Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2017 11:49 pm

Po svim pokazateljima (sudeći prema njegovom prošlom mandatu vodeći za klasu lošijeg Želju od ovog sadašnjeg) Adžem će imati bolji učinak od Slavke, možda neće imati bolji omjer pobjede - porazi ali dugoročno će nam se Adžemova taktika mnogo više isplatiti. Više ćemo utakmica pobjeđivati u hendikepu, atraktivnija igra, stvaraćemo više šansi, više publike na stadionu, mnogo jača vjera u naš tim i samim tim veća podrška, jače samopouzdanje igrača, mnogo više igrača u izlogu i još mnogo drugih pozitivnih stvari..

Sa Slavkinom taktikom je postalo mučno gledati tekme a kamoli još gromoglasno navijati.. Strepnja, zebnja, strah, sve je to bilo prisutno kod sviju nas u većini utakmica. Koliko sam se puta uhvatio da pogledam u semafor teče 20+ minuta a mi nismo centra na Grbavici još prešli da valja..

Bilo kako bilo optimista sam jer ono je bilo - nedo Bog nikome..

Ako treba vratićemo se od početka i analizirati utakmicu po utakmicu, tada ćemo ogoliti svu tu "super taktiku" i shvatiti da smo sigurno većinu pobjeda odnijeli više na sreću nego što smo nadigrali protivnika, međutim ta taktika zakaže kad je najvažnije jer ako nema igre ni sreća ti neće uvijek biti saveznik. Uvijek je bilo pravilo da pobjede dolaze sa dobrom igrom, naravno nekad ni to neće biti dovoljno, nekad će zakazati i trener, nekad ni igrači neće imati svoj dan ali u većini utakmica dobra igra iz kojih stvaraš velik broj šansi će donositi i bodove.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
kikirikikospice
Postovi: 173
Pridružen/a: uto jun 13, 2017 12:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2017 11:52 pm

GoodisonPark je napisao/la:Po svim pokazateljima (sudeći prema njegovom prošlom mandatu vodeći za klasu lošijeg Želju od ovog sadašnjeg) Adžem će imati bolji učinak od Slavke, možda neće imati bolji omjer pobjede - porazi ali dugoročno će nam se Adžemova taktika mnogo više isplatiti. Više ćemo utakmica pobjeđivati u hendikepu, atraktivnija igra, stvaraćemo više šansi, više publike na stadionu, mnogo jača vjera u naš tim i samim tim veća podrška, jače samopouzdanje igrača, mnogo više igrača u izlogu i još mnogo drugih pozitivnih stvari..

Sa Slavkinom taktikom je postalo mučno gledati tekme a kamoli još gromoglasno navijati.. Strepnja, zebnja, strah, sve je to bilo prisutno kod sviju nas u većini utakmica. Koliko sam se puta uhvatio da pogledam u semafor teče 20+ minuta a mi nismo centra na Grbavici još prešli da valja..

Bilo kako bilo optimista sam jer ono je bilo - nedo Bog nikome..

Ako treba vratićemo se od početka i analizirati utakmicu po utakmicu, tada ćemo ogoliti svu tu "super taktiku" i shvatiti da smo sigurno većinu pobjeda odnijeli više na sreću nego što smo nadigrali protivnika, međutim ta taktika zakaže kad je najvažnije jer ako nema igre ni sreća ti neće uvijek biti saveznik. Uvijek je bilo pravilo da pobjede dolaze sa dobrom igrom, naravno nekad ni to neće biti dovoljno, nekad će zakazati i trener, nekad ni igrači neće imati svoj dan ali u većini utakmica dobra igra iz kojih stvaraš velik broj šansi će donositi i bodove.

Kratko, jasno, precizno !
I ja sam pisao o tome da je lakse prodati Adzemovog neko Slavkinog fudbalera ne ulazeci u znanje i sposobnosti jednog ili drugog.
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 12:13 am

Naravno da će biti lakše prodati nekoga kada taj igrač na terenu dobije mnogo više slobode da pokaže ono što zna, evo Zakarić je primjer. Slavko mu haman nije dao (ne samo njemu nego ni bekovima) da se odmakne od linije, uvaljuj guzove i centriraj ako možeš i to je sve.

Zar nije jasno bilo samo po jednoj utakmici da je sada cijela ekipa igrala, dok je ranije bio slučaj kao da svaki naš igrač igra neku svoju utakmicu ili eventualno par igrača kombinuje a ostali navijaju za njih.

Ubjeđen sam da su ta stroga ograničenja od trenera sputavala igrače i jednostavno nisu mogli da pokažu sav svoj fudbalski potencijal.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23656
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 12:19 am

GoodisonPark je napisao/la:
pet jul 28, 2017 11:49 pm
Po svim pokazateljima (sudeći prema njegovom prošlom mandatu vodeći za klasu lošijeg Želju od ovog sadašnjeg) Adžem će imati bolji učinak od Slavke, možda neće imati bolji omjer pobjede - porazi ali dugoročno će nam se Adžemova taktika mnogo više isplatiti. Više ćemo utakmica pobjeđivati u hendikepu, atraktivnija igra, stvaraćemo više šansi, više publike na stadionu, mnogo jača vjera u naš tim i samim tim veća podrška, jače samopouzdanje igrača, mnogo više igrača u izlogu i još mnogo drugih pozitivnih stvari..

Sa Slavkinom taktikom je postalo mučno gledati tekme a kamoli još gromoglasno navijati.. Strepnja, zebnja, strah, sve je to bilo prisutno kod sviju nas u većini utakmica. Koliko sam se puta uhvatio da pogledam u semafor teče 20+ minuta a mi nismo centra na Grbavici još prešli da valja..

Bilo kako bilo optimista sam jer ono je bilo - nedo Bog nikome..

Ako treba vratićemo se od početka i analizirati utakmicu po utakmicu, tada ćemo ogoliti svu tu "super taktiku" i shvatiti da smo sigurno većinu pobjeda odnijeli više na sreću nego što smo nadigrali protivnika, međutim ta taktika zakaže kad je najvažnije jer ako nema igre ni sreća ti neće uvijek biti saveznik. Uvijek je bilo pravilo da pobjede dolaze sa dobrom igrom, naravno nekad ni to neće biti dovoljno, nekad će zakazati i trener, nekad ni igrači neće imati svoj dan ali u većini utakmica dobra igra iz kojih stvaraš velik broj šansi će donositi i bodove.
I opet smo se do zadnje sekunde doslovno borili za titulu, tj. imali je vec 'u ruci', a Europu osigurali par kola ranije. Mnogi bi rekli: 'dao Bog svakome'. Igra nije bila nesto, ali je bilo ucinkovito. Bodovno. Takodjer, cisto sumnjam da je Slavko Zakaricu rekao da samo centrira i to je to, a sa druge strane Miroslavu dao slobodu kakvu samo Messi ima. Zakaric je bio u dosta gorem stanju pod Slavkom na pocetku, nego je sada. Fizicki.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1195
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 12:21 am

ChWilla je napisao/la:
pet jul 28, 2017 10:52 pm
ovaj tekst na klixu otprilike nadolazi na pravo pitanje, šta ako igra bude malo ljepša, a rezultati isti, ili malo slabiji?
E, upravo je to pitanje koje ja sam sebi vec danima postavljam...Znam ja vrlo dobro, kako sebe, tako i sve navijace, svi bi mi voljeli lijepu,
leprsavu, za oko dopadljivu igru, a u isto vrijeme i rezultate koje bi nas napravili srecnim i euforicnim. Naravno, tako bi bilo i najljepse, mo-
ze se i tako igrati. Ali, za nesto takvo, mora se imati i pun dzep, milioni eura koje smo voljni i sposobni investirati u igracki kadar tokom sva-
kog prelaznog roka, sto je za nas bilo i ostalo mislena imenica. Postoji i druga varijanta umiranja u ljepoti i romantizma u igri, praznih dze-
pova. Nekada smo ekipu OFK Beograda mi iz stare raje zvali Romanticari sa Karaburme, ali rezultat takvog pristupa igri uz nedostatak lo-
ve je cinjenica da danas igraju u nekoj fildzan ligi Srbije. Imali smo i mi u Zelji dosta romanticara kojima je bilo draze i vaznije provuci ne-
kome loptu kroz noge, poslati ga po cevape, dodavati se petom, nego se hljeba najesti. U sjecanju su mi zauvijek ostali Fikret Mujkic i Sto-
jance Idic, nenadmasni dribleri i boemi. Ali, na kraju price, bilo je po onoj - ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsi karijeru neko za
sankom, neko u Iskri iz Bugojna...Nasa legendarna generacija Zelje iz sezone 71/72, nazvana " Zeljini ratnici ", vodjena Milanom Ribarom
svaku utakmicu je odigrala upravo onako kako je Zeljo pod komandom Sablje odigrao onaj derbi na Grbavici, kada smo uzeli pitare 1:0.
Kako ce biti u ovoj sezoni, vidjecemo, GOSK nije nikakvo mjerilo. Naravno, najgora varijanta je utus- udav, ziceraska igra koja opet ne daje
rezultate. Sutra, sretno protiv Mladosti, kako god da bude, nasa srca ce vjecno kucati za tebe, ZELJO, ljubavi moja !!!!!
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
InvictuS
Postovi: 28
Pridružen/a: pon jun 19, 2017 3:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 12:24 am

Jesmo "otresli" GOSK, bio je pozitivan sok na ekipu dolaskom Adzema, Ramovic je donio jednu novu dimenziju, Projic je tu vec drugu tekmu za redom...ali GOSK je prvi kandidat za ispadanje iz lige (to se znalo i prije pocetka sezone), mnogi igraci njihovi su bili impresionirani stadionom i atmosferom...Petrovic nije stigao iskoristiti Ramovica (potpuno oporavljenog), Projic je (najvjerovatnije) dosao na njegovu preporuku itd....nemojmo odmah Adzema okivati u zvijezde, niti ocekivati sprektakularnu tekmu protiv Mladosti kao protiv GOSK-a...vazno je uci hladne glave, najvaznije skupljati bodove na pocetku dok Adzem, do kraja, ne uspostavi svoj sistem i ostvari takticke zamisli...
Ako je pojeo, onda je muško, ako je pojela, onda je žensko.
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 12:28 am

Sutra je pravi protivnik i pravo mjerilo da vidimo taj neki pozitivni sok, ako ga je bilo :)

Mladost ce igrati u ligi 6. dok Gosk ove sezone ispada.
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 12:38 am

storm_raider je napisao/la:
GoodisonPark je napisao/la:
pet jul 28, 2017 11:49 pm
Po svim pokazateljima (sudeći prema njegovom prošlom mandatu vodeći za klasu lošijeg Želju od ovog sadašnjeg) Adžem će imati bolji učinak od Slavke, možda neće imati bolji omjer pobjede - porazi ali dugoročno će nam se Adžemova taktika mnogo više isplatiti. Više ćemo utakmica pobjeđivati u hendikepu, atraktivnija igra, stvaraćemo više šansi, više publike na stadionu, mnogo jača vjera u naš tim i samim tim veća podrška, jače samopouzdanje igrača, mnogo više igrača u izlogu i još mnogo drugih pozitivnih stvari..

Sa Slavkinom taktikom je postalo mučno gledati tekme a kamoli još gromoglasno navijati.. Strepnja, zebnja, strah, sve je to bilo prisutno kod sviju nas u većini utakmica. Koliko sam se puta uhvatio da pogledam u semafor teče 20+ minuta a mi nismo centra na Grbavici još prešli da valja..

Bilo kako bilo optimista sam jer ono je bilo - nedo Bog nikome..

Ako treba vratićemo se od početka i analizirati utakmicu po utakmicu, tada ćemo ogoliti svu tu "super taktiku" i shvatiti da smo sigurno većinu pobjeda odnijeli više na sreću nego što smo nadigrali protivnika, međutim ta taktika zakaže kad je najvažnije jer ako nema igre ni sreća ti neće uvijek biti saveznik. Uvijek je bilo pravilo da pobjede dolaze sa dobrom igrom, naravno nekad ni to neće biti dovoljno, nekad će zakazati i trener, nekad ni igrači neće imati svoj dan ali u većini utakmica dobra igra iz kojih stvaraš velik broj šansi će donositi i bodove.
I opet smo se do zadnje sekunde doslovno borili za titulu, tj. imali je vec 'u ruci', a Europu osigurali par kola ranije. Mnogi bi rekli: 'dao Bog svakome'. Igra nije bila nesto, ali je bilo ucinkovito. Bodovno. Takodjer, cisto sumnjam da je Slavko Zakaricu rekao da samo centrira i to je to, a sa druge strane Miroslavu dao slobodu kakvu samo Messi ima. Zakaric je bio u dosta gorem stanju pod Slavkom na pocetku, nego je sada. Fizicki.
Jeste Storm ne poričem to, bilo je bodova ali ne zahvaljujući našem extra kvalitetu već doslovno zahvaljujući lošem kvalitetu i turbulencijama drugih ekipa.

Radnik nije pobjedio već 12 kola nikoga, Sloboda jako loša i opet nam otkine bodove, Pitari nikog ne pobjede na Koševu u ligi za prvaka samo nas, Krupa nam uzme bod i još nas Veca spašava poraza, Zrinjski nas raspe u Mostaru i pukom srećom uzmemo bod. Sve što smo napravili u završnici je fina pobjeda nad Slobodom (otvaranje Istoka) pobjeda na guzove u Bijeljini, i pobjeda na ho ruk protiv Zrinjskog tri kola do kraja uz fanatično navijanje i podršku cijele Grbavice. Ne daj mi lagati i reci da nije ovako bilo, neću računati zadnje kolo kad smo više sretno nego spretno uzeli Radnika.

Napisao sam već, možemo se vratiti od starta pa analizirati i vidjećeš kako Slavko nije nikakav Mega stručnjak već trener koji igra tvrdo i prvenstveno čuva svoj gol, da ne spominjem da ga ljepota u igri ne zanima ni 0,01%.

Što se tiče Slobode u igri jasno je bilo da ćeš završiti na klupi ako dozvoliš da ti igrač pobjegne, nema veze da li si krilo ili bek. E sad zamisli kako je Zakariću igrati prema naprijed kada cijelo vrijeme moraš paziti na igrača, još kad dodaš da nije adaptiran 100% i nije ni fizički na nivou, dobiješ igrača koji luta.. Samo su Miro, Zeba i Lendrić imali određenu slobodu u igri ostali ne. Vidio si protiv Zete negdje oko 60 minute imamo strašnu kontru ali mislim 6 naših igrača ostaje na našoj polovini. Defanzivni vezni haman da nije smio centra prelaziti, da ne nabrajam dalje..
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
bianco blu
Postovi: 1044
Pridružen/a: pon apr 04, 2016 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 12:47 am

valjda se planira pridužiti ugovor sa Vedranom, da nam i on ne ode za 0 maraka.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23656
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 12:55 am

GoodisonPark je napisao/la:
sub jul 29, 2017 12:38 am
storm_raider je napisao/la:
GoodisonPark je napisao/la:
pet jul 28, 2017 11:49 pm
Po svim pokazateljima (sudeći prema njegovom prošlom mandatu vodeći za klasu lošijeg Želju od ovog sadašnjeg) Adžem će imati bolji učinak od Slavke, možda neće imati bolji omjer pobjede - porazi ali dugoročno će nam se Adžemova taktika mnogo više isplatiti. Više ćemo utakmica pobjeđivati u hendikepu, atraktivnija igra, stvaraćemo više šansi, više publike na stadionu, mnogo jača vjera u naš tim i samim tim veća podrška, jače samopouzdanje igrača, mnogo više igrača u izlogu i još mnogo drugih pozitivnih stvari..

Sa Slavkinom taktikom je postalo mučno gledati tekme a kamoli još gromoglasno navijati.. Strepnja, zebnja, strah, sve je to bilo prisutno kod sviju nas u većini utakmica. Koliko sam se puta uhvatio da pogledam u semafor teče 20+ minuta a mi nismo centra na Grbavici još prešli da valja..

Bilo kako bilo optimista sam jer ono je bilo - nedo Bog nikome..

Ako treba vratićemo se od početka i analizirati utakmicu po utakmicu, tada ćemo ogoliti svu tu "super taktiku" i shvatiti da smo sigurno većinu pobjeda odnijeli više na sreću nego što smo nadigrali protivnika, međutim ta taktika zakaže kad je najvažnije jer ako nema igre ni sreća ti neće uvijek biti saveznik. Uvijek je bilo pravilo da pobjede dolaze sa dobrom igrom, naravno nekad ni to neće biti dovoljno, nekad će zakazati i trener, nekad ni igrači neće imati svoj dan ali u većini utakmica dobra igra iz kojih stvaraš velik broj šansi će donositi i bodove.
I opet smo se do zadnje sekunde doslovno borili za titulu, tj. imali je vec 'u ruci', a Europu osigurali par kola ranije. Mnogi bi rekli: 'dao Bog svakome'. Igra nije bila nesto, ali je bilo ucinkovito. Bodovno. Takodjer, cisto sumnjam da je Slavko Zakaricu rekao da samo centrira i to je to, a sa druge strane Miroslavu dao slobodu kakvu samo Messi ima. Zakaric je bio u dosta gorem stanju pod Slavkom na pocetku, nego je sada. Fizicki.
Jeste Storm ne poričem to, bilo je bodova ali ne zahvaljujući našem extra kvalitetu već doslovno zahvaljujući lošem kvalitetu i turbulencijama drugih ekipa.

Radnik nije pobjedio već 12 kola nikoga, Sloboda jako loša i opet nam otkine bodove, Pitari nikog ne pobjede na Koševu u ligi za prvaka samo nas, Krupa nam uzme bod i još nas Veca spašava poraza, Zrinjski nas raspe u Mostaru i pukom srećom uzmemo bod. Sve što smo napravili u završnici je fina pobjeda nad Slobodom (otvaranje Istoka) pobjeda na guzove u Bijeljini, i pobjeda na ho ruk protiv Zrinjskog tri kola do kraja uz fanatično navijanje i podršku cijele Grbavice. Ne daj mi lagati i reci da nije ovako bilo, neću računati zadnje kolo kad smo više sretno nego spretno uzeli Radnika.

Napisao sam već, možemo se vratiti od starta pa analizirati i vidjećeš kako Slavko nije nikakav Mega stručnjak već trener koji igra tvrdo i prvenstveno čuva svoj gol, da ne spominjem da ga ljepota u igri ne zanima ni 0,01%.

Što se tiče Slobode u igri jasno je bilo da ćeš završiti na klupi ako dozvoliš da ti igrač pobjegne, nema veze da li si krilo ili bek. E sad zamisli kako je Zakariću igrati prema naprijed kada cijelo vrijeme moraš paziti na igrača, još kad dodaš da nije adaptiran 100% i nije ni fizički na nivou, dobiješ igrača koji luta.. Samo su Miro, Zeba i Lendrić imali određenu slobodu u igri ostali ne. Vidio si protiv Zete negdje oko 60 minute imamo strašnu kontru ali mislim 6 naših igrača ostaje na našoj polovini. Defanzivni vezni haman da nije smio centra prelaziti, da ne nabrajam dalje..
Dao si pola medalje otprilike.

I onda pobjedimo Zrinjski 4:0 u Mostaru, kojeg je Maribor vise sretno nego spretno izbacio i dobio jedva 2:1 u Mostaru, ovdje u Sarajevu ih takodjer donbijemo. Plasim se da sreca ne traje toliko dugo bas. Mozes se vaditi 2-3 utakmice na 'srecu', ali je tu bilo i znanja. Daleko od toga da je Slavko neki odlican strucnjak, ali kada vec pricamo o cinjenicama, one kazu da je ostvario 21 pobjedu i 5 poraza, a ja ne znam da je ikada ijedan trener dobio otkaz nakon takvog skora. Cak ni u nasoj ligi. Takodjer, mislim da smo Pitari i mi jedini pobjedili Krupu na njihovom terenu, a i to smo pod Slavkom uradili. Zadnje, ali jednako bitno - rekordan broj bodova u polusezoni je osvojio upravo Zeljeznicar prosle polusezone. Igrom nisam zadovoljan ni ja naravno, ali bodovnim saldom jednostavno moram biti. Nisam trener, pogotovo nemam vecu reputaciju od Slavka da mogu ocjenjivati njegov rad, tako da su ocjene da je on 'ziheras', 'los trener' i slicno, nista drugo do mahalske price. Ja nemam licencu sa kojom bih mogao to tvrditi, ali mi statistika kaze da moram biti zadovoljan, a to ne moze los trener. Gledajuci fudbal na Grbavici godinama, znam kakav fudbal zelim da gledam i to nije ovaj pod S.P. bio definitivno. Ali, opet, kao neko ko nema trenerskog iskustva pored Managera 2011, nemam bas nekog ni realnog znanja.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 1:12 am

Ne pametujte.Zna se zbog cega se fudbal voli i zbog cega raja dolazi na utakmice.Popišam se ja i na titulu ako ja u osvajanju te titule nisam vidjeo dribling,go kao što su ova dva bila protiv Goška,lijepu akciju,igrace kojima je stalo da pobjede i igrace koji su ponosni što nose Zeljin dres.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 1:17 am

I još nešto.I Adzem ce završiti kao njegovi prethodnici ako pojedine igrace ne stavi pod kontrolu.Puno je tu finih momaka ali uvjek se tu nadje par pokvarenih karaktera koji kvare sve.Zato Adzeme šipku u ruku i šibaj te što misle da su mangupi ako misliš hljeb zaradjivati u poslu kojeg sad radiš.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 1:18 am

@Storm, Ne možemo reći da je Slavko loš trener naprotiv, možda je malo više tvrdoglav i teško odstupa od svojih zamisli, ali loš nije. To mu je vjerovatno ostalo usađeno u memoriju jer je većinom vodio ekipe koje se bore za opstanak i taktika koju primjenjuje za takve ekipe itekako daje rezultata.. Zato evo da sa svoje strane zaključim ovu "diskusiju" :)

Ja sam također mnogo više očekivao od Petrovića, čak mislim da nije ni pokazao sav svoj trenerski potencijal ali bilo je jasno da mi nikakve vizije u igri nemamo, znalo je biti utakmica da mi ni jednu jedinu smislenu akciju ne odigramo (porazno je što se ovo dešavalo i protiv za klasu slabijih protivnika). U većini utakmica smo izgledali kao da smo prvi put izašli zajedno na teren, nerazumijevanje u igri, oslanjanje na individualni kvalitet igrača, premalo šansi smo stvarali na utakmicama.. Ukratko patnja, patnja i patnja...

Svi smo se nadali da kako vrijeme bude odmicalo da će to ipak biti sve bolje i bolje ali to se nije desilo..

Slavko je kulturan čovjek sa manirima, fin čova za sjesti sa njim i kahvenisati, slatkorječiv, jednostavno pozitivna ličnost. Možda da je ostao još nekoliko godina kod nas da bi uspio napraviti tim sa kojim bi svi mi bili zadovoljni ali toliko vremena i strpljenja realno nismo imali.

Vidim Gošk nije mjerilo i impresionirani su atmosferom sa 4+ milja na Grbavici a 90% gledalaca posmatra tekmu ili gricka košpe. Čudi me kako i Goražde nije bilo tako impresionirano i kako bar protiv njih ne vidjesmo taj sitan vez naših igrača.. Valjda su ovi iz Hercegovine neki uplašeni likovi, čak i Musa je bio iznenađen i preplašen..

Poenta je ona koju sam ovdje trubio danima, Slavko napadni na Grbavici da se protivničkim igračima noge odsjeku, animiraj raju, podigni ih na noge ali jbg poziciona igra je bila od Boga data i to se nije smjelo mjenjati. Kako god neka mu je sa srećom.

Edit: Da dodam još da je najveća kontradiktornost sa njegove strane to što mi 90% utakmica haman da moramo pobjediti a on izvodi uvijek i vječito jednu te istu defanzivniju varijantu, i kako da igrači napadaju i kako da pobjede. Sam je sebi upakovao otkaz zato što nije prilagođavao ekipu i taktiku u zavisnosti od protivnika i njegove jačine.

Neka je sretno i Želji sutra i raji koja putuje, vidimo se dole aBd.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 1:40 am

Treba sjest malo ...
 
Avatar
InvictuS
Postovi: 28
Pridružen/a: pon jun 19, 2017 3:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 1:49 am

Da se razumijemo, onako kako su brzo postavili Adzema nakon smjene Petrovica može značiti da i nisu tražili neko drugo riješenje, nego imamo Adžema u OP, naš čovjek, već se solidno pokazao, navijači ga vole...ovo zadnje je jako važno, vidjeli smo kakva se atmosfera digla oko SP na kraju prošle sezone, EL također, pa evo i sada kada već nije tu, neki forumaši ga ne ispuštaju iz usta...

Ovo što je napisao @Storm apsolutno stoji a ono što će biti (pod Adžemovim vodstvom) tek treba da vidimo...jer ekipa koju sad ima i ona koju je imao, mogućnosti koje je imao i sad ima se uveliko razlikuju...imao je i Amara u tunelu, imao je djecu...i sad kao odjednom on će napraviti "čudo"...ne mora da znači
Vidjet ćemo, kao nismo imai igru, znamo zašto dolazimo...a već sutra ako prospemo bodove protiv Mladosti zbog ljepote igre, vidjet ćemo priče ovdje
Petrović je forsirao Zakarića i kad je bio "truba", maksimalno koristio Miroslava iako se znalo da će ići na kraju sezone, umjesto da uigrava nekog drugog, "trpio" Lendru, vratio Zebu i postigao takve rezultate (na kraju i osve one koje je Uprava pred njega postavila) i plus preporučio Projića, dobio i Ramovića, Zeca...i sad kao Adžem će pretumbati sve naopako i igrači će postati deset puta bolji nego prije, neće...jer negdje gdje nisi ostvario rezultat pod Petrovićem zbog defanzive, ostvarit ćeš ga zbog Adžemove ofanzive i obrnuto...gdje si ga ostvario zbog defanzive, ćeš ga izgubiti zbog ofanzive...
Ako je pojeo, onda je muško, ako je pojela, onda je žensko.
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 2:11 am

Ja se nadam da ce Adzem zasjesti malo duze na klupi. Dosta je vise stalnih promjena, on ima sve predispozicije da na nasoj klupi bude nesto kao Amar.
Nas je zivi Zelju ima ambicije, ocigledno je da ima ideja i vizija jos da ih prenese na ekipu. Uz sve to je mlad i zeljan dokazivanja, veoma lako bi mogao biti napokon dugorocno rijesenje i ne treba skakati na njega nakon prvog poraza koji ce doci.
Ono sto smo vidjeli protiv Trojanaca tj one dvije golcine momci koji cine vecinu na jugu jos nisu uzivo do te utakmice vidjeli na Grbavici. Treba biti iskren i reci rijetko ko pamti. Zadnjih par sezona se vjerovatno na prste jedne ruke mogu sabrati golovi van sesnaesterca da ne govorimo sa 25-30m. Ja ocekujem da moze biti samo bolje nikako losije, jos da dodje tih par igraca koji nam bas fale...ali sto je itekako bitno napokon ce se na Grbavici igrati i nadigravati, a ne pokusavati ogaditi fudbal kao do sad.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 3:02 am

Prije mjesec dana
slika
slika
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1195
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 3:09 am

Nismo mi prosle sezone ostali bez titule zbog Slavke, nego zato sto su zadnje dvije utakmice
bojkotovane ....Kraj price !!!! ...Bilo, ne ponovilo se.
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 3:26 am

Karaaaaaaaj mladost ludost
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1195
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2017 3:28 am

Plavi orkestar je napisao/la:
sub jul 29, 2017 1:12 am
Ne pametujte.Zna se zbog cega se fudbal voli i zbog cega raja dolazi na utakmice.Popišam se ja i na titulu ako ja u osvajanju te titule nisam vidjeo dribling,go kao što su ova dva bila protiv Goška,lijepu akciju,igrace kojima je stalo da pobjede i igrace koji su ponosni što nose Zeljin dres.
Prijatelju dragi, nikada ne pisaj po titulama...Igru zaboravis, rezultat se pamti,
titule ostaju u vjecnom sjecanju...
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Dzezvar, Google [Bot] i 272 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija