Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 10:34 pm

Bravo kAtzie! :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 10:41 pm

kAtzie je napisao/la:
pet sep 22, 2017 10:28 pm
Postovanje plava braco,

Prije nego pocnem, samo da vas upozorim da ce ovo biti jedan malo duzi post. Kratko cu spomenuti, sto bi od vas neki rekli, anamo onaj forum. Pisati cu o utakmicu u Jajcu, tacnije u "Oko sokolovo" cu staviti jednog igraca - Dinu Hasanovica. Na kraju, dati cu svoje misljenje o prostorima na sjeveru. Ovo radim jer sam odlucio da se malo vise posvetim pisanju na forumu.

Znam da rizikujem ban, ali evo. Sto se tice drugog foruma, tamo sam cesto ali samo kao posmatrac. Ne pisem iz ociglednih razloga. Ja nas sviju vidim kao navijace Zeljeznicara. Ima onih koji to zaista nisu, ali takve je lahko prepoznati. Misljenja se mogu i moraju razlikovati, jer kad ne bi, ne bi bilo zabavno. Ja nisam u stanju biti cest gost u Dolini jer zivim i radim u Kanadi. Kad god je utakmica i kad ima stream, ostavim sve sto radim da bih pogledao utakmicu, cak i na poslu. Nekada, tokom utakmice, vecina vas ovdje je na utakmici i nekada je drugi forum brzi u nalazenju linka za utakmicu. Meni je zaista bilo drago kada sam saznao za ovaj forum i da cu opet moci citati postove od boccaccia, storma, jovana, pileta i mnogih vas, da ne nabrajam dalje.

U zadnjim danima rijec "analiza" je postala nekako ogavna, ali ja cu ponuditi neku drugu vrstu analize. U "Oko sokolovo" cu staviti Dinu Hasanovica tako sto cu analizirati njegovo kretenje kada je u kadru. Za to cu iskoristiti zadnji izvjestaj od ekipe 1921tv. Ovom prilikom bi zelio da se zahvalim svima u i oko 1921tv postave. Momci, radite vrhunski posao!! Svaka vam cast!

Izvjestaj ekipe 1921tv mozete pogledati na sljedecem videu.

phpBB [video]


3:09 - 3:45
Odigrava pas nazad do Osmankovica koji krece naprijed sa loptom. Momentalno, Dino popunjava i pokriva Osmankovicevo mjesto na stoperu. Osmankoviceva duga lopta dolazi do Zeca koji nas dovodi u vodstvo.

3:47 - 4:03
Na vrhu kaznenog prostora. Nekoliko sekundi kasnije, utrcava u kazneni i pokriva centarsut.

4:27 - 4:43
Iz napada se okrece u defanzivu. Pokriva njihovu sredinu (ocigledno jer na 4:32 provjerava gdje je igrac kojeg treba da cuva). Vraca se nazad i pravi visak na nasoj strani.

4:45 - 5:03
Vidimo ga na igracu, pobjedjuje u zracnom duelu, onda gubi duel na zemlji. Ostaje na lopti.

5:04 - 5:10
Vidimo ga kod aut linije. Kod njihovog auta, on pravi defanzivni visak na nasoj strani.

5:12 - 5:35
Uz loptu sa igracem. Kasnije kroz noge propusta pas koji vodi do dobre prilike Metalleghea. Na kraju je to prvo blokira Projic a kasnije brani Veca.

5:52 - 6:10
Na lopti, gubi duel sa igracem. Ne odustaje ni nakon izgubljenog duela i pozrtvovano uklizava i blokira sut.

6:11 - 6:23
Na strani gdje je lopta (gdje i treba da bude). U nastavku preuzima i pokriva Projicevu poziciju beka. Stvarno ne znam gdje je projic bio.

6:43 - 7:10
Prekida njihov pas, ali lopta eventualno opet dolazi do igraca Metalleghea. On ostaje na igracu ali gubi duel. Povlaci se u sesnaest metara i pokriva eventualni centarsut.

7:10 - 7:21
Defanzivan, sjajno prati igru i ometa sut protivnickog igraca.

7:44 - 8:22
Ovo je ono kad njihov golman namjesta loptu, pa mu ljudi seve mater sa tribina. U nastavku akcije, kad je skinuo Ramovicu zicer, gromoglasan aplauz i podrska sa te iste tribine. U 30 sekundi prezentirana sva raskos naseg mentaliteta :D
Dino inace pokriva svoju poziciju.

8:22 - 8:45
Defanzivan, ali pravo lahko ispao sto je kasnije dovelo do prilike Metalleghea.

8:58 - 9:19
Defanzivno propustio pas nakon cega mu se vraca odbijena lopta. Njegov izbacaj dovodi do kontre u kojoj Zeric krade loptu i uposljava Zeca koji slabo sutira i upropastava veliku sansu.

9:35 - 9:55
Prati igru i jedini pomaze Mujagicu sa presingom. Kasnije presjeca pas domace odbrane, finim driblingom se izborio za sut ali lose sutirao i lopta otisla preko gola.

Ovako sam ja stvari vidio prateci samo Dinu Hasanovica. Po meni, momak je odigrao fenomenalnu utakmicu, barem prema ovome sto sam vidio na izvjestaju. Pokrivao je, trcao, popunjavao ostale pozicije za igrace koji su bili izvan pozicije (Osmankovic kod gola i Projic u jos jednom napadu). Za sve ovo, moj glas za igraca utakmice ide bas njemu. Opet naglasavam, nisam gledao utakmicu, misljenje baziran na vidjeno u prilogu ekipe 1921tv.

Rekao sam da cu se dotaci teme o poslovnim prostorima na sjeveru.
Ako mi bas ne mozemo ponuditi svotu novca da kupimo to zemljiste i prostore, ili ako to nekako ne mozemo zakonski rijesiti, zasto onda ne bi razgovarali sa vlasnicima i nekom potencijalnom ulaganju u te prostore. OK, ti hoces da prodajes burek i cevape, nije frka. Ja cu ti napraviti moderniji prostor, nabavicu licencu za prodaju alkohola, stavicu par modernih televizora u prostor i vrtit priloge 1921tv. Navijaci ce moci doci na pivu i cevape (burek) prije i poslije utakmice. Jos cu staviti da se moze kupiti koji suvenir (dres, sal, majica - dodje ljudi izvan granice Bosne, popiju par piva, kupe dres komsiji u Svicarskoj). Ulozim ja u tebe, ti jos prodajes svoje cevape i burek ali u deset puta ljepse estetski uredjenom prostoru. Ja prodajem pice i rekvizite. Grbavica izgleda ljepse. Obe strane na konju.

Ja razumijem da to sve izgleda jednostavno i da tu postoji vise faktora koji uticu na to. Ok, tesko ostvarivo, ali nije nemoguce.

Opet naglasavam da je ovo moje misljenje i da se imate pravi sa istim sloziti ili ne. Nastojati cu da budem vise aktivan u pisanju na forumu. Radujem se buducim diskusijama sa svima vama.

PO BODOVE U TUZLU!

VOLIM TE ZELJO! :zeljeznicar1:
Ti inace falis na nekim nama dobro poznatim borilistima prijatelju stari, a fale i ona vremena. Tada si znao ko je supak, a ko je raja. Svaka ti je zlatna i radujem se tome sto ces biti aktivniji. A idealno bi bilo da nakon svake utakmice pises ovakve postove. Hvala na javljanju, a nemam nesto ni dodati ni oduzeti :)
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1596
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 10:52 pm

Super prijedlog vezan za poslovne prostore... ja slicno trabunjam vec godinama... ali slabo to ovdje prolazi i bude citano i konkretno analizirano, bitnije je da gavran napise f5 pa 300 komentara vezanih za to... budi aktivniji pa da se i ima sta pametno procitati... malo ljudi ovdje zaista i doprinosi tome
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 10:58 pm

Planiraju li se uskoro i ostali reflektori ofarbati ?
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3572
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:03 pm

cikazubo je napisao/la:Planiraju li se uskoro i ostali reflektori ofarbati ?
Joj to bih volio vise nego ista. Ali kako sam procitao nekad ranije treba oko 21k za farbanje jednog, znaci jos preko 60k za sva tri.

Puno je fakat...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:06 pm

Ma i nije ali pretpostavljam da trenutno ima i mnogo važnijih stvari za uraditi na stadionu..
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
gavran
Postovi: 7557
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:09 pm

cikazubo je napisao/la:
pet sep 22, 2017 10:58 pm
Planiraju li se uskoro i ostali reflektori ofarbati ?
DA
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:10 pm

Ima li tačan podatak sa koliko novca je savez uletio u ovo osposobljavanje stadiona za Belgiju, kad su već sijalice odradili mogli su ofarbat makar onaj drugi na jugu da ne odskače..
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:37 pm

Ma ofarbaćemo ga vala da je ko ajfelov toranj :D

Rekoše da je veći iznos nego što mi ulažemo u ostale popravke, znači cca nekih 150-200k

@kAtzie odličan post i odlična analiza Hasanovića :palacgore: , momak se maksimalno trudi, nekad i pogriješi ali ne odustaje što je najvažnije.

Inače evo molba za sve forumaše da se aktivnije uključe i da se kvalitet postova i dijaloga podigne na mnogo veći nivo, potencijala za to ima sigurno. Ne vidim da Sergejević piše u zadnje vrijeme, nadam se da nije nešto ljut :) Nema potrebe za tim.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:40 pm

Brkoo je napisao/la:Ti igraci i treneri su svjetski nivo, nece na Radju utjecati to sto ce ispusiti citavu ako treba i steku par sati pred utakmicu jer ce na tekmi biti jedan od najboljih igraca na terenu, ali da to Stanic uradi ne bi znao jel na stadionu ili na ahiretu. Odnosno da pojednostavim, da se to ne primjeti na terenu niko to ne bi ni komentarisao. Mene boli qrac kakav je ko kao covjek, jel Hare, Cenan, Slavko dobar, los, ovakav ili onakav, gledam kako je radio dok je bio ili dok je jos uvijek u klubu. Alihodzic je bio na par funkcija i nije nista pokazao, sa funkcije na funkciju a u biti nista. Da nije bio odlican stoper i da nam nije donio radost u toku igracke karijere, svi bi ga sad zvali uhljebom i tjerali iz kluba, da se ne lazemo. Cenan je doveo par finih igraca ali nije poentirao kad je trebalo, sa 3 pojacanja ali bas pojacanja ova ekipa bi imala jos vece sanse za titulu..
Iskreno kod Hareta sam ja prvi griješio. Mislio sam da nije sposoban, istina nije za neke. Medjutim sad neke stvari što radi i što je radio kao operativac od početka gradnje istoka, kapa do poda. Od više ljudi sam dobio info da radi odlične stvari. Za to mu skidam kapu... Ne mogu reći da nije nizašta sposoban. Dok je radio i kao 'SD' imao je ograničene stvari, po pitanju nekih mu zamjeram dok neke druge je jako dobro radio. Vjerujte mi da je tako 'nesposoban' ne bi on bio u klubu svo ovo vrijeme. Ne trpi klub neradnike. Nemojte da sudimo o nečemu što ne znamo. Lično sam ja prvi sudio njemu prije neke stvari, na kraju sam se pokaj'o.

Sent from my thl T6S using Tapatalk

Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:50 pm

gavran je napisao/la:
cikazubo je napisao/la:
pet sep 22, 2017 10:58 pm
Planiraju li se uskoro i ostali reflektori ofarbati ?
DA
Kažu Messer će i ostale da ofarba :D

Sent from my thl T6S using Tapatalk

Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:50 pm

Sta mislite koga sutra da ocekujemo u prvih 11...mislim da ce Hajdarevic biti u paru sa Blagojevicem...
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:52 pm

@kAtzie Piši češće brate... Jako dobar post...

Sent from my thl T6S using Tapatalk

Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2017 11:54 pm

GoodisonPark je napisao/la:Ma ofarbaćemo ga vala da je ko ajfelov toranj :D

Rekoše da je veći iznos nego što mi ulažemo u ostale popravke, znači cca nekih 150-200k

@kAtzie odličan post i odlična analiza Hasanovića :palacgore: , momak se maksimalno trudi, nekad i pogriješi ali ne odustaje što je najvažnije.

Inače evo molba za sve forumaše da se aktivnije uključe i da se kvalitet postova i dijaloga podigne na mnogo veći nivo, potencijala za to ima sigurno. Ne vidim da Sergejević piše u zadnje vrijeme, nadam se da nije nešto ljut :) Nema potrebe za tim.
Savez puno više ulaže, da ne navodimo tačne cifre...

Sent from my thl T6S using Tapatalk

Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 23, 2017 12:34 am

gavran je napisao/la:
pet sep 22, 2017 11:09 pm
cikazubo je napisao/la:
pet sep 22, 2017 10:58 pm
Planiraju li se uskoro i ostali reflektori ofarbati ?
DA
Ti se bindo sam banuj, ti i tvoj F5 ;)
 
Edis Mulalic 1921
Postovi: 550
Pridružen/a: sub jun 24, 2017 12:40 am
Lokacija: South Side
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 23, 2017 1:05 am

Meni je Hasanovic losiji od svih koji su debitovali ove godine kod Adzema, tehnicki je limitiran i zaostao. Naravno to ne znaci da je slabiji od nekog iz Crne Gore ili Srbije koji dodje s tri banke i uzma isto toliko hiljada, ali eto... nadam se pobjedi u Tuzli iako ce biti bas tesko. Ne treba srljati, hajde Plavi !
Modus vivendi !
 
Avatar
godrina
Postovi: 1421
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 23, 2017 2:26 am

Jest tehnicki losiji al je defanzivni vezni koji bi trebao da ganja njihove veznjake, presijeca pas igru, udari kad zatreba.
U Tuzli ne bi trebali izgubit, uz maksimalnu koncetraciju se moze uzet, samo ako budu fokusirani i spretni.
uvjek uz tebe i ti to dobro znas, tebe volim ja za tebe navijam :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
boro elcic: igrac ne smije trcat direktno na gol protivnika jer time opstruise igru i ugrozava njenu regularnost
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 23, 2017 3:24 am

arelinho je napisao/la:
shzna je napisao/la:
pet sep 22, 2017 9:46 pm
Treba mi neko ko se bavi treningom (teretana, bodyweight vjezbe itd.)

Izvinjavam se na offu.
@Grbavica se bavi time. Planira i teretanu da otvori od Željinih para.
Odusto sam od teretane. Otvaram kafanu na istoku sa masnom gologuzom pjevacicom bice vise koristi :D
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 23, 2017 5:13 am

Naguzite ćelavog egoistu, lažova, trenersku i ljudsku nulu.
Naguzite i tuzlanske homoerectuse, njihove ogavne face i mentalitet.
Gurnite ih u najdublju provaliju, iz koje ih više ni sam Bog neće moći podići.

NAPRIJED ŽELJO LJUBAVI MOJA!
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
gavran
Postovi: 7557
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 23, 2017 6:33 am

Minjore je napisao/la:
sub sep 23, 2017 12:34 am
gavran je napisao/la:
pet sep 22, 2017 11:09 pm
cikazubo je napisao/la:
pet sep 22, 2017 10:58 pm
Planiraju li se uskoro i ostali reflektori ofarbati ?
DA
Ti se bindo sam banuj, ti i tvoj F5 ;)
Ne valjA ti taKstatura :pivo:
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Diverzant, g 1, Google [Bot] i 99 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija