Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 2:23 pm

exbabilon je napisao/la:
ned okt 08, 2017 1:57 pm
Da bi stadion bio estetski na zavidnom nivou, jug je prioritet. Da bi vise raje pocelo dolaziti na tekme, teren je ipak prioritet.

S tim sto teren ne ide bez ekipe.

Puno je jos stepenica do nivoa na kojem zelimo biti, i sportski i administrativno i infrastrukturno, ali bitno je da smo na pravom putu.
Logicno bi bilo da kanton plati novi teren, imajuci u vidu broj turista koji bi dolazili u glavni grad i pozitivan efekat na lokalnu ekonomiju.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 2:35 pm

Ma treba i tu biti objektivan i realan. Reprezentacija bi godisnje mozda 5 puta igrala na Grbavici, pitanje je veliko da li Kanton tu ima preveliku korist. Druga je stvar sa Zenicom, manje mjesto, reprezentacija je donijela malo zivota tamo, proslavila Zenicu i zahvaljujuci BP i Areni, Zenica je postala pravi sportski grad i po tome je prepoznatljiva. Lokalna ekonomija Sarajeva je puno jaca i bez reprezentacije. Ima kanton puno vecih problema od toga sto reprezentacija ne igra u glavnom gradu. Bojim se da je samo Zelji prioritet rekonstrukcija terena i juga na Grbavici, vlast i savez su u fazonu moze, a i ne mora.
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 2:44 pm

Što se tiče saveza i njihove pomoći mi ćemo sve sami da uradimo jug sa krovom, krov na istoku, teren i zapad.
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 2:51 pm

Ma kad napravimo idealan stadion ne treba im ni dati da igraju na Grbavici,bagra lopovska..Pa onda kad opet bude Zenica suspendovana neka idu vani i igraju..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Rambo_Amadeus
Postovi: 1109
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 5:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 3:01 pm

Za koliko klubova u toku jedne sezone smije nastupat' igrac? Moze li Lendric u januaru potpisat' za treci klub ?
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa"
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 3:03 pm

Okolele je napisao/la:
ned okt 08, 2017 2:51 pm
Ma kad napravimo idealan stadion ne treba im ni dati da igraju na Grbavici,bagra lopovska..Pa onda kad opet bude Zenica suspendovana neka idu vani i igraju..
Putpuno se slazem, ako kanton i savez nisu u stanju ili nemaju zelju da pomognu u finansiranju izgradnje, onda nebi im ni ja dao da se igraju utakmice na stadionu. Oni samo imaju koristi od toga, a nebi nista ulozili. Bas je jednostavno.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 3:13 pm

Okolele je napisao/la:
ned okt 08, 2017 2:51 pm
Ma kad napravimo idealan stadion ne treba im ni dati da igraju na Grbavici,bagra lopovska..Pa onda kad opet bude Zenica suspendovana neka idu vani i igraju..
Neka igraju. Ali izdaš im po komercijalnim cijenama, Pa lijepo zaradiš.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 3:17 pm

I ja sam tog stava bio @okolele.
Ali, onu sliku od sinoć mi niko ne može izbrisati iz pamćenja. Gledati Edena Hazarda, poslije Ronalda i Neymara najboljeg krilnog igrača, gledati De Bruynea koji je uz Isca najinteligentniji igrač na svijetu, Karaska koji je ponajbolji igrač Atletika uz Griezmana, Mertensa koji rešeta u ekipi koja igra najljepši fudbal, Fellainija koji je kralj šesnaesterca, Kurtou koji je među top5 golmana svijeta, a još su tu falili Lukaku, Naingolan, Kompany.
Pa sa druge strane gledati igrače koji sa ponosom nose državni dres. Ti igrači su rođeni u BiH. Većina ih je upravo krenula sa ovog stadiona.. Iz ovog blata su postali to što jesu. Nisu na nivou Belgijanaca, ali i dalje su klasni igrači. Pa onda vidiš Duljevića koji je do jučer gazio 10 puta gore terene, i shvatiš da nije samo Memiji lomio pršljenove. Sinoć je lomio i klasama poput Vertongena, Vermalena, Aldeverelda. I onda shvatiš da i u našoj ligi ima i uvijek će biti onih koji će uz kvalitet neupitan za našu ligu, ali itekako upitan za veće nivoe kakva je sinoćnja utakmica bila, uz srčanost i borbu za državu koju godinama nemamo, biti ako ništa na nivou ostalih kojima ova reprezentacija ništa ne znači. Primjer mi je Island. Za ovu reprezentaciju meni je godinama bila sve manja želja da ih pratim, pa mi je sad gotovo svejedno pobijedili ili izgubili. Jer su to većinom igrači po nacionalnom ključu, i ovi koji su kao naši, iz dijaspore su. Pa onda jedan Pjanić šatro povrijeđen. Jes al u kurcu. Zna momak da će se opet sve svaliti na njega poslije poraza, pa bolje da glumim povredu da vide kako je bez mene.
Dalje, sa ponosom sam sinoć gledao Grbavicu a pred očima mi slike iz januara prošle godine kada je Grbavica bila sve osim stadiona.
Sa ponosom sam gledao i onaj travnjak sinoć. Nije svjetski, nije prigodan za igru, ali je naš. Mi ga plaćamo i održavamo. Isto tako što i plaćamo sve ostale stvari vezane oko stadiona, da bi reprezentacija mogla igrati u BiH, a ne da pukne bruka pa da kao Gibraltar igramo u Portugalu. Za sve ovo su zadužni navijači Želje koji su pomogli kroz razne projekte da bar imamo osnove da reprezentacija može igrati, uz veliku volju i želju Uprave.
Gdje je Savez tu bio? Da je savez polovično uložio novca koliko smo mi dali u ovih godinu i pol, sada uopšte ne bi bilo dileme da li Bilino polje ili Grbavica.
Da su makar travnjak uradili..
I onda svi pišu o tome kao bruki, a niko ne vidi drugu stranu, šta smo mi sve uradili kao klub koji i dalje ima dugove prema državi, ne razmišljajući o tome kakva bi bila bruka da smo sinoć u Zagrebu igrali.
I, na kraju, ako mi išta može vratiti želju za reprezentacijom, može Grbavica.
Centar svijeta!
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 3:43 pm

tačno tako. najkraće rečeno - da je do njih koji seru bilo igrali bi van države.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 3:48 pm

Savez treba lijepo da ulozi u teren. Izvaliti 2 miliona i uraditi kako treba, za uzvrat mi im ne naplacujemo igranje reprezentacije bilo koje selekcije dok se ne otplati 2 mil. Ako nece nije problem mi cemo ga uraditi poslije tribina, a onda ih za svaku utakmicu oguliti ko ovcu. A dok se ne uradi neka igraju na BP, Maksimir, Poljud, Marakana itd. Nas prioritet bi trebao biti poslovni prostori na istok, da se stave u funkciju i pocet ubirati pare.
Da smo igrali negdje drugo opet bi mi bili najgori. Bila bi prica najveci klubnema uslovan stadion, toliko para a opet ne moze igrati reprezentacija itd. To je normalna stvar naseg drustva...
Zadnja izmjena: Vrag, dana/u ned okt 08, 2017 3:49 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
SirAlexFerguson
Postovi: 841
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 8:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 3:48 pm

Sad kad su vidjeli u kakvom je stanju klub iz kojeg su ponikli i postali ono sto jesu Baždarević, Džeko, Šehić, Cocalić, Zukanović, Bajić, Hodžić, Vršajević, Višća odlučiše da doniraju novac za novi travnjak u saradnji sa navijacima. :prst: ( Ne bi bilo loše).

Ne znam zasto se ne okupi delegacija i put UEFE.. tako i tako, pokazes ratne slike, pokazes poslijeratne, pokazes slike od prije godinu i pokazes slike danas, i lijepo zamolis da pomognu, pa bar 30-40% neka oni plate ako ne mogu sve, vjerujem da bi se sa jakim čovjekom na čelu ovo moglo izganjati. Možda lupam gluposti, al mislim da uz sve napore koje je ulozio klub imamo sanse da Uefa nadje razumijevanje i pomogne.
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 4:14 pm

Puna podrska Upravi na ovome sto rade! Sinoc je bilo brutalno biti na Grbavici! Covjece mi smo vecinu ovoga sami uradili, iz svog dzepa.

Inace, kada sam pisao prosle godine da je Dulja najbolj igrac lige kada hoce da igra, smijali su se pojedini. Vidjelo se sinoc, decko da je otisao prije 2-3 sezone vani, mogao je biti mozda duplo bolji. Nadam se da smo dobili lijevo krilo za buducnost kada je repka u pitanju.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 4:24 pm

Stvarno ste zagušili temu sa repkom, niko da priupita šta nam radi ekipa na pripremama, pola vas i zaboravili gdje je ekipa. Do prije par godina naši igrači nisu imali osnovnih uslova na stadionu a sinoć su vrhunski fudbaleri imali minimum potrebnih uslova za odličnu tekmu sa 7 golova, da je vrijeme poslužilo i da je teren bio kao protiv lažnih Mostaraca svi bi govorili o ekstra uslovima za vrhunske fudbalere. Svi mi znamo da je potrebno uraditi još jako puno posla na našem stadionu i abd. oni će biti urađeni ali tek kada se stvore objektivni uslovi za to, malo nam je preko noći ( da oprostite na izrazu ) zinula g*uzica i sve bi odmah da se radi. Ima tu i dobrih prijedloga kao što je SAF predložio za pomoć od UEFE za travu samo što nije u kalkulaciju ubrojao ostatak potrebnih sredstava, ako UEFA da 30 % za travu odakle nam ostatak od 70% ( cca 1 M KM ).
イビチャ・オシム
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 4:39 pm

Pa kad kanton ima 250k km za jedan novogodisnji teferic onda bi bio red i da podrze izgradnju terena.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 4:40 pm

apelujem da poklon čarobnjaka rodnom gradu ne nazivate teferičom ili koncertom... :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Avatar
1950
Postovi: 168
Pridružen/a: pet dec 02, 2016 6:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 4:42 pm

Treba nasim igracima pokazat sinocnju utakmicu i natjerat samo da gledaju kako se krece bez lopte
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 4:42 pm

Ako dođe do toga da se radi teren da to ne bude sanacija, popravka, od toga nema nista sto ce uraditi gornji sloj a dole drenaza i odvodi za vodu nikakvi.

Sve kompletno da bude novo, kao na Bilinom P. sto je rađeno.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 4:48 pm

Elegant je napisao/la:
ned okt 08, 2017 4:42 pm
Ako dođe do toga da se radi teren da to ne bude sanacija, popravka, od toga nema nista sto ce uraditi gornji sloj a dole drenaza i odvodi za vodu nikakvi.

Sve kompletno da bude novo, kao na Bilinom P. sto je rađeno.
Pa ako se ikada bude radio, a vjerujem da hoce, tako ce i biti! Glupost bi bilo nesto drugcije raditi kao sto si rekao.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 5:18 pm

radilo se i radiće se.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1596
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 5:22 pm

Sve cestitke klubu za promociju omladinske skole u SCC :palacgore: :palacgore:

Nek nasi (trener i igraci) pogledaju sinosnju tekmu bar jedno 10 puta pa da skontaju kako se igra po onakvom terenu, kako se otkriva prostor, itd.

Online

Trenutno korisnika/ca: Dzezvar, Google [Bot] i 282 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija