Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 1:42 am

Svaka kvalitetna diskusija je dobrodosla.
Nego,sta mislite o ovom sve cesce hypeu da ce GSW pomesti i CLE u finalu i zavrsiti PO sa 16-0?

Licno mi je to neshvatljivo,jer ko imalo pomnije prati kosarku,vidio je sta je Kawhi cinio sve u onoj prvoj tekmi protiv GSa,pa zasto onda ne misliti da to isto ili bolje(nesumnjivo) moze i James sa jos 2 All stara?
Nema sumnje i da ce James i Irving u piku ciljati Zazu,a kad njega izvedu,James je pokazao da je kralj smallballa.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 1:45 am

Nema teorije. Realno, mislim da bi moglo biti 4:2 za GSW. Ne mislim da ce Durant odigrati van svojih mogucnosti, mislim da bi se tu "ispod radara" (koliko se za njega moze to uopste reci??) mogao provuci Klay i zatrpati kos u Cavsa.

Ali, eto ja imam osjecaj da ce biti 4:2 za Jamesa i ekipu. Jamesa i sta moze uraditi niko ne moze podcijeniti.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
adriano_leite
Postovi: 16
Pridružen/a: čet jun 01, 2017 12:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 1:52 am

NEZALAGANJE je napisao/la:
čet jun 01, 2017 1:42 am
Svaka kvalitetna diskusija je dobrodosla.
Nego,sta mislite o ovom sve cesce hypeu da ce GSW pomesti i CLE u finalu i zavrsiti PO sa 16-0?

Licno mi je to neshvatljivo,jer ko imalo pomnije prati kosarku,vidio je sta je Kawhi cinio sve u onoj prvoj tekmi protiv GSa,pa zasto onda ne misliti da to isto ili bolje(nesumnjivo) moze i James sa jos 2 All stara?
Nema sumnje i da ce James i Irving u piku ciljati Zazu,a kad njega izvedu,James je pokazao da je kralj smallballa.
Hajde sto je Zaza rupa, ali se i od McGeea pravi neki koristan igrac. James i Irving ce da ih pojedu i mimo ciljanja Zaze, ima tu i Curry kojeg je Irving silovao kad je htio. Durant se popravio defanzivno, ali nema sanse ako Curry cuva Irvinga da ce Durant i Curry pokriti Jamesa i Irvinga. Neka bude Klay na Jamesu, opet ista stvar, to su vec eksploatisali i James i Irving. Nemaju nikakve rim protekcije, Green je odlican defanzivac, ali nema sanse da zaustavlja konstantno penetracije Jamesa i Irvinga. Ako gledamo pick and roll (pick and pop) PG-SF, nema u ligi jaceg tandema od Jamesa i Irvinga. Jednostavno te mogu kazniti kako pozele. Da li je to penetracija i zavrsavanje na obrucu, sut (Irving je strasan suter, pogotovo kad sam kreira 1 na 1, a da ne pricamo o poludistanci gdje je imao odlicne procente realizacije), trica, odnosno penetracija i trazenje slobodnog igraca na trici (Kyle, Frye, JR, Love, svi odlicni suteri, a uz to i RJ i Iman mogu pogoditi tricu, iako nisu sigurni spot up suteri kao ova cetvorka). Ne treba zaboraviti ni skok u kojem ocekujem da Love i Tristan dominiraju. U finalnoj seriji svaki posjed je bitan, a mi imamo luksuz da imamo ponajboljeg skakaca na ofanzivnom skoku, kao i Lovea koji vazda ima dvocifren broj skokova. GSW igra brzo, ali takodjer je pitanje kako ce braniti kontre kada Love ispod svog kosa u prsa pogodi Jamesa koji je vec na trici protivnika i kada krene prema kosu to je ili kos ili slobodna bacanja.
To su ukratko neke stvari oko kojih se ne pise bas toliko u ovim strucnim analizama novinara u SAD-u. Daleko je Cleveland od toga da je u inferiornom polozaju kako se pokusava predstaviti. Imamo najboljeg igraca u seriji (James), te najboljeg closera (Irving).

Nadam se da nece neko izvrnuti moj post i napisati da govorim da GSW nema ni minimalne sanse protiv nas :D .
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 1:59 am

adriano_leite je napisao/la:
čet jun 01, 2017 1:52 am
NEZALAGANJE je napisao/la:
čet jun 01, 2017 1:42 am
Svaka kvalitetna diskusija je dobrodosla.
Nego,sta mislite o ovom sve cesce hypeu da ce GSW pomesti i CLE u finalu i zavrsiti PO sa 16-0?

Licno mi je to neshvatljivo,jer ko imalo pomnije prati kosarku,vidio je sta je Kawhi cinio sve u onoj prvoj tekmi protiv GSa,pa zasto onda ne misliti da to isto ili bolje(nesumnjivo) moze i James sa jos 2 All stara?
Nema sumnje i da ce James i Irving u piku ciljati Zazu,a kad njega izvedu,James je pokazao da je kralj smallballa.
Hajde sto je Zaza rupa, ali se i od McGeea pravi neki koristan igrac. James i Irving ce da ih pojedu i mimo ciljanja Zaze, ima tu i Curry kojeg je Irving silovao kad je htio. Durant se popravio defanzivno, ali nema sanse ako Curry cuva Irvinga da ce Durant i Curry pokriti Jamesa i Irvinga. Neka bude Klay na Jamesu, opet ista stvar, to su vec eksploatisali i James i Irving. Nemaju nikakve rim protekcije, Green je odlican defanzivac, ali nema sanse da zaustavlja konstantno penetracije Jamesa i Irvinga. Ako gledamo pick and roll PG-SF, nema u ligi jaceg tandema od Jamesa i Irvinga. Jednostavno te mogu kazniti kako pozele. Da li je to penetracija i zavrsavanje na obrucu, sut (Irving je strasan suter, pogotovo kad sam kreira 1 na 1, a da ne pricamo o poludistanci gdje je imao odlicne procente realizacije), trica, odnosno penetracija i trazenje slobodnog igraca na trici (Kyle, Frye, JR, Love, svi odlicni suteri, a uz to i RJ i Iman mogu pogoditi tricu, iako nisu sigurni spot up suteri kao ova cetvorka). Ne treba zaboraviti ni skok u kojem ocekujem da Love i Tristan dominiraju. U finalnoj seriji svaki posjed je bitan, a mi imamo luksuz da imamo ponajboljeg skakaca na ofanzivnom skoku, kao i Lovea koji vazda ima dvocifren broj skokova. GSW igra brzo, ali takodjer je pitanje kako ce braniti kontre kada Love ispod svog kosa u prsa pogodi Jamesa koji je vec na trici protivnika i kada krene prema kosu to je ili kos ili slobodna bacanja.
To su ukratko neke stvari oko kojih se ne pise bas toliko u ovim strucnim analizama novinara u SAD-u. Daleko je Cleveland od toga da je u inferiornom polozaju kako se pokusava predstaviti. Imamo najboljeg igraca u seriji (James), te najboljeg closera (Irving).

Nadam se da nece neko izvrnuti moj post i napisati da govorim da GSW nema ni minimalne sanse protiv nas :D .
Vidi se da znas materiju i poznajes tim za koji navijas. :palacgore:
Meni CLE uopste nije sporan u napadu,jer je Love ove sezone sigurno bolji,Irving jos iskusniji,a James igra mozda i najbolju kosarku u karijeri kad je all around ucinak u pitanju,te je tu sada jos vise sutera.
Ono sto me brine je odbrana.GS je strasno tesko zaustaviti,a CLE bas nema previse defanzivaca.Medjutim,pokazali su da i odbranu znaju stegnuti kad je potrebno i to mi daje optimizam.

@Storm Ma hajde i Klay kad se "zagrije",nego kad udje Clark kao poput nas i ne moze nista promasiti. :oops1: E to je veliki problem,jer njega niko ne ocekuje.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:09 am

Slazem se sa adrianom u vecini stvari, samo ne znam ko bi mogao cuvati Duranta u nekoj izolaciji. James jedino uspjesno, ali ce se trositi.

Ako bi se upustili u neku trku sa GSW, tesko da bi imali neku veliku sansu. Na postavljenu igru bi imali vise sanse.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Kawhi
Postovi: 15
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 7:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:11 am

Cavsima je jedina šansa mentalni vaginitis Duranta prije svih, a onda i Stepha i Klaya. Dray sigurno neće izdati. U finalu lige protiv ekipe sa 2 zadnja MVPa, najboljim šuterom ikad, top 10 scorerom ikad, top 3 defanzivcem lige i Klayom oslanjanje na to daje malu nadu. Pogotovo kad se uzme u obzir da su i prošle sezone bili nadomak titule i to bez Duranta. Ja vidim kako uzimaju samo jednu tekmu i to zbog Brona, koji je na dosad neviđenom nivou. Nije to da su loši ostali igrači Cavsa nego bi protiv ovih Dubsa šanse imala sastavljena ekipa Spursa i Cavsa.

Poyy Adrianu. Valjda ovo postane aktivnije. Nemam više gdje ozbiljno o košarci pisati. :roll:
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:14 am

storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:09 am
Slazem se sa adrianom u vecini stvari, samo ne znam ko bi mogao cuvati Duranta u nekoj izolaciji. James jedino uspjesno, ali ce se trositi.

Ako bi se upustili u neku trku sa GSW, tesko da bi imali neku veliku sansu. Na postavljenu igru bi imali vise sanse.
A dobro,a ko ce cuvati Jamesa na drugoj strani?Durant,sto znaci da ce se i on trositi. ;)
Uvedu li Iguodalu,onda CLE moze varati na njemu,mozda cak staviti i Jamesa i ocekivati da ovamo Durant igra sto vise iso kosarke protiv Shumperta ili koga vec,a to onda nije njihov stil.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:17 am

NEZALAGANJE je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:14 am
storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:09 am
Slazem se sa adrianom u vecini stvari, samo ne znam ko bi mogao cuvati Duranta u nekoj izolaciji. James jedino uspjesno, ali ce se trositi.

Ako bi se upustili u neku trku sa GSW, tesko da bi imali neku veliku sansu. Na postavljenu igru bi imali vise sanse.
A dobro,a ko ce cuvati Jamesa na drugoj strani?Durant,sto znaci da ce se i on trositi. ;)
Uvedu li Iguodalu,onda CLE moze varati na njemu,mozda cak staviti i Jamesa i ocekivati da ovamo Durant igra sto vise iso kosarke protiv Shumperta ili koga vec,a to onda nije njihov stil.
Istina je i to sto si napisao, ali ofanzivno ce se ici na to da GSW moze vise poena dati nego CLE, ako bi se obojica trosila jednako. Mozda neko sa klupe odigra maestralno... citam mnogo americke medije vezano za ovu utakmicu. Nekih 70% predvidjaju laganu setnju GSW-a u finalu, a mislim da ce bas biti suprotno. Moglo bi par kljucnih posjeda odluciti titulu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:18 am

Kawhi je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:11 am
Cavsima je jedina šansa mentalni vaginitis Duranta prije svih, a onda i Stepha i Klaya. Dray sigurno neće izdati. U finalu lige protiv ekipe sa 2 zadnja MVPa, najboljim šuterom ikad, top 10 scorerom ikad, top 3 defanzivcem lige i Klayom oslanjanje na to daje malu nadu. Pogotovo kad se uzme u obzir da su i prošle sezone bili nadomak titule i to bez Duranta. Ja vidim kako uzimaju samo jednu tekmu i to zbog Brona, koji je na dosad neviđenom nivou. Nije to da su loši ostali igrači Cavsa nego bi protiv ovih Dubsa šanse imala sastavljena ekipa Spursa i Cavsa.

Poyy Adrianu. Valjda ovo postane aktivnije. Nemam više gdje ozbiljno o košarci pisati. :roll:
I meni se cini tj.siguran sam da nisu mentalno bas najjaci,ali kako si naveo,skup njihovog kvaliteta je zaista ogroman.
Zaboravljas jednu bitnu stvar....Da,Durant je dodao jednu dimenziju vise za GS,ali sta je sa zastitom obruca?Prosle godine je nedostatak Boguta kad se povrijedio bio ogroman,a to malo ko pominje.Ove godine je tu Zaza,koji dobro brani na postu,ali pik kad napadaju James i Irving?Ista stvar ili jos gora kad udje West,s obzirom da McGee tu nece moci biti puno na terenu.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
adriano_leite
Postovi: 16
Pridružen/a: čet jun 01, 2017 12:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:19 am

NEZALAGANJE je napisao/la:
čet jun 01, 2017 1:59 am
adriano_leite je napisao/la:
čet jun 01, 2017 1:52 am
NEZALAGANJE je napisao/la:
čet jun 01, 2017 1:42 am
Svaka kvalitetna diskusija je dobrodosla.
Nego,sta mislite o ovom sve cesce hypeu da ce GSW pomesti i CLE u finalu i zavrsiti PO sa 16-0?

Licno mi je to neshvatljivo,jer ko imalo pomnije prati kosarku,vidio je sta je Kawhi cinio sve u onoj prvoj tekmi protiv GSa,pa zasto onda ne misliti da to isto ili bolje(nesumnjivo) moze i James sa jos 2 All stara?
Nema sumnje i da ce James i Irving u piku ciljati Zazu,a kad njega izvedu,James je pokazao da je kralj smallballa.
Hajde sto je Zaza rupa, ali se i od McGeea pravi neki koristan igrac. James i Irving ce da ih pojedu i mimo ciljanja Zaze, ima tu i Curry kojeg je Irving silovao kad je htio. Durant se popravio defanzivno, ali nema sanse ako Curry cuva Irvinga da ce Durant i Curry pokriti Jamesa i Irvinga. Neka bude Klay na Jamesu, opet ista stvar, to su vec eksploatisali i James i Irving. Nemaju nikakve rim protekcije, Green je odlican defanzivac, ali nema sanse da zaustavlja konstantno penetracije Jamesa i Irvinga. Ako gledamo pick and roll PG-SF, nema u ligi jaceg tandema od Jamesa i Irvinga. Jednostavno te mogu kazniti kako pozele. Da li je to penetracija i zavrsavanje na obrucu, sut (Irving je strasan suter, pogotovo kad sam kreira 1 na 1, a da ne pricamo o poludistanci gdje je imao odlicne procente realizacije), trica, odnosno penetracija i trazenje slobodnog igraca na trici (Kyle, Frye, JR, Love, svi odlicni suteri, a uz to i RJ i Iman mogu pogoditi tricu, iako nisu sigurni spot up suteri kao ova cetvorka). Ne treba zaboraviti ni skok u kojem ocekujem da Love i Tristan dominiraju. U finalnoj seriji svaki posjed je bitan, a mi imamo luksuz da imamo ponajboljeg skakaca na ofanzivnom skoku, kao i Lovea koji vazda ima dvocifren broj skokova. GSW igra brzo, ali takodjer je pitanje kako ce braniti kontre kada Love ispod svog kosa u prsa pogodi Jamesa koji je vec na trici protivnika i kada krene prema kosu to je ili kos ili slobodna bacanja.
To su ukratko neke stvari oko kojih se ne pise bas toliko u ovim strucnim analizama novinara u SAD-u. Daleko je Cleveland od toga da je u inferiornom polozaju kako se pokusava predstaviti. Imamo najboljeg igraca u seriji (James), te najboljeg closera (Irving).

Nadam se da nece neko izvrnuti moj post i napisati da govorim da GSW nema ni minimalne sanse protiv nas :D .
Vidi se da znas materiju i poznajes tim za koji navijas. :palacgore:
Meni CLE uopste nije sporan u napadu,jer je Love ove sezone sigurno bolji,Irving jos iskusniji,a James igra mozda i najbolju kosarku u karijeri kad je all around ucinak u pitanju,te je tu sada jos vise sutera.
Ono sto me brine je odbrana.GS je strasno tesko zaustaviti,a CLE bas nema previse defanzivaca.Medjutim,pokazali su da i odbranu znaju stegnuti kad je potrebno i to mi daje optimizam.

@Storm Ma hajde i Klay kad se "zagrije",nego kad udje Clark kao poput nas i ne moze nista promasiti. :oops1: E to je veliki problem,jer njega niko ne ocekuje.
Brate kad sam poznavao ekipu kad su igrali Samardo, Eyenga, Joey Graham i ostala kompanija, onda moram malo bolje pratiti i ovaj teskaski tim koji smo stvorili povratkom Jamesa :D .

Sto se tice odbrane, mislim da ce Cavsi nastimati odbranu oko trece tekme, kada se vidi kako ce Durant igrati protiv nas. Treba vidjeti svakako sta ce on ponuditi, ali smatram da ce napad GSW ove godine biti manje tecan u odnosu na proslu godinu. Zasto? Zato sto je Durant zeljan da se pise kako je pobijedio Jamesa, a mislim da ce u takvoj atmosferi izgoriti. Ipak ga vec dugi niz godina James siluje i ostavilo je to odredjene posljedice na njega. Jednostavno cijelu karijeru je trebao biti njegov nasljednik, a evo ulazi u ozbiljne godine, u prajmu je, a on nije ni ispred Currya (ako se pogleda misljenje lige, iako je po mom misljenju Durant mnogo bolji).

Kljucne su prve dvije tekme i tu moramo uzeti jednu pobjedu, a odlicnu sansu imamo u prvoj tekmi kada ce vjerovatno Mike voditi GSW, a znamo svi da je on los trener. Plus ima malo hejta vjerovatno izmedju njega i Jamesa kao i izmedju njega i nase organizacije. On je odlican defanzivni koordinator, ali kako ce napad njihov izgledati? Sumnjam da im je on autoritet kojeg ce postovati, tako da se ponovo vracam na tecnost njihovog napada. Ako ne zbog Duranta, onda definitivno zbog Mikea.

I jos oko odbrane, kljucno ce biti natjerati ih da u napadu igraju 1 na 1, jer znamo da je Durant tu jak, ali Curry, Klay, Green, daleko su od igraca koji ce te mnogo kazniti u igri 1 na 1. Ako se Klay raspuca, tada cemo biti u problemu, a iskreno se nadam da nece doci do toga i da ce nastaviti igrati PO kakav igra :D .

Takodjer, kao sto sam ti rekao u poruci, smatram da su Greenove napadacke sposobnosti (razigravacke) itekako precijenjene i da on nije veliki faktor u njihovom napadu, pogotovo sada kada je Durant tu. Glasi za nekog all around majstora i razigravaca (dodavaca), ali daleko je on od toga. On je sljaker, vrhunski defanzivac i to je to. Protok lopte GSW mu je omogucio da dosta cesto ostaje sam i pri zatvaranju njega, oslobadja se prostor za dodavanje i tako kupi asistencije. Ukoliko ne ides da ga zatvoris, pustis ga da te kazni tricom ili napadanjem obruca, u 10 od 10 slucajeva biram to, jer nas ne mogu dobiti njegovim suterskim i napadackim sposobnostima. Ubacit ce on koju tricu, ali daleko od toga da ce nas kaznjavati u kontinuitetu.

Opet treba razgraniciti teoriju i ono sto cemo zaista gledati u finalu :D .
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:21 am

storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:17 am
NEZALAGANJE je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:14 am
storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:09 am
Slazem se sa adrianom u vecini stvari, samo ne znam ko bi mogao cuvati Duranta u nekoj izolaciji. James jedino uspjesno, ali ce se trositi.

Ako bi se upustili u neku trku sa GSW, tesko da bi imali neku veliku sansu. Na postavljenu igru bi imali vise sanse.
A dobro,a ko ce cuvati Jamesa na drugoj strani?Durant,sto znaci da ce se i on trositi. ;)
Uvedu li Iguodalu,onda CLE moze varati na njemu,mozda cak staviti i Jamesa i ocekivati da ovamo Durant igra sto vise iso kosarke protiv Shumperta ili koga vec,a to onda nije njihov stil.
Istina je i to sto si napisao, ali ofanzivno ce se ici na to da GSW moze vise poena dati nego CLE, ako bi se obojica trosila jednako. Mozda neko sa klupe odigra maestralno... citam mnogo americke medije vezano za ovu utakmicu. Nekih 70% predvidjaju laganu setnju GSW-a u finalu, a mislim da ce bas biti suprotno. Moglo bi par kljucnih posjeda odluciti titulu.
Ma isto mislim da ce biti par bas bliskih tekmi,uz mozda 2 blowouta.Vjerovatno ce GS ici na tu taktiku,ali onda bolje da dobro pocnu utakmicu,jer ce ovi odmah napasti Zazu,a da sam na mjestu CLE i s obzirom na to u kakvoj je formi Love,cak bi i "varao" s visokom petorkom kad udje Iguodala.To bi CLE dalo mogucnost da ih vise izmore.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:26 am

Takodjer, mozemo ocekivati dosta prljavih laktova od Zaze. Ali tu je Tristan da uzvrati, a hoce. :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:28 am

@adriano Volim Browna,bio je u SA i zaista je veliki radnik.Medjutim,slazem se da je on sansa CLE,jer je mnogo bolji kao pomocnik nego li HC.I da,morate uzeti jednu od prve 2 tekme.Ovog puta bi se zaista bilo tesko vratiti i dobiti ih 4 puta u narednih 5,a i ovim bi samopuzdanje bas skocilo.Ne sumnjam da je James vec secirao nastup Leonarda u onoj 1.tekmi. :D
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:31 am

storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:26 am
Takodjer, mozemo ocekivati dosta prljavih laktova od Zaze. Ali tu je Tristan da uzvrati, a hoce. :D
I da ga siluje u skoku. :D
Kakav god Bogut bio,ipak je to strasno pametan,dovoljno atletican i ogroman covjek za tako lako skakati pored njega.Eto ti jos jedno podrucje gdje ce Durant morati biti odlican. ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:33 am

NEZALAGANJE je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:31 am
storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:26 am
Takodjer, mozemo ocekivati dosta prljavih laktova od Zaze. Ali tu je Tristan da uzvrati, a hoce. :D
I da ga siluje u skoku. :D
Kakav god Bogut bio,ipak je to strasno pametan,dovoljno atletican i ogroman covjek za tako lako skakati pored njega.Eto ti jos jedno podrucje gdje ce Durant morati biti odlican. ;)
E tu bi vidis Green mogao dosta toga uraditi. On je dovoljno pametan, a i kvalitetan (iako ga ne volim kao kosarkasa nikako) da uradi par dobrih stvari u tom duelu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:34 am

@adriano, otvori temu o CLE slobodno. To je tvoja duznost, na kraju krajeva. :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:38 am

storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:33 am
NEZALAGANJE je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:31 am
storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:26 am
Takodjer, mozemo ocekivati dosta prljavih laktova od Zaze. Ali tu je Tristan da uzvrati, a hoce. :D
I da ga siluje u skoku. :D
Kakav god Bogut bio,ipak je to strasno pametan,dovoljno atletican i ogroman covjek za tako lako skakati pored njega.Eto ti jos jedno podrucje gdje ce Durant morati biti odlican. ;)
E tu bi vidis Green mogao dosta toga uraditi. On je dovoljno pametan, a i kvalitetan (iako ga ne volim kao kosarkasa nikako) da uradi par dobrih stvari u tom duelu.
Hmm...Prosle godine to nije bio u stanju.Ok ,pomoci u odbrani,tu je vrhunski,ali skok je druga prica plus ce biti na perimetru cuvajuci Lovea.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
adriano_leite
Postovi: 16
Pridružen/a: čet jun 01, 2017 12:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:39 am

storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:34 am
@adriano, otvori temu o CLE slobodno. To je tvoja duznost, na kraju krajeva. :D
Otvorit cu ako Bog da posto sad nemam vremena cekam sehur i malo pisem svoje vidjenje finala, a hocu da tema bude sa dobrim uvodom. A cini mi se da si ti napisao vezano za 1 na 1 igru protiv Duranta, tj. ko ce ga cuvati. Imam ideju koja mozda granici sa ludoscu. Naime, Tristan vazi za jednog od boljih visokih igraca kada je u pitanju odbrana na vanjskim igracima protivnika. Mozda u odredjenim sekvencama zalijepiti Tristana na Duranta, jer Tristan ima jako jako brze noge, a uz to ima nenormalno duge ruke, dakle fizikalijama moze parirati Durantu, ali tada nemamo nikakve rim protekcije, ali kontam da nam i nije potrebna ako Tristan pokaze da ga moze cuvati. Na postu ga sigurno moze cuvati, dok prsa u prsa, mislim da bi trebao moci bar da ga uspori. Ipak, tesko bi mu bilo i sutati protiv Tristana, upravo zbog fizikalija njegovih.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:43 am

adriano_leite je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:39 am
storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:34 am
@adriano, otvori temu o CLE slobodno. To je tvoja duznost, na kraju krajeva. :D
Otvorit cu ako Bog da posto sad nemam vremena cekam sehur i malo pisem svoje vidjenje finala, a hocu da tema bude sa dobrim uvodom. A cini mi se da si ti napisao vezano za 1 na 1 igru protiv Duranta, tj. ko ce ga cuvati. Imam ideju koja mozda granici sa ludoscu. Naime, Tristan vazi za jednog od boljih visokih igraca kada je u pitanju odbrana na vanjskim igracima protivnika. Mozda u odredjenim sekvencama zalijepiti Tristana na Duranta, jer Tristan ima jako jako brze noge, a uz to ima nenormalno duge ruke, dakle fizikalijama moze parirati Durantu, ali tada nemamo nikakve rim protekcije, ali kontam da nam i nije potrebna ako Tristan pokaze da ga moze cuvati. Na postu ga sigurno moze cuvati, dok prsa u prsa, mislim da bi trebao moci bar da ga uspori. Ipak, tesko bi mu bilo i sutati protiv Tristana, upravo zbog fizikalija njegovih.
Nema od toga nista.Igrace poput Jamesa i Duranta ne moze niko inicijalno cuvati.Kljuc mu je biti "na kuku" i usmjeriti ga na pomoc koja je pod kosem ili u tezak sut.Ako Tristana nema pod kosem,Durant zakucava,vjeruj mi.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 01, 2017 2:45 am

adriano_leite je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:39 am
storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2017 2:34 am
@adriano, otvori temu o CLE slobodno. To je tvoja duznost, na kraju krajeva. :D
Otvorit cu ako Bog da posto sad nemam vremena cekam sehur i malo pisem svoje vidjenje finala, a hocu da tema bude sa dobrim uvodom. A cini mi se da si ti napisao vezano za 1 na 1 igru protiv Duranta, tj. ko ce ga cuvati. Imam ideju koja mozda granici sa ludoscu. Naime, Tristan vazi za jednog od boljih visokih igraca kada je u pitanju odbrana na vanjskim igracima protivnika. Mozda u odredjenim sekvencama zalijepiti Tristana na Duranta, jer Tristan ima jako jako brze noge, a uz to ima nenormalno duge ruke, dakle fizikalijama moze parirati Durantu, ali tada nemamo nikakve rim protekcije, ali kontam da nam i nije potrebna ako Tristan pokaze da ga moze cuvati. Na postu ga sigurno moze cuvati, dok prsa u prsa, mislim da bi trebao moci bar da ga uspori. Ipak, tesko bi mu bilo i sutati protiv Tristana, upravo zbog fizikalija njegovih.
Vidis, jako mi je interesantno to. Sto se tice suta, njegova duzina moze dosta ometati Duranta, a i sigurno bi se trosio na perimetru. Opet, sta onda ispod kosa. Durant je dovoljno pametan, da nadje rjesenje ispod, a tu ce uvijek negdje na granici Green hodati. Takodjer, jako tesko da Tristan moze zaustaviti njega 1 na 1 kada je prodor u pitanju, koliko god da su mu brze noge.

@Nezalaganje, ma i mislio sam sto se tice odbrane. On moze graditi eventualno skok. Ne znam, jako je mnogo tu kombinacija i sve govori da bi moglo biti na par posjeda.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija