Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Edis Mulalic 1921
Postovi: 550
Pridružen/a: sub jun 24, 2017 12:40 am
Lokacija: South Side
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 7:21 pm

Sale ima dnk za Zelju I doveden je po ustaljenoj proceduri.Neznalice ne uzmete li trofej FAJRONT.
Modus vivendi !
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 7:27 pm

Ujko je napisao/la:
pon jul 31, 2017 7:20 pm
Model1964 je napisao/la:
pon jul 31, 2017 6:45 pm
@ Ujko
Procitao sam tvoj post sa odusevljenjem
Ako moze da mi odgovoris na dva pitanja.
Ne zanima me tvoj indentiet ( Nije lijepo😀)ali me zanima koje je to prezime u nasoj historiji sa kojim si krvno povezan?
Drugo pitanje je koliko si imao godina kada si gledap prvu tekmu 1971 godine?
Meni dopizdila prozivanja da sam najstariji na forumu😆. Nadam se da so imao makar 8 godina😀
Imao sam 10 godina na toj prvoj tekmi protiv Maribora, tako da
si dobio konkurenciju sto se tice nas u godinama. Prezime ti sa-
ljem na p.p.
Dobro je .. 10 godina :11:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 7:40 pm

jesi l' odahn'o? :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Avatar
bistrikboy
Postovi: 692
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 4:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:02 pm

Model1964 je napisao/la:
pon jul 31, 2017 7:11 pm
Grbavica je napisao/la:
pon jul 31, 2017 7:02 pm
ovaj model samo napada narod ccc
Napadam samo lazove i petljance
Kada neko kenja da smo kokuzi, da smo sve pare potrosili a nema konkretne dokaze onda zasluzuje napad..
Nismo kokuzi ali nemamo toliko para koliko ovdje neki misle
1921-1987-2007
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:05 pm

bistrikboy je napisao/la:
pon jul 31, 2017 8:02 pm
Model1964 je napisao/la:
pon jul 31, 2017 7:11 pm
Grbavica je napisao/la:
pon jul 31, 2017 7:02 pm
ovaj model samo napada narod ccc
Napadam samo lazove i petljance
Kada neko kenja da smo kokuzi, da smo sve pare potrosili a nema konkretne dokaze onda zasluzuje napad..
Nismo kokuzi ali nemamo toliko para koliko ovdje neki misle
Ili nemamo za vodu ili davaj vamo Mesija
Nasa posla 😆
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:11 pm

slika
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:15 pm

Larse ima li gdje sa Adzemom ova emisija na BHT sport, a i sa Amarom?
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:21 pm

ponosannavas je napisao/la:
pon jul 31, 2017 8:15 pm
Larse ima li gdje sa Adzemom ova emisija na BHT sport, a i sa Amarom?
Pojma neam, nisam stigao snimati
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:22 pm

Ima li kakav link da Lemdaru gledam bar prvo poluvrijeme?
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:32 pm

vidi na sportstream365.com


koji je broj onih gdje se prodaju godišnje ? hića je
 
sastrane
Postovi: 824
Pridružen/a: sri jun 28, 2017 7:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:45 pm

Nema na ovoj stranici. De nadji nam da gledamo..

EDIT : Ima, pise Oser : Lens :D
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:46 pm

 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 8:48 pm

Je l to Cenan jos nije otisao?
1987
 
Avatar
The Desert Fox
Postovi: 187
Pridružen/a: pet feb 26, 2016 2:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 9:03 pm

shzna je napisao/la:
pon jul 31, 2017 8:48 pm
Je l to Cenan jos nije otisao?
Otišao, ali po Kajkuta.
Zadnja izmjena: The Desert Fox, dana/u pon jul 31, 2017 9:04 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Željezničar über alles !

Deutsche Afrikakorps !
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 9:10 pm

Nisam bio tu, tekmu nisam gledao, rezultat me ne cudi. Na stranu sve okolnosti tog meca, priprema i nacin na koji smo usli u novu sezonu su bitni. Ekipa kakvu trenutno imamo nije sampionska, pravit ce kikseve i kuci i na strani. Pobijedit cemo dvije pa izgubiti jednu, pobijediti lupam Zrinjskog pa 2 nerijeseno... Odavno ovdje pisem da bez 2-3 provjerena i jaka igraca, igraca prevage, mi ne smijemo uci u prvenstvo, a usli smo. Trazili ste, gledajte. Na los igracki kadar jos smo i trenera promijenili dan pred prvo kolo i dodatno zakomplikovali sve.

U ovoj situaciji daj sta das i spasavaj se ko moze, Kajkut je cak i najmanje los potez jer smo u napadu pretanki, a boljeg igraca, a da ga mi mozemo dovesti od Kajkuta tesko da ima. O tome je davno trebalo razmisljati, ali kompletno neznanje, nerazmisljanje i sve ostalo, stane u recenicu iz prvog dijela da nam je priprema za prvenstvo katastrofalna.
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 9:12 pm

Remorker je napisao/la:Prije svega bih da se ogradim od svih mogućih prepiranja, sarkastičnih komentara i sl. Ništa od toga me ne zanima, zato i ne pišem često. Nemam veze ni sa jednim članom ove ili neke prethodne uprave, skoro da me i ne zanima ko je na tim bitnim funkcijama u klubu. Jedino što me, kao prosječno upućenog navijača, zanima je konačni rezultat njihovog rada.

Kada je neko jako loš, pravi neke skoro nepopravljive greške, ne vrijedi mu govoriti mnogo, jer možeš biti siguran da te neće poslušati i da će nastaviti po svome. Međutim, kada je neko u svome poslu uspješan, barem djelomično, ali kod njega primijetiš želju za napretkom, shvatiš koliko se trudi da postane bolji, onda mu trebaš maksimalno pomoći u toj namjeri. Ne kažem da sam ja, ili neko drugi na forumu, dovoljno stručan da bih mogao adekvatno doprinijeti prosperitetu našega kluba, ali dvije glave su uvijek pametnije od jedne. Ne znam koliko članova foruma ovdje ima, ali siguran sam da od deset ideja koje mi nalupamo na tastaturi, barem jedna je dobra. Sudeći po zadnjih nekoliko mjeseci, očigledno je da i trenutni članovi uprave isto tako razmišljaju i svaka im čast što u sasvim dovoljnoj mjeri slušaju želje navijača i još jednom im hvala za sve što su učinili otkako su tu. Mi, prosječno upućeni navijači, koji Senada i društvo znamo samo djelomično, njihova imena nikada nećemo zaboraviti, jer će ovaj period ostati zlatnim slovima upisan u historiji FK Željezničar.


Postavlja se pitanje šta dalje. Za sve segmente, osim sportskog, ljudi u upravi su mnogo pametniji od mene, od vas, zato nemam nimalo brige što se toga tiče, znam da je klub u pravim rukama i stvarno mislim da se ne bismo trebali petljati u to. Ipak, što se tiče sportskog segmenta imam nekoliko ideja za koje smatram da bi ih trebalo detaljno razmotriti.
Mi, kao klub iz jedne od najgorih liga na svijetu, ne smijemo imati nikakvih predrasuda, ponosa ili nešto slično što nas može sputavati u našem razvoju. Sasvim je normalno u svijetu danas da ekipe kopiraju mnogo toga jedne od drugih, čak i najveći timovi na svijetu to međusobno rade, jer zašto ne iskoristiti nešto što je dokazano dobro i što ti može koristiti?! Potrebno je pronaći klub na koji ćemo se ugledati i po čijem sistemu ćemo raditi i napredovati. Veliki klubovi iz regiona su to već shvatili, Dinamo prije svih, i već godinama proizvode kvalitetne mlade fudbalere, zarađuju velike svote novca, a rezultati ne ispaštaju. Svakako da to nije baš tako lahko ostvarivo, ne može preko noći, ali ne trebamo samo gledati šta će biti sutra, nego šta će biti za dvije, tri ili pet godina. Da li ćemo i tada čekati da se neki naš bivši igrač naigra ozbiljnog fudbala pa da se pred penziju vrati kod nas da nam uzme još koju, teško zarađenu, marku? Da li ćemo i dalje živjeti u nadi da ćemo na, izvinjavam se na izrazu, otpadu pronaći nekog fudbalera kojem ćemo oživjeti karijeru i koji će nekim čudom proigrati kod nas? Mislim da su svi navijači i članovi uprave složni da odgovor na ova pitanja treba biti ne.

Ne kažem da se trebamo konkretno ugledati na Dinamo, mada ne bi ni to bilo loše. Navest ću jedan drugi princip rada, koji funkcioniše skoro pa savršeno i to u jednoj od najjačih liga na svijetu. Ne znam koliko ste upoznati s tim, ali to je jedan projekat koji već godinama traje i daje odlične rezultate. Bila je i neka kolumna na domaćim sajtovima o tome, ali, nažalost, trenutno ne mogu pronaći link. Riječ je Southamptonu.
Kako funkcioniše taj klub? Imaju jednoga čovjeka koji je zadužan za kompletan sportski segment. Bukvalno mu je povjerena sva vlast: izbor igrača, izbor skauta, izbor trenera itd. Sve je na njegovim plećima. I oni redovno mijenjaju menadžere, baš kao i mi, ali iz potpuno drugog razloga. Njihovi menadžeri se tako brzo proslave da ih već nakon jedne sezone traže mnogo veći timovi. Njihovi igrači se nakon jedne sezone prodaju za višestruko veću cifru od one za koju su dovedeni. I pored svega toga rezultat ne ispašta.
Mislim da se pomenuti čovjek zove Ross Wilson, neka me neko ispravi ako griješim.

Izbor trenera u Southamptonu se vrši na sljedeći način.
Već godinama se znaju kriteriji za izbor trenera. Zna se formacija koju će tim igrati, zna se da se očekuje da ekipa ima veliki posjed lopte i da će igrati napadački fudbal, kao i to da će se forsirati mladi igrači. Dakle, uspostavi se par jednostavnih kriterija i tek onda se bira trener koji će se uklopiti u te planove i koji će se složiti s tim da će njegov rad biti ocijenjen po navedenim parametrima. U tako definisanom sistemu nemoguće je da se desi da tim jedne sezone vodi trener čije ekipe u prosjeku daju 0.8 golova po utakmici i koji uvijek na teren izvodi najstarijih početnih jedanaest u ligi, a da sljedeće sezone dođe trener koji preferira napadački fudbal i koga nije briga za odbranu. To je totalno besmisleno i, bez obzira kakvi igrači da igraju u klubu, sasvim je normalno da će se pogubiti u takvom razvoju stvari i da će na momente izgledati kao amateri.
Konkretno, vezano za FK Željezničar. Recimo da su naši kriteriji sljedeći: minimalno pet igrača do 21 godine prijavljenih za jednu utakmicu, maksimalno dva igrača starija od 25 godina (i to igrači koji su klasa za našu ligu i koji bi vjerovatno bili najplaćeniji u klubu); zatim napadački fudbal protiv većine protivnika, odnosno protiv svih u našoj ligi, a defanzivno igrati samo kada smo autsajderi u Europi. Postaviti cilj dva trofeja u tri godine, sasvim realno i prihvatljivo. Tek kada su jasno definisani ovi kriteriji (dajem samo prijedlog, svakako da bi se tu moglo dodati još mnogo toga), onda vršiti odabir trenera. Postaviti ove uslove, analizirati potencijalne kandidate i procijeniti koji od njih bi bio najdostojniji pozicije trenera.

Zatim, prodaja i kupovina igrača.
U ozbiljnim klubovima prelazni rok počinje u martu ili ranije. Već tada se može znati koji igrači vjerovatno napuštaju klub, koje su pozicije deficitarne i koji igrači bi se mogli dovesti. To je kod nas još jasnije, jer već u tom periodu možemo znati kojim igračima ističe ugovor na kraju sezone i već tada trebamo krenuti u lov na njih. Također, znali smo prošle sezone, a i gotovo uvijek znamo, koji će nas igrači napustiti, tako da već tada trebamo krenuti u kreiranje sastava za sljedeću sezonu. Naravno, to ne bi morao raditi trener, nego bi se on mogao fokusirati na sezonu koja je u toku, već i tu ulogu preuzima, uslovno rečeno, sportski direktor ili Director of Football, kako god želite. On provjerava izvještaje skauta, također i sam traži potencijalna pojačanja te ih on kontaktira i vrši pregovore. Ukoliko trener napusti ekipu na kraju sezone to uopšte ne bi bio problem, razlozi bi trebali biti jasni iz prethodnog pasusa.
Čenana bih postavio na mjesto glavnog skauta, mislim da mu je uloga koju sada ima potpuno pogrešna. Realno, čovjek niti ima dovoljno ovlasti niti je, trenutno, dovoljno kompetentan da bi radio sav posao koji sam naveo iznad, a sve navedeno mu se trenutno nalazi u opisu radnog mjesta. Nemam ništa protiv, neka ostane kao glavni skaut u klubu, pridružiti mu još nekoliko perspektivnih ljudi koji će biti članovi skauting tima (Zeba npr.) te im dati zadatak da po cijeloj BiH traže igrače kako za prvi tim, tako i za omladinski pogon. Sada imamo i rezervni tim, kojem što prije treba obezbijediti mogućnost igranja takmičarske sezone, tako da bi takva eventualna pojačanja imala priliku da se tu dokažu i da na mala vrata uđu u prvi tim. Tako se smanjuje mogućnost greške, a kada se neke greške naprave, one će biti manje upečatljive i, za većinu navijača, totalno nebitne.

Naravno, veliko je pitanje koga postaviti na jednu takvu ulogu. Svakako da bi svima nama prvi izbor bio Amar. Da li bi on pristao na nešto ovakvo? Mislim da bi. Ima sve za jednu takvu poziciju, autoritet, znanje, karizmu i samopouzdanje. Vjerujem da bi i on pristao na povratak ukoliko mu se ponudi jedna ovako bitna uloga. Ukoliko on ne bi bio zainteresovan, svakako da ima još naših legendi kojima se to mjesto može ponuditi. Što se trenera tiče, svakako podržavam ostanak Adžema, treba mu dati jednu ozbiljnu šansu da pokaže koliko može.

I za kraj, neka instant rješenja za ovu sezonu. Možda je malo radikalno, ali mislim da niko od navijača ne bi bio nezadovoljan.
To se može vidjeti i na primjeru one Kemine greške. Da je to uradio Bogičević vjerovatno bi se i njemu psovala majka već u 70. minuti utakmice. Međutim, svi smo već prešli preko toga, uslovno rečeno, oprostili smo momku i svi smo za to da mu se i dalje nastavi davati prilika da pokaže koliko može. Također, ona greška Žerića pred kraj utakmice kada je napravio jednu kardinalnu grešku i dodao loptu igračima Mladosti je prošla skoro bez ikakvih prozivanja i ljutnje. Ipak je mlad momak u pitanju, naše dijete i svakako da ga nećemo uzeti na nož zbog toga, a znamo šta mislimo o Blagojeviću i njegovim sličnim pogreškama, koje redovno čini. Za Žerića i Osmankovića se možemo nadati da će te greške ispraviti, mladi su, ali šta ćemo sa ovima koji su u tridesetim, a i dalje nas znaju ukopati svojim amaterskim potezima? Kada možemo očekivati da oni to poprave?
Zato bih se već sutra zahvalio nekim igračima kao što su Radinović, Stanić, Bekrić i Marković (možda još tu dodati Nikolića i Stevanovića). Nemamo nikakve perspektive sa njima, a u ovome trenutku nisu dovoljno dobri da budu čak ni na klupi. To je realnost i vjerujem da smo svi toga svjesni. Bogičević i Blagojević mogu biti solidne opcije sa klupe, barem do kraja ove sezone. Zebi ponuditi neku ulogu u stručnom štabu i razgovarati sa njim otvoreno o njegovoj ulozi u ekipi. Ne može on imati više od trideset minuta u prosjeku nikako. Ako želi da pomogne svom klubu i da ostane u lijepom sjećanju navijačima, vakat je da se pomiri sa tim koliko godina ima i koliko u ovome trenutku može.
Odlaske ovih igrača mogu nadomjestiti i ovi juniori koji su potpisali ugovore. Još jednom ponavljam, svaka njihova greška će izazvati mnogo manje ljutnje među navijačima, nego greške pomenutih igrača, koji su u mnogome zaslužni za revolt svih nas.

Svi trebamo biti svjesni da ćemo, prije ili kasnije, morati ući u jedan ovakav proces. Ne mora to biti ovako kao što sam ja naveo, nisam nikakav stručnjak još uvijek, ali nisam ni dijete da očekujem nešto preko noći. Ipak, ako se odlučimo na neki sličan korak, onda, uz izgradnju juga, ove sezone ne moramo osvojiti ni jedan trofej. Ne moramo se čak ni u Europu plasirati. Ali pod uslovom da znamo da ćemo sljedeće sezone imati zdrav klub, koji će biti barem malo iznad ovog sivila naše lige i koji će imati neku lijepu budućnost.
Na dobrom smo putu, sa ovim ljudima u upravi vjerujem u ono o čemu u proteklim godinama nisam mogao ni sanjati. Volim te Željo!
Ja bih samo zelio da ti se izvinem u moje ime i ime ostalih forumasa zbog toga sto je ovaj post promakao svima njima u moru gluposti i spinovanja.

Ako je post malo duzi od 3. recenice, sablonski se preskace.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
sastrane
Postovi: 824
Pridružen/a: sri jun 28, 2017 7:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 9:13 pm

Zamalo lendra :D
Nismo lektire u skoli citali, normalno da necemo ni ovdje :D
Zadnja izmjena: sastrane, dana/u pon jul 31, 2017 9:15 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 9:21 pm

@Remorker, Svaka ti cast.. :klanjase2: :zeljeznicar1:
Zadnja izmjena: Brkoo, dana/u pon jul 31, 2017 9:21 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
sastrane
Postovi: 824
Pridružen/a: sri jun 28, 2017 7:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 9:21 pm

starigrad je napisao/la:
pon jul 31, 2017 9:14 pm
e, hebo ga cenan vise...

neki dan pitah, pa niko, smisleno, ne odgovori. kako, tacno, funkcionisu nase ustaljene procedure, po pitanju dovodjenja igraca?

navest cu primjer vukotica, iz krupe. trazio ga slavko, mozda ga trazi i adzem. cenan izasao pred upravu, ovi mu rekli imamo 15 milja eura za obestecenje. cenan posalje takvu ponudu i ovi iz krupe kazu, "bjezi tamo mali, smjesan si".

ko je u lancu kriv? petrovic i adzem sto traze igraca pod ugovorom? cenan sto ne moze izlevatiti ljude iz krupe da nam ga daju za sicu? ili, uprava koja nema dovoljno novca za angazman tog igraca?

samo nemojte price, nije vukotic jedini. vukotic je bio zelja, kako forumasa, tako i struke.

imamo primjer u komsiluku, gdje se bacalo sakom i kapom, dok glavni baja nije rekao nema vise. nadam se da mi nismo dosli u situaciju da nema vise, nego se radi pametnije, studioznije i pametnije. u suprotnom, mrka kapa.
Ovdje djeca ne kontaju. Neko mu reko Cenan pitar primio se odmah i ne popusta. Pa ne rukuvodi Cenan parama, nema Cenan milione na raspolaganju. Psuju sto nije doveo Vukotica, smijesno.
Na stranu njegove pregovaracke mogucnosti, poznstva itd. To ne znam.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 31, 2017 9:22 pm

sastrane je napisao/la:
pon jul 31, 2017 9:13 pm
Zamalo lendra :D
Nismo lektire u skoli citali, normalno da necemo ni ovdje :D
Nemoj tako😀
Ja volim citati a nisam Bogicevic😆
Post je fenomenalan samo nisam mogao komentirati od svaďanja😀
Super sistem koji se lako primjeni svufa.
Nad covjek od struke i povjerenja bi mogao biti @ponosanavas
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], TheBlue i 221 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija