjedujete znanja i vještine da bi upravljali jednim ovako zahtjevnim klubom kakav je Željo...

Vrlo korektna kritika.
Nadam se da neces zamjeriti sto cu je iskoristiti za jos koju rijec o Klubu.
Prije svega, morate znati da podrzavam rad ove Uprave jos uvijek. Premda sada kada ovo napisem, ispada da sam njihov covjek, prijatelj, dio tima obzirom da se ponavljam, ali nisam. Stavise, par ljudi me s cudom pita zbog cega nije suprotno.

Stvar je jednostavna. Na tas vage za ove ljude dva argumenta: legalnost poslovanja i nikakva vizija u mojoj glavi kvalitetne zamjene za njih.
Razumljivo mi je da nerazumijevanje vaznosti legalnosti poslovanja ne razumije dobar dio navijaca. Ono par kolega iz struke se nije bavilo restrukturama preduzeca da znaju ocijeniti tezinu problema u kojima se Zeljo nalazi.
Treba, mora, bilo bi dobro... To su sve akcije koje navijaci ocekuju od nekoga. Koga?

S tim u vezi, ako kazem da sam uz Adzema, to je sto je u proslosti Zeljo ljude poput Adzema podrzavao.

Al jednostavno moj je problem sto Zelju ne gledam kroz titule, nego produkt radnicke klase koji nikako da vrati stari sjaj.
Nije meni do titule stalo, one nakon titule pred 5000 ljudi. Nego mi je stalo do 3000 rudara koji su isli podrzati Klub iz Velenja i Breze na finale kupa u Beogradu. Da postane ponos radnicke klase, a ne Real Madrid koji corluci svima.
100% sve u pravu i upravo tako i ja razmišljam. Možda ovaj dio oko sportskih uspjeha malo drukčije gledam, i drage su mi i titule, mada Europa je ono bez čega mi ne možemo...
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 10:50 am

Leon_Professional je napisao/la:
ned nov 05, 2017 10:30 am
salle86 je napisao/la:
ned nov 05, 2017 10:24 am
Fanzi je napisao/la:
ned nov 05, 2017 9:15 am
Potrebno je ispitati uzroke letargije, uzroke bezvoljnosti igraca na terenu, koja je posljedica lose fizicke temeljne pripreme. Za to je potrebno otici na trening.
:palacgore:

Ali fakat kako jedni te isti igrači nekad izgledaju ko najveći levati a nekad opet ko najbolji u ligi.
Sve je stvar volje, e kako nekog "natjerati" da u svakom meču bude bar 90% a ne nekad 100 a nekad 30...
Uzrok je sto jaranstvo igra a ne profesionalnost.
Kad su to Zajko i Kajkut bili najbolji u ligi ove sezone?
Uz to si zavalio Ubiparipa i igrao ti je Elsner. Do koga je to? Do volje igraca? Ja mislim da nije, ovi nabrojani su takvi.

I jedna cinjenica. Hoces biti najbolji a uzimas smece iz Zrinjskog i on ti prvi napadac treba da bude.
Jbg logika kad se ukljuci bez icega drugog ti sama kaze da to ne ide tako.
A eto mi znamo da je Ado jaran sa zajkom pa zato igra, a ne jer nema ko drugi, ne jer sinan svaki jebbeni meč dobije karton ili minimum svaki duel mu je prekršaj, ne jer mali Haris ne može igrati meč pa nazad busem 1000 kilometara pa da opet bude svjež, što Jovan kad ustane na pravu nogu najbolji je igrač lige na svojoj poziciji a kad ustane na krivu nije ni za federalne, što imaš Bogija i Kemu na štoperu gdje haman ovaj prvi po godinama može biti otac drugom, nemaš beka, Žeriću u meču protiv lokomotive jebbu sve a sad daj ga u prvi tim itd itd.
Ekipa je napravljena navrat nanos, imaš prvi tim koji je solidan ali kad svi igraju 90%, čim malo povuku ručnu to je patnja, imaš igrače koji nemaju ambicija da naprave nešto u karijeri već su ko da je državna firma uhljebi se i čekaj penziju, radi minimalno...
Ne branim adu, imam mu i ja milion zamjerki ali fakat zar neko misli da on ne želi najbolje, a nije da je totalni duduk pa da se ne razumije u materiju i posao, da bi neko od nas bio bolji... vazda i u svakom poslu je lakše kad sa strane gledaš
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 10:59 am

Sve pomenuto manje-više stoji, naravno, osim ovuh nekoliko nebuloza tipa hajmo opet reset, Ado odlazi, što nije igr'o junior od prve i sl. Frustracija je i kod mene još prisutna. Juče je bila nemjerljivo jaka. Al opet kažem, ovu stoku od igrača (čast znanim pojedincima), treba dobro nagaziti. Al za to je potrebna jaka podrška treneru.
Međutim, de malo pojedini ipak odvadite sa crnjačenjem. Tu smo mi rezultatski, dva boda, a može ova ekipa puno kad hoće. Biće ovde još svega.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:04 am

naravno da smo tu. i široki koji igra bolje od nas je viteza kod kuće pobijedio vrlo sumnjivim penalom. sve vrijeme će biti svega.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:08 am

Majstor sa brojem 44, možda nema brzinu, ali zato nema ni završnicu :D

slika


slika


slika
Zadnja izmjena: cikazubo, dana/u ned nov 05, 2017 11:16 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:10 am

Trenutna situacija medju prve cetri ekipe u ligi je ta da smo mi najlosiji. Generalno, nemamo sirine, nemamo igre. I kone pod Husrefom djeluju odlicno, Siroki preporodjen, odlicna ekipa, ovi tamo tanji nego prosle sezone, ali opet bolji od nas. Kod nas ako nam jedan igrac fali, katastrofa. Odmah sve pada u vodu, izmisljanje pozicija itd.. Slijedi nam paklen raspored, nakon ovog kiksa pritisak ce biti ogroman, i pobjeda u BL je pod moranje. Ako zelimo borbu za trofej, ovaj kiks negdje moramo nadoknaditi, a to mi se cini kao nemoguca misija, nazalost..
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:10 am

salle86 je napisao/la:
ned nov 05, 2017 10:50 am
Leon_Professional je napisao/la:
ned nov 05, 2017 10:30 am
salle86 je napisao/la:
ned nov 05, 2017 10:24 am


:palacgore:

Ali fakat kako jedni te isti igrači nekad izgledaju ko najveći levati a nekad opet ko najbolji u ligi.
Sve je stvar volje, e kako nekog "natjerati" da u svakom meču bude bar 90% a ne nekad 100 a nekad 30...
Uzrok je sto jaranstvo igra a ne profesionalnost.
Kad su to Zajko i Kajkut bili najbolji u ligi ove sezone?
Uz to si zavalio Ubiparipa i igrao ti je Elsner. Do koga je to? Do volje igraca? Ja mislim da nije, ovi nabrojani su takvi.

I jedna cinjenica. Hoces biti najbolji a uzimas smece iz Zrinjskog i on ti prvi napadac treba da bude.
Jbg logika kad se ukljuci bez icega drugog ti sama kaze da to ne ide tako.
A eto mi znamo da je Ado jaran sa zajkom pa zato igra, a ne jer nema ko drugi, ne jer sinan svaki jebbeni meč dobije karton ili minimum svaki duel mu je prekršaj, ne jer mali Haris ne može igrati meč pa nazad busem 1000 kilometara pa da opet bude svjež, što Jovan kad ustane na pravu nogu najbolji je igrač lige na svojoj poziciji a kad ustane na krivu nije ni za federalne, što imaš Bogija i Kemu na štoperu gdje haman ovaj prvi po godinama može biti otac drugom, nemaš beka, Žeriću u meču protiv lokomotive jebbu sve a sad daj ga u prvi tim itd itd.
Ekipa je napravljena navrat nanos, imaš prvi tim koji je solidan ali kad svi igraju 90%, čim malo povuku ručnu to je patnja, imaš igrače koji nemaju ambicija da naprave nešto u karijeri već su ko da je državna firma uhljebi se i čekaj penziju, radi minimalno...
Ne branim adu, imam mu i ja milion zamjerki ali fakat zar neko misli da on ne želi najbolje, a nije da je totalni duduk pa da se ne razumije u materiju i posao, da bi neko od nas bio bolji... vazda i u svakom poslu je lakše kad sa strane gledaš
Jes jes. Udje Hajdar i raznese sve igrace s trkom i borbenoscu. Prodje Livaja Kajkuta, Zebu i naleti na Hajdara uze mu loptu.

De mi jos opravdaj Kajkuta u spicu a Vojo nedje ni sam ne zna gdje.
Ja sam rekao da Zeba i nije los bio u drugom, a zasto nije igrao na svojoj poziciji. Jel to mi nismo imali lijevo krilo na klupi? Ima li smo i to dva, pa zasto onda da Zajko igra tamo, a na 10 izmisljas igraca.
Pusti molim te, Hajdar je mogao odigrati prvih 60 minuta stoposto.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:12 am

zeba je vrlo solidno odigrao drugo i kreirao par finih akcija, naročito sa stanićem...u prvom se ne sjećam da je ijednu loptu primio. a zapucao je i on zicer, iako mu je slučajno pala ono se mora pogoditi.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:21 am

Upravo to.

I pretjeralo se dosta sinoc oko nekih stvari. Ova ekipa bez suspenzija i bez povreda moze sve dobiti i izgleda dobro.
Eto Mladost smo razbili iako su Projic i Sinisa povrijedjeni. Opet kazem, imamo mi 13-14 igraca koji mogu igrati komotno u prvoj postavi i tako se boriti za vrh.

Jucer je bilo i vise nego treba suspenzija i povreda, ali i tako se moglo dobiti ono jucer da se nije dodatno osakatila ekipa.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:23 am

i bez eksperimenata. pa mi smo bolje odigrali juče protiv viteza nego na grbavici...
gradi željo boli te *****
 
dell21
Postovi: 2338
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:26 am

Izmišljanje pozicija je najveći problem, bar po meni.
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:34 am

Jedina pozitivno u ovome svemu je to sto se vidi problem u sredini kada nam ne ugraju Saban ili Hajdarevic...i odmah se osjetilo jucer na nasoj igri...znaci da se mozemo osloniti na nasu djecu...i Ramovic nam je postao vazna katika iako jos nije pokazao svoj puni potencijal i koliko moze...
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:36 am

cikazubo je napisao/la:
ned nov 05, 2017 11:08 am
Majstor sa brojem 44, možda nema brzinu, ali zato nema ni završnicu :D

slika


slika


slika
slika

Ovaj legendarni pas ne smije tek tako otići u zaborav!
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
damirfile
Postovi: 3365
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:47 am

Amar927 je napisao/la:
ned nov 05, 2017 11:34 am
Jedina pozitivno u ovome svemu je to sto se vidi problem u sredini kada nam ne ugraju Saban ili Hajdarevic...i odmah se osjetilo jucer na nasoj igri...znaci da se mozemo osloniti na nasu djecu...i Ramovic nam je postao vazna katika iako jos nije pokazao svoj puni potencijal i koliko moze...
To je to , mi sredine juce nismo imali.
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:47 am

Treba ismijavat svoje igrace. Ne treba se pitat sto covjek nije u formi, ili sto igra prvi put na najgorim terenima u Evropi. Ili prve minute s ekipom bez priprema.
Ne treba ga strpit, mozda podrzat, a ako ne ide zahvaliti se. Sutra ce jedan Slovenac mozda biti zainteresovan ulozit u Zelju, a neki Elsner ce rec pristojno da nije vrijedno truda i kakvi smo zapravo.
Treba mu ogadit fudbal, ismijavat ga ko ludjaka na ulici, zivotinju u cirkusu.
Treba sjest za komp i reci treba dovest nekog, gdje su pojacanja. Nekog, nesto.
Treba onda tvrditi Zivim Zeljeznicar.

Stvarno mi se ovo sve pocinje gadit... Vrte mi se neki drugi filmovi u glavi.
Zadnja izmjena: Fanzi, dana/u ned nov 05, 2017 11:49 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
stila
Postovi: 92
Pridružen/a: sub nov 04, 2017 9:52 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:49 am

Pozdrav plavoj porodici. Odavno pratim ovaj forum, al sam odlucio da pomalo ucestvujem u razmjeni misljenja.
Jucerasnji kiks je samo kulminacija lose igre od pocetka sozone.
Cim Nas je stala malo sreca doslo je do ovakvog rezultata.
Treba biti iskren i reci da smo vise bodova donijeli na srecu nego na neko znanje.
Po meni Ado nije kapacitet za klupe Zeljine, al definitivno u njemu je najmanji problem.
Ja bih sutra potpisao da ga smjene, ako ce to donijeti sto posto boljitak u igri ali nece.
Najveci kiks ove uprave vidim u tome kad je doslo do smjene Slavke sto nisu otjerali pola ovih igraca.
Drugo mi imamo previse igraca na platnom spisku, koji nece primirisati pvom timu a uredno primaju placu.
Da ih se rijesilo na vrijeme onda se moze i pricati o dovedjenu neka dva dobra pojacanja za nase usove.
Svasta bi jos napisao al dosta za prvi post.
Pozdrav jos jednom plavoj porodici...citamo se!!!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2017 11:50 am

A to sto oni ismijavaju ime Željzničara iz utakmice u utakmicu nema veze..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], milanribar i 136 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija