Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
NoKe
Postovi: 144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:07 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:45 am

Ovim sto smeta skidanje igraca preporucujem da pocnu pratiti tenis,al ozbiljno mislim .Zijanis titulu i trebam se jos klanjati levatima. Svaki igrac koji igra za Zelju treba da shvati da nije iznad kluba i treba da postuje navijace. Konkretno mislim na Lendrica, a kome je zao neka kupi onu šnjuru sto dudla i nek mu pokloni za uspomenu iz Sarajeva. Protiv sam psovanja ,ali igrac mora biti profesionalac . On zaradjuje hljeb u Zelji.. da se nije kofrcio nikad niko ne bi uputio ruznu rijec. Pjesme se pjevale njemu i malo se papak ufurao. Hvala momcima sa Juga ,cijelu sezonu su bodrili klub,putovali po BiH i sad treba te momke pljuvati. Manijaci i Željo ce uvijek postojati!!!
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:46 am

GoodisonPark je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:40 am

Kada klub bude plaćao autobuse, sendviče, sokove, ulaznice navijačima za gostovanja onda će oni u ovoj tvojoj priči moći biti korektivni faktor. Momci ginu za ovaj klub i cijelu sezonu pružaju strašnu podršku širom države ovim lelemudanima na terenu, e pa valjda imaju toliko pravo da tim istim pič.ićima skinu dresove i da im na taj "teži" način objasne kakav je ovo klub i kakav je to dres i kakav je to Grb.

Ovo se zove preventivno djelovanje da ne bi slučajno nekom više na um palo da se šeta po terenu u najvažnijim utakmicama i trenucima kada se definitivno lomi sezona.

Vrlo jasna i neophodna poruka je poslata igračima direktno sa navijačke tribine, ko bude pametan shvatiće, ko ne bude onda će svoj hljeb morati potražiti negdje drugo..
Niko ih ne tjera da rade to sto rade. Budi realan. I ne, nemaju pravo da ikome skidaju dresove niti je to njihov posao. Sankcije? To je posao kluba. Sve dok je to posao navijaca tj. dok oni misle da im je to posao tj. dok uprava dopusta da im to bude posao ovo nece biti ozbiljan klub.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:46 am

6969 tacno.
E gledaj interesantnog prosjeka. Kao da i on zna da smo u specijalnoj pozi na kraju povaljeni.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:47 am

Upali revizori u tramvaj i sve ove sto se nisu potrudili da kupe kartu skinuli do pasa :rofl1:


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:49 am

Ajzea je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:46 am
6969 tacno.
E gledaj interesantnog prosjeka. Kao da i on zna da smo u specijalnoj pozi na kraju povaljeni.
Znaci saopstenja fk zeljeznicara su lazna, a tacni su podaci iz saveza?
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:49 am

Grbavica je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:47 am
Upali revizori u tramvaj i sve ove sto se nisu potrudili da kupe kartu skinuli do pasa :rofl1:


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Lakse se vala skinuti.
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:50 am

Ajzea je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:46 am
6969 tacno.
E gledaj interesantnog prosjeka. Kao da i on zna da smo u specijalnoj pozi na kraju povaljeni.
To je to Ajzea, i ja sam do tog podatka došao (Y)
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:53 am

Sutra u 5 svi na Grbavicu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:54 am

zeljeznicar-sarajevo 12000
zeljeznicar siroki 5,500
zeljo vitez 4,500
zeljeznicar zrinjski 4000
zeljeznicar krupa 4000
zeljo metalege 5000
zeljo olimpic 4000
zeljeznicar sloboda 4500
zeljo celik 5500
zeljo mladost 8,500
zeljo radnik 8000
Željezničar - Sloboda; 13500
Željezničar - Krupa ; 6000
Željezničar - Sarajevo ; 13500
Željezničar - Zrinjski ; 9000
Željezničar - Radnik ; 4, 000

eto nase posjete na Grbavici u ovoj sezoni
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:54 am

Taj broj od 7000 apsolutno nije tacan sta vam je... Evo tacnog broja samo dodaj 3700 sto je bilo danas protiv radnika

http://pokit.org/get/img/4685f17e57a015 ... 003c31.jpg

taj broj vjerovatno uzimate od saveza koji lupa i od oka delegat pise koliko je bilo naroda i apsolutno je netacan
Zadnja izmjena: Bosnia, dana/u pon maj 29, 2017 12:55 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:54 am

ž'21 je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:54 am
zeljeznicar-sarajevo 12000
zeljeznicar siroki 5,500
zeljo vitez 4,500
zeljeznicar zrinjski 4000
zeljeznicar krupa 4000
zeljo metalege 5000
zeljo olimpic 4000
zeljeznicar sloboda 4500
zeljo celik 5500
zeljo mladost 8,500
zeljo radnik 8000
Željezničar - Sloboda; 13500
Željezničar - Krupa ; 6000
Željezničar - Sarajevo ; 13500
Željezničar - Zrinjski ; 9000
Željezničar - Radnik ; 4, 000

eto nase posjete na Grbavici u ovoj sezoni
odakle ti brojevi?

odmah da ti kazem da su netacni i preuvelicani
Zadnja izmjena: Bosnia, dana/u pon maj 29, 2017 12:55 am, ukupno mijenjano 2 puta.
 
vobznaazna
Postovi: 123
Pridružen/a: uto maj 09, 2017 12:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:55 am

:zid: Zivim na relaciji Sarajevo -Zapadni Mostar valja meni zivit i prezivi di slijedecu sezone i trpit raznorazne provokacije od pitica i laznih Mostaraca kao da me je neko ubacio u najgori mogući horor u ovih 7 dana sam posizio to je nista sta me ceka....
 
Avatar
Shortyy1921
Postovi: 164
Pridružen/a: ned apr 09, 2017 11:01 pm
Lokacija: http://forum.sport1.ba/index.php
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:55 am

storm_raider je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:53 am
Sutra u 5 svi na Grbavicu.
Razlog neki poseban ima ili ? se zezas
Zadnja izmjena: Shortyy1921, dana/u pon maj 29, 2017 12:56 am, ukupno mijenjano 1 put.
Jednom Željezničar,uvijek Željezničar ! - I.O.
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:56 am

Na ovaj broj se dodaju djeca, VIP gosti, gratis ulaznice i predstavnici medija.

tako pored svakog izvjestaja klub izbacuje, što znači da se ne može uzimati cifra kluba neko koju savez kaže, savez ne laže
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:56 am

Bosnia je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:54 am
ž'21 je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:54 am
zeljeznicar-sarajevo 12000
zeljeznicar siroki 5,500
zeljo vitez 4,500
zeljeznicar zrinjski 4000
zeljeznicar krupa 4000
zeljo metalege 5000
zeljo olimpic 4000
zeljeznicar sloboda 4500
zeljo celik 5500
zeljo mladost 8,500
zeljo radnik 8000
Željezničar - Sloboda; 13500
Željezničar - Krupa ; 6000
Željezničar - Sarajevo ; 13500
Željezničar - Zrinjski ; 9000
Željezničar - Radnik ; 4, 000

eto nase posjete na Grbavici u ovoj sezoni
odakle ti brojevi?

odmah da ti kazem da su netacni
javi se savezu i napisi im zalbu povodom brojeva

@Shortyy1921 juniori proslavljaju titulu
 
Avatar
salle86
Postovi: 5092
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:57 am

Plava Porodica je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:45 am
GoodisonPark je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:40 am
Amidza je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:14 am
Ne mogu a da ne napisem nesto o jugu i skidanju dresova. Prvo, nisam taj tip navijaca i nemam potrebu da se pravim da jesam - sjedio vazda na sjeveru, mada vecinom na istoku od kako je napravljen. Na jugu samo ponekad, kao mladji. Jug jednostavno nije moja tribina i navijanje ("pravo" navijanje) nije moja furka. Ne sto sam ja iznad toga ili sto tome nisam dorastao, nego sto se jednostavno ne uklapa u moju licnost. Ne mislim da zato mojih 10 KM za sjever ili istok vrijedi manje nego necijih 5 za jug, jer ne skacem i ne pjevam. Ne mislim da zbog toga manje volim ovaj klub i niko nema pravo da to tvrdi.

Moram da se ogradim odmah na pocetku i kazem da su me stvari koje je jug radio, decenijama, a pogotovo u zadnje vrijeme, cinile ponosnim. To su apsolutno spektakularne stvari, u svakom smislu, i zasluzuju svaku pohvalu. Brojnost, navijanje, gostovanja, koreografije - sve za deset. Ali se polako, iz moje perspektive, grupa pretvara u grupu koja navija radi sebe, ne za klub. Navija radi furke i prestiza, nekog imaginarnog nadmetanja sa ostalim grupama ovdje i u okolini.

Ono kad Amar kaze (ne uvlacim njega u pricu iz bilo kojeg razloga, nego samo jer njegova recenica stoji) da se uprave previse "lizu" s navijacima apsolutno stoji. Niko, ama bas niko nema pravo da radi stvari poput skidanja dresova, nekog naredjivanja, upadanja na trening, nesto. Zamisli sef ti na poslu procijeni da se ne angarzujes dovoljno i naredi ti da se skines. To je klasicno izivljavanje i zlostavljanje. Uostalom, ovo poredjenje ne stoji jer nisu navijaci poslodavci igracima. Poslodavac im je FK Zeljeznicar. On treba da ih sankcionise, ako za to ima potrebe, na odgovarajuci nacin. Hocete li da smo seoska, mahalska ekipa ili pravi fudbalski klub?

Vjerovatno su i igraci to uradili iz straha ili jer im je pun qrac svega pa hoce da se ova turbulentna sezona zavrsi sto prije, skidaju se i blamiraju. Ja licno se ne bi skinuo da mi rodjeni otac naredi i da mi neko pistolj na celu drzi, a kamo li nekakva tribina, bilo kojeg kluba u univerzumu. Smijesno. Toliko o tome koliko sampostovanja i ponosa imaju ovi igraci.

Shvatam da je situacija u BiH specificna sto se toga tice, iz milion razloga, pogotovo u Zelji, jer postoji jedna simbioza izmedju kluba i navijaca. To se vidjelo sa akcijama koje su pokretane. To je nesto na sto mi trebamo biti ponosni. Ovo danas je nesto sto trebamo osuditi. Te klosarske, ulicarske furke su apsolutno ogavne. Nismo mi pitari i nije ovo Beograd. Znam ja da "brat moj lijepi" generaciju inspirisu nasi istocni susjedi, pa i njihova maloumna navijacka scena, ali to ne treba da nam bude nikakva vodilja.

Ako das 5 KM nemas pravo da klub smatras svojim taocem

Ako ides na svako gostovanje i sl. nemas pravo da se osjecas da ti neko nesto duguje

Nisi obavezan da dolazis na utakmice

Nije ti posao da navijas, ma koliko ti to umisljao

Za koji qrac ne skidas Petrovica, Cenana, Ribu, petog, desetog? To ovi igraci sami banuli u klub i odlucili da nam pojebu sezonu, 'nako?

Ako zavrsis gram dande nisi najjaci na svijetu, samo ti se cini

Ne navodi mi primjere klubova gdje se ovakve stvari rade. Poredi se s boljim, ne s gorim od sebe.

Ako se grupa od nekoliko hiljada ljudi izivljava nad 11 momaka nisu oni u toj prici picke

Ako ti je glavni argument i opravdanje za sve ovo ulicarsko "piccka se ne trudi" ozbiljno razmotri suicid

Ako mislis da su takve stvari neka motivacija za igrace malouman si

Zapamti, niko ti nista nije duzan niti ti ikome ista dugujes. Jedino sto se ocekuje od tebe je da se ponasas civilizovano

Da je igrac najvece smece i najveca picoka koja je ikad hodala ovom zemljom nije tvoj posao da ga tako sankcionises

Stavljaj parole, zvizdi na svaki kontakt s loptom. Nikakav problem.

Zakljucak koji cu sada izvesti je mozda nepopularan, pogotovo u ovom auditorijumu, ali glavni krivac za ovo se je uprava. Bez dileme. Navijac je navijac. Mozemo se mi lagat do sutra da smo unikatni ovakvi i onakvi, ali ne sjede na navijackim tribinama doktori nauka. 99% ih nije takvo i ne treba da bude. To je OK. Nije OK da se daje toliko manevarskog prostora i uticaja navijackoj grupi. Bojim se da je ova uprava jednostavno neiskusna i sama je sebi zamku napravila sa ovim. To se danas vidi, a ovo je nista sta se moze dogoditi nekad, ako se dopusti. Saradnja izmedju glavne navijacke grupe i uprave treba da postoji, ali u klubu moraju sjediti ljudi koji ce znati da budu korektivni faktor takvim navijacima. Za to trebaju ljudi sa ulicnom skolom, da se tako izrazim. Ne neko ko ce povladjivati i dopustati sve. To je pogubno za klub, ali i za grupu. Ne cudi me sto navijaci to ne vide, ali me cudi kako klub ne uspijeva da prepozna jedan tako bitan momenat. Nadam se da ce im i ovo biti neka lekcija.
Kada klub bude plaćao autobuse, sendviče, sokove, ulaznice navijačima za gostovanja onda će oni u ovoj tvojoj priči moći biti korektivni faktor. Momci ginu za ovaj klub i cijelu sezonu pružaju strašnu podršku širom države ovim lelemudanima na terenu, e pa valjda imaju toliko pravo da tim istim pič.ićima skinu dresove i da im na taj "teži" način objasne kakav je ovo klub i kakav je to dres i kakav je to Grb.

Ovo se zove preventivno djelovanje da ne bi slučajno nekom više na um palo da se šeta po terenu u najvažnijim utakmicama i trenucima kada se definitivno lomi sezona.

Vrlo jasna i neophodna poruka je poslata igračima direktno sa navijačke tribine, ko bude pametan shvatiće, ko ne bude onda će svoj hljeb morati potražiti negdje drugo..
Bravo! :pljesak:
ma dobro, istina je nekako na pola
niko, ali baš niko nije iznad kluba
pa ni uprava, igrači, navijači
nerijetko se desi da "lakija" prenese pa pomisli da jeste
istina je da niko navijače ne tjera da bodre, ali opet treba imati i tu dozu odgovornosti prema istima
kad oni nešto žrtvuju, trebaju i igrači
mene više boli to što ovo skidanje dresova mnogim neće ništa u glavama promjeniti
i dalje će igrati dobro kad ustanu na desnu nogu, a loše kad na lijevu
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:58 am

Amidza je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:46 am
GoodisonPark je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:40 am

Kada klub bude plaćao autobuse, sendviče, sokove, ulaznice navijačima za gostovanja onda će oni u ovoj tvojoj priči moći biti korektivni faktor. Momci ginu za ovaj klub i cijelu sezonu pružaju strašnu podršku širom države ovim lelemudanima na terenu, e pa valjda imaju toliko pravo da tim istim pič.ićima skinu dresove i da im na taj "teži" način objasne kakav je ovo klub i kakav je to dres i kakav je to Grb.

Ovo se zove preventivno djelovanje da ne bi slučajno nekom više na um palo da se šeta po terenu u najvažnijim utakmicama i trenucima kada se definitivno lomi sezona.

Vrlo jasna i neophodna poruka je poslata igračima direktno sa navijačke tribine, ko bude pametan shvatiće, ko ne bude onda će svoj hljeb morati potražiti negdje drugo..
Niko ih ne tjera da rade to sto rade. Budi realan. I ne, nemaju pravo da ikome skidaju dresove niti je to njihov posao. Sankcije? To je posao kluba. Sve dok je to posao navijaca tj. dok oni misle da im je to posao tj. dok uprava dopusta da im to bude posao ovo nece biti ozbiljan klub.
Kako ne tjera? "Tjera" sve nas ljubav prema Želji i tradicija Juga stara 30 godina! Teško je to tebi shvatiti jer kako kažeš nikad nisi bio dio te Južne tribine, ali kada prođeš scile i haribde prateći i bodreći Želju onda imaš puno pravo da uradiš to što se danas uradilo. Jug je taj koji im daje tu moć!
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
igla
Postovi: 3618
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 12:58 am

Što prije se mora riješiti pitanje ko ostaje, ko ide. I nek razmisle dobro ovaj put i nek se konačno odredi neka filozofija i strategija kluba, koja neće ovisiti jel imamo keša u datom trenutku ili nemamo.
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 1:01 am

LARS1921 je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:56 am
Na ovaj broj se dodaju djeca, VIP gosti, gratis ulaznice i predstavnici medija.

tako pored svakog izvjestaja klub izbacuje, što znači da se ne može uzimati cifra kluba neko koju savez kaže, savez ne laže
Sve i da racunas komsije sa kuca sto gledaju zelju taj broj je nenormalno preuvelican.

93.700 ulaznica prodato/sezonske je bilo... znaci po vama dodatnih 40.000 VIPova i predstavnika medija bilo na stadionu? Znaci svaki 3 covjek je bio iz medija i VIP???

Dajte ljudi koristite malo glavu

da dodam, savez nema uvid u broj ulaznica nego delegat zabiljezi od oka
Zadnja izmjena: Bosnia, dana/u pon maj 29, 2017 1:03 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 29, 2017 1:02 am

GoodisonPark je napisao/la:
pon maj 29, 2017 12:58 am
Kako ne tjera? "Tjera" sve nas ljubav prema Želji i tradicija Juga stara 30 godina! Teško je to tebi shvatiti jer kako kažeš nikad nisi bio dio te Južne tribine, ali kada prođeš scile i haribde prateći i bodreći Želju onda imaš puno pravo da uradiš to što se danas uradilo. Jug je taj koji im daje tu moć!
Imas pravo da tako gledas na stvari i ne moramo se slagati. Sve je to OK. Ja tvrdim da, dok se ovakve stvari desavaju, mi ne mozemo biti ozbiljan klub. Ne kazem da je to kljucni razlog sto to ne mozemo biti, ne kazem ni da je jedini, ali je jasan pokazatelj gdje smo. To je najveca tragedija u svemu.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj

Online

Trenutno korisnika/ca: Diverzant, Google [Bot] i 127 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija